ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Березень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

Вінниця, 2015


Загальний розділ

3 березня книгарня «Є» та видавництво «Темпора» запросили на презентацію романів Владислава Івченка «Найкращий сищик на Великій війні» та «Найкращий сищик та падіння імперії».

Владислав Івченко – український письменник. Автор першої, революційної за формою та змістом книги «Івченко об’єднує Україну» (видавництво «Ізда», 2009); історичного детектива, першої книжки пригод славнозвісного Івана Карповича Підіпригори «Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори» (у співавторстві з Юрієм Камаєвим, КСД, 2011); другої книжки пригод Івана Карповича, де тріумф було розширено і поглиблено «Найкращий сищик імперії на службі приватного капіталу» (Темпора, 2013); пригодницького квесту «Химери Дикого поля» (КСД, 2014); третьої книжки пригод Івана Карповича, де, згідно з заголовком, починається війна, а з нею – нові інтриги «Найкращий сищик імперії на Великій війні» (Темпора, 2015); «Найкращий сищик та загибель імперії» (Темпора, 2015).

19 березня, на фасаді школи № 7 у м. Вінниця на честь вінничанина, колишнього випускника ліцею, який віддав життя за незалежність України у зоні бойових дій на Сході Олександра Каплінського відкрито меморіальну дошку. О. Каплінський – старший офіцер групи бойової та спеціальної підготовки військової частини 3008 Національної Гвардії України 16 листопада 2014 року при виконанні службових обов’язків у зоні АТО, на перехресті між населеними пунктами Золоте та Гірське на Луганщині, отримав смертельне поранення. Звання підполковника 35-річний військовий отримав вже посмертно. В урочистому відкритті меморіальної дошки взяли участь: родина та близькі героя, представники обласної та міської влади, друзі та товариші по службі, учні і вчителі ліцею та небайдужі вінничани.

20 березня на фасаді школи № 30 у м. Вінниця відкрито меморіальну дошку на честь вінничанина Євгенія Пікуса, який віддав життя за незалежність України у зоні бойових дій на Сході. 35-річний підполковник Державної прикордонної служби України загинув 25 серпня на Луганщині. За чотири дні до загибелі підполковник Євген Пікус був нагороджений медаллю «За військову службу Україні». В урочистому відкритті меморіальної дошки взяли участь: родина та близькі героя, представники обласної та міської влади, друзі та товариші по службі, учні і вчителі школи та мешканці міста. Після мітингу, пам’ять Є. Пікуса вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки. Присутні відвідали музей історії школи, експозиції якого нещодавно поповнилися стендом про героїчного випускника навчального закладу.

20 березня до 71-ї річниці з дня визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників у м. Вінниця відбулися урочистості. У цей день вклонитися пам’яті воїнів-визволителів міста, вшанувати загиблих героїв Великої Вітчизняної війни та полеглих у боротьбі за українську державність під час подій на Сході України до Меморіалу Слави на площі Європейській прийшли голова обласної державної адміністрації В. Коровій, голова обласної ради С. Свитко, в. о. Вінницького міського голови С. Моргунов, а також ветерани-визволителі міста та області, командування Повітряних сил Збройних Сил України, учасники антитерористичної операції, представники релігійних конфесій, громадських організацій та трудових колективів міста. Учасники мітингу-реквієму вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто в боротьбі за волю рідного краю пожертвував власним життям. Також відбулося урочисте покладання квітів та вінків до Вічного вогню і пам’ятного знаку Небесній Сотні та Героям АТО.

В усіх районах Вінницької області відбулися мітинги-реквієми та покладання квітів з нагоди відзначення 71-ї річниці визволення Вінниччини від фашистських загарбників за участі голів райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, начальників відділів, структурних підрозділів РДА та міських рад, учнів навчальних закладів, педагогічних колективів, духовенства, громадськості районів та міст.

21 березня, до Всесвітнього дня поезії, книгарня «Є» запросила на різномовні поетичні читання «Не одні про В…». Під час заходу звучали рядки з сучасної української поезії, а також в оригіналі й у перекладі українською – з кримськотатарської, польської, сербської, боснійської, хорватської, білоруської, грузинської, вірменської, російської, литовської, чеської, англійської, німецької, французької, італійської, шведської, івриту, угорської поезій. Акція відбулася у кількох містах України, у Вінниці свої твори та переклади читали поети: К. Калитко, Д. Штофель, К. Девдера, І. Павлюк, О. Вешелені та інші.

26 березня у конференц-залі Вінницького універмагу відбувся поетичний вечір відомого вінницького поета та громадського діяча Андрія Стебелєва, до 50-річчя від дня народження. Ювілейний вечір був одночасно презентацією п’ятої поетичної книги «Асбест». Збірка містить твори, які раніше публікувалися в періодиці, а також нові вірші, що увібрали в себе досвід прожитого і побаченого, потаємні людські переживання і незгойну тривогу за спільне майбутнє.

Андрій Стебелєв мешкає у м. Вінниця з 1992 року. Він відомий як культуртрегер поетичної групи «Лірики Transcendent'a», член редколегії літературного сайту «Поезія та авторська пісня України», засновник літературного конкурсу «Малахітовий носоріг», співорганізатор на Поділлі Всеукраїнського поетичного фестивалю «Підкова Пегаса», куратор громадської ініціативи «Вінницький Дім поета», упорядник регіональних поетичних альманахів. А. Стебелєв – автор кількох збірок лірики «Быть может…» (1997); «Подземная страна» (1998); «Tertium Quid» (2000); «Реки» (2013), літературознавчих розвідок про «срібний вік» російської поезії, публікацій про історію авіації, краєзнавчих матеріалів з історії Поділля. Є лауреатом літературної премії МСПУ ім. В. Даля (2013).

31 березня книгарня «Є» та видавництво «Смолоскип» запросили на презентацію збірки Олени Герасим’юк «Глухота» (2014).

Олена Герасим’юк – поетка, есеїстка і перекладачка, поетичне відкриття 2013 р. Лауреат Першої премії у конкурсі пам’яті Леоніда Кисельова (2012), Міжнародної україно-німецької літературної премії ім. Олеся Гончара (2013), Другої премії літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» у номінації «Поезія» (2013), перша резидентка першої в Україні резиденції для письменників «Станіславський феномен» (2013). Окремі вірші перекладено англійською, литовською, грузинською, італійською, німецькою, сербською, польською, білоруською та російською.

До 201-ї річниці від дня народження

Тараса Шевченка

1 березня, з метою популяризації жанру художнього читання та з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження українського поета, прозаїка, художника, мислителя Тараса Шевченка у приміщенні Шаргородської дитячої музичної школи відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна». У заході взяли участь 30 учасників-читців у двох вікових категоріях. Усі учасники відзначені подяками відділу культури Шаргородської РДА та пам’ятними сувенірами.

2 березня сектор журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував прес-виставку «Знаний і незнаний Шевченко», присвячену 201-й річниці від дня народження українського поета, прозаїка, художника, мислителя Тараса Шевченка. Для більш детального ознайомлення з виставкою працівники відділу підготували віртуальний список літератури, який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

3 березня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував виставку-персоналію «Він говорив устами народу», присвячену 201-й річниці від дня народження українського поета, прозаїка, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка.

3 березня з метою пропаганди творчості Т.Г. Шевченка, популяризації жанру художнього читання та з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря, у залі Гайсинського районного Будинку культури відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна». Конкурс проходив у двох номінаціях: «Твори Т.Г. Шевченка» та «Твори сучасних українських авторів про Т.Г. Шевченка» та за трьома віковими категоріями. Виступи конкурсантів оцінювало компетентне журі: голова журі – директор районного Будинку культури С. Кузнєцова, члени журі: головний спеціаліст відділу культури і туризму Гайсинської РДА О. Домбровська, зав. методичним кабінетом Н. Бондарчук, методист РБК Т. Сидорчук, зав. відділом обслуговування ЦРБ А. Бевх. У конкурсі взяли участь учасники 13 сіл району. У виконанні учнівської молоді прозвучали вірші Великого Кобзаря: «Катерина», «Княжна», «Утоплена», «Наймичка», «Розрита могила», «Мені однаково», «Думи мої, думи», «І мертвим, і живим», «Заповіт» та ін. Також учасники презентували літературно-музичні композиції «Русалонька» та «Катерина».

3 березня з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у Липовецькому районному Будинку культури відбувся районний конкурс художнього читання творів Тараса Шевченка «З Кобзарем у серці». У конкурсі взяли участь 18 читців, які декламували твори Великого Кобзаря та вірші про нього. У заході також взяла участь центральна районна бібліотека. До заходу працівники бібліотеки підготували виставку творів Тараса Шевченка під назвою: «Через роки, через віки, ми чуємо голос твій, Тарасе».

4 березня, до 201-ї річниці дня народження Т. Шевченка, у відділі наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся День бібліографії «Бібліографічна Шевченкіана». Мета даного заходу ознайомити широке коло користувачів з бібліографічним доробком багатьох поколінь професійних бібліографів, науковців, відомих письменників України, які в різний час ретельно збирали інформацію про видання творів Т. Шевченка та літератури про нього, починаючи з 1840 р., коли побачила світ перша невелика збірка під назвою «Кобзарь» до сьогодення.

Спридонюк, В. У Літині відбувся районний огляд-конкурс читців «Шлях до Тараса» : [з метою пропаганди творчості Т. Шевченка, виховання любові до рідної мови, свого народу, рідної землі, розвитку творчих здібностей дітей і молоді району, популяризації та збереження культурної спадщини українського народу, підвищення естетичного виховання дітей і юнацтва та з нагоди відзначення 201-ї річниці народження Т. Г. Шевченка в Літинському районному Будинку культури відбувся районний огляд-конкурс читців «Шлях до Тараса». Учасники презентували різноманітні твори Т.Г. Шевченка та твори про Великого Кобзаря. Підготовлені літературно-музичні композиції за творами видатного письменника. Також організовано виставку дитячого малюка (ілюстрації на тему творчості Т. Г. Шевченка) «Кобзар і Україна». Усі юні виконавці творів Великого Кобзаря нагороджені грамотами, а переможці цінними подарунками] / В. Спридонюк // Літин. вісн. – 2015. – 5 берез. – С. 5.

5 березня, у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося літературно-мистецьке свято «Шевченко завжди серед нас, по всіх світах його лунають вірші», присвячене 201-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. В ході заходу відбулися виступи місцевих письменників, декламування віршів Т. Г. Шевченка, у виконанні студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича прозвучали музичні твори, також присутні переглянули уривки відеофільму «Тарас Шевченко «Заповіт»». До заходу працівники бібліотеки підготували виставки та перегляди: «Він говорив устами народу», «Знаний і незнаний Шевченко», «Шевченко в України, у кожного Шевченко свій…».

Конкурс читців «Кобзар і Україна» : [в приміщенні Піщанського районного Будинку культури відбувся ІІІ районний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 201-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Учасниками конкурсу стали 34 читці з населених пунктів району. Більшість конкурсантів показали високий рівень виразного читання, вміння донести до слухачів задум автора, передати словом, мімікою і жестами відповідний настрій. Усі конкурсанти отримали подяки відділу культури і туризму райдержадміністрації, а переможцям вручено дипломи та пам’ятні сувеніри. У рамках проведення конкурсу оформлена виставка книг «Безсмертний голос Тараса»] // Піщан. вісті. – 2015. – 6 берез. – С. 4.

Терлецька, В. Заграйте, бандури, на всю Україну : [з нагоди відзначення 201-річниці від дня народження Великого Кобзаря у Липовецькому районному Будинку культури відбувся районний конкурс читців «З Кобзарем у серці» в якому взяли участь представники 15 клубних сільських закладів культури] / В. Терлецька // Липовец. вісті. – 2015. – 6 берез. – С. 2.

Лучик, Ю. Невмируще Тарасове слово : [в приміщенні Бершадської дитячої музичної школи ім.. Р. Скалецького відбувся районний фестиваль-конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 201-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Конкурс проходив у двох номінаціях: твори Т. Г. Шевченка та твори сучасних українських авторів про Т. Г. Шевченка або власна поезія. По закінченню конкурсу відбувся виступ заслуженого працівника народної освіти України М. Джужука, який зачитав твір Т.Г. Шевченка «Чигрине, Чигрине» та виступ вихованців дитячої музичної школи по класу фортепіано та вокалу] / Ю. Лучик // Бершад. край. – 2015. – 6 берез. – С. 3.

6 березня вінничани вшановували пам’ять Великого Кобзаря. З нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, біля пам’ятника геніальному пророку українського народу, у центрі м. Вінниця зібралися керівники області та міста, зокрема голова облдержадміністрації В. Коровій, в.о міського голови, секретар міської ради С. Моргунов, представники громадських організацій, студентська та учнівська молодь, громадськість міста. До підніжжя скульптурної композиції Тарасу Шевченку вдячні нащадки поклали живі квіти та згадали майстра українського слова читанням його поезії. В рамках відзначення 201-річниці від дня народження Т. Шевченка, відповідно до розпорядження голови Вінницької обласної адміністрації за особистий внесок у збереження і розвиток української мови, вивчення і популяризацію творчості Великого Кобзаря почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради нагороджено цілу плеяду знаних представників творчої інтелігенції та громадських діячів Вінниччини.

 

6 березня у приміщення Вінницького обласного художнього музею відбулась мистецько-освітня програма «Шевченкознавці», присвячена відзначенню 201-ї річниці від дня народження українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка, яка проводилась у форматі брейн-рингу. Метою інтерактивного заходу є сприяння усвідомленню учнівською аудиторією значення творчості поета для української та світової культури. В змаганні взяли участь учні 9 та 11 класів Вінницького технічного ліцею, які неодноразово ставали учасниками обласних та міських конкурсів на шевченківську тематику. Учасники мали змогу згадати основні віхи життя Тараса Шевченка, висловити власну точку зору на творчість Кобзаря та його роль в історії сучасної України. Також усі присутні мали змогу переглянути фільм «Обличчя української історії Тараса Шевченка».

6 березня у світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відкрилась виставка «Шевченко в народному мистецтві». На виставці представлені тематичні роботи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Серед учасників як вже добре відомі провідні майстри області, так і молоді таланти. Цьогоріч представлено понад 60 робіт 26-ти майстрів Вінницької області. Основа виставки – роботи декоративно-прикладного мистецтва: малярство, живопис, флористика, розпис, витинанки та різьба по дереву, також представлена подільська вишивка.

У день 201-ї річниці від дня народження Великого поета Тараса Шевченка Президент Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка 2015 року. Цього року лауреатами Шевченківської премії стали поет Юрій Буряк – за книгу поезій «Не мертве море», художник Микола Компанець – за мистецький цикл «Земля моїх батьків» та ілюстрації до творів Миколи Гоголя, письменник Костянтин Москалець – за книгу літературної критики та есеїстики «Сполохи», а також актор Петро Панчук – за втілення образу Тараса Шевченка на вітчизняній театральній сцені. Вручаючи премії, Глава держави відзначив вагомий внесок цьогорічних лауреатів у розвиток та популяризацію національної культури, її інтеграцію у європейський культурний простір.

9 березня в ефірі каналу радіо «Культура» Національної радіокомпанії України з 6 години ранку до 24 години тривав Національний радіомарафон «Борітеся – поборете! Шевченко мобілізує», присвячений 201-й річниці від дня народження Великого Кобзаря. Ініціаторами проведення марафону виступили Міністерство культури України та Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Під час багатогодинного марафону поезію Т. Шевченка читали у прямому ефірі командири та бійці Збройних сил України, МВС, прикордонники, члени добровольчих батальйонів, які беруть участь в антитерористичній операції на Сході країни. Також до багатогодинного марафону з читання поезії Тараса Шевченка приєдналися керівники Української держави, урядовці, політики, діячі науки, культури, волонтери, представники громадськості. Під час марафону відбулися прямі включення Першого національного та інших загальноукраїнських телеканалів.

9 березня у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих, до 201-ї річниці від дня народження неперевершеного світоча української культури, геніального поета, художника, мислителя відомого не лише в Україні, але й  в усьому світі, великого патріота України Т.Г. Шевченка, проведено цикл заходів «Тарас Шевченко – України син», зокрема: в читальній залі представлено книжково-ілюстративну виставку «Шевченко вічний в думах народних»; відбулися бесіди «Він говорив устами народу», «Знаний і незнаний Шевченко»; перегляд уривків відеофільму «Тарас Шевченко. «Заповіт»; поетична година «Шевченків світ в буянні мов, в сплетінні націй»; година спілкування «Шевченкове слово із уст хмільничан»; віртуальні подорожі «Шевченківські думки пережили віки» тощо.

9 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у м. Тульчин відбулося покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку. В заході взяли участь: голова райдержадміністрації М. Підболячний, міський голова В. Весняний, службовці структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради, громадські діячі, представники установ і організацій, районних ЗМІ.

9 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка на майдані Святого Миколая у м. Бар відбулося літературно-мистецьке свято «Кобзар і Україна». Окрім поезії Т. Г. Шевченка учасники мистецького заходу читали і авторські твори на патріотичну тематику. По завершенню літературно-мистецького свята відбулося урочисте покладання квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю.

10 березня у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбулось літературно-мистецьке свято «Свою Україну любіть», присвячене 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. В урочистому заході взяла участь начальник управління культури і туризму Вінницької ОДА М. Скрипник. З нагоди святкування 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка, почесними грамотами нагороджені переможці обласного конкурсу читців шевченківських творів з м. Гайсин: О. Чучко та М. Незінковський. Учасники святкової програми декламували вірші та виконували пісні на слова Великого Кобзаря, серед яких «Заповіт», «Тарасова ніч» та ін. Також лунали музичні композиції за мотивами творів Тараса Шевченка.

 

10 березня у м. Гайсин відбувся урочистий мітинг з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького, автора музики Державного Гімну України. Учасники мітингу з державними прапорами, корзинами квітів представляли державні виконавчі органи та органи місцевого самоврядування, заклади освіти, культури, медицини, соціального захисту, промислові підприємства та інші організації. Учасники мітингу поклали корзини та букети квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю. У мистецькій частині мітингу виступили хоровий колектив та артисти районного Будинку культури.

10 березня з нагоди відзначення 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря у Гайсинській районній дитячій бібліотеці проведено ряд заходів. Користувачі бібліотеки ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою під назвою: «Українська мова – то великий дар, мовою тією створений Кобзар», на якій представлено книги «Кобзар» – видані у різні роки ХХ та поч. ХХІ століття. Для користувачів середнього шкільного віку проведено огляд літератури «Провісник долі України», під час якого присутні дізналися більше цікавих фактів з життя та творчості генія українського народу. Продовженням циклу заходів стала літературна подорож «Тарасові заповіти» для учнів молодших класів місцевої гімназії, під час якої прозвучали вірші Т. Шевченка та пісні на його слова. Вдалим доповненням свята стала виставка дитячих малюнків-ілюстрацій під назвою: «Шевченко в моєму серці».

10 березня у м. Іллінці відбулося урочисте покладання вінків і квітів до пам’ятника Тараса Шевченка. Вшанували пам’ять Великого Кобзаря: голова райдержадміністрації І. Булгаков, заступник голови районної ради Л. Змієвець, представники трудових колективів організацій, установ міста, учнівська та студентська молодь. Цього дня звучали невмирущі рядки Шевченкових віршів.

10 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Тростянецькому будинку дитячої творчості відбувся конкурс читців «Ми не забули тебе, Тарасе». Учасники прочитали вірші Тараса Шевченка: «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Світає…», «На панщині пшеницю жала», «Зоре моя вечірня…», «Тече вода з-під явора», «Село» та інші. Усі конкурсанти отримали пам’ятні подарунки.

10 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в читальній залі Томашпільської районної бібліотеки для дітей зібралися юні шанувальники творчості Великого Кобзаря. В програмі заходу відбувся конкурс юних читців «Читаємо Шевченка. Вчимося в нього жить», де учасники декламували твори Т. Шевченка: «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Сон», «Тече вода з-під явора» та ін.

10 березня на центральній площі селища Томашпіль відбувся мітинг-реквієм з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. До підніжжя пам’ятника Тараса Шевченка учасники поклали вінки та живі квіти. Участь у мітингу взяли: голова районної державної адміністрації О. Закорченний, голова районної ради Л. Нароган, їх заступники, керівники управлінь, підприємств, установ та організацій району, представники громадських організацій, молодь, ЗМІ.

10 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки організовано виставку-експозицію «Слава Шевченка, слава України». За розділами: «Світова слава великого сина України» та «Тарасові твори сяють, як зорі», представлена література про життя та творчість Великого Кобзаря, зібрання його творів в шести томах, фототипія позацензурного примірника видання «Кобзаря» 1840 р. та книги про світове значення творчості генія української літератури.

10 березня Департамент культури Вінницької міської ради та міський палац мистецтв «Зоря» запросили на великий концерт «Наш Батько – Великий Тарасе» з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. У концерті взяли участь народний хоровий колектив «Дзвін» та зразковий ансамбль народного танцю «Квіти Поділля». У концерті прозвучали музичні твори на слова Т. Г. Шевченка.

10 березня у КЗ «Жмеринський районний Будинок культури» відбувся міськрайонний конкурс «Кобзар і Україна», присвячений 201-й річниці від дня народження великого сина українського народу Тараса Шевченка. В конкурсі взяли участь 61 учасник художнього читання у двох вікових категоріях. Читці готували конкурсну програму за двома варіантами на вибір: перший варіант – твір Т.Г. Шевченка (обов’язково); твір сучасного українського письменника; твір обраний за власним уподобанням (твори зарубіжних авторів або власні поезії). Другий варіант передбачав показ літературно-музичної чи вокальної композиції за творами Великого Кобзаря, сучасних українських авторів, присвячених Т.Г. Шевченку, чи на вільну тему. За результатами конкурсу визначено переможців, яких відзначено грамотами та цінними подарунками.

10 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Бабчинецькій сільській бібліотеці №1 Чернівецького району відбувся Шевченківський урок під назвою: «До Кобзаря любов безмежна, в народі житиме в віках», який підготувала завідуюча бібліотеки М. Лупол. До заходу бібліотекар Г. Брухаль організувала та оформила книжкову виставку «Живлять серце Тарасові джерела».

11 березня в рамках мистецького проекту «Нас єднає Тарасове слово» та проекту «Творимо разом» спільними зусиллями учнів Вінницької дитячої музичної школи №1 та учнів Вінницької дитячої художньої школи відбувся літературно-музичний вечір «В дні перемог і дні поразок до тебе я, Тарасе, йду», присвячений 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Поєднання музичного, театрального та образотворчого мистецтва відтворило миттєвості життя Великого Кобзаря.

11 березня у м. Тульчин відбулося традиційне Шевченківське свято з нагоди 201-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Захід підготував учнівсько-педагогічний колектив Тульчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів-інтернату-ліцею. Участь у заходу взяли: представники райдержадміністрації, районної ради, навчально-виховних закладів міста, районних ЗМІ, широка громадськість. Учні школи продемонстрували композицію, що органічно поєднувала головні етапи життя і творчості Кобзаря, поетичні твори Т. Шевченка, пісні на його слова.

 

Поховайте та вставайте, кайдани порвіте… : [на початку березня громадськість Іллінеччини вшанувала Великого Кобзаря, генія і митця всіх часів і народів. Захід відбувся біля пам’ятника Т Шевченку за участі голови Іллінецької РДА І. Булгакова та заступник голови районної ради Л. Змієвець, керівники місцевих організацій та молодь] // Трудова слава. – 2015. – 12 берез. – С. 1.

Мельник, С. «У Кобзаря немає дати смерті» : [у Теплицькому районному Будинку культури відбувся конкурс читців «І слово розумом святим – і оживи, і просвіти» з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка. В програмі конкурсу прозвучала поезія Великого Кобзаря, твори про нього, інсценізації віршів та літературні композиції. Усі учасники конкурсу отримали подяки від відділу культури та туризму, відділу освіти Теплицької РДА] / С. Мельник // Вісті Тепличчини. – 2015. – 12 берез. – С. 4.

Шабельник, Л. Кобзар у серці кожного українця : [з метою пропаганди творчості Т.Г. Шевченка, популяризації жанру художнього читання та з нагоди 201-річниці від дня народження Великого Кобзаря, у залі Чечельницького районного Будинку культури відбувся районний конкурс читців «Кобзар і Україна». До уваги журі та глядачів представлені твори Т. Шевченка, українських письменників про Великого Кобзаря та твори на патріотичну тематику, а також літературно-музичні композиції. До заходу працівники бібліотек району організували книжкову виставку про творчість Т. Шевченка «Літопис долі Кобзаря»] / Л. Шабельник // Чечельниц. вісн. – 2015. – 12 берез. – С. 5.

Крижанівська, А. Вічне слово Шевченка : [на базі Могилів-Подільської міської бібліотеки сімейного читання відбувся міський конкурс «Безсмертне слово Кобзаря», присвячене 201- й річниці від дня народження Т. Шевченка. Конкурс відбувся за участі учнівської молоді міста] / А. Крижанівська // Краяни. – 2015. – 12 берез. – С. 4.

12 березня з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка та з метою поглиблення знання дітей про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря, розкриття безмежної любов поета до України, Шаргородською районною бібліотекою для дітей проведено літературне свято «Життєвий шлях генія». Діти з цікавістю слухали розповідь завідуючої бібліотеки О. Куляс про нелегку долю Т. Шевченка, брали участь у голосних читаннях та вікторині «Дитяча художня Шевченкіана», а також переглянули слайд презентацію «Іду з дитинства до Тараса».

Борітеся – поборите… : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка у м. Бар відбулися Шевченківські читання, організовані Центром дозвілля. Звучала невмируща поезія Великого Кобзаря, а також авторська поезія. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради М. Піддубний] // Поділ. край. – 2015. – 13 берез. – С. 4.

Ткачук, Т. І полинуло мудре Тарасове слово : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка, Сказинецькою сільською бібліотекою Могилів-Подільського району у місцевому дитячому садочку оформлено книжкову виставку «І полинуло мудре Тарасове слово» та проведено літературне читання поезії Великого Кобзаря. Також для дітей відбувся перегляд фільму про дитячі роки Т. Шевченка] / Т. Ткачук // Слово Придністров’я. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

Сушак, Н. Вшануємо Кобзаря : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка, з метою вшанування його творчої спадщини, виявлення творчо обдарованої молоді Могилів-Подільський методичний кабінет відділу освіти організував та провів районний конкурс читців поезії Т. Шевченка за участі учнів усіх загальноосвітніх шкіл району. Учні читали вірші Великого Кобзаря та твори про нього] / Н. Сушак // Слово Придністров’я. – 2015. – 13 берез. – С. 8.

Дячук, Н. Кобзарем його ми звемо : [у Михайловецькому професійному аграрному ліцеї Мурованокуриловецького району відбулася літературно-драматична композиція «Кобзарем його ми звемо», присвячена 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. Члени гуртка «Мовознавець» підготували уривки з поем Великого Кобзаря, читали улюблені вірші поета, взяли участь у вікторині на знання творчості Т. Шевченка та заспівали відомі пісні на його слова] / Н. Дячук // Наше Придністров’я. – 2015. – 13 берез. – С. 4.

Сауляк, В. Зустріч з прекрасним : [у Мурованокуриловецькому районному краєзнавчому музеї ім. Ф. Коновалюка відбувся культурно-мистецький захід присвячений 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка та з нагоди Міжнародного жіночого дня. До заходу у музеї відбулося відкриття першої персональної виставки учениці 11-го класу місцевої школи-гімназії Д. Гордійчук під назвою: «Весна. Юність. Краса»] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

Твори Великого Кобзаря – невмирущі : [у приміщенні Тростянецької дитячої музичної школи відбувся районний огляд-конкурс художнього читання «Кобзар і Україна», присвячений 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, за участі 17 юних виконавців художнього слова. На конкурсі звучали твори Т. Шевченка, твори сучасних авторів та власні твори на тему сьогодення] // Тростянец. вісті. – 2015. – 13 берез. – С. 4.

Шевченко мобілізує : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка у Калинівці відбувся районний конкурс читців «Вічний шлях до Кобзаря». В програмі заході учасники читали твори Великого Кобзаря, інших українських поетів, власні твори про сьогодення] // Прапор Перемоги. – 2015. – 13 берез. – С. 1.

Корнійчук, М. Відзначили 201-у річницю з дня народження Т. Г. Шевченка : [з нагоди 201-ї річниці від дня народження Т. Шевченка у м. Бар відбулися Шевченківські читання, організовані Центром дозвілля. Звучала невмируща поезія Великого Кобзаря, а також авторська поезія у виконанні учасників художньої самодіяльності району. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради М. Піддубний] / М. Корнійчук // Барчани. – 2015. – 13 берез. – С. 1.

Посвалюк, І. «Кобзар і Україна» : [у КЗ «Жмеринський районний Будинок культури» відбувся міськрайонний конкурс «Кобзар і Україна», присвячений 201-й річниці від дня народження великого сина українського народу Тараса Шевченка. В конкурсі взяли участь 61 учасник художнього читання у двох вікових категоріях. Читці готували конкурсну програму за двома варіантами на вибір: перший варіант – твір Т.Г. Шевченка (обов’язково); твір сучасного українського письменника; твір обраний за власним уподобанням (твори зарубіжних авторів або власні поезії). Другий варіант передбачав показ літературно-музичної чи вокальної композиції за творами Великого Кобзаря, сучасних українських авторів, присвячених Т.Г. Шевченку, чи на вільну тему. За результатами конкурсу підведено підсумки, визначено переможців, яких відзначено грамотами та цінними подарунками] / І. Павлюк // Жмерин. меридіан. – 2015. – 14 берез. – С. 2.

Шевченкове слово за душу бере : [у приміщенні Ямпільської міської ради відбувся традиційний районний конкурс читців «Кобзар і Україна», організований працівниками районного Будинку культури за підтримки відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА. У конкурсі взяли участь 30 читців, у двох вікових категоріях. Конкурсанти читали не лише твори Т. Шевченка, але й твори інших поетів за власним вибором, а також мали нагоду продемонструвати виконавську майстерність, представивши літературно-мистецьку чи вокальну композицію] // Ямпіл. вісті. – 2015. – 18 берез. – С. 4.

Студенти вшанували пам’ять Тараса Шевченка : [з метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря, розкриття його творчості у Могилів-Подільському технолого-економічному коледжі Вінницького НАУ відбулася студентська конференція присвячена 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка під назвою: «Всесвіт Тараса Шевченка». Учасники конференції підготували змістовні доповіді про життя і творчі спадщину Кобзаря] // Краяни. – 2015. – 19 берез. – С. 4.

19 березня в Сокілецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Немирівського району учителькою української мови та літератури Л. Ольшевською і сільським бібліотекарем О. Стецун проведено літературне свято «З любов’ю до Шевченкового слова», присвячене 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. Учні розповідали про життєвий шлях Тараса Шевченка, читали його вірші, ставили інсценівки, також було представлено дитячі малюнки до творів Великого Кобзаря. Бібліотекар провела бібліографічний огляд творів українських письменників, в яких описано життєвий і творчий шлях Т. Шевченка.

Слободянюк, Т. Кобзаре рідний, з нами завжди ти! : [з метою пропаганди творчості Т.Г. Шевченка, популяризац

Бібліотеки Вінниччини

2-6 березня з метою відзначення Всенародного дня батька, створення умов для формування самодостатньої сім’ї, відповідального батьківства у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбулася обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь! Я – батько!». Захід спрямовано на підвищення ролі батька у вихованні дитини й формуванні її як особистості, посилення орієнтацій на шлюб. Обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь! Я – батько!» подорожуватиме Вінниччиною протягом шести місяців, поповнюючись новими світлинами з кожного району та у травні 2015 до Міжнародного дня сім’ї повернеться у Вінницю розширеною та оновленою.

3 березня у Чернівецькій центральній районній бібліотеці організовано літературний портрет «Дзвінка струна Лесиного слова», на якому представлені твори української письменниці, перекладача, культурного діяча Лесі Українки.

3 березня у відділі для дорослих Ладижинської центральної бібліотеки відбувся усний журнал «Правопорушення – хибна стежка» для студентів аграрного коледжу. У заході взяли участь головний спеціаліст відділу у справах неповнолітніх міської ради Г. Сандул та інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями О. Костюшина, які розповіли про роботу з неповнолітніми, навели різні приклади адміністративного та кримінального покарання, які траплялися з дітьми та молоддю. Бібліотекар Г. Косяк розповіла про закони України та закликала студентів дотримуватися їх.

4 березня у читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулось фольклорне свято «Народна пісня з глибини душі», присвячене 160-річчю від дня народження Явдохи Микитівни Сивак (Зуїха). З життєвим шляхом видатної співачки, хранительки народної творчості ознайомила присутніх учениця СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин А. Костина, яка працювала над вивченням творчого шляху фольклористів Гайсинщини до конкурсу у Вінницькій малій академії. Про співпрацю відомого фольклориста Гната Танцюри з талановитою народною співачкою Явдохою Зуїхою повідомила його донька, директор музею фольклору Н. Громова. Бібліограф-краєзнавець В. Голомовза розповіла про вшанування пам’яті великої співачки на Гайсинщині, її вклад в розвиток народної пісенної творчості. По закінченню заходу присутні переглянули експрес-виставку «Народної пісні жниця».

4 березня Козятинська дитяча районна бібліотека провела урок мужності «Вітчизни слава і доблесті край». Гостем заходу був воїн АТО, доброволець, нині волонтер Данило Середін, який в зоні конфлікту знаходився близько двох місяців, захищаючи Луганську ТЕС, він презентував присутнім виставку фотосвітлин «Наші хлопці» зібраних під час волонтерських поїздок, розповів про земляків, їх щоденні подвиги та буденне життя на війні. Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості передали волонтеру власноруч виготовлені обереги для солдат АТО. Учасники клубу «Дев’ять муз» прочитали проникливі поезії, молитву Матері України, звернення дітей до воїнів. У виконанні вихованців музичної школи прозвучали тематичні пісні. Також присутні переглянули відеослайди дитячих малюнків, які відображають події на Сході.

4 березня у рамках Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року, працівники Томашпільської районної бібліотеки для дітей провели літературну вікторину «Із скарбниці світової літератури». Мета заходу – популяризація кращих зразків дитячої української та світової літератури. В ході вікторини учасники відповідали на питання ведучої, впізнавали літературних персонажів, допомагали їм потрапити у свої книги, представляли свої улюблені твори, тощо.

4 березня у читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «Твори Шопена – це гармати, заховані у квітах», приурочений 205-річчю від дня народження всесвітнього відомого композитора Фредеріка Шопена. Ведучі заходу Д. Закорченний та О. Божок ознайомили присутніх з біографією митця. У виконанні учнів музичної школи М. Сколодчук та О. Божок прозвучали відомі твори Фредеріка Шопена «Забутий вальс» та «Вальс сі-мінор». До ювілею геніального композитора організовано книжкову виставку «Геній музики – Фредерік Шопен», де зібрано цікаві матеріали про життя і творчість композитора.

 

5 березня до Міжнародного жіночого дня 8-го березня у Гайсинській районній дитячій бібліотеці відбулося свято «Моя матінка схожа на весну», для користувачів бібліотеки. У ході заходу діти читали вірші та легенди про жінок та весну.

Самохвал, Р. Бібліотечна планета : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбувся бібліотечний урок «Про події щоб знати, періодику треба читати», для учнів другого класу місцевої школи. Бібліотекар ознайомила школярів з періодичними виданнями, що надходять до бібліотеки – 15 назв журналів і газет для дітей молодшого віку. Також відбулися практичні заняття, де учні визначали періодичність надходження, зміст та читацьке призначення журналів] / Р. Самохвал // Піщан. вісті. – 2015. – 6 берез. – С. 4.

Самохвал, Р. Письменник – дітям : [у Піщанській районній бібліотеці для дітей відбувся захід присвячений 85-річчю від дня народження видатного дитячого письменника Всеволода Нестайка. Учні ознайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, збірками його творів та переглянули уривок з фільму «Тореадори з Васюківки»] / Р. Самохвал // Піщан. вісті. – 2015. – 6 берез. – С. 4.

Руднік, М. Збережемо наш скарб – рідну мову : [до Міжнародного дня рідної мови у читальній залі КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека» відбулася літературно-виховна година «Збережемо наш скарб – рідну мову». Працівники бібліотеки ознайомили присутніх з історією походження свята, значенням рідної мови в духовному існуванні особистості, народу, нації. Учні читали вірші, вислови видатних людей про мову та інсценізували гуморески. До заходу оформлена книжкова виставка «Рідне слово, народжене любов’ю»] / М. Руднік // Жмерин. меридіан. – 2015. – 7 берез. – С. 2.

Грабчак, І. Бібліотека – скарбниця мудрості : [про роботу Пилипи-Борівської сільської бібліотеки Томашпільського району. Фонд сільської бібліотеки складає 4,5 тис. примірників. У бібліотеці постійно організовуються книжкові виставки, де представлені матеріали з історії краю та постійно діє краєзнавчо-етнографічний куточок, де зберігаються старовинні одяг та посуд. Також у бібліотеку, за кошти, сільської ради придбано комп’ютерну техніку] / І. Грабчак // Томашпіл. вісн. – 2015. – 11 берез. – С. 3.

Фещук, Л. Вітчизни слава і доблесті край : [у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся урок мужності «Вітчизни слава і доблесті край» для учнів старших класів місцевих шкіл. Школярі зустрілися з учасником АТО, добровольцем загону «Айдар» Данилом Середіним, який був учасником бойових дій на сходу країни, а на даний час займається волонтерством. Солдат поділився спогадами про ті жахливі часи перебування в зоні АТО. Учасники заходу читали патріотичні вірші. Також до заходу у читальній залі оформлено виставку «Патріоти Козятинщини», на якій представлені світлини п’ятьох загиблих земляків та виставку дитячих малюнків «Полум’ям подвигу Вашого наші горять серця»] / Л. Фещук // Ніхто крім нас. – 2015. – 12 берез. – С. 3.

Соляр, Н. Вітчизни слава і доблесті край : [у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся урок мужності «Вітчизни слава і доблесті край» для учнів старших класів місцевих шкіл. Школярі зустрілися з учасником АТО, добровольцем загону «Айдар» Данилом Середіним, який був учасником бойових дій на сходу країни, а на даний час займається волонтерством. Солдат поділився спогадами про ті жахливі часи перебування в зоні АТО. Учасники заходу читали патріотичні вірші. Також до заходу у читальній залі оформлено виставку «Патріоти Козятинщини», на якій представлені світлини п’ятьох загиблих земляків та виставку дитячих малюнків «Полум’ям подвигу Вашого наші горять серця»] / Л. Фещук // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 12 берез. – С. 9.

Тупчій, Л. Вернісаж «Жінка світом іде» : [у КЗ «Жмеринська центральна районна бібліотека» відбувся літературно-мистецький вернісаж «Жінка світом іде» за участі відомих жінок краю. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Жіночі голоси української літератури» та виставку творчості жінок «Мистецькі будні в бібліотеці»] / Л. Тупчій // Жмерин. газ. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

Лунає поетичне слово : [у Жмеринській бібліотеці сімейного читання відбулася поетична година «Вибрала собі долю сама» до Всесвітнього дня поезії та 85-річчя від дня народження великої української поетеси Л. Костенко. Про поетичну творчість письменниці розповіла бібліотекар Л. Кікіш. Присутні переглянули документальний фільм, де вірші Л. Костенко читали відомі українські актори та виконували пісні на її слова. До заходу працівники бібліотеки підготували виставку «Свавільна, вільна, молода»] // Жмерин. газ. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

13 березня у читальній залі Калинівського районного Будинку культури відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Війна Велика Вітчизняна та війна на Сході України». В заході взяли участь: голова райдержадміністрації В. Гаврилюк, заступник районного військового комісара С. Дирдира, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники АТО, вчителі історії навчальних закладів району, бібліотекарі, молодь та громадськість. Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх воїнів, які в різні роки захищали Батьківщину. Під час заходу присутні мали змогу висловити власне бачення теми.

17 березня працівниками відділу для дорослих Ладижинської центральної міської бібліотеки для студентів Ладижинського аграрного коледжу проведено «круглий стіл» на тему: «Молодь в оманному світі спокус». В ході заходу присутні прослухали інформацію про шкідливі звички та їх наслідки.

17 березня у Томашпільській центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання любительського об’єднання «Щедра грядка». Учасники заходу обмінялися досвідом вирощування нових перспективних сортів садових культур. Садівники та городники активно спілкувалися, обмінювалися досвідом, насіннєвим та посадковим матеріалом, дегустували вирощене в минулому сезоні. Працівники бібліотеки підготували до заходу книжкову виставку «Літом хто гайнує, той зимою голодує».

18 березня з метою вивчення героїчних сторінок історії українського народу та популяризації літератури про визволення Хмільницького району від німецько-фашистських загарбників у читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дітей організовано перегляд літератури «Сліди війни на карті Хмільника» та проведено літературну композицію «Мені не треба десять сонць – живу тобою, Україно!». Ведучі розповіли про етапи визволення району, згадали тих, хто навічно залишиться у пам’яті. Учасники свята читали вірші, співали пісні на воєнну тематику.

18 березня у Немирівській районній бібліотеці для дітей відбулася екскурсія для вихованців старших груп Немирівського дошкільного закладу «Дзвіночок». Для більшості дітей це була перша зустріч з бібліотекою, вони уважно слухали про те, що таке бібліотека, як в ній поводитись, як користуватися книгами та періодичними виданнями. Дошкільнята відповідали на питання вікторини «Відгадай з якої казки» та взяли участь у грі-подорожі «Чарівна торбинка». Також діти ознайомилися з книжковою виставкою «Мандрівка в країну казок».

Корольова, А. Жінка може і вміє все : [до Міжнародного жіночого дня у Чечельницький центральній районній бібліотеці відбувся тематичний захід «Свято жінки». Гостею свята була запрошена талановита жінка, мешканка м. Ольгопіль Марія Дудник, яка розповіла про свій життєвий і творчий шлях, ознайомила з власною поезією] / А. Корольова // Чечельниц. вісн. – 2015 – 19 берез. – С. 5.

19 березня в читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки відбувся літературно-поетичний вернісаж «Як пісня лине, рідне слово», присвячений Всесвітньому дню поезії, 120-річчю від дня народження М. Рильського та 85-річчю від дня народження Л. Костенко. Захід відбувся для учнів місцевої школи. Школярі більше дізналися про життєвий і творчий шлях видатних українських письменників. Присутні читали поезію двох поетів-ювілярів, вірші інших українських поетів та власні. До заходу оформлено перегляд поетичних збірок М. Рильського та Л. Костенко.

19 березня, до 85-річчя видатної української поетеси Л. Костенко, у Тростянецькій центральній районній бібліотеці оформлено тематичний перегляд літератури «Магія слова Ліни Костенко». 20 березня працівниками відділу обслуговування спільно з вчителями української мови та літератури місцевої школи проведено літературний вечір-портрет «Ліна Костенко. В часах перехідних і вічних».

19 березня в Томашпільській центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників на тему: «Інформаційні ресурси бібліотек на допомогу розвитку ідей національної єдності та патріотизму в умовах військової загрози». З доповіддю «Героїко-патріотичне виховання, як фактор громадянського суспільства» виступила директор районної бібліотеки В. Нагірняк. Консультацію «Організація патріотичного виховання молоді» надала методист Г. Чорна. З рекомендаціями щодо національно-патріотичного виховання юних користувачів поділилася завідуюча районної бібліотеки для дітей Є. Кукурудза. Для бібліотечних працівників району проведено презентацію книжкової виставки «За честь, за долю, за українську волю».

20 березня з нагоди 85-річчя від дня народження Ліни Костенко в Ладижинському бібліотечному відділі №1 відбулась літературно-музична година «Царівна пісень Чураївна до нас повернулася знов». Працівники бібліотеки розповіли про життя та творчість поетеси, учасники заходу зачитали уривок з роману «Маруся Чурай», а також вірші: «Крила», «Мій перший вірш написаний в окопі», «Страшні слова…» та ін. Присутні прослухали фонограми пісень на слова Марусі Чурай.

20 березня в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «Я вибрала долю собі сама», присвячений ювілею зірки сучасного українського письменництва Л. Костенко. На вечір були запрошені читачі районної бібліотеки, працівники районного Будинку культури та читачі дитячої бібліотеки. Ведучий заходу, провідний методист Будинку культури В. Хабло розповів присутнім про важливі етапи життя і творчості Л. Костенко. В ході свята прозвучали вірші Л. Костенко та пісні на її слова. Також відбувся перегляд відеокадрів з документального фільму «Творчий вечір Ліни Костенко у Харкові». До заходу працівники бібліотеки підготували виставку-портрет «Така свавільна, вільна, молода».

23 березня з нагоди 120-річного ювілею класика української літератури Максима Рильського на абонементі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книжкової виставки «…У нього кожне слово – це перлина». Книги, представлені на виставці, сповнені щирістю, відвертістю, адже М. Рильський бачив вічне у звичайному житті, поет використовував історичні і літературні асоціації, що надавало особливого колориту його художнім творам. Особливе місце на виставці літератури належить книзі Богдана Рильського «Мандрівка в молодість Батька». Це синівські спогади про Максима Рильського, про рідних і близьких йому людей, які жили в складну епоху 30-60-х років XX ст.

23 березня з метою виховання любові до книги, підвищення престижу читання, популяризації кращих книг для дітей у Чернівецькій районній дитячій бібліотеці відбулося свято книги «Подорож книжковим морем» для учнів місцевої школи. До заходу у бібліотеці оформлено книжкову виставку під назвою: «Книга для розуму, душі і серця».

24 березня у Глинянецькому сільському клубі Немирівського району, в рамках Тижня дитячого читання, відбувся захід, присвячений поезії та любові до України. Школярі молодших та середніх класів декламували вірші українських класиків про Батьківщину, рідну мову та ін.

Вічавська, О. Стала пам’ять наша обеліском : [з нагоди відзначення 71-ї річниці визволення м. Ямпіль від фашистських загарбників у Ямпільській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-спогад «Пам’ятаємо все. Стала пам’ять наша обеліском». Працівники бібліотеки розповіли присутнім про повоєнні події на території м. Ямпіль та підпільну організацію, що діяла на території міста під час окупації. В ході зустрічі прозвучали вірші та пісні про безсмертний подвиг земляків-героїв. До заходу організовано книжково-ілюстративну виставку «Шлях Перемоги проліг через Ямпіль»] / О. Вічавська // Ямпіл. вісті. – 2015. – 25 берез. – С. 5.

25 березня до 60-річчя від дня народження письменниці Л. Ворониної у Чернівецькій дитячій районній бібліотеці відбувся захід «Леся Воронина – улюблена письменниця дітей», де діти ознайомилися з творчістю однієї з найкращих дитячих письменниць сучасної України.

Леся Воронина (21.03.1955, Київ) – письменниця, журналістка, перекладачка. Автор та ведуча програм на Радіо «Культура», член Національної спілки письменників України, член Асоціації українських письменників. Лауреат Всеукраїнської акції «Книжка року» (2004);·лауреат Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова» (2005);·лауреат Міжнародного літературного конкурсу «Дитячий Портал» (2006); лауреат конкурсу «Книжка року Бі­бі­сі» (2008); перша премія XІ Московського міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» у номінації «Книга для дітей та юнацтва» за книжку «Сни Ганса­Християна» (2009); перша премія Національного конкурсу «Краща книга України 2009», за книжку «Сни Ганса­Християна». Авторка книг: «Суперагент 000» (1996), «Суперагент 000. Нові пригоди» (2000), «Таємниця смарагдового дракона» (2001), «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру» (2004), «Таємниця пурпурової планети» (2005), «Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку №9» (2006).

Волинець, Л. «В її віршах – історія народу: його щасливі і тривожні дні…» : [з нагоди 85-ї річниці від дня народження української письменниці Ліни Костенко в читальній залі Оратівської центральної районної бібліотеки відбувся вечір-портрет присвячений ювілею поетеси. Учасниками заходу стали учні старших класів місцевої школи, у їх виконанні прозвучала поезія Л. Костенко. А також присутні переглянули інсценівку з твору «Маруся Чурай». У виконанні В. Козловського у запису прозвучали пісні на твори Л. Костенко] / Л. Волинець // Обрії Оратівщини. – 2015. – 26 берез. – С. 4.

Соляр, Н. Поринули у світ поезії : [у форматі поетичного марафону відбулася зустріч двох літературно-мистецьких клубів «Обрій» та «9 Муз» під назвою: «Слово – вчинок, а життя як слово», присвячена 85-річчю від дня народження видатної письменниці Л. Костенко. Завідуюча Козятинської дитячої бібліотеки спільно з учасниками клубів подарували присутнім яскраве розмаїття поезій та інсценівку з історичного роману «Маруся Чурай». Учасники заходу мали можливість дізнатися більше про цікаві моменти з життя і творчості Л. Костенко з презентації «Літературна світлиця». Поетичну естафету підхопили у бібліотеках-філіях сіл Непедівка та Широка Гребля Оратівського району, обмінявшись по скапу поезіями Л. Костенко та думками про її творчість] / Н. Соляр // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 26 берез. – С. 6.

26 березня в рамках Тижня дитячого читання у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся міськрайонний конкурс «Найрозумніший», за участі школярів молодшого віку місцевої школи. Учасники конкурсу мали можливість продемонструвати знання з народознавства, краєзнавства, історії та літератури. Відповідно зайнятих місць учасники отримали призи і грамоти, як кращі читачі і знавці книг.

Григораш, І. Присвятили Ліні Костенко : [в Мурованокуриловецькій районній бібліотеці для дітей відбулося відкриття Тижня дитячої та юнацької книги під назвою: «Відкриваємо Всесвіт з книгою». В рамках тижня проведено літературно-поетичну годину, присвячену 85-й річниці від дня народження української письменниці Л. Костенко. Присутні мали можливість більше дізнатися про життєвий і творчий шлях поетеси, а також ознайомитися з її творами. До заходу працівники бібліотеки підготували книжково-ілюстративну експозицію «Її велич – українська книга» та виставку книг Л. Костенко] / І. Григораш // Наше Придністров’я. – 2015. – 27 берез. – С.5.

Мартиненко, Т. Вічне і живе Шевченкове слово : [у Шахтинській сільській бібліотеці відбулися Шевченківські дні. До свята у бібліотеці оформлена книжково-ілюстративна виставка «Вічне і живе Тарасове слово». Учні молодших класів місцевої школи стали учасниками свята «Тарасовими шляхами». Школярі читали вірші Т. Шевченка та інсценізували уривок з твору Кобзаря] / Т. Мартиненко // Наше Придністров’я. – 2015. – 27 берез. – С.5.

Дякова, М. Наша мова чарівна, наша пісня… : [з ініціативи Шаргородської районної бібліотеки в приміщенні музичної школи відбувся літературно-музичний вечір «Мово моя, душа голосна України», присвячений Міжнародному дню рідної мови. Участь у заході взяли: працівники бібліотек та музеїв, старшокласники загальноосвітньої школи №1, молодь і активні користувачі бібліотеки. Прозвучали пісні у виконанні солістів музичної школи: дуету баяністів, ансамблів гітаристів та цимбалістів. Особливого колориту святу додала інсценізація твору І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» у виконанні вихованців студії дитячої та юнацької творчості. Всі присутні мали змогу ознайомитися з переглядом літератури «Мова барвінкова, батьківська ранкова»] / М. Дякова // Шаргородщина. – 2015. – 27 берез. – С. 5.

Полум’ям подвигу вашого наші горять серця : [до 71-ї річниці визволення від фашистських загарбників у КЗ «Жмеринська ЦРБ» відбувся літературний альманах – Велика Вітчизняна війна у художніх творах під назвою: «Полум’ям подвигу вашого наші горять серця». В ході заходу звучали вірші та пісні на воєнну тематику, а також присутні переглянули буктрейлери по художнім творам: О. Довженка «Україна в вогні», Б. Васильєва «А зорі тут тихі…» та «У списках не значился», О. Твардовського «Василь Тьоркін» та ін.] // Жмерин. газ. – 2015. – 27 берез. – С. 5.

Тиждень дитячої та юнацької книги : [в рамках Тижня дитячої та юнацької книги та для популяризації української книги у Жмеринській бібліотеці сімейного читання відбулося свято зустрічі читачів з новою книгою. Бібліотекарі ознайомили учнів з історією виникнення книги та книгодрукування, про шлях книги від глиняної таблички до сучасного вигляду, про призначення бібліотеки. У ході свята відбулися літературні вікторини, конкурси та ігри. До заходу організовано огляд літератури творів найпопулярніших сучасних українських дитячих письменників «Нові книги України»] // Жмерин. газ. – 2015. – 27 берез. – С. 6.

Нурізянова, Т. Поезія – це завжди неповторність… : [у Тульчинській центральній районній бібліотеці відбулася презентація літературного гуртка «Зимова вишня», який об’єднав митців поетичного слова з міст Ладижина, Тростянця і Тульчина. В ході заходу звучало авторське читання віршів, а також пісні у виконанні учнів місцевої гімназії. З вітальними словами до присутніх звернулися голова літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Ю Хмелевського та головного спеціаліста відділу культури Н. Справник] / Т. Нузірянова // Тульчин. край. – 2015. – 27 берез. – С. 4.

Сокіл, Л. «Я вибрала долю собі сама…» : [в читальній залі Піщанської бібліотеки для дорослих відбувся літературний вечір «Я вибрала долю собі сама…» присвячений видатній українській поетесі Ліні Костенко. Присутні більше дізналися про життєвий і творчий шлях письменниці, читали вірші Л. Костенко, а також прослухали романси на її слова. До заходу працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безмежний дотик до душі»] / Л. Сокіл // Піщан. вісті. – 2015. – 27 берез. – С. 5.

Сергієнко, К. Володар слів ясних і мудрих : [під такою назвою у читальній залі Липовецької районної бібліотеки для дітей відбулася літературно-музична композиція, присвячена 120-річчю від дня народження Максима Рильського. Захід відбувся за участі учнів середніх класів місцевої школи. Присутні більше дізналися про життєвий і творчий шлях українського письменника] / К. Сергієнко // Липовец. вісті. – 2015. – 27 берез. – С. 2.

Кравченко, Ю. Поезія – це музика душі : [до Всесвітнього дня поезії у юнацькому відділі Калинівської районної бібліотеки відбулася творча зустріч за участі учнів міських шкіл, військовослужбовців калинівського полку Національної гвардії, любителів поетичного слова. Зустріч відбулася з нагоди відзначення ювілею видатної письменниці Ліни Костенко. В програмі заходу прозвучали твори Т. Шевченка, Л. Українки, Л. Костенко та поезія письменників-земляків] / Ю. Кравченко // Прапор перемоги. – 2015. – 31 берез. – С. 2.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

2 березня відділ краєзнавства презентував виставку-досьє «Світ добра у творчості М. Вдовцова» (до 60-річчя від дня народження). Експозиція присвячена українському прозаїку, краєзнавцю, природоохоронцю, члену Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України М. Вдовцову. На виставці представлені книги письменника, окремі твори, опубліковані у колективних збірниках, альманахах, періодичних виданнях та публікації про життєвий і творчий шлях ювіляра.

2 березня відділ документів іноземними мовами підготував виставку-розповідь «Миклухо-Маклай та Маргарет Робертсон: стосунки з присягою "N.B.D. C.S.U"» з циклу «Історії кохання знаменитостей».

3 березня до Міжнародного жіночого дня 8-го березня у відділі мистецтв відбувся мистецький ранок «Тема материнства в мистецтві» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

3 березня до Міжнародного жіночого дня 8-го березня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував користувачам книжково-ілюстративну імпрезу «Жіночий силует на фоні історії».

4 березня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Є. Антчака «Шопен. Бажання любові», присвячений 205-й річниці від дня народження великого польського композитора Фредеріка Шопена. У1830 р. 20-річний Фредерік Шопен покидає Польщу, щоб спробувати щастя у модному Парижі. Прихильність меценатів та впливових друзів, а також любов до найекстравагантнішої жінки Жорж Санд роблять композитора перлиною світських салонів, відкриваючи йому шлях до слави.

6 березня Асоціація бібліотек Вінниччини спільно з Вінницькою обласною організацією Національної спілки письменників України у рамках Клубу творчої інтелігенції Вінниччини «Intermezzo» представили поетичну виставу «Два крила любові», присвячену Міжнародному жіночому дню. У приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва вистава «Два крила любові» зібрала справжніх шанувальників поетичного слова. Створена на основі творчого доробку поетеси та композитора Віри Ваганової, вистава сповнена весняними настроями і здатна зачепити найпотаємніші струни душі жіноцтва, якому, власне, адресована. У авторському виконанні В. Ваганової та співавтора дійства – поета А. Мартинюка прозвучали вірші та пісні, герої яких кохають, вірять, прагнуть повноти життя.

Ваганова Віра – поетеса, композитор, виконавиця власних пісень, викладачка іноземних мов Вінницького кооперативного інституту, лауреат поетичного конкурсу «Золотая строфа» (Москва, 2010-2011 рр.). Авторка поетичних збірок: «Любви бессовестные строки», «Песни веры и преданности».

Мартинюк Анатолій – поет, лауреат Подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня», автор чотирьох поетичних збірок: «Вірші для нот Анни», «Жити в тобі один сон», «Коли сіль не солоною стане», «Поетичні уславлення».

7 березня у Інтернет-центрі відбувся ІІІ Вінницький Твітер-баркемп – зустріч твітерян в офлайні. В програмі заходу відбулися виступи: головного редактора Максима Зотова «Світовий досвід відображення мікроблогінгу у друкованому варіанті. Аналіз найцікавіших проектів. Виникнення ідеї та реалізація проекту "#‎Вінниця"»; громадського діяча, блогера, голови ГО ІЦ Майдан Моніторинг В. Ханас «Твітер як приклад нелетального озброєння з США»; головного редактора газети РІА і «20хвилин» Є. Фролова «Соціальні мережі в роботі сучасних медіа»; тві-гра «Знайомство»; групова дискусія «Рейтинги користувачів соціальних сервісів: технології і актуальність» та ін.

7 березня, до Міжнародного жіночого дня 8-го березня сектор газетної періодики підготував перегляд газетних публікацій «Ти сіль землі, ти суть її, ти – жінка!», присвячений жінкам-військовим АТО, волонтерам та медикам. Українські жінки відіграють важливу роль у складний для країни час. Вони брали активну участь у подіях на Майдані. Нині, коли в країні триває неоголошена війна, українки як волонтери допомагають вимушеним переселенцям, солдатам у зоні АТО, родинам поранених та загиблих. Чимало жінок-медиків, волонтерок та військових, попри небезпеку, ризикують життям у зоні конфлікту.

8 березня до Міжнародного жіночого дня 8-го березня відділ краєзнавства підготував користувачам виставку «Весна. Жінка. Кохання».

10 березня у читальній залі відділу із гуманітарних, технічних та природничих наук, з нагоди 60-ї річниці від дня народження Михайла Вдовцова відбувся творчий вечір письменника «Яблуні Благовіщення». Участь у заході взяли: заступник голови обласної ради Н. Солейко, начальник управління культури і туризму Вінницької ОДА М. Скрипник, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, письменник, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк та представники творчої інтелігенції області. В ході творчого вечору відбулася презентація збірники матеріалів «Магнетизм і переконлива чарівність прози Михайла Вдовцова», присвяченої ювілейній даті. Учасники заходу мали змогу насолодитися виконанням авторських пісень, прочитанням новели М. Вдовцова «Дими» та виконанням українських пісень фольклорним гуртом «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. До заходу працівники відділу підготували виставку-досьє «Світ добра у творчості М. Вдовцова».

Вдовцов Михайло Леонтійович народився 7 березня 1955 р. в с. Довжок Ямпільського району Вінницької області. М. Вдовцов – член Національної спілки журналістів України (2000), Національної спілки письменників України (2011). Автор книг: «Романтичні овиди Кетрос» (2008), «Благодать самотності» (2009), «Одному жити холодно» (2010), «Мої Кетроси» (2010), «Зерно з татових черевиків» (2011); краєзнавчої розвідки «Бубнівська кераміка» (у співавторстві з І. П. Мельничуком, Л. С. Мельничук) (1998). Один з ініціаторів видання та член редколегії літературно-краєзнавчого альманаху «Русалка Дністровая» (2013).

 

10 березня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Гарбузові культури: агротехніка вирощування», яке провели президент клубу Г. Г. Мінова та кандидат сільськогосподарських наук П. О. Донченко. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

11 березня до 75-ї річниці від дня народження українського режисера Леоніда Осики, у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму «Етюди про Врубеля» (1989). Сценарій фільму, присвячений великому художнику, написаний режисером разом з Сергієм Параджановим і розповідає про київський період життя Михайла Врубеля.

12 березня з нагоди 85-річчя видатної української письменниці Ліни Костенко відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував виставку-елегію «Душа прозріє всесвітом очей…» з циклу «Літературний календар». У творчому доробку Л. Костенко – романи «Маруся Чурай», «Берестечко», ліричні поезії, кіносценарії, переклади польської лірики та ін. Її ім’я записано золотими літерами на скрижалях народного визнання в одному ряду з визначними майстрами української поезії.

12 березня до 125-річчя від дня народження українського художника Федора Зотиковича Коновалюка у відділі краєзнавства організована виставка «Творча палітра митця». Через художні полотна Федора Коновалюка передається любов до України, до її народу, любов до природи, невичерпна та життєдайна любов до самого життя у всіх його проявах.

12 березня до 71-ї річниці визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників у відділі краєзнавства оформлена виставка «Не згасне пам’ять тих літ».

17 березня відділ краєзнавства спільно з відділом попереднього замовлення, МБА та видачі літератури провели краєзнавчу годину «Ставка Гітлера Вервольф» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».

17 березня відділ Інтернет-центру підготував книжкову виставку «Цікаві прийоми для користувачів Excel».

18 березня до 71-ї річниці визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Лариси Шепітько «Сходження». Це один з найсильніших фільмів про війну, знятий за повістю Василя Бикова «Сотников». У фільмі перші великі ролі зіграли молоді актори Б. Плотніков та В. Гостюхін.

18 березня у відділі економіки та аграрного виробництва організовано перегляд-повідомлення «Трудові ресурси і зайнятість населення» та книжкова виставка «Підприємництво: світовий досвід та реалії України».

19 березня до 120-річчя від дня народження Максима Тадейовича Рильського (1895-1964) – поета, перекладача, літературознавця, громадського діяча у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена ювілейна інсталяція, присвячена життю і творчості поета «Була у нього посмішка дитяти, блакиті української тепло…».

19 березня до 120-річчя від дня народження поета, перекладача, літературознавця, громадського діяча Максима Тадейовича Рильського у відділі рідкісних і цінних видань організована виставка «Лицар поезії та доброти», де представлені твори письменника та документи, які висвітлюють його життєвий та творчий шлях. Його поезія була і залишається завжди актуальною, найкращі її зразки зберігають свою сучасність i в наш час, коли Україна, яку він так любив, переживає складний етап свого національного відродження, боротьби за незалежність.

19 березня у читальній залі відділу із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся літературно-мистецький вечір до Всесвітнього дня поезії та з нагоди 85-річного ювілею Ліни Костенко. Віддаючи шану видатній письменниці учасники цьогорічного вечора поезії не тільки декламували її твори, але й читали власні вірші. У заході разом з молодими поетами – учасниками проекту «Поезія без купюр», Театру книги «Прочитання», студентською молоддю, взяли участь і відомі пи

Музейна діяльність

Шаворська, Т. «Хто хоче – знайде шлях до мистецтва» : [в Барському історичному музеї директор музею Н. Коваль, науковий співробітник Л. Бершова спільно з керівником гуртка «Молодіжний клуб» Центру позашкільної роботи з дітьми та підлітками організували і провели творчу зустріч учнів гуртка з художником, почесним мешканцем м. Бар, колишнім редактором районної газети П. Тимошенком. Художник розповів присутнім про свій життєвий і творчий шлях, найцікавіші події, які відбулися у житті, про подорожі по Україні та за її межами. Також присутні мали можливість переглянути картини, які на даний час знаходяться на виставці у музеї] / Т. Шаворська // Поділ. край. – 2015. – 6 берез. – С. 5.

11 березня, у виставкових залах Вінницького обласного художнього музею відбулося відкриття виставки «Натюрморт сучасних українських класиків», яка представляє частину колекції натюрмортів з фондів Вінницького обласного художнього музею і Дирекції художніх виставок Міністерства культури України. Організаторами заходу виступили Вінницький обласний художній музей та Дирекція художніх виставок Міністерства культури України, за сприяння управління культури і туризму облдержадміністрації. Церемонія відкриття проходила у форматі арт-медіа акції, що мала на меті невимушене спілкування організаторів з гостями вернісажу та представниками ЗМІ. Участь у спілкуванні взяли: директор Вінницького обласного художнього музею, заслужений діяч мистецтв України І. Безбах, заступник голови Вінницької обласної організації Національної спілки художників України Г. Пилипенко, член Вінницької обласної організації Національної спілки художників України І. Попенко та заслужений діяч мистецтв України Л. Гринюк. На виставці представлено близько 30 унікальних творів сучасних українських класиків: Т. Н. Яблонської, О. В. Одайник, Ф. З. Коновалюка, О. М. Лопухова, К. М. Ломикіна, В. Д. Чегодара, Г. В. Бородая, В. Є. Чуйкова, І. О. Маляренко, М. М. Романишина, О. П. Шеремета, Г. С. Васецького, Ф. З. Захарова та багатьох інших, імена яких давно входять у перший ряд української національної живописної школи. Різноманітні за колоритом, композицією, філософським і психологічним контентом, експонати виставки представляють собою єдине високохудожнє явище, що вражає міццю мистецької виразності, високою авторською самобутністю, любов’ю і захопленням красою, що створена природою.

Макаревич, Л. Виставка до 8 березня : [у фойє Музею історії міста Козятина організовано виставку найпопулярнішого виду декоративно-прикладного мистецтва – вишивки. 33 пейзажі, картини з мультиплікаційними героями, декоративні доріжки та рушнички представила майстриня – мешканка м. Козятин І. Чашківська] / Л. Макаревич // Вісн. Козятинщини. – 2015. – 12 берез. – С. 6.

12 березня у Вінницькому обласному художньому музеї відбувся творчий вечір письменника, публіциста, головного редактора журналу «Вінницький край» Вадима Вітковського з нагоди його 55-річчя та 35-річчя творчої праці. Літературно-мистецький проект творчого вечора мав назву «Спочатку було Слово…». На вечір запрошені керівники області та міста, письменники, журналісти, художники, артисти, громадські й церковні діячі. Захід провів голова Вінницької обласної Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України М. Каменюк.

20 березня у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка знаного українського гончара Романа Чмерука, присвячена річниці з дня смерті талановитого земляка. Виставка «Пам’яті майстра» проникнута особливою аурою приязні і шани до майстра, що відійшов у вічність. В експозиції представлено твори майстра з фондової колекції Вінницького обласного краєзнавчого музею, Погребищенського районного краєзнавчого музею ім. Н. А. Присяжнюк, збірки Вінницького обласного центру народної творчості, а також кераміка, надана друзями і знайомими з родинних колекцій. Кожен з власників виробів приніс на виставку часточку своєї любові і поваги до обдарованого земляка. Вдалим доповненням експозиції стали роботи друзів – пейзажі О. Шульганя і дряпанки П. Пипи.

Роман Васильович Чмерук народився 19 квітня 1957 р. у м. Погребище. Закінчив Київський будівельний технікум та Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова у Львові. Впродовж 27 років працював за гончарним кругом, створюючи неповторні за своєю виразністю і глибоким за змістом керамічні вироби. У творчому доробку Р. Чмерука більше 2000 робіт та 5 персональних виставок. Майстер брав участь у районних, обласних виставках і святах, фестивалях народного мистецтва.

26 березня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрито виставку цікавих сучасних зразків сакрального мистецтва – яскравих вишитих ікон авторства майстрині Ірини Сталіді. У експозиції представлено 14 творів, виконаних у оригінальній авторській техніці, що поєднує в собі живопис з вишивкою бісером та іншими видами напівкоштовного каміння (агат, бірюза, перли, яшма). Всі ікони створені у візантійській техніці, якій художниця навчалась при Церкві Святої Трійці в місті Ореокастро (Греція).

31 березня у виставкових залах Вінницького обласного художнього музею відбулося відкриття персональної виставки Ігоря Зозулі «Майдан гідності». Організаторами виставки виступили Управління культури і туризму облдержадміністрації та Вінницький обласний художній музей. Митець презентував 15 картин, присвячених національно-патріотичним акціям на майдані Незалежності взимку 2013-2014 рр. Картини ніби переносять в епіцентр революції, допомагають інакше подивитись на українську історію, по-інакшому сприймати різні історичні факти. Серед картин І. Зозулі особливу увагу привертають «Беркут проти народу», «Козаки пишуть листа», «Перша допомога», «Закохана пара», «Чаю всім вистачить» та інші.

Протягом березня в залах музею м. Ямполя відбулися виставки: «Тарас Шевченко – поет і художник» – виставка предметів з фонду музею, присвячена 201-й річниці від дня народження Т. Шевченка. На виставці представлені роботи українських художників: В. Наконечного «Ілюстрації до творів Т. Шевченка», І. Селіванова «Кобзар», І. Принцевського «Шевченко слухає кобзаря», І. Стаханова «Останній шлях Кобзаря», В. Касіяна «Тарас Шевченко» та ряд репродукцій з картин Т. Шевченка. До Міжнародного жіночого дня представлена виставка «Берегиня роду людського» – картини з фондів музею: А. Сороки «Директор радгоспу ім. Суворова Г. С. Сіра», Н. Марченко «Квіти весни», Е. Скульбишевського «Подруги» та ін. Виставка «Жіноча доля вишита нитками» – роботи майстрів народного аматорського колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка». На виставці представлені вишиті роботи майстрів: М. Гринчик, Н. Васюкова, А. Болгарська, А. Мруг, Г.Посунько.

Театрально-концертна діяльність

12 березня у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт «Мій краю Одеський – спасибі тобі!» з циклу «Слухай, співай та грай українське». На сцену вийшли Академічний ансамбль української музики, пісні і танцю «Чайка» (м. Одеса). Художній керівник та головний балетмейстер колективу – заслужений діяч мистецтв України Ю. Саакянц. Головний диригент – заслужений артист України Д. Притула, балетмейстер – А. Малиновський.

26 березня, напередодні Міжнародного дня театру, творчим колективом Гайсинського драматичного театру представлена комедія на 2 дії В. Канівця «Витівки шинкарки Феськи». У переддень свята працівників театру привітав начальник відділу культури і туризму Гайсинської РДА М. Ричков та відзначив подяками відділу культури і туризму ветеранів народного аматорського театру за творчу працю та вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва, а також талановитих молодих акторів.

27 березня до Міжнародного дня театру у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся культурно-мистецький проект «Театральні автографи часу» та зібрав справжніх шанувальників сценічного мистецтва. Режисер-постановник – Г. Сиротюк. Балетмейстер – заслужена артистка України Д. Калакай. Диригент – О. Близнюк. Хормейстер – О. Марчук. У виставі-концерті «І все життя – театр…» представлені уривки з відомих вистав та окремі музичні номери.

30 березня театр-студія «ИгѢра», що діє при вінницькому обласному Будинку культури вчителя запросив всіх, хто цінує поезію та мистецтво театру на особливий вечір. У виконанні молодих акторів театру-студії під керівництвом заслуженого артиста України О. Немченко представлена поетична композиція на вірші поетів Срібного Віку «Если тебе голос дан…». В програмі вечора прозвучали вірші М. Цвєтаєвої, А. Ахматової, С. Єсеніна, М. Гумільова, С. Чорного, О. Мандельштама, О. Блока, З. Гіппіус та К. Бальмонта та ін.

31 березня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся творчий вечір-бенефіс народної артистки України Лідії Бєлозьорової. В програмі заходу відбулася вистава «У неділю рано зілля копала».

Бєлозьорова (Вакула) Лідія Олексіївна народилася 31 березня 1945 р. в Херсоні. У 1968 р. закінчила Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. З 1964 р. – актриса Херсонського музично-драматичного театру. У 1968-1969 рр. – актриса Рівненського обласного українського драматичного театру. У 1969-1972 рр. – актриса Львівського українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. З 1972 р. – актриса Вінницького обласного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. На сцені Вінницького театру зіграла понад 100 ролей. Найбільш відомі з них: Одарка («Запорожець за Дунаєм»), Наталка Полтавка («Наталка Полтавка»), Марія («Дванадцята ніч»), дружина Тев’є («Поминальна молитва»), Баядера («Баядера»), Мірандоліна («Мірандоліна»), Ханума («Ханума»), Любов Хведоровна («Мазепа»), Бобренчиха («Маруся Чурай»), Памела («Дорога Памела»), Бернарда Альба («Дім Бернарди Альби»), Марія Василівна («Дядя Ваня»), Марселін («Божевільний день, або Одруження Фігаро») та ін.

Музичне життя Вінниччини

3 березня у Ладижинській дитячій музичній школі відбулась лекція-концерт «Музична мандрівка навколо світу». Ведучі концерту Н. Пупко та Т. Недзельська запросили гостей, батьків та учнів школи на музичну мандрівку дивовижними куточками землі: Україною, Росією, країнами Європи, Азії та Америки.

4 березня у Ямпільській дитячій музичній школі відбувся «Вечір вокальної музики». В концерті взяли участь викладачі Ямпільської ДМШ, викладач Качківської ДМШ Т. Собко та В. Побережний з Гальжбіївського Будинку культури. В програмі вечору прозвучали твори українських композиторів, обробки українських народних пісень, романси, арії з опер.

«Пісня для нас – молитва, ми живемо нею» : [про народний аматорський хоровий колектив ветеранів війни і праці Хмільницького районного Будинку культури. У колективі налічується близько сорока учасників, їх програма складає понад сто пісень: військово-патріотичні, духовні, українські народні, жартівливі та авторські. З нагоди тридцятирічного ювілею хору ветеранів війни та праці районного Будинку культури своїх підопічних привітав художній керівник колективу П. Дубовий, голова районної ради В. Чмелюк, перший заступник голови РДА П. Горбатюк, міський голова В. Грушко та ін.] // Життєві обрії. – 2015. – 6 берез. – С. 3.

6 березня у музичній світлиці Стрижавської дитячої музичної школи, у рамках шкільного фестивалю творчих звітів «Одна єдина Україна», проведено концерт «Матусю ми вітаємо». Програма концерту створена з сольних та ансамблевих номерів учнів. Поряд з музичними номерами прозвучали поетичні рядки про весну, написані українськими поетами: М. Рильським, О. Пчілкою, О. Олесем, А. Костецьким, Ю. Турчиним та ін.

15 березня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського прозвучали всесвітньо відомі хіти у виконанні дніпропетровського тріо «S-Klass» та камерної групи естрадно-симфонічного оркестру. В одному концерті, у живому виконанні, присутні мали можливість почути улюблені світові хіти – Scorpions, Louis Armstrong, Frank Sinatra, Bon Jovi, Queen, Michael Jackson, Sting, Tom Jones, The Beatles та інші.

21 березня у концертній залі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбувся заключний тур обласного конкурсу «Подільська весна – 2015» за участі найкращих мистецьких колективів та окремих виконавців шкіл естетичного виховання області.

25 березня у концертній залі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбувся творчий звіт учнів Вінницької дитячої музичної школи №2, присвячений 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. До участі у святковому дійстві залучені найкращі учнівські художні, хореографічні колективи, різноманітні ансамблі, солісти-лауреати міжнародних, всеукраїнських конкурсів. В програмі концерту презентовані колоритні твори, які охоплюють різноманітні стилі, направлення та мистецькі жанри. По завершенню концерту присутні мали можливість переглянути мистецьку виставку юних художників, де представлені роботи різних жанрів образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва та скульптури малих форм.

Кіномистецтво

6 березня у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся показ документального фільму «Добровольці Божої Чоти», який зняли режисери Леонід Кантер та Іван Ясній. Героями фільму стали бійці «Добровольчого українського корпусу» та сам провідник «Правого Сектору» Дмитро Ярош. Стрічка демонструє як з руїн і попелу Майдану постає українська армія. «Добровольці Божої Чоти» – фільм про щоденну реальність, правдиву чоловічу дружбу, взаємопідтримку, переосмислення власного патріотизму і героїчні вчинки.

Леонід Кантер – відомий мандрівник та режисер, записавшись на початку війни до лав Нацгвардії, зняв фільм «Війна за свій рахунок».

З 13 березня у вінницькому кінотеатрі «Родина» розпочався «Тиждень італійського кіно» – фестиваль найяскравіших киноновинок з Італії. Організаторами фестивалю виступають Італійський інститут культури в Києві і компанія Arthouse Traffic. У програмі цього року: кінороман виховання «Зрозумій мене, якщо зможеш» з Шарлоттою Генсбур, загадкова мелодрама «Золотий хлопчик» з Шерон Стоун, епічна фамільна драма Паоло Вірдзі «Людський капітал» і класична італійська амурна комедія «Ось так подружка». Фільми демонструвалися мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Образотворче мистецтво

Караулан, М. Пейзажі, що «торкаються»… душі! : [у Гніванському міському Будинку культури відбулося відкриття виставки картин гніванського художника Віктора Киржі. Крім картин художник презентував свої фото світлини] / М. Караулан // Маяк. – 2015. –6 берез. – С. 8.

12-30 березня у холі Вінницької міської ради тривала виставка картин «Вітрила творчості». На виставці представлено більше 30 робіт у різних техніках: акварель, графіка тощо. Авторами картин є дві учениці Вінницької художньої школи: В. Щекало та О. Самійленко.

 

13 березня у фойє головного корпусу ДонНУ у м. Вінниця відбулося відкриття персональної фотовиставки вінницького художника, випускника ДонНУ 1965 р. Анатолія Машевцева. Основна тематика робіт – історія подільського краю, життя вінничан та їх відомих земляків. На відкритті виставки фотохудожник особисто спілкувався з відвідувачами та розповідав про свої роботи, особливо про ті, які присвячені темі Великої Вітчизняної війни. Фотовиставка «Вінниця і Вінничани» – це подарунок А. Машевцева до 50-річчя від дня заснування Донецького державного університету.

Косенко, Л. Картини Віталія Пітика не залишили нікого байдужими : [у Тростянецькому районному Будинку культури відкрилася друга персональна виставка Віталія Пітика «Занурення в живопис». На виставці представлені пейзажі парків та скверів, краєвид річки Нетеки, натюрморти, портрети, тощо] / Л. Косенко // Тростянец. вісті. – 2015. – 19 берез. – С. 4.

Михалиця, О. Кулькова ручка і пластика ліній… : [у Хмільницькому районному Будинку культури представлена виставка Григорія Шамрая «Виклик часу». Це галерея портретів відомих телевізійних акторів, ведучих, виконаних кульковою ручкою та аквареллю] / О. Михалиця // Життєві обрії. – 2015. – 20 берез. – С. 5.

26 березня у Вінницькому регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулося відкриття чергової персональної виставки заслуженого художника, відомого фотографа та мецената Володимира Козюка «Вікна у простір». Під час презентації В. Козюк намалював невелику картину, яка разом з книгами художника, була розіграна на аукціоні на користь 14-річного хворого хлопчика К. Подоляна. Художник малював пальцями і присутні могли вільно слідкувати за процесом створення полотна.

Сауляк, В. Відзначили 125-річчя Федора Зотиковича Коновалюка : [у залі Конищівського сільського Будинку культури відбулося мистецьке свято з нагоди 125-ї річниці від дня народження українського художника Федора Коновалюка. Директор Мурованокуриловецького районного краєзнавчого музею ім. Ф. Коновалюка А. Драганюк розповів присутнім про пошукову і дослідницьку роботу з вивчення творчості художника та збереження його спадщини. Окрасою свята стали творчі виступи солістів районного Будинку культури, учасників художньої самодіяльності Конищівського сільського Будинку культури, вихованців місцевої школи та дитячого садка] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2015. – 27 берез. – С.4.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Успіх Надії Білобаби та її вихованців : [про дитячий зразковий танцювальний колектив «Сюрприз» Тульчинського районного Будинку культури, який багато років очолює педагог Н. Білобаба. Учасники колективу постійно беруть участь у різних конкурсах та фестивалях. Нещодавно юні танцюристи взяли участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі естрадного мистецтва «Кришталева зірка – 2015», де молодша група отримала гран-прі, а учасники середньої і старшої груп отримали призові місця] // Тульчин. край. – 2015. – 4 берез. – С. 4.

Ястребова, К. Іскриться Жмеринка талантами : [у Жмеринському Будинку науки і техніки відбувся конкурс спортивного бального танцю «Перлина Жмеринки» хореографічної студії «Фламінго». У конкурсі взяли участь 130 учасників віком від 5 до 18 років, які продемонстрували майстерність у двох номінаціях: європейські танці (вальс, танго, віденський вальс, квікстеп) та латино-американські танці (ча-ча-ча, самба, драйв, румба, пасадобль)] / К. Яструбова // Жмерин. газ. – 2015. – 6 берез. – С. 7.

Кондратюк, Л. Колективу всього лиш три роки, а результати вже є : [про діяльність аматорського фольклорного колективу «Слобідчанка» с. Слобідки Іллінецького району. Колектив бере активну участь у районних фольклорних театралізованих святах, був запрошений на обласне мистецьке свято «Мамині обереги», на районний фестиваль фольклорного мистецтва «Липовеччино, рідна моя» та ін.] / Л. Кондратюк // Трудова слава. – 2015. – 12 берез. – С. 8.

Колісніченко, Л. «Миру нашій багатодітній тиврівській родині!» : [під таким гаслом відбувся конкурс-фестиваль «Таланти багатодітної родини». Цього року у конкурсі взяли участь 32 творчих дитини з 16 шкіл району. У програмі заходу прозвучали патріотичні вірші та пісні] / Л. Колісніченко // Маяк. – 2015. – 13 берез. – С. 8.

Таранюк, Н. Підтвердили звання народного : [у с. Красненському Іллінецького району відбувся творчий звіт – концерт аматорів сільської сцени. З вітальним словом до присутніх звернулися сільський голова Л. Шеревера та депутат районної ради Л. Дубова] / Н. Таранюк // Трудова слава. – 2015. – 19 берез. – С. 8.

Мосендз, О. Творець співаної поезії : [у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулася творча зустріч з самодіяльною поетесою-пісняркою, місцевою жителькою Валентиною Дембою. Її пісенні твори лунають на районних фестивалях, мистецьких творчих акціях. Вана стала переможцем районного конкурсу «Колискова пісня». Окрасою заходу стали пісні В. Демби у власному виконанні] /О. Мосендз // Наше Придністров’я. – 2015. – 20 берез. – С. 5.

Декоративно-прикладне мистецтво

3 березня у Вінницькому регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відкрилась персональна виставка вінницької майстрині художнього текстилю Ірини Шостак-Орлової, відомої також як керівника дитячої творчої студії «Арт-майстерня «Скриня»». На відкриття завітали привітати майстриню колеги-художники, мистецтвознавці та вдячні учні. Експозиція виставки складається з робіт останніх кількох років, але найбільш вражаючою є спеціально підготована до виставки неймовірна інсталяція «На часі». Вона займає центральну стіну виставкового залу, приковує погляд, дивує цілою філософією виказаною мовою ниток, полотен, п’ялець та котушок. За допомогою символів та знаків майстриня відображає страшну реалію держави, у якій іде війна, де страждають люди.

Ірина Шостак-Орлова розпочала творчу діяльність у галузі декоративно-прикладного мистецтва і зараз працює в техніці ручного ткацтва, батику, вишивки, колажу, у авторській техніці, займається народною та авторською лялькою. Творчість Ірини Шостак-Орлової яскраво ілюструє, як на підґрунті традиційних видів українського декоративно-прикладного мистецтва проростає мистецтво індивідуальне, авторське, експериментальне та сучасне. Майстриня – учасниця багатьох мистецьких заходів по всьому світу, дипломант всеукраїнських та міжнародних триєнале з текстилю. Її твори зберігаються у Чернігівському музеї декоративного мистецтва, Львівському музеї етнографії та художнього промислу, Вінницькому обласному художньому музеї та у приватних колекціях.

Григораш, І. Творчий дивосвіт Надії Чубач : [інтерв’ю з майстринею Надією Чубач. У творчому доробку рукодільниці 27 ікон вишитих нитками, 6 – вишитих бісером, портрети Т. Шевченка, Л. Українки, вишиті рушники, скатертини, тощо] / І. Григора // Наше Придністров’я. – 2015. – 6 берез. – С. 5.

Сидоренко, Н. Вишивки Оксани Шуляр : [у читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулося відкриття виставки сучасної вишивки «З любов’ю в серці» майстрині Оксани Шуляр з м. Бершадь. На виставці представлені картини, одяг, предмети побуту вишиті хрестиком, окремі роботи вишиті бісером та стрічками] / Н. Сидоренко // Бершад. край. – 2015. – 6 берез. – С. 4.

Олімчук, А. Лялька-мотанка – прадавній оберіг : [у Тиврівському районному краєзнавчому музеї відкрилась виставка відомої майстрині з Гнівані Лариси Поворознюк «Лялькова енциклопедія українського костюму», на якій представлено ляльок в історичних костюмах від доби палеоліту до українського народного костюму, який дійшов до нашого часу] / А. Олімчук // Маяк. – 2015. – 6 берез. – С. 8.

Пам’яті майстра : [у Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Н. А. Присяжнюк відбувся вечір пам’яті гончара Романа Чмерука, який передчасно відійшов у вічність. У заході взяли участь шанувальники великого майстра, рідні, друзі, громадськість міста. Вечір відкрила начальник відділу культури і туризму Погребищенської РДА Г. Кравчук, яка розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях майстра. Р. Чмерук постійно брав участь в районних та обласних виставках, пленерах святах та фестивалях народного мистецтва. Учасники заходу переглянули відеофільм «Роман Чмерук», підготовлений синами майстра. Директор музею Л. Княжук презентувала експозицію робіт талановитого майстра] // Колос. – 2015. – 11 берез. – С. 4.

Шевчук, І. … І розлилася вишивка майстрині Ірини Чашовської : [у Музеї історії міста Козятин відкрилася виставка майстрині Ірини Чашовської «Вишивка – джерело душі». Майстриня володіє 60-ма видами вишивальних технік. На відкриття завітали близькі та друзі майстрині а також вихованці дитячого реабілітаційного центру «Промінь, керівник організації інвалідів «Дом» Т. Яковлєва та працівники дитячої бібліотеки] / І. Шевчук // RIA Козятин. – 2015. – 12 берез. – С. 9.

12 березня на базі Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний конкурс «Майстри оригамі», в якому взяли участь представники районів Вінницької області. Конкурс складався з трьох етапів: презентація конкурсу «Домашнє завдання», конкурс «Чарівні кулі кусудами» та конкурс «Творча майстерня».

12 березня в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки Лариси Смашнюк «Шляхами писанкових галактик». Молода майстриня з с. Радівка Калинівського району презентувала серію поєднаних тематично композицій з писанок. Майстриня торкається переважно вічних тем взаємодії людини і навколишнього світу, проте вона не оминула і актуальних подій в Україні в роботах, присвячених Героям Небесної Сотні та незламній витримці Надії Савченко. Особиста манера Л. Смашнюк включає володіння давньою технікою розпису за допомогою воску з використанням композиційних прийомів і сюжетних мотивів писанкарства різних регіонів України. Стародавній оберіг в роботах майстрині перетворюється на мистецький твір, через який вона прагне донести до глядача свої думки і почуття.

 

16 березня у рамках проекту «ART-TIME без обмежень» студентська молодь з вадами слуху та обмеженими фізичними можливостями Вінницького соціально-економічного інституту університету «Україна», завітала до справжньої художньої майстерні члена Національної спілки художників України – Ірини Попенко. Зустріч у художній майстерні стала восьмою і заключною з циклу майстер-класів, які відбулися протягом листопада 2014 р. – березня 2015 р. На базі партнерів проекту: Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, Вінницького соціально-економічного інституту Університету «Україна» та громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» вже відбулися майстер-класи з театрального і акторського мистецтва, з майстерності актора-лялькаря, виготовлення театральних масок та валентинок.

Сидоренко, З. «Петриківка – частинка моєї душі» : [під такою назвою у Оратівському районному краєзнавчому музеї експонувалася персональна виставка майстра петриківського розпису, жителя с. Човновиця Оратівського району Сергія Бугая. Розписані тарілки, картини, кухонні дощечки, скриньки, писанки та ін., усього у творчому доробку майстра до 1000 робіт. Для усіх бажаючих майстер провів майстер-клас з петриківського розпису] / З. Сидоренко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 19 берез. – С. 4.

20 березня у Флоринській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. Бершадського району для учнів шостого класу працівник Бершадського районного краєзнавчого музею Г. Шевчук провела майстер-клас «Лялька-мотанка, як оберіг роду», де діти власноруч вчились виготовляти ляльки-мотанки, які з давніх-давен вважалися оберегами в українській родині. Захід проведено з метою популяризації та збереженню народних традицій на Бершадщині.

Кравченко, О. Мистецтво, що захоплює… : [у Погребищенському Будинку художньо-технічної творчості дітей відбувся районний конкурс орігамі, до якого були запрошені юні майстри шкіл району] / О. Кавченко // Колос. – 2015. – 25 берез. – С. 2.

Протягом березня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею тривала виставка студії петриківського розпису «Скарб» під назвою: «Свята у подільській світлиці», на якій представлено майже 400 робіт 40 авторів.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

На початку березня на базі Погребищенських ЗОШ №1, №2 І-ІІІ ст, Дзюньківського, Новофастівського, Плисківського, Степанківського освітніх округів відбувся зональний огляд мистецького фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії – 2015». Фестиваль присвячений 71-й річниці визволення Вінниччини від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Захід відбувся з метою виховання у підростаючого покоління патріотизму, національної гідності, гордості за свою країну, опанування кращих зразків українського народного та сучасного мистецтва, підтримки розвитку творчого потенціалу вчителів та учнів.

2 березня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся благодійний захід на підтримку дітей-сиріт та дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій. В програмі заходу відбулися: презентація збірки віршів для учасників АТО «Захисник, повернись живим!», виставка-продаж «Обереги України», майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок, фотовиставка «Моє омріяне майбутнє», презентація різноманітних соціальних проектів.

Зарванська, Р. «Проліски надії – 2015» : [у Тростянецькій НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» відбувся районний мистецький фестиваль вчительської та учнівської молоді «Проліски надії – 2015», присвячений 70-й річниці Перемоги і Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Мета проведення фестивалю – пропаганда українського народного мистецтва, світової класики, кращих творів місцевих авторів, презентація імен молодих виконавців, активізації творчої діяльності учнів та вчителів. У програмі заходу представлені вокальний, розмовний, фольклорний та хореографічний жанри] / Р. Зарванська // Тростянец. вісті. – 2015. – 5 берез. – С. 8.

Іванченко, Т. «Проліски надії – 2015» : [в Оратівському районному Будинку культури відбувся районний мистецький фестиваль вчительської та учнівської молоді «Проліски надії – 2015». Мета проведення фестивалю – патріотичне вихованні, пропаганда українського народного мистецтва, світової класики, кращих творів місцевих авторів, презентація імен молодих виконавців, активізації творчої діяльності учнів та вчителів. У програмі заходу представлені вокальний, розмовний, фольклорний та хореографічний жанри, загалом понад 60 номерів. Привітали учасників фестивалю головний спеціаліст відділу освіти О. Нагорна, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки М. Дубінецька] / Т. Іванченко // Обрії Оратівщини. – 2015. – 5 берез. – С. 4.

6 березня у Томашпільському районному Будинку культури відбулися святкові урочистості з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня. Офіційну частину урочистостей відкрили голова районної державної адміністрації О. Закорченний та заступник голови районної ради В. Залюбівська. Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради нагороджено матерів-героїнь, кращих жінок-трудівниць району, які працюють в промисловості, сільському господарстві, тваринництві, освітній та культурній сфері, медицині, представниць інших галузей і напрямків. Святковий настрій жінкам району подарували вихованці дитячого садочка «Сонечко» та артисти районного Будинку культури.

Рябоконь, О. Любові вам, наші берегині! : [у Гайсинському районному Будинку культури відбулася концертна програма «Жінка – берегиня роду» присвячена Міжнародному жіночому дню. До заходу організовано виставку прикладного мистецтва народних майстринь Гайсинщини. Голова райдержадміністрації С. Котенко привітав жінок та нагородив грамотами райдержадміністрації та районної ради 35 представниць прекрасної статі. У виконанні аматорів районної сцени прозвучали музичні вітання] / О. Рябоконь // Трибуна праці. – 2015. – 11 берез. – С.1.

 

11 березня виїзна бригада Теплицького районного Будинку культури та колектив «Рапсодія» Теплицької дитячої музичної школи з концертною програмою побували в селах Удич та Саша Теплицького району. Жителів громад вітали сільські голови В. Лянний та О. Сніцар та побажали весняного настрою, благополуччя, здоров’я та миру на землі. Гості свята представили на суд глядачів нові творчі композиції, а місцевий фольклорний колектив «Перлина» виконував твори з української пісенної спадщини.

11 березня у приміщенні Кордишівського сільського Будинку культури Козятинського району відбувся заключний концерт фестивалю учнівської та вчительської самодіяльної творчості «Перлини Козятинщини – 2015». В ході заходу відбулися різножанрові виступи у виконанні: ансамблю «Струмочок» (Комсомольська СЗШ), «Криниченька» (Миколаївська СЗШ), хору Козятинської СЗШ № 9, ансамблю «Спокуса» (Кордишівська СЗШ), тріо «Камертон», зразкового ансамблю «Зірки Арчі» (Самгородоцька СЗШ), ансамблю «Вітерець» (Глуховецька СЗШ), ансамблю «Цукерочки» (Бродецька СЗШ) і «Дивограй» (Широкогребельська СЗШ) та ін. Учасників фестивалю привітали: голови райдержадміністрації О. Оркуша, голова районної ради С. Лановик та начальник відділу освіти А. Діденко.

11 березня на Жмеринщині відбувся мистецький фестиваль «Проліски надії – 2015». Цьогоріч колективи Жмеринського району представили творчу програму, художні номери, якої спрямовувалися на вшанування подвигу захисників минулого і сьогодення: ветеранів Великої Вітчизняної війни, Героїв Небесної Сотні, героїв Майдану та відважних бійці за незалежність України.

Родина як зірка єдина : [у с. Комсомольське Козятинського району відбувся фестиваль родинної пісні «Родина як зірка єдина». Участь у заході взяли родини, які мають спільне хобі – спів. По завершенню фестивалю всі учасники отримали пам’ятні подарунки від місцевих підприємців] // Ніхто крім нас. – 2015. – 12 берез. – С. 7.

Гуцалюк, Т. «Проліски» об’єднують людей : [у Немирівському районному Будинку культури відбувся мистецький фестиваль-огляд «Проліски надії – 2015». В програмі фестивалю відбулися творчі виступи вчителів та учнів навчально-виховних закладів району. Під час заходу відбувся збір благодійних коштів на підтримку українських військових] / Т. Гуцалюк // Прибуз. новини. – 2015. – 12 берез. – С. 4.

Вшанували оратівчанок : [до Міжнародного жіночого дня – 8 березня, на сцені районного Будинку культури відбувся тематичний концерт. Присутніх жінок привітав голова Оратівської РДА В. Палюра. Концертна програма відбулася за участі працівників районного Будинку культури, учасниць зразкового ансамблю «Веселкова мрія», народного гурту «Весільні музики», народного аматорського чоловічого гурту «Оратаї», юних солістів] // Обрії Оратівщини. – 2015. – 12 берез. – С. 1.

12 березня виїзна бригада Теплицького районного Будинку культури разом з народним фольклорним колективом «Берегиня» та вокальним жіночим ансамблем «Горлиця» Орлівського сільського клубу побували в Метанівському сільському Будинку культури з концертною програмою. Дійство приурочене 71-й річниці визволення Тепличчини від німецько-фашистських загарбників та відбувалося в рамках акції «Миру тобі, Земле моя». Також до уваги глядачів у фойє Будинку культури діяла виставка декоративно-прикладного мистецтва. Під час концерту відбувся збір благодійних коштів для бійців, які перебувають у зоні АТО.

Дєдова, І. Поезія любить не всіх, поезія всім не дається… : [у Барському районному центрі дозвілля відбувся ХІ районний конкурс читців «Землі моєї слово невмируще». У заході взяли участь 50 учасників майже з кожного закладу культури району. В програмі конкурсу звучала поезія та проза про Майдан, АТО, поезія Василя Симоненка та гумор. Всі учасники нагороджені дипломами, а переможці – грамотами відділу культури Барської РДА] / І. Дєдова // Поділ. край. – 2015. – 13 берез. – С. 5.

Дудко, С. Благоді


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше