ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Січень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Січень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

 

 

Вінниця, 2014


Загальний розділ

Ткаченко, О. Відкрито пам’ятник невідомому солдату : біля залізниці на межі Житомирської та Вінницької областей: [до 70-річчя визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників біля с. Велике (раніше с. Велика Радзилівка) Козятинського району відбулося відкриття пам’ятника невідомому солдату, який один з перших визволителів ступив на землю Вінницької області] / О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 3 січ. – С. 3.

Зарицький, П. Про це лиш серцем можна розказати : [наприкінці грудня у Козятинському районі відбулася хода присвячена 70-річчю визволення Козятинського району від німецько-фашистських загарбників. У заході взяли участь: керівники міста та району, ветерани війни і збройних сил, представники громадськості та політичних партій. В міському залізничному училищі відбулося покладання квітів до пам’ятника легендарного визволителя м. Козятина, двічі Героя Радянського союзу І. Бойко, ім’я якого носить навчальний заклад. Аматори районної сцени підготували святковий концерт, який відбувся в актовій залі училища] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 3 січ. – С. 3.

10 січня на центральній площі м. Ямпіль відбулося урочисте відкриття пам’ятника Богдану Хмельницькому. Звертаючись з вітальним словом до учасників зібрання, голова обласної державної адміністрації І. Мовчан зазначив, що спорудження цього культурного об’єкту відкриває нову сторінку в історії Ямпільського краю. «Я абсолютно переконаний, що цей пам’ятник черговий раз змусить кожного з нас задуматися над тим, що він зробив для незалежності України, поверне нас до культури, яка вкрай необхідна сьогодні», – зауважив І. Мовчан.

Під час урочистостей голова обласної державної адміністрації спільно з очільником Ямпільського району А. Комаром вручили подяки тим, хто долучився до спорудження пам’ятника Богдану Хмельницькому. Після церемонії освячення керівники області та району поклали квіти до підніжжя пам’ятника великому українцю.

 …

Афганістан болить у наших душах : [на Хмільниччині відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам та вшанування пам’яті про бойових побратимів хвилиною мовчання. У заході взяли участь: голова міськрайонної Спілки ветеранів війни в Афганістані В. Гончарук, керуючий справами виконкому міської ради А. Барабан, заступник голови районної ради Ю. Дячок, настоятель Свято-Покровської церкви УПЦ МП протоієрей В. Леванчук та учасники бойових дій] // Життєві обрії. – 2014. – 10 січ. – С. 4.

11 січня в селі Хомутинці Калинівського району відбулися заходи присвячені 180-й річниці від дня народження видатного поета-гумориста Степана Руданського. Покладанням квітів до пам’ятника С. Руданському, мітингом з вшанування його пам’яті та відвідинами музею письменника розпочалось VІ Всеукраїнське свято сатири і гумору ім. Степана Руданського «І я знов живий світ оглядую». Свято відбулося за участю народних аматорських колективів «З роси й води» та «Подільські музики», провідних творчих колективів і виконавців Калинівского району. У відкритті свята взяли участь: заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова, начальник управління культури і туризму ОДА М. Скрипник, голова Калинівської РДА В. Поліщук, директор Вінницького обласного центру народної творчості Т. Цвігун, лауреат премії ім. Степана Руданського 2013 р. письменник-гуморист і сатирик О. Чорногуз, науковці, актори, письменники.

Обласне свято сатири і гумору Степана Руданського було започатковано в Калинівському районі у 1981 р., а з нагоди відзначення 175-ї річниці від дня народження письменника, у 2009 р. свято набуло статусу Всеукраїнського і проводиться щорічно.

      

12 cічня у м. Калинівка відбулася урочиста подія – відкриття пам’ятника відомому українському поету-гумористу, перекладачу, громадському діячу Степану Руданському. Ідею встановлення пам’ятника запропонував народний депутат України Микола Катеринчук. Адже саме цього року Україна відзначає 180-річчя від дня його народження письменника. До цієї пропозиції долучилися голова Калинівської райдержадміністрації В. Поліщук та громадськість Вінниччини. Виготовив пам’ятник С. Руданському заслужений архітектор України та скульптор П. Антип. На святі були присутні: народні депутати України М. Катеренчук та М. Джига, голова Вінницької обласної державної адміністрації І. Мовчан, голова Вінницької обласної ради С. Татусяк, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Л. Спірідонова, цьогорічний лауреат Всеукраїнської премії С. Руданського, відомий український письменник О. Чорногуз та інші посадові особи, письменники, журналісти, працівники культури та освіти, а також мешканці Калинівського району та гості з інших регіонів України. Відбувся святковий концерт за участю гумористів та творчих колективів, а народні майстри та умільці закликали гостей свята до своїх мистецьких світлиць.

 

14 січня у м. Вінниця вшановували великого свободолюбця Василя Стуса. На мітинг пам’яті, біля пам’ятника Василеві Стусу, зібралися викладачі, студенти, письменники, актори, музиканти, творча інтелігенція області. У заході також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова та начальник управління культури і туризму ОДА М. Скрипник. Учасники зібрання поклали квіти до підніжжя пам’ятника видатного земляка. Після урочистої частини творча інтелігенція міста перемістилась до читальної зали Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, де традиційно відбуваються січневі Стусівські читання.

  

14 січня у рідне для В. Стуса село Рахнівку Гайсинського району завітали перший заступник голови райдержадміністрації В. Вітюк, начальники відділів освіти, культури та туризму райдержадміністрації Г. Боровий та М. Ричков, де відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника славетного земляка. В. Вітюк, звертаючись до присутніх, зазначив: «Василь Стус для всіх нас є прикладом людини-патріота, борця незламної сили духу, символом переможця. Його творчість – це дійсно великий вклад у справу відродження українського слова, національної культури та свідомості. Заповіт нашого земляка – бути добродієм, жити, творячи добро. А щоб звільнити свою душу від скверни і зла, щоб просвітліти і вирости над буденністю і марнотою, треба всім нам причаститись живою водою творів цього великого сина Поділля, України, сина Всесвіту». Директор сільського музею В. Стуса Д. М. Омелянчук нагадав учасникам зібрання сторінки життя і творчості поета, подякував гостям, що традиційно вшановують пам’ять видатного українського письменника. З нагоди свята відбулися виступи працівників районного Будинку культури, дуету та народного фольклорного колективу Чечелівського Будинку культури, жіночого фольклорного колективу с. Рахнівки, учнів місцевої школи.

Созанська, С. Казковий світ юних ямпільчан : [про підбиття підсумків районного конкурсу поезії та казки «Свіча в свічаді» оголошеного Міжнародною громадською організацією «Україна-Польща-Німеччина» та Національною Спілкою письменників України за сприяння депутата обласної ради, голови Вінницького обласного Міжнародного Товариства «Україна-Польща-Німеччина» О. Гаврилова. Конкурс проводився серед дітей у трьох вікових категоріях. Перше місце у категорії наймолодших отримав мешканець с. Цекінівка Р. Недоля за «Різдвяну історію», перше місце у категорії учасників від 11 до 14 р. стала жителька с. Добрянки В. Ткач за казку «Різдвяна пригода Михайлика». У віковій категорії 15-17 років журі не визначило першого місця, Друге місце зайняли А. Крижанівська с. Михайлівка та М. Самойлюк м. Ямпіль. Переможці та дипломанти конкурсу отримали заохочувальні подарунки] / С. Сюзанська // Ямпіл. вісті. – 2014. – 17 січ. – С. 2.

20 січня в обласній державній адміністрації відбулися урочисті збори присвячені Дню Соборності та Свободи України, за участю заступника голови облдержадміністрації Л. Спірідонова, голови обласної ради С. Татусяка та громадськості Вінниччини. Вітаючи усіх присутніх заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова зазначила, що це свято символізує єдність народу, історії та держави, а також віковічне прагнення українців до соборності та незалежності. Також зі словами привітань до присутніх звернувся голова обласної ради С. Татусяк. Він зауважив, що свято соборності за десятиліття не лише не втратило своєї значимості, а й набуло нових рис та особливої актуальності. Відповідно до Указу Президента України за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток незалежної Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю 9 вінничан отримали державні нагороди. 38 осіб нагороджені почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради.

З нагоди Дня Соборності та Свободи України в усіх районах Вінницької області відбулися урочисті заходи за участю керівників районів та громадськості.

22 січня у рамках відзначення 25-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан, у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів с. Жадани Іллінецького району відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки воїну-інтернаціоналісту, що загинув під час бойових дій в Афганістані Юрію Гаркушину. У заході взяли участь: заступник голови Іллінецької райдержадміністрації А. Фаріон, начальник відділу освіти райдержадміністрації О. Животівський, голова Іллінецької районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) В. Білозір, ветерани Афганістану, рідні Юрія Гаркушина, вчителі, учні, громадськість села.

Брижак, Г. Відкрито меморіальну дошку воїну-афганцю : [у Красненківській ЗОШ І-ІІІ ступенів Іллінецького району відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки воїну-афганцю Григорію Чернишову. У заході взяли участь голова РДА В. Ящук, голова районної ради О. Дмитрик, голова районної спілки воїнів-афганців В. Білозір, заступник голови РДА А. Фаріон, начальник відділу освіти О. Животівський, сільський голова Л. Шеревера, воїни-афганці села та району, учні школи та місцеві жителі] / Г. Брижак // Трудова слава. – 2014. – 23 січ. – С. 2.

«Думайте, читайте» : [до 180-річчя від дня народження Степана Руданського, Управлінням культури і туризму Вінницької облдержадміністрації спільно з обласним центром народної творчості підготовлено буклет «Степан Руданський», в якому зібрано матеріали з історії відзначення на Калинівщині Днів сатири і гумору, а також зібрано відомості про усіх лауреатів літературно-мистецької премії імені С. Руданського. Начальник управління культури та туризму Вінницької ОДА М. Скрипник презентувала це видання на батьківщині С. Руданського, у селі Хомутинці, у музеї поета] // Прапор Перемоги. – 2014. – 24 січ. – С. 3.

Тарас Шевченко і Вінниччина

   

1 січня – 30 грудня з метою ознайомлення читачів бібліотеки з усіма гранями творчості генія України Тараса Шевченка в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей оголошена літературна акція «Читають Шевченка тато, мама, я, читає вся моя сім’я». Також у бібліотеці відбулася презентація однойменної експозиції, на якій представлене повне зібрання творів Т. Шевченка, окремі поезії, драми, прозові твори, фоторепродукції картин та малюнків.

Україна, як і великий наш Кобзар, – вічні! : [про діяльність Державного професійно-технічного навчального закладу «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти». Зокрема, учні навчального закладу є учасниками ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка. Вчителями-мовниками проводяться заходи, які сприяють підвищенню рівня мовної освіти учнів, шанування творчої спадщини Кобзаря, любові до рідної мови і Батьківщини, а саме: конкурс читців на краще знання поезії Т. Шевченка, літературно-музична композиція «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття. У навчальному закладі працює пошуково-дослідницький гурток «Слідопит». Керівник гуртка – бібліотеках С. Косіцька. Вона проводить виставки книг до знаменних дат: «Вічне слово Кобзаря», для педагогів-початківців – «круглий стіл» на тему: «Шевченко і сучасність», літературні вікторини за творчістю Шевченка – для учнів перших курсів. Гуртківці пошуково-дослідницького гуртка «Слідопит» неодноразово брали участь в обласних конкурсах, у яких отримали призові місця. Працюючи над темою «Україна, як і великий наш Кобзар, – вічні!», учні вивчали матеріали місцевого краєзнавчого музею, працювали з архівними матеріалами, фотографували, відвідували бібліотеку, спілкувалися з краєзнавцями. Опрацьовуючи дану тему студенти дізналися багато нового про життєвий і творчий шлях Т. Шевченка] // Я та місто Хмільник. – 2014. – 9 січ. – С. 5.

12 січня з метою гідного відзначення 200-річного ювілею видатного сина українського народу Т. Шевченка та на виконання завдань Президента України В. Януковича у загальноосвітніх навчальних закладах Ямпільського району проведено І етап Шевченківських читань «Слово, якому звучати вічно», за участю голови Ямпільської РДА А. Комара. Методист відділу освіти Ямпільської РДА Л. Кухар наголосила на важливості проведення таких заходів для вшанування пам’яті українського поета, щоб підростаюче покоління мало змогу в повному обсязі зрозуміти наскільки важливим та цінним є вклад творчості Т.Г. Шевченка в свідомість українського народу. У фінальному районному етапі конкурсу Шевченківських читань, який відбудеться у березні, візьмуть участь переможці шкільного етапу. Виступи учнів проходитимуть у двох номінаціях: перша – виразне читання поетичних творів Тараса Шевченка або поезій про великого Кобзаря, друга –інсценізація творів Т.Г. Шевченка.

13 січня голова обласної державної адміністрації І. Мовчан провів робочу нараду, присвячену підготовці до відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка на Вінниччині. «Вся Україна і міжнародна спільнота незабаром відзначатимуть 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. До цієї події залишилося зовсім небагато часу, тому необхідно посилити роботу з підготовки до відзначення ювілейної дати, аби достойно провести усі відповідні заходи», – наголосив І. Мовчан.

Як готується область до знаменної дати, проінформувала учасників наради заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова. Серед проведених заходів заступник голови облдержадміністрації відзначила виставку творів усіх лауреатів Шевченківської премії, що відбулася на Вінниччині за підтримки всеукраїнської організації «Велика родина». За сприяння громадських організацій та підтримки обласної державної адміністрації область відвідали львівський оркестр Мирослава Скорика та Національний оркестр народних інструментів. Обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Садовського включив до свого репертуару виставу «Назар Стодоля». На рівні України відзначено проект «Читаємо Шевченка разом» Вінницької державної телерадіокомпанії «Вінтера». За словами заступника голови ОДА, в багатьох районах області встановлено, або ж готуються до відкриття погруддя видатному поету, перейменовуються вулиці.

Про заходи заплановані до 200-річчя Великого Кобзаря, інформували також директор департаменту освіти і науки І. Івасюк, керівник департаменту культури М. Скрипник та директор департаменту інформаційної діяльності С. Василюк. Так, в усіх навчальних закладах регіону планується проведення Шевченківських днів, літературних виставок, читань та «круглих столів». До ювілейної дати коштом обласного бюджету видано 4 книги про видатного поета, нині готується буклет «Тарасові шляхи на Вінниччині» з фотографіями та історичними довідками про місця, де побував відомий українець, а також створюється велика карта, що буде презентована для всіх бібліотек і шкіл Вінницької області.

14 січня з метою розширення знань учнів про життя і творчість Т. Г. Шевченка у Кордишівській СЗШ І-ІІІ ст. Козятинського району проведено усний журнал «Т. Г. Шевченко – великий син українського народу». Захід, який підготувала вчитель української мови та літератури Г. Довбищук, відбувся у дворі школи. Під музику пісні на слова Т. Г. Шевченка «Заповіт» школярі поклали корзину з квітами до погруддя Великого Кобзаря. Вчитель ознайомила з маловідомими сторінками життя та творчості поета, учні декламували вірші.

14 січня в читальній залі Бершадської районної бібліотеки організовано книжкову виставку «Цвіте Україна і славить довічно велике ім’я Кобзаря», до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. Відвідали виставку: голова райдержадміністрації М. Бурлака, голова районної ради М. Грабчак, міський голова М. Кольченко, начальник відділу культури і туризму РДА Н. Герасимчук, директор ЦРБ Л. Бернацька. Присутні мали змогу оглянути представлені книги, збірки поезій та прози, пісень, які розкривають багатогранність особистості Т. Шевченка, як поета, художника, митця, мислителя. Провідний бібліотекар читальної зали Н. Сидоренко продемонструвала присутнім щоденник Кобзаря, в якому він описує своє життя, спогади, бажання та великі мрії для України. Також у бібліотеці організовано книжкові перегляди «Слава Шевченка – слава України», «Живе Шевченко в піснях, поезіях, картинах», «Лауреати премій ім. Т.Г. Шевченка», «Тарас Шевченко – сяйво незалежної України».

14 січня у читальній залі Козятинської центральної районної бібліотеки оформлена виставка «Зоря Шевченкова горить, до правди й волі людство кличе!», присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Виставка містить основні розділи: «Старовинні видання Кобзаря з фондів бібліотеки», «Життя і творчість Т. Шевченка», «Шевченко – художник», «В сім’ї вольній новій».

14 січня голова Барської районної державної адміністрації Г. Лук та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Л. Гапонюк відвідали бібліотеку с. Міжлісся, де ознайомилися з її роботою та підготовкою до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Бібліотекар Л. Патерко підготувала тематичну виставка, присвячену життю і творчості Великого Кобзаря, а юні читачі підготували літературну композицію на вірші Тараса Шевченка.

15 січня у відділі рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулося відкриття книжково-ілюстративної виставки «Шевченка світ – сплетіння ліній», присвяченої 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря.

Тарас Шевченко – символ чесності, правди, великої любові до людини. Вся творчість Кобзаря зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини, пройнята ненавистю до ворогів і гнобителів народу. Його думи, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба були думами, піснями, гнівом і боротьбою мільйонів за світлу долю трудового люду.

Виставка-ювілей «Шевченка світ – сплетіння ліній» пропонує читачам перегорнути сторінки життя і творчості Т.Г. Шевченка. Метою експозиції є розкриття величі та безсмертя українського поета, світового генія, неперевершеного майстра слова. На виставці представлені твори Т.Г. Шевченка, матеріали і спогади про його життя та творчість, мистецьку спадщину поета. Чільне місце посідають збірки «Кобзарів» різних років друку у розділі «Книга невичерпна, книга на віки». Першим серед них є прижиттєве видання 1860 р., яке видрукував Пантелеймон Куліш на кошти Платона Симиренка. Окрасою розділу є і сучасне подарункове видання «Кобзаря» 2006 р. Творчість Т.Г. Шевченка має світове значення. Його твори перекладено всіма слов’янськими та багатьма мовами світу, частина з них представлена на виставці окремим розділом «Обійшов усю землю Кобзар». Демонстрація художніх альбомів з його малюнками та зарисовками в наступному розділі «Гармонія пензля і слова» є свідченням художнього генія, що жив у душі Шевченка нарівні з поетичним. Видатний митець пробував себе у різноманітній техніці, навіть у скульптурі, а за успіхи у гравюрі йому було присвоєно звання академіка. Остання полиця експозиції «Тернистими шляхами долі» присвячена спогадам сучасників про Т. Шевченка, дослідженням науковців та вшануванню пам’яті сина українського народу.

15 січня на виконання соціальних ініціатив Президента України щодо підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка голова Мурованокуриловецької районної державної адміністрації В. Максимчак за участю начальників управлінь і відділів райдержадміністрації та Лучинчицьким сільським головою провів виїзний прийом громадян в селі Лучинчик. Голова райдержадміністрації також відвідав сільський клуб-бібліотеку, де ознайомився з підготовкою до відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

15 січня на виконання завдань Президента України В. Януковича щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, в Тульчинській центральній районній бібліотеці відбулося відкриття книжково-ілюстративної виставки «У погляді його читаю слово…», присвяченої ювілею Кобзаря. У відкритті взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації В. Побережник та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації К. Третьякова. Учні та педагоги Тарасівської та Тульчинських ЗОШ підготували літературно-драматичні композиції. Перед присутніми виступили з поезією про Т. Шевченка члени районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг».

  

15 січня в Теплицькій центральній районній бібліотеці відбувся «круглий стіл» під назвою: «Мистецька спадщина Шевченка», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Участь у засіданні взяли: керівники району, працівники центральної районної бібліотеки та районного Будинку культури. Учасники обговорили неоціненний вклад та значення великого митця України, багатогранність його таланту та актуальність творів у часи сьогодення. Також присутніх ознайомили із заходами, що проводитимуться в районі з нагоди святкування ювілею Т. Шевченка, підсумком яких має стати поїздка по Шевченківських місцях. До уваги учасників «круглого столу» представлена книжкова виставка «Велич Тарасового слова». По завершенню заходу учасникам було продемонстровано відеофільми «Тарас Шевченко – художник з душею поета» та «Малярство Кобзаря».

15 січня у Тиврівській центральній районній бібліотеці відбулося відкриття районної літературно-мистецької виставки «Невмируща слава генія Шевченка». Матеріали, представлені на книжковій виставці, розповідають про життя та творчість Т.Г. Шевченка, як поета, художника. Також представлена інформація про перебування поета на Вінниччині. На відкриття виставки було запрошено майстриню-вишивальницю Г.Б. Очеретну, яка представила свої роботи: панно «Заповіт» та «В сім’ї вольній, новій ми тебе не забудемо, Тарасе».

16 січня заступник голови обласної державної адміністрації Л. Спірідонова взяла участь у проведенні прямого ефіру на обласному радіо. Під час ефіру йшла мова про відзначення на Вінниччині знаменної і знакової для кожного українця дати – 200-ліття від дня народження Т. Шевченка. Заступник голови облдержадміністрації наголосила, що область почала готуватись до цієї пам’ятної дати ще 2011-го року, а вже 2012-го за підтримки благодійного фонду «Велика родина» вінничани мали змогу побачити виставку, де були представлені роботи всіх лауреатів Шевченківської премії. У ході прямого ефіру Л. Спірідонова повідомила радіослухачам: «Підготовка триває, уже започатковані деякі проекти. Так, на мій погляд, заслуговує на особливу увагу проект «Читаємо Шевченка» обласної державної телерадіокомпанії «Вінтера». Дуже хотілося б, щоб на початку березня у театрі Садовського ми зібрали усіх тих людей, які прочитали Шевченка. Крім того, готуємо велике театралізоване дійство, що пройде на досить високому рівні. Наш академічний хор «Вінниця» спеціально підготував репертуар, який вперше прозвучить у їх виконанні». Заступник голови ОДА наголосила на тому, що постать Великого Кобзаря є об’єднавчою для усіх українців, уособленням волелюбності та незалежності українського народу.

Шевченко для всіх поколінь : [в Немирівській центральній районній бібліотеці в рамках реалізації завдань Президента України щодо підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка відбувся творчий вечір «Шевченко для всіх поколінь». У заході взяли участь учні НВК № 2 м. Немирів. Ведучі вечора розповіли присутнім про подорож Т. Шевченка Поділлям, інтерес поета до україно-визвольної боротьби проти польської шляхти, коліївщини. Голова РДА П. Михайленко вручив дітям подяки за участь] // Прибуз. новини. – 2014. – 16 січ. – С. 3.

16 січня в приміщенні читальної зали Бершадської центральної районної бібліотеки відбувся захід «В душі народу – Кобзареве слово», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. У заході взяли участь: голова райдержадміністрації М. Бурлака, голова районної ради М. Грабчак, міський голова М. Кольченко, перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, представники закладів освіти, культури, громадських організацій та політичних партій, ЗМІ. Захід проводився у форматі «круглого столу», тому кожен з присутніх міг висловити свою точку зору та внести пропозиції щодо святкування даної події у районі. Провідний бібліотекар читальної зали Н. Сидоренко підготувала презентацію книжкової виставки «Цвіте Україна і славить довічно велике ім’я Кобзаря», яка розкриває багатогранність особистості Т. Шевченка, як поета, художника, митця, мислителя. Прозвучали вірші та пісні на шевченківські рядки: «Заповіт» (С. Єгорова»), «Зоре моя, вечірняя» (дует у складі К. Мураховська та Н. Сторожук), «Зацвіла в долині червона калина» (В. Качан), «В казематі..» (М. Маршук).

  

16 січня голова Хмільницької райдержадміністрації О. Томашук і голова районної ради В. Чмелюк відвідали виставку в Уланівській сільській бібліотеці «Ми на вічнім шляху до Тараса», присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Представлені матеріали розповідають про життя, творчий шлях Великого Кобзаря, розкривають багатогранну особистість Шевченка, як художника, митця, патріота, поета, письменника. Голова Хмільницької райдержадміністрації О. Томашук зазначив, що на виконання завдань Президента України, розроблено відповідну програму, в якій зокрема передбачено виготовлення і встановлення меморіальної дошки Т.Г. Шевченку в селі Уланів.

16 січня у Іллінецькій районній бібліотеці для дітей відбувся літературно-музичний вечір «У вінок слави Кобзареві», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Учасники заходу – учні 6-7 класів місцевої школи, дізналися багато цікавих фактів про життя поета, слухали пісні на його слова та самі виконували вірші і уривки з поем Т. Шевченка. Доповненням заходу стала книжково-ілюстративна виставка: «Тарас Шевченко: людина, поет, художник». Жвавий інтерес у школярів викликала «захалявна» книжечка Тараса Шевченка, представлена на виставці. У виконанні солісток самодіяльного аматорського колективу «Відлуння» Л. Левченко та З. Сирота прозвучали українські народні пісні.

16 січня у виставковій залі Бершадського районного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Шанує Тараса Бершадський край...», присвячена 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. У відкритті виставки взяли участь вихованці клубу «Краєзнавець» та учні дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького. На виставці представлені роботи майстрів народної творчості району на шевченківську тематику: вишиті портрет Кобзаря та «Заповіт» Т. Кравець (с. Баланівка), вишитий портрет Т. Шевченка Р. Поперечної (с. Яланець) та робота «Сон» М. Чабана (с. Баланівка). Сюжетні роботи до поем Тараса Шевченка у виконанні О. Степового (с. Джулинка).

16 січня з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря в читальній залі Теплицької центральної районної бібліотечної системи відбувся літературно-мистецький захід «Мистецька спадщина Шевченка». Участь взяли: голова райдержадміністрації В. Малярчук, перший заступник голови райдержадміністрації А. Ніколайчук, начальник відділу культури райдержадміністрації В. Прокопенко, директор центральної районної бібліотечної системи П. Рибак, представники місцевих ЗМІ, працівники культури. Працівники бібліотеки репрезентували учасникам заходу виставку творів, наукових статей, фотографій, присвячених життєпису Кобзаря під назвою «Велич Тарасового слова» та продемонстрували два відеофільми про художню спадщину цієї унікальної людини.

16 січня в Тиврівській центральній районній бібліотеці відбулися районні літературні читання «Звучить пророче слово Кобзаря», присвячені 200-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Учасниками читань стали представники творчої інтелігенції, громадськості, педагоги, працівники культури, учнівська молодь. Вітаючи учасників Шевченківських літературних читань, перший заступник голови районної державної адміністрації В.В. Киришов підкреслив: «Такі заходи виховують у молоді дух патріотизму, любов до України. Адже у кожного народу є митці, чиї імена є найдорожчою національною святинею й гордістю, які мають особливу пошану і славу. Для українського народу таким митцем по праву є Тарас Григорович Шевченко – геніальний поет і художник, основоположник нової української літератури, який з найбільшою повнотою відбив у своїй творчості прагнення, надії і думки народу. Учасники Шевченківських літературних читань висловили щиру подяку їх організаторам за можливість долучитися до пізнання величі поетичної творчості Великого Кобзаря. До уваги присутніх була представлена виставка книжкових видань творів Т. Шевченка «А слова – заповідь моя!».

  

16 січня голова Піщанської райдержадміністрації С. Жердецька, начальник відділу освіти РДА О. Ременяк та секретар Рудницької сільської ради Г.О. Гичка відвідали конкурс читців поезії Тараса Шевченка, що відбувся у рамках реалізації завдань Президента України В. Януковича щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя дня народження Тараса Шевченка в Рудницькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів. У ході свята учні та вчителі школи декламували поезію Т. Шевченка «Думи мої, думи мої…», «І виріс я на чужині…», «Доля», «Мені однаково, чи буду…», уривки поем «Тополя», «Наймичка», «Катерина» та інші. Учні ознайомилися з безсмертною спадщиною великого генія України та пересвідчилися, що сила слова Шевченка невмируща.

16 січня в Томашпільській центральній районній бібліотеці відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Тарас Шевченко. 200 років живого спілкування» за участю: заступника голови райдержадміністрації І. Яроша, начальників відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації, громадськості. У ході засідання «круглого столу» учасники висловили власні думки, обговорили проблеми та окремі питання щодо популяризації духовної спадщини Тараса Шевченка. З метою популяризації творчості Тараса Шевченка та в рамках проведення Шевченківського Тижня в бібліотеках району з 13 по 19 січня проведено ряд заходів та організовано книжково-ілюстративні виставки.

16 січня відбулося чергове засідання міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно», що діє при Жмеринській центральній районній бібліотеці, приурочене 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Участь в засіданні взяв перший заступник голови Жмеринської райдержадміністрації О. Монастирський. Вітаючи місцевих поетів та любителів поезії Олександр Іванович зазначив, що Т.Г. Шевченко – центральна постать української літератури XIX ст. О. Монастирський ознайомив присутніх з планом заходів на 2014 р., щодо відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. Керівник літературного об’єднання В. Горлей проінформував присутніх про видання альманаху «Калинове гроно», в який увійдуть твори авторів району та міста. Альманах приурочений 50-річчю заснування літературного об’єднання та 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. По завершенню засідання члени об’єднання мали можливість ознайомитися з виставкою творів Т.Г. Шевченка «Літопис шани і любові».

16 січня на базі Шаргородської СЗШ І-ІІІст. №1 відбулася літературна година для учнів молодших класів «Маленькому Кобзарику», присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, яку провели працівники Шаргородської районної бібліотеки. Основна мета заходу: поглибити знання дітей про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря, неперевершену цінність творів поета, їх значення для його нащадків. А також продемонструвати чарівність та волелюбність Шевченківського слова. Діти з цікавістю слухали розповідь завідуючої районної бібліотеки для дітей О. Куляс про поета, брали активну участь у вікторині «На вічному шляху до Шевченка» та декламували вірші Т. Шевченка.

16 січня з метою гідного вшанування пам’яті Т. Шевченка, популяризації його творів колектив Жмеринської центральної районної бібліотеки постійно проводить різноманітні заходи із залученням молоді та громадськості району. Так, у закладі представлена виставка літератури під назвою «Уклін тобі, Тарасе!», яка постійно оновлюється новими експонатами, що розкривають суть генія Т. Шевченка. Виставку відвідав заступник голови райдержадміністрації І. Віканов. Переглянувши літературні надбання, мистецькі твори, вислухавши історію становлення особистості Кобзаря, Іван Федорович відмітив велике значення Т. Шевченка в житті нашої держави.

  

16 січня голова Могилів-Подільської райдержадміністрації М. Вдовцов взяв участь у засіданні літературного клубу Вендичанської ЗОШ І-ІІІ ст., де відбулися літературні читання «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», присвяченні 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Голова РДА М. Вдовцов, звертаючись до юних літераторів, зазначив: «Незабаром уся українська і світова спільнота відзначатиме славну дату великого українського поета Т.Г. Шевченка. 200 років минає від дня його народження, а його слово досі серед нас! Воно живе і актуальне. Мене радує, що сьогодні учнівська молодь району свідомо шанує великого Кобзаря, адже його твори були і будуть незмінними порадниками та супутниками у житті


Хроніка культурного життя Вінниччини
Січень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше