ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

Версія для друку

11 серпня у Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва журналісти польської радіостанції Radio Wnet провели радіоміст між Вінницею та Варшавою, участь у якому взяла директор Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва Н.І. Морозова.

12 серпня, у наметовому містечку біля приміщення бібліотеки, працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук в рамках акції «Бібліотека виходить у місто» влаштували для перехожих виставку-інсталяцію під назвою «Цей день в історії». Мета експозиції – пригадати, що визначного відбувалось 12 серпня в різні роки. Люди з цікавістю дізнавались, що саме в цей день була запатентована швейна машинка, перший український космонавт полетів у космос, був проголошений Міжнародний день молоді і т.д.

   

12 серпня працівники відділу наукової інформації та бібліографії та сектору газетної періодики запропонували вінничанам та гостям міста культурний відпочинок у кращих його традиціях Цього разу у сквері Козицького відбувся майстер-клас з виготовлення прикрас зі стрічок різних кольорів. Також всі бажаючі мали можливість приєднатися до створення малюнків в стилі «Аквагрим». Під час акції відбувся безкоштовний запис до бібліотеки всіх бажаючих.

  

13 серпня, у наметовому містечку біля приміщення бібліотеки, в рамках акції «Бібліотека виходить у місто» працівники відділу економіки та аграрного виробництва провели вікторину «У грибному царстві».

15 серпня у регіональному тренінговому центрі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, за участі представників Вінницького об’єднання громадських організацій «Відкрите суспільство», відбувся інтерактивний тренінг «Інструменти комунікації он-лайн».

15 серпня у відділі економіки та аграрного виробництва відбувся семінар «Розвиток бізнесу: лідерство і компетентність», організований Вінницькою молодіжною громадською організацією «Молодіжна ліга розвитку підприємництва».

18 серпня до 150-річчя від дня народження видатного українського письменника, перекладача, громадського діяча, нашого славетного земляка Михайла Коцюбинського відділ рідкісних і цінних видань організував книжково-ілюстративну виставку «Художник слова», що презентує життєвий і творчий шлях митця. До уваги користувачів – літературні шедеври: «Fata morgana», «Дорогою ціною», «Intermezzo», «Тіні забутих предків», «Цвіт яблуні», «Хвала життю», які є окрасою не лише української, а й усієї світової літератури.

18 серпня у відділі краєзнавчої літератури організовано виставку-дату під назвою «Мистецтво духу – нитка Аріадни», присвячену 95-річчю від дня народження Аріядни Стебельської-Шумовської (Шум-Стебельської).

Народилася Аріядна Шумовська-Стебельська 23 серпня 1919 року на Вінниччині, у смт Гнівань, в родині інтелігентів. Вихор воєнних подій змусив родину переїхати за кордон спочатку до Польщі, а з часом – до Канади. Аріядна захоплювалась музикою, образотворчим мистецтвом, поезією, літературознавством, театром, педагогікою. Багато років присвятила навчанню: музична консерваторія, інститут декоративного мистецтва, Академія мистецтв, Ягелонський університет в Польщі, а в Канаді – Торонтський університет, також Оттавський. Мала ступінь магістра славістики, ступінь бакалавра педагогіки. В Українському вільному університеті (Мюнхен) написала докторську дисертацію «Шевченкова метафора». Водночас викладала: історію й теорію образотворчого мистецтва, українську мову та літературу, французьку та німецьку мови. Вела широку громадську роботу, була членом Наукового товариства імені Шевченка Ліги українок Канади, Української спілки образотворчих мистецтв, Асоціації діячів української культури тощо. Науково-творчий доробок Аріядни Шумовської-Стебельської складає понад 300 публікацій, найбільше – у виданнях Канадського НТШ. З великою любов’ю до рідного слова Аріядна досліджувала теми заборонені у під радянській Україні, аналізувала творчість Т. Шевченка, Л. Українки, О. Теліги, Ю. Клена, І. Калинця, В. Стуса. Аріядна Шумовська-Стебельська посідає поважне місце в історії культури ХХ століття. Її подвижницька праця дуже різнобічна та цілком присвячена рідній Україні.

19 серпня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося вшанування правозахисниці, політв’язня таборів ГУЛАГу, учасниці Норильського повстання 1953 р. Надії Карпівни Присяжнюк, з нагоди 90-річчя від дня її народження.

 

19 серпня у відділі краєзнавства організовано постійно діючий перегляд-реквієм публікацій у місцевих газетах «Загинули, бо захищали Україну», присвячений пам’яті полеглих земляків у ході Антитерористичної операції (АТО). Матеріали про участь Вінниччини в АТО збираються в окремій тематичній папці «Вінничани в АТО», а також якнайповніше відображаються в електронній базі даних «Література про Вінницьку область». Всі бажаючі мають можливість ознайомитися з цими матеріалами.

19 серпня працівники відділу економіки та аграрного виробництва, в рамках акції «Літо з книгою», провели майстер-клас «Створи красу своїми руками» (плетіння кіс). Захід відбувся на набережній «Рошен». Для тих хто зацікавився цим видом перукарського мистецтва було запропоновано переглянути відповідну літературу. Під час акції діяв безкоштовний запис до бібліотеки.

21 серпня у секторі правової інформації відбулася інформаційна година «Державні символи як дзеркало нації». Учасники заходу ознайомилися з історією виникнення та розвитку національної символіки. Поет, композитор Сергій Кононович Савченко зачитав власні вірші про Державний прапор. Працівниками бібліотеки було презентовано бібліографічний список літератури «Державний прапор України – національна святиня».

21 серпня працівники відділів краєзнавства, рідкісних і цінних видань та сектору журнальної періодики у рамках акції «Літо з книгою» працювали у ЦПКіВ ім. М. Горького. В ході заходу відпочиваючі мали змогу ознайомитися з дитячими книгами, журнальними виданнями, у тому числі краєзнавчого характеру. Усі бажаючі мали можливість стати користувачами бібліотеки.

26 серпня у рамках акції «Літо з книгою» працівники відділу наукової інформації та бібліографії та сектору газетної періодики працювали у сквері Козицького. В рамках заходу відбувся майстер-клас з виготовлення аплікацій з круп, що викликав неабиякий інтерес у перехожих. Учасники заходу висловили вдячність працівникам бібліотеки за проведення подібних заходів та побажали і надалі проводити такі майстер-класи. Також всі бажаючі мали можливість приєднатися до створення малюнків в стилі «Аквагриму» та безкоштовно записатися до бібліотеки.

  

26 серпня у відділі економіки та аграрного виробництва проведено інформаційну годину «Загадкове життя бджолиної сім’ї» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Цікаву відеоподорож у дивовижний світ бджіл для учасників заходу підготувала бібліотекар І категорії О.В. Левінчук. В організації зустрічі активну участь брала провідний бібліотекар відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури Л.В. Введенська.

26 серпня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація книги Майї Пірогової «Їх не злякав «Вервольф»…» у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю». Видання розкриває нові сторінки історії підпільно-партизанської боротьби з німецько-фашистськими загарбниками на Вінниччині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Це свого роду посібник, в якому даються уроки героїзму та патріотизму вінницьких партизанів і підпільників.

   

Музейна діяльність

1 серпня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка Вадима Козловського «Епізоди», де представлено близько двох десятків миттєвостей, зупинених фотоапаратом автора. Кожна з чорно-білих фото-картин відомого майстра є закарбованою миттю, сповненою символізму. З кожного зображення можна зчитати не лише випадковий буденний епізод, але й цілу філософську притчу. Кожне фото – епізод з щирої розповіді про життя, яким його бачить фотохудожник Вадим Козловський. Презентовані роботи є лише частиною з чималого творчого доробку майстра, фрагментом проекту «Епізоди», створений у 2008-2011 рр. Фото Вадима Козловського доводять, що справжня майстерність фотографа не в глянцевій досконалості зображеного, а у вмінні зупинити потрібну мить, створити сюжетну картину, що розкриє сутність того, що відбувається навколо, або дасть побачити світ під іншим кутом. На відкритті виставки зібралось чимало цікавих та творчих людей міста, щоб привітати автора та засвідчити йому свою повагу. Артистичній атмосфері презентаційного вечора сприяли мелодії у виконанні гітариста Олега Прокопчука.

В обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Мистецьке перехрестя родини Меснянкіних» : [5 серпня в академічному залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрили виставку «Мистецьке перехрестя родини Меснянкіних». Експозиція складається з вишитих бісером картин у виконанні В. Меснянкіної, фотографій Є Меснянкіного, а також малюнків, фотографій та вишитих картин їх 14-річної онуки Ірини. Особливість виставки полягає у тому, що над нею працювала вся родина] // Барчани. – 2014. – 8 серп. – С. 4.

 

11 серпня відбулась презентація чергової програми з циклу «Україна сучасна: традиції та новаторство». Цього разу співробітники Вінницького обласного художнього музею провели своєрідний перфоманс: ліплення з глини під музичний супровід, що надає можливість залучити до прадавніх українських традицій відвідувачів творчої майстерні «Чеширський кіт» – своєрідного клубу, який запрошує до себе різноманітну аудиторію – дорослих та дітей, професіоналів та любителів. Гончарство – одне з прадавніх ремесел – сьогодні є надзвичайно популярним, дає можливість учасникам практикуму ліплення з глини детально дізнатись про його історію і самим відчути привабливість цього дивовижного творчого процесу, який являється важливою складовою у вихованні патріотизму, поваги, любові до Батьківщини. Присутні мали можливість ознайомитись з стилістичними особливостями гончарних центрів Вінниччини, різних властивостей глини, а головне, стати автором свого маленького власного твору.

 

27 серпня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї розгорнулася виставка світлин Посольства Латвії «Наш шлях до незалежності». Експозицію присвячено 23-й річниці незалежності України та 25-й річниці Балтійського шляху. Фотовиставка базується на історичних документальних свідченнях та розповідає глядачам про боротьбу латвійської нації за незалежність наприкінці 80-х та початку 90-х років ХХ століття. Світлини зберігають хронологічну послідовність подій у січні 1991 року і яскраво демонструють настрої людей та їх переживання. У Вінниці виставку особисто презентувала Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Аргіта Даудзе. Також у відкритті виставки взяли участь: голова облдержадміністрації А. Олійник, очільник обласної ради С. Свитко та секретар Вінницької міської ради, в. о. міського голови С. Моргунов, представники громадськості Вінниччини.

28 серпня у літературно-меморіальному музеї ім. Михайла Коцюбинського розпочався ІІ етап акції «Придбай картину. Допоможи армії». Аби допомогти військовим, свої роботи пожертвували митці міста та області. Перший етап акції «Придбай картину. Допоможи армії» відбувся у м. Вінниця на Майдані Незалежності. Від продажу було зібрано близько 9,5 тисяч гривень. Частина коштів вже пішла на придбання захисної амуніції для бійців АТО. До акції долучилися знані митці, юні таланти та початківці. Найбільше робіт представила вінницька художниця І. Кравченко. Організатори акції впевнені, впродовж акції зберуть ще не одну тисячу гривень. Адже художники Вінниччини постійно приносять нові картини.

Театрально-концертна діяльність

20 серпня головний режисер Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського Віталій Євдокимович Селезньов відзначив свій 75-й день народження. З ювілейною датою славного митця Вінниччини привітали керівники обласної ради, представники управління культури і туризму ОДА, колеги, друзі, шанувальники творчого мистецтва.

Віталій Селезньов народився на Харківщині у місті Ізюм, закінчив акторський факультет Харківського театрального інституту 1961 р. Вінницький режисер Федір Трегуб запросив його до трупи Вінницького театру ім. М. К. Садовського, де з 1961 р. розпочав свою кар’єру та працює досі. В 1973 р. закінчив режисерський факультет Київського театрального інституту. З того ж року – режисер Вінницького державного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. З 1986 р. – головний режисер Вінницького державного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського. Продовжувач традицій свого наставника Ф. Верещагіна став визнаним майстром сцени, режисером-постановником, створив більше 80 вистав для юного та дорослого глядача. У 2008 р. отримав звання «Народний артист України», а у минулому році був нагороджений Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною». Творчий вечір-бенефіс Народного артиста України, художнього керівника театру Віталія Селезньова відбудеться у стінах театру 10 жовтня.

Музичне життя Вінниччини

Фестиваль з нагоди величного ювілею : [наприкінці липня в Піщанському районному Будинку культури відбувся обласний фестиваль хорового мистецтва ім. Павла Муравського, присвячений 100-річному ювілею народного артиста України, професора, почесного академіка Академії мистецтв України, уродженця с. Дмитрашківка Піщанського району. В обласному фестивалі взяли участь кращі з кращих народних аматорських хорових колективів Вінниччини: хоровий колектив агрофірми «Ольгопіль» Чечельницького району, хоровий колектив працівників культури Вінницького району, хорова капела «Діброва» Піщанського РБК, хор «Вінок Поділля» ім. Віталія Іжевського Іллінецького РБК. З вітальним словом до присутніх звернулися: голова Піщанської РДА П. Десятник, провідний методист обласного центру народної творчості з зорового мистецтва Н. Джус, начальник відділу культури і туризму Піщанської РДА С. Дреліховська. На згадку про участь у фестивалі кожному колективу вручено дипломи та подарунки. Також з нагоди свята у районному Будинку культури організовано виставку, яку підготували працівники районної бібліотеки для дорослих] // Піщан. вісті. – 2014. – 1 серп. – С. 3.

10 серпня на площі біля стадіону «Старт» смт Теплик, відбувся VI міжрегіональний фестиваль альтернативної музики «Теплик ROXY» під назвою: «Ні – війні, ми за Мир!». Чудову атмосферу неповторну музику тепличанам та гостям містечка дарували гурти: «Місто мрій» з м. Умань, «М 12» с. Михайлівка Гайсинського району, «К.А.Т.Е.» з м. Немирів та «6 PALATA» з м. Христинівка. Фестиваль розпочався хвилиною мовчання за загиблими в АТО на сході України. Під виконання Гімну України (гурт М 12) лунали виголоси «Слава Україні» та «Герої не вмирають». Гурти радували глядачів патріотичними піснями про Україну, різноманітною музикою, починаючи від зарубіжних рок-хітів 70-х та закінчуючи популярними композиціями українських гуртів, а також власними піснями. Організаторами свята виступили відділ культури і туризму райдержадміністрації, районний Будинок культури та любителі альтернативної музики.

 

15 серпня у Royal Pub м. Вінниці відбувся концерт рок-гурту «Фліт». В цей самий день, гурт взяв учать у великому фестивалі-концерті присвяченому пам’яті Віктора Цоя. Відомі панк-рок-інтелігенти цими концертами завершать низку своїх літніх фестивальних виступів. «Фліт» – це український музичний гурт з Івано-Франківська, створений у 2001 р. З часу свого заснування гурт став справжнім брендом української музики, і не лише на території України. На сцені «Фліт» завжди інтелігентний, а їхні тексти та музика навіюють приємні емоції. Творчість хлопців виділяється неординарним музичним стилем, що поєднав в собі гітарний драйв, оригінальні мелодії та фольклорні мотиви, створюючи по-справжньому запальну музично-енергетичну суміш.

Кіномистецтво

Курилівка знову зустрічає гостей : [нещодавно з дружнім візитом у Хмільницький район завітала польська делегація на чолі з віцестаростою Тарнавського повіту Мирославом Банахом та польським режисером Вєславом Добровським зі знімальною групою. Мета приїзду польської делегації – продовження зйомок фільму про видатного польського піаніста, диригента, композитора, філантропа, політика, уродженця с. Курилівка Ігнаци Яна Падеревського. Офіційна зустріч відбулась у міській раді, за участю голови РДА Є. Буткевича, міського голови В. Грушко, заступника голови районної ради Ю. Дячок, представників ЗМІ. Після офіційної зустрічі відбулася поїздка у село. Дорогою краєзнавець районної бібліотеки О. Михалиця розповіла про Хмільницький край, про села Порицької сільської ради та відомих краян. На згадку про зустріч Мирослав Банах та Вєслав Добровський подарували книги та власні фільми, в тому числі і про І. Я. Падеревського] // Життєві обрії. – 2014. – 8 серп. – С. 5.

17 серпня «Зелений кінотеатр» у м. Вінниця організував перегляд та обговорення відомого фільму на екологічну тематику «Ерін Брокович» (2000 р.). Цей біографічний фільм режисера Стівена Содерберга, заснований на реальній історії правозахисниці, що боролася за права мешканців спільноти Хінклі штату Каліфорнія проти корпорації «Pacific Gas and Electric Company», яка забруднювала ґрунтові води міста канцерогенним шестивалентний хромом, що викликав онкологічні захворювання у городян. Історія жінки Ерін Брокович-Еліс, яка не маючи юридичної освіти зробила вагомий внесок у роботі над справою проти промислового гіганта, лягла в основу фільму. Стрічку було номіновано на п’ять премій Оскар: за найкращу жіночу роль, за жіночу роль другого плану, режисуру, фільм та оригінальний сценарій. Джулія Робертс, яка виконала роль Ерін, здобула нагороду як найкраща актриса.

23-24 серпня вперше у м. Вінниця під відкритим небом, на площі біля кінотеатру «Росія», відбувся кінопоказ найкращих робіт міжнародної творчої лабораторії ARTPOLE.IF. У заході взяли участь організатори лабораторії та фестивалю «АртПоле», а також автори з об’єднання документалістів «#Вавілон’13». ARTPOLE.IF – це арт-об’єкти і перформанси, майстер-класи, документальне кіно та відео-поезія, інтерактивні лекції та дискусії просто неба. Це автори літературно-музичних перформансів таких авторів як Ю. Андрухович та С. Жадан, а також низки талановитих та оригінальних музикантів сьогодення.

Образотворче мистецтво

Мазур, Л. «Мамині вишиті фіалки й досі стоять перед очима…» [мова йде про художника-аматора, людину краси і творчості Юрія Михайловича Козлова. У його творчому доробку понад десять тисяч картин, виконані у різних техніках. Його картини неодноразово доповнювали експозиції районних та обласних виставок. Наразі художник замислюється над проведенням персональної виставки] / Л. Мазур // Життєві обрії. – 2014. – 1 серп. – С. 4.

Бабій, О. Вражав своїми малюнками ще в дитячому садку : [про художника Вадима Бугрова. У картинах митця заворожує не тільки вдало поєднані кольори і цікаві композиції, але й вміння молодого митця побачити красу навіть у простих побутових речах. На разі художник мріє про створення персональної виставки і про те , що колись стане відомим на увесь світ] / О. Бабій // Чернівец. зоря. – 2014. – 1 серп. – С. 5.

Олянчук, О. Творчість, осяяна любов’ю : [6 серпня у виставковій залі Жмеринського історичного музею відкрилася виставка картин відомого жмеринського художника Івана Мазура. Роботи місцевого майстра справили незабутнє враження на керівництво міста, представників депутатського корпусу та гостей свята, які високо оцінили творчість майстра. Відкрила виставку директор історичного музею Г. Шеремета, яка привітала художника та розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях митця. На згадку про відкриття виставки працівники бібліотеки Г. Шеремета та С. Мартинчик подарували Івану Мазуру книгу «Воспоминания о Т. Шевченко» з автографом праправнучки Кобзаря В. Сушицької. Також художнику було вручено Подяку за багаторічну співпрацю з історичним музеєм] / О. Олянчук // Інфо Жмеринка. – 2014. – 8 серп. – С. 8.

14 серпня на Європейській площі у м. Вінниця, за ініціативи Вінницької молодіжної ради та teens-club «Універ», відбулась фотовиставка від місцевих фотолюбителів «Вінниця крізь об’єктив». Виставка носила патріотичний характер. Її основна мета – показати наскільки красивим є рідне місто. Фотоаматори представили вінничанам та гостям міста свої авторські роботи. Кожен відвідувач виставки мав можливість наклеїти сердечко на ту роботу, яка йому найбільше сподобалася. За найбільшою кількістю балів організатори визначили найулюбленіші та найгарніші місця міста Вінниці. Ними стали: набережна та фонтан «Рошен», Вишенське озеро, річка Південний Буг, вінницька Вежа, Центральний міст та Свято-Преображенський Собор. Також в рамках заходу молодь виготовила аплікацію прапора м. Вінниці та герба України.

16 серпня у м. Вінниця, на майдані біля міськвиконкому, розпочалася акція «Придбай картину-допоможи армії». Ініціатори проекту: член НСХУ А. Лесніченко, заслужений діяч мистецтв України Ф. Панчук, журналіст О. Жучинська та громадський діяч Л. Станіславенко. До проекту долучилися, як знані художники так і юні митці, та всі хто вміє творити цікаві вироби своїми руками. Всі картини та інші твори продаватимуться он-лайн та через мережу Facebook. До того ж вони будуть виставлені на всеукраїнському аукціоні в рамках акції «Митці-воїнам». Виручені від продажу художніх творів кошти будуть направлені на першочергові потреби воїнів АТО.

 

До 22 серпня у «Світлиці» літературно-меморіального музею імені М. М. Коцюбинського демонструвалися яскраві та реалістичні картини Української революції. Виставка, під назвою «Майдан гідності», відбулась завдяки зусиллям тернопільських художників, зокрема Марії Ділай. Саме вона закликала своїх друзів та колег поділитись творами на тему Майдану і зібрати їх разом у пересувну виставку. Ідею підтримав інформаційний центр «Майдан Моніторинг», потім приєднались представники «Правого сектору» і завдяки їх зусиллям виставка опинилась у м. Вінниця. Це вже п’яте українське місто, де демонструють біля півсотні натхненних робіт. В експозиції представлені художні роботи митців з Тернополя, Харкова, Києва, Вінниці, Теребовлі, Бережан – всього 46 робіт. Зокрема, Вінницю у експозиції представляє художник зі Стрижавки Ігор Зозуля, чиї роботи вже виставлялись на вінницькому Майдані. Всі картини різнопланові, написані у різних стилях – в деяких вражає репортажна чіткість, в інших – присутня складна метафорика. Образи і сюжети Майдану, що відображені у художніх творах виставки, вражають око та сповнюють душі гордістю. Далі художники планують продемонструвати творчий доробок у Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Кривому Розі. В планах координаторів виставки – видати каталог, завдяки продажу якого підтримувати митців проекту та представити виставку за кордоном: у Польщі, Німеччині, Бельгії.

 

Шабельник, Л. Миттєвості нашого життя : [у серпні у Чечельницькому районному Будинку культури відкрилася фотовиставка Всеукраїнської газети «День». До уваги шанувальників фотомистецтва представлено близько 150 документальних робіт, пейзажів, портретів та жанрових сцен, як відомих фотографів, так і зовсім юних обдарувань. До виставочної галереї входять також роботи фотомайстрів Чечельницького краю] / Л. Шабельник // Чечельниц. вісн. – 2014. – 21 серп. – С. 5.

«Майдан Гідності» : [у фойє Хмільницького Будинку культури відбулося урочисте відкриття художньої виставки «Майдан Гідності». Ідея пересувної виставки художників зародилася у Тернополі, де відбувся старт унікального проекту. Ініціатори заходу звернулися до художників презентувати власні роботи, створені під час Майдану та після нього та написати на тему подій, що сколихнув весь світ] // Життєві обрії. – 2014. – 22 серп. – С. 2.

Мельник, Г. Без чорних фарб : [про творчу діяльність художниці з с. Яришів Валентини Лутчак. Нещодавно у Могилів-Подільському Будинку творчості відбулася виставка картин під назвою «З любов’ю»] / Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2014. – 29 серп. – С. 8.

Відомий вінницький живописець, фотохудожник, колекціонер та меценат В. Козюк започаткував мистецьку акцію, яку назвав «Купи картину – підтримай Україну!». Пан Володимир пропонує купувати чарівні пейзажі мальовничих куточків України, що вийшли з під його пензля та фотоальбоми власного авторства. Всі кошти від продажу картин та книг він направить на нагальні потреби військових, що захищають Україну. Кожну куплену роботу Володимир Козюк публікуватиме на своїх інтернет-сторінках разом з інформацією про покупця, вартість продажу та звітом про витрачені кошти.

  

Самодіяльна народна творчість

Декоративно-прикладне мистецтво

Дудник І. Майстриня рідної моди : [про майстриню-вишивальницю Олесю Присяжнюк з Шаргородщини. Вишиває майстриня не лише сорочки, але й рушники, плаття, картини, ікони та оздоблює вишивкою різні аксесуари] / І. Дудник // Шаргородщина. – 2014. – 1 серп. – С. 4.

1 серпня поблизу Меморіалу Слави м. Вінниці вінничани організували просвітницьку акцію єднання «Україна разом» і спільно вишивали карту України. Ця акція має на меті пропагувати єднання українців і мир на рідній землі. Організаторами заходу виступили громадські організації вінницького Майдану спільно з Центром народної творчості Вінниччини. Також взяли участь у заході громадські діячі, інтелігенція, молодь та небайдужі вінничани. Усі спільно, з добрими намірами і думками вишивали карту України, на якій зображені усі області української держави. Бажаючі читали вірші і виступали з промовами про важливість єднання українців сходу і заходу, півдня і півночі України навколо ідеалів незалежності, соборності держави, миру і спокою на українській землі. Вінничани зосередилися на тому, щоб бездоганно вишити карту рідної області. Безпосередню участь в процесі вишивання взяв і голова обласної ради С. Свитко. «Ця карта буде вишита не тільки руками, а й серцем кожного українця, який вболіває за майбутнє держави і українського народу. В усьому світі відома українська вишивка. У цих гармонійних малюнках і вишивках присутні обереги кожної сім’ї, людини, і усієї держави. Сакральний зміст цієї карти полягає у тому, що Україна була, є, і буде незалежною, цілісною державою. Нікому не вдасться знищити дух українського народу і волю до гідного, самостійного життя у своїй державі», – зазначив Сергій Свитко.

 

Вишивана Україна : [на Вінниччині розпочалася цікава культурно-мистецька акція «Україна разом». Її учасники мають вишити карту держави. Ескіз вишивки створено з використанням прапорів усіх областей України, Автономної республіки Крим та Меджлісу кримськотатарського народу. А разом вони утворюють цілісну та неподільну Україну. Одним з співорганізаторів акції є калинівчанин М. Ткачук. Він працює програмістом в обласному центрі, під час цьогорічних революційних подій був учасником багатьох акцій. Вишивання розпочалося з Вінниці, але до цієї акції уже долучилися мешканці інших регіонів] // Прапор Перемоги. – 2014. – 5 серп. – С. 1.

Кримські татари – переселенці з окупованої Автономної Республіки Крим, які на даний час проживають у селі Нова Гребля Калинівського району, взяли участь у мистецько-культурній акції «Україна єдина». Учасники заходу вишивали карту України, на якій зображена символіка кожної області та АР Крим. В рамках акції татари вишивали одну з частин карти України – Крим. Загалом участь у дійстві взяло більше 10 вишивальників.

Шабельник, Л. Любіть Україну, як неньку любіть! : [про жительку села Демівка Чечельницького району, яка висловлює свою патріотичність в малюнках та орнаментах, пензлями та фарбами, голкою, ниткою та бісером. Її роботи прикрашають власний будинок, сільську бібліотеку, виставкові зали. На даний час міні-виставка майстрині, з нагоди Дня незалежності України, представлена у холі районної державної адміністрації] / Л. Шабельник // Чечельниц. вісн. – 2014. – 21 серп. – С. 4.

Вербецький, В. Вишивана доля Тетяни Кравець : [про самобутнє майстриню-вишивальницю Тетяну Кравець з с. Баланівка Бершадського району. Роботи майстрині знають не лише у районі, але й у області. Адже рідко яка виставка робіт народно-прикладного мистецтва, художніх ремесел у районі обходиться без рукотворних робіт майстрині. Під час виставки «Хустина моя терновая» в обласному краєзнавчому музеї експонувалося п’ять барвистих хустин, які представила Т. Кравець та інші майстрині з с. Баланівка] / В. Вербицький // Бершад. край. – 2014. – 22 серп. – С. 4.

До 31 серпня тривала персональна виставка відомого вінницького різьбяра В. Купчишина у Вінницькому обласному центрі народної творчості під назвою «Україна у трьох вимірах». На виставці представлено 37 робіт, на яких зображені образи народних героїв, картини за мотивами родинно-побутової лірики та серії сюжетних композицій. Роботи Володимира Купчишина часто прикрашають обласні виставки образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. Деякі його роботи зберігаються у приватних колекціях в Україні, США та Німеччині.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

Ми діти твої, Україно! : [таку назву мала благодійно-патріотична культурно-мистецька акція, що відбулася в приміщенні клубу селища Погребище вперше за участю колективу художньої самодіяльності з с. Червона Слобода, що на Київщині. Захід розпочався музичним твором «Пливе кача…». Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих в АТО та у авіакатастрофі Боинга-777. У виконанні гостей свята виконувалися пісні та вірші, присвячені Україні й подіям, що нині відбуваються на сході України. Кошти зібрані жителями громади, на підтримку військових, що дислокуються на сході України будуть надіслані в місцевий благодійний фонд «Без кордонів» для підтримки української армії] // Колос. – 2014. – 1 серп. – С. 2.

1 серпня біля кіноконцертної зали «Райдуга» м. Вінниці відбувся черговий захід проекту «Галявина творчості», який відбувається щоп’ятниці впродовж літа. Тема даного заходу – культура та традиції Німеччини. На гостей свята чекала класична музика відомих німецьких композиторів, захопливі історії про традиції Німеччини. Активні учасники свята взяли участь у інтелектуальних конкурсах на знання історії та традицій даної країни, запальному конкурсі з перетягування канату та ще безлічі цікавих вікторин та розваг.

2 серпня у с. Канава Тиврівського району відбулося свято музики, культури, народної творчості та живого спілкування – фестиваль родинної пісні «Мамина піч», заснований Заслуженим артистом України Миколою Янченком, який проводиться щорічно на березі річки Південний Буг в селі Канава. Основною метою проведення фестивалю є відродження та популяризація давніх українських традицій, обрядів і звичаїв, але цього року фестиваль мав ще один особливий напрямок – патріотичний. На ньому збирали благодійну матеріальну допомогу для українських бійців, що перебувають в зоні бойових дій на сході держави. Програма фестивалю включала виступи таких артистів, гуртів, композиторів і музикантів як: Миколи Янченка, гурту «Забава», Наталії Фаліон, Михайла Березутского, сімейного дуету братів Бегасів, Тетяни Денисюк та переможця у першому сезоні талант-шоу «Голос країни» Івана Ганзери, дуету районного Будинку культури у складі Олени Саприги та Оксани Шевчук. В ході фестивалю відбувався ярмарок, на якому всі бажаючі могли придбати різноманітні етно-товари: українські вишиванки, домоткані рушники, різноманітні сувенірні вироби. До присутніх на фестивалі звернувся начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Вінницької обласної державної адміністрації Ю. Мельник, який закликав вшанувати хвилиною мовчання світлу пам’ять 25 мешканців області, які загинули, виконуючи громадянський обов’язок в зоні АТО. До миру, злагоди, єднання та максимальної підтримки борців за державну цілісність і суверенітет держави своєю промовою та молитвами закликав протоієрей храму Святого Вознесіння, отець Богдан Бицкало.

  

2 серпня в рамках акції «Мистецькі вихідні» на майдані Незалежності стартував проект «Джаз-перфоманс». Всі охочі мали можливість насолодитися музичними джазовими мотивами у виконанні міського естрадно-духового оркестру «ВінБенд». Крім того, вінничани знайомилися з музикантами оркестру та історією виникнення джазу. Наприкінці свята відбулася джазова вікторина, переможці якої отримали подарунки від торгово-розважального центру «Мегамолл» та сімейного парку активного дозвілля «Дитяча планета». На відвідувачів проекту «Kids art» у мікрорайоні Пирогово чекала гра «Віражі в океані» з різноманітними конкурсами та розвагами. А також майстер-клас по виготовленню композицій. В мікрорайоні Тяжилів усіх бажаючих знайомили з індійською культурою завдяки міні-проекту «Карнавал у дворі». Відбулися «Мистецькі вихідні» й у структурних підрозділах центральної бібліотечної системи.

Мегамарш вишиванок : [22 серпня в день проведення щорічного Фестивалю українських народних традицій, який відбудеться на площі Стуса біля Вінницької обласної філа


Хроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше