ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Січень

Версія для друку

30 січня з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в Вапнярській селищній бібліотеці Томашпільського району для дітей 5-го класу проведено літературну годину на тему: «Незгасне світло Кобзаря». Захід підготували та провели бібліотекарі, які більш детальніше ознайомили учнів з життям та творчістю Великого Кобзаря. Діти пізнавали Шевченка не тільки як геніального народного мислителя, основоположника нової української літератури, а й як великого художника. Учні декламували вірші, читали уривки зі священної книги «Кобзар» та переглядали ілюстровані малюнки Т. Г. Шевченка. До заходу бібліотекарі підготували книжкову виставку під назвою: «Він Світоч наш і мова наша вічна», яка містила розділи: «Шляхами Тарасової долі»; «Слава Шевченка – слава України»; «Крізь віки він будить дух народу». Підбірка книг широко розкрила життя та творчість видатного Кобзаря.

Ходарова, Я. У січні квітнуть «Проліски надії» : [у Центрі позашкільної роботи м. Жмеринка відбувся щорічний мистецький фестиваль вчительської та учнівської творчості «Проліски надії». Цього року фестиваль присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. До участі були запрошені творчі колективи вчителів та учнів усіх загальноосвітніх та позашкільних закладів міста. У програмі заходу відбулися: хоровий спів, народна та бальна хореографія, звучала інструментальна музика, також вперше відбулися художні читання власних віршів присвячених великому Кобзарю. За підсумками журі кращі колективи та окремі виконавці візьмуть участь у гала-концерті, який відбудеться у м. Вінниця у травні 2014 р.] / Я. Ходарова // Інфо Жмеринка. – 2014. – 31 січ. – С. 4.

Стеценко, М. Його творча спадщина має світове значення : [у Сутисківській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися педагогічні читання на тему «Просвітницька діяльність Т. Г. Шевченка. Використання творчої спадщини Великого Кобзаря. Педагогічний аспект». Учитель художньої культури Н. Оріховська представила присутнім мистецьку сторінку життя поета. Учасники читань здійснили віртуальну екскурсію в «Музей однієї книги». У виконанні ансамблю вчителів прозвучала пісня на слова Т. Шевченка «Думи мої, думи…»] / М. Стеценко // Маяк. – 2014. – 31 січ. – С. 8.

Протягом січня в рамках заходів на виконання завдань Президента України щодо відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка та з метою популяризації творчості Великого Кобзаря в Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих продовжується акція «Читаємо Шевченка». В Інтернет-центрі організовано перегляд документального фільму «Заповіт Т. Г. Шевченка».

Протягом січня в райдержадміністраціях області відбулися апаратні наради присвячені підготовці та проведення заходів з вшанування пам’ять видатного генія українського народу Т. Шевченка. Відзначення 200-річного ювілею внесено до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО на 2014 рік. З метою відзначення на належному рівні 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання видано Указ Президента України, розпорядження Кабінету Міністрів України, розпорядження голови обласної державної адміністрації і відповідні розпорядження голів райдержадміністрації. У всіх закладах культури районів організовано комплекс культурно-мистецьких та просвітницьких заходів: розгорнуто тематичні виставки, відбуваються літературні читання, літературно-мистецькі свята, акції, тематичні вікторини, конкурси малюнків.

На виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» Вінницькою районною центральною бібліотечною системою розроблено низку заходів на 2013-14 рр., які запроваджені в усіх бібліотечних філіях. Зокрема: розгорнуті книжкові виставки «Доля. Муза. Слава»; організована ілюстративна виставка «Живопис та графіка Шевченка»; проведений районний конкурс на кращий малюнок до творів Т. Шевченка «З пензлем і словом»; районний конкурс на кращу електронну презентацію «Встає твій образ наче промінь», результати якого незабаром будуть оголошені. З метою детального ознайомлення з презентованими експозиціями, до центральної районної бібліотеки завітала заступник голови районної державної адміністрації Н.В. Лебедєва, яка під час огляду документальних матеріалів про Великого Кобзаря зазначила: «Т. Шевченка немає з ким порівняти у письменстві інших народів, і це не тому, що він кращий за інших, а тому, що йдеться про особливий генотип культури нашої країни. Шевченко перший в українській літературі виступив як істинно народний поет, твори якого з усією повнотою відбили почуття й думки простого люду».

На виконання завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка та з метою вшанування видатного сина українського народу, популяризації спадщини Великого Кобзаря в Україні, у Жмеринському районі проводяться ряд заходів, а саме: з метою виявлення обдарованої молоді в районі та популяризації творчості Т.Г. Шевченка проведено міськрайонний конкурс читців «Кобзар і Україна», в якому взяло участь 170 учасників у 2-х вікових категоріях. Переможці цього конкурсу взяли участь в обласному конкурсі читців «Кобзар і Україна» у м. Тульчин. Учні художнього відділу Станіславчицької дитячої музичної школи представили свої твори на обласній виставці «Шевченко в народному мистецтві». На базі Чернятинського аграрного коледжу було проведено районний захід «Пам’яті Кобзаря…» на якому були відзначені переможці районних літературних олімпіад, кращі народні умільці району, місцеві письменники та поети. У клубних закладах району спільно з школами проводяться вечори-портрети «Шевченкові думки переживуть віки», «Таким він є у пам’яті нашій» (СБК с. Токарівка, СБК с. Потоки, СБК с. Кацмазів); «круглий стіл» на тему: «Прочитаймо тую славу...» (районний Будинок культури, СБК смт Браїлів). Художні виставки «Твори генія на полотні» (районний Будинок культури, СБК с. Станіславчик, СК с. Тарасівка); літературно-музичні вечори «Шевченків дзвін» (СК с. Сьомаки, СБК с. Могилівка). В бібліотеках району оформлено книжкові виставки: «Вічний як народ», «Подільський край – колиска Кобзаря», «Шевченкова правда народ розбудила», «Віч–на–віч з Кобзарем», «Шляхами Великого Кобзаря», «Тарас Шевченко – провісник долі України», «І лине над землею мудре Шевченкове слово», «Уклін тобі, Тарасе», «Тарасове перо», «Великий син народу», «Хай дух Шевченка об’єднає нас» (Носківецька, Могилівська, Л. Мовчанська, Кацмазівська, Біликовецька, Мартинівська, Сьомацька, Кармалюківська, Будецька, Дубівська, Жуківецька, Почапинецька сільські бібліотеки), виставка-вшанування «І лине над землею мудре Шевченкове слово» (Демидівська сільська бібліотека), книжкова експозиція «Хай дух Шевченка об’єднає нас» (Станіславчицька бібліотека для дорослих).

В рамках відзначення 200 річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в Жмеринському районі у 2014 році заплановано провести такі заходи: «круглий стіл» на тему: «Тарас Шевченко: мовою фактів і документів»; літературно-музичний вечір «Шевченкове слово» за участю місцевих поетів, художників, музикантів; конкурс дитячого малюнка «Світе тихий, краю милий, моя Україно!»; тематичну виставку робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Кобзар у долі України!»; демонстрацію документального фільму «Мій Шевченко»; конкурс на кращого читця поезій Великого Кобзаря; «Шевченко – успішний митець та патріот українського народу», експозицію комп’ютерних копій картин про життя і творчість Т.Г. Шевченка; літературне свято «Слава Шевченка – слава України»; тематичні вечори, святкові концерти «Ми чуємо тебе, Кобзарю»; музичний вечір «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»; тематичні екскурсії з учнями загальноосвітніх шкіл району «На вічнім шляху до Шевченка».

В підтримку ініціатив і виконання завдань Президента України в Ямпільському районі розпочата робота щодо популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря. У всіх відділах Ямпільської центральної районної бібліотеки оформлено книжкові виставки: «Скарби безсмертного Кобзаря», «Душа поетова святая живе в святих його речах», «Прокидайся, батьку, гнівним громом слова. Повниться країна голосом твоїм». В Інтернет-центрі відбулася віртуальна подорож «Шляхами долі Кобзаря». Учасники заходу переглянули сайти, на яких розміщена інформація про Т.Г. Шевченка, його поезія.

У Ямпільській центральній районній бібліотеці планується провести: зустріч поколінь «З Тарасовим словом – від покоління до покоління» за участю членів молодіжного літературного клубу «Сучасник», членів літературно-художнього клубу «Перлина», членів літературно-мистецького клубу ветеранів педагогічної справи «Надвечір’я». Ця зустріч має на меті об’єднати молодь та читачів старшого покоління; Також планується провести конкурс читців «До висот Шевченкового слова», мета якого виявлення та підтримка талановитих авторів-початківців у тому числі кращих виконавців літературної спадщини Т.Г. Шевченка, творів сучасних авторів, авторської поезії. У бібліотеці планується видання рекомендаційного бібліографічного посібника до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка «Жіноча доля в творчості Т. Шевченка».

З метою гідного відзначення 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, відділом освіти Ямпільської районної державної адміністрації заплановано та представлено ряд заходів, до числа яких увійшли: літературні вечори «Шляхами Шевченківської долі», конкурс на кращого читця поезій «Слово, якому звучати вічно», мультимедійні презентації «Історична тематика у творчості Т.Г. Шевченка», конкурс малюнків «Палітра Шевченкового слова», віртуальні подорожі Шевченківськими місцями, цикл книжкових виставок «Вічний, як народ», інформаційні хвилинки «Тарас Шевченко – великий син України», усні журнали «Шевченкове слово в віках не старіє», тематичні екскурсії «На вічному шляху до Шевченка», зустрічі з письменниками краю, конкурс стіннівок, буклетів, присвячених 200-річчю від дня народження Т. Шевченка, виставка творів Т. Шевченка в шкільних бібліотеках, виставка-репродукція робіт «Шевченко-художник», конференція «Шевченко в європейському просторі», культурно-дослідницькі проекти «Минуле, сьогодення і майбутнє Тараса», участь в обласному конкурсі «Проліски – 2014», літературні ігри, вікторини, цикл показів художніх та документальних фільмів присвячених ювілейній даті. Планується укладання збірника дидактичних матеріалів «Шевченко – це Україна, Україна – це Шевченко».

    

Бібліотеки Вінниччини

Мацюк, Л. Наша книгозбірня : [про сільську бібліотеку с. Верхівка Барського району. За підтримки програми «Бібліоміст» зараз книгозбірня відома завдяки блогу «Верхівська сільська бібліотека», де висвітлюється робота бібліотеки, життя села, школи, закладів культури також розмішена поетична сторінка читачів] / Л. Мацюк // Поділ. край. – 2014. – 3 січ. – С. 2.

5 січня у Комсомольській бібліотеці-філії для дорослих Козятинського району проведено годину пам’яті «Визволення Комсомольського від німецько-фашистських окупантів». Працівники бібліотеки ознайомили присутніх з історією визволення села, повідомили про учасників Житомирсько-Бердичівської та Корсунь-Шевченківської операцій військ 1-го Українського фронту. Також був організований тематичний огляд літератури.

Інтернет для дітей : [в Іллінецькій бібліотеці для дітей відбулося урочисте свято з нагоди відкриття Бібліо-Інтернету. Завдяки перемозі в 5-му раунді конкурсу оголошеного програмою «Бібліоміст», до послуг юних користувачів надано три сучасних комп’ютери з вільним доступом до мережі Інтернет. На святі були присутні: директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, директор обласної бібліотеки для дітей Т. Мрищук, заступник голови РДА А. Фаріон, начальник відділу культури та туризму РДА О. Карпенчук, також участь у відкритті взяли учні четвертого класу місцевої школи. Усі присутні мали можливість переглянути лялькову міні-виставу «Один день з життя дитячої бібліотеки», яку підготували члени лялькового клубу «Барвінок»] // Трудова слава. – 2014. – 9 січ. – С. 8.

До новорічно-різдвяних свят працівниками Хмільницької районної бібліотеки для дорослих організовано цикл заходів: урок народознавства «Різдвяні історії з книжкової шафи», виставку-панораму «Зима прийшла празники привела», інформаційну годину «Подорож в країну Новорічну», віртуальну подорож «Різдво в різних країнах світу», де всі бажаючі мали можливість ознайомитися з традиціями і звичаями італійців , кубинців, англійців, чехів, болгар та інших народів світу.

11 січня з метою реалізації ініціатив Президента України щодо відродження культурної інфраструктури села, в результаті перемоги у конкурсі програми «Бібліоміст», у бібліотеці с. Біла Липовецького району відбулося відкриття Інтернет-центру з вільним доступом до мережі Інтернет. Відтепер місцеві жителі матимуть можливість безкоштовно пройти курси комп’ютерної грамотності, надсилати і отримувати електронну пошту, скористатися веб-ресурсами для доступу до інформації органів влади і соціальних служб тощо. На урочисте відкриття завітали: голова райдержадміністрації А. Грищук, регіональний представник програми «Бібліоміст» О. Бондар, начальник відділу культури та туризму Г. Терлецький та директор Липовецької централізованої бібліотечної системи В. Липко.

17 січня в Інтернет-центрі Крижопільської центральної районної бібліотеки відбулися традиційні Стусівські читання за участю учнів місцевого будівельного ліцею. Василь Стус по праву вважається одним з найвизначніших українських поетів ХХ століття. Перед усім вражає ця людина відвагою і самовідданістю, з якою відстоювала високі ідеали добра, справедливості, гуманізму, національну гідність українського народу. Учасники заходу читали вірші Василя Стуса та переглянули відеопрезентацію «Василь Стус. Повернення. Реквієм…».

18 січня на базі Шаргородської районної музичної школи, працівники центральної районної бібліотеки провели літературно-музичний вечір: «Класик українського гумору», присвячений 180-річчю від дня народження гумориста Степана Руданського. У заході взяли участь: викладачі музичної школи, працівники музею, районної дитячої бібліотеки, районного Будинку культури та активні користувачі бібліотеки. Вірші і твори присвячені С. Руданському, а також його гуморески читали учні місцевої школи. Колориту свята додали музичні номери у виконанні викладачів та учнів Шаргородської дитячої музичної школи.

До 19 січня у бібліотеках-філіях Вінницької міської центральної бібліотечної системи усі бажаючі мали можливість взяти участь у майстер-класах з декоративного розпису, ниткографії, орігамі, квілінгу, декупажу і власноруч виготовити своїм рідним та близьким подарунки. У майстернях діти оволоділи різноманітними мистецькими техніками, створювали оригінальні святкові листівки, сніжинки, карнавальні маски, подарунки та сувеніри. Також брали участь у різноманітних вікторинах, конкурсах та розвагах.

20 січня в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди (у контексті відзначення Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акта Злуки) в Немирівській районній бібліотеці для дітей проведено бесіду: «Нині свято нашого народу» для учнів місцевої школи. Діти дізналися про події української історії, що відбулися 95 років тому, ознайомилися з переглядом літератури на дану тему. День Соборності відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

21 січня до 180-річчя від дня народження видатного українського письменника, поета, фольклориста, лікаря С. Руданського в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся літературний вечір, присвячений ювілейній даті. Ведучі заходу бібліотекар-краєзнавець Л. Тупчій та бібліотекар Л. Гуцол провели екскурс у життя та творчість поета, звертаючи увагу на кожен етап його становлення. Голова міськрайонної громадської організації «Просвіта» М. Козловська ознайомила присутніх з біографією земляка. Голова літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно» В. Горлей зазначив, що творчий спадок С. Руданського має велике значення для українців. Всі його твори та кожен з них окремо є справжніми перлинами української літератури. Учні старших класів місцевої школи-ліцею читали гуморески та вірші С. Руданського.

22 січня в Гайсинській центральній районній бібліотеці для дітей відбулася година державності «Україна. Ти для мене одна єдина», приурочена Дню Соборності та Свободи України. Ведучі заходу бібліограф районної дитячої бібліотеки Н. Терпецька і завідуюча А. Демидась акцентували увагу присутніх на історичних фактах, що передували злуці, декламували вірші відомих українських поетів В. Сосюри, Т. Шевченка та інших. Відбулася демонстрація короткометражного документального фільму про урочисте святкування об’єднання УНР і ЗУНР. До уваги присутніх була представлена історико-літературна книжкова виставка «Задзвонили срібні дзвони в Україні», література якої висвітлювала цю історичну подію України.

22 січня в читальній залі Гайсинської районної центральної бібліотеки, бібліотечні працівники спільно з працівниками Гайсинського районного Будинку культури провели тематичний вечір присвячений Дню Соборності і Cвободи України «Держава наша – Україна». На захід завітали: перший заступник голови райдержадміністрації В. Вітюк, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, директор централізованої бібліотечної системи Н. Обертинська, директор районного Будинку культури С. Кузнєцова, директор краєзнавчого музею, вчитель школи-гімназії О. Прокоф’єв, ЗМІ та учні міських шкіл. На тематичному вечорі звучали патріотичні пісні, вірші про Україну. До уваги присутніх була представлена тематична виставка «На шляху до Соборності України».

22 січня у читальній залі Калинівської центральної районної бібліотеки, що діє при районному Будинку культури відбулося відкриття виставки «Україна – соборна, вільна, сильна», присвяченої Дню Соборності та Свободи України і 95-й річниці проголошення Акта злуки. На захід завітав заступник голови райдержадміністрації О. Лишик. Ознайомлюючи присутніх з експонатами виставки, бібліотекар районного Будинку культури Л. Шуманська розповіла про історичні етапи становлення української держави. Детально зупинилась на доленосних моментах, які відіграли важливу роль в подальшому розвитку та становленні держави.

22 січня в Оратівській центральній районній бібліотеці відбувся урочистий захід з нагоди святкування Дня соборності та Свободи України. У заході взяли участь: заступник голови райдержадміністрації Г. Колонюк, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, громадські активісти району, учні ЗОШ І-ІІІ ст. смт Оратів, представники засобів масової інформації. Г. Колонюк привітала присутніх зі святом та закликала до єдності та порозуміння у суспільстві задля покращення життя громадян. Під час заходу були окреслені найважливіші віхи в історії держави та знаменні постаті, що навічно вкарбувалися в життєву спадщину української нації.

23 січня в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбулося відкриття виставки літератури «Суверенна моя, Україна!», присвяченої Дню Соборності та Свободи України. У відкриття взяли участь: керівництво району, школярі, члени літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно». Екскурс в історичне минуле становлення держави та ознайомлення з експонатами виставки здійснила бібліотекар-краєзнавець Л. Тупчій.

Кедись, Л. Д. Він прирік слово – на боротьбу : [в Козятинській центральній районній бібліотеці відбулися Стусівські читання «Борітеся, поборіте! Мені Тарас порадив у безсонні ночі». Участь у читаннях взяли члени літературно-мистецького клубу «Обрій», вчителі української мови та літератури та бібліотекарі району. Присутні читали вірші В. Стуса та мали можливість переглянути фрагменти фільмів «Просвітницької дороги свічка чорна» та «Василь Стус: Повернення». У читальній залі працівники бібліотеки організували книжкову виставку творів В. Стуса] / Л. Д. Кедись // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 23 січ. – С. 4.

23 січня працівники районної та сільських бібліотек Бершадського району підготували літературний екскурс «Соборність України – від ідеї до сьогодення», до Дня Соборності та Свободи України. Участь у заході взяли голова райдержадміністрації М. Бурлака та голова районної ради М. Грабчак. Очільник району відмітив важливість просвітницької роботи бібліотечних закладів серед бурхливих історичних подій, як минувшини, так і сьогодення. Провідний бібліотекар Н. Сидоренко ознайомила керівників району з книжковою виставкою «Один народ – одна держава», присвяченою даній темі.

24 січня в Немирівській районній бібліотеці для дітей відбувся бібліотечний урок «Про все цікаве на планеті читай в журналі і газеті» для учнів молодших класів місцевої школи. Бібліограф Л. О. Петрова розповіла дітям про історію періодичних видань та про журнали і газети які надходять до бібліотеки. До уваги учнів було підготовлено перегляд періодичних видань «Наша преса на всі інтереси».

Мірчук, С. Дивосвіт геніальної українки : [до 105-річчя від дні народження відомої художниці М. Примаченко працівники Барської районної бібліотеки для дітей підготували виставку-колаж «Людям на радість», де крім інформації про художницю представлені репродукції її картин. Провели інформаційні хвилинки, на яких читачів знайомили з сторінками життя і творчістю народної художниці] / С. Мірчук // Поділ. край. – 2014. – 24 січ. – С. 2.

27 січня в читальній залі Теплицької центральної районної бібліотеки відбулася літературно-музична композиція «Живий вогонь його душі», присвячена 175-річчю від дня народження П. Чубинського для учнів 10-го класу Теплицької ЗОШ I-III ст. № 1. Учасники заходу мали можливість більше дізнатися про творчу діяльність видатного діяча, з яким тісно пов’язані імена М. Драгоманова, М. Костомарова, П. Куліша, Л. Ільницького, М. Старицького, М. Лисенка та інші. Також мали можливість переглянути відео-матеріал «Думи мої, думи». Під час заходу звучали патріотичні пісні гурту «Мандри». Кульмінацією заходу стала легендарна пісня-гімн «Ще не вмерла Україна!», автором якої є П. Чубинський.

27 січня до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбувся цикл заходів «Голокост: пам’ять та застереження». Представлено тематичну виставку літератури «Між життям і смертю», проведено урок пам’яті «Голокост – чорна сторінка в історії України». В Інтернет-центрі відбувся перегляд документальних фільмів про ті події.

27 січня до 175-річчя від дня народження українського етнографа, фольклориста, поета та перекладача Павла Чубинського в читальній залі Хмільницької центральної районної бібліотеки представлено виставку-знайомство «Павло Чубинський – етнограф, фольклорист, поет, перекладач…». В Інтернет-центрі відбулися віртуальні подорожі «Пісня-гімн П. Чубинського – душа українського народу», «Я син твій, нене Україно, народу парост я твого…», де всі бажаючі мали можливість ознайомитися з життям та творчість П. Чубинського.

28 січня в читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки організована книжкова виставка «Понад Крутами – вічність у сурми сурмить», до 95-ї річниці подвигу героїв Крут. На виставці представлена література, яка висвітлює героїчну й водночас трагічну сторінку історії. 29 січня 1918 р. на залізничній станції поблизу селища Крути 300-а київських студентів, що захищали підступи до Києва, загинули у нерівному протистоянні. Їх подвиг назавжди залишиться в історії, як символ національної честі, відданості рідному народу. Для студентів медичного коледжу проведено інформаційну годину та бібліографічний огляд літератури на дану тему.

На відзначення подвигу героїв бою під Крутами у загальноосвітніх школах району проведено виховні години, тематичні уроки історії, організовано бібліотечні виставки. У Вендичанській, Ярузькій, Кукавській та Оленівській школах відбулись конференції під назвою: «Пам’яті героїв Крут».

29 січня до 96-ї річниці бою під Крутами у Липовецькій центральній районній бібліотеці для учнів старших класів місцевої школи проведено годину вшанування «Крути – символ національної пам’яті». У районній дитячій бібліотеці відбувся перегляд газетно-журнальних статей під назвою: «Тут юнь прекрасна і свята встелила землю в мить єдину».

29 січня до 96-ї річниці бою під Крутами, в Бершадській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №1 працівники відділу обслуговування дітей Бершадської районної бібліотеки О. Струтинська та С. Єгорова провели історичну годину «Навіки молоді – герої Крут» для учнів 6-7 класів. Бібліотекарі розповіли про подвиг, який є прикладом патріотизму для української молоді. По завершенню школярі переглянули тематичну виставку літератури «На Аскольдовій могилі український цвіт».

29 січня у Чечельницькій центральній районній бібліотеці організовано виставку літератури «Символ українського героїзму», присвячену 96-ій річниці бою під Крутами. У навчальних закладах району відбулися засідання «круглого столу», позакласні читання з історії України, тематичні уроки історії та української літератури, бесіди, години спілкування. В шкільних бібліотеках організовано тематичні виставки «День пам’яті героїв», присвячені пам’яті героїв Крут. 31 січня на базі центральної районної бібліотеки відбулося засідання «круглого столу»: «На Аскольдовій могилі – український цвіт» за участю працівників культури та учнівської молоді району.

30 січня у Хмільницькій центральній районній бібліотеці відбувся урок-реквієм присвячений 96-ій річниці бою під Крутами для учнів місцевої школи. Захід підготували вчитель історії М. Виговська спільно з відділом у справах сім’ї та молоді Хмільницької міської ради. Ведучі заходу розповіли про трагічні події січня 1918р. під Крутами. Їх розповідь доповнювали уривки документальних відеофільмів. Також про ці події розповідали збірники документів та матеріали представлені на книжкові виставці «Бій під Крутами: погляд через віки».

Колесник, Л. «Бібліоміст» у Серебрії : [у Серебрійській бібліотеці Могилів-Подільського району відбулося відкриття Інтернет-центру. Завдяки участі і перемозі бібліотеки у 5 раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до мережі Інтернет» Всеукраїнської програми «Бібліоміст». Книгарня отримала комп’ютерну техніку, принтер та ксерокс. У відкритті взяли участь начальник відділу культури та туризму РДА Л. Хухлей, директор Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки Н. Головенко, сільський голова В. Книш та ін.] / Л. Колесник // Слово Придніпров’я. – 2014. – 31 січ. – С. 8.

Петренко, І. Відгомін через віки : [фахівці Жмеринської бібліотеки сімейного читання провели захід «Переяслав – відгомін через віки», присвячений 360-й річниці прийняття Переяславської угоди. Захід відбувся для учнів шостого класу Жмеринської школи № 1. Під час заходу учні мали можливість більше дізнатися про історичні події того часу та переглянути документальний фільм «Переяславська рада». Також перед учасниками зібрання виступив вокальний колектив «Жмеринчаночка», виконавши українські народні пісні зі свого репертуару] / І. Петренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 31 січ. – С. 5.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

2-10 січня до 180-річчя від дня народження українського поета-класика, перекладача, фольклориста, громадського діяча Степана Васильовича Руданського у відділі краєзнавства експонувалася виставка-ювілей з серії «Із сузір’я вінницьких письменників. С. Руданському – 180!». 6 січня виповнюється 180 років від дня народження С. В. Руданського (06.01.1834, с. Хомутинці, нині Калинів. р-ну – 03.05.1873, м. Ялта).

2-10 січня до 76-ї річниці від дня народження українського поета, прозаїка, критика та літературознавця, перекладача, правозахисника, лауреата Державної премії України ім. Тараса Шевченка (1991, посмертно), Героя України (2005, посмертно) Василя Семеновича Стуса у відділі краєзнавства відбувся перегляд літератури «Не згасне свічка Стуса», присвячений пам’яті видатного земляка. 6 січня виповнюється 76 років від дня народження В. С. Стуса (06.01.1938, с. Рахнівка Гайсин. р-ну – 04.09.1985, с. Кучино Чусовського р-ну Перм. обл., нині РФ, перепохований 19.11.1989 у м. Київ).

2-10 січня у відділі краєзнавства відбувся перегляд виставки-ювілею «Із сузір’я вінницьких письменників. М. Лукову – 65!», присвячений 65-річчю від дня народження українського поета, головного редактора журналу «Дніпро», члена Спілки письменників України, громадського діяча Миколи Володимировича Луківа. М. В. Луків народився 6 січня 1949 р. у с. Куманівці Хмільницького району на Вінниччині. Автор двох десятків поетичних збірок: «Ріка», «Шлях», «Політ», «Весняні дощі», «Отча земля», «Кущ осінньої калини», «Поезії», «Право на пам’ять», «Росте черешня в мами на городі» та інших, лауреат міжнародних і всеукраїнських літературних премій. Заслужений діяч мистецтв України, академік Української екологічної академії наук, головний редактор журналу «Дніпро», член Спілки письменників України, громадський діяч. Пісні, створені на його слова, звучать не лише в Україні, їх можна почути скрізь, де живуть наші земляки, – від країн слов’янського світу до Канади, США та Австралії. Нині М. Луків пише поезію високої проби, виховує літературну молодь, як головний редактор популярного журналу «Дніпро», невтомно працює як громадський діяч.

6 січня до 180-річчя від дня народження українського поета-класика, перекладача, фольклориста, громадського діяча Степана Васильовича Руданського у відділі рідкісних і цінних видань представлена виставка-портрет «Титул народного поета». С. Руданський (1834-1873), який усе своє життя вірно служив справі збагачення та утвердження надбань культури українського народу – як поет, громадський діяч, фольклорист. Широке визнання С. Руданський здобув як майстер ліричних поезій, балад, поем, перекладів і переспівів. На експонованій виставці представлені біографічні матеріали про митця та видання, які презентують його творчий шлях.

10-20 січня до 90-річчя від дня народження поета, прозаїка, драматурга, перекладача, члена СПУ (1955), учасника Великої Вітчизняної війни Андрія Пилиповича М’ястківського відділ краєзнавства підготував виставку-ювілей «Із сузір’я вінницьких письменників. А. М’ястківському – 90!». 14 січня виповнюється 90 років від дня народження А. П. М’ястківського (14.01.1924, с. Соколівка, нині Крижопіл. р-ну – 17.11.2003, м. Київ).

14 січня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулися традиційні для Вінниччини Стусівські читання під назвою «Борітеся – поборете! Мені Тарас порадив у безсонній ночі…». З року в рік вони об’єднують навколо себе цвіт місцевої інтелігенції, всіх, кому не байдужі українська культура та національна ідея: політиків, митців, учителів, письменників, науковців, студентську й учнівську молодь. У літературно-мистецькому заході взяла участь заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова. За її словами, цьогоріч читання особливі, адже відбуваються в рамках відзначення 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Шевченка. Звертаючись до присутніх, Л. Спірідонова закликала частіше звертатися до творчої спадщини українських пророків.

          

15 січня до 180-річчя від дня народження видатного українського письменника-земляка Степана Васильовича Руданського працівниками відділу наукової інформації та бібліографії підготовлено науково-допоміжний біобібліографічний покажчик «І я знов живий світ оглядую…», з яким можна ознайомитися на сайті Бібліотеки old.library.vn.ua у розділі «Наші видання».

15 січня у кіноклубі «Х Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Романа Ширмана «Небезпечно вільна людина», присвяченого пам’яті генія українського кіно режисера Сергія Параджанова. Нещодавно виповнилося 90 років від дня народження режисера, вірменського і українського кінорежисера, народного артиста УРСР (1990), лауреата Державної премії України ім. Т. Шевченка (1991) посмертно. Автори фільму «Небезпечно вільна людина» спробували відійти від трагічного тону і поєднати документальні кадри з дотепною анімацією, яка відтворює фантазії великого режисера.

15 січня до Дня Соборності та Свободи України у відділі краєзнавства відбувся перегляд літератури «Соборність – символ єдності нації». Читачі мали можливість більше дізнатися про події української історії, що відбулися 95 років тому. День Соборності відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

16 січня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація книг відомих краєзнавців Ф. Х. Шевчука «Портрети» та Г. О. Погончика «Бершадщина: з минулого у майбутнє», у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю».

Шевчук Федір Харитонович – педагог, журналіст, краєзнавець. З 2013 р. працює головним редактором газети «Бершадський край». Протягом 14 років є активним учасником загальноукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання», в якому 2013 р. зайняв перше місце (конкурс проводить Одеська організація спілки журналістів України). Автор книг «Слово на долоні», «З минулого – в майбутнє», «Вогонь в одежі слова», «Серединка – тепла крапка на карті України», «Портрети», «Хто живе й працює для століть» та ін. Презентоване видання «Портрети» містить у собі розповіді про земляків-бершадців, які своєю працею звеличували і звеличують рідний край та країну у різних сферах діяльності, були і залишаються прикладом вірного служіння справі та людям.

Погончик Григорій Олексійович – педагог, журналіст, краєзнавець. У 2013 р. відзначений обласною журналістською премією «Золоте перо». Автор книг «Любов душі моєї – Баланівка», «Дорога до храму», «Село в краю Бершадськім...», «Шкільна родина», «Голодомор 1932-1933 рр. на Бершадщині (спогади очевидців)». Книга «Бершадщина: з минулого у майбутнє» розповідає про історичне минуле району: Другу світову та Велику Вітчизняну війни, Героїв Радянського Союзу та ін. Книги розраховані на науковців та краєзнавців, студентську та учнівську молодь, а також всіх, хто вивчає, досліджує та популяризує історію рідного краю. В ході презентації присутні мали змогу заслухати виступи педагогів, журналістів, краєзнавців та членів Національної спілки журналістів України.

   

22 січня у рамках циклу «Україні – правдиву історію» відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував виставку-історію «Соборність України: від ідеї до сьогодення», до дня Соборності та Свободи України.

Двадцяте століття залишило у спадок верши


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше