ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

Версія для друку

Театрально-концертна діяльність

10 листопада у приміщенні громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» у м Вінниця відбувся майстер-клас з акторської майстерності, який провів народний артист України, актор Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського, викладач з майстерності актора Вінницького обласного училища культури та мистецтв ім. М. Леонтовича В. Прусс. Організатори проекту «ART-TIME без обмежень»: народний театр-студія «Сьоме небо», Театр книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив»». «Проект реалізується за підтримки Програми і3 «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду «Розвиток України». 14 листопада у приміщенні громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» для молоді з обмеженими фізичними можливостями та зацікавленої студентської аудиторії відбувся майстер-клас з виготовлення театральних масок. Майстер-клас провела головний художник Вінницького академічного обласного театру ляльок «Золотий ключик» Т. Шабанова.

13 листопада на базі Бохоницького сільського Будинку культури Вінницького району відбувся обласний фестиваль аматорських театральних колективів «Театральна осінь – 2014». Захід проведено з метою підтвердження почесного звання «народний» аматорських колективів: народного аматорського театрального колективу Бохоницького СБК, народного аматорського театру циркової та трюкової пластики «У-ВЕЙ» Стрижавського СБК, а також були присутні гості зі Жмеринського району: народний аматорський драматичний колектив Жмеринського РБК та народний аматорський театр КВН «Шухер» Жмеринського МВК. Театральну майстерність акторів оцінювало журі у складі: голова – заслужена артистка України, режисер Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського Т. Славінська, провідний методист Вінницького обласного центру народної творчості з театрального масових заходів З. Красуляк, керівник літературно-драматичної частини Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського С. Фицайло. За участь у фестивалі учасників нагороджено дипломами та вручено спеціальний випуск альманаху «Світлиця», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

Наприкінці листопада народний аматорський драматичний театр Соболівського сільського Будинку культури Теплицького району представив прем’єру п’єси Андрія Велисовського «Бувальщина». Народний аматорський театр створений в 1918 р. на чолі з керівником Н. Сидоренко. Театр розпочав свою діяльність з вистави «Назар Стодоля» Т. Шевченка. За роки свого існування місцеві аматори зіграли такі відомі твори: «97» М. Куліша, «Сині роси» М. Зарудного, «Шлях до щастя» М. Ішкової та інші. В 1972 р. театр отримав звання «народний». Театр неодноразовий учасник обласних, республіканських, всесоюзних оглядів, конкурсів, фестивалів.

Музичне життя Вінниччини

5 листопада у Вінницькій обласній філармонії розпочався традиційний філармонійний цикл концертів «Молоді віртуози». Розпочала марафон лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів («Весняна рапсодія» (Київ), ім. С. Ріхтера (Житомир), ім. Ф. Шопена (Санкт-Петербург)), випускниця та аспірантка НМАУ ім. П. Чайковського Юлія Самоєнко (фортепіано). Талановита солістка розпочинала музичну освіту у Вінницькому училищі культури та мистецтв ім. М. Д. Леонтовича у класі викладача Р. Кушнір. Програма виступу молодої піаністки складалася з двох відділень: у першому, сольному, прозвучали твори Фридерика Шопена, Фріца Крейслера, Сергія Рахманінова та Миколи Метнера. У другому відділені концерту Ю. Самоєнко у супроводі Академічного камерного оркестру «Арката» виконала концерт № 23 для фортепіано з оркестром A-dur Вольфганга Амадея Моцарта.

8 листопада у м. Вінниця відбулося обласне свято кобзарського мистецтва «Струни вічності», започатковане управлінням культури і туризму облдержадміністрації спільно з обласним центром народної творчості та відділом культури і туризму Вінницької райдержадміністрації. Мета свята – сприяння розвитку і популяризації кобзарського мистецтва, вшанування пам’яті та збереження мистецької спадщини визначного українського кобзаря, композитора, письменника, народного майстра, земляка Володимира Максимовича Перепелюка. B концертній залі Вінницького училища культури ім. М.Д. Леонтовича, в рамках свята відбувся концерт за участю кращих бандуристів Вінницької області та відомих бандуристів України. На сцені звучали оригінальні твори для бандури різних форм: українські народні пісні, сучасні інструментальні твори сучасних композиторів. Специфічною особливістю на святі кобзарського мистецтва стало поєднання різновидів музичного виконавства – співу, інструментального супроводу та сольного інструментального виконання на бандурі.

Володимир Перепелюк – людина, яка все своє життя присвятила бандурі. Впродовж 26 років був солістом-бандуристом державного хору під керівництвом Г. Вірьовки. В. Перепелюк – автор багатьох пісень, дум («Тече вода в синє море», «За думами думи», «Не женися на багатій», «Нема гірше, як в неволі» (за Т. Шевченком), «Слава Кобзареві», «Дівочі мрії», які часто називають народними). Саме йому відомий український кінорежисер О. Довженко запропонував зіграти ролі кобзарів у своїх кінофільмах «Сліпий музикант» та «Поема про море». В. Перепелюк відомий як автор цікавих повістей для дітей з життя тварин і птахів та автобіографічної повісті «Вийшов Кобзар із Поділля». Збірки з його оповідками неодноразово друкувалися у видавництві «Веселка», його твори знають не лише на Україні, а й далеко за її межами.

Дудник, Н. Шлях до мистецтва : [у Тульчинській дитячій музичній школі відбулася урочиста подія – посвячення в музиканти учнів 1 класу ДМШ. З вітальним словом до присутніх звернувся директор ДМШ В. Левченко, який від імені педагогічного колективу пообіцяв батькам, що буде зроблено усе для того, щоб діти радували їх своїми талантами, А м. Тульчин прославлявся у мистецькому середовищі області та за її межами] / Н. Дудник // Тульчин. край. – 2014. – 12 листоп. – С. 4.

12 листопада у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт з циклу «Класика і сучасність», музикантів з джаз-квартету «Art Prestige». Джаз-квартет «Art Prestige» створений в 2009 р. при Івано-Франківській обласній філармонії. До складу колективу входять випускники вищих мистецьких закладів Києва, Івано-Франківська, Москви. Колектив є учасником багатьох мистецьких проектів та фестивалів: «Схід-Захід» (Донецьк, 2010), «Прикарпатська весна» (Івано-Франківськ, 2011, 2012), Міжнародного джаз-фестивалю «Jazz Bez» (Івано-Франківськ, 2011, 2012), II Міжнародного фестивалю «Музика без кордонів» (Ужгород, 2013). У концерті, що відбувся в рамках ювілейного туру «5 кРоків з JaZZом», прозвучала джазова музика світу та композиції учасників колективу А. Бучинського та Р. Микитюка. Учасниками колективу також є М. Пасічняк (саксофон), Є. Якимович (ударні) та голос квартету – вокалістка Н. Шевченко.

12 листопада у світлиці Вінницького обласного центру народної творчості відбувся авторський вечір Наталі та Андрія Сенченків, на якому було презентовано альбом «Вінницький батальйон». Участь у презентації альбому взяли директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун та представники ромських товариств Вінниччини.

Андрій Сенченко відомий поет, композитор, гітарист, співак. Свою кар’єру розпочав у 1989 р. співаком у Вінницькій обласній філармонії. Став переможцем Всеукраїнського фестивалю «Червона рута» у 1991 р. З 1995 по 1997 рік працював у Московському державному музично-драматичному театрі «Ромен» під керівництвом знаменитого М. Сліченка. Повернувшись до Вінниці, Андрій Сенченко заснував циганський шоу-театр «Шатро» (1998 р.), на базі якого у 2001 р. було створено Вінницький регіональний центр культури та мистецтва циганського народу «Девлеса, ромале!» («З богом, цигани»). В 2002 р. з’явився дует Наталі та Андрія Сенченків, який бере участь у всеукраїнських та обласних фестивалях. Альбом «Вінницький батальйон» створений спеціально для хлопців, що мужньо боронять рідну землю на Сході країни. Це лірико-патріотична збірка пісень, що написана в різні періоди творчого життя А. Сенченка. Презентуючи альбом «Вінницький батальйон», автор виявив власну громадянську позицію, своє ставлення до Революції Гідності та боротьби українських патріотів за незалежність України та її територіальну цілісність. Учасники заходу мали змогу відкрити для себе твори патріотичної тематики Андрія та Наталі Сенченків, які відповідають викликам часу.

Осадча, Л. Старовинна музика у стінах музею : [у Жмеринському міському музеї відбувся концерт старовинної музики. Цього дня гостями «Музичної вітальні» стали учні місцевого ліцею. Концертну програму підготували вихованці музичної школи, де звучали твори відомих композиторів різних епох] / Л. Осадча // Жмерин. газ. – 2014. – 14 листоп. – 7.

14 листопада, в рамках проведення обласного свята кобзарського мистецтва ім. В. Перепелюка «Струни вічності» та з нагоди відзначення 104-річчя від дня народження відомого кобзаря Володимира Максимовича Перепелюка, у Вороновицькому музеї історії авіації та космонавтики проведено вечір-пам’яті Володимира Перепелюка. На заході були присутні: письменники І. Волошенюк та Г. Леонтіївна, бандуристи, заслужені артисти Кабардино-Болкарії – Віра та Лілія Ткачуки, студенти Вінницького училища мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, представники Обласного будинку народної творчості, учні загальноосвітніх навчальних закладів та місцеві жителі.

20 листопада на сцені Вінницької обласної філармонії відбувся концерт з циклу «Браво, Маестро!» соліста Луганської філармонії, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів («Фогтландські дні музики» (Клінгенталь, Німеччина), «Трофей миру» (Куенка, Іспанія), «Аккохолідей» (Київ)), доцента Луганського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Юрія Калашнікова. Ю. Калашніков виконав твори Антоніо Вівальді, Віктора Власова, В’ячеслава Чернікова, Володимира Грігіна, Романа Бажиліна та інших.

Ющенко, Л. Мелодія вічності : [про видатного фольклориста, самодіяльного композитора Вінниччини, педагога, громадського діяча Радіона Скалецького. У рамках відзначення 115-річчя від дня його народження відбудеться районне мистецьке свято «Співець Подільського краю», в якому візьмуть участь кращі вокальні колективи та виконавці району, шанувальники української пісні. 25 листопада у м. Вінниця у концертній залі «Плеяда» відбудеться обласний фестиваль присвячений цій даті, за участю вокального ансамблю викладачів Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького] / Л. Ющенко // Бершад край. – 2014. – 21 листоп. – С. 6.

25 листопада у залі Вінницької обласної філармонії відбулося обласне мистецьке свято «Співець подільського краю» до відзначення 115-ї річниці від дня народження Р. А. Скалецького. Самобутній композитор, хормейстер, невтомний фольклорист, учень і послідовник геніального Миколи Леонтовича, наставник цілої плеяди талановитих подільських митців, він і сьогодні своєю творчістю хвилює серця тисяч палких шанувальників. У заході взяли участь: державний академічний ансамбль пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії, народна аматорська хорова капела ім. М. Д. Леонтовича Тульчинського районного Будинку культури, якою у 30-х роках минулого століття керував Родіон Андрійович Скалецький, а також понад 20 кращих народних аматорських вокальних ансамблів з усіх куточків Вінниччини. Працівники Вінницької обласної універсальною науковою бібліотекою ім. К. А. Тімірязєва підготували книжкову виставку присвячену творчості Р. А. Скалецького.

 

25 листопада у концертній залі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича кращі саксофоністи міста зібралися щоб засвідчити повагу винахідникові одного з найпопулярніших інструментів. Цьогоріч виповнюється 200 років від дня народження винахідника саксофону бельгійця Адольфа Сакса. Ця подія відзначається в усьому світі концертами, фестивалями та конкурсами. Серед учасників фестивалю відомі у місті імена: В. Стратійчук, В. Журбенко, Є. Попель, О. Остапов, К. Яровий, С. Макаров, гурт «Cherry Jam» Вінницької школи мистецтв «Вишенька» та «Біг-бенд» Вінницького обласного училища культури і мистецтв. В холі училища відбулася виставка юних художників на тему: «200-річчя винахідника саксофона А. Сакса». Захід відбувся за підтримки міжнародної Асоціації Адольфа Сакса (Бельгія) та посольства Бельгії в Україні.

 

Вербецький, В. Пісенний вінок Радіона Скалецького : [у Бершадській дитячій музичній школі імені Радіона Скалецького відбулося районне мистецьке свято «Співець Подільського краю», присвячене 115-річчю від дня народження Р. Скалецького. Представники громадськості, керівники району та міста зібралися щоб вшанувати пам’ять видатного земляка, композитора, фольклориста, диригента, педагога Радіона Скалецького. З вітальним словом до присутніх звернулися: голова районної ради М. Грабчак, перший заступник голови РДА В. Ольшевський, провідний методист обласного центру народної творчості з хорового жанру Н. Джус, начальник відділу культури і туризму РДА Н. Герасимчук. Учасники свята оглянули в фойє музичної школи виставки літератури «На лебединих крилах народної пісні» та «Пісенні скарби композитора», які відображали основні віхи життя і творчості композитора-земляка. Виставки підготували працівники районної бібліотеки і районного краєзнавчого музею] / В. Вербецький // Бершад. край. – 2014. – 28 листоп. – С. 3.

28 листопада в Жмеринському районному Будинку культури районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано концерт українського музиканта, поета-пісняра, віртуоза гри на бандурі та гітарі, великого поціновувача українських національних традицій і патріота своєї країни Віктора Пашника. На музичний захід запрошено вихованців Жмеринського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та бажаючих які є шанувальниками інструментальної музики. У виконанні В. Пашника звучали власні твори, пісні інших авторів та народні твори. В ході концерту музикант згадував історію України, козацькі традиції, розповідав про себе, також презентував збірку пісень «Моя душа», яку видав минулого року до свого 33-річчя.

Кіномистецтво

10 листопада у кінотеатрі «Родина» у м. Вінниця презентували фільм українського режисера Дмитра Мойсеєва «Такі красиві люди». Це широкоформатна стрічка, дебют молодого кінорежисера, відзнятий на державне замовлення. Вперше кінострічку продемонстрували рік тому на кінофестивалі «Молодість». Перед тим як вийти в український прокат, фільм показали на міжнародних фестивалях в Італії, Польщі, США та Вірменії.

12 листопада на базі Погорільської ЗОШ І-ІІ ступенів Теплицького району відбувся районний семінар-практикум учителів художньої культури з теми: «Особливості розвитку творчості учнів на уроках художньої культури». Учасники відвідали урок «Художні засоби. Кіноматограф. Види кіно». Учні ознайомились з історією виникнення кінематографу, видами та жанрами екранного мистецтва, презентували свої творчі проекти. Присутні мали можливість ознайомитись з виставкою місцевого художника В. Шарандака.

12-20 листопада у вінницькому кінотеатрі «Родина» демонструвався фільм «Поводир» режисера і сценариста Олеся Саніна, який представлятиме Україну в 2014 році у номінації «Фільм іноземною мовою» на премії «Оскар». Фільм вийшов у понад 130 українських кінотеатрах одночасно. «Поводир» – український історичний драматичний фільм. В основу сюжету покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музиканта Івана Кочерги у тридцяті роки минулого століття, в період колективізації, індустріалізації, політичних репресій і голодоморів. Разом з кобзарем, подорожуючи по Україні, хлопець дуже швидко дорослішає, переживає радість і тугу, пізнає горе і смерть, знаходить дружбу і розуміє, що таке відданість. Взимку 1934 р. сліпого Івана Кочергу разом з іншими кобзарями страчують під Харковом. Пітер залишиться єдиним живим свідком тих трагічних подій. Повнометражний художній фільм «Поводир, або у квітів є очі» знятий кінокомпанією «Пронто фільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Світова прем’єра фільму відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі 16 липня 2014 року за повного аншлагу. Фільм «Поводир» здобув два призи журі на кінофестивалі в Одесі та представляє Україну на кінофестивалях у Варшаві, Торуні, Котбусі, Гоа та Кіото. Вперше в Україні зроблена адаптація кінофільму для глядачів з вадами зору (демонструється в окремих кінотеатрах Києва, Львова, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя) та вадами слуху (планується реліз на DVD).

15-23 листопада в рамках вшанування в Україні пам’яті Валентина Феліксовича Войно-Ясенецького (святителя і сповідника Луки), православного святого, вченого, лікаря-хірурга, подвижника, архієпископа Кримського та Сімферопольського за сприяння Міністерства культури України і Міністерства культури Білорусії, управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, з благословення Митрополита Вінницького і Барського Симеона у м. Вінниці у кінотеатрі «Родина» відбулися прем’єрні покази фільму Лука (2013 р.) режисера Олександра Пархоменко. Художня картина є спільним українсько-білоруським проектом. Кінострічка «Лука» ще до виходу в прокат отримала ряд престижних нагород міжнародних кінофестивалів. В основі сюжету – життя та подвиг святителя Луки – архієпископа Сімферопольського та Кримського. Він відомий як видатний хірург Валентин Феліксович Войно-Ясенецький, що народився 1877 р. в Керчі. За наукові відкриття був нагороджений Сталінською премією, а за політичні переконання тричі пережив арешт та заслання. Святитель Лука – автор 55 наукових праць, 15 томів проповідей, а також численних живописних робіт. В 2000 р. Архієпископ був посмертно реабілітований та канонізований православною церквою. Головна думка, яку творці фільму намагаються донести до глядачів – заклик любити своїх близьких, своїх пацієнтів, колег, всіх людей, котрі поруч з нами. Він вчить бути милосердними і небайдужими до чужого болю.

25 листопада у м. Вінниця відбувся VІІ обласний фестиваль-конкурс аматорського кіно «Кінометр – 2014». Аматорське кіномистецтво представили кіномитці народних аматорських кіностудій з Бершадського, Гайсинського, Липовецького, Тульчинського, Шаргородського, Чернівецького, Немирівського, Хмільницького районів та м. Ладижин. Учасники фестивалю-конкурсу представили 21 кінофільм в 4 номінаціях: документальний фільм, кращий культурно-мистецький захід, кращий фільм дитячого спрямування, актуальний фільм. Переможцями стали: Т. Макаревич з кінострічкою «Ми весні присвячуємо вірші» (кіностудія «Лада» м. Ладижин); М. Загородній «Велич духу» (кіностудія «Гіпаніс» Хмільницького РБК); Ю. Іваніка «Війна для мене – страшний сон» (студія «Промінь» Мазурівського СБК Чернівецького району), О. Міщенко «Герої не вмирають» (народна аматорська кіностудія Чечелівського СБК Гайсинського району), Р. Храновський «Герої не вмирають» (Бершадської кіностудії «Руслан»), В. Степанюк. «Технічний прогрес чи мистецтво» та В. Борщенко «Металево-пластикові душі». Переможці конкурсу отримали дипломи управління культури і туризму облдержадміністрації з врученням пам’ятних сувенірів.

З 28 листопада до 4 грудня у кінотеатрі «Родина» у м. Вінниця пройшов кінофестиваль «Нове британське кіно» – це серія прем’єрних кінопоказів та спецпроектів, присвячених кращим новим фільмам Великобританії. За час існування фестивалю в Україні відбулися прем’єри більше 50 кінокартин, серед яких: «Щось не так з Кевіном» (у головній ролі Тільдою Свінтон), «Ірландець» (у головних ролях Брендан Глісон і Дон Чідл), «Спогади невдахи» (за участю Деніела Крейга), «Щоденник скандалу» (з Кейт Бланшет і Джуді Денч), «Останній король Шотландії» («Оскар» і «Золотий глобус» за кращу чоловічу роль), «Таємниця нічного дозору» (режисер Пітер Грінуей), «Дорога на Гуантанамо» (режисери Мет Уайткросс, Майкл Вінтерботтом). Цього разу вінничани мали можливість переглянути три нові британські стрічки та збірку короткометражних фільмів.

Образотворче мистецтво

4 листопада у холі Вінницької міської ради відбулося відкриття виставки картин вінничанки Олесі Пірняк «Єднання душі та краси». Експозиція складається з близько 30 робіт, серед яких картини зі шкіри та живопис. Молода вінницька художниця О. Пірняк створила велику кількість чудових та оригінальних картин за які отримала багато численні грамоти, дипломи та призові місця в міських та всеукраїнських конкурсах у галузі образотворчого мистецтва.

11 листопада на базі Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бершадського району відбувся районний семінар-практикум з образотворчого мистецтва на тему: «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва. Формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне у житті та мистецтві». До заходу учні школи підготували виставку творчих робіт.

Ющенко, Л. «Осіння рапсодія» : [саме під такою назвою у Бершадському районному краєзнавчому музеї діє виставка-продаж картин бершадського художника Сергія Мазуренка. Художник працює в техніці живопис, портрет, пише репродукції картин відомих художників. За роки своєї творчості С. Мазуренко написав близько тисячі робіт олійними фарбами. На виставці репрезентовано десять живописних робіт, на яких зображена природа] / Л. Ющенко // Бершад. край. – 2014. – 21 листоп. – С. 4.

27 листопада у Вінницькому обласному художньому музеї відкрився мистецько-освітній проект «Учусь у Михайла Дерегуса», присвячений 110-річчю від дня народження видатного українського графіка, живописця і педагога, народного художника СРСР і України, члена-кореспондента Академії мистецтв, лауреата Національної державної премії ім. Тараса Шевченка, директора Київського державного музею українського мистецтва, професора Михайла Дерегуса. Неповторні краєвиди, характерні портрети, ілюстрації-інтерпретації до творів Т. Шевченка, І. Котляревського, М. Гоголя, Лесі Українки, Н. Рибака, героїчна козацька тематика – діапазон різножанрової творчості митця, який найяскравіше розкрив себе в офорті, монотипії та літографії. У пейзажах художника читається зворушливий ліризм, поезія барв, любов до рідної країни та свого народу. В сюжетних картинах майстра закарбована історія України, в портретах – настрій та емоції українців.

До кінця листопада у Вінницькому обласному центрі народної творчості тривала ювілейна персональна виставка майстрині народної творчості з Могилева-Подільського, заслуженого працівника культури України Оксани Городинської «Живу Україною». В експозиції представлені різні види творчості майстрині: живопис, витинанки, писанки, мальованки, дряпанки, загалом представлено майже дев’ять десятків різноманітних творчих робіт. Роботи майстрині побували на міжнародних, всеукраїнських виставках, в музеях Польщі, Німеччини, Великобританії, а також в Тель-Авіві і Лос-Анжелесі.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Вербецький, В. Грані таланту Настасії Білюги : [про учасницю народного аматорського фольклорного ансамблю «Берегиня» Бирлівського сільського Будинку культури Настасію Білюгу. Крім участі у ансамблі Н. Білюга захоплюється мистецтвом вишивання. Її роботи неодноразово експонувалися на виставках народних ремесел у районі та області.] / В. Вербецький // Бершад. край. – 2014. – 7 листоп. – С. 2.

24 листопада народний ансамбль танцю «Барвінок» (м. Вінниця) приймав вітання від в.о. вінницького міського голови С. Моргунова з нагоди здобуття однієї з найбільших нагород в своїй історії – Гран-прі IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсі народної творчості ім. Павла Вірського, перемігши більш ніж 1000 дитячих та дорослих, аматорських та професійних колективів з усіх куточків України. У 2014 р. народний ансамбль танцю святкує своє 30-річчя. Унікальність «Барвінку» в тому, що учасниками всіх колективів – ансамблю танцю «Барвінок», фольклорної групи, гуртків художньої вишивки, ансамблю ударних інструментів – є ті самі діти. Фактично кожен учасник ансамблю, крім хореографії навчається ще й співати, вишивати або грати на одному чи декількох українських музичних інструментах. Окрім хореографічної школи в центрі працює ще 10 музичних гуртків, 13 вокальних, 4 гуртки сольного співу, 3 гуртки акробатики і 14 гуртків вишивки та декоративно-ужиткового мистецтва.

Декоративно-прикладне мистецтво

Зоренко, В. «Вишивала мати пісню…» : [про жмеринчанку Ольгу Буряченко, яка має чудовий голос і хист до малювання, пише вірші, власноруч створює вишиванки, є активною учасницею клубу «Надвечір’я», солісткою ветеранського хору тощо] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 7 листоп. – С. 3.

7 листопада в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки відомої майстрині народного мистецтва і літератора з могилів-Подільського Марії Гоцуляк «Барвисті традиції Наддністрянщини». В експозицію увійшли витинанки і картини створені майстринею впродовж останнього десятиліття. Витинанки М. Гоцуляк відзначені яскравою особистою манерою, майстриня добре знає і використовує символіку подільського орнаменту, його лаконічну промовистість. На виставці також представлені тематичні витинанки, у яких розкрита поетика і філософія українських обрядів.

 

11-25 листопада в обласному центрі технічної творчості учнівської молоді відбулася VІ обласна виставка «Мистецтво оригамі». Шостий рік поспіль Вінницький обласний центр технічної творчості учнівської молоді разом з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм проводить обласну виставку «Мистецтво оригамі». Вироби, представлені на виставці, виготовляють вихованці гуртків «Оригамі» позашкільних навчальних закладів області: будинків дитячої творчості, станцій юних техніків, центрів технічної творчості. На виставці представили роботи тридцять районів та міст області, загалом експонувалося понад 140 виробів, за п’ятьма розділами: традиційне оригамі, модульне оригамі, вироби в техніці кірікомі, гофрування, сувеніри з елементами оригамі, квілінг.

 

Знак, В. Моє місто в картинах : [в Могилів-Подільському Будинку народної творчості відбулося відкриття персональної виставки місцевого художника Юрія Кафарського. Виставка присвячена місту восени, місту в якому художник народився і виріс. Ю. Кафарський з 2000 р. є членом Національної спілки художників України, працює у жанрах пейзажу, натюрморту, сюжетно-тематичної картини. Привітати митця з відкриттям виставки завітали друзі та поціновувачі мистецтва художника] / В. Знак // Слово Придністров’я. – 2014. – 14 листоп. – С. 5.

До 18 листопада у світлиці Обласного центру народної творчості тривала виставка майстрів Тернопільщини в рамках обмінних виставок між областями України. Вінничани мали змогу ознайомитись з творчістю 5-ти майстрів народних художніх промислів Тернополя. Свої роботи презентували: майстриня бісероплетіння та вишивки Л. Павлова, художник О. Свидун, презентував картини на березовій корі, писанкарка Н. Волощук, майстер гончарного мистецтва Р. Друк та колекціонер знаменитої Борщівської вишивки В. Матковська. Роботи представлені на виставці демонструють унікальність та автентичність, притаманні лише Тернопільському краю. Це і символи, і техніка виконання, і кольорова гамма.

25 листопада у м. Вінниця привезли пересувну виставку образотворчого прикладного мистецтва «Преображення Господньою Любов’ю», яку представили у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею. Всеукраїнська пересувна виставка «Преображення Господньою Любов’ю» проводиться під патронатом Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава (Шевчука), розпочалася у серпні 2013 року у м. Київ та вже побувала у багатьох містах країни. В експозиції 114 робіт, виконаних у різних техніках. На виставці представлені роботи засуджених, які відбувають покарання у виправних закладах країни. Різьба по дереву, вишивка, малювання допомагає побачити світ очима мистецтва та відволіктись від напруженої у психологічному плані повсякденності в умовах обмеження свободи.

 

Груць, Н. Свято в стилі орігамі : [у Погребищенському районному Будинку художньої та технічної творчості дітей відбулася виставка-конкурс «Мистецтво оригамі». Вихованці та гості закладу мали можливість ознайомитися з традиційним мистецтвом Японії, сучасними напрямками його розвитку в світовій культурі тощо. Юні майстри презентували власні роботи за напрямками: традиційне оригамі, модульне оригамі, вироби в техніці кірікомі, сувеніри з елементами оригамі] / Н. Грець // Колос. – 2014. – 26 листоп. – С. 3.

29-30 листопада в рамках культурного обміну між художниками Криму та Вінниччини відбулися майстер-класи з кримськотатарського поліхромного розпису керамічних виробів «Ремесла і орнаменти Криму», які провів відомий майстер Рустем Скибин. Р. Скибин народився в Самарканді (Узбекистан). У 1996 р. закінчив Самаркандське училище мистецтв. Викладає в Бахчисарайській дитячій керамічній студії «Чельмекчілер», бере участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставках. Член творчого об’єднання «Чатир-Даг», кандидат у члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України та член Асоціації кримськотатарських художників. Художник створив свій стиль поліхромного розпису керамічних виробів, що несе в собі кращі риси традиційної культури кримських татар. Майстер досконало опанував метод створення орнаментальних структур і створив серії унікальних виробів з вишуканими каліграфічними композиціями. Його майстерня «El-Cheber» виробляє керамічні світильники, фонтани, музичні інструменти, декоративні панно, які популярні далеко за межами Криму.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

Іванова, Н. Конкурс молодих поетів «Словоритми» : [провела громадська організація «Молодіжний актив Козятина» напередодні Всесвітнього дня молоді. Учасники конкурсу вірші на вільну тематику надсилали на електронну адресу організаторів. Фінал конкурсу відбувся 1 листопада у міському Центрі позашкільного виховання. За підсумками конкурсу перемогу здобув В. Сивак] / Н. Іванова // Вісник Козятинщини. – 2014. – 6 листоп. – С. 8.

7 листопада в Жмеринському Будинку науки і техніки відбулася культурно-мистецька акція «Разом Україну захищаймо!». Мета заходу – збір коштів для допомоги українським військовим, які виборюють мир та територіальну цілісність України в східних регіонах держави. Ініціаторами проведення благочинної акції виступили: управління культури і туризму Жмеринської міської ради, Центр позашкільної роботи, громадська організація «Народна влада», депутати міської ради та мешканці міста. Під час заходу у фойє Будинку залізничників відбулася виставка творчості народного мистецтва, серед яких полотна відомих у місті митців, учнів художнього відділення музичної школи, вироби гуртківців Центру позашкільної роботи тощо. Бажаючі мали змогу не лише оглянути виставку, але й придбати за невелику ціну вподобані роботи. Усі кошти будуть направлені на допомогу українським військовим, що перебувають в зоні АТО.

8 листопада на центральній площі смт Теплик відбулася акція «Україна – це я», що об’єднує населення навколо ідеї захисту Батьківщини та підтримки бойового духу воїнів АТО. Як символ солідарності за загиблими та воюючими воїнами, як символ гарячого українського серця, учасники акції запалили викладений зі свічок Герб України. У виконанні всіх присутніх прозвучав Гімн України. Дійство відбулося за підтримки відділу культури і туризму та відділу освіти райдержадміністрації.

День села святкували від душі : [для адамівської громади Піщанського району стало традицією на престольне свято Дмитрів день відзначати День села. Програма свята була надзвичайно насичена: різножанрові та запальні виступи артистів не залишили байдужими нікого. У заході взяли участь перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікації з громадськість ОДА А. Лавровська та сільський голова В. Вовченко, які привітали мешканців та гостей села зі святом] // Колос. – 2014. – 12 листоп. – С. 4.

13 листопада в гайсинському районному Будинку культури відбувся святковий концерт «Україно, свята моя земля», в рамках якого відбулась атестація аматорських колективів Гайсинського району на підтвердження звання «народний» (зразковий). У підтвердженні почесного звання взяли участь 21 колектив народної творчості. Оцінювала виступи фольклорних та хорових колективів компетентна атестаційна комісія під керівництвом завідуючої відділом Вінницького обласного центру народної творчості Л. Гричанюк. До складу комісії увійшли: провідний методист з вокально-хорового мистецтва Вінницького обласного центру народної творчості Н. Джус, провідний методист з музичного мистецтва Вінницького обласного центру народної творчості Н. Римаренко, провідний методист з фольклору Вінницького обласного центру народної творчості Т. Гарбулінська. Колективи представили членам журі та глядачам козацькі, родинно-побутові, жартівливі, старовинні українські народні пісні, притаманні регіону, а також пісні на слова і музику відомих українських композиторів та поетів. За висновками атестаційної комісії звання «народний (зразковий) підтвердили колективи: фольклорно-етнографічний ансамбль «Животоки» Ярмолинецького СБК, фольклорний ансамбль «Трудівниця» Чечелівського СБК, фольклорно-етнографічний ансамбль Новоселівського СК, хоровий колектив Чечелівського СБК, хоровий колектив Кунянського СБК, хоровий колектив Бондурівського СБК, чоловічий вокальний ансамбль «Водограй» Чечелівського СБК, духовий оркестр РБК, хоровий колектив РБК, хоровий колектив ветеранів війни і праці РБК, чоловічий вокальний ансамбль Кузьминецького СБК, фольклорно-етнографічний ансамбль «Криниченька» Мелешківського СБК, ансамбль пісні і танцю Краснопільського СБК, дитячий фольклорний колектив «Зозулята» ДМШ, фольклорний колектив «Рідня» РБК, фольклорний колектив «Калина» Кіблицького СБК, ансамбль народних інструментів «Дивограй» РБК, фольклорний колектив «Надвечір’я» Кисляцького СК, жіночий вокальний ансамбль «Чарівниця» Нараївського СБК, чоловічий вокальний гурт «Нараївські козаки» Нараївського СБК, жіноче вокальне тріо РБК.

Дєдова, І. У ритмах танцю : [у Барському центрі дозвілля відбувся 7-й районний танцювальний конкурс «Ритми танцю», в якому взяли участь танцюристи з 20-ти закладів району. Всі учасники заходу за участь нагороджені грамотами та дипломами відділу культури і туризму РДА] / І. Дєдова // Поділ. край. – 2014. – 14 листоп. – С. 5.

Горділа, Г. Концерт у Вінницькому госпіталі : [у Вінницькому обласному клінічному госпіталі для інвалідів війни відбувся концерт С. Брайляна та Ф. Ущаповського. Ці два талановитих артисти вразили присутню аудиторію своїми піснями, поезією та музичними композиціями. В концертній залі госпіталю були присутні інваліди Великої Вітчизняної війни, інваліди АТО, які лікуються від по


Хроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше