ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

  

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Вересень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

Вінниця, 2014


Загальний розділ

1 вересня для жителів села Степашки Гайсинського району ознаменувалось подвійним святом – Днем знань та урочистим відкриттям відреставрованого пам’ятника Герою Радянського Союзу, уродженцю села Івану Жмурку, з нагоди його 100-річчя від дня народження. На відкриття завітали: голова обласної державної адміністрації А. Олійник, заступник командуючого Повітряних сил Збройних сил України, генерал-лейтенант В. Нікіфоров, голова Гайсинської районної державної адміністрації С. Котенко. Зі словами вдячності виступив також і син героя В. Жмурко, який доклав чимало зусиль до реставрації погруддя свого батька.

Іван Матвійович Жмурко народився у 1914 р. в селі Степашки Гайсинського району. Закінчив семирічку, з 1939 р. працював у бригадах Дніпровської ГЕС. З 1935 р. розпочав службу в Червоній Армії, у 1938 р. закінчив Харківське військове авіаційне училище штурманів. Перші бойові вильоти пілот виконав 25 червня 1941 року. Таких вильотів на рахунку відважного штурмана – 219. У травні 1946 р. за відвагу та героїзм, виявлені у боях з німецько-фашистськими загарбниками, Указом Президії Верховної Ради СРСР штурманові ескадрильї 35-го гвардійського бомбардувального авіаційного Сталінградського полку, капітану Івану Жмурку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

4 вересня у м. Вінниця, на майдані ім. В. Стуса біля пам’ятника поету відбулися вересневі Стусівські читання, приурочені Дню пам’яті відомого українського поета-дисидента, видатного земляка, Героя України – Василя Стуса. Захід організовано Вінницькою ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації та управління культури і туризму ОДА, за участю громадськості міста і області, студентської та учнівської молоді. У програмі заходу відбулися покладання квітів до пам’ятника поету від громадськості та представників влади, виступи представників Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради; управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації; Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва. Слово мали поети та письменники Вінницької обласної організації Національної спілки: М. Каменюк, Т. Яковенко, О. Вітенко, В. Сторожук, А. Подолинний А. Мусійович, О. Кононенко. Відбулися читання поезій В. Стуса творчою молоддю Вінниччини та музичні номери у виконанні студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича.

 

4 вересня відбулося вшанування пам’яті вірного сина батьківщини, поета, перекладача, філософа, правозахисника, лауреата премії імені Т. Г. Шевченка, Героя України, патріота Василя Стуса, котрий свідомо поклав життя на вівтар служіння своєму народу. На малій батьківщині поета, на подвір’ї Рахнівської школи Гайсинського району, де встановлено пам’ятний знак В. Стусу, відбувся мітинг з нагоди 29-ї річниці смерті знаного земляка. Віддати шану пам’яті В. Стусу прибули начальники відділів культури і туризму та освіти райдержадміністрації М. Ричков та Г. Боровий, поет, член міжрегіональної спілки письменників України П. Підлипняк, директор музею Василя Стуса Д. Омелянчук, працівники районного Будинку культури, учителі та школярі місцевої школи – всі вбрані в українських вишиванках. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку присутні вшанували Героя України. З їх уст лунали слова гордості за славного земляка, слова вдячності за його непохитність і нескореність.

 

17 вересня вінницька книгарня «Є», PR-Prime Company та Посольство Грузії в Україні запросили на презентацію першого за роки незалежності України перекладу сучасного грузинського роману «Гра у войнушку» Баси Джанікашвілі.

Баса Джанікашвілі народився в 1974 р. Навчався у Тбіліському університеті мистецтв, де отримав диплом драматурга. Тривалий час працював на телебаченні. На даний час Баса Джанікашвілі – голова креативного відділу радіо «Уцнобі». Він також відомий блогер та драматург. Роман «Гра у вoйнушку», який починається на іронічно-реалістичній ноті, раптом перетворюється на абсурдну трагедію, якою є будь-яка справжня війна. На тлі внутрішньої сімейної війни між подружжям Дарчія несподівано розпочинається конфлікт між державами – російсько-грузинська війна 2008 р. У цьому тексті межа між реальним і віртуальним простором зникає і читач сам вирішує: герої роману – учасники реального конфлікту чи персонажі комп’ютерної гри.

18 вересня у м. Вінниця увіковічнили пам’ять Героя України Костянтина Могилка. Костянтин Могилко – український військовий льотчик, командир літака АН-30Б ескадрильї «Блакитна стежа». Під час спостережного польоту у зоні АТО потрапив під обстріл. Пілот ціною власного життя та екіпажу відвів підбитий літак за межі міста Красний лиман. На згадку про подвиг льотчика у школі № 23, де він навчався свого часу, встановили меморіальну дошку. На відкриття меморіальної дошки запросили родину Костянтина Могилка, друзів, однокласників та вчителів військовослужбовця.

20 вересня у вінницькій книгарні «Є» відбулася презентація роману Артема Чапая «Червона зона».

Артем Чапай – письменник, перекладач, журналіст, мандрівник. Автор книг «Авантюра», «Подорож із Мамайотою в пошуках України». За оповідання «Один день щастя» й «У вас все нормально?» у 2012 р. отримав відзнаку від La Strada-Україна. У 2013 р. переміг у міжнародному конкурсі й отримав стипендію Центральноєвропейської ініціативи та Словенської асоціації письменників.

22 вересня у Вінницькій області відзначили День партизанської слави України ушанувавши партизан-підпільників. На Вінниччині проживає 82 партизани, які брали активну участь у визволені держави в роки Другої світової війни. Відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації цього дня привітали сорок партизан, вручивши почесні грамоти та грошові винагороди від імені обласної державної адміністрації та обласної ради та п’ять від Вінницької міської ради. Вітаючи ветеранів, голова облдержадміністрації А. Олійник подякував присутніх за мужність, витримку та мирне небо яке вони вибороли прийдешнім поколінням. Цього дня в адрес ветеранів звучали гарні слова з побажанням здоров’я, довгого та щасливого життя, а також музичні вітання від відомих виконавців Вінниччини.

До Дня партизанської слави у кожному районі області відбулися урочисті мітинги пам’яті та покладання вінків і квітів до меморіалів Партизанської слави за участі керівників РДА, представників районних рад, організацій ветеранів України, органів місцевого самоврядування, молоді, громадськості.

 

25 вересня відбулася колегія управління культури і туризму обласної державної адміністрації. В ході засідання відбулася доповідь та обговорення інформації головного спеціаліста управління культури і туризму ОДА Г. А. Пасеки «Про стан виконавської дисципліни та організації контролю за виконанням актів Президента України. Кабінету Міністрів України, розпоряджень, доручень голови ОДА, наказів та доручень управління культури і туризму ОДА у третьому кварталі 2014 р.». За результатами засідання прийнято відповідну постанову, якою визначено першочергові завдання.

26 вересня у Могилів-Подільському Будинку школяра відбувся вечір пам’яті поета Миколи Марчука та презентація його книги «Горит калина красная». У грудні цього року Миколі Павловичу виповнилося б 70 років. До цієї дати друзі підготували книгу його віршів та спогадів про нього. Ініціатором заходу став письменник, журналіст, головний редактор журналу «Вінницький край», приятель М. Марчука – В. Вітковський. Книга побачила світ у бібліотечці часопису за фінансової підтримки голови товариств «Україна-Росія» та «Україна-Білорусь», народного депутата України І. Бондарчука. Організаторами свята виступили Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА, управління культури і туризму облдержадміністрації, Єврорегіон «Дністер», Товариство «Україна-Росія», Вінницька організація Національної спілки письменників України, журнал «Вінницький край», Могилів-Подільська міська рада. Зі спогадами про М. Марчука виступили В. Вітковський, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка П. Перебийніс, поетеса й народна майстриня М. Гоцуляк та ін. Іван Бондарчук подарував книги рідні поета, бібліотекам міста й району. Також шанувальникам поезії було презентовано третій номер журналу «Вінницький край», де вміщена добірка віршів Миколи Марчука з передмовою П. Перебийноса.

29 вересня, напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, в Департаменті інформаційної діяльності облдержадміністрації відбулася прес-конференція заступника директора з наукової роботи та інформатизації Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва Галини Слотюк під назвою: «Роль і значення бібліотек у розбудові громадянського суспільства». За її словами, мережа публічних бібліотек Вінницької області нараховує понад 950 бібліотек, фонд становить понад 15 млн. 382 тис. документів. Бібліотеки впродовж року обслуговують понад 658,7 тис користувачів, які опрацьовують біля 1,8 млн. документів. Проводиться значна соціокультурна діяльність – літературно-мистецькі свята, літературні читання, вечори-зустрічі, виставки, презентації книг, працівники бібліотек організовують роботу клубів та гуртків за інтересами. Г. Слотюк відзначила активність бібліотечних закладів Барського, Тульчинського, Хмільницького, Крижопільського, Теплицького, Липовецького, Козятинського, Могилів-Подільського, Ямпільського районів та м. Вінниці. З метою розширення доступу до бібліотечно-інформаційних послуг для людей з особливими потребами та в рамках реалізації проекту «Нові обрії: розширення мережі користувачів», за фінансової підтримки Посольства США в Україні, встановлено міжсходовий підйомник у філії Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва (вул. Соборна, 70). Наразі стартував проект УБА «Бібліотека – громада: відкритий простір», що діятиме за фінансової підтримки Фонду «Монсанто» і який передбачає обладнання 5 сільських бібліотек області комп’ютерною та офісною технікою, організацію доступу до Інтернету, поповнення бібліотечних фондів книгами та періодичними виданнями. Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва приєдналася до нового проекту УБА «Бібліотеки і виборчий процес: навчаємо бібліотекарів і виборців конституційних прав» за підтримки Посольства США в Україні, в рамках якого буде проведено 6 вебінарів для усіх бажаючих. Також бібліотека розпочала реалізацію проекту «Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами». З метою відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у новому форматі Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва та Громадська організація «Асоціація бібліотек області» підтримала ініціативу Української бібліотечної асоціації щодо проведення 30 вересня в бібліотеках області Дня відкритих дверей та організації акції «Читаємо Шевченка», в рамках якого буде організовано за допомогою скайп-зв’язку Марафон бібліотечних подій, де представники районних бібліотек, будуть ділитися своїми напрацюваннями. Також планується проведення II благодійного ярмарку виробів ручної роботи працівників бібліотек м. Вінниці та області, отримані кошти будуть перераховані на підтримку учасників АТО.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України оголошує у 2014 році Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва. Щорічний Всеукраїнський конкурс на краще періодичне друковане видання для дітей та юнацтва засновано Держкомтелерадіо у 2007 року з метою сприяння розвитку дитячої періодики, удосконалення традицій випуску періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва, підвищення ролі друкованих засобів масової інформації у вихованні підростаючого покоління, популяризації сучасних технологій художнього оформлення та поліграфічного виконання періодичних друкованих видань для дітей та юнацтва. На конкурс подаються друковані періодичні видання для дітей та юнацтва загальнодержавної, регіональної та місцевої сфер розповсюдження. Конкурс проводиться у таких номінаціях: «Краще періодичне друковане видання для дітей»; «Краще періодичне друковане видання для юнацтва». Прийом заявок на участь триває з 1 вересня по 1 грудня 2014 року. Положення про Конкурс розміщено на веб-сайті Держкомтелерадіо України під рубрикою «Виставки, премії, конкурси, фестивалі» в розділі «Конкурси».

Тарас Шевченко і Вінниччина

Зашейко, А. У Ладижині відкрили пам’ятник Шевченку та рекордсмен – тризуб : [5 вересня на площі Фантанів у м. Ладижин, до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, відбулося відкриття патріотичного комплексу, до складу якого увійшли погруддя Тараса Шевченка та триметровий кований тризуб – малий герб України. У відкритті взяли участь міський голова Ладижина В. Коломієць та директор Агенції місцевого економічного розвитку М. Багнюк, які привітали присутніх з визначною культурною подією та подякували місцевим жителям за сприяння у цьому. Також міський голова щиро подякував А. Чепірдаку, за його творчу майстерність та креатин під час роботи над тризубом] / А. Защейко // Нове місто. – 2014. – 11 верес. – С. 10.

30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, працівники Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва долучилися до Всеукраїнської акції голосного читання віршів Тараса Шевченка «Читаємо Шевченка». Цього дня працівники бібліотеки, користувачі, а також всі бажаючі мали можливість прочитати улюблені твори Великого Кобзаря. Відео можна переглянути на сторінці Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у facebook.

30 вересня в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулося свято приурочене Всеукраїнському дню бібліотек. У святі взяли участь: начальник відділу культури і туризму Гайсинської райдержадміністрації, заслужений працівник культури України М. Ричков, директор Гайсинської ЦБС Н. Обертинська, працівники сільських бібліотек-філій, ветерани бібліотечної ниви, читачі бібліотеки та благодійники. Після святкового заходу присутні вирушили з корзиною квітів до пам’ятника Т. Шевченку, де відбулася акція «Гайсин читає Шевченка», під час якої бажаючі читали поезію Великого Кобзаря.

30 вересня, до Всеукраїнського дня бібліотек, Іллінецька централізована бібліотечна система активно взяла участь у Всеукраїнській акції голосного читання віршів Тараса Шевченка «Нас єднає Тарасове слово». Попередньо в ЗМІ було оголошено про проведення акції і ряд заходів запланованих у цей день. Тож біля пам’ятника Кобзарю у голосних читаннях взяли участь: працівники ЦБС, шкільних бібліотек та бібліотеки аграрного коледжу, учні місцевих шкіл та активні користувачі бібліотек. Були запрошені представники влади та кореспондент місцевої газети. Учасники поклали квіти до підніжжя пам’ятника Т. Шевченку і почергово читали улюблені твори Великого Кобзаря. Фіналом акції стало колективне читання твору «Реве та стогне Дніпр широкий…». Також бібліотека приєдналася до скап-конференції і взяла участь у Марафоні бібліотечних новин Вінниччини. Продовженням свята стало відзначення найактивніших бібліотекарів. В районній дитячій бібліотеці відбулася екскурсія, бібліотечний урок «Дім без книги – день без сонця» та вікторина «Відгадай з якої казки» для учнів першого класу ЗОШ №1. Всі першокласники виявили бажання записатися до бібліотеки. До уваги юних користувачів організовано книжкову виставку «Книги з автографами – гордість нашої бібліотеки» та перегляд виставки малюнків «Йдемо з дитинства до Тараса». У рамках проведення Дня відкритих дверей відбулася зустріч учнів старшого шкільного віку з місцевим письменником, краєзнавцем Ігорем Радзіхом. У читальній залі центральної районної бібліотеки організовано виставку виробів вишитих бісером, майстрині Валентини Підгаєвської «Руками створена краса», презентацію якої провела сама майстриня.

 

30 вересня Барська районна бібліотека для дітей приєдналась до акції «Читаємо Шевченка», в ході якої діти читали вірші Кобзаря у центрі міста – поблизу пам’ятника Великому Кобзарю.

До 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського

9 вересня у «Світлиці» Вінницького літературно-меморіального музею імені М. М. Коцюбинського відбулося відкриття виставки «Квіти – Сонцелюбу!», присвяченої 150-річчю від дня народження Михайла Коцюбинського. На 38 роботах, авторства переважно вінницьких художників, райдужні барви, пишні квіти і яскраві, життєрадісні кольори – все те, що було до душі М. Коцюбинському. У центрі експозиції розташовано портрет письменника, написаний заслуженим художником України А. Сорокою. Окрім натюрмортів з квітами та декоративного розпису, представлено низку пейзажів, де зображено будинок, в якому зараз розташовано музей Михайла Коцюбинського. Найдавніше зображення хатини датоване 1928 р., написане художником М. Бурачик, на наступний рік після відкриття музею-садиби класика. Чудово вписуються у тематику виставки живописні старенькі сільські хатинки пензля заслуженого художника України В. Козюка. Одна з найбільших за форматом робіт – «Лісова пісня» написана відомим вінницьким художником О. Никитюком, за мотивами повісті М. Коцюбинського «Тіні забутих предків».

 

15 вересня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся літературно-мистецький вечір до 150-річчя від дня народження М.М. Коцюбинського «Зачарований красою». Участь у заході взяли: заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації С. Гарбулінський, директор Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва Н. Морозова, радник голови обласної ради, головний редактор літературно-мистецького журналу «Вінницький край» В. Вітковський, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк, відомі вінницькі письменники, лауреати премії ім. Михайла Коцюбинського, члени Національної спілки письменників України, науковці, студентська та учнівська молодь. Протягом заходу присутні мали змогу не лише дізнатися більше про життя та творчість видатного письменника, а й заслухати виступи відомих письменників Вінниччини, читання уривків з творів М.М. Коцюбинського студентами Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича, Вінницького коледжу Національного університету харчових технологій, учасниками Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, народного театру-студії «Сьоме небо» ВНМУ ім. М. Пирогова. У рамках заходу глядачам було представлено презентаційний кінофільм, а також книжково-ілюстративну виставку «Коцюбинський і бібліотека»: «Співець гуманізму і краси» та виставку-ювілей з циклу «Духовна спадщина української класики» «Український європеєць».

Михайло Коцюбинський народився 17 вересня 1864 р. у м. Вінниця в сім’ї дрібного урядовця. Його дитинство та юність минули в містечках і селах Поділля. Освіту здобував у Барській початковій школі (1875-1876) та Шаргородському духовному училищі (1876-1880). У 1891 р. він склав іспит на народного вчителя у Вінницькому реальному училищі і поїхав працювати домашнім учителем у село Лопатинці. У 90-ті роки напружено працює: пише вірші «Вечір», «Завидющий брат», оповідання для дітей «Харитя», «Ялинка», «Маленький грішник», науково-популярні статті й дописи, нариси «Життя українців по малих містах», «Вироби селянок з Поділля на виставі в Чікаго», популярні біографії видатних людей «Нюрнберзьке яйце», перекладає твори Чехова, Гейне, Міцкевича, Ожешко, Достоєвського та ін. На початку 90-х рр. письменник стає учасником народницької організації «Братство тарасівців». У червні 1892 р. він виїжджає в Бессарабію, де отримав посаду розвідувача. Роки перебування Коцюбинського на урядовій службі в Молдавії і Криму дали життєвий матеріал для його творів «Для загального добра» (1895 р.), «Пе-коптьор» (1896 р.), «Посол від чорного царя» (1897 р.), «Відьма» (1898 р.), «В путах шайтана» (1899 р.), «Дорогою ціною» (1901 р.), «На камені» (1902 р.), «У грішний світ», «Під мінаретами» (1904 р.) та ін.

 

16 вересня Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва у серії видань «Наші видатні земляки» підготувала бібліографічний покажчик «Михайло Коцюбинський і Вінниччина», присвячений 150-річчю від дня народження письменника.

16 вересня в приміщенні літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського у м. Вінниця відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція «Осінні читання» під назвою: «Не згасне слава Сонцелюба», яка відкриває низку заходів щодо відзначення на Вінниччині 150-річчя великого Сонцепоклонника. В пленарному засіданні взяли участь знані в Україні та за її межами науковці-дослідники творчості М. Коцюбинського, викладачі вузів, краєзнавці, письменники, студентська молодь, журналісти. Відкрив засідання директор Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського Федір Панчук. Святкову атмосферу створили патріотичним виступом учасниці вокального ансамблю «Ретро», які розпочали виступ з пісні на слова Володимира Сосюри «Любіть Україну». Також відбулась презентація нового туристичного маршруту «Літературними стежками Михайла Коцюбинського на Вінниччині».

16 вересня в Шаргородському районному Будинку культури відбувся літературно-мистецький вечір з нагоди 150-річчя від дня народження письменника, гуманіста, патріота, великого сина українського народу Михайла Коцюбинського. В урочистому засіданні взяла участь та виступила з вітальними словами керівник апарату районної державної адміністрації Т. Павлишена. Учасниками дійства були керівники відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації, члени трудових колективів м. Шаргород, керівники та працівники закладів культури, вчителі та учні загальноосвітніх навчальних закладів району, представники засобів масової інформації. Протягом заходу присутні мали змогу не лише дізнатися більше про життя та творчість видатного письменника, а й заслухати уривки з творів Михайла Михайловича Коцюбинського: «Маленький грішник», «Фата Моргана» та ін. Також глядачам була продемонстрована книжково-ілюстративна виставка: «Митець світової слави».

  

16 вересня працівники Чернівецької районної бібліотеки для дітей здійснили літературну подорож по творчості видатного поета, земляка Михайла Коцюбинського «Великий майстер рідного слова» для учнів 7 класу Чернівецької ЗОШ №1. На завершення літературної подорожі відбувся бібліографічний огляд книжкової виставки: «Закоханий у рідне слово».

17 вересня до 150-річчя від дня народження видатного українського письменника, перекладача, громадського діяча, славетного земляка Михайла Коцюбинського відділ рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва організував книжково-ілюстративну виставку «Художник слова», що презентує життєвий і творчий шлях митця. До уваги користувачів – літературні шедеври: «Fata morgana», «Дорогою ціною», «Intermezzo», «Тіні забутих предків», «Цвіт яблуні», «Хвала життю»..., які є окрасою не лише української, а й усієї світової літератури.

17 вересня до відзначення 150-річчя від дня народження видатного письменника-земляка Михайла Михайловича Коцюбинського відділ краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва представив перегляд-прочитання «Читаймо Коцюбинського…».

17 вересня Гайсинською центральною бібліотекою спільно з кінотеатром «Мир» підготовлено кіно-вечір «Спрямований у майбутнє», присвячений 150-річчю від дня народження М.М. Коцюбинського, який ознайомив відвідувачів з життєвим і творчим шляхом Михайла Коцюбинського, з його вкладом у розвиток української культури. Присутні – учні старших класів та вчителі середніх шкіл переглянули художній фільм «Тіні забутих предків», знятий за твором автора. Літературний екскурс «Літературі я відданий цілою душею» провела бібліограф центральної бібліотеки Т. Каращенко. На кіно-вечорі звучали уривки з творів письменника, вірші про нього у виконанні працівника районного Будинку культури М. Ковтун та учнів місцевих шкіл. Захід супроводжувався мультимедійною презентацією «Високий світ Михайла Коцюбинського». Також організовано перегляд літератури «Живе в серцях твоє безсмертне слово».

17 вересня у Вінницькому літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського відбулися урочисті заходи з нагоди 150-ї річниці від дня народження письменника, знаного земляка Михайла Коцюбинського. До будинку, де жив Сонцелюб прибули представники обласної та міської влади, зокрема: заступник голови облдержадміністрації, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюк, заступник міського голови А. Рева, учасники V Всеукраїнської конференції «Осінні читання», представники літературних, громадських об’єднань, учнівська і студентська молодь та творчі колективи м. Вінниця. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Михайла Коцюбинського. З нагоди 150-річчя від дня народження М. Коцюбинського державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта» введено в обіг художній поштовий конверт з портретом письменника та оригінальною маркою «Михайло Коцюбинський 1864-1913 рр.». На конверті зображено портрет знаного Сонцелюба та будівлю Вінницького літературно-меморіального музею М. Коцюбинського. Також до свята виготовлено ювілейний штемпель та здійснено спецпогашення поштового конверту та марки «Михайло Коцюбинський. 1864-1913». В рамках урочистого дійства відбулося нагородження переможця щорічної Всеукраїнської літературної премії ім. Михайла Коцюбинського. У 2014 р. перемогу здобув вінницький письменник, головний редактор журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський за книгу «Повій вітре». Крім того, в ході заходу І. Івасюк вручив відзнаку «За заслуги перед Вінниччиною» вінницькій письменниці Ніні Гнатюк.

  

19 вересня з нагоди 150-ї річниці від дня народження видатного письменника М.М. Коцюбинського в читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбувся літературний вечір «Неперевершений взірець служіння українському народові». З літературною та творчою спадщиною письменника студентів ліцею сфери та послуг ознайомили провідний бібліотекар Л. Чаговська та бібліотекар юнацької кафедри Л. Фолюшняк. Також під час заходу представлено уривок з фільму «Тіні забутих предків» за оповіданням М. Коцюбинського.

Бібліотеки Вінниччини

1 вересня у Чернівецькій районній бібліотеці для дітей відбувся бібліотечний урок: «Україна – єдина країна». Мета уроку – формування у дітей розуміння єдності й цілісності України, виховання любові до рідного краю, поваги до його історичного минулого і сучасного, шанобливе ставлення до символів держави. В ході уроку, присвяченого рідній Батьківщині, діти здійснили цікаву подорож такими маршрутами: «Рідний край, Україна, вітчизна», «Державні символи України», «Народні символи держави», «Мій край – моя історія жива», «Народна скарбничка», «Поради Президенту України» та ін.

9 вересня в читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки працівниками культури організовано та проведено ювілейний вечір керівника народної аматорської кіностудії «Ювілей» Чечелівського сільського Будинку культури Олександра Михайловича Міщенка, з нагоди 50-річного ювілею від дня народження. З вітальним словом виступили начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, провідний методист з кіновідеосправи обласного центру народної творчості Д. Джігіріс, директор централізованої бібліотечної системи Н. Обертинська, друзі та колеги.

Олександр Михайлович на посаді керівника народної кіностудії працює з 2002 року. Під його керівництвом народна кіностудія набула широкої популярності не тільки в селі, а й за його межами. Кінофільми, такі як: «Ветерани Великої Вітчизняної війни», «Сторіччя з дня народження Г. Танцюри» демонструвались на районній сцені. У творчому доробку О. Міщенка 13 кінофільмів і 25 окремих сюжетів різної тематики. У квітні 2008 р. у м. Тульчин на обласному кінофестивалі непрофесійного кіно «Кінометр – 2008» зайняв I місце в області. Для О. Міщенка звучали пісні та вітальні слова від самодіяльних виконавців районного Будинку культури.

 

9 вересня з метою патріотичного виховання в Березівській сільській бібліотеці Чернівецького району оформлено куточок «Слава героям Небесної сотні» та проведено акцію: «Діти малюють мир» для учнів 7-9 класів.

11 вересня у читальній залі Теплицької центральної районної бібліотеки, представники відділу культури і туризму Теплицької райдержадміністрації на чолі з начальником – В. Прокопенко, привітали Тетяну Євменівну Приймасюк з ювілеєм. Поетеса, фольклорист, вишивальниця, колишній працівник культури, працювала методистом районного Будинку культури та бібліографом-краєзнавцем центральної районної бібліотеки. Член національної Спілки письменників України з 2005 р. У доробку майстрині близько трьох десятків вишитих портретів Тараса Шевченка, що зберігаються у приватних колекціях України та інших країн, вишиті ікони, рушники, серветки, скатерки. Впродовж останніх років Тетяна Євменівна оволоділа технікою інкрустації зерном, її роботи представлялись на районних та обласних виставках. Т. Приймасюк є автором трьох поетичних збірок: «Я тепло збираю по краплині» (2001 р.), «Молитва душі» (2002 р.), «Голос жінки» (2003 р.); книги для дітей «Комарик» (2008 р.), ряду колекційних збірок: «Вруна» (1978 р.), «Подільська пектораль» (2002 р.), «17 вересня» (2002 р.), «Сторожаві вогні над Божою рікою» (2007 р.), «Соняшник» (2009 р.). Лауреат літературно-мистецької премії «Кришталева вишня»(2003 р.).

15 вересня у Чернівецькій районній бібліотеці для дорослих відбувся показовий масовий захід на районному семінарі для сільських бібліотечних працівників під назвою: «З Україною в серці живу!», присвячений 120-й річниці від дня народження Олександра Довженка. Активними учасниками літературного вечора були учні Чернівецької ЗОШ №2, які читали патріотичні вірші.

22 вересня у приміщенні Тростянецької районної бібліотеки для дітей відбулося засідання «круглого столу» за темами: «70-та річниця визволення України – знакова подія для українського народу», «Патріотичний внесок українського народу у збереження незалежності, цілісності та суверенітету України та підтримку Збройних Сил України», «Роль партизанського руху у визволенні України від фашистської навали у Великій Вітчизняні війні 1941-1945 років». У засіданні взяли участь: начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації С. Гіленко, директор Тростянецького краєзнавчого музею Л. Шамраєнко, представник районної бібліотеки, краєзнавець Л. Ратушняк, керівник методичного кабінету С. Дячук, голова громадської ради, голова Тростянецької районної організації ветеранів України, заступник голови районної ради, голови ряду сільських ветеранських організацій, учні шкіл району, комунальні ЗМІ. Працівники бібліотеки для присутніх підготували мультимедійну презентацію «Гордість Тростянецького краю» про воїнів земляків, які воюють у зоні АТО. Після завершення засідання «круглого столу», його учасники вшанували пам’ять земляків партизанів та поклали кошик з квітами до їх могили.

23 вересня у Хмільницькій дитячій бібліотеці до Дня міста проведено ряд заходів, зокрема: краєзнавча година «Хмільник у всьому неповторний», організована презентація книжкової виставки: «Моє місто не старіє, моє місто розквіта» та показ документального фільму Миколи Загороднього «Літопис Хмільника».

Бушняк, М. У світі книги : [про діяльність Піщанської центральної районної бібліотеки. У бібліотеці діє регіональний центр інформації «Бібліотека. Влада. Інформація». Також користувачі мають можливість вільно користуватися послугами Інтернету. Поширеною формою роботи бібліотеки є Дні інформації, літературні музичні вечори, засідання клубів, книжкові виставки, презентації книг, різноманітні заходи спільно з клубами, будинками культури, школами, районним краєзнавчим музеєм, музичною, школою, тощо] / М. Бушняк // Піщан. вісті. – 2014. – 26 верес. – С. 4.

27 вересня на майдані Незалежності у м. Вінниця відбувся загальноміський культурно-просвітницький благодійний захід «Бібліотечна родина – єдиній Україні». Захід відбувся у рамках благодійної мистецької акції «Мистецтво країни – за вільну Україну» та з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек. На заході не лише презентували діяльність бібліотек, а й збирали благодійні кошти на підтримку української армії. Розпочався захід з флеш-мобу «Читаюча Вінниця» за участю студентської молоді міста. Бібліотекарі Вінницької ЦБС презентували вінничанам книжково-ілюстративні виставки зі своїх фондів, а також провели майстер-класи з петриківського розпису, орігамі, витинанки, виготовлення віночків, національних стрічок-браслетів, прадавнього народного оберегу ляльки-мотанки, тощо. Відбувся книжковий аукціон, на якому вінничани мали змогу придбати цікаві книги. Також під час заходу відбулося визначення переможців загальноміського конкурсу юних читачів «Літо з книгою-2014» та нагородження грамотами Вінницької ЦБС і пам’ятними сувенірами.

30 вересня, до Всеукраїнського дня бібліотек, Бершадська районна книгозбірня гостинно зустріла читачів. В цей день відбулися: екскурсії по бібліотеці, ознайомлення з надходженнями нових книг під час презентації книжкової виставки «Читати – це модно», оформлено перегляд літератури «Сьогодні свято храму книг» на якому представлені твори місцевих авторів про бібліотеки і


Хроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше