ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВерсія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Травень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

  

 

Вінниця, 2014


Загальний розділ

15 травня у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка (м. Київ) відбулося урочисте закриття та нагородження переможців XIV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика. Цьогоріч церемонія стала знаковою для Вінниччини, студентка Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Катерина Бондар увійшла до числа кращих і привезла області третє призове місце, тож почесне право організації наступного XV Міжнародного конкурсу випало м. Вінниця і наступні змагання відбудуться на теренах Вінницької області. Прийняв естафету змагань від Житомирщини заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації – начальник управління загальної середньої, дошкільної освіти та виховної роботи А. Лисак. Він у свою чергу запевнив, що Вінниччина гідно продовжить започатковані традиції і зробить свій вклад у справу розвитку і популяризації української мови.

16 травня у рамках виїзного засідання Кабінету Міністрів України на Вінниччину, відбувся візит Міністра культури України Євгена Нищука до Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва. Міністр мав зустріч з директором Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Наталією Морозовою. В ході екскурсії Є. Нищук ознайомився з історією бібліотеки, роботою окремих відділів на сучасному етапі, також відвідав відділ рідкісних і цінних видань, де ознайомився з колекцією раритетних видань.

 

Тарас Шевченко і Вінниччина

Мельник, Г. Проліски надії : [в Могилів-Подільському районному Будинку культури відбувся щорічний районний огляд художньої самодіяльності учнівських та вчительських колективів району «Проліски надії». Цьогоріч захід присвячено 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. В програмі заходу відбулися хореографічні постановки, вокальні номери, літературні та музичні композиції, інструментальні та оркестрові виступи, загалом відбулося вісімдесят творчих виступів. На завершення заходу до присутніх звернулися начальник відділу освіти Т. Томай та голова профспілки освітян Г. Мельник, які привітали учасників та подякували за чудове свято] / Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2014. – 1 трав. – С. 1, 5.

Кушнір, В. Згадуємо Великого поета : [в Кукавській сільській бібліотеці Могилів-Подільського району відбувся Шевченківський день, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка, за участю дитячого літературного гуртка «Зозулине джерельце», що діє при бібліотеці. В програмі заходу присутні мали можливість ознайомитися з невідомими сторінками життя і творчості Т. Шевченка, прочитати улюблені вірші Великого Кобзаря] / В. Кушнір // Слово Придністров’я. – 2014. – 1 трав. – С. 5.

Григор’єв, Р. Тарасове слово не вмре, не загине : [у Барському районному історичному музеї відбулися Шевченківські читання, присвячені 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Захід організовано спільно ініціативою працівників музею та районної бібліотеки для дітей. У заході взяли участь учні молодших класів місцевої школи. Директор музею Н. Коваль розповіла дітям про визначні місця пов’язані з геніальним поетом. Діти мали можливість ознайомитися з різноманітними виданнями творів Т. Шевченка, оглянути тематичну філателістичну колекцію журналіста, краєзнавця, заслуженого філателіста України – Є. Меснянкіна. Після розповіді про життя і творчість Великого Кобзаря учні продемонстрували власні малюнки до творів видатного поета та прочитали уривки з його поезій] / Р. Григор’єв // Поділ. край. – 2014. – 8 трав. – С. 4.

Комарницький, Є. «Наповнимо музикою серця» : [у ПКВС «Прометей» м. Ладижин відбувся звітний концерт викладачів та вихованців міської дитячої музичної школи. Захід присвячувався творчості геніального поета та художника Тараса Шевченка. Сценарій концерту розкрив музичні уподобання Великого Кобзаря, його зв’язки з діячами літератури, культури та мистецтва того часу. Згадувалися українські та російські композитори, які зверталися до творчості Т. Шевченка. Свято розпочала головний спеціаліст відділу культури Л. Бокій, яка привітала учасників та подякувала організаторам за професійність та творчий задум у проведенні святкового концерту] / Є. Комарницький // Нове місто. – 2014. – 8 трав. – С. 9.

Мельник, С. Вінок шани Кобзареві : [у рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у Мазурівській СЗШ відбулося відкрите засідання районної поетичної студії «Журавлик». До ювілею була оформлена виставка «Незабутній в пам’яті народній», де було представлено книги та репродукції Т. Шевченка, картини, виготовлені різьбою по дереву та ілюстрації до творів поета учнів місцевої школи. Також у рамках заходів відбулося літературно-мистецьке свято «І мене в сім’ї великій…», де учасники читали вірші Великого Кобзаря та інсценували уривки його творів] / С. Мельник // Чернівец. зоря. – 2014. – 9 трав. – С. 6.

13 травня, до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка, Вінницький обласний краєзнавчий музей спільно з навчально-науковою лабораторією з етнографії Поділля Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського організував виставку «Хустина моя терновая», яка відкрилася у великій виставковій залі музею. На виставці представлено 86 хусток з кінця ХІХ ст. до 70-их рр. ХХ ст. з етнографічних фондових колекцій музею та університету. Яскравим акцентом експозиції є презентаційні копії старих світлин різних регіонів України з колекції В. Козюка. Змістовою домінантою виставки є цитати з творів Великого Кобзаря, присвячених значенню хустини у побуті та обряді українського народу. Українські стародавні хустки були білого кольору, а барвисті хустки були запозичені від болгар, турків, персів. Довгий час існувала традиція вишивати хустки шовковими нитками переважно червоного, синього, зеленого, жовтого та рожевого кольору, іноді застосовували срібло та золото. Маленькі домоткані хустки вдягали під велику, були хустки повсякденного призначення та святкові. Хустина в Україні завжди символізувала найдорожче – рідну домівку і материнську любов. Експозиція виставки квітувала різнобарв’ям кольорів і вишуканих орнаментів, розповідаючи про життя, смаки і вподобання наших предків.

 

Геній, якому судилася вічність : [з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка в Турбівській ЗОШ №2 відбувся музично-творчий вечір «Ми не забули тебе, Тарасе!», за участю учнів старших класів. До уваги присутніх були представлені інсценівки побутового життя за творами Т. Шевченка, відбулися читання віршів поета. У Турбівській бібліотеці для дорослих оформлена виставка з нагоди річниці, де представлена хронологія життя поета, його подорож по Україні, відомі цитати. Окремо представлено фоторепродукції картин та твори Т. Шевченка] // Липовец. вісті. – 2014. – 21 трав. – С. 3.

21 травня, з метою ознайомлення читачів зі сторінками життя Т. Шевченка та його літературною спадщиною, в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей проведено літературну годину «Кобзарева абетка», присвячену 153-й річниці перепоховання Т. Г. Шевченка, за участю творчої молоді району. В ході заходу учасники читали твори Великого Кобзаря та інсценували уривки з його творів.

21 травня в малому залі Хмільницького районного Будинку культури відбувся районний конкурс читців, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 70-річчю звільнення району від фашистських загарбників та 69-й річниці Перемоги. В заході взяли участь: заступник керівника виконавчого апарату Хмільницької районної ради В. Нечипорук, керівник апарату Хмільницької райдержадміністрації Н. Ткачук, начальник відділу культури і туризму Хмільницької райдержадміністрації М. Стукан, освітяни та школярі міста і району.

22 травня в м. Хмільник відбулася літературно-мистецька акція «Кобзар навіки з нами», присвячена 153-й річниці перепоховання Т. Шевченка. В заході взяли участь: міський голова В. Грушко, заступник голови Хмільницької районної державної адміністрації М. Чикотун, керівник виконавчого апарату Хмільницької районної ради В. Мельник, представники районної і міської влади, громадські організації, ветерани, молодь та всі небайдужі громадяни. У виконанні народного аматорського хорового колективу «Зорецвіт», тріо бандуристок місцевої школи мистецтв, керівника літературного об’єднання «Весняна памолодь» Л. Раїн прозвучали видатні твори Великого Кобзаря. На завершення заходу учасники літературно-мистецької акції поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.

22 травня в м. Тульчин, з нагоди 153-ї річниці перепоховання Т.Г. Шевченка, відбулось покладання квітів до пам’ятника Кобзарю за участю: першого заступника голови райдержадміністрації В. Побережника, міського голови В. Весняного, працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, районної, міської рад, представників районних комунальних засобів масової інформації.

22 травня в Шаргородському районному Будинку культури відбулась атестація творчих колективів району на предмет підтвердження почесного звання «народний». Захід відбувся в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. У заході взяли участь: заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості, голова атестаційної комісії О. Назарець, провідний методист з вокально-хорового мистецтва обласного центру народної творчості Н. Джус, провідний методист з фольклору обласного центру народної творчості Т. Гарбулінська, провідний методист з музичного мистецтва обласного центру народної творчості Н. Римаренко. 10 колективів Шаргородського району підтверджували почесне звання «народний», за різними жанрами мистецтв: народний аматорський духовий оркестр Прелата Свідніцького Шаргородського районного Будинку культури, народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Перспектива» Хоменського сільського Будинку культури, народний аматорський ансамбль народних музик «Веселі музики» Хоменського СБК, народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» Івашківського СБК, народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Оксана» Покутинського СБК, народний аматорський вокальний чоловічий ансамбль «Шаргород» Шаргородського РБК, народний аматорський хоровий колектив Джуринського СБК, народний аматорський камерний вокальний ансамбль «Ірмос» Шаргородської дитячої музичної школи, народний аматорський ансамбль народної пісні Лозівського СБК, народний аматорський вокальний чоловічий ансамбль «Джура» Джуринської ДМШ.

До 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

 

6 травня у Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького у м. Вінниця відбулися урочисті заходи, присвячені 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. На символічний мітинг-реквієм до пам’ятника загиблим правоохоронцям прийшли керівники області та міста, ветерани війни та працівники органів внутрішніх справ Вінниччини. Ушанувавши хвилиною мовчання пам’ять тих, хто в боротьбі з фашистськими загарбниками пожертвував найціннішим – власним життям, учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятника. На честь полеглих у боях за рідну землю пролунали рушничні залпи. По завершенню мітингу-реквієму голова обласної державної адміністрації А. Олійник та голова обласної ради С. Свитко поспілкувалися з ветеранами війни та привітали їх з черговою річницею Великої Перемоги, побажавши здоров’я, миру, добра та довгих років життя.

6 травня в Ямпільській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч шкільної молоді з ветеранами Великої Вітчизняної війни під назвою «Дай, Боже, ніколи нам війни не знати!». На зустріч було запрошено учасників війни М. Цимбала та Б. Прощенка, які поділились своїми спогадами про ті буремні воєнні роки, про патріотизм і відвагу своїх однополчан. Ведучі заходу бібліотекарі О. Донченко та Р. Мелобенська розповіли про історичні віхи Великої Вітчизняної війни, у виконанні учнів Ямпільської ЗОШ №1 прозвучали вірші та пісні про війну. Бібліотекар юнацького відділу Н. Значківська ознайомила присутніх з розгорнутою тематичною книжковою виставкою «Будь славен Перемоги день!».

6 травня у рамках заходів присвячених 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, у Ямпільській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з дітьми війни: головою міської ради ветеранів Т. Вдовиченко та головою організації інвалідів війни і збройних сил м. Ямпіль О. Яковлєвим, які поділилися з присутніми спогадами про своє воєнне дитинство. Учасники заходу учні місцевої гімназії вшанували хвилиною мовчання загиблих у тій жахливій війні. Бібліотекар О. Широкова презентувала книжково-ілюстративну виставку «А музи не мовчали…» на якій представлено твори письменників-фронтовиків.

6 травня в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулася літературно-музична композиція «Будь славен, день святої Перемоги», приурочена Перемозі у Великій Вітчизняній війні. У заході взяли участь: директор Гайсинської централізованої бібліотечної системи Н. Обертинська, учителі та учні СЗШ І-ІІІ ст. № 4. Хор ветеранів війни і праці районного Будинку культури виконав пісні про Велику Вітчизняну війну, учні читали вірші на воєнну тематику, а діти війни М. Сахнюк і Л. Сєрбіна розповіли про жахливі дитячі спогади, які назавжди закарбувалися в їх пам’яті. До уваги присутніх оформлена виставка-панорама «У слові й пісні ожива безсмертна слава Перемоги».

6 травня у холі Вінницької міської ради відкрилася виставка картин, присвячена Дню Перемоги. На виставці представлено 30 робіт учнів Вінницької дитячої художньої школи виконані у різних техніках: акварель, гуаш, графіка тощо. Це не лише роботи нинішніх вихованців художньої школи, а й картини з фондів, які десятки років тому малювали тодішні учні, які нині вже є дорослими людьми.

7 травня у кіноклубі «Х Муза», що діє у відділі мистецтв Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму П. Тодоровського «Воєнно-польовий роман», присвячений Дню Перемоги. Одна з самих відомих кінострічок славетного режисера, яка була номінована на премію «Оскар», а також отримала головний приз на Берлінському кінофестивалі. У картині розповідається історія солдата і медсестри, розділених Другою світовою війною і возз’єднаних в 1950 р. В головних ролях М. Бурляєв, Н. Андрейченко, І. Чурикова, В. Проскурін, З. Гердт. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

7 травня, напередодні 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, в приміщенні обласної державної адміністрації відбулася традиційна зустріч очільників регіону та міста з ветеранами Великої Вітчизняної війни. Вітальні слова й нагороди учасники урочистого зібрання приймали від голови обласної державної адміністрації А. Олійника, голови обласної ради С. Свитка і секретаря Вінницької міської ради С. Моргунова. Керівники області та міста з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні вручили ветеранам почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради і грошові винагороди.

7 травня в Немирівській районній бібліотеці для дітей відбувся урок мужності «Священна пам’ять в спадок нам дана», присвячений Дню Перемоги. Щоб вшанувати пам’ять загиблих у роки Великої Вітчизняної війни і почути розповіді свідків воєнних подій до бібліотеки завітали учні старших класів НВК № 1. Також на урок мужності була запрошена вчитель української мови та літератури, дитина війни, нині пенсіонерка Л. Писаренко, яка поділилася спогадами про часи окупації фашистами м. Немирів. З особливою гордістю діти розповідали про своїх рідних, учасників Великої Вітчизняної війни, зачитували спогади прадідусів та демонстрували документи та фотографії з власного архіву. Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Пам’ять про Вас у нашім серці жива». Поряд з книгами, які розповідають про події війни, були представлені атрибути: офіцерський планшет, шинель та фуражка, автомат, фляга, казанок, гармошка, тощо.

7 травня у Борівській сільській бібліотеці №2 Чернівецького району відбувся цикл заходів «Хвала живим, загиблим – слава!», присвячений 69-й річниці Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. До свята організовані виставки: «Уроки історії», «Перемога, свята Перемога», «Ніхто незабутий, ніщо не забуто». Організовано книжкові перегляди «Хто не пам’ятає минулого, не вартий майбутнього», «Пам’ять – стій! Зупинись на хвилину». До свята Перемоги завідуюча бібліотеки К. Капеліста організувала зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни П. Звіриком. На згадку про зустріч діти подарували ветерану вироби з природного матеріалу виготовлені власноруч.

7 травня у Барському районному центрі дозвілля відбувся урочистий концерт до Дня Перемоги за участі студентів Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського. Зі словами вдячності до всіх присутніх звернулися: голова Барської районної державної адміністрації В. Саволюк, голова Барської районної ради М. Піддубний, депутат обласної ради, директор Барського коледжу транспорту та будівництва Національного транспортного університету Й. Кібітлевський та директор Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського, кандидат педагогічних наук П. Савчук. Усім присутнім ветеранам у знак поваги та подяки були вручені квіти, а загиблих у Великій Вітчизняній війні учасники заходу вшанували хвилиною мовчання. У святковому концерті прозвучали пісні: «Журавлі», «Ты же выжил, солдат», «Перемога», «Довоенный вальс», «На безымянной высоте», «Не позволь мне погибнуть», «Ночь коротка», «Зійде матінка зорею», «Маки», «Діти війни», «Тальяночка», попурі «Пісні воєнних років», «Альоша», «Половина села гуляє», «Молитва за Україну» та ін.

7 травня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей, до 69-ї річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, з метою збереження пам’яті подій під час Великої Вітчизняної війни та популяризації літератури про ті часи, яка є у фонді бібліотеки, організовано: викладку літератури «Встеляймо квітами дороги бійцям, що мир несли Україні», книжкову виставку «Подвиг. Пам’ять. Життя», на якій представлені книги про подвиги українських солдат, документи, спогади фронтовиків, партизанів, підпільників, трудівників тилу тощо.

8 травня до 69-ї річниці від Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні на території штабу Повітряних Сил Збройних Сил України у м. Вінниця відкрито Алею Слави, де розмістили чотири погруддя вінничан – Героїв Радянського Союзу. В офіційному відкритті Алеї Слави взяли участь: Командувач Повітряних Сил ЗСУ, генерал-полковник Ю. Байдак, голова Вінницької ОДА А. Олійник та в. о. міського голови С. Моргунов. Ініціаторами створення Алеї Слави були вінницькі ветеранські організації, з пропозицією вони звернулися до міської ради, як результат було виготовлено погруддя чотирьох вінничан: Федора Дахновського, Петра Матієнка, Віталія Топольського та Володимира Шарапи. Їх розмістили на території філії Національного військово-історичного музею України – музею Повітряних Сил ЗСУ, де у 2009 р. вже було встановлено два погруддя загиблих воїнів – Віктора Хасіна та Івана Жмурка.

8 травня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся захід присвячений 69-й річниці Перемоги. Під час години-мандрівки «Пісні, обпалені війною», бібліотечні працівники розповіли учням місцевої школи про передумови та історії створення пісень, що звучали на привалах та фронтових концертах для бійців під час Великої Вітчизняної війни. На заході прозвучали пісні: «Прощання слов’янки», «Темная ночь», «Землянка», «Катюша», «В лесу прифронтовом», «Священная война», «На безымяной высоте», «Смуглянка», «Пісня про Дніпро» та «День Победы». Саме ці пісні на фронті полонили серця бійців, підносили переможний дух, розраджували в горі, тамували душевний біль, множили сили у боротьбі.

8 травня, напередодні Дня Перемоги, в Іллінецькому районному Будинку культури відбулася традиційна зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни, участь у якій взяли керівники району, представники підприємств, установ, організацій та громадськість міста. З вітальним словом до присутніх ветеранів звернулися: голова райдержадміністрації І. Булгаков, голова районної ради О. Яременко, голова районної ради організації ветеранів України П. Муренко, голова районної організації інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України П. Плахотник. Учасникам бойових дій, ветеранам Великої Вітчизняної війни, за героїзм і мужність, проявлені у роки війни, самовіддану працю в післявоєнний період та з нагоди 69-ої річниці Великої Перемоги було вручено подяки районної державної адміністрації та районної ради, матеріальну допомогу. Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради відзначено голову районної ради організації ветеранів України П. Муренка, голову Бабинської ветеранської організації І. Спенея, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні, інваліда війни Л. Орловського, ветерана Великої Вітчизняної війни І. Бачила. На завершення заходу відбувся тематичний концерт, який підготували учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури.

 

8 травня у м. Могилів-Подільський відбулись районні урочистості до Дня Перемоги за участю: голови райдержадміністрації В. Цибульського, голови районної ради В. Сіранта, селищного, сільських голів, працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, голів ветеранських організацій та солдатських вдів. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника. Керівники району вручили ветеранам грошові допомоги та подяки. У виконанні учасників художньої самодіяльності району відбувся тематичний концерт.

9 травня з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в холі Вінницької міської ради відбулася урочиста церемонія нагородження та святкове привітання ветеранів. Зі словами вітань та вдячності за здобуту Перемогу виступили: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В. Гройсман, голова облдержадміністрації А. Олійник, голова обласної ради С. Свитко, секретар Вінницької міської ради, в. о. Вінницького міського голови С. Моргунов. В ході урочистостей ветерани та інваліди Великої Вітчизняної війни були нагородженні почесними грамотами Вінницької міської ради, грошовими преміями та квітами. Протягом заходу присутні мали можливість насолодитися патріотичними піснями та тематичними виступами.

   

9 травня біля Меморіалу Слави на площі Європейській у м. Вінниця відбулося святкування річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Участь у символічному мітингу-реквіємі взяли Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В. Гройсман, народні депутати України Г. Заболотний та О. Домбровський, керівники області та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники релігійних конфесій, громадських організацій, трудових та творчих колективів Вінниччини, мешканці міста. Театралізоване дійство вшанування пам’яті загиблих визволителів Вітчизни супроводжували воєнні пісні та поетичні рядки. На честь полеглих героїв у роки війни пролунали рушничні залпи. У знак скорботи присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя здобув мирне небо та світле майбутнє для наступних поколінь та поклали квіти та вінки до Вічного вогню.

 

9 травня з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в м. Хмільник відбулася пам’ятна хода, мітинг-реквієм і покладання квітів до меморіалу загиблим в роки Великої Вітчизняної війни. У цей день віддати шану світлій пам’яті загиблих у боях за Батьківщину та висловити вдячність живим прийшли керівники району та міста, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники релігійних конфесій, громадських організацій, трудових колективів Хмільницького краю, мешканці міста. Зі святом привітали хмільничан міський голова В. Грушко та голова міської організації ветеранів України А. Лоїк. Учасники пам’ятної ходи вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу загиблим в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. У цей день в селах району відбулися мітинги та покладання квітів до могил воїнів, які загинули у Великій Вітчизняній війні.

9 травня з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в смт Літин біля Меморіалу Слави відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до Вічного вогню за участю: голови районної ради В. Мельника, першого заступника голови райдержадміністрації О. Стукана, заступників голови районної державної адміністрації, депутатів обласної ради І. Мельничука та А. Кутинського, Літинського селищного голови А. Бичка, ветеранів Великої Вітчизняної війни, працівників РВ УМВС, представників трудових колективів, підприємств, установ та організацій району, районних організацій політичних партій та громадських організацій, громадськості та представників ЗМІ. У своїх виступах очільники району закликали учасників зібрання берегти мир, робити все для того, щоб Україна була соборною, єдиною та незалежною державою, спільно будувати нову країну, де життя, здоров’я та добробут кожного українця будуть найвищими цінностями. З нагоди свята у всіх територіальних громадах та населених пунктах району було проведено урочисті мітинги, покладання квітів до пам’ятних знаків та могил загиблим у Великій Вітчизняній війні.

9 травня в населених пунктах Козятинщини відбулися святкові заходи з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Біля братських могил відбулися урочисті мітинги, до пам’ятників воїнам-визволителям були прокладені вінки і квіти, учасники урочистостей вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Керівництво району, начальники районних служб та установ з вітаннями та цінними подарунками завітали до кожного учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни. У районному Будинку культури відбувся святковий захід з нагоди Дня Перемоги.

9 травня у м. Гайсин з нагоди 69-ї річниці Великої Перемоги над фашизмом відбулася святкова хода з покладанням квітів до пам’ятника партизанам-підпільникам та до Обеліску Слави, біля якого відбувся урочистий мітинг, за участі керівництва району, ветеранів Великої Вітчизняної війни і громадськості міста. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної державної адміністрації С. Котенко. Голова Гайсинської районної організації ветеранів М. Галузинський та заступник начальника гарнізону військової частини А-0707 підполковник М. Кутовий також привітали усіх ветеранів, учасників бойових дій, трудівників тилу та солдатських вдів зі світлим Днем Перемоги, побажали міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих літ щасливого та мирного життя. Відзначення Дня Перемоги продовжилося святковим концертом «Перемога, свята Перемога» в районному Будинку культури.

 

9 травня з нагоди відзначення 69-ї річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні в м. Калинівка відбулись районні урочистості. Біля пам’ятника воїнам-визволителям на центральній площі міста відбувся урочистий мітинг за участю: голови Калинівської райдержадміністрації К. Васюка, голови районної ради Ю. Браніцького, ветеранів Великої Вітчизняної війни та громадськості міста. До підніжжя пам’ятника загиблим воїнам були покладені гірлянди та корзини з квітами, пам’ять учасників бойових дій Великої Вітчизняної війни присутні вшанували хвилиною мовчання. З нагоди Дня Перемоги учасникам бойових дій вручено подяки райдержадміністрації та районної ради, матеріальну винагороду. У виконанні учасників художньої самодіяльності прозвучали патріотичні пісні.

9 травня у м. Погребище відбувся мітинг з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Мітинг розпочався зі святкової ходи та покладання квітів до Меморіалу Слави та Алеї Героїв. Участь у заході взяли: заступник голови райдержадміністрації П. Шафранський, заступник голови районної ради С. Волинський, міський голова А. Білик, представники організацій та установ, політичних партій, громадськості міста. Також в усіх територіальних громадах Погребищенського району відбулися заходи з нагоди Дня Перемоги.

9 травня у м. Липовець відбувся урочистий захід з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. До учасників зібрання звернулися: голова районної державної адміністрації І. Демихін, голова районної ради Ю. Науменко, міський голова М. Майданюк, голова ветеранської організації району М. Грушко, представники релігійних конфесій міста. Під час урочистостей районною ветеранською організацією двох ветеранів було нагороджено орденом Червоної Зірки та орденом «За верность присяге», вручено 12 орденських знаків «Честь та гідність», 10 ювілейних медалей, 10 нагород воїнам-інтернаціоналістам. Після урочистого покладання вінків та квітів у районному Будинку культури відбувся тематичний концерт, підготовлений працівниками культури та демонстрація документального фільму про Липовеччину у роки Великої Вітчизняної війни.

9 травня урочисті заходи з нагоди 69-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні у м. Іллінці розпочалися з урочистої ходи до Меморіалу Слави, де було проведено мітинг-реквієм. У заході взяли участь: керівництво району та міста, голови районних ветеранських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни, представники трудових колективів, організацій, установ міста, громадськість. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять визволителів Вітчизни полеглих у боях та поклали вінки і квіти до підніжжя Меморіалу.

 

9 травня у смт Теплик відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Урочиста колона пройшла центральною вулицею Незалежності до Меморіалу Слави. На початку колони юні жителі селища несли десятиметровий жовто-блакитний стяг. Перед учасниками мітингу з вітальними словами виступили голова районної ради Л. Габінський та голова селища Г. Вольський. Вони звернулися до ветеранів і учасників війни зі словами вдячності за подарований мир, за збереження української нації та можливість народжуватись новим поколінням у вільній державі. Хвилина мовчання та покладання живих квітів на могили загиблих воїнів стали даниною світлої пам’яті людям, які загинули в боротьбі з фашизмом в роки війни та пошани до воїнів-переможців. У виконанні художніх колективів прозвучали пісні воєнних років. Низка урочистих заходів відбулась в кожному населеному пункті району.

9 травня у м. Бершадь біля Меморіалу Слави відбувся урочистий мітинг та покладання квітів з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. На заходах були присутні ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники бойових дій, діти війни, керівництво району, трудові колективи та громадськість району. З вітальним словом до учасників заходу звернулися: голова райдержадміністрації А. Головня, голова районної ради М. Грабчак та заступник міського голови В. Паламарчук. Грамотами районної державної адміністрації та районної ради з врученням одноразової благодійної нецільової допомоги нагороджено 15 ветеранів, грамотами міської ради – п’ятьох.

9 травня в селищі Чечельник відбулись урочисті заходи з нагоди 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Колона з представників керівництва району, управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, політичних сил, РО ветеранів України, місцевих ЗМІ разом з ветеранами війни пройшла центральною вулицею до парку селища для проведення мітингу та урочистого покладання вінків та квітів до Меморіалу Слави. В парку звучали мелодії та пісні воєнної тематики, протягом всього заходу молоді хлопці та дівчата несли почесну варту біля Меморіалу загиблим воїнам.

9 травня в м. Тульчин відбулись районні урочистості з нагоди відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Біля Меморіалу Слави за участю представників влади, ветеранів війни і праці, громадськості відбувся урочистий мітинг з нагоди свята, під час якого виступили: голова районної державної адміністрації Г. Роспутна, голова міської ветеранської громадської організації А. Бабич, Тульчинський міський голова В. Весняний, командир місцевої військової частини М. Данилюк. По закінченню мітингу відбулось покладання корзин квітів до Меморіалу Слави, в парк «Пам’ять», до могил загиблих воїнів у роки Великої Вітчизняної війни.

9 травня у м. Шаргород відбувся урочистий мітинг «Слава визволителям», присвячений 69-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. З вітальним словом виступили: голова районної ради В. Павельський, заступник голови Шаргородської РДА М. Гавліцький, голова ради районної організації Ветеранів України П. Васильков, районний військовий комісар О. Блах, голова районної ради старшокласників та лідерів учнівського самоврядування І. Лозова. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто поліг у роки Великої Вітчизняної війни. Керівники району та громадськість міста поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам.

9 травня, з нагоди величного свята – Дня Перемоги, керівники Барського району та м. Бар, ветерани, військовослужбовці, трудові колективи підприємств, установ, організацій, навчальних закладів міста, громадськість вшанували світлу пам’ять полеглих на фронтах воїнів під час Великої Вітчизняної війни, поклавши вінки та квіти до меморіалу Слави. На мітингу-реквіємі очільники району В. Саволюк і М. Піддубний, міський голова О. Дзісь привітали учасників з Днем Перемоги та висловили їм щиру вдячність за те, що подарували прийдешнім поколінням мир. Святковості й урочистості заходу додали виступи працівників районного Центру дозвілля та зразкового дитячого духового оркестру.

Крижанівська, А. Перемога одна на всіх : [у Могилів-Подільській бібліотеці сімейного читання для учнів старших класів гімназії гуманітарно-художнього, естетичного профілю проведено літературно-музичний захід на тему: «Пісні Великої Вітчизняної війни». Через пісні та вірші воєнної те

Бібліотеки Вінниччини

Форись, Г. «Місце бібліотеки в системі патріотичного виховання» : [на базі Чернівецької центральної районної бібліотеки відбувся семінар для бібліотечних працівників району на тему: «Бібліотека і сучасні підходи до патріотичного виховання молоді та дітей». Перед присутніми з методичними виступили: методист центральної районної бібліотеки Г. Форись, завідуюча районною бібліотекою для дітей В. Гриневська, бібліотекар кафедри юнацтва районної бібліотеки Л. Гаджа. Бібліотекар читальної зали Л. Крушельницька підготувала коментований перегляд літератури на тему: «Ні, незабути дні війни, навіки в пам’яті вони». Для учасників семінару організовано показовий масовий захід – вечір-реквієм «Нащадки пам’ять бережуть», за участі активних читачів бібліотеки, учнів місцевої школи. На завершення заходу директор Чернівецької бібліотечної мережі М. Китасюк наголосила, що саме бібліотека залишається єдиним осередком, який виховує у підростаючого покоління почуття патріотизму, відповідальності за долю України, повагу та гордість за її визволителів, тощо] / Г. Фрись // Чернівец. зоря. – 2014. – 2 трав. – С. 3.

Соболєва, З. Книга – розум, знання та успіх : [під такою назвою в Мурованокуриловецькій районній бібліотеці для дітей відбулося відкриття «Тижня дитячої та юнацької книги». До заходу оформлено книжково-ілюстративні експозиції «Книга символ Всесвіту мудрості і знань», «Кобзареве слово – Кобзарева слава», «Слава землякам визволителям». На захід завітали вихованці місцевих дитячих садочків «Сонечко» та «Дзвіночок». Завідуюча бібліотекою З. Соболєва здійснила екскурсію по бібліотеці та розповіла про книги та правила поводження з ними. Бібліотекар Н. Ткачук підготувала для маленьких відвідувачів літературну мандрівку «Малим дітям про Великого Тараса», де діти читали напам’ять вірші Т. Шевченка та співали пісні на його слова. Також у бібліотеці організовано виставку «Світ дитячих захоплень», де представлено найкращі роботи створені власними руками: вироби з бісеру, дерева, паперу, пластиліну, витинанки, оригамі та ін.] / З. Соболєва // Наше Придністров’я. – 2014. – 2 трав. – С. 5.

Марченко, В. Прислухайся до голосу землі : [в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся захід на екологічну тематику, за участю учнів старших класів місцевої школи. Бібліотекарі К. Пастух і А. Стус звернули увагу школярів на серйозне ставлення до проблем екології. За останній час на Землі сталося багато катастроф, основним чинником яких стала діяльність людини. Школярі переглянули відеофільм про Чорнобильську трагедію та висловили свої думки про те, що кожен з нас може зробити щось корисне для порятунку життя для землі. Жмеринська поетеса О. Бахтіна прочитали вірші, а у виконанні працівника районного Будинку культури Т. Скрими прозвучали пісні] / В. Марченко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 9 трав. – С. 4.

Марченко, В. «У хаті, як у віночку» : [під такою назвою у Жмеринській центральній районній бібліотеці відбулося чергове засідання літературно-мистецького об’єднання «Подоляни». Цього разу учасники засідання вели мову про рідну батьківську хату та українські традиції прикрашання світлиць. У виконанні гостей та учасників свята прозвучали вірші та пісні про батьківську хату. До заходу була оформлена виставка українських рушників, авторами яких є місцеві майстрині Н. Штепа, В. Заміховська та Н. Кошельник. Учасниці об’єднання І. Козловська та Л. Доноаге провели майстер-клас з виготовлення витинанки та писанки] / В. Марченко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 9 трав. – С. 6.

13 травня в читальній залі Бершадської центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги Федора Харитоновича Шевчука «Портрети». Книга містить розповіді про земляків-бершадців, які своєю працею звеличували і звеличують рідний край та країну у різних сферах діяльності, які були і залишаються прикладом вірного служіння справі і людям. З вітальним словом виступила головний спеціаліст відділу культури і туризму РДА Т. Тиворська. Також у презентації взяли участь колеги та друзі автора: П. Маніленко, Г. Погончик, М. Рудик, П. Похила, В. Балан, О. Степовий та сільські бібліотекарі району. Бібліографічний огляд по творчості Федора Харитоновича «Любов до рідного краю народжена словом і серцем» провела бібліотекар О. Бабій. З музичними дарунками для автора виступили учні та викладачі дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького. У їх виконанні прозвучали твори: «Зелений гай», «Летіла зозуля», «Ой піду я до млина», «Світло і тіні», «Зоре моя вечірняя». Районна бібліотека та сільські бібліотеки району отримали від автора у подарунок видання «Портрети».

15 травня в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулося святкове засідання клубу «Берегиня», приурочене Міжнародному дню сім’ї на тему: «Сім’я – світ, задуманий Богом». У заході взяли участь: головний спеціаліст відділу культури і туризму Гайсинської райдержадміністрації О. Домбровська, спеціаліст І категорії відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації В. Бєлік, головний спеціаліст – юридичний консультант служби у справах дітей Гайсинської райдержадміністрації І. Гридзь, депутат Гайсинської районної ради Л. Зозуля, директор Гайсинської централізованої системи Н. Обертинська. На засіданні говорили про рід та родовід українського народу. Учасники читали вірші про рід та родину українських поетів: В. Крищенка, М. Дмитренка, І. Рябого. До заходу була оформлена виставка робіт родини Семенець: вишивка, в’язані іграшки та вироби з солоного тіста. А також працівники бібліотеки підготували книжкову виставку-пораду «Сходинки до сімейного щастя».

15 травня працівниками Гайсинської районної бібліотеки для дітей спільно з відділом юнацтва центральної районної бібліотеки організовано захід до Всесвітнього дня сім’ї «Добра родина – славна Україна». Учасниками заходу були учні 4-8 класів місцевої інтернат-гімназії. Діти дізнались більше про сім’ю, рід, родину, родовід, родинні традиції, про цінність всього того, що пов’язує їх з сім’єю, родиною та батьківською хатою. Присутні розповідали про свої великі та маленькі родини, про улюблені сімейні свята та заняття. В ході зустрічі працівники бібліотеки декламували вірші українських письменників: А. Костецької, В. Симоненка, Т. Шевченка та ін. До свята також оформлена книжкова виставка: «Хай родинне вогнище горить не згасає, домашнім теплом серця зігріває», на якій представлено літературу відповідної тематики.

15 травня до Міжнародного дня сім’ї, в Інтернет-центрі Крижопільської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання краєзнавчого клубу «Криниця» за участі гуртківців клубу – учнів старших класів місцевої школи. Мета засідання розширити уявлення гуртківців про традиційні стосунки в родині, вчити розвивати пізнавальні інтереси сім’ї, наслідувати народні традиції; виховувати повагу до членів родини. До уваги присутніх була організована книжкова виставка «Від коштовностей родини – до скарбів нації».

 

16 травня в приміщенні читальної зали Гайсинської центральної районної бібліотеки, з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв, районний відділ культури і туризму спільно з працівниками районного Будинку культури організували та провели святкову зустріч з працівниками музеїв району. До усіх присутніх з вітальним словом звернувся начальник відділу культури та туризму Гайсинської районної державної адміністрації, заслужений працівник культури України М. Ричков, який подякував кожному працівнику музею за самовіддану працю по збереженню національних та культурних надбань, побуту та історичних документів, краєзнавчу роботу по виявленню та пошуку цінних експонатів для музеїв та музейних кімнат. Від аматорів сцени районного Будинку культури Л. Горошко та С. Грошовика прозвучали музичні вітання.

16 травня в Тульчинській центральній районній бібліотеці відбулось засідання «круглого столу» з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій. В заході взяли участь: голова райдержадміністрації Г. Роспутна, представники районної ради, сектору з питань внутрішньої політики зв’язків зі ЗМІ, працівники бібліотеки, краєзнавчого музею, навчальних закладів м. Тульчина, районні ЗМІ. Учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх жертв тоталітаризму, також ознайомилися з краєзнавчими матеріалами на цю тему, з бібліографічним переглядом відповідної літератури, обмінялися думками з приводу історичних уроків та сучасної ситуації в Україні.

Свято хустки та пісні : [у сільській бібліотеці с. Носківці відбулося Свято хустки. До свята організовано виставку тернових хусток за довоєнний та післявоєнний період ХХ ст. Учасники гуртка «Вербиченька», що діє при сільському клубі виконали українські народні пісні: «Їхав козак за Дунай», «На городі верба рясна», «Ой розцвіла ружа трояка», «Лугом іду коня веду», «А там на току на базарі», «А мій милий вареничків хоче» та ін.] // Жмерин. меридіан. – 2014. – 17 трав. – С. 4.

17 травня в читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих, за підтримки фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, відбувся тренінг «Молодь на виборах: що ми можемо». Тренінг провів голова Хмільницької районної громадської організації «Право» В. Дорох. Під час тренінгу учасники отримали інформацію про повноваження Президента, про те, як перевірити наявність свого прізвища в списках та ін. До заходу оформлено виставку-інформацію «25 травня 2014 р. – позачергові вибори Президента України».

18 травня до Міжнародного дня музеїв на абонементі для юнацтва Хмільницької районної бібліотеки для дорослих оформлено виставку-круїз «Скарбниці духовності і мудрості». В Інтернет-центрі  відбулась віртуальну подорож «Музеї світу».

21 травня в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся літературно-мистецький колаж «На крилах музики і слова», присвячений творчості самодіяльного композитора і поета з смт Браїлів Леоніда Васильовича Тодосюка. Захід відбувся у рамках чергового засідання міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно». Члени об’єднання мали можливість послухати пісні в авторському виконанні Л. Тодосюка. Присутні на заході поети-земляки О. Поповська, В. Горлей, З. Музика розповіли про свою співпрацю з самодіяльним композитором. Працівники бібліотеки оформили виставку світлин з сімейного архіву Л. Тодосюка, з якою могли ознайомитись всі присутні на творчій зустрічі.

Дяков, П. Перспективи розвитку науки в умовах НПП «Кармелюкове Поділля» : [під такою назвою в читальній залі Чечельницької центральної районної бібліотеки відбулася наукова конференція, за участі наукових працівників національного природного парку «Кармелюкове Поділля», присвячена до Дня науки в Україні. До заходу було організовано виставку науково-екологічної літератури] / В. Дяков // Чечельниц. вісн. – 2014. – 22 трав. – С. 2.

22 травня в Томашпільській центральній районній бібліотеці організовано книжкову виставку «Симон Петлюра в світлі фактів та в дзеркалі подій», присвячену 135-річчю від дня народження Симона Петлюри, визначного українського громадського і державного діяча. На виставці читачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з історичним романом Василя Фальварочного «Симон Петлюра» в 2-х книгах, у якій йдеться про родовід та біографію лідера української революції.

22 травня у Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся майстер-клас по виготовленню м’яких іграшок гачком, за участю майстрині І. Суходольської. Присутні навчалися техніці в’язання гачком, а також дізналися, які матеріали та інструменти потрібні, як зробити схему та яка специфіка виготовлення іграшок різних розмірів та форм.

Заступ, С. Диво, створене власноруч : [на базі Жмеринської центральної районної бібліотеки проводяться майстер класи з різних видів декоративно-прикладного мистецтва. Зокрема, для проведення майстер-класу з вишивки стрічками до закладу запросили завідуючу Могилівською сільською бібліотекою Н. Бріцову, яка розповіла про техніку вишивки, а також продемонструвала присутнім власні роботи виготовлені з морських мушлів та картини вишиті шовковими стрічками] / С. Заступ // Інфо Жмеринка. – 2014. – 23 трав. – С. 6.

24 травня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей організовано перегляд літератури «До джерел словесних скарбів», до Дня слов’янської писемності і культури та з метою поширення знань про першодруки та популяризації літератури цієї тематики.

24 травня у День пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, авторів слов’янської азбуки і перекладачів богослужбових книг, в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку «Спадщина Кирила і Мефодія», яка розкрила історичні аспекти внеску братів Кирила і Мефодія в історію освіти, культури слов’янських народів і розвитку писемності. На виставці читачі ознайомились з книгами: «Повість минулих літ», «Велесова книга», «Спадщина поколінь» та ін.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 травня відділ краєзнавства оформив виставку-реквієм «Подвиг народу – подвиг безсмертя» до Дня Перемоги. Документи представлені на виставці розкривають сторінки історії про переможні та трагічні дні війни та розповідають про долю учасників Великої Вітчизняної війни. Також відділ краєзнавства підготував віртуальну виставку «Без права на забуття», з матеріалами якої можна ознайомитися на сайти бібліотеки old.library.vn.ua.

З 5 травня у відділі рідкісних і цінних видань експонується виставка-персоналія «Корифей української прози», присвячена 165-річчю від дня народження прозаїка, драматурга, перекладача, громадсько-культурного діяча Панаса Мирного. Своєю багатогранною творчою діяльністю письменник-реаліст П. Мирний збагатив золотий фонд української літератури соціально-психологічними романами, повістями, оповіданнями. Він працював на піднесення гідності й національної гордості українського народу, утвердження й збагачення рідної мови, як мови нації. Його творча спадщина належить до тих здобутків гуманістичної літератури, що підносяться над своїм часом, виходять за межі однієї мови, стають невичерпним джерелом, з якого п’ють люди всієї землі.

13 травня у відділі краєзнавства організовано виставку-ювілей «Тендітний всесвіт слова Тетяни Яковенко», присвячену 60-річчю від дня народження поетеси, літературознавця, педагога, члена Національної спілки письменників України, громадсько-культурного діяча Тетяни Яковенко. Т. Яковенко – Кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня (2013 р.), нагороджена обласною літературною премією ім. Миколи Трублаїні (1978 р.), Подільською літературно-мистецькою премією «Кришталева вишня» (2001 р.), Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Михайла Коцюбинського (2002 р.), літературною премією НСПУ «Благовіст» (2003 р.), Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Євгена Гуцала (2004 р.), літературно-мистецькою премією ім. Марка Вовчка (2007 р.), Всеукраїнською премією ім. Івана Огієнка (2008 р.), літературною премією ім. Михайла Стельмаха журналу «Вінницький край» (2008 р.), літературною премією ім. Павла Тичини (2010 р.), Всеукраїнською літературною премією ім. Анатолія Бортняка (2012 р.). Авторка видала збірки: «Передчуття трави» (1993 р.), «Кольорова ніч» (1998 р.), «Спокуса сповіді» (2001 р.), «Книга псалмів у переспівах Тетяни Яковенко» (2003 р.), «...І золото сміху, і срібло сльози» (2006 р.), «Живий вогонь» (2009 р.), «Небесний сад» (2012 р.), «Осанна Господу, осанна!» (2013 р.).

14 травня в читальній залі відділу інформації з гуманітарних, технічних та природничих наук, у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю», відбулася презентація книги Г. Погончика та І. Кацапа «Кровоточащая рана». Книга розповідає про життя і смерть єврейського народу на території Трансністрії у період Великої Вітчизняної війни (1941-1944 рр.). Основу книги складають свідчення очевидців – колишніх в’язнів гетто і таборів смерті, а також архівні матеріали про Голокост. Видання містить багато краєзнавчих матеріалів, в яких простежується допомога українського населення єврейському народу в їх боротьбі за виживання. Книга розрахована на науковців та краєзнавців, студентську та учнівську молодь, а також усіх, хто вивчає, досліджує та популяризує історію рідного краю.

15 травня до Дня слов’янської писемності і культури у відділі рідкісних і цінних видань відбулася інформаційна година «Святі Кирило і Мефодій – просвітителі слов’ян» для учнів Вінницької школи-гімназії № 2.

15 травня у конференц-залі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся «Класичний четвер. 10 кращих книг». «Класичний четвер. 10 кращих книг» – це проект театру книги «Прочитання». Він відбувається у форматі відкритих читань з метою популяризації книг і спрямований на привернення уваги молоді до кращих творів вітчизняної та світової літератури. Цього разу шанувальники літератури, книги, живого слова обговорювали на заході твори Дена Брауна. Ден Браун – американський письменник, журналіст, музикант. Написав кілька відомих творів, серед яких «Код да Вінчі» та «Янголи і демони», що розповідають про таємниці в суспільстві, символіці, змовах. Ці книги перекладені на більш ніж 40 мов та продані у кількості близько 90 мільйонів екземплярів. Головний герой цих книг – Роберт Ленгдон, головна тема – історія та християнство, і, як результат, до них відносяться по-різному. Браун на своєму сайті зазначає, що його твори не є антихристиянськими, а його «Код да Вінчі» – «розважальна історія, яка сприяє духовному обговоренню і дискусії».

16 травня у приміщенні Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва з ініціативи Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Політичні репресії на Поділлі у ХХ ст.». Зібрання було присвячене Дню пам’яті жертв політичних репресій та 20-річчю створення обласного об’єднаного товариства колишніх політичних в’язнів, репресованих та їх дітей. Учасники засідання розглянули соціально-історичні передумови цього трагічного явища на Поділлі та здійснення політичних репресій серед соціальних та національних груп населення, ознайомились з книгами, іншими напрацюваннями з даної тематики обласної редакції книги «Реабілітовані історією. Вінницька область», а також переглянули документальний фільм «Непокараний злочин» (автор – доцент Вінницького національного технічного університету Л. Філонов). За підсумками заходу було ухвалено звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості Вінниччини, в якому висловлено низку пропозицій, направлених на відновлення і популяризацію історичної правди, втілення української національної ідеї в усі сфери суспільного життя. З нагоди 20-річчя створення обласного об’єднаного товариства колишніх політв’язнів, репресованих та їх дітей 18 активістів організації нагороджено почесною грамотою облдержадміністрації і облради з врученням грошової винагороди. По завершенню «круглого столу» відбулось делеговане покладання квітів до пам’ятника жертвам комуно-більшовицького режиму на цвинтарі «Підлісний».

20 травня у відділі економіки та аграрного виробництва до Дня банківських працівників організовано книжкову виставку «Банківська система України: тенденції розвитку».

21 травня у кіноклубі «X Муза» при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Ч. Чапліна «Вогні великого міста», присвяченого 125-річчю геніального метра німого кіно. Пригоди знаменитого персонажа Чапліна – волоцюжки Чарлі, який у 2014 р. також святкує 100-річний ювілей, вже багато років є улюбленими багатьма поколіннями. Адже не кожен вміє так сміливо посміятися не тільки над оточуючим світом, а й над собою. У заході взяли участь члену клубу, користувачі бібліотеки та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

22 травня у конференц-залі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулася чергова зустріч у рамках проекту «Поезія без купюр», спрямованого на підтримку обдарованих молодих поетів, розвиток творчої особистості, популяризацію та заохочення молоді до творчості, мистецтва та читання. Чергова зустріч присвячувалася темі «Романтика моря». Юні віршотворці готують та читають поезії відповідної теми, а по-завершенні виступів, шляхом голосування обирають між собою переможця, який отримує приз. Переможець обирає тему наступної зустрічі та готує приз для наступного переможця.

22 травня у вестибюлі бібліотеки, Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва спільно з Управлінням у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації організували ІІ літературні читання до Дня слов’янської писемності і культури. У літературних читаннях взяли участь представники слов’янських народів, які компактно проживають на теренах Вінниччини. Після покладання квітів до барельєфу святим рівноапостольним Кирилу і Мефодію прозвучали виступи письменників, членів Національної спілки письменників України, науковців, творчої інтелігенції. Учасники народного театру-студії «Сьоме небо» та театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва читали вірші російських поетів; у виконанні ансамблю білоруської пісні «Купалінка» Вінницького обласного земляцтва білорусів прозвучали білоруські народні пісні. Українські народні пісні виконали студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. До свята фахівці бібліотеки підготували книжкові виставки та перегляди літератури «Святі Кирило і Мефодій – просвітителі слов’ян» (з фонду рідкісних і цінних видань) та «Дорогами тисячоліть: про що розповіли письмена» (сектор газетної періодики). У фойє бібліотеки організовано книжкову виставку «Є поети для епох», де книги представлені за розділами «Від літери до книги», «Джерело духовної спадщини» та «Золоте слово слов’янської поезії».

   

24 травня, до Дня слов’янської писемності і культури відділ рідкісних і цінних видань підготував виставку-календар «Святі Кирило і Мефодій – просвітителі слов’ян», де експонується унікальне видання «Житія Кирила і Мефодія» (М., 1986). У книзі факсимільно відтворені найдавніші зі збережених текстів – «Житіє Мефодія» з Успенського збірника кінця XII – поч. XIII ст. та два найбільш ранніх списки «Житія Констянтина-Кирила», а також їхні короткі, так звані «Проложні житія». Зібрані разом, ці рукописи дають достатньо повне уявлення не лише про конкретну діяльність Кирила і Мефодія, але й її осмислення і оцінку суспільством середньовічних слов’янських країн.

28 травня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Еміра Кустуриці «Арізонська мрія». Це перша англомовна кінострічка культового режисера, відзнята у Голлівуді з американськими акторами Джонні Депом, Фей Данауей та іншими, яка отримала нагороду «Срібний ведмідь» на Берлінському кінофестивалі. У заході взяли участь члени клубу, користувачі бібліотеки та всі хто любить і цікавиться кіно.

30 травня відділ наукової інформації та бібліографії, з метою ознайомлення широкого кола користувачів з бібліографічними раритетами, що зберігаються у фонді рідкісних і цінних видань бібліотеки, пропонує цикл бібліографічних нарисів, з якими можна ознайомитися на сайті бібліотеки old.library.vn.ua. Перший нарис присвячений виданню «Описи старопечатных книг», який у 1904 р. підготував протоієрей Ю. Сіцінський. Юхим Йосипович Сіцінський – історик, археолог і культурно-громадського діяч Поділля, православний священик з 1889 р. працював у складі Комітету для церковно-історичного та статистичного опису Подільської єпархії, брав активну участь у створенні на його базі Кам’янець-Подільського церковного давньосховища – першого на Поділлі історико-археологічного музею.

Музейна діяльність

14 травня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулась урочиста передача символів та документів Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». У заході взяли участь: заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації В. Лазаренко, голова обласної ради організації ветеранів України Л. Копецький, представники ветеранських організацій, громадськість міста. В. Лазаренко наголосив, що естафета пам’яті «Слава визволителям України» стала значним виховним та послідовним широкомасштабним заходом, який утверджує історичну велич спадкоємності поколінь, героїзм та патріотизм на благо Вітчизни, пам’ять про полеглих та повагу до живих. Він також висловив сподівання, що дана акція служитиме не лише даниною пам’яті величному подвигу українців, а й нагадуванням про неможливість повторення жахів війни. Л. Копецький розповів присутнім про хронологічний хід естафети та висловив подяку за збереження нащадками Пам’яті про велику Перемогу та шанобливе ставлення до ветеранів.

З 28 грудня 2013 року по 25 березня 2014 року у Вінницькій області відбувалась естафета пам’яті «Слава визволителям України», яка проходила в рамках Всеукраїнської естафети і передавалась Вінницькій області з Кіровоградської. Естафета охопила усі населені пункти Вінниччини тим шляхом, яким пройшли молоді воїни часів Великої Вітчизняної війни у 1944 році, визволяючи Вінниччину від нацистських загарбників. Передача-прийом естафети, її символів, документів здійснювалась послідовно на кордонах між областями та районами. Альбом, до якого були включені фото та інформаційні матеріали з п’яти областей України: Харківської, Черкаської, Кіровоградської, Полтавської та Вінницької, був переданий Національному музею напередодні відзначення 69-ї річниці Перемоги.

Чернега, Н. Десятирічний ювілей святкуватиме цьогоріч Музей історії міста Козятин : [про роботу Музею історії міста Козятин розповідає краєзнавець та керівник музею Л. Макаревич. Фонд державної колекції документів та предметів музею нараховує біля 2200 одиниць основного фонду та близько тисячі – допоміжного. Основу фонду складають колекції залізничних ліхтарів, міщанських меблів, селянського одягу, знарядь праці, фотографії, листівки, монети, фронтові листи періоду І та ІІ світових воєн, ювілейні медалі тощо. Музей постійно поповнює фондову скарбницю новими експонатами та систематично проводить заходи з культурно-освітньої та виставкової діяльності] / Н. Чернега // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 15 трав. – С. 12.

Костенко, В. Музей – скарбниця минулого : [про діяльність Літинського районного краєзнавчого музею ім. У. Кармалюка, яким протягом 12-ти років керує В. Ткач. У цей період діяльність музею була спрямована на вдосконалення форм і методів музейної роботи, створення необхідних умов для збереження та охорони зібраних цінностей, популяризацію музейної справи, покращення матеріально-технічної бази. У музеї активізувалась науково-дослідницька, експозиційна та виставкова робота. Внаслідок впровадження інноваційних форм у практику роботи музею, зросла кількість відвідувачів, збільшилася кількість стаціонарних та пересувних виставок] / В. Костенко // Літин. вісн. – 2014. – 15 трав. – С. 4.

15 травня Гайсинська районна спілка ветеранів Афганістану разом з працівниками музею ветеранів Афганістану підготували захід, приурочений 26-й річниці виведення військ з Республіки Афганістан. По загиблим афганцям-землякам Гайсинщини та померлим в мирний час проведена панахида місцевим о. Сергієм. Голова Гайсинської райдержадміністрації С. Котенко разом з головою районної спілки ветеранів в Афганістану В. Свіріпою поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам-афганцям в Сквері Слави у м. Гайсин.

16 травня у малій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки нових фондових експонатів, які були отримані музеєм за останній рік. Своє місце у постійних експозиціях зайняли речі передані ветеранами Великої Вітчизняної війни, знахідки часів Голодомору та найновіше – цілий комплекс експонатів переданих Вінницьким куренем Майдану до постійної експозиції «Героям слава!». На виставці представлена антикварна зброя XVI-XIX століття, передана нещодавно працівниками Служби Безпеки України (серед іншого японські мечі та британські палаші), французькі гральні карти таро кінця XIX століття та ціла колекція різноманітних розваг та дрібничок датованих кінцем XIX та серединою XX століття (серед них стереоскопічний апарат, посуд, статуетки, годинники, ручки). Також серед експонатів виставки комплекс речей переданих родиною вже покійного колекціонера Святозара Мальованого та чотири графічні роботи подаровані знаменитим художником, що народився на Вінниччині Феодосієм Гуменюком. Також представлені археологічні знахідки часів середньовіччя: це фібули та натільні хрести козацької доби передані В. Козюком та В. Продивусом.

Сидоренко, З. Зібрати, зберегти та примножити : [про діяльність Оратівського районного краєзнавчого музею, який нині розташований у центрі естетичного виховання дітей. Очолює музей директор О. Василенко. У музеї систематично влаштовуються виставки творчих робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, проводяться уроки мужності, екскурсії, зустрічі з цікавими людьми. Також на базі музею відбуваються майстер-класи з написання писанки, вишивки стрічками, виготовлення м’яких іграшок, флористики та ін.] / З. Сидоренко // Обрії Оратівщини. – 2014. – 22 трав. – С. 4.

Нечай, В. У Козинцях відкрито Музей бойової слави : [до 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні над фашистськими загарбниками, у Козинецькій СЗШ Тростянецького району відкрито Музей бойової слави «Пам’ять». У відкритті взяли участь педагоги та учні школи, краєзнавці, громада. Право перерізати стрічку було надано ветерану Великої Вітчизняної війни С. Сліденко] / В. Нечай // Тростянец. вісті. – 2014. – 22 трав. – С. 3.

Головченко, Н. Подорож у минуле : [про роботу Дашівського краєзнавчого музею Іллінецького району. На даний час у музеї діють дві експозиції «Край партизанської слави» та «Краєзнавство». В музеї широко представлені матеріали про діяльність підпілля: списки членів підпільних груп Дашівського, Іллінецького, Гайсинського, Монастирищенського та інших районів, їх фотографії та спогади. У краєзнавчому відділі розміщені матеріали про історію селища. Завдяки небайдужим односельчанам експозиція музею постійно поповнюється новими експонатами] Н. Головченко // Трудова слава. – 2014. – 22 трав. – С. 5.

22 травня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття ХХІІ обласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». Організатором заходу вже 22 роки поспіль є Вінницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фестиваль проходить за сприяння обласної державної адміністрації та обласної ради. Участь у заході взяли: директор Департаменту соціальної політики облдержадміністрації М. Коваль, начальник у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації О. Стоялова, директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді В. Балицька, заступник начальника служби у справах дітей – начальник відділу усиновлення та сімейних форм виховання В. Чебурей та голова громадської організації «Гармонія» Р. Панасюк. У цьогорічному обласному фестивалі взяли участь 115 дітей та молоді з функціональними обмеженнями з 21 району та усіх міст обласного значення Вінниччини. Вікові категорії учасників від 7 до 35 років. На виставці представлено більше 500 робіт, виконаних різними техніками: твори образотворчого мистецтва (акварель, гуаш, олівці, фарби, петриківський розпис, аплікація (з тканини, паперу), квілінг, графіка); твори декоративно-прикладного мистецтва (випалювання, вишивка бісером, вишивка стрічкою, вишивка хрестиком, вишивка гладдю, плетіння гачком, спицями, вироби з бісеру, різьба по дереву); дизайнові композиції з використанням природного матеріалу (вироби з глини, з солоного тіста, з соломки, ліпка з пластиліну (композиції та окремі вироби); виготовлення іграшок (в’язані, шиті), тощо.

 

22 травня працівники музею «Літературна Немирівщина» разом з учнями Ковалівської школи вшанували День Матері. Учні обмінювалися думками, розповідали та зачитували вірші про матір в творах земляків, тема любові до найближчої людини яскраво виражена в творах: М. Луківа, К. Лазаренка, А. Гудими, Г. Усача та російського поета М. Некрасова.

Зоренко, В. Острівець культури й духовності [в Жмеринському міському історичному музеї відбулося урочисте зібрання, присвячене Міжнародному дню музеї. На зустріч були запрошені гості, які беруть активну участь у виставковій діяльності міського історичного музею – художники, майстри народної творчості, колекціонери. З вітальним словом до присутніх звернулися начальник управління культури і туризму РДА В. Дудік та директор міського історичного музею А. Шеремета. Подяками були відзначені всі хто бере активну участь у створенні тематичних виставок, допомагає музею у зборі експонатів, сприяє його культурно-просвітницькій діяльності] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 23 трав. – С. 8.

23 травня в с. Дяківці Літинського району відбулося святкування 102-ї річниці від дня народження видатного українського письменника, поета, прозаїка, драматурга, академіка АН СРСР М.П. Стельмаха та 25-ї річниці від дня заснування музею. У заході під назвою «Велика рідня» взяли участь: голова Літинської районної ради В. Мельник, перший заступник голови Літинської райдержадміністрації О. Стукан, заступник голови райдержадміністрації Г. Крива, голова Дяківецької територіальної громади Ю. Голованюк, голова комісії Вінницької обласної ради з питань культури, духовності та історичної спадщини М. Вдовцов, секретар Національної спілки письменників України, голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України М. Каменюк, письменник, громадський діяч, член Національної спілки письменників, голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини В. Кобець, представники ЗМІ, громадськість. З нагоди 25-ї річниці від дня заснування музею ім. М.П. Стельмаха Дяківецький сільський голова Ю. Голованюк нагородив грамотами перших працівників музею. Усі присутні на святі мали можливість відвідати літературно-меморіальний музей та будинок М. Стельмаха, а також насолодитися виступами аматорів сцени Літинського районного Будинку культури, пісенною творчістю районної громадської організації «Подільський народний університет культури», учнів Дяківецької школи, яка носить ім’я письменника.

28 травня в Тульчинському краєзнавчому музеї відбулася літературно-музична година «Свою Україну любіть!» за участю учнів 6-го класу дитячого ортопедичного санаторію. Учні мали можливість долучитися до українського народного мистецтва, відвідавши нещодавно відкриту виставку українського народного костюму з фондів музею, з якою їх ознайомила науковий співробітник Г. Луценко. На виставці представлені старовинні вишиванки, весільне вбрання, хустки, намітка. Є справді унікальні в своєму роді речі, що несуть у собі красу та велич української землі, неповторного подільського колориту. На закінчення зустрічі відбулися літературні читання, прикрашені віночком українських мелодій у виконанні співробітника музею С. Сівака.

31 травня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбувся вернісаж V Вінницької бієнале художнього текстилю юних

Кіномистецтво

7 травня у «Зеленому кінотеатрі», що діє при регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» м. Вінниця відбувся показ та обговорення документального фільму німецького режисера Жана Харта «Міфи лісу». Документальний фільм «Міфи лісу» – це незвичайна історія про ліс та його мешканців, яка дозволила зовсім по-іншому поглянути на цей дивовижний витвір природи, дізнатися багато цікавого про життя лісу та його мешканців і про вплив людської цивілізації на екосистему лісу.

14 травня у КіноШик-клубі, що діє при регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» м. Вінниця відбувся перегляд та обговорення франко-іспанського біографічного художнього фільму 1998 року «Лотрек». Глядачі мали можливість зустрітися з художником, якого, попри усі негаразди, ніколи не полишав добрий гумор Анрі де Тулуз-Лотреком. Він геніальний французький художник, один з найяскравіших представників постімпресіонізму, який насамперед був майстром психологічного портрета і творцем театральних афіш. Він був широко відомою особою в богемному паризькому суспільстві кінця XIX століття, постійним мешканцем Монмартра, де його знали практично усі. «Лотрек» – це фільм про складне життя і трагічну смерть художника. Режисеру стрічки вдалося передати увесь вихор паризького життя, яскраву і запаморочливу атмосферу численних кабаре і кафе-шантан Монмартра і трагізм усміхненого потворного чоловічка з красивими і сумними очима – кровного аристократа, неординарного художника, що увіковічнив тогочасну божевільну епоху.

23-24 травня у Вінницькому кінотеатрі «Родина» відбулися покази другої серії проекту «Великі короткі метри», ініційованого минулого року Національним центром О. Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Основу першої підбірки складали фільми режисерів-шістдесятників, що стали прологом феномену українського поетичного кіно. Цього разу прихильники українського кінематографу мали можливість переглянути дебютні та короткометражні роботи класиків українського кінематографа, зняті в 70-х роках. Відібрані за авторсько-хронологічним принципом, у своїй сукупності короткометражні фільми утворюють несподівано цілісний кінопортрет епохи та характерної для неї проблематики. У другому випуску проекту продемонстровано фільми: «Сліпий дощ» (1969 р., реж. Віктор Гресь), «А ну її, цю любов!» (1975 р., реж. Ярослав Ланчак), «Продається щеня» (1976 р., реж. Андрій Бенкендорф), «Старий» (1979 р., реж. Єфим Гальперін), «Ритми театрального» (1978 р., реж. Валентин Марченко), «Один день осені» (1972 р., реж. Вілен Новак), «Лікар» (1973 р., реж. Володимир Бортко), «Співоча точка» (1975 р., реж. Ігор Мінаєв), «Повторення» (1970 р., реж. Борис Івченко) та «Зупиніть Потапова» (1975 р., реж. Борис Небієрідзе) – усі ці фільми, прості за формою, вчать відповідальності й рефлексують над тим, що таке «бути справжньою людиною».

28 травня на черговому засіданні КіноШик-Клубу при регіональному центрі сучасного мистецтва м. Вінниця, у рамках «Імпресіоністичної весни» відбувся кінопоказ французької мелодрами «Ренуар. Останнє кохання» присвяченої Огюсту Ренуару. Режисер фільму Жиль Бурдо, у ролях: Мішель Буке, Кріста Тере, Венсан Ротьє та ін. Стрічка про відомого художника, чия зірка поступово згасає та його синів, чиє славетне майбутнє тільки починає окреслюватися на горизонті. Стрічка про зовнішню старість, яка не дозволяє повноцінно зануритись у творчість та юність, яка спонукає до роботи, змушує шукати красу кожної миті, про життя, сенс якого у живописі та біль, завдяки якому прекрасне стає ще ціннішим.

Образотворче мистецтво

5 травня в Теплицькому районному Будинку культури відбулось відкриття другої персональної виставки майстра народного малярства І. Одноочка «Я серцем розмалюю полотно». Із важливою подією майстра вітали провідний методист обласного центру народної творчості О. Горнасюк, головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації С. Науменко, які подякували майстру за збереження та популяризацію народного малярства та вручили подяку та подарунки на згадку. Музичні вітання пролунали від учнів Теплицької дитячої музичної школи та працівників районного Будинку культури.

6 травня у приміщенні Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського відбулося відкриття персональної виставки творів живопису заслуженого діяча мистецтв України, дослідника і мистецтвознавця Федора Панчука під назвою «Арт-дегустація». 40-у за рахунком персональну виставку автор презентував до свого 60-річного ювілею. З ювілеєм та відкриттям виставки художника вітали: заступник директора департаменту культури Г. Ковальчук, заслужений майстер народної творчості Г. Данилюк, творчі діячі міста, митці, меценати та друзі. Усі картини, представлені на виставці «Арт-дегустація», яскраві та багатокольорові. У представлених роботах художник віддає перевагу експресіоністичним живописним традиціям.

 

Квіти на полотні : [у виставковій залі Ладижинської міської центральної бібліотеки відбулася презентація персональної виставки молодої ладижинської художниці Ольги Нагорної. На виставці майстриня представила роботи написані олійними та акриловими фарбами. У її творчому доробку багато композицій з квітами. Захід організувала і представила завідуюча сектором краєзнавства міського Будинку культури «Лада» Т. Макарович] // Нове місто. – 2014. – 8 трав. – С. 9.

14 травня у приміщенні обласного центру народної творчості м. Вінниця відбулось відкриття персональної виставки майстра народного малярства з с. Орлівка Теплицького району І. Одноочка «Орлівський теплоцвіт». Його картини неодноразово брали участь в обласних виставках. У заході взяли участь: директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, голова обласного осередку національної спілки майстрів народного мистецтва України І. Горобчук, заслужений майстер народної творчості України Г. Данилюк, завідуюча навчально-науковою лабораторією з етнографії Поділля ВДПУ ім. М. Коцюбинського Т. Пірус, провідні методисти обласного центру народної творчості Ж. Дмитренко, З. Красуляк, члени спілки письменників, голова Орлівської територіальної громади О. Тригубенко, заступник директора з культурно-масової, інформаційної та науково-методичної роботи Теплицького районного Будинку культури А. Волинець та члени спілки письменників України. Експозицію нинішньої виставки складають твори, написані в різні часи – пейзажі, портрети, натюрморти.

 

Волков, Є. Чарівними барвами мистецтва поділилася зі школярами ладижинська художниця : [у Ладижинській міській бібліотеці відбулася виставка картин Ольги Шило. Її творчі здобутки становлять близько тридцяти картин, де як правило зображено квіти чи пейзажі різних куточків. На відкриття виставки завітали учні Ладижинської ЗОШ №2, які цікавилися у авторки як з’являються теми для написання картин, які фарби вона використовує, тощо] / Ладижин. газ. – 2014. – 15-21 трав. – С. 17.

17 травня у ТРЦ Sky Park м. Вінниця відбулося відкриття першої у місті виставки мобільної фотографії «Мистецтво в квадраті». Організатором виставки виступило творче об’єднання «Spectr». За три тижні від оголошення подачі робіт на конкурс організатори отримали біля семи сотень фото, з яких відібрали 180 та надрукували для експозиції. Серед всіх цих різноманітних за стилем та тематикою робіт, зрештою було обрано три найкращих. Переможцями стали О. Черешнюк, О. Бірюкова та А. Кулер.

20-29 травня у холі Вінницької міської ради відбулася виставка викладача Вінницької дитячої художньої школи Надії Карабан під назвою «Світ Надії». На виставці представлено 29 творчих робіт у різних техніках, серед яких гуаш, акварель, батик, графіка. Картини виконані протягом 2005-2014 рр. У картинах автор розкриває образ жінки, жіночності, адже жінка дає початок всьому живому на Землі.

 

28-31 травня у виставковому павільйоні «Мегамолл-Експо» м. Вінниця відбулася виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва учнів та майстрів студії «Чудесна мить». Під час проведення виставки майстри студії проводили безкоштовні майстер-класи, також відбувся ярмарок кращих робіт.

29 травня у регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулося відкриття виставки юних художників відділення образотворчого мистецтва Вінницької дитячої школи мистецтв. Виставка організована в рамках традиційного щорічного благодійного проекту «Сім кольорів дитинства», до Міжнародного дня захисту дітей. Відділ образотворчого мистецтва працює з перших днів заснування Вінницької дитячої школи мистецтв. Учні відділення є учасниками та переможцями багато чисельних Міжнародних виставок у м. Делі (Індія), м. Тегерані (Іран), м. Лідіце (Чехія), м. Нова Загора (Болгарія), у міжнародному пленері юних художників у м. Луцьк, Всеукраїнських, обласних, міських конкурсів дитячої творчості, зокрема: «Об’єднаймося ж, брати мої» (присвяченому Шевченківським дням), «Як я захищатиму Батьківщину», «Я люблю Україну», «Я хочу жити в якісному світі», «Таланти багатодітної родини», «Митниця очима дітей», «Арт-Олімп», «Різдвяна зірка», «Малюємо старовинну Вінницю», «Малюємо новорічну Вінницю», «Вінниця – європейське місто», «Світ навколо нас», «Сонячна палітра» та ін. До нинішньої експозиції увійшло понад 50 робіт, значну частину яких складають твори цьогорічних випускників. Представлені на виставці дитячі малюнки різні за тематикою, але об’єднані безмежною фантазією та оригінальності творчого мислення, піднесеним настроєм та яскравими фарбами. У програмі відкриття виставки відбулися виступи юних музикантів, учнів музичного відділення Вінницької дитячої школи мистецтв.

31 травня на площі Європейській у м. Вінниця відбулася фотовиставка «Сушка» – формат виставки, що об’єднує фотографів: аматорів, професіоналів, ломографів і прихильників традиційної зйомки. Організатором «Сушки» у Вінниці є ВО ВМГО «Молодь Демократичного Альянсу». Формат виставки «Сушка» є унікальним та єдиним у своєму роді. Усі бажаючі мали можливість долучитись, варто було принести фотокартки та розвішати їх на мотузках під відкритим небом. В обмін на свої фотографії можна було брати будь-які інші, що сподобалися. В програмі заходу також відбулися фотоквест, майстер-класи, унікальна фотолокація для усіх бажаючих, конкурси, ігри та розіграш подарунків для фотографів-учасників «Сушки».

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

В рамках двох міжнародних фольклорних фестивалів – в м. Ізміт та в м. Сакар’я у Туреччині, народний художній колектив України ансамбль танцю «Радість» Вінницького міського палацу дітей та юнацтва ім. Л. Ратушної отримав дипломом за зайняте перше місце та золоту медаль. У фестивалі взяли участь колективи з 9 країн: Азербайджану, Болгарії, Латвії, Індонезії, Татарстану, Албанії, Боснії та Герцеговини, України та Туреччини. В репертуарі колективу українські народні танці та пісні, жартівливі естрадні хореографічні композиції. Журі фестивалю визнало виступ колективу «Радість» з Вінниччини найкращим.

Шпортун, М. Сільський Будинок культури – центр культури на селі : [про діяльність Ковалівського сільського Будинку культури Немирівського району. За 24 роки керівництва сільським Будинком культури М. Свентух та художнім керівником Т. Свентух склався свій стиль і система масової роботи, де головним напрямком є концертна діяльність. При закладі постійно працюють гуртки та художні колективи, які беруть участь у різноманітних святкових заходах, концертах художньої самодіяльності, виставках творів народних умільців] / М. Шпортун // Прибуз. новини. – 2014. – 15 трав. – С. 11.

Слюсар, І. Творчість з глибини сердець : [про діяльність Пологівського сільського Будинку культури Теплицького району. При закладі діють: гуртки вокальний та художнього читання, сільська бібліотека, окрасою СБК є народознавча кімната, яка є результатом тісної співпраці працівників культури та громади села] / І. Слюсар // Вісті Тепличчини. – 2014.– 15 трав. – С. 5.

24 травня у залі Вінницької обласної філармонії відбувся звітний концерт студії танцю New Stream. Учні студії беруть участь у спортивних турнірах, конкурсах і фестивалях присвячених танцювальному мистецтву. У New Stream навчають красиво і технічно рухатися під музику, розвивають почуття ритму, музикальність, творчий потенціал. На концерті, який присвячений єдності держави, можна було побачити виступи вихованців студії у різних стилях виконання, від сальси до хіп-хопа, від східних до сучасних танців.

Федорчук, К. Пророста талантами «Зернятко» : [про діяльність колективу «Зернятко», що діє при Липовецькому районному Будинку культури з 2000 року. Нещодавно колектив підтвердив своє звання «зразковий», представивши 7 хореографічних композицій: танець «Осінній настрій», «Метелики», танець пам’яті загиблим солдатам «Доля солдата», «Нам хочеться гулять», «Ніч яка місячна», хореографічну композиції «Моя земля, моя країна» та ін. Колектив активно бере участь у районних та обласних заходах] / К. Федорчук // Липовец. вісті. – 2014. – 30 трав. – С. 1.

Декоративно-прикладне мистецтво

Поділля. Творчість. Діти : [під такою назвою у Мурованокуриловецькому районному Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся районний збір-конкурс юних майстрів народних ремесел. Всі учасники конкурсу є вихованцями гуртків РБДТЮ декоративно-ужиткового напрямку. Загалом у заході взяли участь 21 учасник. Конкурс відбувався у номінаціях: вишивка, витинанка, петриківський розпис, різьблення по дереву та писанкарство] // Наше Придністров’я. – 2014. – 2 трав. – С. 5.

8 травня у рамках районного фестивалю творчості талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе – і в тебе повірять інші», в залі засідань Козятинської райдержадміністрації відбулася виставка творчих робіт учасників. Тематика і жанри представлених композицій були різноманітні – це вироби з бісеру та паперу, вишивки, незвичайні картини з підручних матеріалів, майстерні вироби з дерева, тощо. За висновками журі лауреатами фестивалю стали: О. Жовтяк (с. Самгородок), Я. Загоруй (с. Самгородок), А. Барановська (с. Кордишівка). Привітати дітей завітали: перший заступник голови райдержадміністрації М. Купчик, заступник голови райдержадміністрації І. Джус, педагоги та організатори виставки.

12-13 травня у приміщенні Бершадської КО РДЮСШ «Ровесник» відбулася виставка робіт обдарованих дітей з особливими потребами «Повір у себе – і в тебе повірять інші». Під час виставки було зібрано благодійну допомогу, кошти якої направлені на підтримку юних талантів. Такі ж виставки відбулися протягом травня в 19 населених пунктах району. На виставках були представлені роботи 61 дитини, серед яких: твори образотворчого мистецтва (малюнки, аплікації, квілінг), твори декоративно-прикладного мистецтва (вишивка, вироби з бісеру, різьба по дереву), дизайнові композиції з використанням природного матеріалу (вироби з солоного тіста, фітодизайн) тощо. Всі учасники отримали подарунки за участь у заході.

Осаволюк, С. Руками і серцем : [у Калинівському технологічному технікумі відбулося відкриття виставки творчих робіт вихованців навчального закладу. На виставці представлені вироби у різних техніках виконання: картини написані фарбами, простим олівцем, на тканині, в техніці батик, зі стружки кольорових олівців, вироби з бісеру, натурального та штучного волосся, паперопластики, розписані тарілки та декоративні маски, тощо] / С. Осаволюк // Прапор Перемоги. – 2014. – 16 трав. – С. 3.

Корольова, А. Художня творчість пишно буяє у кожному селі Чечельницького краю : [про виставку творів майстрів Чечельницького району, що відбулася у районному Будинку культури. В експозиції виставки були представлені: вишиті картини, рушники, сорочки, вишиті бісером ікони, аплікації, тощо] / А. Корольова // Чечельниц. вісн. – 2014. – 22 трав. – С. 5.

30 травня в обласному центрі народної творчості відкрилась виставка образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва «Подільська народна іграшка». Для багатьох поколінь українського народу іграшка була одним з важливих засобів виховання, зокрема сприяла естетичному, фізичному й інтелектуальному розвитку дітей. Іграшка поставала першим духовним чинником на стежці пізнання навколишнього життєвого простору, народних звичаїв, обрядів, занять та побуту дорослих. Сучасна народна іграшка, як різновид художньої творчості, якій притаманні широта тематики, розмаїття пластичних форм, вишукане поліхромне колористичне декорування виробів. Століттями екологічно чистими матеріалами для виготовлення іграшок служили глина, деревина, тканина, тісто та рослинні матеріали. На нинішній виставці «Подільська народна іграшка» представлені роботи біля 60-ти майстрів з м. Вінниці та Вінницької області. Зокрема презентували: керамічні іграшки Т. Шпак та Ф. Міщенко (с. Бубнівка Гайсинського р-ну), С. Погонець (с. Крищинці Тульчинського р-ну), В. Квасницька (с. Вінницькі хутори Вінницького р-ну), Г. Доценко (смт. Оратів), В. Ніколаєва (м. Вінниця); ляльки–мотанки Л. Косенко (смт. Тростянець), Ю. Васюк (м. Вінниця), А. Лісова (м. Погребище), Н. Вапельник (с. Кошлани) і Т. Данилюк (с. Осична Оратівського району); дерев’яні іграшки: І. Гонько, О. Крутих (м. Вінниця); іграшки з тканини та ниток: Д. Сіберко, А. Триандофілова, О. Гамер (м. Гайсин); м’яка іграшка: А. Афанасьєва (м. Вінниця); кавові іграшки: О. Процюк (м. Жмеринка). Вінницька майстриня П. Любарець представила на виставку вишите панно «Наша Україна» і текстильні ляльки. Серед юних учасників виставки свої роботи представили: студенти художнього відділу Тульчинського училища культури (керамічні іграшки, малярство на склі, витинанки, картинки декоративного розпису); юні майстри зразкових аматорських студій прикладного мистецтва «Дивоцвіт» Могилів-Подільського МБНТ (іграшки з мотузки, живописні картинки); «Юний майстер» Оратівського РБК (керамічна іграшка); Клембівської ДМШ (живописні картинки); «Гостина» Сосонського СБК Вінницького району (лялька-мотанка, вишивка); вихованці Вінницьких – ДМШ №2 (керамічна іграшка, живописні картинки), АРТ-майстерні «Скриня» (іграшки з гіпсу, гобелен, живописні картинки) та етномайстерні «Коло» (керамічна іграшка); Станіславчицької ДМШ Жмеринського району (живописні картинки); Крижопільської ШЕВ (керамічна іграшка та графічні картинки); Хмільницької школи мистецтв (картинки декоративного розпису, витинанки).

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

Черкашіна, І. Колискову співали всі: і діти, і батьки : [в рамках заходів, присвячених Дню Матері, Міжнародному дню сім’ї та Дню захисту дітей у Немирівському районі відбувся традиційний районний конкурсу «Колискова пісня». Мета заходу – відродження народних традицій, естетичний розвиток та виховання дітей дошкільного віку. До участі у заході долучилися працівники дошкільної освіти, діти та їх батьки. Учасники конкурсу представляли народні та сучасні колискові пісні українською та російською мовами у супроводі фонограми та у живому виконанні під супровід музичних інструментів. Переможницею конкурсу стала О. Йолтухівська, яка не один рік присвятила народній творчості. У її виконанні прозвучала українська народна колискова «Ой ходить сон». Переможниця конкурсу братиме участь у обласному конкурсі «Колискова пісня», що відбудеться у м. Вінниця] / І. Черкашіна // Прибуз. новини. – 2014. – 1 трав. – С. 5.

Просвєтова, О. Відроджують вишиванку : [в актовій залі Могилів-Подільської ЗОШ №5 відбувся міський етап обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт «Буденний і святковий одяг подолян», який відбувся в рамках тижня народознавства «Любіть Україну вишневу свою». До участі були запрошені учні шкіл міста – знавці народної творчості, побуту, звичаїв та традицій. Під час захисту робіт учасники розповіли про види традиційного та святкового одягу, різновиди матеріалів для його виготовлення, способи поєднання між собою різних елементів одягу. До заходу були оформлені виставки з використанням зразків буденного та святкового одягу, альбомів з фотографіями національного одягу, характерного для певної місцевості] / О. Просвєтова // Слово Придністров’я. – 2014. – 1 трав. – С. 8.

5 травня відбувся звітний концерт народного відділу Немирівської дитячої музичної школи. Звіт народного відділу – це річна робота кожного з педагогів і здобутки їх учнів, сконцентровані в одній концертній програмі. Кожен з народних інструментів неповторно звучить у сольній програмі, але найвище досягнення – це твори виконані ансамблями та оркестрами.

6 травня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулося урочисте відкриття IX Міжнародного фестивалю «Барвінкове кружало». Цього року у фестивалі взяли участь дитячі хореографічні колективи з Донецька, Львову, Луганська, Одеси, Ужгорода, Миколаєва, Хмельницького, Бердичева, Вінниці та Вінницької області. Всього 19 колективів, у яких майже тисяча дітей. З вітальними словами до учасників та присутніх звернулись: заступник голови облдержадміністрації Л. Щербаківська, заступник голови обласної ради Н. Солейко та в. о. міського голови, секретар міської ради С. Моргунов. Оскільки у концертній програмі виступали колективи з різних регіонів України, то можна було побачити номери з різноманітними національними та етнографічними відтінками. Абсолютна більшість номерів створена на народній основі та передавала красу українського мистецтва.

 

7 травня відділом освіти Оратівської райдержадміністрації проведено районне свято «Обдарована молодь Оратівщини». З вітальним словом виступили: голова районної державної адміністрації Н. Мельничук, голова районної ради А. Опалюк, начальник відділу освіти Ф. Барановський. В ході свята були вручені премії та дипломи переможцям обласного та районного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів ім. П. Яцика, Т. Шевченка, природоохоронних, творчих конкурсів тощо. Для переможців інтелектуальних конкурсів звучали музичні вітання творчих колективів районного Будинку дитячої творчості.

8 травня у м. Калинівка відбувся районний фестиваль творчості і талантів для дітей з функціональними обмеженнями «Повір у себе і у тебе повірять інші», який організували Калинівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом освіти райдержадміністрації. Метою даного заходу є створення сприятливих умов для розкриття та самовираження талановитих дітей з особливими потребами. Під час фестивалю діти представляли на огляд журі малюнки, аплікації з паперу і пластиліну, вишивки, вироби з дерева, сірників та тіста, природних матеріалів, оригамі. Переможцями фестивалю стали: І. Козак з м. Калинівка (у номінації «Твори образотворчого мистецтва», О. Литвин з с. Комунарівка (у номінації «Твори декоративно-прикладного мистецтва») та О. Герасимов з с. Сальник (у номінації «Дизайнові композиції з використання природних матеріалів»). Усі учасники нагороджені грамотами, подяками та подарунками. Кращі роботи будуть представляти район на обласному фестивалі «Повір у себе», що відбудеться у м. Вінниця.

Мельник, С. Життя – як пісня : [у Чернівецькому районному Будинку культури відбувся звітний концерт директора музичної школи мистецтв, керівника трьох народних колективів Михайла Савчука, який співпав з відзначенням його шестидесятиріччя. У концерті на підтвердження звання «народний» атестувалися Чернівецький хор, Моївський хор, вокальний квартет ДМШ, інструментальний ансамбль ДМШ, зразковий дитячий хоровий оркестр ДМШ. На завершення концертної програми прозвучала фінальна пісня у виконанні всіх учасників «Єднаймося, люди й родини», присвячена загиблим героям Майдану] / С. Мельник // Чернівец. зоря. – 2014. – 9 трав. – С. 6.

12 травня в Тростянецькому Будинку дитячої творчості відбулось свято присвячене Дню Матері, за участі редактора районного радіомовлення Р. Зарванської, голови первинної ветеранської організації селища Тростянець А. Голенченко, учасника бойових дій у Великій Вітчизняній війні Г. Гуцаленко, працівників та вихованців Будинку дитячої творчості та їх матерів. Вихованці Будинку дитячої творчості подарували присутнім святковий концерт.

12 травня Вінницькою центральною районною бібліотекою на базі Якушинецького Будинку культури проведено бібліокафе «А жінка в світ приходить для любові», приурочене Дню Матері. На святі йшла мова про жінок, матерів, бабусь, які величаво і свято несуть свою місію матері, берегині, охоронниці, доброго янгола сімейного вогнища. На заході була презентована нова краєзнавча збірка, яку видала районна бібліотека «Свята радість материнства», до якої увійшли дані та розповіді про матерів-героїнь Вінницького району. Збірка складається з 6-ти розділів. Перший розділ – «Нема цвіту красивішого за маківочки, нема роду милішого від матіночки». Це розділ, який об’єднує всіх матерів-героїнь району. Окремо виділені жінки, які народили тільки хлопців в розділі «У нашого роду нема переводу». Третій розділ під назвою «Материнські лебідоньки», які народили і виховали лише дівчаток. Розділ «Подвійне материнське щастя» розповідає про матерів, котрі народили двійнят. Жінки, у яких діти не лише однієї статі представлені у розділі «Загадкове материнство». В останньому розділі «Материнське багатство» йдеться про матерів, які народили найбільшу кількість дітей. Протягом свята звучали пісні про матерів.

12 травня у приміщенні Вінницької РДА відбувся захід присвячений Дню Матері, за участю родин, які виховують більше трьох  дітей. Голова районної державної адміністрації В. Шмігель привітав усіх зі святом, зазначивши, що ще з дитинства життя освячується материнським благословенням, зігрівається лагідністю, добротою і турботою. Протягом заходу відбулися творчі виступи аматорів районної сцени. Також до заходу організовано виставку робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

12 травня у Гайсинському районному Будинку культури відбувся тематичний захід до Дня Матері «Ми матір називаємо святою». З вітальним словом до присутніх звернувся начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту В. Руденко, який висловив слова вдячності усім присутнім матерям за дар життя своїм дітям, доброту й турботу, безмежне терпіння і щоденну клопітку працю. На свято завітали матері-героїні, які поділись з присутніми секретом сімейного щастям, а також силою тепла та мудрості у процесі виховання дітей. Концертну програму підготували колективи районного Будинку культури: чоловіче тріо з піснею «Два кольори», дует Л. Горошко та Т. Сидорчук виконали пісню «Розмова матері і доньки», народне жіноче тріо заспівали «Мамина хустина». Дитячий ансамбль «Домісолька» та танцювальний колектив «Фієста» продемонстрували хореографічні постановки.

 

13 травня в Теплицькому районному Будинку культури відбувся традиційний конкурс краси і грації «Пані Теплик – 2014», присвячений Дню Матері. Учасницями цьогорічного дійства стали матусі. В номінаціях: візитка, діловий стиль, розминка, дефіле, представлення кулінарних виробів, творчий конкурс та вечірня сукня змагались: Т. Мацієвська, О. Гижко, А. Табашнюк, В. Вахівська, Н. Кулібаба та Г. Колос. Кожній учасниці вдалося створити індивідуальний образ – від благородної елегантності до грайливої ніжності. Титули «Панні загадковість» отримала Т. Мацієвська, «Панні романтичність» – О. Гижко, «Панні елегантність» – А. Табашнюк, «Панні чарівність» – Н. Кулібаба, «Панні вишуканість» – В. Вахівська, а найголовніший титул «Панні Теплик – 2014» виборола Г. Колос. Усі учасниці отримали букети квітів та подарунки від спонсорів.

14 травня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулося традиційне свято-зустріч керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради з талановитою учнівською та студентською молоддю Вінниччини «Таланти Поділля – 2014». Привітати інтелектуальну еліту Вінниччини завітали: голова обласної державної адміністрації А. Олійник, заступник очільника обласної ради Н. Солейко та заступник Вінницького міського голови А. Рева. Долучилися до свята керівники закладів управління освіти, керівники вищих навчальних закладів, директори шкіл, гімназій та батьки юних талантів. Дипломами, почесними грамотами Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради, грамотами управління освіти і науки облдержадміністрації, а також грошовими преміями нагороджували переможців ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських предметних олімпіад, ІІ і ІІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, призерів спортивних змагань, переможців Всеукраїнських мистецьких та технічних конкурсів та педагогів, які їх підготували. Нагороди отримали також кращі студенти та учні професійно-технічних навчальних закладів, які здобули перемоги на обласних та всеукраїнських конкурсах фахової майстерності, заклади та установи освіти області, що стали переможцями Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади». По завершенню урочистої частини відбулися музичні та танцювальні номери за участю творчих колективів Вінниччини.

14 травня в Крижопільському районі відбувся фестиваль-пам’ять «Бортнякова весна», присвячений вшануванню пам’яті відомого письменника-земляка Анатолія Агафоновича Бортняка. Участь у заході взяли: дружина поета Г. Бортняк; поетеса, заступник голови Міжнародного Вінницького земляцтва у Києві, лауреат багатьох літературних премій Н. Гнатюк; український поет, журналіст, громадський діяч, заслужений журналіст України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат багатьох літературних премій, а також лауреат цьогорічної премії Анатолія Бортняка – П. Перебийніс; поетеса, заслужений працівник культури України, лауреат багатьох літературних премій В. Сторожук; письменник, прозаїк та журналіст Ю. Сегеда; голова районної державної адміністрації В. Панчук; голова районної ради А. Стратієвський; перший заступник голови районної державної адміністрації В. Круць; начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Кройтор та Жабокрицький сільський голова М. Вербовецька. Організаторами свята були працівники культури та освіти району. В першій половині дня фестиваль відбувався в Жабокрицькому сільському Будинку культури, де було організовано книжкову виставку з нагоди свята. Учні та вчителі Жабокрицької ЗОШ І-ІІІ ст. підготували композицію-розповідь про А. Бортняка, також прозвучали пісні на слова поета у виконанні Н. Нізельської, українські народні пісні у виконанні народного аматорського колективу «Любисток» Жабокрицького СБК. В другій половині дня фестиваль проходив в районному Будинку культури, де звучали пісні у виконанні народних аматорських колективів «Молодички» та «Кряжани» районного Будинку культури, а також солістів М. Казанської, І. Корнейко, В. Андрусяка, Я. Лінивої та З. Гаврильчук.

 

15 травня в приміщенні Кордишівського Будинку культури Козятинського району відбувся ХІІІ районний рейтинг-конкурс «Дитина року» – фестиваль «Травневий зорепад». У заході взяли участь: заступники голови райдержадміністрації М. Купчик та І. Джус, начальник відділу освіти райдержадміністрації А. Діденко. Головну нагороду фестивалю виборола учениця Переможнянської СЗШ І-ІІІ ст. Д. Обребська.

15 травня у залі кафе «Козацький двір», у центрі м. Липовець з нагоди свят – Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї відбулася святкова програма під назвою «Єднаймося, дружна наша родино!», за участю заступника голови райдержадміністрації О. Фурманюка, заступника голови районної ради М. Герасименка та заступника Липовецького міського голови В. Тращук. Ініціаторами проведення заходу став районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у співпраці з службою у справах дітей райдержадміністрації, сектору у справах сім’ї, молоді та спорту та районним дитячо-юнацьким центром. На святкування Дня Матері та Міжнародного дня сім’ї було запрошено 32 сім’ї. В програмі свята прозвучали тематичні вірші та пісні.

Повір у себе : [під таким гаслом на базі Козятинського міського Будинку культури відбувся конкурс творчості дітей та молоді з особливими потребами. Цього року у конкурсі взяли участь 30 учасників різного віку – вихованці Козятинської філії обласного реабілітаційного центру «Промінь» та учні шкіл міста. На виставку були представлені різноманітні вироби: малюнки на різні теми, вироби з бісеру, декупаж, вироби з дерева, оригамі тощо. За участь у виставці-конкурсі кожен учасник отримав подяку від міського голови та подарунки від спонсорів свята] // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 15 трав. – С. 7.

Зоренко, В. «Добро спішіть творити, люди!» : [в Жмеринському Центрі позашкільної роботи відбувся ХІІ фестиваль творчості і талантів дітей та молоді з обмеженими можливостями «Повір у себе». Організаторів та учасників фестивалю привітали заступник міського голови, начальник управління економіки А. Коновал та директор міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л. Горчук. У фойє Центру позашкільної роботи оформлена виставка виробів дітей та молоді з обмеженими можливостями: картини, вишивки, аплікації, вироби з бісеру, тощо. Всі учасники фестивалю нагороджені грамотами, подяками та пам’ятними подарунками] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 16 трав. – С. 3.

Зоренко, В. «То не слова – мелодія душі…» : [у Жмеринській ЗОШ №3 відбулася зустріч школярів з поетом та керівником міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно» Володимиром Горлеєм. Учні читали вірші В. Горлея та виконували пісні на його слова. До уваги присутніх була представлена виставка поетичних збірок автора «Лірика», «Колесо життя», «Голос любові», «Мить щедрості», «Славний вожачок» та ін. На згадку про зустріч у літературній світлиці автор подарував школярам значки та збірку віршів для дітей, авторами яких є відомі поети] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 16 трав. – С. 4.

17-18 травня, з метою розвитку хореографічного мистецтва на Вінниччині, в м. Тульчин відбувся обласний конкурс хореографічного мистецтва ім. Володимира Румянцева. У заході взяли участь 55 творчих колективи, близько 1800 учасників зі всіх районів Вінницької області. З вітальним словом до присутніх звернулися: голова Тульчинської районної державної адміністрації Г. Роспутна, почесні гості заходу – директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, заступник директора ОЦНТ О. Назарець, головний спеціаліст з питань мистецьких установ управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації О. Дернова. Виконавську майстерність, оригінальність композиції та відповідність музичного супроводу оцінювало висококваліфіковане журі: заслужений артист України, художній керівник та головний диригент обласного академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» обласної філармонії А. Кондюк, провідний методист з хореографічного мистецтва ОЦНТ О. Маркова, головний спеціаліст відділу культурно-мистецьких установ УКОДА О. Дернова, заступник директора ОЦНТ О. Назарець, за


Хроніка культурного життя Вінниччини
Травень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше