ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Травень

Версія для друку

Кіномистецтво

7 травня у «Зеленому кінотеатрі», що діє при регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» м. Вінниця відбувся показ та обговорення документального фільму німецького режисера Жана Харта «Міфи лісу». Документальний фільм «Міфи лісу» – це незвичайна історія про ліс та його мешканців, яка дозволила зовсім по-іншому поглянути на цей дивовижний витвір природи, дізнатися багато цікавого про життя лісу та його мешканців і про вплив людської цивілізації на екосистему лісу.

14 травня у КіноШик-клубі, що діє при регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» м. Вінниця відбувся перегляд та обговорення франко-іспанського біографічного художнього фільму 1998 року «Лотрек». Глядачі мали можливість зустрітися з художником, якого, попри усі негаразди, ніколи не полишав добрий гумор Анрі де Тулуз-Лотреком. Він геніальний французький художник, один з найяскравіших представників постімпресіонізму, який насамперед був майстром психологічного портрета і творцем театральних афіш. Він був широко відомою особою в богемному паризькому суспільстві кінця XIX століття, постійним мешканцем Монмартра, де його знали практично усі. «Лотрек» – це фільм про складне життя і трагічну смерть художника. Режисеру стрічки вдалося передати увесь вихор паризького життя, яскраву і запаморочливу атмосферу численних кабаре і кафе-шантан Монмартра і трагізм усміхненого потворного чоловічка з красивими і сумними очима – кровного аристократа, неординарного художника, що увіковічнив тогочасну божевільну епоху.

23-24 травня у Вінницькому кінотеатрі «Родина» відбулися покази другої серії проекту «Великі короткі метри», ініційованого минулого року Національним центром О. Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Основу першої підбірки складали фільми режисерів-шістдесятників, що стали прологом феномену українського поетичного кіно. Цього разу прихильники українського кінематографу мали можливість переглянути дебютні та короткометражні роботи класиків українського кінематографа, зняті в 70-х роках. Відібрані за авторсько-хронологічним принципом, у своїй сукупності короткометражні фільми утворюють несподівано цілісний кінопортрет епохи та характерної для неї проблематики. У другому випуску проекту продемонстровано фільми: «Сліпий дощ» (1969 р., реж. Віктор Гресь), «А ну її, цю любов!» (1975 р., реж. Ярослав Ланчак), «Продається щеня» (1976 р., реж. Андрій Бенкендорф), «Старий» (1979 р., реж. Єфим Гальперін), «Ритми театрального» (1978 р., реж. Валентин Марченко), «Один день осені» (1972 р., реж. Вілен Новак), «Лікар» (1973 р., реж. Володимир Бортко), «Співоча точка» (1975 р., реж. Ігор Мінаєв), «Повторення» (1970 р., реж. Борис Івченко) та «Зупиніть Потапова» (1975 р., реж. Борис Небієрідзе) – усі ці фільми, прості за формою, вчать відповідальності й рефлексують над тим, що таке «бути справжньою людиною».

28 травня на черговому засіданні КіноШик-Клубу при регіональному центрі сучасного мистецтва м. Вінниця, у рамках «Імпресіоністичної весни» відбувся кінопоказ французької мелодрами «Ренуар. Останнє кохання» присвяченої Огюсту Ренуару. Режисер фільму Жиль Бурдо, у ролях: Мішель Буке, Кріста Тере, Венсан Ротьє та ін. Стрічка про відомого художника, чия зірка поступово згасає та його синів, чиє славетне майбутнє тільки починає окреслюватися на горизонті. Стрічка про зовнішню старість, яка не дозволяє повноцінно зануритись у творчість та юність, яка спонукає до роботи, змушує шукати красу кожної миті, про життя, сенс якого у живописі та біль, завдяки якому прекрасне стає ще ціннішим.

Образотворче мистецтво

5 травня в Теплицькому районному Будинку культури відбулось відкриття другої персональної виставки майстра народного малярства І. Одноочка «Я серцем розмалюю полотно». Із важливою подією майстра вітали провідний методист обласного центру народної творчості О. Горнасюк, головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації С. Науменко, які подякували майстру за збереження та популяризацію народного малярства та вручили подяку та подарунки на згадку. Музичні вітання пролунали від учнів Теплицької дитячої музичної школи та працівників районного Будинку культури.

6 травня у приміщенні Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної виставки творів живопису заслуженого діяча мистецтв України, дослідника і мистецтвознавця Федора Панчука під назвою «Арт-дегустація». 40-у за рахунком персональну виставку автор презентував до свого 60-річного ювілею. З ювілеєм та відкриттям виставки художника вітали: заступник директора департаменту культури Г. Ковальчук, заслужений майстер народної творчості Г. Данилюк, творчі діячі міста, митці, меценати та друзі. Усі картини, представлені на виставці «Арт-дегустація», яскраві та багатокольорові. У представлених роботах художник віддає перевагу експресіоністичним живописним традиціям.

 

Квіти на полотні : [у виставковій залі Ладижинської міської центральної бібліотеки відбулася презентація персональної виставки молодої ладижинської художниці Ольги Нагорної. На виставці майстриня представила роботи написані олійними та акриловими фарбами. У її творчому доробку багато композицій з квітами. Захід організувала і представила завідуюча сектором краєзнавства міського Будинку культури «Лада» Т. Макарович] // Нове місто. – 2014. – 8 трав. – С. 9.

14 травня у приміщенні обласного центру народної творчості м. Вінниця відбулось відкриття персональної виставки майстра народного малярства з с. Орлівка Теплицького району І. Одноочка «Орлівський теплоцвіт». Його картини неодноразово брали участь в обласних виставках. У заході взяли участь: директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, голова обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України І. Горобчук, заслужений майстер народної творчості України Г. Данилюк, завідуюча навчально-науковою лабораторією з етнографії Поділля ВДПУ ім. М. Коцюбинського Т. Пірус, провідні методисти обласного центру народної творчості Ж. Дмитренко, З. Красуляк, члени спілки письменників, голова Орлівської територіальної громади О. Тригубенко, заступник директора з культурно-масової, інформаційної та науково-методичної роботи Теплицького районного Будинку культури А. Волинець та члени спілки письменників України. Експозицію нинішньої виставки складають твори, написані в різні часи – пейзажі, портрети, натюрморти.

 

Волков, Є. Чарівними барвами мистецтва поділилася зі школярами ладижинська художниця : [у Ладижинській міській бібліотеці відбулася виставка картин Ольги Шило. Її творчі здобутки становлять близько тридцяти картин, де як правило зображено квіти чи пейзажі різних куточків. На відкриття виставки завітали учні Ладижинської ЗОШ №2, які цікавилися у авторки як з’являються теми для написання картин, які фарби вона використовує, тощо] / Ладижин. газ. – 2014. – 15-21 трав. – С. 17.

17 травня у ТРЦ Sky Park м. Вінниця відбулося відкриття першої у місті виставки мобільної фотографії «Мистецтво в квадраті». Організатором виставки виступило творче об’єднання «Spectr». За три тижні від оголошення подачі робіт на конкурс організатори отримали біля семи сотень фото, з яких відібрали 180 та надрукували для експозиції. Серед всіх цих різноманітних за стилем та тематикою робіт, зрештою було обрано три найкращих. Переможцями стали О. Черешнюк, О. Бірюкова та А. Кулер.

20-29 травня у холі Вінницької міської ради відбулася виставка викладача Вінницької дитячої художньої школи Надії Карабан під назвою «Світ Надії». На виставці представлено 29 творчих робіт у різних техніках, серед яких гуаш, акварель, батик, графіка. Картини виконані протягом 2005-2014 рр. У картинах автор розкриває образ жінки, жіночності, адже жінка дає початок всьому живому на Землі.

 

28-31 травня у виставковому павільйоні «Мегамолл-Експо» м. Вінниця відбулася виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва учнів та майстрів студії «Чудесна мить». Під час проведення виставки майстри студії проводили безкоштовні майстер-класи, також відбувся ярмарок кращих робіт.

29 травня у регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулося відкриття виставки юних художників відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв. Виставка організована в рамках традиційного щорічного благодійного проекту «Сім кольорів дитинства», до Міжнародного дня захисту дітей. Відділ образотворчого мистецтва працює з перших днів заснування Вінницької дитячої школи мистецтв. Учні відділення є учасниками та переможцями багато чисельних Міжнародних виставок у м. Делі (Індія), м. Тегерані (Іран), м. Лідіце (Чехія), м. Нова Загора (Болгарія), у міжнародному пленері юних художників у м. Луцьк, Всеукраїнських, обласних, міських конкурсів дитячої творчості, зокрема: «Об’єднаймося ж, брати мої» (присвяченому Шевченківським дням), «Як я захищатиму Батьківщину», «Я люблю Україну», «Я хочу жити в якісному світі», «Таланти багатодітної родини», «Митниця очима дітей», «Арт-Олімп», «Різдвяна зірка», «Малюємо старовинну Вінницю», «Малюємо новорічну Вінницю», «Вінниця – європейське місто», «Світ навколо нас», «Сонячна палітра» та ін. До нинішньої експозиції увійшло понад 50 робіт, значну частину яких складають твори цьогорічних випускників. Представлені на виставці дитячі малюнки різні за тематикою, але об’єднані безмежною фантазією та оригінальності творчого мислення, піднесеним настроєм та яскравими фарбами. У програмі відкриття виставки відбулися виступи юних музикантів, учнів музичного відділення Вінницької дитячої школи мистецтв.

31 травня на площі Європейській у м. Вінниця відбулася фотовиставка «Сушка» – формат виставки, що об’єднує фотографів: аматорів, професіоналів, ломографів і прихильників традиційної зйомки. Організатором «Сушки» у Вінниці є ВО ВМГО «Молодь Демократичного Альянсу». Формат виставки «Сушка» є унікальним та єдиним у своєму роді. Усі бажаючі мали можливість долучитись, варто було принести фотокартки та розвішати їх на мотузках під відкритим небом. В обмін на свої фотографії можна було брати будь-які інші, що сподобалися. В програмі заходу також відбулися фотоквест, майстер-класи, унікальна фотолокація для усіх бажаючих, конкурси, ігри та розіграш подарунків для фотографів-учасників «Сушки».

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

В рамках двох міжнародних фольклорних фестивалів – в м. Ізміт та в м. Сакар’я у Туреччині, народний художній колектив України ансамбль танцю «Радість» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва ім. Л. Ратушної отримав дипломом за зайняте перше місце та золоту медаль. У фестивалі взяли участь колективи з 9 країн: Азербайджану, Болгарії, Латвії, Індонезії, Татарстану, Албанії, Боснії та Герцеговини, України та Туреччини. В репертуарі колективу українські народні танці та пісні, жартівливі естрадні хореографічні композиції. Журі фестивалю визнало виступ колективу «Радість» з Вінниччини найкращим.

Шпортун, М. Сільський Будинок культури – центр культури на селі : [про діяльність Ковалівського сільського Будинку культури Немирівського району. За 24 роки керівництва сільським Будинком культури М. Свентух та художнім керівником Т. Свентух склався свій стиль і система масової роботи, де головним напрямком є концертна діяльність. При закладі постійно працюють гуртки та художні колективи, які беруть участь у різноманітних святкових заходах, концертах художньої самодіяльності, виставках творів народних умільців] / М. Шпортун // Прибуз. новини. – 2014. – 15 трав. – С. 11.

Слюсар, І. Творчість з глибини сердець : [про діяльність Пологівського сільського Будинку культури Теплицького району. При закладі діють: гуртки вокальний та художнього читання, сільська бібліотека, окрасою СБК є народознавча кімната, яка є результатом тісної співпраці працівників культури та громади села] / І. Слюсар // Вісті Тепличчини. – 2014.– 15 трав. – С. 5.

24 травня у залі Вінницької обласної філармонії відбувся звітний концерт студії танцю New Stream. Учні студії беруть участь у спортивних турнірах, конкурсах і фестивалях присвячених танцювальному мистецтву. У New Stream навчають красиво і технічно рухатися під музику, розвивають почуття ритму, музикальність, творчий потенціал. На концерті, який присвячений єдності держави, можна було побачити виступи вихованців студії у різних стилях виконання, від сальси до хіп-хопа, від східних до сучасних танців.

Федорчук, К. Пророста талантами «Зернятко» : [про діяльність колективу «Зернятко», що діє при Липовецькому районному Будинку культури з 2000 року. Нещодавно колектив підтвердив своє звання «зразковий», представивши 7 хореографічних композицій: танець «Осінній настрій», «Метелики», танець пам’яті загиблим солдатам «Доля солдата», «Нам хочеться гулять», «Ніч яка місячна», хореографічну композиції «Моя земля, моя країна» та ін. Колектив активно бере участь у районних та обласних заходах] / К. Федорчук // Липовец. вісті. – 2014. – 30 трав. – С. 1.

Декоративно-прикладне мистецтво

Поділля. Творчість. Діти : [під такою назвою у Мурованокуриловецькому районному Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний збір-конкурс юних майстрів народних ремесел. Всі учасники конкурсу є вихованцями гуртків РБДТЮ декоративно-ужиткового напрямку. Загалом у заході взяли участь 21 учасник. Конкурс відбувався у номінаціях: вишивка, витинанка, петриківський розпис, різьблення по дереву та писанкарство] // Наше Придністров’я. – 2014. – 2 трав. – С. 5.

8 травня у рамках районного фестивалю творчості талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе – і в тебе повірять інші», в залі засідань Козятинської райдержадміністрації відбулася виставка творчих робіт учасників. Тематика і жанри представлених композицій були різноманітні – це вироби з бісеру та паперу, вишивки, незвичайні картини з підручних матеріалів, майстерні вироби з дерева, тощо. За висновками журі лауреатами фестивалю стали: О. Жовтяк (с. Самгородок), Я. Загоруй (с. Самгородок), А. Барановська (с. Кордишівка). Привітати дітей завітали: перший заступник голови райдержадміністрації М. Купчик, заступник голови райдержадміністрації І. Джус, педагоги та організатори виставки.

12-13 травня у приміщенні Бершадської КО РДЮСШ «Ровесник» відбулася виставка робіт обдарованих дітей з особливими потребами «Повір у себе – і в тебе повірять інші». Під час виставки було зібрано благодійну допомогу, кошти якої направлені на підтримку юних талантів. Такі ж виставки відбулися протягом травня в 19 населених пунктах району. На виставках були представлені роботи 61 дитини, серед яких: твори образотворчого мистецтва (малюнки, аплікації, квілінг), твори декоративно-прикладного мистецтва (вишивка, вироби з бісеру, різьба по дереву), дизайнові композиції з використанням природного матеріалу (вироби з солоного тіста, фітодизайн) тощо. Всі учасники отримали подарунки за участь у заході.

Осаволюк, С. Руками і серцем : [у Калинівському технологічному технікумі відбулося відкриття виставки творчих робіт вихованців навчального закладу. На виставці представлені вироби у різних техніках виконання: картини написані фарбами, простим олівцем, на тканині, в техніці батик, зі стружки кольорових олівців, вироби з бісеру, натурального та штучного волосся, паперопластики, розписані тарілки та декоративні маски, тощо] / С. Осаволюк // Прапор Перемоги. – 2014. – 16 трав. – С. 3.

Корольова, А. Художня творчість пишно буяє у кожному селі Чечельницького краю : [про виставку творів майстрів Чечельницького району, що відбулася у районному Будинку культури. В експозиції виставки були представлені: вишиті картини, рушники, сорочки, вишиті бісером ікони, аплікації, тощо] / А. Корольова // Чечельниц. вісн. – 2014. – 22 трав. – С. 5.

30 травня в обласному центрі народної творчості відкрилась виставка образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва «Подільська народна іграшка». Для багатьох поколінь українського народу іграшка була одним з важливих засобів виховання, зокрема сприяла естетичному, фізичному й інтелектуальному розвитку дітей. Іграшка поставала першим духовним чинником на стежці пізнання навколишнього життєвого простору, народних звичаїв, обрядів, занять та побуту дорослих. Сучасна народна іграшка, як різновид художньої творчості, якій притаманні широта тематики, розмаїття пластичних форм, вишукане поліхромне колористичне декорування виробів. Століттями екологічно чистими матеріалами для виготовлення іграшок служили глина, деревина, тканина, тісто та рослинні матеріали. На нинішній виставці «Подільська народна іграшка» представлені роботи біля 60-ти майстрів з м. Вінниці та Вінницької області. Зокрема презентували: керамічні іграшки Т. Шпак та Ф. Міщенко (с. Бубнівка Гайсинського р-ну), С. Погонець (с. Крищинці Тульчинського р-ну), В. Квасницька (с. Вінницькі хутори Вінницького р-ну), Г. Доценко (смт. Оратів), В. Ніколаєва (м. Вінниця); ляльки–мотанки Л. Косенко (смт. Тростянець), Ю. Васюк (м. Вінниця), А. Лісова (м. Погребище), Н. Вапельник (с. Кошлани) і Т. Данилюк (с. Осична Оратівського району); дерев’яні іграшки: І. Гонько, О. Крутих (м. Вінниця); іграшки з тканини та ниток: Д. Сіберко, А. Триандофілова, О. Гамер (м. Гайсин); м’яка іграшка: А. Афанасьєва (м. Вінниця); кавові іграшки: О. Процюк (м. Жмеринка). Вінницька майстриня П. Любарець представила на виставку вишите панно «Наша Україна» і текстильні ляльки. Серед юних учасників виставки свої роботи представили: студенти художнього відділу Тульчинського училища культури (керамічні іграшки, малярство на склі, витинанки, картинки декоративного розпису); юні майстри зразкових аматорських студій прикладного мистецтва «Дивоцвіт» Могилів-Подільського МБНТ (іграшки з мотузки, живописні картинки); «Юний майстер» Оратівського РБК (керамічна іграшка); Клембівської ДМШ (живописні картинки); «Гостина» Сосонського СБК Вінницького району (лялька-мотанка, вишивка); вихованці Вінницьких – ДМШ №2 (керамічна іграшка, живописні картинки), АРТ-майстерні «Скриня» (іграшки з гіпсу, гобелен, живописні картинки) та етномайстерні «Коло» (керамічна іграшка); Станіславчицької ДМШ Жмеринського району (живописні картинки); Крижопільської ШЕВ (керамічна іграшка та графічні картинки); Хмільницької школи мистецтв (картинки декоративного розпису, витинанки).

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

Черкашіна, І. Колискову співали всі: і діти, і батьки : [в рамках заходів, присвячених Дню Матері, Міжнародному дню сім’ї та Дню захисту дітей у Немирівському районі відбувся традиційний районний конкурсу «Колискова пісня». Мета заходу – відродження народних традицій, естетичний розвиток та виховання дітей дошкільного віку. До участі у заході долучилися працівники дошкільної освіти, діти та їх батьки. Учасники конкурсу представляли народні та сучасні колискові пісні українською та російською мовами у супроводі фонограми та у живому виконанні під супровід музичних інструментів. Переможницею конкурсу стала О. Йолтухівська, яка не один рік присвятила народній творчості. У її виконанні прозвучала українська народна колискова «Ой ходить сон». Переможниця конкурсу братиме участь у обласному конкурсі «Колискова пісня», що відбудеться у м. Вінниця] / І. Черкашіна // Прибуз. новини. – 2014. – 1 трав. – С. 5.

Просвєтова, О. Відроджують вишиванку : [в актовій залі Могилів-Подільської ЗОШ №5 відбувся міський етап обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт «Буденний і святковий одяг подолян», який відбувся в рамках тижня народознавства «Любіть Україну вишневу свою». До участі були запрошені учні шкіл міста – знавці народної творчості, побуту, звичаїв та традицій. Під час захисту робіт учасники розповіли про види традиційного та святкового одягу, різновиди матеріалів для його виготовлення, способи поєднання між собою різних елементів одягу. До заходу були оформлені виставки з використанням зразків буденного та святкового одягу, альбомів з фотографіями національного одягу, характерного для певної місцевості] / О. Просвєтова // Слово Придністров’я. – 2014. – 1 трав. – С. 8.

5 травня відбувся звітний концерт народного відділу Немирівської дитячої музичної школи. Звіт народного відділу – це річна робота кожного з педагогів і здобутки їх учнів, сконцентровані в одній концертній програмі. Кожен з народних інструментів неповторно звучить у сольній програмі, але найвище досягнення – це твори виконані ансамблями та оркестрами.

6 травня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулося урочисте відкриття IX Міжнародного фестивалю «Барвінкове кружало». Цього року у фестивалі взяли участь дитячі хореографічні колективи з Донецька, Львову, Луганська, Одеси, Ужгорода, Миколаєва, Хмельницького, Бердичева, Вінниці та Вінницької області. Всього 19 колективів, у яких майже тисяча дітей. З вітальними словами до учасників та присутніх звернулись: заступник голови облдержадміністрації Л. Щербаківська, заступник голови обласної ради Н. Солейко та в. о. міського голови, секретар міської ради С. Моргунов. Оскільки у концертній програмі виступали колективи з різних регіонів України, то можна було побачити номери з різноманітними національними та етнографічними відтінками. Абсолютна більшість номерів створена на народній основі та передавала красу українського мистецтва.

 

7 травня відділом освіти Оратівської райдержадміністрації проведено районне свято «Обдарована молодь Оратівщини». З вітальним словом виступили: голова районної державної адміністрації Н. Мельничук, голова районної ради А. Опалюк, начальник відділу освіти Ф. Барановський. В ході свята були вручені премії та дипломи переможцям обласного та районного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів ім. П. Яцика, Т. Шевченка, природоохоронних, творчих конкурсів тощо. Для переможців інтелектуальних конкурсів звучали музичні вітання творчих колективів районного Будинку дитячої творчості.

8 травня у м. Калинівка відбувся районний фестиваль творчості і талантів для дітей з функціональними обмеженнями «Повір у себе і у тебе повірять інші», який організували Калинівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом освіти райдержадміністрації. Метою даного заходу є створення сприятливих умов для розкриття та самовираження талановитих дітей з особливими потребами. Під час фестивалю діти представляли на огляд журі малюнки, аплікації з паперу і пластиліну, вишивки, вироби з дерева, сірників та тіста, природних матеріалів, оригамі. Переможцями фестивалю стали: І. Козак з м. Калинівка (у номінації «Твори образотворчого мистецтва», О. Литвин з с. Комунарівка (у номінації «Твори декоративно-прикладного мистецтва») та О. Герасимов з с. Сальник (у номінації «Дизайнові композиції з використання природних матеріалів»). Усі учасники нагороджені грамотами, подяками та подарунками. Кращі роботи будуть представляти район на обласному фестивалі «Повір у себе», що відбудеться у м. Вінниця.

Мельник, С. Життя – як пісня : [у Чернівецькому районному Будинку культури відбувся звітний концерт директора музичної школи мистецтв, керівника трьох народних колективів Михайла Савчука, який співпав з відзначенням його шестидесятиріччя. У концерті на підтвердження звання «народний» атестувалися Чернівецький хор, Моївський хор, вокальний квартет ДМШ, інструментальний ансамбль ДМШ, зразковий дитячий хоровий оркестр ДМШ. На завершення концертної програми прозвучала фінальна пісня у виконанні всіх учасників «Єднаймося, люди й родини», присвячена загиблим героям Майдану] / С. Мельник // Чернівец. зоря. – 2014. – 9 трав. – С. 6.

12 травня в Тростянецькому Будинку дитячої творчості відбулось свято присвячене Дню Матері, за участі редактора районного радіомовлення Р. Зарванської, голови первинної ветеранської організації селища Тростянець А. Голенченко, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні Г. Гуцаленко, працівників та вихованців Будинку дитячої творчості та їх матерів. Вихованці Будинку дитячої творчості подарували присутнім святковий концерт.

12 травня Вінницькою центральною районною бібліотекою на базі Якушинецького Будинку культури проведено бібліокафе «А жінка в світ приходить для любові», приурочене Дню Матері. На святі йшла мова про жінок, матерів, бабусь, які величаво і свято несуть свою місію матері, берегині, охоронниці, доброго янгола сімейного вогнища. На заході була презентована нова краєзнавча збірка, яку видала районна бібліотека «Свята радість материнства», до якої увійшли дані та розповіді про матерів-героїнь Вінницького району. Збірка складається з 6-ти розділів. Перший розділ – «Нема цвіту красивішого за маківочки, нема роду милішого від матіночки». Це розділ, який об’єднує всіх матерів-героїнь району. Окремо виділені жінки, які народили тільки хлопців в розділі «У нашого роду нема переводу». Третій розділ під назвою «Материнські лебідоньки», які народили і виховали лише дівчаток. Розділ «Подвійне материнське щастя» розповідає про матерів, котрі народили двійнят. Жінки, у яких діти не лише однієї статі представлені у розділі «Загадкове материнство». В останньому розділі «Материнське багатство» йдеться про матерів, які народили найбільшу кількість дітей. Протягом свята звучали пісні про матерів.

12 травня у приміщенні Вінницької РДА відбувся захід присвячений Дню Матері, за участю родин, які виховують більше трьох  дітей. Голова районної державної адміністрації В. Шмігель привітав усіх зі святом, зазначивши, що ще з дитинства життя освячується материнським благословенням, зігрівається лагідністю, добротою і турботою. Протягом заходу відбулися творчі виступи аматорів районної сцени. Також до заходу організовано виставку робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

12 травня у Гайсинському районному Будинку культури відбувся тематичний захід до Дня Матері «Ми матір називаємо святою». З вітальним словом до присутніх звернувся начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту В. Руденко, який висловив слова вдячності усім присутнім матерям за дар життя своїм дітям, доброту й турботу, безмежне терпіння і щоденну клопітку працю. На свято завітали матері-героїні, які поділись з присутніми секретом сімейного щастям, а також силою тепла та мудрості у процесі виховання дітей. Концертну програму підготували колективи районного Будинку культури: чоловіче тріо з піснею «Два кольори», дует Л. Горошко та Т. Сидорчук виконали пісню «Розмова матері і доньки», народне жіноче тріо заспівали «Мамина хустина». Дитячий ансамбль «Домісолька» та танцювальний колектив «Фієста» продемонстрували хореографічні постановки.

 

13 травня в Теплицькому районному Будинку культури відбувся традиційний конкурс краси і грації «Пані Теплик – 2014», присвячений Дню Матері. Учасницями цьогорічного дійства стали матусі. В номінаціях: візитка, діловий стиль, розминка, дефіле, представлення кулінарних виробів, творчий конкурс та вечірня сукня змагались: Т. Мацієвська, О. Гижко, А. Табашнюк, В. Вахівська, Н. Кулібаба та Г. Колос. Кожній учасниці вдалося створити індивідуальний образ – від благородної елегантності до грайливої ніжності. Титули «Панні загадковість» отримала Т. Мацієвська, «Панні романтичність» – О. Гижко, «Панні елегантність» – А. Табашнюк, «Панні чарівність» – Н. Кулібаба, «Панні вишуканість» – В. Вахівська, а найголовніший титул «Панні Теплик – 2014» виборола Г. Колос. Усі учасниці отримали букети квітів та подарунки від спонсорів.

14 травня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулося традиційне свято-зустріч керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради з талановитою учнівською та студентською молоддю Вінниччини «Таланти Поділля – 2014». Привітати інтелектуальну еліту Вінниччини завітали: голова обласної державної адміністрації А. Олійник, заступник очільника обласної ради Н. Солейко та заступник Вінницького міського голови А. Рева. Долучилися до свята керівники закладів управління освіти, керівники вищих навчальних закладів, директори шкіл, гімназій та батьки юних талантів. Дипломами, почесними грамотами Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради, грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації, а також грошовими преміями нагороджували переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, ІІ і ІІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, призерів спортивних змагань, переможців Всеукраїнських мистецьких та технічних конкурсів та педагогів, які їх підготували. Нагороди отримали також кращі студенти та учні професійно-технічних навчальних закладів, які здобули перемоги на обласних та всеукраїнських конкурсах фахової майстерності, заклади та установи освіти області, що стали переможцями Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади». По завершенню урочистої частини відбулися музичні та танцювальні номери за участю творчих колективів Вінниччини.

14 травня в Крижопільському районі відбувся фестиваль-пам’ять «Бортнякова весна», присвячений вшануванню пам’яті відомого письменника-земляка Анатолія Агафоновича Бортняка. Участь у заході взяли: дружина поета Г. Бортняк; поетеса, заступник голови Міжнародного Вінницького земляцтва у Києві, лауреат багатьох літературних премій Н. Гнатюк; український поет, журналіст, громадський діяч, заслужений журналіст України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат багатьох літературних премій, а також лауреат цьогорічної премії Анатолія Бортняка – П. Перебийніс; поетеса, заслужений працівник культури України, лауреат багатьох літературних премій В. Сторожук; письменник, прозаїк та журналіст Ю. Сегеда; голова районної державної адміністрації В. Панчук; голова районної ради А. Стратієвський; перший заступник голови районної державної адміністрації В. Круць; начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Кройтор та Жабокрицький сільський голова М. Вербовецька. Організаторами свята були працівники культури та освіти району. В першій половині дня фестиваль відбувався в Жабокрицькому сільському Будинку культури, де було організовано книжкову виставку з нагоди свята. Учні та вчителі Жабокрицької ЗОШ І-ІІІ ст. підготували композицію-розповідь про А. Бортняка, також прозвучали пісні на слова поета у виконанні Н. Нізельської, українські народні пісні у виконанні народного аматорського колективу «Любисток» Жабокрицького СБК. В другій половині дня фестиваль проходив в районному Будинку культури, де звучали пісні у виконанні народних аматорських колективів «Молодички» та «Кряжани» районного Будинку культури, а також солістів М. Казанської, І. Корнейко, В. Андрусяка, Я. Лінивої та З. Гаврильчук.

 

15 травня в приміщенні Кордишівського Будинку культури Козятинського району відбувся ХІІІ районний рейтинг-конкурс «Дитина року» – фестиваль «Травневий зорепад». У заході взяли участь: заступники голови райдержадміністрації М. Купчик та І. Джус, начальник відділу освіти райдержадміністрації А. Діденко. Головну нагороду фестивалю виборола учениця Переможнянської СЗШ І-ІІІ ст. Д. Обребська.

15 травня у залі кафе «Козацький двір», у центрі м. Липовець з нагоди свят – Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї відбулася святкова програма під назвою «Єднаймося, дружна наша родино!», за участю заступника голови райдержадміністрації О. Фурманюка, заступника голови районної ради М. Герасименка та заступника Липовецького міського голови В. Тращук. Ініціаторами проведення заходу став районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у співпраці з службою у справах дітей райдержадміністрації, сектору у справах сім’ї, молоді та спорту та районним дитячо-юнацьким центром. На святкування Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї було запрошено 32 сім’ї. В програмі свята прозвучали тематичні вірші та пісні.

Повір у себе : [під таким гаслом на базі Козятинського міського Будинку культури відбувся конкурс творчості дітей та молоді з особливими потребами. Цього року у конкурсі взяли участь 30 учасників різного віку – вихованці Козятинської філії обласного реабілітаційного центру «Промінь» та учні шкіл міста. На виставку були представлені різноманітні вироби: малюнки на різні теми, вироби з бісеру, декупаж, вироби з дерева, оригамі тощо. За участь у виставці-конкурсі кожен учасник отримав подяку від міського голови та подарунки від спонсорів свята] // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 15 трав. – С. 7.

Зоренко, В. «Добро спішіть творити, люди!» : [в Жмеринському Центрі позашкільної роботи відбувся ХІІ фестиваль творчості і талантів дітей та молоді з обмеженими можливостями «Повір у себе». Організаторів та учасників фестивалю привітали заступник міського голови, начальник управління економіки А. Коновал та директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л. Горчук. У фойє Центру позашкільної роботи оформлена виставка виробів дітей та молоді з обмеженими можливостями: картини, вишивки, аплікації, вироби з бісеру, тощо. Всі учасники фестивалю нагороджені грамотами, подяками та пам’ятними подарунками] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 16 трав. – С. 3.

Зоренко, В. «То не слова – мелодія душі…» : [у Жмеринській ЗОШ №3 відбулася зустріч школярів з поетом та керівником міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно» Володимиром Горлеєм. Учні читали вірші В. Горлея та виконували пісні на його слова. До уваги присутніх була представлена виставка поетичних збірок автора «Лірика», «Колесо життя», «Голос любові», «Мить щедрості», «Славний вожачок» та ін. На згадку про зустріч у літературній світлиці автор подарував школярам значки та збірку віршів для дітей, авторами яких є відомі поети] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 16 трав. – С. 4.

17-18 травня, з метою розвитку хореографічного мистецтва на Вінниччині, в м. Тульчин відбувся обласний конкурс хореографічного мистецтва ім. Володимира Румянцева. У заході взяли участь 55 творчих колективи, близько 1800 учасників зі всіх районів Вінницької області. З вітальним словом до присутніх звернулися: голова Тульчинської районної державної адміністрації Г. Роспутна, почесні гості заходу – директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, заступник директора ОЦНТ О. Назарець, головний спеціаліст з питань мистецьких установ управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації О. Дернова. Виконавську майстерність, оригінальність композиції та відповідність музичного супроводу оцінювало висококваліфіковане журі: заслужений артист України, художній керівник та головний диригент обласного академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» обласної філармонії А. Кондюк, провідний методист з хореографічного мистецтва ОЦНТ О. Маркова, головний спеціаліст відділу культурно-мистецьких установ УКОДА О. Дернова, заступник директора ОЦНТ О. Назарець, за


Хроніка культурного життя Вінниччини
Травень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше