ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Травень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Травень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

  

 

Вінниця, 2014


Загальний розділ

15 травня у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка (м. Київ) відбулося урочисте закриття та нагородження переможців XIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Цьогоріч церемонія стала знаковою для Вінниччини, студентка Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Катерина Бондар увійшла до числа кращих і привезла області третє призове місце, тож почесне право організації наступного XV Міжнародного конкурсу випало м. Вінниця і наступні змагання відбудуться на теренах Вінницької області. Прийняв естафету змагань від Житомирщини заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації – начальник управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи А. Лисак. Він у свою чергу запевнив, що Вінниччина гідно продовжить започатковані традиції і зробить свій вклад у справу розвитку і популяризації української мови.

16 травня у рамках виїзного засідання Кабінету Міністрів України на Вінниччину, відбувся візит Міністра культури України Євгена Нищука до Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва. Міністр мав зустріч з директором Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Наталією Морозовою. В ході екскурсії Є. Нищук ознайомився з історією бібліотеки, роботою окремих відділів на сучасному етапі, також відвідав відділ рідкісних і цінних видань, де ознайомився з колекцією раритетних видань.

 

Тарас Шевченко і Вінниччина

Мельник, Г. Проліски надії : [в Могилів-Подільському районному Будинку культури відбувся щорічний районний огляд художньої самодіяльності учнівських та вчительських колективів району «Проліски надії». Цьогоріч захід присвячено 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. В програмі заходу відбулися хореографічні постановки, вокальні номери, літературні та музичні композиції, інструментальні та оркестрові виступи, загалом відбулося вісімдесят творчих виступів. На завершення заходу до присутніх звернулися начальник відділу освіти Т. Томай та голова профспілки освітян Г. Мельник, які привітали учасників та подякували за чудове свято] / Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2014. – 1 трав. – С. 1, 5.

Кушнір, В. Згадуємо Великого поета : [в Кукавській сільській бібліотеці Могилів-Подільського району відбувся Шевченківський день, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка, за участю дитячого літературного гуртка «Зозулине джерельце», що діє при бібліотеці. В програмі заходу присутні мали можливість ознайомитися з невідомими сторінками життя і творчості Т. Шевченка, прочитати улюблені вірші Великого Кобзаря] / В. Кушнір // Слово Придністров’я. – 2014. – 1 трав. – С. 5.

Григор’єв, Р. Тарасове слово не вмре, не загине : [у Барському районному історичному музеї відбулися Шевченківські читання, присвячені 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Захід організовано спільно ініціативою працівників музею та районної бібліотеки для дітей. У заході взяли участь учні молодших класів місцевої школи. Директор музею Н. Коваль розповіла дітям про визначні місця пов’язані з геніальним поетом. Діти мали можливість ознайомитися з різноманітними виданнями творів Т. Шевченка, оглянути тематичну філателістичну колекцію журналіста, краєзнавця, заслуженого філателіста України – Є. Меснянкіна. Після розповіді про життя і творчість Великого Кобзаря учні продемонстрували власні малюнки до творів видатного поета та прочитали уривки з його поезій] / Р. Григор’єв // Поділ. край. – 2014. – 8 трав. – С. 4.

Комарницький, Є. «Наповнимо музикою серця» : [у ПКВС «Прометей» м. Ладижин відбувся звітний концерт викладачів та вихованців міської дитячої музичної школи. Захід присвячувався творчості геніального поета та художника Тараса Шевченка. Сценарій концерту розкрив музичні уподобання Великого Кобзаря, його зв’язки з діячами літератури, культури та мистецтва того часу. Згадувалися українські та російські композитори, які зверталися до творчості Т. Шевченка. Свято розпочала головний спеціаліст відділу культури Л. Бокій, яка привітала учасників та подякувала організаторам за професійність та творчий задум у проведенні святкового концерту] / Є. Комарницький // Нове місто. – 2014. – 8 трав. – С. 9.

Мельник, С. Вінок шани Кобзареві : [у рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у Мазурівській СЗШ відбулося відкрите засідання районної поетичної студії «Журавлик». До ювілею була оформлена виставка «Незабутній в пам’яті народній», де було представлено книги та репродукції Т. Шевченка, картини, виготовлені різьбою по дереву та ілюстрації до творів поета учнів місцевої школи. Також у рамках заходів відбулося літературно-мистецьке свято «І мене в сім’ї великій…», де учасники читали вірші Великого Кобзаря та інсценували уривки його творів] / С. Мельник // Чернівец. зоря. – 2014. – 9 трав. – С. 6.

13 травня, до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка, Вінницький обласний краєзнавчий музей спільно з навчально-науковою лабораторією з етнографії Поділля Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського організував виставку «Хустина моя терновая», яка відкрилася у великій виставковій залі музею. На виставці представлено 86 хусток з кінця ХІХ ст. до 70-их рр. ХХ ст. з етнографічних фондових колекцій музею та університету. Яскравим акцентом експозиції є презентаційні копії старих світлин різних регіонів України з колекції В. Козюка. Змістовою домінантою виставки є цитати з творів Великого Кобзаря, присвячених значенню хустини у побуті та обряді українського народу. Українські стародавні хустки були білого кольору, а барвисті хустки були запозичені від болгар, турків, персів. Довгий час існувала традиція вишивати хустки шовковими нитками переважно червоного, синього, зеленого, жовтого та рожевого кольору, іноді застосовували срібло та золото. Маленькі домоткані хустки вдягали під велику, були хустки повсякденного призначення та святкові. Хустина в Україні завжди символізувала найдорожче – рідну домівку і материнську любов. Експозиція виставки квітувала різнобарв’ям кольорів і вишуканих орнаментів, розповідаючи про життя, смаки і вподобання наших предків.

 

Геній, якому судилася вічність : [з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка в Турбівській ЗОШ №2 відбувся музично-творчий вечір «Ми не забули тебе, Тарасе!», за участю учнів старших класів. До уваги присутніх були представлені інсценівки побутового життя за творами Т. Шевченка, відбулися читання віршів поета. У Турбівській бібліотеці для дорослих оформлена виставка з нагоди річниці, де представлена хронологія життя поета, його подорож по Україні, відомі цитати. Окремо представлено фоторепродукції картин та твори Т. Шевченка] // Липовец. вісті. – 2014. – 21 трав. – С. 3.

21 травня, з метою ознайомлення читачів зі сторінками життя Т. Шевченка та його літературною спадщиною, в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей проведено літературну годину «Кобзарева абетка», присвячену 153-й річниці перепоховання Т. Г. Шевченка, за участю творчої молоді району. В ході заходу учасники читали твори Великого Кобзаря та інсценували уривки з його творів.

21 травня в малому залі Хмільницького районного Будинку культури відбувся районний конкурс читців, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 70-річчю звільнення району від фашистських загарбників та 69-й річниці Перемоги. В заході взяли участь: заступник керівника виконавчого апарату Хмільницької районної ради В. Нечипорук, керівник апарату Хмільницької райдержадміністрації Н. Ткачук, начальник відділу культури і туризму Хмільницької райдержадміністрації М. Стукан, освітяни та школярі міста і району.

22 травня в м. Хмільник відбулася літературно-мистецька акція «Кобзар навіки з нами», присвячена 153-й річниці перепоховання Т. Шевченка. В заході взяли участь: міський голова В. Грушко, заступник голови Хмільницької районної державної адміністрації М. Чикотун, керівник виконавчого апарату Хмільницької районної ради В. Мельник, представники районної і міської влади, громадські організації, ветерани, молодь та всі небайдужі громадяни. У виконанні народного аматорського хорового колективу «Зорецвіт», тріо бандуристок місцевої школи мистецтв, керівника літературного об’єднання «Весняна памолодь» Л. Раїн прозвучали видатні твори Великого Кобзаря. На завершення заходу учасники літературно-мистецької акції поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.

22 травня в м. Тульчин, з нагоди 153-ї річниці перепоховання Т.Г. Шевченка, відбулось покладання квітів до пам’ятника Кобзарю за участю: першого заступника голови райдержадміністрації В. Побережника, міського голови В. Весняного, працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної, міської рад, представників районних комунальних засобів масової інформації.

22 травня в Шаргородському районному Будинку культури відбулась атестація творчих колективів району на предмет підтвердження почесного звання «народний». Захід відбувся в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. У заході взяли участь: заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості, голова атестаційної комісії О. Назарець, провідний методист з вокально-хорового мистецтва обласного центру народної творчості Н. Джус, провідний методист з фольклору обласного центру народної творчості Т. Гарбулінська, провідний методист з музичного мистецтва обласного центру народної творчості Н. Римаренко. 10 колективів Шаргородського району підтверджували почесне звання «народний», за різними жанрами мистецтв: народний аматорський духовий оркестр Прелата Свідніцького Шаргородського районного Будинку культури, народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Перспектива» Хоменського сільського Будинку культури, народний аматорський ансамбль народних музик «Веселі музики» Хоменського СБК, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» Івашківського СБК, народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Оксана» Покутинського СБК, народний аматорський вокальний чоловічий ансамбль «Шаргород» Шаргородського РБК, народний аматорський хоровий колектив Джуринського СБК, народний аматорський камерний вокальний ансамбль «Ірмос» Шаргородської дитячої музичної школи, народний аматорський ансамбль народної пісні Лозівського СБК, народний аматорський вокальний чоловічий ансамбль «Джура» Джуринської ДМШ.

До 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

 

6 травня у Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького у м. Вінниця відбулися урочисті заходи, присвячені 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. На символічний мітинг-реквієм до пам’ятника загиблим правоохоронцям прийшли керівники області та міста, ветерани війни та працівники органів внутрішніх справ Вінниччини. Ушанувавши хвилиною мовчання пам’ять тих, хто в боротьбі з фашистськими загарбниками пожертвував найціннішим – власним життям, учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятника. На честь полеглих у боях за рідну землю пролунали рушничні залпи. По завершенню мітингу-реквієму голова обласної державної адміністрації А. Олійник та голова обласної ради С. Свитко поспілкувалися з ветеранами війни та привітали їх з черговою річницею Великої Перемоги, побажавши здоров’я, миру, добра та довгих років життя.

6 травня в Ямпільській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч шкільної молоді з ветеранами Великої Вітчизняної війни під назвою «Дай, Боже, ніколи нам війни не знати!». На зустріч було запрошено учасників війни М. Цимбала та Б. Прощенка, які поділились своїми спогадами про ті буремні воєнні роки, про патріотизм і відвагу своїх однополчан. Ведучі заходу бібліотекарі О. Донченко та Р. Мелобенська розповіли про історичні віхи Великої Вітчизняної війни, у виконанні учнів Ямпільської ЗОШ №1 прозвучали вірші та пісні про війну. Бібліотекар юнацького відділу Н. Значківська ознайомила присутніх з розгорнутою тематичною книжковою виставкою «Будь славен Перемоги день!».

6 травня у рамках заходів присвячених 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, у Ямпільській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з дітьми війни: головою міської ради ветеранів Т. Вдовиченко та головою організації інвалідів війни і збройних сил м. Ямпіль О. Яковлєвим, які поділилися з присутніми спогадами про своє воєнне дитинство. Учасники заходу учні місцевої гімназії вшанували хвилиною мовчання загиблих у тій жахливій війні. Бібліотекар О. Широкова презентувала книжково-ілюстративну виставку «А музи не мовчали…» на якій представлено твори письменників-фронтовиків.

6 травня в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулася літературно-музична композиція «Будь славен, день святої Перемоги», приурочена Перемозі у Великій Вітчизняній війні. У заході взяли участь: директор Гайсинської централізованої бібліотечної системи Н. Обертинська, учителі та учні СЗШ І-ІІІ ст. № 4. Хор ветеранів війни і праці районного Будинку культури виконав пісні про Велику Вітчизняну війну, учні читали вірші на воєнну тематику, а діти війни М. Сахнюк і Л. Сєрбіна розповіли про жахливі дитячі спогади, які назавжди закарбувалися в їх пам’яті. До уваги присутніх оформлена виставка-панорама «У слові й пісні ожива безсмертна слава Перемоги».

6 травня у холі Вінницької міської ради відкрилася виставка картин, присвячена Дню Перемоги. На виставці представлено 30 робіт учнів Вінницької дитячої художньої школи виконані у різних техніках: акварель, гуаш, графіка тощо. Це не лише роботи нинішніх вихованців художньої школи, а й картини з фондів, які десятки років тому малювали тодішні учні, які нині вже є дорослими людьми.

7 травня у кіноклубі «Х Муза», що діє у відділі мистецтв Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму П. Тодоровського «Воєнно-польовий роман», присвячений Дню Перемоги. Одна з самих відомих кінострічок славетного режисера, яка була номінована на премію «Оскар», а також отримала головний приз на Берлінському кінофестивалі. У картині розповідається історія солдата і медсестри, розділених Другою світовою війною і возз’єднаних в 1950 р. В головних ролях М. Бурляєв, Н. Андрейченко, І. Чурикова, В. Проскурін, З. Гердт. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

7 травня, напередодні 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулася традиційна зустріч очільників регіону та міста з ветеранами Великої Вітчизняної війни. Вітальні слова й нагороди учасники урочистого зібрання приймали від голови обласної державної адміністрації А. Олійника, голови обласної ради С. Свитка і секретаря Вінницької міської ради С. Моргунова. Керівники області та міста з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні вручили ветеранам почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради і грошові винагороди.

7 травня в Немирівській районній бібліотеці для дітей відбувся урок мужності «Священна пам’ять в спадок нам дана», присвячений Дню Перемоги. Щоб вшанувати пам’ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни і почути розповіді свідків воєнних подій до бібліотеки завітали учні старших класів НВК № 1. Також на урок мужності була запрошена вчитель української мови та літератури, дитина війни, нині пенсіонерка Л. Писаренко, яка поділилася спогадами про часи окупації фашистами м. Немирів. З особливою гордістю діти розповідали про своїх рідних, учасників Великої Вітчизняної війни, зачитували спогади прадідусів та демонстрували документи та фотографії з власного архіву. Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Пам’ять про Вас у нашім серці жива». Поряд з книгами, які розповідають про події війни, були представлені атрибути: офіцерський планшет, шинель та фуражка, автомат, фляга, казанок, гармошка, тощо.

7 травня у Борівській сільській бібліотеці №2 Чернівецького району відбувся цикл заходів «Хвала живим, загиблим – слава!», присвячений 69-й річниці Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. До свята організовані виставки: «Уроки історії», «Перемога, свята Перемога», «Ніхто незабутий, ніщо не забуто». Організовано книжкові перегляди «Хто не пам’ятає минулого, не вартий майбутнього», «Пам’ять – стій! Зупинись на хвилину». До свята Перемоги завідуюча бібліотеки К. Капеліста організувала зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни П. Звіриком. На згадку про зустріч діти подарували ветерану вироби з природного матеріалу виготовлені власноруч.

7 травня у Барському районному центрі дозвілля відбувся урочистий концерт до Дня Перемоги за участі студентів Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського. Зі словами вдячності до всіх присутніх звернулися: голова Барської районної державної адміністрації В. Саволюк, голова Барської районної ради М. Піддубний, депутат обласної ради, директор Барського коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету Й. Кібітлевський та директор Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського, кандидат педагогічних наук П. Савчук. Усім присутнім ветеранам у знак поваги та подяки були вручені квіти, а загиблих у Великій Вітчизняній війні учасники заходу вшанували хвилиною мовчання. У святковому концерті прозвучали пісні: «Журавлі», «Ты же выжил, солдат», «Перемога», «Довоенный вальс», «На безымянной высоте», «Не позволь мне погибнуть», «Ночь коротка», «Зійде матінка зорею», «Маки», «Діти війни», «Тальяночка», попурі «Пісні воєнних років», «Альоша», «Половина села гуляє», «Молитва за Україну» та ін.

7 травня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей, до 69-ї річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, з метою збереження пам’яті подій під час Великої Вітчизняної війни та популяризації літератури про ті часи, яка є у фонді бібліотеки, організовано: викладку літератури «Встеляймо квітами дороги бійцям, що мир несли Україні», книжкову виставку «Подвиг. Пам’ять. Життя», на якій представлені книги про подвиги українських солдат, документи, спогади фронтовиків, партизанів, підпільників, трудівників тилу тощо.

8 травня до 69-ї річниці від Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні на території штабу Повітряних Сил Збройних Сил України у м. Вінниця відкрито Алею Слави, де розмістили чотири погруддя вінничан – Героїв Радянського Союзу. В офіційному відкритті Алеї Слави взяли участь: Командувач Повітряних Сил ЗСУ, генерал-полковник Ю. Байдак, голова Вінницької ОДА А. Олійник та в. о. міського голови С. Моргунов. Ініціаторами створення Алеї Слави були вінницькі ветеранські організації, з пропозицією вони звернулися до міської ради, як результат було виготовлено погруддя чотирьох вінничан: Федора Дахновського, Петра Матієнка, Віталія Топольського та Володимира Шарапи. Їх розмістили на території філії Національного військово-історичного музею України – музею Повітряних Сил ЗСУ, де у 2009 р. вже було встановлено два погруддя загиблих воїнів – Віктора Хасіна та Івана Жмурка.

8 травня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся захід присвячений 69-й річниці Перемоги. Під час години-мандрівки «Пісні, обпалені війною», бібліотечні працівники розповіли учням місцевої школи про передумови та історії створення пісень, що звучали на привалах та фронтових концертах для бійців під час Великої Вітчизняної війни. На заході прозвучали пісні: «Прощання слов’янки», «Темная ночь», «Землянка», «Катюша», «В лесу прифронтовом», «Священная война», «На безымяной высоте», «Смуглянка», «Пісня про Дніпро» та «День Победы». Саме ці пісні на фронті полонили серця бійців, підносили переможний дух, розраджували в горі, тамували душевний біль, множили сили у боротьбі.

8 травня, напередодні Дня Перемоги, в Іллінецькому районному Будинку культури відбулася традиційна зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни, участь у якій взяли керівники району, представники підприємств, установ, організацій та громадськість міста. З вітальним словом до присутніх ветеранів звернулися: голова райдержадміністрації І. Булгаков, голова районної ради О. Яременко, голова районної ради організації ветеранів України П. Муренко, голова районної організації інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України П. Плахотник. Учасникам бойових дій, ветеранам Великої Вітчизняної війни, за героїзм і мужність, проявлені у роки війни, самовіддану працю в післявоєнний період та з нагоди 69-ої річниці Великої Перемоги було вручено подяки районної державної адміністрації та районної ради, матеріальну допомогу. Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради відзначено голову районної ради організації ветеранів України П. Муренка, голову Бабинської ветеранської організації І. Спенея, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні, інваліда війни Л. Орловського, ветерана Великої Вітчизняної війни І. Бачила. На завершення заходу відбувся тематичний концерт, який підготували учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури.

 

8 травня у м. Могилів-Подільський відбулись районні урочистості до Дня Перемоги за участю: голови райдержадміністрації В. Цибульського, голови районної ради В. Сіранта, селищного, сільських голів, працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, голів ветеранських організацій та солдатських вдів. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника. Керівники району вручили ветеранам грошові допомоги та подяки. У виконанні учасників художньої самодіяльності району відбувся тематичний концерт.

9 травня з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в холі Вінницької міської ради відбулася урочиста церемонія нагородження та святкове привітання ветеранів. Зі словами вітань та вдячності за здобуту Перемогу виступили: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. Гройсман, голова облдержадміністрації А. Олійник, голова обласної ради С. Свитко, секретар Вінницької міської ради, в. о. Вінницького міського голови С. Моргунов. В ході урочистостей ветерани та інваліди Великої Вітчизняної війни були нагородженні почесними грамотами Вінницької міської ради, грошовими преміями та квітами. Протягом заходу присутні мали можливість насолодитися патріотичними піснями та тематичними виступами.

   

9 травня біля Меморіалу Слави на площі Європейській у м. Вінниця відбулося святкування річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Участь у символічному мітингу-реквіємі взяли Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В. Гройсман, народні депутати України Г. Заболотний та О. Домбровський, керівники області та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники релігійних конфесій, громадських організацій, трудових та творчих колективів Вінниччини, мешканці міста. Театралізоване дійство вшанування пам’яті загиблих визволителів Вітчизни супроводжували воєнні пісні та поетичні рядки. На честь полеглих героїв у роки війни пролунали рушничні залпи. У знак скорботи присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя здобув мирне небо та світле майбутнє для наступних поколінь та поклали квіти та вінки до Вічного вогню.

 

9 травня з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в м. Хмільник відбулася пам’ятна хода, мітинг-реквієм і покладання квітів до меморіалу загиблим в роки Великої Вітчизняної війни. У цей день віддати шану світлій пам’яті загиблих у боях за Батьківщину та висловити вдячність живим прийшли керівники району та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники релігійних конфесій, громадських організацій, трудових колективів Хмільницького краю, мешканці міста. Зі святом привітали хмільничан міський голова В. Грушко та голова міської організації ветеранів України А. Лоїк. Учасники пам’ятної ходи вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу загиблим в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. У цей день в селах району відбулися мітинги та покладання квітів до могил воїнів, які загинули у Великій Вітчизняній війні.

9 травня з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в смт Літин біля Меморіалу Слави відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до Вічного вогню за участю: голови районної ради В. Мельника, першого заступника голови райдержадміністрації О. Стукана, заступників голови районної державної адміністрації, депутатів обласної ради І. Мельничука та А. Кутинського, Літинського селищного голови А. Бичка, ветеранів Великої Вітчизняної війни, працівників РВ УМВС, представників трудових колективів, підприємств, установ та організацій району, районних організацій політичних партій та громадських організацій, громадськості та представників ЗМІ. У своїх виступах очільники району закликали учасників зібрання берегти мир, робити все для того, щоб Україна була соборною, єдиною та незалежною державою, спільно будувати нову країну, де життя, здоров’я та добробут кожного українця будуть найвищими цінностями. З нагоди свята у всіх територіальних громадах та населених пунктах району було проведено урочисті мітинги, покладання квітів до пам’ятних знаків та могил загиблим у Великій Вітчизняній війні.

9 травня в населених пунктах Козятинщини відбулися святкові заходи з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Біля братських могил відбулися урочисті мітинги, до пам’ятників воїнам-визволителям були прокладені вінки і квіти, учасники урочистостей вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Керівництво району, начальники районних служб та установ з вітаннями та цінними подарунками завітали до кожного учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни. У районному Будинку культури відбувся святковий захід з нагоди Дня Перемоги.

9 травня у м. Гайсин з нагоди 69-ї річниці Великої Перемоги над фашизмом відбулася святкова хода з покладанням квітів до пам’ятника партизанам-підпільникам та до Обеліску Слави, біля якого відбувся урочистий мітинг, за участі керівництва району, ветеранів Великої Вітчизняної війни і громадськості міста. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації С. Котенко. Голова Гайсинської районної організації ветеранів М. Галузинський та заступник начальника гарнізону військової частини А-0707 підполковник М. Кутовий також привітали усіх ветеранів, учасників бойових дій, трудівників тилу та солдатських вдів зі світлим Днем Перемоги, побажали міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих літ щасливого та мирного життя. Відзначення Дня Перемоги продовжилося святковим концертом «Перемога, свята Перемога» в районному Будинку культури.

 

9 травня з нагоди відзначення 69-ї річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні в м. Калинівка відбулись районні урочистості. Біля пам’ятника воїнам-визволителям на центральній площі міста відбувся урочистий мітинг за участю: голови Калинівської райдержадміністрації К. Васюка, голови районної ради Ю. Браніцького, ветеранів Великої Вітчизняної війни та громадськості міста. До підніжжя пам’ятника загиблим воїнам були покладені гірлянди та корзини з квітами, пам’ять учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни присутні вшанували хвилиною мовчання. З нагоди Дня Перемоги учасникам бойових дій вручено подяки райдержадміністрації та районної ради, матеріальну винагороду. У виконанні учасників художньої самодіяльності прозвучали патріотичні пісні.

9 травня у м. Погребище відбувся мітинг з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Мітинг розпочався зі святкової ходи та покладання квітів до Меморіалу Слави та Алеї Героїв. Участь у заході взяли: заступник голови райдержадміністрації П. Шафранський, заступник голови районної ради С. Волинський, міський голова А. Білик, представники організацій та установ, політичних партій, громадськості міста. Також в усіх територіальних громадах Погребищенського району відбулися заходи з нагоди Дня Перемоги.

9 травня у м. Липовець відбувся урочистий захід з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. До учасників зібрання звернулися: голова районної державної адміністрації І. Демихін, голова районної ради Ю. Науменко, міський голова М. Майданюк, голова ветеранської організації району М. Грушко, представники релігійних конфесій міста. Під час урочистостей районною ветеранською організацією двох ветеранів було нагороджено орденом Червоної Зірки та орденом «За верность присяге», вручено 12 орденських знаків «Честь та гідність», 10 ювілейних медалей, 10 нагород воїнам-інтернаціоналістам. Після урочистого покладання вінків та квітів у районному Будинку культури відбувся тематичний концерт, підготовлений працівниками культури та демонстрація документального фільму про Липовеччину у роки Великої Вітчизняної війни.

9 травня урочисті заходи з нагоди 69-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні у м. Іллінці розпочалися з урочистої ходи до Меморіалу Слави, де було проведено мітинг-реквієм. У заході взяли участь: керівництво району та міста, голови районних ветеранських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники трудових колективів, організацій, установ міста, громадськість. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять визволителів Вітчизни полеглих у боях та поклали вінки і квіти до підніжжя Меморіалу.

 

9 травня у смт Теплик відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Урочиста колона пройшла центральною вулицею Незалежності до Меморіалу Слави. На початку колони юні жителі селища несли десятиметровий жовто-блакитний стяг. Перед учасниками мітингу з вітальними словами виступили голова районної ради Л. Габінський та голова селища Г. Вольський. Вони звернулися до ветеранів і учасників війни зі словами вдячності за подарований мир, за збереження української нації та можливість народжуватись новим поколінням у вільній державі. Хвилина мовчання та покладання живих квітів на могили загиблих воїнів стали даниною світлої пам’яті людям, які загинули в боротьбі з фашизмом в роки війни та пошани до воїнів-переможців. У виконанні художніх колективів прозвучали пісні воєнних років. Низка урочистих заходів відбулась в кожному населеному пункті району.

9 травня у м. Бершадь біля Меморіалу Слави відбувся урочистий мітинг та покладання квітів з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. На заходах були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, діти війни, керівництво району, трудові колективи та громадськість району. З вітальним словом до учасників заходу звернулися: голова райдержадміністрації А. Головня, голова районної ради М. Грабчак та заступник міського голови В. Паламарчук. Грамотами районної державної адміністрації та районної ради з врученням одноразової благодійної нецільової допомоги нагороджено 15 ветеранів, грамотами міської ради – п’ятьох.

9 травня в селищі Чечельник відбулись урочисті заходи з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Колона з представників керівництва району, управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, політичних сил, РО ветеранів України, місцевих ЗМІ разом з ветеранами війни пройшла центральною вулицею до парку селища для проведення мітингу та урочистого покладання вінків та квітів до Меморіалу Слави. В парку звучали мелодії та пісні воєнної тематики, протягом всього заходу молоді хлопці та дівчата несли почесну варту біля Меморіалу загиблим воїнам.

9 травня в м. Тульчин відбулись районні урочистості з нагоди відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Біля Меморіалу Слави за участю представників влади, ветеранів війни і праці, громадськості відбувся урочистий мітинг з нагоди свята, під час якого виступили: голова районної державної адміністрації Г. Роспутна, голова міської ветеранської громадської організації А. Бабич, Тульчинський міський голова В. Весняний, командир місцевої військової частини М. Данилюк. По закінченню мітингу відбулось покладання корзин квітів до Меморіалу Слави, в парк «Пам’ять», до могил загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни.

9 травня у м. Шаргород відбувся урочистий мітинг «Слава визволителям», присвячений 69-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. З вітальним словом виступили: голова районної ради В. Павельський, заступник голови Шаргородської РДА М. Гавліцький, голова ради районної організації Ветеранів України П. Васильков, районний військовий комісар О. Блах, голова районної ради старшокласників та лідерів учнівського самоврядування І. Лозова. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг у роки Великої Вітчизняної війни. Керівники району та громадськість міста поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам.

9 травня, з нагоди величного свята – Дня Перемоги, керівники Барського району та м. Бар, ветерани, військовослужбовці, трудові колективи підприємств, установ, організацій, навчальних закладів міста, громадськість вшанували світлу пам’ять полеглих на фронтах воїнів під час Великої Вітчизняної війни, поклавши вінки та квіти до меморіалу Слави. На мітингу-реквіємі очільники району В. Саволюк і М. Піддубний, міський голова О. Дзісь привітали учасників з Днем Перемоги та висловили їм щиру вдячність за те, що подарували прийдешнім поколінням мир. Святковості й урочистості заходу додали виступи працівників районного Центру дозвілля та зразкового дитячого духового оркестру.

Крижанівська, А. Перемога одна на всіх : [у Могилів-Подільській бібліотеці сімейного читання для учнів старших класів гімназії гуманітарно-художнього, естетичного профілю проведено літературно-музичний захід на тему: «Пісні Великої Вітчизняної війни». Через пісні та вірші воєнної те


Хроніка культурного життя Вінниччини
Травень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше