ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

Версія для друку

Бібліотеки Вінниччини

5 листопада у Гайсинській районній бібліотеці для дітей відбувся літературний захід «Невмируща наша мова», до Дня української писемності та мови. Захід відбувся для учнів 5-х класів НВК: СЗШ І-ІІІ ст. – ліцею. Основна мета заходу – виховання молодого підростаючого покоління небайдужим до рідної мови. Присутні дізналися про важливість вивчення рідної мови, пригадали українські прислів’я, приказки, скоромовки, вірші про мову. Дізналися більше про історію української мови, її походження, культуру, класиків і сучасних цінителів слова допомогла книжково-ілюстративна виставка «Наша мова калинова», яка експонувалася в читальній залі книгозбірні.

5 листопада відбувся семінар бібліотечних працівників Іллінецької ЦБС під назвою: «Індивідуальна робота з читачами – важлива складова бібліотечної діяльності». Працівниками центральної бібліотеки надані кваліфіковані інформаційні повідомлення та консультації. Зокрема: методист ЦБС В. Ходань підготувала інформаційне повідомлення «Індивідуальне обслуговування читачів: імідж та етика професійної поведінки бібліотекаря»; консультацію «Формування у дітей любові до книги, читання та бібліотеки» (для дітей молодшого та середнього шкільного віку) підготували бібліотекарі РДБ О. Харченко та Н. Бондар; також з консультаціями виступили бібліотекарі кафедри юнацтва В. Дусанюк, В. Рябоконь та бібліотекарі сільських бібліотек-філій.

6 листопада, з нагоди Дня української писемності та мови в приміщені Бершадської районної бібліотеки для учнів місцевого професійного ліцею відбулася інформаційна година «Рідна мова то великий дар, тож шануй його, люби й оберігай». Під час зустрічі учні переглянули відео «Солов’їна, барвінкова, українська рідна мова». Присутні мали можливість оглянути книжкову виставку «Плекатимемо мову – цвістимуть слова». По закінченню заходу відбулася вікторина на знання української мови «Мова барвінкова, батьківська ранкова».

6 листопада до Дня української писемності та мови в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей відбувся мовознавчий турнір «Знавці рідного слова» для учнів місцевої школи. Школярі відповідали на запитання, складали прислів’я про мову, читали вірші та скоромовки та взяли участь у конкурсі «Відгадай мелодію».

7 листопада у читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбувся літературний вечір «Беру тебе, як скарб, в пісенній вроді з джерел, що не міліють у народі», приурочений Дню української писемності та мови. У заході взяли участь вчителі та учні СЗШ І-ІІІ ст. № 4 м. Гайсин та читачі бібліотеки. Ведучі вечору розповіли присутнім, який тернистий шлях подолала українська мова: її забороняли, ігнорували, але вона перенесла страшні лихоліття, тортури, пережила утиски, дійшла до наступного покоління незаплямованою, щирою. Школярі читали поезію видатних українських письменників – П. Тичини, М. Рильського, Д. Павличка, а також поетів-гайсинчан – Г. Витюк, І. Косенко, В. Мантака та ін. До заходу у фойє бібліотеки оформлена тематична виставка «Цілюща криниця душі – рідна мова».

7 листопада до Дня української писемності та мови в Немирівській районній бібліотеці для дітей відбулася мовознавча година «Кращої, ніж рідна, мови не буває» для учнів місцевої школи. Працівники бібліотеки підготували перегляд літератури «Веселкова наша мова» про історію української мови, її багатство та красу. До уваги юних читачів також представлені довідково-інформаційні джерела: словники, довідники, енциклопедії української мови.

Петровська, Т. Бібліотека стала інформаційними центром : [про діяльність Гнатківської сільської бібліотеки Томашпільського району. Останнім часом бібліотека стала сучасним інформаційним центром: має комп’ютер, доступ до мережі Інтернет. У бібліотеці відбуваються різноманітні масові заходи, також оформлено куточок народознавства, де представлений старовинний побут села, тощо] / Т. Петровська // Томашпіл. вісн. – 2014. – 12 листоп. – С. 2.

Куцкір, О. Нові можливості сучасної бібліотеки : [про діяльність Хмільницької районної бібліотеки для дорослих. Протягом трьох років у рамках програми «Бібліоміст» у бібліотеці працює Інтернет-центр з безкоштовними доступом до мережі Інтернет. Проводиться робота по освоєнню навичок комп’ютерної грамотності працівників бібліотечної мережі. Протягом 2014 р. відбулися курси для пенсіонерів міста. Серед інформаційних ресурсів Хмільницької районної бібліотеки для дорослих – веб-сайт та блоги сільських бібліотек, де відображається коло діяльності бібліотек] / О. Коцкір // Я та місто. – 2014. – 13 листоп. – С. 5.

13 листопада у читальній залі Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки відбулася літературно-мистецька година «І сміх, і сльози, і любов О. Вишні», присвячена 125-річчю від дня народження Остапа Вишні. Захід відбувся для учнів та студентів навчальних закладів міста. Присутні ознайомились з життєвим та творчим шляхом письменника та переглянули публіцистичний фільм «Невідоме про О. Вишню». На закінчення заходу бібліотекар О. Калашнікова представила книжкову виставку «Вишнева усмішка Остапа Вишні».

13 листопада в дорослому відділі Ладижинської центральної бібліотеки відбувся поетичний вернісаж «Поети мого краю». На захід були запрошені місцеві поети Г. Соловей, Я. Бондарчук, В. Сидоренко, С. Кринична, які розповіли про себе та свою творчість, зачитали власні вірші. Захід відбувся для студентів Ладижинського аграрного коледжу.

13 листопада виповнюється 125 років від дня народження відомого українського письменника, сатирика та гумориста Остапа Вишні, справжнє ім’я Павло Михайлович Губенко. В читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбулася літературна година «І сміх, і сльози, і любов», приурочена ювілею неповторного творця сміху. Про нелегке життя Остапа Вишні, невмирущу літературну спадщину, популярність його творів розповіли присутнім бібліотечні працівники А. Козак та О. Коновал. Доповнювала їх розповідь книжкова виставка «Віртуоз гумору», також учасники заходу мали можливість переглянути художній фільм «Ні пуху, ні пера!».

Медведєв, В. Літературна субота Михайла Коцюбинського : [започаткована заслуженим вчителем України Б. Нетупським традиція проведення в районі літературних субот Михайла Коцюбинського знаходить своє продовження у стінах Барської районної бібліотеки. Формат заходу передбачає читання учасниками власних літературних творів, присвячених постаті Сонцепоклонника та його творчості, ведення літературознавчих дискусій, презентацію краєзнавчих досліджень тощо] / В. Медведєв // Поділ. край. – 2014. – 14 листоп. – С. 5.

Вшанували українську книгу : [у Немерчинській сільській бібліотеці Мурованокуриловецького району відбувся бібліотечний урок «Її величність – українська книга», в якому взяли участь учні молодших класів місцевої школи. Учні прослухали розповідь про важливу роль української книги, про правила користування нею та її зберігання. Також діти мали можливість оглянути народознавчий куточок, де представлені речі яким понад сто років] // Наше Придністров’я. – 2014. – 14 листоп. – С. 5.

Будник, В. Патріотичні акції «Україна – єдина країна» : [працівниками Тиврівської районної бібліотеки для дітей проведено ряд заходів на патріотичну тематику, зокрема: бесіди «Україна – єдина країна», «Хай панує у світі добрата», «Я люблю свою Україну». Завдяки цим бесідам працівники бібліотеки намагаються виховувати в дітях любов до рідного краю, свого народу, формувати патріотизм, людяність, повагу до людей інших національностей, рости гідними громадянами своєї Батьківщини. Також у районній бібліотеці започатковано акцію «Напиши лист воїнам АТО»] / В. Будник // Маяк. – 2014. – 14 листоп. – С. 8.

Піхачек, М. Палітра творчої душі : [у Піщанській районній бібліотеці для дорослих відбулося чергове засідання клубу «Джерело» на тему: «Буває мить якогось потрясіння – побачиш світ, як вперше у житті, звичайна хмара сіра і осіння пропише раптом барви золоті». У заході взяли участь: начальник відділу культури РДА С. Дрехіловська, директор ЦБС М. Бушняк, працівники бібліотек району, читачі та шанувальники творчості Ф. Ушаповського. Присутні переглянули документальний фільм про талановитого земляка, також до заходу представлена фотовиставка зі світлинами з життя художника, його картини з пейзажами рідного краю] / М. Піхачек // Піщан. вісті. – 2014. – 14 листоп. – 4.

14 листопада, в день народження одного з відкривачів гормону інсуліну Фредеріка Бантинга, відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом. Інсулін врятував життя мільйонів людей, що страждають на цукровий діабет (ЦД) і активно використовується до цього часу. З цієї нагоди на абонементі для дорослих у Хмільницькій центральній районній бібліотеці організована виставка-застереження «Цукровий діабет – не хвороба, а спосіб життя», де представлена література відповідної тематики.

14 та 18 листопада в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей відбувся показ лялькової вистави «Чарівний ключик, або Знай свої права» для учнів молодших класів місцевих шкіл. Герої повісті казки О. Толстого «Золотий ключик, або пригоди Буратіно» та А. Усачова «Пригоди маленького чоловічка, або Всесвітня декларація прав людини» знайомили маленьких глядачів з Конституцією України та їх правами.

17 листопада, до Міжнародного дня толерантності, працівники Гайсинської районної бібліотеки для дітей та відділу обслуговування юнацтва центральної бібліотеки провели урок толерантності «Добру відкриємо серця», для учнів НВК: інтернат-СЗШ I-III ст.-гімназії. Завідуюча районною дитячою бібліотекою А. Демидась та завідуюча відділом обслуговування юнацтва Н. Лопатюк розповіли про виникнення та значення слова «толерантність», наголосили на вихованні почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів, підкреслили, що кожен мусить поважати свої права і права інших людей. Під час гри «Чим ми схожі?» школярі дійшли висновку, що всі вони є різними як особистості, але схожими за якимись певними зовнішніми чи внутрішніми ознаками. На завершення зустрічі учасники заходу створили символічну «квітку толерантності» з пелюстками-цінностями: «милосердя», «добро», «терпимість», «взаємоповага», тощо.

18 листопада у м. Тульчин відбулось урочисте відкриття Вінницької пересувної філателістичної виставки, присвяченої 100-річчю української марки. Це неординарне дійство відбулося в Тульчинській центральній районній бібліотеці за участю представників райдержадміністрації, місцевої інтелігенції, школярів, усіх, кому цікава світова, вітчизняна історія і культура, відображені у поштових марках. Об’ємну колекцію-виставку представили голова Вінницького міського товариства колекціонерів О. Клочковський та інші члени оргкомітету цієї культурно-просвітницької акції за підтримки місцевих відділень «Укрпошти». Місцевим співорганізатором заходу став лікар і філателіст з м. Тульчин В. Пащук. Для дітей проведена цікава вікторина з врученням призів.

19 листопада у Ямпільській районній бібліотеці для дітей проведено годину доброти «Все починається з добра», учасниками якої стали учні 5 класу ЗОШ №1. З поняттям «толерантність» присутніх ознайомили працівники бібліотеки. До заходу організовано перегляд літератури «Толерантність врятує світ».

19 листопада в Ладижинській центральній міській бібліотеці відбувся народознавчий захід «Бабусина скриня», на якому працівники міського Будинку культури «Лада» та міської бібліотеки підготували цікаву історичну розвідку-розповідь про невід’ємний атрибут побуту пращурів – скриню. Учасники любительського об’єднання «Краєзнай» розповіли учням місцевої школи історію виникнення скринь, ознайомили з видами скринь різних регіонів України. Завідуюча сектором краєзнавства МБК «Лада» Т. Макаревич розповіла про її дослідження місцевих скринь. На зустріч були запрошені місцеві поетеси С. Кринична та Е. Бондарчук, у творах яких згадується скриня та побут давніх українців. Гості також розповіли як в їхніх родинах використовували скрині.

20 листопада до Дня української писемності і мови в КЗ «Жмеринська ЦРБ» проведено літературно-мистецький вечір «Мистецтво живого слова» та оформлено книжкову виставку «Рідне слово народжене в любові». На захід запрошені учні старших класів місцевої школи. Працівники бібліотеки підготували короткий екскурс в історію української мови, продемонстрували документальне відео про автора літопису «Повість временних літ» Нестора Літописця.

27 листопада у читальній залі Тростянецької центральної районної бібліотеки для дорослих відбулася зустріч талановитої поетеси, керівника обласного літературного об’єднання «Автограф» при обласному Будинку учителя, члена національної спілки письменників України Тетяни Яковенко з творчими педагогами Тростянеччини. До літературної вітальні Тростянецького краю завітали сучасні поети Вінниччини: дитяча письменниця, керівник обласного літературно-мистецького об’єднання «Родина» О. Вітенко, керівник обласного клубу молодого поета А. Стебєлєв та його молоді творчі колеги. На згадку про зустріч та творчу співпрацю гості залишили у подарунок для читачів району свої останні збірки літературних видань.

27 листопада в Тульчинській районній бібліотеці розпочав роботу клуб «Діалог поколінь». Клуб організовано завдяки фінансуванню німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» за підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні» в рамках проекту «Створення можливості для спілкування людей старшого покоління, які несуть тягар споминів про фашизм, з молодим поколінням, виховання та пропаганда толерантності та міжнаціональної поваги до літніх людей», що реалізовується районною бібліотекою. Засідання відбулося за участю завідувача сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків зі ЗМІ та громадськістю Тульчинської райдержадміністрації Ю. Хмелевського, членів спілки малолітніх в’язнів м. Тульчин та студентів ІІ курсу Тульчинського училища культури. Музичні вітання прозвучали у виконанні учасників зразкового музичного театру «Росинка» та дуету баяністів Тульчинського РБК.

28 листопада у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся урок мужності «З Україною в серці», для учнів 5-7 класів місцевої школи. Мета заходу – виховання почуття патріотизму, любові до неньки-України, єдиної і неподільної. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять земляка Сергія Муравського та воїнів загиблих в зоні АТО. На урок до бібліотеки завітав учасник бойових дій, хмільничанин капітан В. Дехтяр, який з перших днів АТО пішов добровольцем на війну. Він розповів та продемонстрував на екрані світлини про суворі будні війни, зняті під час перебування на Сході, високо оцінив самовіддану працю волонтерів. У виконанні учасників заходу прозвучали власні патріотичні вірші.

Засновану в 1902 році Вінницьку міську бібліотеку ім. Н. Крупської прикрасили незвичайні дерева. Фасад бібліотеки набув нового вигляду, його розмалювали у рамках проекту «Арт-Інтервенія», який проводить департамент культури міської ради та ВОГО «Лабораторія актуальної творчості». На будівлі «виросли» дивовижні дерева з плодами у вигляді книг. У центрі експозиції – дівчина, яка читає, тримаючи у руці філіжанку кави. Це зображення з’явилось не випадково – ескіз виник під час обговорення дирекцією бібліотеки та головою ВОГО «Лабораторія актуальної творчості» О. Нікітюком.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

5 листопада, до 125-річчя від дня народження українського письменника, новеліста, класика сатиричної прози Остапа Вишні, відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував книжково-ілюстративну виставку «Неповторний творець сміху», присвячену життю та творчості письменника. Остап Вишня, засновник жанру усмішки, зробив гумор своєю професією, своєю зброєю. Саме сміх рятував його в непростому вирі життя.

5 листопада відділ рідкісних і цінних видань підготував виставку «Легендарна Буша», присвячену 360-й річниці (1654) оборони козацьким гарнізоном та місцевим населенням м. Буша від польсько-шляхетських військ. Ця історична подія висвітлена на сторінках видань, що вийшли з друку в XIX-XX ст. Трагічна й водночас героїчна оборона Буші назавжди вкарбувалася в пам’ять народу як символ незламності духу та мужності українців.

6 листопада у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся літературно-мистецький вечір «Чистіша від сльози хай буде мова», присвячений Дню української писемності та мови і 125-річчю від дня народження українського письменника та сатирика Остапа Вишні. Захід організовано Вінницькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. К. А. Тімірязєва за сприяння управління культури і туризму облдержадміністрації. Участь у літературному вечері взяли: заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації С. Гарбулінський, літературознавці, науковці, письменники, учнівська та студентська молодь. Протягом заходу глядачам представлено доповіді та виступи літературознавців та поетів, а також відбулося декламування віршів та виконання українських народних пісень. На літературному вечорі гості мали змогу переглянути: виставку-портрет «Ніколи не сміявся без любові» (до 125-річчя від дня народження Остапа Вишні), книжкову виставку «Мово лебедина, Ти одна – єдина…» та виставку-календар «Утвердження рідного слова».

 

6 листопада в приміщенні Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбувся «круглий стіл» в рамках Міжнародної науково-практичної конференції щодо надання вищої освіти особам з особливими потребами в умовах інклюзивного освітнього простору під назвою: «Адвокатування права на рівні можливості для дітей та молоді з інвалідністю». Організаторами заходу виступили: обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Вінницький соціально-економічний інститут ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та обласна громадська організація Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця». Студенти Вінницького інституту «Україна», фахівці галузі освіти, соціальної сфери та представники громадських організацій, які взяли участь у засіданні не лише отримали користь від спілкування та обміну думками, але й долучились до напрацювання пропозицій у розв’язанні кола проблем, які виникають при адвокатуванні права на рівні можливості для дітей та молоді з інвалідністю.

 

6 листопада у конференц-залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася чергова зустріч проекту «Класичний четвер. 10 кращих книг», де читали та обговорювали поезії Василя Симоненка.

Василь Андрійович Симоненко – український поет і журналіст, шістдесятник. Любов до Батьківщини – чи не найвищий акорд у всій поезії Василя Симоненка. Це потвердила і перша збірка віршів «Тиша і грім», яка побачила світ 1962 р. Вона стала живильним явищем у тодішньому суспільному житті України, новим художнім поглядом на дійсність, розуміння сутності людини, гармонії її буття. «Тиша і грім» – єдина книга, що вийшла друком за життя поета. Вже після смерті його ім’я швидко оповилося підлими вигадками й злісними намовами. І тільки завдяки неймовірним зусиллям друзів читач все-таки дістав змогу одержати Симоненкові «Земне тяжіння» (1964 р.), збірку новел «Вино з троянд» (1965 р.), «Поезії» (1966 р.), книжки «Избранная лирика» (1968 р.), «Лебеді материнства» (1981 р.), том вибраних поезій (1985 р.) та дві книжки для дітей. Творча спадщина Василя Симоненка удостоєна Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

11 листопада у відділі наукової інформації та бібліографії відбувся бібліографічний урок «Традиційні і електронні каталоги бібліотеки: пошук інформації», для учнів Вінницького технічного ліцею.

12 листопада у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук за сприяння консульства республіки Польща в Україні відбувся майстер-клас з виготовлення музичних інструментів з овочів, а також репетиція концерту овочевого оркестру «Паприкалаба».

18 листопада працівники краєзнавчого відділу підготували краєзнавчу годину «Буша – перлина Подільського краю: до 360-річчя оборони Буші» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Бібліограф Г. Біловус розповіла учасникам заходу про цікаві пам’ятки старовини: давню фортецю, що обороняла Бушу від ворожих нападів, дохристиянський скельний храм, цінні археологічні знахідки часів III тис. до н. е., парк скульптур, Гайдамацький яр та інше. Зустріч завершилася переглядом фільму «Буша – заповідна земля».

20 листопада відділ мистецтв підготував перегляд сторінок з життя вінницького композитора Родіона Андрійовича Скалецького, висланого за межі України і понад півстоліття репресованого. Виставка-портрет «Співець любові та краси» присвячена 115-й річниці від дня народження відомого талановитого митця, хорового диригента, фольклориста Родіона Скалецького.

24 листопада у відділі рідкісних і цінних видань організовано виставку-ювілей «Генералісимус Олександр Васильович Суворов», присвячену 285-й річниці від дня народження відомого військового діяча, воєнного теоретика, ім’я якого пов’язане з Подільським краєм. До уваги користувачів представлені книжкові та періодичні видання ХІХ ст., що відображають життя та бойовий шлях полководця, який прославився серед сучасників не тільки своїми перемогами, але й своєю неординарністю. Цікавими є матеріали, написані Олександром Васильовичем «Жизнь Суворова имъ самимъ описанная или Собраніе писемъ и сочиненій его, изданныхъ съ примечаніями Сергеемъ Глинкою» (М., 1819), 3-томне видання А. Петрушевського «Генералисимусъ князь Суворовъ» (М., 1884), ілюстроване видання «Князь италійский графъ Суворов Рымникскій» (СПб., 1868) та інші.

25 листопада до Всесвітнього дня інформації у бібліотеці відбувся загальнобібліотечний День інформації «Бібліотеки у віртуальному просторі». Зокрема цього дня відбулися заходи: виставка-досьє «Бібліотеки інформаційного суспільства: ціннісні орієнтири діяльності» підготував відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук; віртуальний перегляд «Краєзнавчі веб-ресурси Бібліотеки» підготував відділ краєзнавства; відділ наукової інформації та бібліографії організував інформаційну годину «Бібліографічні ресурси на сайті Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва», підготував віртуальний бібліографічний список «Інформаційний простір бібліотеки: нові технології – нові можливості» та провів коментований перегляд «Електронні послуги сучасної бібліотеки»; Інтернет-центр підготував віртуальну презентацію «Навчаємося з Інтернетом», відділ економіки та аграрного виробництва організував перегляд-презентацію «Економічна інформація в сучасному інформаційному просторі»; відділ мистецтв підготував віртуальну мандрівку електронною бібліотекою «Культура України»; відділ документів іноземними мовами оформив перегляд-консультацію «Електронні рідери у бібліотеці»; сектор правової інформації провів консультацію «Нормативно-правові документи в мережі Інтернет». Також цього дня відбулися екскурсії бібліотекою, знайомство з інформаційними ресурсами відділів і секторів.

25 листопада у рамках загальнобібліотечного Дня інформації «Бібліотеки у віртуальному просторі» відділ наукової інформації та бібліографії підготував віртуальний бібліографічний список «Інформаційний простір бібліотеки: нові технології, нові можливості». Віртуальний список літератури висвітлює проблеми функціонування бібліотек у цифрову епоху, створення мережевих інформаційних ресурсів, запровадження найновіших інформаційних технологій у повсякденну роботу книгозбірень. До списку включені монографії, статті з наукових збірників та фахової бібліотечної періодики українських та зарубіжних дослідників, які висвітлюють різні аспекти розширення інформаційного простору сучасних бібліотек. Частина з представлених публікацій доступна в повному тексті он-лайн. Бібліографічний список призначений насамперед працівникам бібліотек, викладачам та студентам вищих навчальних закладів, а також усім, хто цікавиться питаннями розвитку бібліотечно-інформаційної сфери у ХХІ столітті. Список можна переглянути на сайті бібліотеки.

25 листопада у рамках обласного мистецького свята «Співець Подільського краю» з нагоди відзначення 115-ї річниці від дня народження українського композитора, хорового диригента, фольклориста Родіона Андрійовича Скалецького відділ краєзнавства спільно з відділом мистецтва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організували виїзну книжкову виставку-портрет «Співець любові та краси» у Вінницькій обласній філармонії.

 

25 листопада у відділі економіки та аграрного виробництва проведено інформаційну годину «Дари лісу» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Цікаве відео про багатство лісів для учасників заходу підготувала бібліотекар І категорії О. Левінчук.

25 листопада у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» за темою: «Урожай – 2014», яке провела президент клубу Г. Мінова. Учасники заходу обмінялися досвідом вирощування сучасних сортів овочів і фруктів. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

27 листопада у конференц-залі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулася чергова зустріч молодих поетів у рамках проекту «Поезія без купюр». Тема зустрічі – «Повертайся живим!». Юні поети читали власні вірші патріотичної тематики.

 

27 листопада у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулося засідання Клубу сімейного дозвілля та розвитку «Родинне сонцеколо» за темою: «Гостини у колі білоруської родини», де охочі вінничани мали змогу ознайомитися зі звичаями та традиціями білоруського народу. Участь у заході взяли: представники білоруських родин, педагоги, бібліотекарі, журналісти, музиканти, представники громадських організацій, студентська молодь Вінниччини. Зі словами привітань виступила заступник начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації, начальник відділу у справах національностей А. Ратинська. Вона розповіла глядачам про те, як білоруській спільноті вдається не лише зберегти національні звичаї та традиції, а й примножити їх. На зустрічі обговорювалися питання родинних цінностей білоруських сімей, головні функції в жінок та чоловіків у білоруських родинах, а також особливості життя та побуту в білоруських родинах, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками (традиції, звичаї, свята, виховання тощо). До заходу організована виставка книг та періодичних видань на тему: «Щоб жила культура предків: білоруські народні свята, обряди, традиції», фотоматеріали даної тематики, а також дегустація білоруських страв. Родзинкою заходу став виступ ансамблю білоруської пісні «Купалінка». Загалом, в рамках проекту відбудеться 12 зустрічей з представниками різних національностей, які мешкають на Вінниччині. Уже відбулися зустрічі з українськими, єврейськими, литовськими сім’ями.

 

Протягом листопада у кіноклубі «Х Муза», що діє при відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулися перегляди та обговорення цікавих фільмів, зокрема: 5 листопада відбувся перегляд та обговорення кримінальної новели відомого українського кінорежисера, кінодраматурга, творця культових картин: «Довгі проводи», «Астенічний синдром», «Чеховські мотиви» та ін., неординарного режисера Кіри Муратової «Три історії». 12 листопада відбувся перегляд та обговорення мюзиклу Московського театру оперети «Граф Орлов». Музичний проект отримав 4 премії «Музичне серце театру» та театральну премію «КришталеваТурандот» за масштабність постановки і чудову музику. Вистава заснована на реальних подіях 18 ст. за часів правління Катерини II. 19 листопада перегляд та обговорення фільму французького режисера, сценариста, оператора, актора, продюсера Клода Лелюша «Чоловік і жінка» (1966 р.). Про те, як випадкова зустріч і несподіване сильне почуття змусило двох людей покинути свій самотній світ. 26 листопада відбувся перегляд та обговорення фільму «Успех» (1984 р.) режисера Костянтина Худякова. Фільм має «відкритий» фінал: кожному глядачеві надана можливість самому вирішити для себе, який вибір зробив режисер.

Музейна діяльність

На Вінниччині стартувала обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь! Я – батько!». 5 листопада у смт Літин відбулося відкриття обласної мобільної фотовиставки «Я пишаюсь! Я – батько!», яка приурочена до відзначення Всенародного дня Батька. Захід спрямовано на створення умов для формування самодостатньої сім’ї, відповідального батьківства, підвищення ролі батька у вихованні дитини й формуванні її як особистості, посилення орієнтацій на шлюб. На виставці представлені світлини молодих вінницьких фотографів, які були зібрані в рамках проведення обласного фото-конкурсу «Я пишаюсь! Я – батько!», проведеного управлінням у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Лабораторія актуальної творчості» у попередньому році. До відкриття фотовиставки залучатимуться школярі, вихованці культурно-мистецьких закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, діячі культури та громадськість з районів (міст) області. В рамках виставки у кожному районі протягом тижня паралельно організовуватимуться конкурси дитячих малюнків, творів тощо, спрямованих на популяризацію сімейних цінностей, протидію насильства в сім’ї, формування відповідального батьківства. Обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь! Я – батько!» подорожуватиме Вінниччиною протягом шести місяців, поповнюючись новими світлинами з кожного району та у травні 2015 до Міжнародного дня сім’ї повернеться у м. Вінницю розширеною та оновленою.

 

11 листопада з нагоди відзначення на Вінниччині Дня незалежності Республіки Польща в обласному художньому музеї відбулось урочисте відкриття фотовиставки під назвою: «Ігнацій Ян Падеревський – поляк, європеєць, державний діяч та митець». У заході взяли участь: Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні пан Генрик Літвін, перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, в. о. міського голови, секретар Вінницької міської ради С. Моргунов, а також Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек. В ході урочистої церемонії відкриття виставки пан Генрик Літвін подякував керівництву облдержадміністрації, міської ради, обласного художнього музею та особисто пану Генеральному Консулу Республіки Польща у Вінниці за чудову можливість брати участь у даному заході.

11 листопада, до 80-річного ювілею відомого дитячого поета, письменника, казкаря, члена Національної спілки журналістів України, члена Національної спілки письменників України Григорія Усача, у музеї «Літературна Немирівщина» відбулася виховна година «Стежками героїв казок Григорія Усача» для учнів місцевої школи. Школярам розповіли про життя письменника, його спогади з дитинства, діти читали твори драматурга та обговорювали їх. Працівники музею провели школярів стежкою казкових героїв у книгах Г. Усача та запропонували переглянули мультфільми за його творчістю.

Григорій Усач народився 14 вересня 1934 року у м. Немирів. Перший вірш Г. Усача був надрукований у журналі «Зірка», коли йому було 14 років. Г. Усач дебютував як російськомовний поет, та незабаром перейшов на українську мову. Видав низку поетичних збірок, багато написав для дітей та молоді, серед яких – «Чому краб ходить боком», «Подорож по золоті краплини», «Чудеса за завісою», «Вибір», «Прохідний бал». П’єси Г. Усача йдуть у багатьох лялькових театрах України та за її межами. За його сценаріями знято мультфільми: «Сонячний коровай», «Черевички», «Мій брат – страусятко» та ін. Ряд творів письменника перекладено болгарською, молдавською, польською, російською, чеською та іншими мовами. Він є лауреатом обласних літературних премій ім. М. Коцюбинського та ім. М. Трублаїні, автором понад 30 видань у різних жанрах. В державному музеї «Літературна Немирівщина» діє експозиція Григорія Усача, яка розповідає про творчість письменника-земляка.

Кучер, О. Ободівському музею – 55 : [про історію заснування, діяльність Ободівського краєзнавчого музею Тростянецького району, який за роки існування отримав чимало почесних грамот від управління культури і туризму Тростянецької РДА та Вінницького обласного управління культури і туризму, а також Міністерства культури і туризму України] / О. Кучер // Тростянец. вісті. – 2014. – 13 листоп. – С. 5.

Коритна, Н. Безцінний скарб минувшини і сучасності : [про історію створення та 25-ту річницю народного музею історії села Баланівка Бершадського району. Нині фонди музею складають 3830 предметів. Більша частина експонатів була подарована жителями та гостями села, зібрана працівниками музею. Музей тісно співпрацює з сільською бібліотекою, Будинком культури, сільською радою, школою] / Н. Коритна // Бершад. край. – 2014. – 14 листоп. – С. 3.

20 листопада в Літинському районному музеї ім. Устима Кармалюка відбулося святкування Всесвітнього дня дитини, який у 1954 році запровадила Генеральна Асамблея ООН, намагаючись звернути увагу людства на проблеми дітей. Захід відбувся у пізнавально-ігровій формі, директор музею В. Ткач, яка є організатором та ініціатором проведення цього свята, розповідала дітям про музейні експонати та запропонувала переглянути мультфільм «Мішок яблук», який виховує у дітях найкращі моральні якості.

20 листопада в народному музеї історії села Баланівка Бершадського району з нагоди 25-річчя відкриття музею відбувся масовий захід «Окраса Баланівки дорогої». На початку дійства гості та запрошені пройшлися лабіринтом історії села та оглянули виставку робіт майстрів народної творчості. З вітальними словами до присутніх звернулися: голова районної ради М. Грабчак, перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, сільський голова В. Казміревський, представники Вінницького обласного краєзнавчого музею. Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Герасимчук після слів вітання нагородила грамотами майстрів народної творчості. Вітальні виступи перепліталися з художніми номерами творчих колективів Баланівського сільського Будинку культури.

Сауляк, В. Федір Коновалюк – класик українського живопису : його ім’я пропонується присвоїти районному краєзнавчому музею : [у Мурованокуриловецькій районній бібліотеці відбулося засідання «круглого столу», щодо обговорення пропозиції працівників районного краєзнавчого музею про присвоєння закладу імені відомого художника, уродженця с. Ягідне Федора


Хроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше