ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Бібліотеки Вінниччини

2-6 березня з метою відзначення Всенародного дня батька, створення умов для формування самодостатньої сім’ї, відповідального батьківства у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбулася обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь! Я – батько!». Захід спрямовано на підвищення ролі батька у вихованні дитини й формуванні її як особистості, посилення орієнтацій на шлюб. Обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь! Я – батько!» подорожуватиме Вінниччиною протягом шести місяців, поповнюючись новими світлинами з кожного району та у травні 2015 до Міжнародного дня сім’ї повернеться у Вінницю розширеною та оновленою.

3 березня у Чернівецькій центральній районній бібліотеці організовано літературний портрет «Дзвінка струна Лесиного слова», на якому представлені твори української письменниці, перекладача, культурного діяча Лесі Українки.

3 березня у відділі для дорослих Ладижинської центральної бібліотеки відбувся усний журнал «Правопорушення – хибна стежка» для студентів аграрного коледжу. У заході взяли участь головний спеціаліст відділу у справах неповнолітніх міської ради Г. Сандул та інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями О. Костюшина, які розповіли про роботу з неповнолітніми, навели різні приклади адміністративного та кримінального покарання, які траплялися з дітьми та молоддю. Бібліотекар Г. Косяк розповіла про закони України та закликала студентів дотримуватися їх.

4 березня у читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулось фольклорне свято «Народна пісня з глибини душі», присвячене 160-річчю від дня народження Явдохи Микитівни Сивак (Зуїха). З життєвим шляхом видатної співачки, хранительки народної творчості ознайомила присутніх учениця СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин А. Костина, яка працювала над вивченням творчого шляху фольклористів Гайсинщини до конкурсу у Вінницькій малій академії. Про співпрацю відомого фольклориста Гната Танцюри з талановитою народною співачкою Явдохою Зуїхою повідомила його донька, директор музею фольклору Н. Громова. Бібліограф-краєзнавець В. Голомовза розповіла про вшанування пам’яті великої співачки на Гайсинщині, її вклад в розвиток народної пісенної творчості. По закінченню заходу присутні переглянули експрес-виставку «Народної пісні жниця».

4 березня Козятинська дитяча районна бібліотека провела урок мужності «Вітчизни слава і доблесті край». Гостем заходу був воїн АТО, доброволець, нині волонтер Данило Середін, який в зоні конфлікту знаходився близько двох місяців, захищаючи Луганську ТЕС, він презентував присутнім виставку фотосвітлин «Наші хлопці» зібраних під час волонтерських поїздок, розповів про земляків, їх щоденні подвиги та буденне життя на війні. Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості передали волонтеру власноруч виготовлені обереги для солдат АТО. Учасники клубу «Дев’ять муз» прочитали проникливі поезії, молитву Матері України, звернення дітей до воїнів. У виконанні вихованців музичної школи прозвучали тематичні пісні. Також присутні переглянули відеослайди дитячих малюнків, які відображають події на Сході.

4 березня у рамках Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року, працівники Томашпільської районної бібліотеки для дітей провели літературну вікторину «Із скарбниці світової літератури». Мета заходу – популяризація кращих зразків дитячої української та світової літератури. В ході вікторини учасники відповідали на питання ведучої, впізнавали літературних персонажів, допомагали їм потрапити у свої книги, представляли свої улюблені твори, тощо.

4 березня у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «Твори Шопена – це гармати, заховані у квітах», приурочений 205-річчю від дня народження всесвітнього відомого композитора Фредеріка Шопена. Ведучі заходу Д. Закорченний та О. Божок ознайомили присутніх з біографією митця. У виконанні учнів музичної школи М. Сколодчук та О. Божок прозвучали відомі твори Фредеріка Шопена «Забутий вальс» та «Вальс сі-мінор». До ювілею геніального композитора організовано книжкову виставку «Геній музики – Фредерік Шопен», де зібрано цікаві матеріали про життя і творчість композитора.

 

5 березня до Міжнародного жіночого дня 8-го березня у Гайсинській районній дитячій бібліотеці відбулося свято «Моя матінка схожа на весну», для користувачів бібліотеки. У ході заходу діти читали вірші та легенди про жінок та весну.

Самохвал, Р. Бібліотечна планета : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбувся бібліотечний урок «Про події щоб знати, періодику треба читати», для учнів другого класу місцевої школи. Бібліотекар ознайомила школярів з періодичними виданнями, що надходять до бібліотеки – 15 назв журналів і газет для дітей молодшого віку. Також відбулися практичні заняття, де учні визначали періодичність надходження, зміст та читацьке призначення журналів] / Р. Самохвал // Піщан. вісті. – 2015. – 6 берез. – С. 4.

Самохвал, Р. Письменник – дітям : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбувся захід присвячений 85-річчю від дня народження видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка. Учні ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, збірками його творів та переглянули уривок з фільму «Тореадори з Васюківки»] / Р. Самохвал // Піщан. вісті. – 2015. – 6 берез. – С. 4.

Руднік, М. Збережемо наш скарб – рідну мову : [до Міжнародного дня рідної мови у читальній залі КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека» відбулася літературно-виховна година «Збережемо наш скарб – рідну мову». Працівники бібліотеки ознайомили присутніх з історією походження свята, значенням рідної мови в духовному існуванні особистості, народу, нації. Учні читали вірші, вислови видатних людей про мову та інсценізували гуморески. До заходу оформлена книжкова виставка «Рідне слово, народжене любов’ю»] / М. Руднік // Жмерин. меридіан. – 2015. – 7 берез. – С. 2.

Грабчак, І. Бібліотека – скарбниця мудрості : [про роботу Пилипи-Борівської сільської бібліотеки Томашпільського району. Фонд сільської бібліотеки складає 4,5 тис. примірників. У бібліотеці постійно організовуються книжкові виставки, де представлені матеріали з історії краю та постійно діє краєзнавчо-етнографічний куточок, де зберігаються старовинні одяг та посуд. Також у бібліотеку, за кошти, сільської ради придбано комп’ютерну техніку] / І. Грабчак // Томашпіл. вісн. – 2015. – 11 берез. – С. 3.

Фещук, Л. Вітчизни слава і доблесті край : [у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся урок мужності «Вітчизни слава і доблесті край» для учнів старших класів місцевих шкіл. Школярі зустрілися з учасником АТО, добровольцем загону «Айдар» Данилом Середіним, який був учасником бойових дій на сходу країни, а на даний час займається волонтерством. Солдат поділився спогадами про ті жахливі часи перебування в зоні АТО. Учасники заходу читали патріотичні вірші. Також до заходу у читальній залі оформлено виставку «Патріоти Козятинщини», на якій представлені світлини п’ятьох загиблих земляків та виставку дитячих малюнків «Полум’ям подвигу Вашого наші горять серця»] / Л. Фещук // Ніхто крім нас. – 2015. – 12 берез. – С. 3.

Соляр, Н. Вітчизни слава і доблесті край : [у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся урок мужності «Вітчизни слава і доблесті край» для учнів старших класів місцевих шкіл. Школярі зустрілися з учасником АТО, добровольцем загону «Айдар» Данилом Середіним, який був учасником бойових дій на сходу країни, а на даний час займається волонтерством. Солдат поділився спогадами про ті жахливі часи перебування в зоні АТО. Учасники заходу читали патріотичні вірші. Також до заходу у читальній залі оформлено виставку «Патріоти Козятинщини», на якій представлені світлини п’ятьох загиблих земляків та виставку дитячих малюнків «Полум’ям подвигу Вашого наші горять серця»] / Л. Фещук // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 12 берез. – С. 9.

Тупчій, Л. Вернісаж «Жінка світом іде» : [у КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека» відбувся літературно-мистецький вернісаж «Жінка світом іде» за участі відомих жінок краю. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Жіночі голоси української літератури» та виставку творчості жінок «Мистецькі будні в бібліотеці»] / Л. Тупчій // Жмерин. газ. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

Лунає поетичне слово : [у Жмеринській бібліотеці сімейного читання відбулася поетична година «Вибрала собі долю сама» до Всесвітнього дня поезії та 85-річчя від дня народження великої української поетеси Л. Костенко. Про поетичну творчість письменниці розповіла бібліотекар Л. Кікіш. Присутні переглянули документальний фільм, де вірші Л. Костенко читали відомі українські актори та виконували пісні на її слова. До заходу працівники бібліотеки підготували виставку «Свавільна, вільна, молода»] // Жмерин. газ. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

13 березня у читальній залі Калинівського районного Будинку культури відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Війна Велика Вітчизняна та війна на Сході України». В заході взяли участь: голова райдержадміністрації В. Гаврилюк, заступник районного військового комісара С. Дирдира, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники АТО, вчителі історії навчальних закладів району, бібліотекарі, молодь та громадськість. Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх воїнів, які в різні роки захищали Батьківщину. Під час заходу присутні мали змогу висловити власне бачення теми.

17 березня працівниками відділу для дорослих Ладижинської центральної міської бібліотеки для студентів Ладижинського аграрного коледжу проведено «круглий стіл» на тему: «Молодь в оманному світі спокус». В ході заходу присутні прослухали інформацію про шкідливі звички та їх наслідки.

17 березня у Томашпільській центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання любительського об’єднання «Щедра грядка». Учасники заходу обмінялися досвідом вирощування нових перспективних сортів садових культур. Садівники та городники активно спілкувалися, обмінювалися досвідом, насіннєвим та посадковим матеріалом, дегустували вирощене в минулому сезоні. Працівники бібліотеки підготували до заходу книжкову виставку «Літом хто гайнує, той зимою голодує».

18 березня з метою вивчення героїчних сторінок історії українського народу та популяризації літератури про визволення Хмільницького району від німецько-фашистських загарбників у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дітей організовано перегляд літератури «Сліди війни на карті Хмільника» та проведено літературну композицію «Мені не треба десять сонць – живу тобою, Україно!». Ведучі розповіли про етапи визволення району, згадали тих, хто навічно залишиться у пам’яті. Учасники свята читали вірші, співали пісні на воєнну тематику.

18 березня у Немирівській районній бібліотеці для дітей відбулася екскурсія для вихованців старших груп Немирівського дошкільного закладу «Дзвіночок». Для більшості дітей це була перша зустріч з бібліотекою, вони уважно слухали про те, що таке бібліотека, як в ній поводитись, як користуватися книгами та періодичними виданнями. Дошкільнята відповідали на питання вікторини «Відгадай з якої казки» та взяли участь у грі-подорожі «Чарівна торбинка». Також діти ознайомилися з книжковою виставкою «Мандрівка в країну казок».

Корольова, А. Жінка може і вміє все : [до Міжнародного жіночого дня у Чечельницький центральній районній бібліотеці відбувся тематичний захід «Свято жінки». Гостею свята була запрошена талановита жінка, мешканка м. Ольгопіль Марія Дудник, яка розповіла про свій життєвий і творчий шлях, ознайомила з власною поезією] / А. Корольова // Чечельниц. вісн. – 2015 – 19 берез. – С. 5.

19 березня в читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки відбувся літературно-поетичний вернісаж «Як пісня лине, рідне слово», присвячений Всесвітньому дню поезії, 120-річчю від дня народження М. Рильського та 85-річчю від дня народження Л. Костенко. Захід відбувся для учнів місцевої школи. Школярі більше дізналися про життєвий і творчий шлях видатних українських письменників. Присутні читали поезію двох поетів-ювілярів, вірші інших українських поетів та власні. До заходу оформлено перегляд поетичних збірок М. Рильського та Л. Костенко.

19 березня, до 85-річчя видатної української поетеси Л. Костенко, у Тростянецькій центральній районній бібліотеці оформлено тематичний перегляд літератури «Магія слова Ліни Костенко». 20 березня працівниками відділу обслуговування спільно з вчителями української мови та літератури місцевої школи проведено літературний вечір-портрет «Ліна Костенко. В часах перехідних і вічних».

19 березня в Томашпільській центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників на тему: «Інформаційні ресурси бібліотек на допомогу розвитку ідей національної єдності та патріотизму в умовах військової загрози». З доповіддю «Героїко-патріотичне виховання, як фактор громадянського суспільства» виступила директор районної бібліотеки В. Нагірняк. Консультацію «Організація патріотичного виховання молоді» надала методист Г. Чорна. З рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання юних користувачів поділилася завідуюча районної бібліотеки для дітей Є. Кукурудза. Для бібліотечних працівників району проведено презентацію книжкової виставки «За честь, за долю, за українську волю».

20 березня з нагоди 85-річчя від дня народження Ліни Костенко в Ладижинському бібліотечному відділі №1 відбулась літературно-музична година «Царівна пісень Чураївна до нас повернулася знов». Працівники бібліотеки розповіли про життя та творчість поетеси, учасники заходу зачитали уривок з роману «Маруся Чурай», а також вірші: «Крила», «Мій перший вірш написаний в окопі», «Страшні слова…» та ін. Присутні прослухали фонограми пісень на слова Марусі Чурай.

20 березня в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «Я вибрала долю собі сама», присвячений ювілею зірки сучасного українського письменництва Л. Костенко. На вечір були запрошені читачі районної бібліотеки, працівники районного Будинку культури та читачі дитячої бібліотеки. Ведучий заходу, провідний методист Будинку культури В. Хабло розповів присутнім про важливі етапи життя і творчості Л. Костенко. В ході свята прозвучали вірші Л. Костенко та пісні на її слова. Також відбувся перегляд відеокадрів з документального фільму «Творчий вечір Ліни Костенко у Харкові». До заходу працівники бібліотеки підготували виставку-портрет «Така свавільна, вільна, молода».

23 березня з нагоди 120-річного ювілею класика української літератури Максима Рильського на абонементі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки «…У нього кожне слово – це перлина». Книги, представлені на виставці, сповнені щирістю, відвертістю, адже М. Рильський бачив вічне у звичайному житті, поет використовував історичні і літературні асоціації, що надавало особливого колориту його художнім творам. Особливе місце на виставці літератури належить книзі Богдана Рильського «Мандрівка в молодість Батька». Це синівські спогади про Максима Рильського, про рідних і близьких йому людей, які жили в складну епоху 30-60-х років XX ст.

23 березня з метою виховання любові до книги, підвищення престижу читання, популяризації кращих книг для дітей у Чернівецькій районній дитячій бібліотеці відбулося свято книги «Подорож книжковим морем» для учнів місцевої школи. До заходу у бібліотеці оформлено книжкову виставку під назвою: «Книга для розуму, душі і серця».

24 березня у Глинянецькому сільському клубі Немирівського району, в рамках Тижня дитячого читання, відбувся захід, присвячений поезії та любові до України. Школярі молодших та середніх класів декламували вірші українських класиків про Батьківщину, рідну мову та ін.

Вічавська, О. Стала пам’ять наша обеліском : [з нагоди відзначення 71-ї річниці визволення м. Ямпіль від фашистських загарбників у Ямпільській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-спогад «Пам’ятаємо все. Стала пам’ять наша обеліском». Працівники бібліотеки розповіли присутнім про повоєнні події на території м. Ямпіль та підпільну організацію, що діяла на території міста під час окупації. В ході зустрічі прозвучали вірші та пісні про безсмертний подвиг земляків-героїв. До заходу організовано книжково-ілюстративну виставку «Шлях Перемоги проліг через Ямпіль»] / О. Вічавська // Ямпіл. вісті. – 2015. – 25 берез. – С. 5.

25 березня до 60-річчя від дня народження письменниці Л. Ворониної у Чернівецькій дитячій районній бібліотеці відбувся захід «Леся Воронина – улюблена письменниця дітей», де діти ознайомилися з творчістю однієї з найкращих дитячих письменниць сучасної України.

Леся Воронина (21.03.1955, Київ) – письменниця, журналістка, перекладачка. Автор та ведуча програм на Радіо «Культура», член Національної спілки письменників України, член Асоціації українських письменників. Лауреат Всеукраїнської акції «Книжка року» (2004);·лауреат Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова» (2005);·лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Дитячий Портал» (2006); лауреат конкурсу «Книжка року Бі­бі­сі» (2008); перша премія XІ Московського міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» у номінації «Книга для дітей та юнацтва» за книжку «Сни Ганса­Християна» (2009); перша премія Національного конкурсу «Краща книга України 2009», за книжку «Сни Ганса­Християна». Авторка книг: «Суперагент 000» (1996), «Суперагент 000. Нові пригоди» (2000), «Таємниця смарагдового дракона» (2001), «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру» (2004), «Таємниця пурпурової планети» (2005), «Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку №9» (2006).

Волинець, Л. «В її віршах – історія народу: його щасливі і тривожні дні…» : [з нагоди 85-ї річниці від дня народження української письменниці Ліни Костенко в читальній залі Оратівської центральної районної бібліотеки відбувся вечір-портрет присвячений ювілею поетеси. Учасниками заходу стали учні старших класів місцевої школи, у їх виконанні прозвучала поезія Л. Костенко. А також присутні переглянули інсценівку з твору «Маруся Чурай». У виконанні В. Козловського у запису прозвучали пісні на твори Л. Костенко] / Л. Волинець // Обрії Оратівщини. – 2015. – 26 берез. – С. 4.

Соляр, Н. Поринули у світ поезії : [у форматі поетичного марафону відбулася зустріч двох літературно-мистецьких клубів «Обрій» та «9 Муз» під назвою: «Слово – вчинок, а життя як слово», присвячена 85-річчю від дня народження видатної письменниці Л. Костенко. Завідуюча Козятинської дитячої бібліотеки спільно з учасниками клубів подарували присутнім яскраве розмаїття поезій та інсценівку з історичного роману «Маруся Чурай». Учасники заходу мали можливість дізнатися більше про цікаві моменти з життя і творчості Л. Костенко з презентації «Літературна світлиця». Поетичну естафету підхопили у бібліотеках-філіях сіл Непедівка та Широка Гребля Оратівського району, обмінявшись по скапу поезіями Л. Костенко та думками про її творчість] / Н. Соляр // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 26 берез. – С. 6.

26 березня в рамках Тижня дитячого читання у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся міськрайонний конкурс «Найрозумніший», за участі школярів молодшого віку місцевої школи. Учасники конкурсу мали можливість продемонструвати знання з народознавства, краєзнавства, історії та літератури. Відповідно зайнятих місць учасники отримали призи і грамоти, як кращі читачі і знавці книг.

Григораш, І. Присвятили Ліні Костенко : [в Мурованокуриловецькій районній бібліотеці для дітей відбулося відкриття Тижня дитячої та юнацької книги під назвою: «Відкриваємо Всесвіт з книгою». В рамках тижня проведено літературно-поетичну годину, присвячену 85-й річниці від дня народження української письменниці Л. Костенко. Присутні мали можливість більше дізнатися про життєвий і творчий шлях поетеси, а також ознайомитися з її творами. До заходу працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну експозицію «Її велич – українська книга» та виставку книг Л. Костенко] / І. Григораш // Наше Придністров’я. – 2015. – 27 берез. – С.5.

Мартиненко, Т. Вічне і живе Шевченкове слово : [у Шахтинській сільській бібліотеці відбулися Шевченківські дні. До свята у бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна виставка «Вічне і живе Тарасове слово». Учні молодших класів місцевої школи стали учасниками свята «Тарасовими шляхами». Школярі читали вірші Т. Шевченка та інсценізували уривок з твору Кобзаря] / Т. Мартиненко // Наше Придністров’я. – 2015. – 27 берез. – С.5.

Дякова, М. Наша мова чарівна, наша пісня… : [з ініціативи Шаргородської районної бібліотеки в приміщенні музичної школи відбувся літературно-музичний вечір «Мово моя, душа голосна України», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Участь у заході взяли: працівники бібліотек та музеїв, старшокласники загальноосвітньої школи №1, молодь і активні користувачі бібліотеки. Прозвучали пісні у виконанні солістів музичної школи: дуету баяністів, ансамблів гітаристів та цимбалістів. Особливого колориту святу додала інсценізація твору І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» у виконанні вихованців студії дитячої та юнацької творчості. Всі присутні мали змогу ознайомитися з переглядом літератури «Мова барвінкова, батьківська ранкова»] / М. Дякова // Шаргородщина. – 2015. – 27 берез. – С. 5.

Полум’ям подвигу вашого наші горять серця : [до 71-ї річниці визволення від фашистських загарбників у КЗ «Жмеринська ЦРБ» відбувся літературний альманах – Велика Вітчизняна війна у художніх творах під назвою: «Полум’ям подвигу вашого наші горять серця». В ході заходу звучали вірші та пісні на воєнну тематику, а також присутні переглянули буктрейлери по художнім творам: О. Довженка «Україна в вогні», Б. Васильєва «А зорі тут тихі…» та «У списках не значился», О. Твардовського «Василь Тьоркін» та ін.] // Жмерин. газ. – 2015. – 27 берез. – С. 5.

Тиждень дитячої та юнацької книги : [в рамках Тижня дитячої та юнацької книги та для популяризації української книги у Жмеринській бібліотеці сімейного читання відбулося свято зустрічі читачів з новою книгою. Бібліотекарі ознайомили учнів з історією виникнення книги та книгодрукування, про шлях книги від глиняної таблички до сучасного вигляду, про призначення бібліотеки. У ході свята відбулися літературні вікторини, конкурси та ігри. До заходу організовано огляд літератури творів найпопулярніших сучасних українських дитячих письменників «Нові книги України»] // Жмерин. газ. – 2015. – 27 берез. – С. 6.

Нурізянова, Т. Поезія – це завжди неповторність… : [у Тульчинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація літературного гуртка «Зимова вишня», який об’єднав митців поетичного слова з міст Ладижина, Тростянця і Тульчина. В ході заходу звучало авторське читання віршів, а також пісні у виконанні учнів місцевої гімназії. З вітальними словами до присутніх звернулися голова літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Ю Хмелевського та головного спеціаліста відділу культури Н. Справник] / Т. Нузірянова // Тульчин. край. – 2015. – 27 берез. – С. 4.

Сокіл, Л. «Я вибрала долю собі сама…» : [в читальній залі Піщанської бібліотеки для дорослих відбувся літературний вечір «Я вибрала долю собі сама…» присвячений видатній українській поетесі Ліні Костенко. Присутні більше дізналися про життєвий і творчий шлях письменниці, читали вірші Л. Костенко, а також прослухали романси на її слова. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безмежний дотик до душі»] / Л. Сокіл // Піщан. вісті. – 2015. – 27 берез. – С. 5.

Сергієнко, К. Володар слів ясних і мудрих : [під такою назвою у читальній залі Липовецької районної бібліотеки для дітей відбулася літературно-музична композиція, присвячена 120-річчю від дня народження Максима Рильського. Захід відбувся за участі учнів середніх класів місцевої школи. Присутні більше дізналися про життєвий і творчий шлях українського письменника] / К. Сергієнко // Липовец. вісті. – 2015. – 27 берез. – С. 2.

Кравченко, Ю. Поезія – це музика душі : [до Всесвітнього дня поезії у юнацькому відділі Калинівської районної бібліотеки відбулася творча зустріч за участі учнів міських шкіл, військовослужбовців калинівського полку Національної гвардії, любителів поетичного слова. Зустріч відбулася з нагоди відзначення ювілею видатної письменниці Ліни Костенко. В програмі заходу прозвучали твори Т. Шевченка, Л. Українки, Л. Костенко та поезія письменників-земляків] / Ю. Кравченко // Прапор перемоги. – 2015. – 31 берез. – С. 2.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

2 березня відділ краєзнавства презентував виставку-досьє «Світ добра у творчості М. Вдовцова» (до 60-річчя від дня народження). Експозиція присвячена українському прозаїку, краєзнавцю, природоохоронцю, члену Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України М. Вдовцову. На виставці представлені книги письменника, окремі твори, опубліковані у колективних збірниках, альманахах, періодичних виданнях та публікації про життєвий і творчий шлях ювіляра.

2 березня відділ документів іноземними мовами підготував виставку-розповідь «Миклухо-Маклай та Маргарет Робертсон: стосунки з присягою "N.B.D. C.S.U"» з циклу «Історії кохання знаменитостей».

3 березня до Міжнародного жіночого дня 8-го березня у відділі мистецтв відбувся мистецький ранок «Тема материнства в мистецтві» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

3 березня до Міжнародного жіночого дня 8-го березня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував користувачам книжково-ілюстративну імпрезу «Жіночий силует на фоні історії».

4 березня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Є. Антчака «Шопен. Бажання любові», присвячений 205-й річниці від дня народження великого польського композитора Фредеріка Шопена. У1830 р. 20-річний Фредерік Шопен покидає Польщу, щоб спробувати щастя у модному Парижі. Прихильність меценатів та впливових друзів, а також любов до найекстравагантнішої жінки Жорж Санд роблять композитора перлиною світських салонів, відкриваючи йому шлях до слави.

6 березня Асоціація бібліотек Вінниччини спільно з Вінницькою обласною організацією Національної спілки письменників України у рамках Клубу творчої інтелігенції Вінниччини «Intermezzo» представили поетичну виставу «Два крила любові», присвячену Міжнародному жіночому дню. У приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва вистава «Два крила любові» зібрала справжніх шанувальників поетичного слова. Створена на основі творчого доробку поетеси та композитора Віри Ваганової, вистава сповнена весняними настроями і здатна зачепити найпотаємніші струни душі жіноцтва, якому, власне, адресована. У авторському виконанні В. Ваганової та співавтора дійства – поета А. Мартинюка прозвучали вірші та пісні, герої яких кохають, вірять, прагнуть повноти життя.

Ваганова Віра – поетеса, композитор, виконавиця власних пісень, викладачка іноземних мов Вінницького кооперативного інституту, лауреат поетичного конкурсу «Золотая строфа» (Москва, 2010-2011 рр.). Авторка поетичних збірок: «Любви бессовестные строки», «Песни веры и преданности».

Мартинюк Анатолій – поет, лауреат Подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня», автор чотирьох поетичних збірок: «Вірші для нот Анни», «Жити в тобі один сон», «Коли сіль не солоною стане», «Поетичні уславлення».

7 березня у Інтернет-центрі відбувся ІІІ Вінницький Твітер-баркемп – зустріч твітерян в офлайні. В програмі заходу відбулися виступи: головного редактора Максима Зотова «Світовий досвід відображення мікроблогінгу у друкованому варіанті. Аналіз найцікавіших проектів. Виникнення ідеї та реалізація проекту "#‎Вінниця"»; громадського діяча, блогера, голови ГО ІЦ Майдан Моніторинг В. Ханас «Твітер як приклад нелетального озброєння з США»; головного редактора газети РІА і «20хвилин» Є. Фролова «Соціальні мережі в роботі сучасних медіа»; тві-гра «Знайомство»; групова дискусія «Рейтинги користувачів соціальних сервісів: технології і актуальність» та ін.

7 березня, до Міжнародного жіночого дня 8-го березня сектор газетної періодики підготував перегляд газетних публікацій «Ти сіль землі, ти суть її, ти – жінка!», присвячений жінкам-військовим АТО, волонтерам та медикам. Українські жінки відіграють важливу роль у складний для країни час. Вони брали активну участь у подіях на Майдані. Нині, коли в країні триває неоголошена війна, українки як волонтери допомагають вимушеним переселенцям, солдатам у зоні АТО, родинам поранених та загиблих. Чимало жінок-медиків, волонтерок та військових, попри небезпеку, ризикують життям у зоні конфлікту.

8 березня до Міжнародного жіночого дня 8-го березня відділ краєзнавства підготував користувачам виставку «Весна. Жінка. Кохання».

10 березня у читальній залі відділу із гуманітарних, технічних та природничих наук, з нагоди 60-ї річниці від дня народження Михайла Вдовцова відбувся творчий вечір письменника «Яблуні Благовіщення». Участь у заході взяли: заступник голови обласної ради Н. Солейко, начальник управління культури і туризму Вінницької ОДА М. Скрипник, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, письменник, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк та представники творчої інтелігенції області. В ході творчого вечору відбулася презентація збірники матеріалів «Магнетизм і переконлива чарівність прози Михайла Вдовцова», присвяченої ювілейній даті. Учасники заходу мали змогу насолодитися виконанням авторських пісень, прочитанням новели М. Вдовцова «Дими» та виконанням українських пісень фольклорним гуртом «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. До заходу працівники відділу підготували виставку-досьє «Світ добра у творчості М. Вдовцова».

Вдовцов Михайло Леонтійович народився 7 березня 1955 р. в с. Довжок Ямпільського району Вінницької області. М. Вдовцов – член Національної спілки журналістів України (2000), Національної спілки письменників України (2011). Автор книг: «Романтичні овиди Кетрос» (2008), «Благодать самотності» (2009), «Одному жити холодно» (2010), «Мої Кетроси» (2010), «Зерно з татових черевиків» (2011); краєзнавчої розвідки «Бубнівська кераміка» (у співавторстві з І. П. Мельничуком, Л. С. Мельничук) (1998). Один з ініціаторів видання та член редколегії літературно-краєзнавчого альманаху «Русалка Дністровая» (2013).

 

10 березня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Гарбузові культури: агротехніка вирощування», яке провели президент клубу Г. Г. Мінова та кандидат сільськогосподарських наук П. О. Донченко. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

11 березня до 75-ї річниці від дня народження українського режисера Леоніда Осики, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму «Етюди про Врубеля» (1989). Сценарій фільму, присвячений великому художнику, написаний режисером разом з Сергієм Параджановим і розповідає про київський період життя Михайла Врубеля.

12 березня з нагоди 85-річчя видатної української письменниці Ліни Костенко відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував виставку-елегію «Душа прозріє всесвітом очей…» з циклу «Літературний календар». У творчому доробку Л. Костенко – романи «Маруся Чурай», «Берестечко», ліричні поезії, кіносценарії, переклади польської лірики та ін. Її ім’я записано золотими літерами на скрижалях народного визнання в одному ряду з визначними майстрами української поезії.

12 березня до 125-річчя від дня народження українського художника Федора Зотиковича Коновалюка у відділі краєзнавства організована виставка «Творча палітра митця». Через художні полотна Федора Коновалюка передається любов до України, до її народу, любов до природи, невичерпна та життєдайна любов до самого життя у всіх його проявах.

12 березня до 71-ї річниці визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників у відділі краєзнавства оформлена виставка «Не згасне пам’ять тих літ».

17 березня відділ краєзнавства спільно з відділом попереднього замовлення, МБА та видачі літератури провели краєзнавчу годину «Ставка Гітлера Вервольф» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».

17 березня відділ Інтернет-центру підготував книжкову виставку «Цікаві прийоми для користувачів Excel».

18 березня до 71-ї річниці визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Лариси Шепітько «Сходження». Це один з найсильніших фільмів про війну, знятий за повістю Василя Бикова «Сотников». У фільмі перші великі ролі зіграли молоді актори Б. Плотніков та В. Гостюхін.

18 березня у відділі економіки та аграрного виробництва організовано перегляд-повідомлення «Трудові ресурси і зайнятість населення» та книжкова виставка «Підприємництво: світовий досвід та реалії України».

19 березня до 120-річчя від дня народження Максима Тадейовича Рильського (1895-1964) – поета, перекладача, літературознавця, громадського діяча у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена ювілейна інсталяція, присвячена життю і творчості поета «Була у нього посмішка дитяти, блакиті української тепло…».

19 березня до 120-річчя від дня народження поета, перекладача, літературознавця, громадського діяча Максима Тадейовича Рильського у відділі рідкісних і цінних видань організована виставка «Лицар поезії та доброти», де представлені твори письменника та документи, які висвітлюють його життєвий та творчий шлях. Його поезія була і залишається завжди актуальною, найкращі її зразки зберігають свою сучасність i в наш час, коли Україна, яку він так любив, переживає складний етап свого національного відродження, боротьби за незалежність.

19 березня у читальній залі відділу із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся літературно-мистецький вечір до Всесвітнього дня поезії та з нагоди 85-річного ювілею Ліни Костенко. Віддаючи шану видатній письменниці учасники цьогорічного вечора поезії не тільки декламували її твори, але й читали власні вірші. У заході разом з молодими поетами – учасниками проекту «Поезія без купюр», Театру книги «Прочитання», студентською молоддю, взяли участь і відомі пи


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше