ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Березень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

3 березня книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запросили на презентацію романів Владислава Івченка «Найкращий сищик на Великій війні» та «Найкращий сищик та падіння імперії».

Владислав Івченко – український письменник. Автор першої, революційної за формою та змістом книги «Івченко об’єднує Україну» (видавництво «Ізда», 2009); історичного детектива, першої книжки пригод славнозвісного Івана Карповича Підіпригори «Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори» (у співавторстві з Юрієм Камаєвим, КСД, 2011); другої книжки пригод Івана Карповича, де тріумф було розширено і поглиблено «Найкращий сищик імперії на службі приватного капіталу» (Темпора, 2013); пригодницького квесту «Химери Дикого поля» (КСД, 2014); третьої книжки пригод Івана Карповича, де, згідно з заголовком, починається війна, а з нею – нові інтриги «Найкращий сищик імперії на Великій війні» (Темпора, 2015); «Найкращий сищик та загибель імперії» (Темпора, 2015).

19 березня, на фасаді школи № 7 у м. Вінниця на честь вінничанина, колишнього випускника ліцею, який віддав життя за незалежність України у зоні бойових дій на Сході Олександра Каплінського відкрито меморіальну дошку. О. Каплінський – старший офіцер групи бойової та спеціальної підготовки військової частини 3008 Національної Гвардії України 16 листопада 2014 року при виконанні службових обов’язків у зоні АТО, на перехресті між населеними пунктами Золоте та Гірське на Луганщині, отримав смертельне поранення. Звання підполковника 35-річний військовий отримав вже посмертно. В урочистому відкритті меморіальної дошки взяли участь: родина та близькі героя, представники обласної та міської влади, друзі та товариші по службі, учні і вчителі ліцею та небайдужі вінничани.

20 березня на фасаді школи № 30 у м. Вінниця відкрито меморіальну дошку на честь вінничанина Євгенія Пікуса, який віддав життя за незалежність України у зоні бойових дій на Сході. 35-річний підполковник Державної прикордонної служби України загинув 25 серпня на Луганщині. За чотири дні до загибелі підполковник Євген Пікус був нагороджений медаллю «За військову службу Україні». В урочистому відкритті меморіальної дошки взяли участь: родина та близькі героя, представники обласної та міської влади, друзі та товариші по службі, учні і вчителі школи та мешканці міста. Після мітингу, пам’ять Є. Пікуса вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки. Присутні відвідали музей історії школи, експозиції якого нещодавно поповнилися стендом про героїчного випускника навчального закладу.

20 березня до 71-ї річниці з дня визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників у м. Вінниця відбулися урочистості. У цей день вклонитися пам’яті воїнів-визволителів міста, вшанувати загиблих героїв Великої Вітчизняної війни та полеглих у боротьбі за українську державність під час подій на Сході України до Меморіалу Слави на площі Європейській прийшли голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради С. Свитко, в. о. Вінницького міського голови С. Моргунов, а також ветерани-визволителі міста та області, командування Повітряних сил Збройних Сил України, учасники антитерористичної операції, представники релігійних конфесій, громадських організацій та трудових колективів міста. Учасники мітингу-реквієму вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто в боротьбі за волю рідного краю пожертвував власним життям. Також відбулося урочисте покладання квітів та вінків до Вічного вогню і пам’ятного знаку Небесній Сотні та Героям АТО.

В усіх районах Вінницької області відбулися мітинги-реквієми та покладання квітів з нагоди відзначення 71-ї річниці визволення Вінниччини від фашистських загарбників за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості районів та міст.

21 березня, до Всесвітнього дня поезії, книгарня «Є» запросила на різномовні поетичні читання «Не одні про В…». Під час заходу звучали рядки з сучасної української поезії, а також в оригіналі й у перекладі українською – з кримськотатарської, польської, сербської, боснійської, хорватської, білоруської, грузинської, вірменської, російської, литовської, чеської, англійської, німецької, французької, італійської, шведської, івриту, угорської поезій. Акція відбулася у кількох містах України, у Вінниці свої твори та переклади читали поети: К. Калитко, Д. Штофель, К. Девдера, І. Павлюк, О. Вешелені та інші.

26 березня у конференц-залі Вінницького універмагу відбувся поетичний вечір відомого вінницького поета та громадського діяча Андрія Стебелєва, до 50-річчя від дня народження. Ювілейний вечір був одночасно презентацією п’ятої поетичної книги «Асбест». Збірка містить твори, які раніше публікувалися в періодиці, а також нові вірші, що увібрали в себе досвід прожитого і побаченого, потаємні людські переживання і незгойну тривогу за спільне майбутнє.

Андрій Стебелєв мешкає у м. Вінниця з 1992 року. Він відомий як культуртрегер поетичної групи «Лірики Transcendent'a», член редколегії літературного сайту «Поезія та авторська пісня України», засновник літературного конкурсу «Малахітовий носоріг», співорганізатор на Поділлі Всеукраїнського поетичного фестивалю «Підкова Пегаса», куратор громадської ініціативи «Вінницький Дім поета», упорядник регіональних поетичних альманахів. А. Стебелєв – автор кількох збірок лірики «Быть может…» (1997); «Подземная страна» (1998); «Tertium Quid» (2000); «Реки» (2013), літературознавчих розвідок про «срібний вік» російської поезії, публікацій про історію авіації, краєзнавчих матеріалів з історії Поділля. Є лауреатом літературної премії МСПУ ім. В. Даля (2013).

31 березня книгарня «Є» та видавництво «Смолоскип» запросили на презентацію збірки Олени Герасим’юк «Глухота» (2014).

Олена Герасим’юк – поетка, есеїстка і перекладачка, поетичне відкриття 2013 р. Лауреат Першої премії у конкурсі пам’яті Леоніда Кисельова (2012), Міжнародної україно-німецької літературної премії ім. Олеся Гончара (2013), Другої премії літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» у номінації «Поезія» (2013), перша резидентка першої в Україні резиденції для письменників «Станіславський феномен» (2013). Окремі вірші перекладено англійською, литовською, грузинською, італійською, німецькою, сербською, польською, білоруською та російською.

До 201-ї річниці від дня народження

Тараса Шевченка

1 березня, з метою популяризації жанру художнього читання та з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження українського поета, прозаїка, художника, мислителя Тараса Шевченка у приміщенні Шаргородської дитячої музичної школи відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна». У заході взяли участь 30 учасників-читців у двох вікових категоріях. Усі учасники відзначені подяками відділу культури Шаргородської РДА та пам’ятними сувенірами.

2 березня сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував прес-виставку «Знаний і незнаний Шевченко», присвячену 201-й річниці від дня народження українського поета, прозаїка, художника, мислителя Тараса Шевченка. Для більш детального ознайомлення з виставкою працівники відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

3 березня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував виставку-персоналію «Він говорив устами народу», присвячену 201-й річниці від дня народження українського поета, прозаїка, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

3 березня з метою пропаганди творчості Т.Г. Шевченка, популяризації жанру художнього читання та з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, у залі Гайсинського районного Будинку культури відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна». Конкурс проходив у двох номінаціях: «Твори Т.Г. Шевченка» та «Твори сучасних українських авторів про Т.Г. Шевченка» та за трьома віковими категоріями. Виступи конкурсантів оцінювало компетентне журі: голова журі – директор районного Будинку культури С. Кузнєцова, члени журі: головний спеціаліст відділу культури і туризму Гайсинської РДА О. Домбровська, зав. методичним кабінетом Н. Бондарчук, методист РБК Т. Сидорчук, зав. відділом обслуговування ЦРБ А. Бевх. У конкурсі взяли участь учасники 13 сіл району. У виконанні учнівської молоді прозвучали вірші Великого Кобзаря: «Катерина», «Княжна», «Утоплена», «Наймичка», «Розрита могила», «Мені однаково», «Думи мої, думи», «І мертвим, і живим», «Заповіт» та ін. Також учасники презентували літературно-музичні композиції «Русалонька» та «Катерина».

3 березня з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у Липовецькому районному Будинку культури відбувся районний конкурс художнього читання творів Тараса Шевченка «З Кобзарем у серці». У конкурсі взяли участь 18 читців, які декламували твори Великого Кобзаря та вірші про нього. У заході також взяла участь центральна районна бібліотека. До заходу працівники бібліотеки підготували виставку творів Тараса Шевченка під назвою: «Через роки, через віки, ми чуємо голос твій, Тарасе».

4 березня, до 201-ї річниці дня народження Т. Шевченка, у відділі наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся День бібліографії «Бібліографічна Шевченкіана». Мета даного заходу ознайомити широке коло користувачів з бібліографічним доробком багатьох поколінь професійних бібліографів, науковців, відомих письменників України, які в різний час ретельно збирали інформацію про видання творів Т. Шевченка та літератури про нього, починаючи з 1840 р., коли побачила світ перша невелика збірка під назвою «Кобзарь» до сьогодення.

Спридонюк, В. У Літині відбувся районний огляд-конкурс читців «Шлях до Тараса» : [з метою пропаганди творчості Т. Шевченка, виховання любові до рідної мови, свого народу, рідної землі, розвитку творчих здібностей дітей і молоді району, популяризації та збереження культурної спадщини українського народу, підвищення естетичного виховання дітей і юнацтва та з нагоди відзначення 201-ї річниці народження Т. Г. Шевченка в Літинському районному Будинку культури відбувся районний огляд-конкурс читців «Шлях до Тараса». Учасники презентували різноманітні твори Т.Г. Шевченка та твори про Великого Кобзаря. Підготовлені літературно-музичні композиції за творами видатного письменника. Також організовано виставку дитячого малюка (ілюстрації на тему творчості Т. Г. Шевченка) «Кобзар і Україна». Усі юні виконавці творів Великого Кобзаря нагороджені грамотами, а переможці цінними подарунками] / В. Спридонюк // Літин. вісн. – 2015. – 5 берез. – С. 5.

5 березня, у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося літературно-мистецьке свято «Шевченко завжди серед нас, по всіх світах його лунають вірші», присвячене 201-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. В ході заходу відбулися виступи місцевих письменників, декламування віршів Т. Г. Шевченка, у виконанні студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича прозвучали музичні твори, також присутні переглянули уривки відеофільму «Тарас Шевченко «Заповіт»». До заходу працівники бібліотеки підготували виставки та перегляди: «Він говорив устами народу», «Знаний і незнаний Шевченко», «Шевченко в України, у кожного Шевченко свій…».

Конкурс читців «Кобзар і Україна» : [в приміщенні Піщанського районного Будинку культури відбувся ІІІ районний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 201-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Учасниками конкурсу стали 34 читці з населених пунктів району. Більшість конкурсантів показали високий рівень виразного читання, вміння донести до слухачів задум автора, передати словом, мімікою і жестами відповідний настрій. Усі конкурсанти отримали подяки відділу культури і туризму райдержадміністрації, а переможцям вручено дипломи та пам’ятні сувеніри. У рамках проведення конкурсу оформлена виставка книг «Безсмертний голос Тараса»] // Піщан. вісті. – 2015. – 6 берез. – С. 4.

Терлецька, В. Заграйте, бандури, на всю Україну : [з нагоди відзначення 201-річниці від дня народження Великого Кобзаря у Липовецькому районному Будинку культури відбувся районний конкурс читців «З Кобзарем у серці» в якому взяли участь представники 15 клубних сільських закладів культури] / В. Терлецька // Липовец. вісті. – 2015. – 6 берез. – С. 2.

Лучик, Ю. Невмируще Тарасове слово : [в приміщенні Бершадської дитячої музичної школи ім.. Р. Скалецького відбувся районний фестиваль-конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 201-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Конкурс проходив у двох номінаціях: твори Т. Г. Шевченка та твори сучасних українських авторів про Т. Г. Шевченка або власна поезія. По закінченню конкурсу відбувся виступ заслуженого працівника народної освіти України М. Джужука, який зачитав твір Т.Г. Шевченка «Чигрине, Чигрине» та виступ вихованців дитячої музичної школи по класу фортепіано та вокалу] / Ю. Лучик // Бершад. край. – 2015. – 6 берез. – С. 3.

6 березня вінничани вшановували пам’ять Великого Кобзаря. З нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, біля пам’ятника геніальному пророку українського народу, у центрі м. Вінниця зібралися керівники області та міста, зокрема голова облдержадміністрації В. Коровій, в.о міського голови, секретар міської ради С. Моргунов, представники громадських організацій, студентська та учнівська молодь, громадськість міста. До підніжжя скульптурної композиції Тарасу Шевченку вдячні нащадки поклали живі квіти та згадали майстра українського слова читанням його поезії. В рамках відзначення 201-річниці від дня народження Т. Шевченка, відповідно до розпорядження голови Вінницької обласної адміністрації за особистий внесок у збереження і розвиток української мови, вивчення і популяризацію творчості Великого Кобзаря почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради нагороджено цілу плеяду знаних представників творчої інтелігенції та громадських діячів Вінниччини.

 

6 березня у приміщення Вінницького обласного художнього музею відбулась мистецько-освітня програма «Шевченкознавці», присвячена відзначенню 201-ї річниці від дня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка, яка проводилась у форматі брейн-рингу. Метою інтерактивного заходу є сприяння усвідомленню учнівською аудиторією значення творчості поета для української та світової культури. В змаганні взяли участь учні 9 та 11 класів Вінницького технічного ліцею, які неодноразово ставали учасниками обласних та міських конкурсів на шевченківську тематику. Учасники мали змогу згадати основні віхи життя Тараса Шевченка, висловити власну точку зору на творчість Кобзаря та його роль в історії сучасної України. Також усі присутні мали змогу переглянути фільм «Обличчя української історії Тараса Шевченка».

6 березня у світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилась виставка «Шевченко в народному мистецтві». На виставці представлені тематичні роботи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Серед учасників як вже добре відомі провідні майстри області, так і молоді таланти. Цьогоріч представлено понад 60 робіт 26-ти майстрів Вінницької області. Основа виставки – роботи декоративно-прикладного мистецтва: малярство, живопис, флористика, розпис, витинанки та різьба по дереву, також представлена подільська вишивка.

У день 201-ї річниці від дня народження Великого поета Тараса Шевченка Президент Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка 2015 року. Цього року лауреатами Шевченківської премії стали поет Юрій Буряк – за книгу поезій «Не мертве море», художник Микола Компанець – за мистецький цикл «Земля моїх батьків» та ілюстрації до творів Миколи Гоголя, письменник Костянтин Москалець – за книгу літературної критики та есеїстики «Сполохи», а також актор Петро Панчук – за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені. Вручаючи премії, Глава держави відзначив вагомий внесок цьогорічних лауреатів у розвиток та популяризацію національної культури, її інтеграцію у європейський культурний простір.

9 березня в ефірі каналу радіо «Культура» Національної радіокомпанії України з 6 години ранку до 24 години тривав Національний радіомарафон «Борітеся – поборете! Шевченко мобілізує», присвячений 201-й річниці від дня народження Великого Кобзаря. Ініціаторами проведення марафону виступили Міністерство культури України та Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Під час багатогодинного марафону поезію Т. Шевченка читали у прямому ефірі командири та бійці Збройних сил України, МВС, прикордонники, члени добровольчих батальйонів, які беруть участь в антитерористичній операції на Сході країни. Також до багатогодинного марафону з читання поезії Тараса Шевченка приєдналися керівники Української держави, урядовці, політики, діячі науки, культури, волонтери, представники громадськості. Під час марафону відбулися прямі включення Першого національного та інших загальноукраїнських телеканалів.

9 березня у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих, до 201-ї річниці від дня народження неперевершеного світоча української культури, геніального поета, художника, мислителя відомого не лише в Україні, але й  в усьому світі, великого патріота України Т.Г. Шевченка, проведено цикл заходів «Тарас Шевченко – України син», зокрема: в читальній залі представлено книжково-ілюстративну виставку «Шевченко вічний в думах народних»; відбулися бесіди «Він говорив устами народу», «Знаний і незнаний Шевченко»; перегляд уривків відеофільму «Тарас Шевченко. «Заповіт»; поетична година «Шевченків світ в буянні мов, в сплетінні націй»; година спілкування «Шевченкове слово із уст хмільничан»; віртуальні подорожі «Шевченківські думки пережили віки» тощо.

9 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у м. Тульчин відбулося покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку. В заході взяли участь: голова райдержадміністрації М. Підболячний, міський голова В. Весняний, службовці структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, громадські діячі, представники установ і організацій, районних ЗМІ.

9 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка на майдані Святого Миколая у м. Бар відбулося літературно-мистецьке свято «Кобзар і Україна». Окрім поезії Т. Г. Шевченка учасники мистецького заходу читали і авторські твори на патріотичну тематику. По завершенню літературно-мистецького свята відбулося урочисте покладання квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю.

10 березня у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбулось літературно-мистецьке свято «Свою Україну любіть», присвячене 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. В урочистому заході взяла участь начальник управління культури і туризму Вінницької ОДА М. Скрипник. З нагоди святкування 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка, почесними грамотами нагороджені переможці обласного конкурсу читців шевченківських творів з м. Гайсин: О. Чучко та М. Незінковський. Учасники святкової програми декламували вірші та виконували пісні на слова Великого Кобзаря, серед яких «Заповіт», «Тарасова ніч» та ін. Також лунали музичні композиції за мотивами творів Тараса Шевченка.

 

10 березня у м. Гайсин відбувся урочистий мітинг з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького, автора музики Державного Гімну України. Учасники мітингу з державними прапорами, корзинами квітів представляли державні виконавчі органи та органи місцевого самоврядування, заклади освіти, культури, медицини, соціального захисту, промислові підприємства та інші організації. Учасники мітингу поклали корзини та букети квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю. У мистецькій частині мітингу виступили хоровий колектив та артисти районного Будинку культури.

10 березня з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у Гайсинській районній дитячій бібліотеці проведено ряд заходів. Користувачі бібліотеки ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою під назвою: «Українська мова – то великий дар, мовою тією створений Кобзар», на якій представлено книги «Кобзар» – видані у різні роки ХХ та поч. ХХІ століття. Для користувачів середнього шкільного віку проведено огляд літератури «Провісник долі України», під час якого присутні дізналися більше цікавих фактів з життя та творчості генія українського народу. Продовженням циклу заходів стала літературна подорож «Тарасові заповіти» для учнів молодших класів місцевої гімназії, під час якої прозвучали вірші Т. Шевченка та пісні на його слова. Вдалим доповненням свята стала виставка дитячих малюнків-ілюстрацій під назвою: «Шевченко в моєму серці».

10 березня у м. Іллінці відбулося урочисте покладання вінків і квітів до пам’ятника Тараса Шевченка. Вшанували пам’ять Великого Кобзаря: голова райдержадміністрації І. Булгаков, заступник голови районної ради Л. Змієвець, представники трудових колективів організацій, установ міста, учнівська та студентська молодь. Цього дня звучали невмирущі рядки Шевченкових віршів.

10 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Тростянецькому будинку дитячої творчості відбувся конкурс читців «Ми не забули тебе, Тарасе». Учасники прочитали вірші Тараса Шевченка: «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Світає…», «На панщині пшеницю жала», «Зоре моя вечірня…», «Тече вода з-під явора», «Село» та інші. Усі конкурсанти отримали пам’ятні подарунки.

10 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в читальній залі Томашпільської районної бібліотеки для дітей зібралися юні шанувальники творчості Великого Кобзаря. В програмі заходу відбувся конкурс юних читців «Читаємо Шевченка. Вчимося в нього жить», де учасники декламували твори Т. Шевченка: «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сон», «Тече вода з-під явора» та ін.

10 березня на центральній площі селища Томашпіль відбувся мітинг-реквієм з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. До підніжжя пам’ятника Тараса Шевченка учасники поклали вінки та живі квіти. Участь у мітингу взяли: голова районної державної адміністрації О. Закорченний, голова районної ради Л. Нароган, їх заступники, керівники управлінь, підприємств, установ та організацій району, представники громадських організацій, молодь, ЗМІ.

10 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки організовано виставку-експозицію «Слава Шевченка, слава України». За розділами: «Світова слава великого сина України» та «Тарасові твори сяють, як зорі», представлена література про життя та творчість Великого Кобзаря, зібрання його творів в шести томах, фототипія позацензурного примірника видання «Кобзаря» 1840 р. та книги про світове значення творчості генія української літератури.

10 березня Департамент культури Вінницької міської ради та міський палац мистецтв «Зоря» запросили на великий концерт «Наш Батько – Великий Тарасе» з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. У концерті взяли участь народний хоровий колектив «Дзвін» та зразковий ансамбль народного танцю «Квіти Поділля». У концерті прозвучали музичні твори на слова Т. Г. Шевченка.

10 березня у КЗ «Жмеринський районний Будинок культури» відбувся міськрайонний конкурс «Кобзар і Україна», присвячений 201-й річниці від дня народження великого сина українського народу Тараса Шевченка. В конкурсі взяли участь 61 учасник художнього читання у двох вікових категоріях. Читці готували конкурсну програму за двома варіантами на вибір: перший варіант – твір Т.Г. Шевченка (обов’язково); твір сучасного українського письменника; твір обраний за власним уподобанням (твори зарубіжних авторів або власні поезії). Другий варіант передбачав показ літературно-музичної чи вокальної композиції за творами Великого Кобзаря, сучасних українських авторів, присвячених Т.Г. Шевченку, чи на вільну тему. За результатами конкурсу визначено переможців, яких відзначено грамотами та цінними подарунками.

10 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Бабчинецькій сільській бібліотеці №1 Чернівецького району відбувся Шевченківський урок під назвою: «До Кобзаря любов безмежна, в народі житиме в віках», який підготувала завідуюча бібліотеки М. Лупол. До заходу бібліотекар Г. Брухаль організувала та оформила книжкову виставку «Живлять серце Тарасові джерела».

11 березня в рамках мистецького проекту «Нас єднає Тарасове слово» та проекту «Творимо разом» спільними зусиллями учнів Вінницької дитячої музичної школи №1 та учнів Вінницької дитячої художньої школи відбувся літературно-музичний вечір «В дні перемог і дні поразок до тебе я, Тарасе, йду», присвячений 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Поєднання музичного, театрального та образотворчого мистецтва відтворило миттєвості життя Великого Кобзаря.

11 березня у м. Тульчин відбулося традиційне Шевченківське свято з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Захід підготував учнівсько-педагогічний колектив Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів-інтернату-ліцею. Участь у заходу взяли: представники райдержадміністрації, районної ради, навчально-виховних закладів міста, районних ЗМІ, широка громадськість. Учні школи продемонстрували композицію, що органічно поєднувала головні етапи життя і творчості Кобзаря, поетичні твори Т. Шевченка, пісні на його слова.

 

Поховайте та вставайте, кайдани порвіте… : [на початку березня громадськість Іллінеччини вшанувала Великого Кобзаря, генія і митця всіх часів і народів. Захід відбувся біля пам’ятника Т Шевченку за участі голови Іллінецької РДА І. Булгакова та заступник голови районної ради Л. Змієвець, керівники місцевих організацій та молодь] // Трудова слава. – 2015. – 12 берез. – С. 1.

Мельник, С. «У Кобзаря немає дати смерті» : [у Теплицькому районному Будинку культури відбувся конкурс читців «І слово розумом святим – і оживи, і просвіти» з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка. В програмі конкурсу прозвучала поезія Великого Кобзаря, твори про нього, інсценізації віршів та літературні композиції. Усі учасники конкурсу отримали подяки від відділу культури та туризму, відділу освіти Теплицької РДА] / С. Мельник // Вісті Тепличчини. – 2015. – 12 берез. – С. 4.

Шабельник, Л. Кобзар у серці кожного українця : [з метою пропаганди творчості Т.Г. Шевченка, популяризації жанру художнього читання та з нагоди 201-річниці від дня народження Великого Кобзаря, у залі Чечельницького районного Будинку культури відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна». До уваги журі та глядачів представлені твори Т. Шевченка, українських письменників про Великого Кобзаря та твори на патріотичну тематику, а також літературно-музичні композиції. До заходу працівники бібліотек району організували книжкову виставку про творчість Т. Шевченка «Літопис долі Кобзаря»] / Л. Шабельник // Чечельниц. вісн. – 2015. – 12 берез. – С. 5.

Крижанівська, А. Вічне слово Шевченка : [на базі Могилів-Подільської міської бібліотеки сімейного читання відбувся міський конкурс «Безсмертне слово Кобзаря», присвячене 201- й річниці від дня народження Т. Шевченка. Конкурс відбувся за участі учнівської молоді міста] / А. Крижанівська // Краяни. – 2015. – 12 берез. – С. 4.

12 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка та з метою поглиблення знання дітей про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря, розкриття безмежної любов поета до України, Шаргородською районною бібліотекою для дітей проведено літературне свято «Життєвий шлях генія». Діти з цікавістю слухали розповідь завідуючої бібліотеки О. Куляс про нелегку долю Т. Шевченка, брали участь у голосних читаннях та вікторині «Дитяча художня Шевченкіана», а також переглянули слайд презентацію «Іду з дитинства до Тараса».

Борітеся – поборите… : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка у м. Бар відбулися Шевченківські читання, організовані Центром дозвілля. Звучала невмируща поезія Великого Кобзаря, а також авторська поезія. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради М. Піддубний] // Поділ. край. – 2015. – 13 берез. – С. 4.

Ткачук, Т. І полинуло мудре Тарасове слово : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка, Сказинецькою сільською бібліотекою Могилів-Подільського району у місцевому дитячому садочку оформлено книжкову виставку «І полинуло мудре Тарасове слово» та проведено літературне читання поезії Великого Кобзаря. Також для дітей відбувся перегляд фільму про дитячі роки Т. Шевченка] / Т. Ткачук // Слово Придністров’я. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

Сушак, Н. Вшануємо Кобзаря : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка, з метою вшанування його творчої спадщини, виявлення творчо обдарованої молоді Могилів-Подільський методичний кабінет відділу освіти організував та провів районний конкурс читців поезії Т. Шевченка за участі учнів усіх загальноосвітніх шкіл району. Учні читали вірші Великого Кобзаря та твори про нього] / Н. Сушак // Слово Придністров’я. – 2015. – 13 берез. – С. 8.

Дячук, Н. Кобзарем його ми звемо : [у Михайловецькому професійному аграрному ліцеї Мурованокуриловецького району відбулася літературно-драматична композиція «Кобзарем його ми звемо», присвячена 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. Члени гуртка «Мовознавець» підготували уривки з поем Великого Кобзаря, читали улюблені вірші поета, взяли участь у вікторині на знання творчості Т. Шевченка та заспівали відомі пісні на його слова] / Н. Дячук // Наше Придністров’я. – 2015. – 13 берез. – С. 4.

Сауляк, В. Зустріч з прекрасним : [у Мурованокуриловецькому районному краєзнавчому музеї ім. Ф. Коновалюка відбувся культурно-мистецький захід присвячений 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка та з нагоди Міжнародного жіночого дня. До заходу у музеї відбулося відкриття першої персональної виставки учениці 11-го класу місцевої школи-гімназії Д. Гордійчук під назвою: «Весна. Юність. Краса»] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

Твори Великого Кобзаря – невмирущі : [у приміщенні Тростянецької дитячої музичної школи відбувся районний огляд-конкурс художнього читання «Кобзар і Україна», присвячений 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, за участі 17 юних виконавців художнього слова. На конкурсі звучали твори Т. Шевченка, твори сучасних авторів та власні твори на тему сьогодення] // Тростянец. вісті. – 2015. – 13 берез. – С. 4.

Шевченко мобілізує : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка у Калинівці відбувся районний конкурс читців «Вічний шлях до Кобзаря». В програмі заході учасники читали твори Великого Кобзаря, інших українських поетів, власні твори про сьогодення] // Прапор Перемоги. – 2015. – 13 берез. – С. 1.

Корнійчук, М. Відзначили 201-у річницю з дня народження Т. Г. Шевченка : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка у м. Бар відбулися Шевченківські читання, організовані Центром дозвілля. Звучала невмируща поезія Великого Кобзаря, а також авторська поезія у виконанні учасників художньої самодіяльності району. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради М. Піддубний] / М. Корнійчук // Барчани. – 2015. – 13 берез. – С. 1.

Посвалюк, І. «Кобзар і Україна» : [у КЗ «Жмеринський районний Будинок культури» відбувся міськрайонний конкурс «Кобзар і Україна», присвячений 201-й річниці від дня народження великого сина українського народу Тараса Шевченка. В конкурсі взяли участь 61 учасник художнього читання у двох вікових категоріях. Читці готували конкурсну програму за двома варіантами на вибір: перший варіант – твір Т.Г. Шевченка (обов’язково); твір сучасного українського письменника; твір обраний за власним уподобанням (твори зарубіжних авторів або власні поезії). Другий варіант передбачав показ літературно-музичної чи вокальної композиції за творами Великого Кобзаря, сучасних українських авторів, присвячених Т.Г. Шевченку, чи на вільну тему. За результатами конкурсу підведено підсумки, визначено переможців, яких відзначено грамотами та цінними подарунками] / І. Павлюк // Жмерин. меридіан. – 2015. – 14 берез. – С. 2.

Шевченкове слово за душу бере : [у приміщенні Ямпільської міської ради відбувся традиційний районний конкурс читців «Кобзар і Україна», організований працівниками районного Будинку культури за підтримки відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА. У конкурсі взяли участь 30 читців, у двох вікових категоріях. Конкурсанти читали не лише твори Т. Шевченка, але й твори інших поетів за власним вибором, а також мали нагоду продемонструвати виконавську майстерність, представивши літературно-мистецьку чи вокальну композицію] // Ямпіл. вісті. – 2015. – 18 берез. – С. 4.

Студенти вшанували пам’ять Тараса Шевченка : [з метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря, розкриття його творчості у Могилів-Подільському технолого-економічному коледжі Вінницького НАУ відбулася студентська конференція присвячена 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка під назвою: «Всесвіт Тараса Шевченка». Учасники конференції підготували змістовні доповіді про життя і творчі спадщину Кобзаря] // Краяни. – 2015. – 19 берез. – С. 4.

19 березня в Сокілецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Немирівського району учителькою української мови та літератури Л. Ольшевською і сільським бібліотекарем О. Стецун проведено літературне свято «З любов’ю до Шевченкового слова», присвячене 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. Учні розповідали про життєвий шлях Тараса Шевченка, читали його вірші, ставили інсценівки, також було представлено дитячі малюнки до творів Великого Кобзаря. Бібліотекар провела бібліографічний огляд творів українських письменників, в яких описано життєвий і творчий шлях Т. Шевченка.

Слободянюк, Т. Кобзаре рідний, з нами завжди ти! : [з метою пропаганди творчості Т.Г. Шевченка, популяризац


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше