ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Січень

Версія для друку

Музейна діяльність

У Центрі позашкілля – музейна кімната : [в Хмільницькому Центрі дитячої та юнацької творчості відбулося урочисте відкриття кімнати-музею Історії Центру дитячої та юнацької творчості. У музеї представлені експонаті вихованців закладу, які здобули нагороди обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та виставок. В експозиції представлені вироби присвячені місту Хмільник, колекції одягу в стилі «етно-casual», галерея картин виготовлених з бісерокераміки, художнього розпису тканини, петриківського розпису витинанки, гильошировання, історична серія автомобілів часів Великої Вітчизняної війни та сучасні моделі. У відкритті взяли участь перший заступник міського голови П. Дреженков, начальник управління освіти Г. Каведа, директори загальноосвітніх шкіл, школи мистецтв, учні та випускники закладу] // Я та місто Хмільник. – 2014. – 2 січ. – С. 13.

Святий вечір напередодні Різдва – це особливий момент в житті кожної людини. Різдвяний дух намагались передати і працівники Вінницького обласного краєзнавчого музею. Вже восьмий рік поспіль тут проходить фестиваль різдвяних страв «Подільський святвечір – 2014. Багата кутя». Цього року на дійство запросили вихованців Жмеринського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, а також вихованців дитячого будинку сімейного типу А. Аширової та С. Мельника.

Світлиця обласного краєзнавчого музею повниться не лише експонатами, що розповідають про історію українського народу. На фестивалі гостей частують кутею, пампушками, галушками, рибою. Фестиваль «Багата кутя» – це яскравий та перший у Новому році захід у робочому календарі Вінницького обласного краєзнавчого музею.

   

14 січня, з метою збереження та популяризації українських традицій та обрядів на Бершадщині, на базі Бершадського районного краєзнавчого музею відбулося театралізоване дійство «Щедра кутя. Новий рік». У святі взяли участь: головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Т. Тиворська, учні місцевої загальноосвітньої школи та дитячої музичної школи ім. Р.А. Скалецького, гуртківці музею та запрошені гості. Звучали пісні-щедрівки у виконані дитячого вокального ансамблю «Кольорові парасольки» та вокального ансамблю «Елегія» дитячої музичної школи ім. Р.А. Скалецького.

16 січня голова Могилів-Подільської районної державної адміністрації М. Вдовцов побував у Вендичанській ЗОШ І-ІІІ ступенів, де за ініціативи директора Л. Рафальської організовується музей народної майстрині художниці О. Леонової. М. Вдовцов оглянув виставкові зали музею та поспілкувався з фахівцями Вінницького обласного краєзнавчого музею, які надають методичну допомогу ініціаторам, це зав. сектором виставкової роботи Т. Журукова, старший науковий співробітник науково-методичного відділу О. Ковтонюк та ін.

20 січня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася презентація художньо-мистецького проекту «Україна – інтеркультурна держава», присвяченого Дню Соборності та Свободи України. Його автор – молодий вінницький художник Анатолій Гайструк, який презентував увазі глядачів свої гобелени, олійний живопис, графічні роботи із зображенням української столиці та міст, що символізують різні регіони держави, а також столиці країн, з якими Україна пов’язана історично. Привітати з черговою виставкою молодого автора прийшли представники обласної влади, зокрема: заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова, голова обласної ради С. Татусяк, поціновувачі мистецтва, викладачі юного митця. Мету проекту, в рамках якого картини створювалися протягом 5 років, Анатолій Гайструк бачить в укріпленні миру та взаєморозуміння в Україні між людьми різних національностей, віросповідань і політичних поглядів за допомогою взаємообміну культурними досягненнями.

30 січня, до 100-річчя від дня народження видатного українського архітектора Антонія Крейчі в обласному краєзнавчому музеї відбувся VI обласний семінар «Дні архітектурної науки пам’яті Антонія Крейчі». Захід відбувся за сприяння облдержадміністрації, обласної ради, управління містобудування та архітектури ОДА, управління культури і туризму ОДА та обласного краєзнавчого музею. У семінарі взяли участь начальник управління містобудування та архітектури ОДА – головний архітектор області С. Царенко та представники архітектурної галузі області. С. Царенко коротко розповів про професійну діяльність Антонія Крейчі та наголосив на значному внеску видатного архітектора на Вінниччини. А саме, про те, що Антоній Крейч розробив понад 80 різних проектів, зокрема 24 проекти планування міст і селищ, 21 проект будинків і споруд та 37 проектів малих архітектурних форм. В ході засідання відбулися доповіді, щодо актуальних завдань органів містобудування та архітектури області та про проблемні ситуації розміщення об’єктів у сучасних умовах. Присутні мали змогу взяти участь в урочистому засіданні історичного клубу «Зодчий Антоній Крейчі та його ХХ століття». В ході засідання відбувся перегляд телефільму, презентація ювілейного буклету про Антонія Крейчі та заслухано повідомлення у вигляді спогадів та нововиявлених матеріалів про видатного зодчого.

У Вінницькому обласному клінічному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни незабаром з’явиться музейна кімната. Про це повідомила заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова. «Музей – це прерогатива відповідних музейних закладів, він потребує особливих вимог для свого облаштування. А от музейна кімната – гарне починання», – зазначила заступник голови облдержадміністрації. Готовність підтримати ініціативу вже висловили у Вінницькому краєзнавчому музеї та пообіцяли виділити експонати для музейної кімнати.

Театрально-концертна діяльність

Лавренюк, Д. Гайсинському театру – 60 : [про Гайсинський народний самодіяльний театр, що діє при районному Будинку культури. За 60 років існування театр підготував і показав глядачам 1275 вистав. У репертуарі театру такі постановки вистав: «Наймичка», «Безталанна», «За двома зайцями», «Загибель ескадри», «Витівки шинкарки Феськи», «Ретро», «Зайдиголова», «Смертельний трюк» та ін.] / Д. Лавренюк // Трибуна праці. – 2014. – 10 січ. – С. 2.

Казкова мандрівка у чарівний світ : [на сцені Жмеринського Будинку науки та техніки відбулася казкова мандрівка у чарівний світ фантазії. Діти та дорослі мали можливість споглядати костюмоване дійство за участю відомих казкових персонажів та популярних героїв дитячих мультфільмів. Виставу підготували актори – викладачі та вихованці Будинку народної творчості та Центру позашкільної роботи] // Жмерин. газ. – 2014. – 17 січ. – С. 12.

Протягом січня у Вінницькому академічному обласному театрі ляльок відбулися вистави для дітей: казка-гра «Гусеня», казка «Ведмежатко Рім-Тім-Ті», «Кошеня на снігу», лірична поема «Хто розбудить Сонечко?», де маленькі глядачі мали можливість дізналися, що таке милосердя і справжня дружба.

Музичне життя Вінниччини

Заквацька, О. Під звуки духового оркестру… : у селі Скала Оратівського району відбувся фестиваль духової музики «Сільські музики». У фестивалі взяли участь шість творчих колективів з сіл району: Балабанівка, Скала, Чернявка, Юшківці, Медівка, смт Оратів. З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної ради В. Токарчук та заступник голови Оратівської РДА Г. Колонюк] / О. Заквацька // Обрії Оратівщини. – 2014. – 16 січ. – С. 1.

17 січня у Немирівській дитячій музичній школі відбувся концерт духовної музики, підготовлений педагогами та учнями школи. У заході взяли участь: ансамбль «Мрія», (керівник О. Янушкевич), хор «Пролісок» Немирівської ДМШ (керівник О. Євтушенко) та інші музичні гурти. У виконанні М. Настюк прозвучала українська народна колядка в обробці О. Кравців «Во Віфліємі нині новина». На завершенні концерту духовної музики всі присутні заспівали колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю!».

19 січня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулася різдвяна програма «З неба до землі», що складалася з кращих колядок та щедрівок у виконанні «Піккардійської терції». Музичні обробки українського та світового різдвяного фольклору з перших нот створили особливу атмосферу у залі. Відомі «Щедрику», «Добрий вечір тобі», «Нова радість стала» та інші старі обрядові пісні переспівані по новому. 18 колядок, які становлять зміст різдвяного альбому «З неба до землі» (п’ять іншомовних – польська, іспанська, шотландська та дві американські) звучали мовою оригіналу, надихаючи на добро, радість і святкування.

22 січня у Вінницькій обласній філармонії відбувся сольний концерт талановитої вінницької акордеоністки Інни Яблонської. Солістка філармонії акордеоністка І. Яблонська грає на улюбленому інструменті з дитинства. У Вінниці вона освоювала інструмент в гуртку, музичній школі, училищі, а потім розпочала кар’єру солістки в Аргентині. Ритмічна та вогняна латинська музика з тих пір і назавжди зайняла своє місце в репертуарі солістки, поряд з українськими мелодіями. У І. Яблонської вийшов музичний альбом під назвою «Сoncarino і Corazon».

24 січня у «Вітальні щасливого часу», що діє при кав’ярні-музеї «Пан Заваркін та син» відбувся музичний вечір-пам’яті В. Висоцького під назвою «Лучше гор могут быть только горы…».. Виконавці Н. Пудайло (вокал, гітара) та І. Кірпічніков (скрипка, вокал) виконали кращі пісні видатного співака, актора та поета.

25 січня у м. Вінниця відбулося два великих концерти присвячених 76-річчю від дня народження видатного барда, поета та актора Володимира Висоцького. У регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбувся концерт вінницького театру «Відчуття», а у концертній залі «Плеяда» обласної філармонії Сергій Свердл та театр пісні «Пульс» співали пісні та декламували вірші Володимира Висоцького. «Краса авторських пісень невмируща, адже вона проникає і торкається всіх, хто небайдужий до поезії. Ми зібрали групу однодумців, людей творчих, які не лише душею відчувають гарну пісню, але й самі співають під гітару чи фортепіано, пишуть вірші, кладуть їх на музику. Серед них – відомі журналісти Анатолій Жучинський і Тетяна Скомаровська, поетеса і співачка Вероніка Остапчук, київський поет і композитор Сергій Брайлян, лауреат Всеукраїнських і міжнародних конкурсів співачка Катерина Радецька, музикант Віталій Ступак, який гастролював з Миколою Янченком» – відзначив поет С. Свердл, засновник театру пісні «Пульс». Вечір присвячений світлій пам’яті барда, поета та актора Володимира Висоцького став вечором незабутніх пісень.

26 січня у «Вітальні щасливого часу», що діє при кав’ярні-музеї «Пан Заваркін та син» відбувся концерт присвячений Дню Тетяни, яку вважають покровителькою студентства. Присутні мали можливість насолодитися неперевершеним вечором романсів від вінницької журналістки та барда Т. Скомаровської (вокал, гітара).

Кіномистецтво

10-16 січня у кінотеатрі «Родина» відбулися покази реставрованої версії культової класики – документального фільму Рона Фріке «Барака» 1992 р. Рон Фріке та Марк Меджідсон у 1991 році разом з командою з трьох осіб протягом 14 місяців зйомок побували у 24 країнах. Автори картини використовують невербальні засоби для розповіді про планету Земля, її природу і людей. У відеоряді, супроводжуваному етнічною музикою, кадри міських нетрів і прекрасних ландшафтів, ритуальних танців примітивних племен і людських потоків мегаполісу, концентраційних таборів і стародавніх храмів. «Барака» не має сюжету і там немає акторів. Це дивовижна подорож через шість континентів. Кожен кадр цього фільму – фотографія. Фотографія неба, водоспаду, людей, каменів, ритуалів, танців, метушні... «Барака» – шедевр невербального впливу на несвідоме. Фільм знятий на 70 мм плівку спеціально для великих екранів. Відтворення на професійному обладнанні дозволило побачити без втрат в передачі кольору та розрішенні все те, що було вкладено, задумано і відображено авторами.

15 січня в КіноШик-клубі відбувся показ та обговорення документальної стрічки «Ековоїни», що була знята французьким режисером в 2010 р. «Ековоїни» – документальний фільм про протестну діяльність екологічних активістів у різних куточках світу. Ці люди присвячують все своє життя охороні природи і боротьбі за чистоту планети. Для цього вони використовують різні методи – починаючи від акцій протесту і закінчуючи псуванням техніки. Ставлення до подібних дій неоднозначне, дехто їх підтримує та співчуває, а дехто вважає навіть терористами. Часом ці люди мають проблеми з поліцією. У фільмі висловлюються різні точки зору з цього приводу.

17 січня у кінотеатрі «Родина» розпочався фестиваль кращих фільмів Міжнародного кінофестивалю «Молодість». У фестивалі взяли участь 5 фільмів, що за останні роки були представлені на відомому київському форумі кіно. Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» – найбільший сучасний кінофестиваль в Україні, заснований у 1970 році. Конкурсна програма фестивалю щорічно представляє в Україні ретельно відібрані на десятках національних та міжнародних кінооглядів твори талановитої молоді з усіх континентів. Фестиваль фільмів розпочала норвезька комедія 2012 р. «Майже чоловік». Фільм отримав Ґран-прі та приз за «найкращу чоловічу роль» на МКФ у Карлових Варах 2012 р.

18 січня у м. Вінниця відбулася прес-конференція з нагоди завершення показів документальних фільмів Мандрівного фестивалю Docudays UA у Вінницькій області. Під час заходу журналісти дізналися про перебіг фестивалю на Вінниччині, про проблемні питання, які виникали під час організації показів та про перспективи поширення фестивальних показів в громадах Вінницької області. Цього року Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA завітав до Вінниці, Хмільника, Липовця, Літина, Жмеринки, Бару та Немирова. Загалом фільми подивилися близько 1000 глядачів.

Присутнім було продемонстровано фільм М. Загороднього та В. Степанюк «Втрачений рай», який в минулому році став одним з переможців кінофестивалю аматорського кіно «Кінокімерія», і який цілком відповідає тематиці фестивалю Docudays UA. Фільм розповідає про с. Гулі Хмільницького району, де зараз живе одна людина. Петро, так звати героя фільму, народився і виріс в с. Гулі і продовжує жити і працювати на землі своїх предків. Що ж сталося з його односельцями? Відповідь можна знайти під час перегляду стрічки.

22 січня у регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбувся перегляд та обговорення кінофільму присвяченого життю геніального італійського скрипкового майстра Антоніо Страдіварі. Фільм італійця Джакомо Боттіато, знятий у 1988 році, розкриває основні віхи життя Антоніо Страдіварі – від моменту, коли маленький хлопчик вперше взяв до рук скрипку, до здобуття вершини майстерності. Саме скрипка сформувала долю бідного хлопчика-сироти, здавалося б, приреченого на злиденне життя. Шукаючи скрипку з ідеальним звучанням, Страдіварі сам став легендою, чаруючи слух та збуджуючи уяву поціновувачів. У головних ролях стрічки Ентоні Куінн та Стефанія Сандреллі.

Будемо дивитися кіно, чи лише переглядати афіші? : [в рамках соціального партнерства енергокомпанії «ДТЕК» та громади міста Ладижина у приміщенні колишнього кінотеатру ТРЦ «Європейський» у м. Ладижин відкрився кінотеатр у форматі 3 D. Технічне забезпечення кінотеатру здійснене за найсучаснішими технологіями. Заклад братиме участь у проектах, що популяризують українське кіно, а також демонструватиме новинки прокату] // Ладижин. газ. – 2014. – 23-29 січ. – С. 3.

Образотворче мистецтво

Куцак, Н. З великою любов’ю до життя: [про виставку картин самобутнього художника родом з с. Писарівка Федора Гуліватого «Пейзажі рідного краю», яка відкрилася в районному музеї образотворчого мистецтва.] / Н.Куцак // Шаргородщина. – 2014. – 3 січ. – С. 8.

15 січня у «Експоцентрі» Вінницької торгово-промислової палати відбулося урочисте відкриття XVІ міжрегіональної спеціалізованої виставки творів мистецтва «Артгалера – 2014». Тематика виставки: живопис, графіка, скульптура та прикладне мистецтво. «Артгалера» традиційно об’єднує художників, що працюють в абсолютно різних стилях і напрямках образотворчого мистецтва, як членів Національного союзу художників, знаних вінницьких майстрів пензля так і талановитих учнів художніх шкіл та студій міста. Розмаїття стилів та технік у сотнях представлених робіт покликано продемонструвати таланти вінницьких митців. Відбір творів проводиться виставкової комісією, до складу якої входять відомі та заслужені вінницькі художники та мистецтвознавці. На виставці представлені найкращі нові роботи вінницьких майстрів, які були ними створені протягом останнього року.

    

17 січня в приміщенні міської бібліотеки-філії №11 м. Вінниці відбулося відкриття масштабної фотовиставки, де представлені кращі фотографії з Фестивалю фотоклубів України.

Фестиваль фотоклубів – щорічний інтернет-конкурс, організований порталом фотоклубів fotoclub.info та Одеською фотографічною асоціацією. У конкурсі приймають участь всі бажаючі фотоклуби, що діють на території України.

Цьогоріч у змаганні взяли участь 18 клубів: Вінницький Народний клуб фотомистецтва «Обрій», фотоклуб «Вітамін» (м. Маріуполь), фотоклуб «White rabbit» (м. Рівне), Долинський Народний фотоклуб «Промінь» (м. Долина), фотоклуб «Карпати» (м. Львів), Луганський фотоклуб, Маріупольський Народний фотоклуб «Берег», Народний фотоклуб «Надія» (м. Євпаторія), Народний фотоклуб «Об’єктив» (м. Донецьк), Народний фотоклуб «Ялта», Народний фотоклуб «Чайка» (м. Феодосія), фотоклуб «Простір фото» (м. Рівне), «Свежий взгляд» (м. Херсон), фотоклуб «Євпаторія», фотоклуб Київської школи фотографії (м. Київ та Донецьк), фотоклуб «Фотон-2» (м. Одеса), фотоклуб «Херсон» та «Чеширський кіт» (м. Київ).

Вінницький фотоклуб у цьому конкурсі представляли 9 фотоаматорів: О. Волощук, В. Козловський, О. Юдін, О. Колієва, С. Крот, І. Васильєв, С. Мороз, В. Кіхтенко та І. Олонічева. З усіх 432-х робіт надісланих на конкурс для експозиції відібрано 72 фотографії. У вигляді пересувної виставки ця колекція демонструється у різних містах України.

17 січня у регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулося відкриття виставки «Краса твоя, Україно!». Експозиція складається з старожитностей з приватних колекцій В. Козюка (старовинні фотографії) та О. Євпака (дукати та дукачі). Вінницький колекціонер В. Козюк на виставці презентував унікальну колекцію фотографій етнічних типажів – українок в повсякденних і святкових національних костюмах, доповнених різноманітними нашийними прикрасами з монетами-підвісками і дукачами. Заслужений художник України В. Козюк – живописець і фотохудожник, колекціонер, переможець загальноміського конкурсу «Покровитель культури – 2003», автор проекту «Духовне збереження та відродження культури Поділля», радник голови Вінницької обласної адміністрації з питань культури і духовності. Фотографії, презентовані заслуженим художником України В. Козюком, зроблені у дореволюційний час та презентують географічно всю Україну. Його колекція старовинних листівок та фотографій, яку він збирає близько 20 років, вважається найбільшою в Україні.

Експонати виставки – нашийні прикраси з підвісками, дукачі з колекції Олега Євпака (м. Біла Церква), налічує більше 100 екземплярів. О. Євпак – експерт-мистецтвознавець, випускник Державної Академії керівних кадрів культури і мистецтва, очолює відділ реставрації Білоцерківського краєзнавчого музею. Колекціонер з 1986 року. Учасник виставок «Краса твоя, Україно ...» (галерея «НЕФ» Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, 2007), «Дукачі України» (Білоцерківський краєзнавчий музей, 2010, 2013 рр.). Дукач – прикраса у вигляді великої монети з металевим бантом, прикрашеним камінцями. Дукачі були своєрідним обереговим та соціальним символом жінки-українки. В основному їх носили на Лівобережжі. Дукачі релігійного змісту дарували на весілля. У ХІХ – на початку ХХ століття дукачами називали також різноманітні металеві жіночі прикраси. В деяких місцевостях дукачі носили на свята, а в деяких – щодня і дорослі, і діти. Дукачі України – це дивовижна гілка світового медальєрного мистецтва.

На відкритті також відбувся виступ учасників фольклорно-етнографічного колективу Вінницького обласного центру народної творчості.

  

«Ах, вернісаж, ах, вернісаж…» : [у Жмеринському міському історичному музеї діє виставка «Зимонька – зима», де представлені роботи майстрів живопису, вишивки, фото справи: І. Мазура, Д. Кузіра, П. Куцака, Є. Недзельської, В. Солодкого, Р. Налуцишиної, подружжя Панових, а також роботи вихованців Центру позашкільної роботи та художнього відділу дитячої музичної школи. На виставці представлені картини, де зображені подільські зимові краєвиди, поштові листівки 1912-1922 рр., новорічні композиції з ялинкових прикрас та ін.] // Жмерин. меридіан. – 2014. – 18 січ. – С. 2.

23 січня у Вінницькому обласному центрі народної творчості відкрилася персональна виставка заслуженого майстра народної творчості Івана Горобчука під назвою «Роде мій подільський». Іван Горобчук 17 років працює у трьох напрямах: іконопис, козацька тематика і життя українського села. Колоритні постаті односельців, знайомих, батька і матері художник не тільки з любов’ю зобразив, а ніби підніс над землею. У роботах художника багато життєрадісності та лагідного гумору, притаманного українцям.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

14 січня учасники гуртка «Фольклор та етнографія народу України», комунального закладу «Вінницький районний Будинок дитячої та юнацької творчості» Вінницької районної ради вітали жителів с. Прибузьке Вінницького району з новорічно-різдвяними святами. Гурток організований на базі культурно-адміністративного закладу в с. Прибузьке і функціонує нещодавно, вихованці проявляють неабиякий інтерес до культурної спадщини рідного краю, підтримують та вивчають українські традиції, з особливим настроєм виконують народні пісні, зокрема, колядки та щедрівки. Також у Різдвяному концерті взяв участь аматорський вокальний ансамбль «Прибужанка».

    

14 січня, у день Старого Нового року, до кабінету голови Жмеринської райдержадміністрації Ю. Твердохліба завітав колектив районного Будинку творчості школярів та юнацтва під керівництвом директора А. Ланової. Із щедрими побажаннями врожаю, здоров’я і достатку вони влаштували справжнє театралізоване дійство – співали колядки, здравиці, водили козу, щедро засівали пшеницею. Голова райдержадміністрації Ю. Твердохліб подякував дітям та їх керівникам за візит та вручив святкові подарунки. Також своїм виступом учасники новорічного обряду принесли святковий настрій до відділу освіти Жмеринської райдержадміністрації.

Завадська, А. «Журавлі» та «Первоцвіти» – серед переможців : [18 кращих колективів з усіх благочинь Вінницької єпархії стали переможцями І етапу фестивалю колядок «Різдвяні дзвіночки», який відбувся у концертній залі Вінницького Будинку офіцерів. Найкращими серед 4-х учасників у категорії «Аматорські колективи» визнано та відзначено дипломом ІІ ступеня ансамбль «Журавлі» з с. Журавлівка Барського району. У категорії «Дитячі аматорські колективи» диплом ІІ ступеня отримав дитячий ансамбль «Первоцвіти» з числа учнів Комаровецької ЗОШ Барського району] / А. Завадська // Барчани. – 2014. – 17 січ. – С. 5.

Сидоренко, З. «Під Віфліємською зорею» : [на сцені Оратівського районного Будинку культури відбулась святкова зустріч яка завершує цикл новорічно-різвяних свят «Під Віфліємською зорею». Цього дня звучали колядки у виконанні: фольклорних колективів Оратівщини, хорового колективу Животівського сільського Будинку культури, гурту «Оратаї», районного Будинку культури, вихованців дитячого садочка «Сонечко» смт Оратів, вокальних ансамблів та учнів місцевих шкіл. У заході взяли участь голова районної ради В. Токарчук, заступник голови РДА Г. Колонюк, начальник відділу культури і туризму РДА О. Заквацька. На завершення відбувся конкурс на приготування найголовнішої різдвяної страви «Наша кутя на покуті». Всім учасникам заходу вручено подяки та солодкі подарунки] / З. Сидоренко // Обрії Оратівщини. – 2014. – 23 січ. – С. 3.

30 січня в концертній залі «Плеяда» обласної філармонії відбулося фольклорне шоу «Поділля має таланти», за участю кращих учасників ансамблю«Поділля», і є одним з концертів з циклу, присвяченого 70-річчю ансамблю «Поділля». У шоу взяли участь як артисти, що зараз виступають у складі ансамблю, так і артисти, які співпрацювали з ансамблем раніше, а також запрошені гості.

Ансамбль «Поділля» – універсальний художній колектив, програму якого наповнюють історичні думи, козацькі та чумацькі пісні і танці, жартівливі хорові сценки, родинно-побутова, обрядова лірика, купальські, жниварські, весільні пісні і танці, колядки, щедрівки.

    

Декоративно-прикладне мистецтво

Ялинкова феєрія : [у Ямпільському районному музеї образотворчого мистецтва відкрилася виставка-конкурс «Новорічна композиція». На виставці представлені авторські вироби дітей створені з підручних матеріалів: новорічні композиції з паперу, тканини, пластика, воску, шишок, бобів, хмелю, квітів, кукурудзяного листя, соломи та ін. Мета виставки-конкурсу – пропаганда серед молоді бережливого ставлення до природи, формування практичних навичок з виготовлення флористичних композицій, розвиток творчих здібностей учнів] // Ямпіл. вісті. – 2014. – 1 січ. – С. 2.

Мозгова, Т. У кожен новорічний оберіг вкладаю побажання щастя його майбутньому господарю : [про майстриню з с. Жежелів Козятинського району С. Лисюк, що творить справжні дива з підручних матеріалів. У творчому доробку майстрині: картини з тканини, кавове грошове дерево, роботи виконані у техніці вишивки стрічкою, квілінгу, декупажу та ін.] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 3 січ. – С. 6.

Вербецький, В. День відкритих дверей : [у Бершадській станції юних техніків, який проведено з метою популяризації технічної творчості відбувся День відкритих дверей. У заході взяли участь: голова райдержадміністрації М. Бурлака, керівники гуртків, діти, їх батьки, жителі міста. Гуртківці привітали гостей, презентували оновлену виставкову залу станції юних техніків, де відбувалося свято. На даний час у закладі займаються 336 учнів, де діти мають можливість задовольнити свої потреби та інтереси. Організатори заходу нагадали що у 2014 році виповнюється 200 років від дня народження Т. Шевченка, тому присутнім було запропоновано переглянути відео презентацію «Життєвий шлях Тараса». Також голова РДА М. Бурлака повідомив що у 2014 році на центральній площі міста буде встановлено пам’ятник Т. Шевченку. На завершення заходу діти мали можливість взяти участь у майстер-класах з початкового технічного моделювання, художнього різьблення по дереву та ін.] / В. Вербецький // Бершад. край. – 2014. – 10 січ. – С. 1.

16 січня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття Міжнародної виставки «Клаптиковий тренд лялькової ковдри». У експозиції були представлені близько 200 робіт в техніці «печворк» 79 майстринь з 12 країн світу: України, Росії, Латвії, Естонії, Білорусії, Німеччини, Угорщини, Ізраїлю, США, Бельгії, Туреччини. Печворк – вид декоративного мистецтва, при якому за принципом мозаїки зшивається виріб зі шматочків тканини. На виставці демонструвалися декоративні ковдри виконані у різних техніках клаптикового шиття: трапунто, аплікація, орігамі, відображення тощо. Цей вид декоративного мистецтва, надзвичайно популярний у світі, він є предметом колекціонування та великої зацікавленості широкої аудиторії. На виставці відбулася благодійна акція, під час якої було подаровано 15 ковдр з колекції.

  

Осаволюк, С. Жити потрібно так, щоб потім хотілось тебе вишити : [про вінницьку майстриню Любов Шаламай, яка створила цілу галерею вишитих портретів видатних українців. Серед них портрети Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Данила Заболотного, Богдана Ступки, В’ячеслава Чорновола, Василя Стуса, Володимира Забаштанського, Степана Руданського та ін.] / С. Осаволюк // Прапор Перемоги. – 2014. – 17 січ. – С. 2.

18 січня в Бершадському Будинку дитячої творчості відбувся виховний захід на тему: «Бершадський рушник єдності» для вихованців закладу. На свято завітали: методист районного методичного кабінету відділу освіти Бершадської РДА Г. Савчук, керівники гуртків БДТ, батьки. Захід став своєрідним підсумком пошукового проекту, над яким працювали вихованці гуртків «Світ іграшок» та «Дивосвіт» під керівництвом педагога Р. Маніленко. Вихованці гуртка вивчали особливості орнаментів та колористики, техніки вишивки майстрів, переглянули відео презентацію з фотоілюстраціями рушників кожного села Бершадщини. На заході прозвучали народні пісні та поетичні рядки М. Рудика про рушник – символ людської долі.

Гречківська, А. Бісером розшиті дні : [у Слободо-Шлишковецькому навчально-виховному комплексі Могилів-Подільського району відбулася виставка робіт вихованців гуртка «Шедевр», що діє при школі. Керівник гуртка Люблінська Л. М. На виставці були представлені різноманітні вироби: лісові фіалки, горобина, вишня в цвіту, метелики та ін.] / А. Гречківська // Слово Придністров’я. – 2014. – 31 січ. – С. 8.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

Баланюк. І. Чистий голос «Сопілки калинової» : [про творчий колектив – вокально-інструментальний ансамбль «Сопілка калинова», що діє при Ямпільській дитячій музичній школі. Засновник і керівник ансамблю В. Бурковський. У підборі репертуару керівник колективу схиляється до фольклору західноукраїнського регіону, зокрема гуцульського і загалом карпатського. Учасники колективу постійно беруть участь в обласних і районних фестивалях та мають перші відзнаки] / І. Баланюк // Ямпіл. вісті. – 2014. – 1 січ. – С. 4.

Покорнюк, П. У Кошланах – свято : [у селі Кошлани Оратівського району відбулося відкриття оновленого Будинку культури. У заході взяли участь: голова районної ради В. Токарчук, начальник відділу культури і туризму РДА О. Заквацька, Лопатинський сільський голова В. Розумнюк. Аматори сільської сцени та працівники районного Будинку культури підготували святковий концерт] / П. Покорнюк // Обрії Оратівщини. – 2014. – 2 січ. – С. 2.

3 січня в Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбувся фестиваль-конкурс дитячої творчості «Різдвяні дзвіночки», за участю хорів релігійних конфесій та творчих дитячих колективів району. На святі прозвучало багато старовинних колядок та щедрівок у виконанні учасників фестивалю. На завершення конкурсу були визначені переможці: перше місце зайняв дитячий вокальний ансамбль «Дзвіночки» Будинку дитячої та юнацької творчості, саме вони будуть представляти своє мистецтво на обласному фестивалі колядок та щедрівок у м. Вінниця. Всім учасникам фестивалю були врученні подарунки.

У Вінниці відбувся Другий чемпіонат світу з колядок та щедрівок. Веселі колядники з різних областей України ходили вулицями міста та вітали перехожих з Новим роком та Різдвом. Для вінничан співали колядники з Сумської, Черкаської областей та дві співочі команди з м. Вінниця. За підрахунками голосів перше місце виборола «Збірна Вінниці», другою стала команда «Дорослі Діти» (смт. Чорнобай, Черкаська обл.), третє місце отримала вінницька команда «Молодість», а найменше балів у конкурсі набрала команда «Гарні Діти» з селища Ямпіль Сумської області. Проте ніхто не засмутився, адже вся молодь гарно провела час вітаючи вінничан зі святами.

9 січня в Хмільницькому районному Будинку культури відбувся святковий різдвяний концерт недільних шкіл храмів УПЦ району та міста «Різдвяні дзвіночки». Глядачів і учасників концерту привітав з різдвяними святами благочинний о. Михаїл. У заході взяли участь: представники районної влади, духовенство, громадськість міста і району. Присутні мали можливість насолодитися прекрасним виконанням колядок та акторською майстерністю вихованців недільних шкіл.

10 січня з метою відродження та збереження української народної творчості і традицій в Літинському районному Будинку культури відбулося районне свято народної творчості «Різдвяне диво» та організовано виставку дитячих робіт новорічно-різдвяної тематики. Колядками, щедрівками, українськими народними піснями віншували з новорічно-різдвяними святами присутніх учасники аматорських колективів району: народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль Бруслинівського клубу, народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегині» Бірківського сільського клубу, народний аматорський фольклорний ансамбль «Джерело» Багриновецького сільського Будинку культури, ансамбль пісні «Берегиня» Журавенського сільського клубу, фольклорний ансамбль «Івчаночка» Івчанського сільського Будинку культури, дитячий фольклорний ансамбль «Первоцвіт» Літинського районного Будинку культури та ін. На завершення свята усі учасники були відзначені подяками відділу культури і туризму РДА.

  

11 січня у залі Вінницького Будинку офіцерів відбувся VII фестиваль колядок «Різдвяні дзвіночки», започаткований з благословення митрополита Вінницького і Барського Симеона. 18 кращих колективів з усіх благочинь Вінницької єпархії, які стали переможцями І етапу фестивалю, виступали перед вінницькою публікою. До них також приєдналися два колективи з Тульчинської єпархії. Учасники виступали у чотирьох категоріях: «парафіяльні хори», «недільні школи», «аматорські колективи» та «дитячі аматорські колективи». Виступи конкурсантів оцінювало журі під головуванням протоієрея Агафангела Давидовського, відомого на Вінниччині композитора і виконавця духовних пісень. Після оголошення результатів конкурсу та вручення дипломів, митрополит Симеон подякував усім учасникам та організаторам фестивалю за гарний спів та чудовий настрій, який подарували усім «Різдвяні дзвіночки – 2014». Владика також відзначив своїми преміями три колективи з м. Вінниця: недільні школи: «Лукошко», школу храму блаженної Ксенії та Покровського храму. За традицією всі учасники та гості фестивалю після його завершення заспівали разом з владикою Симеоном найвідоміші колядки «Добрий вечір» та «Нова радість».

11 січня чоловічий вокальний ансамбль «Бревіс», що діє з 1997 р. при Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, взяв участь у Всеукраїнському різдвяному хоровому фестивалі «Велика коляда», який відбувається щороку у Храмі Пресвятої Євхаристії м. Львів. «Велика коляда» – фестиваль збереження духовної спадщини та християнської Різдвяної традиції українського народу. У фестивальних гала-концертах беруть участь зна


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше