ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Травень

Версія для друку

Бібліотеки Вінниччини

Форись, Г. «Місце бібліотеки в системі патріотичного виховання» : [на базі Чернівецької центральної районної бібліотеки відбувся семінар для бібліотечних працівників району на тему: «Бібліотека і сучасні підходи до патріотичного виховання молоді та дітей». Перед присутніми з методичними виступили: методист центральної районної бібліотеки Г. Форись, завідуюча районною бібліотекою для дітей В. Гриневська, бібліотекар кафедри юнацтва районної бібліотеки Л. Гаджа. Бібліотекар читальної зали Л. Крушельницька підготувала коментований перегляд літератури на тему: «Ні, незабути дні війни, навіки в пам’яті вони». Для учасників семінару організовано показовий масовий захід – вечір-реквієм «Нащадки пам’ять бережуть», за участі активних читачів бібліотеки, учнів місцевої школи. На завершення заходу директор Чернівецької бібліотечної мережі М. Китасюк наголосила, що саме бібліотека залишається єдиним осередком, який виховує у підростаючого покоління почуття патріотизму, відповідальності за долю України, повагу та гордість за її визволителів, тощо] / Г. Фрись // Чернівец. зоря. – 2014. – 2 трав. – С. 3.

Соболєва, З. Книга – розум, знання та успіх : [під такою назвою в Мурованокуриловецькій районній бібліотеці для дітей відбулося відкриття «Тижня дитячої та юнацької книги». До заходу оформлено книжково-ілюстративні експозиції «Книга символ Всесвіту мудрості і знань», «Кобзареве слово – Кобзарева слава», «Слава землякам визволителям». На захід завітали вихованці місцевих дитячих садочків «Сонечко» та «Дзвіночок». Завідуюча бібліотекою З. Соболєва здійснила екскурсію по бібліотеці та розповіла про книги та правила поводження з ними. Бібліотекар Н. Ткачук підготувала для маленьких відвідувачів літературну мандрівку «Малим дітям про Великого Тараса», де діти читали напам’ять вірші Т. Шевченка та співали пісні на його слова. Також у бібліотеці організовано виставку «Світ дитячих захоплень», де представлено найкращі роботи створені власними руками: вироби з бісеру, дерева, паперу, пластиліну, витинанки, оригамі та ін.] / З. Соболєва // Наше Придністров’я. – 2014. – 2 трав. – С. 5.

Марченко, В. Прислухайся до голосу землі : [в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся захід на екологічну тематику, за участю учнів старших класів місцевої школи. Бібліотекарі К. Пастух і А. Стус звернули увагу школярів на серйозне ставлення до проблем екології. За останній час на Землі сталося багато катастроф, основним чинником яких стала діяльність людини. Школярі переглянули відеофільм про Чорнобильську трагедію та висловили свої думки про те, що кожен з нас може зробити щось корисне для порятунку життя для землі. Жмеринська поетеса О. Бахтіна прочитали вірші, а у виконанні працівника районного Будинку культури Т. Скрими прозвучали пісні] / В. Марченко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 9 трав. – С. 4.

Марченко, В. «У хаті, як у віночку» : [під такою назвою у Жмеринській центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецького об’єднання «Подоляни». Цього разу учасники засідання вели мову про рідну батьківську хату та українські традиції прикрашання світлиць. У виконанні гостей та учасників свята прозвучали вірші та пісні про батьківську хату. До заходу була оформлена виставка українських рушників, авторами яких є місцеві майстрині Н. Штепа, В. Заміховська та Н. Кошельник. Учасниці об’єднання І. Козловська та Л. Доноаге провели майстер-клас з виготовлення витинанки та писанки] / В. Марченко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 9 трав. – С. 6.

13 травня в читальній залі Бершадської центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги Федора Харитоновича Шевчука «Портрети». Книга містить розповіді про земляків-бершадців, які своєю працею звеличували і звеличують рідний край та країну у різних сферах діяльності, які були і залишаються прикладом вірного служіння справі і людям. З вітальним словом виступила головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Т. Тиворська. Також у презентації взяли участь колеги та друзі автора: П. Маніленко, Г. Погончик, М. Рудик, П. Похила, В. Балан, О. Степовий та сільські бібліотекарі району. Бібліографічний огляд по творчості Федора Харитоновича «Любов до рідного краю народжена словом і серцем» провела бібліотекар О. Бабій. З музичними дарунками для автора виступили учні та викладачі дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького. У їх виконанні прозвучали твори: «Зелений гай», «Летіла зозуля», «Ой піду я до млина», «Світло і тіні», «Зоре моя вечірняя». Районна бібліотека та сільські бібліотеки району отримали від автора у подарунок видання «Портрети».

15 травня в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулося святкове засідання клубу «Берегиня», приурочене Міжнародному дню сім’ї на тему: «Сім’я – світ, задуманий Богом». У заході взяли участь: головний спеціаліст відділу культури і туризму Гайсинської райдержадміністрації О. Домбровська, спеціаліст І категорії відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації В. Бєлік, головний спеціаліст – юридичний консультант служби у справах дітей Гайсинської райдержадміністрації І. Гридзь, депутат Гайсинської районної ради Л. Зозуля, директор Гайсинської централізованої системи Н. Обертинська. На засіданні говорили про рід та родовід українського народу. Учасники читали вірші про рід та родину українських поетів: В. Крищенка, М. Дмитренка, І. Рябого. До заходу була оформлена виставка робіт родини Семенець: вишивка, в’язані іграшки та вироби з солоного тіста. А також працівники бібліотеки підготували книжкову виставку-пораду «Сходинки до сімейного щастя».

15 травня працівниками Гайсинської районної бібліотеки для дітей спільно з відділом юнацтва центральної районної бібліотеки організовано захід до Всесвітнього дня сім’ї «Добра родина – славна Україна». Учасниками заходу були учні 4-8 класів місцевої інтернат-гімназії. Діти дізнались більше про сім’ю, рід, родину, родовід, родинні традиції, про цінність всього того, що пов’язує їх з сім’єю, родиною та батьківською хатою. Присутні розповідали про свої великі та маленькі родини, про улюблені сімейні свята та заняття. В ході зустрічі працівники бібліотеки декламували вірші українських письменників: А. Костецької, В. Симоненка, Т. Шевченка та ін. До свята також оформлена книжкова виставка: «Хай родинне вогнище горить не згасає, домашнім теплом серця зігріває», на якій представлено літературу відповідної тематики.

15 травня до Міжнародного дня сім’ї, в Інтернет-центрі Крижопільської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «Криниця» за участі гуртківців клубу – учнів старших класів місцевої школи. Мета засідання розширити уявлення гуртківців про традиційні стосунки в родині, вчити розвивати пізнавальні інтереси сім’ї, наслідувати народні традиції; виховувати повагу до членів родини. До уваги присутніх була організована книжкова виставка «Від коштовностей родини – до скарбів нації».

 

16 травня в приміщенні читальної зали Гайсинської центральної районної бібліотеки, з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв, районний відділ культури і туризму спільно з працівниками районного Будинку культури організували та провели святкову зустріч з працівниками музеїв району. До усіх присутніх з вітальним словом звернувся начальник відділу культури та туризму Гайсинської районної державної адміністрації, заслужений працівник культури України М. Ричков, який подякував кожному працівнику музею за самовіддану працю по збереженню національних та культурних надбань, побуту та історичних документів, краєзнавчу роботу по виявленню та пошуку цінних експонатів для музеїв та музейних кімнат. Від аматорів сцени районного Будинку культури Л. Горошко та С. Грошовика прозвучали музичні вітання.

16 травня в Тульчинській центральній районній бібліотеці відбулось засідання «круглого столу» з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій. В заході взяли участь: голова райдержадміністрації Г. Роспутна, представники районної ради, сектору з питань внутрішньої політики зв’язків зі ЗМІ, працівники бібліотеки, краєзнавчого музею, навчальних закладів м. Тульчина, районні ЗМІ. Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх жертв тоталітаризму, також ознайомилися з краєзнавчими матеріалами на цю тему, з бібліографічним переглядом відповідної літератури, обмінялися думками з приводу історичних уроків та сучасної ситуації в Україні.

Свято хустки та пісні : [у сільській бібліотеці с. Носківці відбулося Свято хустки. До свята організовано виставку тернових хусток за довоєнний та післявоєнний період ХХ ст. Учасники гуртка «Вербиченька», що діє при сільському клубі виконали українські народні пісні: «Їхав козак за Дунай», «На городі верба рясна», «Ой розцвіла ружа трояка», «Лугом іду коня веду», «А там на току на базарі», «А мій милий вареничків хоче» та ін.] // Жмерин. меридіан. – 2014. – 17 трав. – С. 4.

17 травня в читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих, за підтримки фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, відбувся тренінг «Молодь на виборах: що ми можемо». Тренінг провів голова Хмільницької районної громадської організації «Право» В. Дорох. Під час тренінгу учасники отримали інформацію про повноваження Президента, про те, як перевірити наявність свого прізвища в списках та ін. До заходу оформлено виставку-інформацію «25 травня 2014 р. – позачергові вибори Президента України».

18 травня до Міжнародного дня музеїв на абонементі для юнацтва Хмільницької районної бібліотеки для дорослих оформлено виставку-круїз «Скарбниці духовності і мудрості». В Інтернет-центрі  відбулась віртуальну подорож «Музеї світу».

21 травня в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся літературно-мистецький колаж «На крилах музики і слова», присвячений творчості самодіяльного композитора і поета з смт Браїлів Леоніда Васильовича Тодосюка. Захід відбувся у рамках чергового засідання міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно». Члени об’єднання мали можливість послухати пісні в авторському виконанні Л. Тодосюка. Присутні на заході поети-земляки О. Поповська, В. Горлей, З. Музика розповіли про свою співпрацю з самодіяльним композитором. Працівники бібліотеки оформили виставку світлин з сімейного архіву Л. Тодосюка, з якою могли ознайомитись всі присутні на творчій зустрічі.

Дяков, П. Перспективи розвитку науки в умовах НПП «Кармелюкове Поділля» : [під такою назвою в читальній залі Чечельницької центральної районної бібліотеки відбулася наукова конференція, за участі наукових працівників національного природного парку «Кармелюкове Поділля», присвячена до Дня науки в Україні. До заходу було організовано виставку науково-екологічної літератури] / В. Дяков // Чечельниц. вісн. – 2014. – 22 трав. – С. 2.

22 травня в Томашпільській центральній районній бібліотеці організовано книжкову виставку «Симон Петлюра в світлі фактів та в дзеркалі подій», присвячену 135-річчю від дня народження Симона Петлюри, визначного українського громадського і державного діяча. На виставці читачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з історичним романом Василя Фальварочного «Симон Петлюра» в 2-х книгах, у якій йдеться про родовід та біографію лідера української революції.

22 травня у Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся майстер-клас по виготовленню м’яких іграшок гачком, за участю майстрині І. Суходольської. Присутні навчалися техніці в’язання гачком, а також дізналися, які матеріали та інструменти потрібні, як зробити схему та яка специфіка виготовлення іграшок різних розмірів та форм.

Заступ, С. Диво, створене власноруч : [на базі Жмеринської центральної районної бібліотеки проводяться майстер класи з різних видів декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема, для проведення майстер-класу з вишивки стрічками до закладу запросили завідуючу Могилівською сільською бібліотекою Н. Бріцову, яка розповіла про техніку вишивки, а також продемонструвала присутнім власні роботи виготовлені з морських мушлів та картини вишиті шовковими стрічками] / С. Заступ // Інфо Жмеринка. – 2014. – 23 трав. – С. 6.

24 травня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей організовано перегляд літератури «До джерел словесних скарбів», до Дня слов’янської писемності і культури та з метою поширення знань про першодруки та популяризації літератури цієї тематики.

24 травня у День пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, авторів слов’янської азбуки і перекладачів богослужбових книг, в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку «Спадщина Кирила і Мефодія», яка розкрила історичні аспекти внеску братів Кирила і Мефодія в історію освіти, культури слов’янських народів і розвитку писемності. На виставці читачі ознайомились з книгами: «Повість минулих літ», «Велесова книга», «Спадщина поколінь» та ін.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 травня відділ краєзнавства оформив виставку-реквієм «Подвиг народу – подвиг безсмертя» до Дня Перемоги. Документи представлені на виставці розкривають сторінки історії про переможні та трагічні дні війни та розповідають про долю учасників Великої Вітчизняної війни. Також відділ краєзнавства підготував віртуальну виставку «Без права на забуття», з матеріалами якої можна ознайомитися на сайти бібліотеки old.library.vn.ua.

З 5 травня у відділі рідкісних і цінних видань експонується виставка-персоналія «Корифей української прози», присвячена 165-річчю від дня народження прозаїка, драматурга, перекладача, громадсько-культурного діяча Панаса Мирного. Своєю багатогранною творчою діяльністю письменник-реаліст П. Мирний збагатив золотий фонд української літератури соціально-психологічними романами, повістями, оповіданнями. Він працював на піднесення гідності й національної гордості українського народу, утвердження й збагачення рідної мови, як мови нації. Його творча спадщина належить до тих здобутків гуманістичної літератури, що підносяться над своїм часом, виходять за межі однієї мови, стають невичерпним джерелом, з якого п’ють люди всієї землі.

13 травня у відділі краєзнавства організовано виставку-ювілей «Тендітний всесвіт слова Тетяни Яковенко», присвячену 60-річчю від дня народження поетеси, літературознавця, педагога, члена Національної спілки письменників України, громадсько-культурного діяча Тетяни Яковенко. Т. Яковенко – Кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня (2013 р.), нагороджена обласною літературною премією ім. Миколи Трублаїні (1978 р.), Подільською літературно-мистецькою премією «Кришталева вишня» (2001 р.), Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Михайла Коцюбинського (2002 р.), літературною премією НСПУ «Благовіст» (2003 р.), Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Євгена Гуцала (2004 р.), літературно-мистецькою премією ім. Марка Вовчка (2007 р.), Всеукраїнською премією ім. Івана Огієнка (2008 р.), літературною премією ім. Михайла Стельмаха журналу «Вінницький край» (2008 р.), літературною премією ім. Павла Тичини (2010 р.), Всеукраїнською літературною премією ім. Анатолія Бортняка (2012 р.). Авторка видала збірки: «Передчуття трави» (1993 р.), «Кольорова ніч» (1998 р.), «Спокуса сповіді» (2001 р.), «Книга псалмів у переспівах Тетяни Яковенко» (2003 р.), «...І золото сміху, і срібло сльози» (2006 р.), «Живий вогонь» (2009 р.), «Небесний сад» (2012 р.), «Осанна Господу, осанна!» (2013 р.).

14 травня в читальній залі відділу інформації з гуманітарних, технічних та природничих наук, у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю», відбулася презентація книги Г. Погончика та І. Кацапа «Кровоточащая рана». Книга розповідає про життя і смерть єврейського народу на території Трансністрії у період Великої Вітчизняної війни (1941-1944 рр.). Основу книги складають свідчення очевидців – колишніх в’язнів гетто і таборів смерті, а також архівні матеріали про Голокост. Видання містить багато краєзнавчих матеріалів, в яких простежується допомога українського населення єврейському народу в їх боротьбі за виживання. Книга розрахована на науковців та краєзнавців, студентську та учнівську молодь, а також усіх, хто вивчає, досліджує та популяризує історію рідного краю.

15 травня до Дня слов’янської писемності і культури у відділі рідкісних і цінних видань відбулася інформаційна година «Святі Кирило і Мефодій – просвітителі слов’ян» для учнів Вінницької школи-гімназії № 2.

15 травня у конференц-залі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся «Класичний четвер. 10 кращих книг». «Класичний четвер. 10 кращих книг» – це проект театру книги «Прочитання». Він відбувається у форматі відкритих читань з метою популяризації книг і спрямований на привернення уваги молоді до кращих творів вітчизняної та світової літератури. Цього разу шанувальники літератури, книги, живого слова обговорювали на заході твори Дена Брауна. Ден Браун – американський письменник, журналіст, музикант. Написав кілька відомих творів, серед яких «Код да Вінчі» та «Янголи і демони», що розповідають про таємниці в суспільстві, символіці, змовах. Ці книги перекладені на більш ніж 40 мов та продані у кількості близько 90 мільйонів екземплярів. Головний герой цих книг – Роберт Ленгдон, головна тема – історія та християнство, і, як результат, до них відносяться по-різному. Браун на своєму сайті зазначає, що його твори не є антихристиянськими, а його «Код да Вінчі» – «розважальна історія, яка сприяє духовному обговоренню і дискусії».

16 травня у приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва з ініціативи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Політичні репресії на Поділлі у ХХ ст.». Зібрання було присвячене Дню пам’яті жертв політичних репресій та 20-річчю створення обласного об’єднаного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх дітей. Учасники засідання розглянули соціально-історичні передумови цього трагічного явища на Поділлі та здійснення політичних репресій серед соціальних та національних груп населення, ознайомились з книгами, іншими напрацюваннями з даної тематики обласної редакції книги «Реабілітовані історією. Вінницька область», а також переглянули документальний фільм «Непокараний злочин» (автор – доцент Вінницького національного технічного університету Л. Філонов). За підсумками заходу було ухвалено звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості Вінниччини, в якому висловлено низку пропозицій, направлених на відновлення і популяризацію історичної правди, втілення української національної ідеї в усі сфери суспільного життя. З нагоди 20-річчя створення обласного об’єднаного товариства колишніх політв’язнів, репресованих та їх дітей 18 активістів організації нагороджено почесною грамотою облдержадміністрації і облради з врученням грошової винагороди. По завершенню «круглого столу» відбулось делеговане покладання квітів до пам’ятника жертвам комуно-більшовицького режиму на цвинтарі «Підлісний».

20 травня у відділі економіки та аграрного виробництва до Дня банківських працівників організовано книжкову виставку «Банківська система України: тенденції розвитку».

21 травня у кіноклубі «X Муза» при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Ч. Чапліна «Вогні великого міста», присвяченого 125-річчю геніального метра німого кіно. Пригоди знаменитого персонажа Чапліна – волоцюжки Чарлі, який у 2014 р. також святкує 100-річний ювілей, вже багато років є улюбленими багатьма поколіннями. Адже не кожен вміє так сміливо посміятися не тільки над оточуючим світом, а й над собою. У заході взяли участь члену клубу, користувачі бібліотеки та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

22 травня у конференц-залі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулася чергова зустріч у рамках проекту «Поезія без купюр», спрямованого на підтримку обдарованих молодих поетів, розвиток творчої особистості, популяризацію та заохочення молоді до творчості, мистецтва та читання. Чергова зустріч присвячувалася темі «Романтика моря». Юні віршотворці готують та читають поезії відповідної теми, а по-завершенні виступів, шляхом голосування обирають між собою переможця, який отримує приз. Переможець обирає тему наступної зустрічі та готує приз для наступного переможця.

22 травня у вестибюлі бібліотеки, Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва спільно з Управлінням у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації організували ІІ літературні читання до Дня слов’янської писемності і культури. У літературних читаннях взяли участь представники слов’янських народів, які компактно проживають на теренах Вінниччини. Після покладання квітів до барельєфу святим рівноапостольним Кирилу і Мефодію прозвучали виступи письменників, членів Національної спілки письменників України, науковців, творчої інтелігенції. Учасники народного театру-студії «Сьоме небо» та театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва читали вірші російських поетів; у виконанні ансамблю білоруської пісні «Купалінка» Вінницького обласного земляцтва білорусів прозвучали білоруські народні пісні. Українські народні пісні виконали студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. До свята фахівці бібліотеки підготували книжкові виставки та перегляди літератури «Святі Кирило і Мефодій – просвітителі слов’ян» (з фонду рідкісних і цінних видань) та «Дорогами тисячоліть: про що розповіли письмена» (сектор газетної періодики). У фойє бібліотеки організовано книжкову виставку «Є поети для епох», де книги представлені за розділами «Від літери до книги», «Джерело духовної спадщини» та «Золоте слово слов’янської поезії».

   

24 травня, до Дня слов’янської писемності і культури відділ рідкісних і цінних видань підготував виставку-календар «Святі Кирило і Мефодій – просвітителі слов’ян», де експонується унікальне видання «Житія Кирила і Мефодія» (М., 1986). У книзі факсимільно відтворені найдавніші зі збережених текстів – «Житіє Мефодія» з Успенського збірника кінця XII – поч. XIII ст. та два найбільш ранніх списки «Житія Констянтина-Кирила», а також їхні короткі, так звані «Проложні житія». Зібрані разом, ці рукописи дають достатньо повне уявлення не лише про конкретну діяльність Кирила і Мефодія, але й її осмислення і оцінку суспільством середньовічних слов’янських країн.

28 травня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Еміра Кустуриці «Арізонська мрія». Це перша англомовна кінострічка культового режисера, відзнята у Голлівуді з американськими акторами Джонні Депом, Фей Данауей та іншими, яка отримала нагороду «Срібний ведмідь» на Берлінському кінофестивалі. У заході взяли участь члени клубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

30 травня відділ наукової інформації та бібліографії, з метою ознайомлення широкого кола користувачів з бібліографічними раритетами, що зберігаються у фонді рідкісних і цінних видань бібліотеки, пропонує цикл бібліографічних нарисів, з якими можна ознайомитися на сайті бібліотеки old.library.vn.ua. Перший нарис присвячений виданню «Описи старопечатных книг», який у 1904 р. підготував протоієрей Ю. Сіцінський. Юхим Йосипович Сіцінський – історик, археолог і культурно-громадського діяч Поділля, православний священик з 1889 р. працював у складі Комітету для церковно-історичного та статистичного опису Подільської єпархії, брав активну участь у створенні на його базі Кам’янець-Подільського церковного давньосховища – першого на Поділлі історико-археологічного музею.

Музейна діяльність

14 травня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулась урочиста передача символів та документів Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». У заході взяли участь: заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації В. Лазаренко, голова обласної ради організації ветеранів України Л. Копецький, представники ветеранських організацій, громадськість міста. В. Лазаренко наголосив, що естафета пам’яті «Слава визволителям України» стала значним виховним та послідовним широкомасштабним заходом, який утверджує історичну велич спадкоємності поколінь, героїзм та патріотизм на благо Вітчизни, пам’ять про полеглих та повагу до живих. Він також висловив сподівання, що дана акція служитиме не лише даниною пам’яті величному подвигу українців, а й нагадуванням про неможливість повторення жахів війни. Л. Копецький розповів присутнім про хронологічний хід естафети та висловив подяку за збереження нащадками Пам’яті про велику Перемогу та шанобливе ставлення до ветеранів.

З 28 грудня 2013 року по 25 березня 2014 року у Вінницькій області відбувалась естафета пам’яті «Слава визволителям України», яка проходила в рамках Всеукраїнської естафети і передавалась Вінницькій області з Кіровоградської. Естафета охопила усі населені пункти Вінниччини тим шляхом, яким пройшли молоді воїни часів Великої Вітчизняної війни у 1944 році, визволяючи Вінниччину від нацистських загарбників. Передача-прийом естафети, її символів, документів здійснювалась послідовно на кордонах між областями та районами. Альбом, до якого були включені фото та інформаційні матеріали з п’яти областей України: Харківської, Черкаської, Кіровоградської, Полтавської та Вінницької, був переданий Національному музею напередодні відзначення 69-ї річниці Перемоги.

Чернега, Н. Десятирічний ювілей святкуватиме цьогоріч Музей історії міста Козятин : [про роботу Музею історії міста Козятин розповідає краєзнавець та керівник музею Л. Макаревич. Фонд державної колекції документів та предметів музею нараховує біля 2200 одиниць основного фонду та близько тисячі – допоміжного. Основу фонду складають колекції залізничних ліхтарів, міщанських меблів, селянського одягу, знарядь праці, фотографії, листівки, монети, фронтові листи періоду І та ІІ світових воєн, ювілейні медалі тощо. Музей постійно поповнює фондову скарбницю новими експонатами та систематично проводить заходи з культурно-освітньої та виставкової діяльності] / Н. Чернега // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 15 трав. – С. 12.

Костенко, В. Музей – скарбниця минулого : [про діяльність Літинського районного краєзнавчого музею ім. У. Кармалюка, яким протягом 12-ти років керує В. Ткач. У цей період діяльність музею була спрямована на вдосконалення форм і методів музейної роботи, створення необхідних умов для збереження та охорони зібраних цінностей, популяризацію музейної справи, покращення матеріально-технічної бази. У музеї активізувалась науково-дослідницька, експозиційна та виставкова робота. Внаслідок впровадження інноваційних форм у практику роботи музею, зросла кількість відвідувачів, збільшилася кількість стаціонарних та пересувних виставок] / В. Костенко // Літин. вісн. – 2014. – 15 трав. – С. 4.

15 травня Гайсинська районна спілка ветеранів Афганістану разом з працівниками музею ветеранів Афганістану підготували захід, приурочений 26-й річниці виведення військ з Республіки Афганістан. По загиблим афганцям-землякам Гайсинщини та померлим в мирний час проведена панахида місцевим о. Сергієм. Голова Гайсинської райдержадміністрації С. Котенко разом з головою районної спілки ветеранів в Афганістану В. Свіріпою поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам-афганцям в Сквері Слави у м. Гайсин.

16 травня у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки нових фондових експонатів, які були отримані музеєм за останній рік. Своє місце у постійних експозиціях зайняли речі передані ветеранами Великої Вітчизняної війни, знахідки часів Голодомору та найновіше – цілий комплекс експонатів переданих Вінницьким куренем Майдану до постійної експозиції «Героям слава!». На виставці представлена антикварна зброя XVI-XIX століття, передана нещодавно працівниками Служби Безпеки України (серед іншого японські мечі та британські палаші), французькі гральні карти таро кінця XIX століття та ціла колекція різноманітних розваг та дрібничок датованих кінцем XIX та серединою XX століття (серед них стереоскопічний апарат, посуд, статуетки, годинники, ручки). Також серед експонатів виставки комплекс речей переданих родиною вже покійного колекціонера Святозара Мальованого та чотири графічні роботи подаровані знаменитим художником, що народився на Вінниччині Феодосієм Гуменюком. Також представлені археологічні знахідки часів середньовіччя: це фібули та натільні хрести козацької доби передані В. Козюком та В. Продивусом.

Сидоренко, З. Зібрати, зберегти та примножити : [про діяльність Оратівського районного краєзнавчого музею, який нині розташований у центрі естетичного виховання дітей. Очолює музей директор О. Василенко. У музеї систематично влаштовуються виставки творчих робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, проводяться уроки мужності, екскурсії, зустрічі з цікавими людьми. Також на базі музею відбуваються майстер-класи з написання писанки, вишивки стрічками, виготовлення м’яких іграшок, флористики та ін.] / З. Сидоренко // Обрії Оратівщини. – 2014. – 22 трав. – С. 4.

Нечай, В. У Козинцях відкрито Музей бойової слави : [до 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні над фашистськими загарбниками, у Козинецькій СЗШ Тростянецького району відкрито Музей бойової слави «Пам’ять». У відкритті взяли участь педагоги та учні школи, краєзнавці, громада. Право перерізати стрічку було надано ветерану Великої Вітчизняної війни С. Сліденко] / В. Нечай // Тростянец. вісті. – 2014. – 22 трав. – С. 3.

Головченко, Н. Подорож у минуле : [про роботу Дашівського краєзнавчого музею Іллінецького району. На даний час у музеї діють дві експозиції «Край партизанської слави» та «Краєзнавство». В музеї широко представлені матеріали про діяльність підпілля: списки членів підпільних груп Дашівського, Іллінецького, Гайсинського, Монастирищенського та інших районів, їх фотографії та спогади. У краєзнавчому відділі розміщені матеріали про історію селища. Завдяки небайдужим односельчанам експозиція музею постійно поповнюється новими експонатами] Н. Головченко // Трудова слава. – 2014. – 22 трав. – С. 5.

22 травня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття ХХІІ обласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Організатором заходу вже 22 роки поспіль є Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фестиваль проходить за сприяння обласної державної адміністрації та обласної ради. Участь у заході взяли: директор Департаменту соціальної політики облдержадміністрації М. Коваль, начальник у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації О. Стоялова, директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді В. Балицька, заступник начальника служби у справах дітей – начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання В. Чебурей та голова громадської організації «Гармонія» Р. Панасюк. У цьогорічному обласному фестивалі взяли участь 115 дітей та молоді з функціональними обмеженнями з 21 району та усіх міст обласного значення Вінниччини. Вікові категорії учасників від 7 до 35 років. На виставці представлено більше 500 робіт, виконаних різними техніками: твори образотворчого мистецтва (акварель, гуаш, олівці, фарби, петриківський розпис, аплікація (з тканини, паперу), квілінг, графіка); твори декоративно-прикладного мистецтва (випалювання, вишивка бісером, вишивка стрічкою, вишивка хрестиком, вишивка гладдю, плетіння гачком, спицями, вироби з бісеру, різьба по дереву); дизайнові композиції з використанням природного матеріалу (вироби з глини, з солоного тіста, з соломки, ліпка з пластиліну (композиції та окремі вироби); виготовлення іграшок (в’язані, шиті), тощо.

 

22 травня працівники музею «Літературна Немирівщина» разом з учнями Ковалівської школи вшанували День Матері. Учні обмінювалися думками, розповідали та зачитували вірші про матір в творах земляків, тема любові до найближчої людини яскраво виражена в творах: М. Луківа, К. Лазаренка, А. Гудими, Г. Усача та російського поета М. Некрасова.

Зоренко, В. Острівець культури й духовності [в Жмеринському міському історичному музеї відбулося урочисте зібрання, присвячене Міжнародному дню музеї. На зустріч були запрошені гості, які беруть активну участь у виставковій діяльності міського історичного музею – художники, майстри народної творчості, колекціонери. З вітальним словом до присутніх звернулися начальник управління культури і туризму РДА В. Дудік та директор міського історичного музею А. Шеремета. Подяками були відзначені всі хто бере активну участь у створенні тематичних виставок, допомагає музею у зборі експонатів, сприяє його культурно-просвітницькій діяльності] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 23 трав. – С. 8.

23 травня в с. Дяківці Літинського району відбулося святкування 102-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, поета, прозаїка, драматурга, академіка АН СРСР М.П. Стельмаха та 25-ї річниці від дня заснування музею. У заході під назвою «Велика рідня» взяли участь: голова Літинської районної ради В. Мельник, перший заступник голови Літинської райдержадміністрації О. Стукан, заступник голови райдержадміністрації Г. Крива, голова Дяківецької територіальної громади Ю. Голованюк, голова комісії Вінницької обласної ради з питань культури, духовності та історичної спадщини М. Вдовцов, секретар Національної спілки письменників України, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк, письменник, громадський діяч, член Національної спілки письменників, голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини В. Кобець, представники ЗМІ, громадськість. З нагоди 25-ї річниці від дня заснування музею ім. М.П. Стельмаха Дяківецький сільський голова Ю. Голованюк нагородив грамотами перших працівників музею. Усі присутні на святі мали можливість відвідати літературно-меморіальний музей та будинок М. Стельмаха, а також насолодитися виступами аматорів сцени Літинського районного Будинку культури, пісенною творчістю районної громадської організації «Подільський народний університет культури», учнів Дяківецької школи, яка носить ім’я письменника.

28 травня в Тульчинському краєзнавчому музеї відбулася літературно-музична година «Свою Україну любіть!» за участю учнів 6-го класу дитячого ортопедичного санаторію. Учні мали можливість долучитися до українського народного мистецтва, відвідавши нещодавно відкриту виставку українського народного костюму з фондів музею, з якою їх ознайомила науковий співробітник Г. Луценко. На виставці представлені старовинні вишиванки, весільне вбрання, хустки, намітка. Є справді унікальні в своєму роді речі, що несуть у собі красу та велич української землі, неповторного подільського колориту. На закінчення зустрічі відбулися літературні читання, прикрашені віночком українських мелодій у виконанні співробітника музею С. Сівака.

31 травня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбувся вернісаж V Вінницької бієнале художнього текстилю юних


Хроніка культурного життя Вінниччини
Травень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше