ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Липень

Версія для друку

24 липня – 17 серпня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї організовано фотовиставку під назвою «Духовне життя очима вінницьких фотомайстрів», присвячену черговій річниці Хрещення Київської Русі. Увазі відвідувачів виставки представлені роботи відомих вінницьких фотомитців: О. Лапіної, В. Кравченка, заслуженого діяча мистецтв України З. Файна, П. Багмута та Ю. Оліфіровича. Поруч з роботами світських майстрів відвідувачі знайомилися зі світлинами церковних авторів: священиків В. Гречка, П. Лебедєва та прес-секретаря Вінницької єпархії Б. Бондаря. Фотографії на виставці скомпоновані у 27 великих панно розміром 119х84 см. Це немовби сторінки фотокниги, яка розповідає про багатогранність духовного життя. Кілька «сторінок» цієї книги присвячені Митрополиту Київському і всієї України Володимиру і зокрема перебуванню Його Блаженства на Вінниччині. В урочистому відкритті виставки взяв участь митрополит Вінницький і Барський Симеон.

 

Берещак, В. Доторкнутись до історії : [про діяльність сільського Будинку культури с. Шепіївка Калинівського району. Завідувач сільського Будинку культури А. Ганчук створив музей народного побуту, де облаштував виставку старовинних предметів побуту та мисливських трофеїв. Також поряд з експонатами народного побуту зберігається колекція найрізноманітніших тварин та птахів, адже А. Ганчук захоплюється мистецтвом таксидермії] / В. Берещак // Прапор Перемоги. – 2014. – 25 лип. – С. 3.

Приймак, Т. Подаруй музею експонат : [про роботу Іллінецького краєзнавчого музею. Музей збирає, вивчає, популяризує пам’ятки матеріальної та духовної культури, літератури, твори декоративно-ужиткового на народного мистецтва, історичні документи. Музей організував акцію «Подаруй музею експонат» з метою поповнити фонд старими світлинами, документами, старовинними іконами, знаряддями праці та іншими предметами. Їх  вивчення, збереження та популяризація допоможе глибше пізнати історію рідного краю] / Т. Приймак // Трудова слава. – 2014. – 31 лип. – С. 4.

Ткач, В. Наш талановитий земляк : [у виставковій залі краєзнавчого музею ім.. У. Кармалюка відбулося відкриття виставки «Мої літа – моє багатство» та презентація поетичної збірки «Волошковий край» кандидата історичних наук, журналіста, поета Олексія Воронцова. На відкритті виставки Олексій Миколайович читав власні вірші, в яких кожен читач знайде щось близьке та зрозуміле кожному: любов до рідної природи, до світу, трепетне ставлення до своїх батьків, родини. Поетом було надано багато цінних матеріалів та світлин з сімейного архіву родини Воронових. Завдяки цьому було оформлено виставку на якій висвітлюється останні моменти біографії О. Воронцова та його вклад у суспільне життя краю] / В. Ткач // Літин. вісн. – 31 лип. – С. 4.

Театрально-концертна діяльність

2 липня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського молоді актори, випускники театрального відділу Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, показали власний проект зі сценічної пластики «За 60 хвилин навколо світу», вражаючи глядачів акробатичними трюками, жонглюванням, фехтуванням, «танцями у повітрі» і чорним гумором. Театральний відділ в училищі відкрито 1993 р. Керує ним народний артист України, художній керівник Вінницького театру ім. М. Садовського В. Селезньов. На його думку предмет сценічної пластики – надзвичайно складний. Педагогів сценічної пластики в Україні практично немає. У даному ж видовищі використані всі елементи пластики, навіть циркове мистецтво. Режисером та автором ідеї постановки виступила 26-річна акторка вінницького театру Ольга Буга-Костюк. Багатьох випускників театрального відділу училища В. Є. Селезньов запросив до трупи Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру.

6 липня на 77-му році життя перестало битися серце Нестора Івановича Кондратюка, корифея Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Садовського у якому він працював з 1959 р. За 53 роки життя на сцені Нестор Кондратюк зіграв чимало ролей, кожна з яких вражає своєю щирістю і майстерністю. Для Вінниці Нестор Іванович був цілою епохою: актором, який найменшу епізодичну роль з легкістю перетворював на справжню подію; танцюристом, який у 65 років давав фору молоді; наставником, який щедро ділився життєвою мудрістю і неймовірно харизматичним чоловіком, який міг зачарувати кожного.

14 липня прем’єрою «Суворий іспит» Вінницький обласний академічний театр ляльок довів, що й мовою ляльок можна боротися проти війни. У цьому переконують актори, які перші в Україні серед аналогічних закладів порушили тему дітей війни. Вистава створена до 70-річчя визволення Вінниччини та України від німецько-фашистських загарбників за сприяння Міжнародного фонду «Взаєморозуміння і толерантність». П’єса побудована на архівних документах. Події відбуваються у Вінниці. В той час, коли йде будівництво ставки Гітлера, українська жінка переховує сусідську єврейську дівчинку і допомагає пораненому радянському солдату. На сцені глядач одночасно бачить планшетних ляльок і акторів, минуле і сучасність. Поки що виставу театру прийняла педагогічна рада. Діти ж дивитимуться її незабаром.

Музичне життя Вінниччини

10 липня чоловічий вокальний ансамбль «Бревіс» при Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича зняв свій перший кліп. Організатором та керівником колективу є викладач-методист та фаховий диригент-хормейстер Я. С. Кушка. Перші два роки ансамбль навіть не мав назви. Згодом вона народилась – «Бревіс». Це старовинна назва ноти тривалістю вісім чвертей. Назва символічна, адже співаків у класичному складі ансамблю саме восьмеро (перші тенори, другі тенори, баритони та баси, кожного голосу по двоє). Залежно від обставин, ансамбль може співати у зменшеному складі, чи трансформуватись у багатоголосся аж до дванадцяти голосів. «Бревіс» неодноразовий лауреат та переможець багатьох конкурсів. Він здобув перше місце на міжнародному фестивалі-конкурсі «Artpremium», (м. Київ), звання лауреата міжнародного фестивалю-конкурсу «Музичнi зустрiчi в маєтку Браницьких» (м. Бiла Церква), став дипломантом фестивалю-конкурсу iм. Д. Бортнянського (м. Київ), харківського конкурсу ім. Я. Степового.

30 липня патріарху українського хорового мистецтва, хоровому диригенту Павлу Івановичу Муравському виповнилося 100 років. В цей день до оселі ювіляра у складі делегації від Вінниччини завітали керівники області – голова обласної державної адміністрації А. Олійник і голова обласної ради С. Свитко. Голова обласної державної адміністрації привітав Павла Івановича з видатною життєвою датою, а також вручив вітальну адресу від Президента України П. Порошенка.

Павло Іванович Муравський – видатний український хоровий диригент і педагог, народний артист України, лауреат Шевченківської премії. Професор Національної музичної академії імені П.І. Чайковського, почесний академік Академії мистецтв, Герой України. Народився видатний хоровий диригент у селі Дмитрашківка Вінницької області. Закінчив Київську консерваторію у червні 1941 року. Від 1947 р. керував львівським хором «Трембіта». У 1964-1969 рр. – художній керівник і головний диригент Державної заслуженої академічної хорової капели «Думка». З 1969 р. очолював хор студентів диригентсько-хорового факультету Київської консерваторії, а в 1971 році отримав звання її професора. Маестро Павло Муравський виконав і записав на платівки, касети і компакт-диски понад 1000 хорових творів різних авторів: Д. Бортнянського, М. Березовського, А. Веделя, Г. Сковороди, О. Кошиця, С. Людкевича, П. Чайковського, Л. Бетховена, А. Моцарта, Дж. Верді, Г. Малера, О. Скрябіна, І. Стравінського, багатьох інших українських та зарубіжних композиторів. У 1972 р. за рекомендацією Петра Шелеста маестро Муравський записав «Шедеври української музики» (Церковна музика), а також усі хорові твори Миколи Леонтовича до 100-річного ювілею композитора. У 1985–1986 рр. працюючи за сумісництвом художнім керівником Хору Українського радіо, записав до золотого фонду десятки хорових творів. У 2009 р. Указом Президента України П. І. Муравському присвоєно звання Героя України. Цього ж року в селі Дмитрашківка з ініціативи земляків відкрито Меморіальну садибу-музей.

 

Кіномистецтво

Михайлова, Т. В. Вижити попри все: доля районних кінотеатрів : [економічна нестабільність, переобладнання до сучасних технічних вимог, необхідність ліцензії відіграли свою роль у масовому закритті кінотеатрів. Однак деякі з них змогли витримати нелегкі часи і продовжують працювати. Серед них гайсинський кінотеатр «Мир», який більше 50 років демонструє красу та велич кіномистецтва. Про сучасні негаразди районних кінотеатрів, пов’язані з фінансування з місцевих бюджетів, розповідає директор кінотеатру Тетяна Василівна Михайлова] / Т. В. Михайлова ; розмову вела В. Жовтун // Гайсин. вісн. – 2014. – 3 лип. – С. 2.

4 – 10 липня протягом тижня у кінотеатрі «Родина» відбувався кінофестиваль італійського кіно. Проект «Тиждень італійського кіно» четвертий рік поспіль ініціює компанія «Артхаус Трафік». Вінниця у цьому році обрана завершальним містом кінофестивалю. До неї показ кінофільмів з Італії уже відбувся у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Рівному, Чернівцях та Тернополі. Три з чотирьох заявлених фільмів були переможцями і лауреатами престижних кінофестивалів – це перший в історії Венеціанського міжнародного кінофестивалю документальний кінофільм «Священна римська кільцева», нагороджений Золотими левом і психологічний трилер «Прийдешнє», відзначений призом Роттердама та психологічна драма Бернардо Бертолуччі «Конформіст», яка вже стала класикою світового кінематографу.

10 липня у центрі м. Вінниця по вулиці Соборній, 41, відкрився новий кінотеатр. Це – мережа комфортного кіно «Broadway». Новостворений кінотеатр комфортний, затишний та домашній. Розрахований на компанію друзів і може вмістити на сеанс не більше 20 осіб. Кінотеатр «Broadway» пропонуватиме для своїх глядачів не лише новинки світових хітів кінематографії, а й безліч інших унікальних можливостей: тижні одного актора, з презентацією його біографії та кращих стрічок, тижні артхаусного кіно, можливість замовлення індивідуального сеансу з улюбленим фільмом, та навіть можливість проведення виїзного сеансу кіно на даху багатоповерхівки.

17 – 19 липня у кінотеатрі «Родина» для вінницьких кінолюбителів відбувся майстер-клас від Любомира Левицького, режисера фільму «Тіні незабутих предків: Таємниці Мольфара» та його перегляд. За жанром кінострічка належить до українського молодіжного містичного трилера і сповнена загадковою карпатською міфологією. Кінокритики назвали її першим голлівудським фільмом України, прем’єра якого відбулась у листопаді минулого року. У головній ролі знявся Дмитро Ступка. На посаду головного оператора Л. Левицький запросив американця Марка Еберлі, який у числі інших операторів працював над зйомками «Аватара» та саги «Сутінки». «Моя кіноробота створена українцями для українців, а сьогодні тема патріотизму як ніколи актуальна! У мене є бажання об’єднати молодь навколо українського кіно, зацікавити створенням власних якісних українських стрічок!» – зазначив режисер у інтерв’ю перед зустріччю.

 

25 – 31 липня вінничани переглянули гучний кінофільм, створений кінорежисером С. Лозницею про події на Майдані у Києві 2013-2014 рр. за назвою «Майдан», що вразив глядачів у Каннах (а у рейтингу журналістів-кінокритиків посів друге місце серед 140 представлених картин). Після Канн картину було показано у Франції, Нідерландах, Польщі та інших країнах Європи. Нещодавно з документальним епосом «Майдан» глядачі ознайомилися на Одеському міжнародному кінофестивалі, до складу журі якого увійшов С. Лозниця. Фільм розповідає про перебіг революції від мирного протесту півмільйона осіб до кривавого протистояння з міліцією. «Майдан» – це портрет нації, що прокидається, переосмислення її самоідентифікації. Режисер піднімає цілий ряд соціальних, політичних та філософських проблем, що гостро постали під час революції. Фільм ввібрав у себе все, що відбувалось на Майдані: ентузіазм, героїзм, терор, солідарність, національну культуру, пристрасть та самопожертву. Стрічка вдало та органічно поєднує в собі як елементи класичного фільму, так і документального. «Майдан» – масштабне документальне полотно, головним героєм якого постає збірний образ українського народу, що став міфічною силою і змінив хід історії.

 

Образотворче мистецтво

9 липня під назвою «Майстер сонячної душі» у Світлиці обласного Центру народної творчості відбулася персональна виставка живописця та різьбяра Олександра Шульганя. Захід відбувся за сприяння управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, Вінницького обласного центру народної творчості та відділу культури і туризму Погребищенської райдержадміністрації. З відкриттям виставки майстра вітали заступник голови облдержадміністрації Л. Щербаківська, директор ОЦНТ Т. Цвігун, працівники обласного центру народної творчості, а також колеги та друзі з Погребищенського району. У вітальному слові Л. Щербаківська зазначила: «Для творчої людини дуже важливо постійно шукати і розкривати себе, це є невід’ємною частиною роботи. Хочу побажати вам наснаги та невичерпного натхнення в створенні майбутніх шедеврів». Заступник голови облдержадміністрації висловила переконання, що попереду у майстра ще велика робота над багатьма творами, які й надалі будуть близькими та хвилюючими для багатьох поколінь українців. Олександр Шульгань займається живописом близько двадцяти років. З-під пензля художника вийшло чимало картин. Жанрова палітра його різноманітна – пейзажі, портрети, твори на духовну тематику. В творчому доробку майстра нараховується понад 70 живописних та 40 різьблених картин.

  

До 13 липня в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати діяла літня виставка творів мистецтва. Щороку посеред літа найбільша виставкова площа міста з виставок-продаж перетворюється у мистецькі експозиції, знайомлячи шанувальників мистецтва з новими роботами вінницьких художників. Уже 17 років вінничани відвідують такі виставки творів мистецтв. У розмаїтті тематики, жанрів і технік виконання кожен знаходить щось цікаве для себе. На розсуд глядачів представлено 150 картин. Серед авторів – знані художники й художники-початківці, а перша зала за традицією демонструє дитяче мистецтво.

«Сила почуттів» Наталі Вуглицької : [в Могилів-Подільському Будинку народної творчості відкрилася персональна виставка молодої художниці Наталі Вуглицької. В експозиції представлено 20 графічних копій робіт відомих авторів. Авторка робіт наслідує художників-суперреалістів, нинішня виставка – дебют молодого графіка-аматора. У день відкриття виставки художницю привітали керівники міста, відділу культури міської ради, друзі, колеги, рідні] // Краяни. – 2014. – 24 липня. – С. 5.

31 липня у виставковій залі Вінницького обласного художнього музею відкрилася виставка фотографій відомого вінницького фотохудожника В. Козловського під назвою «Епізоди». Вадим Козловський – член Національної спілки фотохудожників України з моменту її заснування у 1989 році, член Художньої ради спілки. З 80-х років минулого століття В. Козловський бере участь у численних вітчизняних та зарубіжних конкурсах, учасник більше 150 фотоконкурсів в 35 країнах (у третині з них став лауреатом). У 1991-му організував перший в історії незалежної України міжнародний конкурс творчої фотографії. У 1997 році нагороджений почесним званням художника Міжнародної федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО.

У залі Вінницького обласного художнього музею триває живописна виставка «Україна. Коктебель», в самій назві якої обумовлюється сприйняття Криму як невід’ємної частини України та одного з найзначиміших мистецьких осередків, що надихає вже не одне покоління митців архаїчною та неповторною красою природи. Експозиція є ретроспективним оглядом низки міжнародних художніх пленерів, що проводились протягом десяти років за сприяння Коктебельського еколого-історико-культурного заповідника «Кіммерія М. О. Волошина», Дирекції художніх виставок України та Національної спілки художників України. На виставці представлено 49 робіт, створених у різний час учасниками пленеру: заслуженими художниками України О. Дорошенко, Л. Нагорною, В. Франчуком (заслуженим діячем мистецтв України, лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка). Представлені також роботи російських художників – членів Міжнародної федерації художників О. Татарінцевої та О. Жорника; білоруського автора О. Пилипенка і польських майстрів – С. Дзюбак, Г. Зелінської-Чекай, Г. Бурковської. Твори імпресіоністичного, сюрреалістичного та фотореалістичного спрямувань демонструють різнобарвну палітру образних рішень митців, натхненних неповторними пейзажами Коктебелю. За допомогою сучасних засобів виразності учасники Волошинських пленерів відтворили кримські враження у концептуальних колажах, шовкографії, ізонитці, фотодрукові та інших креативних роботах. Всі твори виставки сяють незабутнім коктебельським теплом та сонцем.

 

Протягом липня-серпня в Ямпільському районі проводиться пленер художників. В пленері беруть участь як знатні художники так і початківці. Акордом цього пленеру є відкриття музейної кімнати в підземних ходах, де будуть представлені роботи художників. На картинах буде зображено історичний Ямпіль. Завдяки цьому проекту планується зробити Ямпіль перлиною Поділля. На даний час проводиться огляд підземних ходів та вивчення історії середньовічного Ямполя. Кожен художник працює над своєю темою: «Миколаївська церква – пам’ятка архітектури місцевого значення», «Козацька рада», «Козацька дума», «Козацька битва», «Вінчання Т. Хмельницького з Розандою», «Ніч загибелі ямпільчан з 5 на 6 березня», «Формування стрілецьких полків», «Інесмей, сармати», «Переправа на Дністрі», «Ямпільський замок» та ін.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

8 липня у приміщенні сільської ради с. Семирічка Гайсинського району учасники художньої самодіяльності для односельчан влаштували свято «Бабусина скриня», на яке запросили сільських жінок віком від 60-ти років, серед найстарших – 90-річна бабуся. Мета заходу – нагадати односельцям про народні традиції та звичаї. Залу з нагоди свята переобладнали під українську оселю з піччю і ослоном, різними предметами домашнього вжитку, рушниками та хустками на стінах. На чільному місці – героїня свята, різьблена скриня. Учасники художньої самодіяльності для людей похилого віку організували концерт з українськими піснями та танцями Продовжилося свято за святковим столом.

Герасимчук, Н. Із народного джерела : [Бершадський район відвідала телевізійна група українського телебачення «Фольк-мюзік» з ведучою, народною артисткою України О. Пекун. Гості відвідали с. Війтівку і відзняли відеоматеріал про майстриню сакрального мистецтва Л. Шубович. У СБК в українській світлиці переглянули неповторну програму народних колективів: фольклорного ансамблю «Війтівчанка» та троїстих музик «Заграва». Відбулася також зустріч з народним фольклорно-етнографічним колективом «Любисток» з с. Хмарівка. У СБК с. П’ятківка О. Пекун записала старовинні українські пісні та народні танці у виконанні народного фольклорного колективу «П’ятківчанка» та зняла відеоматеріал про родинну колекцію народної вишивки Н. Свистун. Було записано старовинні українські пісні у виконанні народного фольклорного колективу «Берегиня» Бирлівського СБК] / Н. Герасимчук // Бершад. край. – 2014. – 18 лип. – С. 3.

Мар’янич, Н. Зустріч з нагоди першого десятиліття : [у с. Лучинчик Мурованокуриловецького району члени клубу «Надвечір’я» відзначили 10-річчя з часу заснування. Ініціатором створення «Надвечір’я» була завідуюча бібліотекою Г. Вавшко, членами клубу стали люди, в душах яких живе любов до пісні. З нагоди ювілейної зустрічі Г. Вавшко спекла коровай, а протягом зустрічі лунали гарні пісні та добре слово] / Н. Мар’янич // Наше Придністров’я. – 2014. – 25 липня. – С. 5.

Декоративно-прикладне мистецтво

5 – 6 липня в столиці України у мальовничій «Феофанії» – парку-пам’ятці садово-паркового фонду України – відбувся традиційний щорічний Міжнародний музичний фестиваль «Країна мрій», засновником і натхненником якого є О. Скрипка. Фестиваль об’єднав близько 20 сцен, на яких виступали гурти та артисти з Білорусі, Польщі, Туреччини, Сербії, Нігерії, Індії Великої Британії, Австралії та областей України. Була організована алея майстрів з виробами народно-прикладного мистецтва, які можна було придбати. Достойне місце серед майстрів з усієї України зайняли і працівники Подільського народного університету культури О. Солиджук – майстер ткацтва та Л. Томляк – майстер вишивки з власними виробами, проклавши ще один туристичний маршрут для усіх літинських народних майстрів.

Ковтун, М. «Світ починається з родини» : [за такою назвою у Гайсинському РБК відбулась тематична зустріч з мистецькими родинами району. На свято завітала родина Білих з с. Мітлинці. Господиня Раїса Андріївна, разом з чоловіком, створюють об’ємні лубочні картини з прісного солоного тіста. У їхніх виробах живе українське село з його споконвічними традиціями. У заході взяли участь родини коровайниць, вишивальниць, лозоплетіння та співочі родинні дуети, тріо] / М. Ковтун // Трибуна праці. – 2014. – 15 лип. – С. 3.

 

25 липня біля кіноконцертної зали «Райдуга» у м. Вінниця, відбувся черговий захід проекту «Галявина творчості», який проходить щоп’ятниці протягом літа. Темою заходу стала культура та традиції України. Гості свята побачили та почули виступи професійних співаків з українськими піснями, відвідали майстер-класи з вишивки хрестиком, гладдю, стрічками, технікою «протяжки», «ришельє», плетіння «макраме» та браслетів з українською символікою. Активні учасники свята взяли участь у інтелектуальних конкурсах на знання історії та традицій України, запальному конкурсі з перетягування канату та ще безлічі цікавих вікторин та веселощів. Організатори проекту – Департамент культури Вінницької міської ради та Центр концертних та фестивальних програм. Наступної п’ятниці, 1 серпня відбудеться акція присвячена культурі, звичаям та традиціям Німеччини. На гостей свята чекає класична музика відомих німецьких композиторів, виступи професійних музикантів.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

28 червня – 5 липня у с. Рибаківка Миколаївської області відбувся ХVІІ Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Золотий лелека». Вінницьку область представляли учні Тульчинської дитячої музичної школи. З чотирьох категорій представники з Тульчина перемогли у трьох. Це – В. Семенюк, Р. Ісмаїлов, ансамбль гітаристів «Новий день», дует домристів. Володаркою гран-прі стала учениця 6-го класу домри дитячої музичної школи О. Майстер.

Олійник, М. «Живий вогонь» української сучасності та давнини : [Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь» за участю представників Чернігівської, Київської, Черкаської, Івано-Франківської, Львівської, тернопільської, Запорізької та Вінницької областей відбувся поблизу смт Стрижавка на території відпочинкового комплексу «Зачароване озеро». У ньому взяли участь вихованці Томашпільського Будинку дитячої творчості, фольклорно-етнографічний ансамбль «Вербиченька» (кер. Л. В. Синиця), який представив пісні «Ой чого ж ти почорніло, зеленеє поле» та дві купальських. Танцювальний колектив «Шарм» (кер. М. А. Олійник) та відділення рукопашного бою «Альтаїр» районної дитячо-спортивної школи (тренер С. Ф. Водянюк) – показовий виступ «Ми – нащадки славних козаків»] / М. Олійник // Томашпіл. вісн. – 2014. – 4 лип. – С. 2.

6 липня на Фонтанній площі у парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького м. Гайсин відбулося караоке-шоу, що привернуло увагу багатьох родин, молоді та дітей. Музичну програму вже не вперше організовують працівники галузі культури міста. Чимало зацікавлених глядачів та бажаючих продемонстрували свої вокальні здібності взяли участь у заході. Усе відбувалось згідно з правилами: відбірковий тур, півфінал та фінал, призи усім учасникам караоке. Як завжди вирішальними для співаків були оплески глядачів. Саме завдяки їм і вдалося обрати трьох фіналістів. Перше місце виборов гайсинчанин В. Подкользін, якій зібрав 190 грн та отримав головний подарунок. Студентка Вінницького педагогічного коледжу Я. Пилипенко, зібравши 180 грн 25 коп. посіла друге місце та отримала цінний подарунок. Третє місце дісталось учениці Тетяні Стасюк. Окрім того, фіналісти та глядачі отримали приємні враження та спробували себе у ролі співаків.

6 липня у Погребищенському районі відбувся черговий щорічний мистецький фестиваль «Світанки над Россю». Фестиваль складається з двох мистецьких блоків, один з яких є яскравим дійством древнього свята Івана Купала, інша частина гармонійно пов’язується з творчою діяльністю сподвижниці українського фольклору і берегині народної творчості Насті Присяжнюк, у якої є багато досліджень з відзначення свята Івана Купала та інших свят, притаманних українцям. Чимало пісенних композицій, які були виконані на фестивалі, мали безпосереднє відношення до тих, що свого часу зібрала серед селян Настя Присяжнюк. Фестиваль проводиться за ініціативи районного відділу культури і туризму райдержадміністрації, який очолює Г. Кравчук. Привітав громаду зі святом міський голова А. Білик.

 

6 – 7 липня в усіх районах, містах та селах області їх мешканці просто неба на берегах річок і ставків відзначили найколоритніше свято українців – свято Івана Купала. Воно традиційно супроводжувалося українськими піснями, театральною грою, яка переносила всіх присутніх у ті часи, коли ці традиції жили в побуті, хороводами, народними звичаями, цікавими конкурсами, майстер-класами, купальською юшкою, рум’яними дерунами зі сметаною. Дівчата плели вінки та пускали їх у воду, сподіваючись на щастя та шлюб, парубки палили багаття та перестрибували через нього, вірячи в те, що вогонь очищає від усього лихого, недоброго та дає добру надію. Пісні та танці дарували учасникам місцеві таланти. На святі були відчутні патріотичні настрої його учасників. Навколо майоріли національні кольори та символи, люди приходили у вишиванках, традиційних українських віночках. Купальські заходи організували працівники РБК та СБК. У святкуванні Івана Купала брали участь місцеві керівники.

 

Трапезнікова, Д. Переможці «Зорепаду» отримали свої нагороди : [у Калинівському районному дитячо-юнацькому конкурсі-фестивалі «Зорепад» взяли участь близько 150 учасників з м. Калинівка та сіл району. Третина конкурсантів отримала відзнаки і нагороди завдяки коштам, виділених місцевими підприємцями. Головну відзнаку – гран-прі конкурсу отримала калинівчанка У. Баранюк. До того ж депутат обласної ради В. Поліщук подарував їй телефон-планшет. Через трагічні події на Сході України фінальний акорд фестивалю був скромний. Однак урочистий гала-концерт відбудеться на День Незалежності України] / Д. Трапезнікова // Прапор перемоги. – 2014. – 8 лип. – С. 5.

8 липня з ініціативи голови райдержадміністрації Г. Роспутної у м. Тульчин перед районним Будинком культури відбулась благодійна концертна програма «Моя хата не з краю» на підтримку Збройних Сил України за участю кращих колективів та виконавців району. Зібрані небайдужими глядачами грошові кошти будуть направлені на підтримку військовослужбовців-земляків, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на Сході України.

 

9 – 13 липня у м. Вижниця Чернівецької області відбувся ХІ Міжнародний фестиваль-конкурс пісні і танцю «Перлина Черемошу», у якому взяло участь близько 800 учасників з усіх куточків України та з-за кордону. Учасники представляли 94 конкурсних номери у номінаціях вокал і хореографія. Свої танцювальні здібності у 8 конкурсних номерах демонстрували учасники старшої і молодшої вікових груп зразкового аматорського колективу спортивно-бального танцю «Шанс» Літинського районного Будинку культури під керівництвом Р. Терентьєва. Майстерно виконані хореографічні номери, нові яскраві сценічні костюми літинських танцівників не залишили байдужими членів журі і вразили присутніх майстерністю виконання і як результат – здобуті перші місця в старшій та молодшій групах колективу в номінації бальна і народна хореографія. У залученні коштів для пошиття нових сценічних костюмів посприяла Літинська райдержадміністрація та райрада.

Борова, С. У Немирові музики грали : [кращі аматорські народні музичні колективи та солісти-інструменталісти демонстрували своє мистецтво на IV обласному фестивалі-конкурсі «Народні музики Поділля», що відбувся 24 червня у м. Немирів і присвячений пам’яті великого композитора М. Леонтовича. Про враження від фестивалю розповідає його учасниця, музичний керівник народного аматорського колективу «Дивограй» Гайсинського РБК С. Борова. Цього року Немирівська земля зустріла 26 колективів та 7 інструменталістів з різних куточків області. Гайсинський «Дивограй» посів почесне третє місце] / С. Борова // Гайсин. вісн. – 2014. – 10 лип. – С. 3.

Шпортун, М. Вони досягли високої мистецької зрілості : [про проведення у Немирівському РБК IV обласного фестивалю-конкурсу «Народні музики Поділля», Учасників привітав заступник голови Немирівської РДА А. М. Собченко, начальник відділу кадрів управління культури і туризму облдержадміністрації. викладач Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича В. Г. Троян, директор обласного Центру народної творчості Т. О. Цвігун. Перше місце на фестивалі-конкурсі в номінації «Оркестри та ансамблі народних інструментів» отримав аматорський інструментальний ансамбль «Народні музики» Немирівського РБК (кер. О. Ратушняк). В номінації солісти-інструменталісти акомпаніатор Немирівського БРК А. Гук виборов третє місце] / М. Шпортун // Прибуз. новини. – 2014. – 10 лип. – С. 5.

Народні музики Поділля : [у IV обласному фестивалі-конкурсі брав участь аматорський чоловічий гурт «Завзяті холостяки» Іллінецького РБК (кер. С. Гушлей), який зайняв друге місце, а у конкурсі солістів гри на народних інструментах учасник цього гурту Р. Онофрійчук здобув почесне перше місце. Гурт «Завзяті холостяки» був створений 1999 р. з ініціативи молодих випускників Тульчинського училища культури] // Трудова слава. – 2014. – 10 лип. – С. 4.

Нові успіхи «Нового дня»! : [у ІV обласному фестивалі-конкурсі «Народні музики Поділля», що проходив у Немирові. Тульчинщину представляли колективи музичної школи (ансамбль домристів, ансамбль народних інструментів, дует баяністів) та колективи РБК (народний аматорський оркестр народних інструментів «Любисток», дитячий зразковий ансамбль гітаристів «Новий день». Призерами фестивалю стали оркестр народних інструментів «Любисток» (кер. В. Стопчатий) та ансамбль домристів (кер. Т. Гаврилишина, концертмейстер Н. Севастьянова). Учень VІ класу домри М. Звольський, який був єдиним солістом-учнем серед дорослих виконавців посів ІІ місце] // Тульчин. край. – 2014. – 11 лип. – С. 4.

11 липня у Козятині відбувся патріотичний боді-арт на честь 140-річчя заснування міста. За словами міського голови О. Гвелесіані, напередодні у соцмережах обговорювали доцільність проведення цього свята. Захід відбувся у центральному Будинку культури. У холі організовано виставку місцевих художників та майстрів, творчі роботи дітей, стенд з фотографіями подій на Майдані у лютому. Багато жителів міста Козятин брали участь у подіях на Майдані. Тепер мешканці міста допомагають бійцям на Сході. Приносять все: від зубної пасти і шкарпеток до касок і камуфляжної форми. Зі сцени після урочистої промови мер по черзі представив гостей, серед яких – народний депутат України та лідер Європейської партії України Микола Катеринчук.

 

Козятин має таланти : відбувся фініш талановитого марафону, великий фінал загальноміського конкурсу «Козятин має талант – 4»! :[у вирішальному фінальному шоу взяли участь 17 найобдарованіших виконавців та колективів. Перемогу отримав Воркаут-колектив «One Unit», друге місце за кількістю балів дісталося танцювальному дуету «Лавіта», третє – виборола юна вокалістка Софія Слуцька. Нагороди переможцям вручив головний спонсор конкурсу – громадська організація М. А. К. (голова В. Рожук), спеціальні призи презентувала керуюча відділенням BNP PARIBAS GROUP «Укрсиббанк»] // Козятин залізнич. – 2014. – 11 лип. – С. 9.

13 липня у Козятинському міському Будинку культури зібралися мешканці на спільну молитву, присвячену 140-річчю заснування міста Козятин. Розпочався захід хвилиною мовчання та панахидою за загиблими українськими воїнами в зоні АТО. Це був свого роду релігійний конгрес, який тривав більше трьох годин. Всі церкви підготували художні номери. Виконувались патріотичні пісні, псалми, молитви та звернення до народу, до Бога, до влади. Одинадцять отців та пастирів благословляли місто у своїх проповідях. Молитовне віче «Боже, храни Україну» вже увійшло в історію Козятина.

13 липня у с. Правилівка Оратівського району, на малій батьківщині залуженої журналістки України Ганни Секрет, відбулася телевізійно-мистецька акція «Молитва за Україну». Її мета – у скрутні для держави дні, коли проливається кров українців, звернутися до Всевишнього, щоб він врятував Україну. Розпочав мистецький захід собор священиків Української православної церкви Київського патріархату. В акції взяли участь: помічник Президента України М. Ставнійчук, заступник голови обласної ради Н. Солейко, заступник голови Оратівської райдержадміністрації Н. Мельничук, голова райради А. Опалюк, заступник начальника управління культури і туризму обл


Хроніка культурного життя Вінниччини
Липень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше