ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Липень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

  

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Липень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

  

 

 

Вінниця, 2014

 


Загальний розділ

29 червня – 12 липня з метою патріотичного виховання молоді у Калинівському районі проведено щорічний міжобласний молодіжний форум-семінар «Беріг ріки 2014». Форум проводиться у Вінницькій області з 2011 р. Захід реалізується громадською організацією «Станиця Вінниця Пласту» Національної скаутської організації України за сприяння управління у справах сім’ї та молоді Вінницької облдержадміністрації. Форум проведено у формі двотижневого наметового табору. Учасниками Форуму протягом 2011 – 2014 рр. стали 160 юнаків та дівчат віком від 12 до 17 років з Вінницької, Житомирської, Одеської, Дніпропетровської, Львівської, Київської та Хмельницької областей. Програма Форуму передбачала проведення занять та тренінгів з командотворення, ідеологічних засад Пласту, заняття з історії та географії України. Учасники щодня готували міні вистави на різні теми – про традиційні українські свята, національну українську кухню, європейські цінності тощо. Форум-семінар «Берег ріки 2014» базувався на засадах побудови доброзичливих зв’язків між молоддю різних регіонів України, які потерпають від системної політичної та соціальної криз, що в умовах сьогодення як ніколи актуальні.

3 липня відбулось засідання колегії управління культури і туризму облдержадміністрації. Під час зібрання було підбито підсумки діяльності галузі за І півріччя, визначено основні проблеми та окреслено шляхи їхнього вирішення. Заслухавши та обговоривши доповідь заступника начальника управління культури і туризму облдержадміністрації С. Гарбулинського «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності галузі культури і туризму у першому півріччі 2014 року», присутні відзначили, що протягом звітного періоду проведено значну організаційну роботу з поліпшення культурологічного обслуговування населення області, реалізації інноваційних культурно-мистецьких проектів, вирішення питань соціального захисту працівників культури та стимулювання творчості молоді. Зокрема, у більшості районів завершено процедуру формування базової мережі місцевого рівня, до якої увійшло 2165 закладів культури. Відповідно, на її утримання у поточному році (з урахуванням додатково виділених коштів) передбачено 339 млн 410,6 тис. грн бюджетних асигнувань, або на 16 млн 427,9 тис. грн більше, проти минулого року. За 6 місяців поточного року культурно-мистецькими та навчальними закладами використано 149 млн 602,5 тис. грн бюджетних коштів, що становить 44,1% річної суми. Протягом звітного періоду проведено низку заходів, присвячених відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та іншим визначним подіям і датам в історії держави та Вінницької області. Розвиваються нові напрямки діяльності, що сприяють відродженню традиційної народної культури регіону; розширюються інформаційні можливості цих установ.

8 липня голова Ямпільської районної державної адміністрації М. Вдовцов разом із заступниками М. Бадюком та М. Марченко провів розширене засідання організаційного комітету з питань підготовки до Дня Незалежності України. Учасники засідання обговорили найголовніші питання, зокрема заступник голови М. Марченко зупинилась детально на важливому моменті, такому як розвиток культурної спадщини міста. До відзначення Дня Незалежності України буде продовжено роботу минулого року щодо відкриття нового підземного музею. М. Вдовцов наголосив на необхідності завершити алею козацької слави, встановленням на площі Незалежності погрудь козацьким полковникам.

10 липня відбулося засідання організаційного комітету з підготовки до відзначення на Козятинщині 23-ї річниці Незалежності України. У робочому зібранні взяли участь: голова райдержадміністрації О. Оркуша, голова районної ради В. Стахов, керівники виконавчих органів та структурних підрозділів райдержадміністрації, які відповідають за проведення свята. Члени оргкомітету детально проаналізували процес підготовки до святкування, обговорили першочергові організаційні питання. Районні урочистості пройдуть 19 серпня поточного року в с. Білопілля на території музейного комплексу «Народний музей Хліба».

Баранська, В. Нарада працівників галузі культури : [4 липня у Чернівецькому РБК відбулася нарада працівників галузі культури з метою підбиття підсумків першого півріччя поточного року. Про проведену роботу галузі доповідала заступник начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Н. Г. Добра. У районі діє 129 колективів художньої самодіяльності, 8 мають звання «народний», 5 – «зразкових» колективів. Про роботу Чернівецького РБК інформувала його директор А. П. Вишньовська. З інформацією про діяльність бібліотечної галузі виступила М. А. Китасюк, директор Центральної районної бібліотеки. Вона зазначила, що в районі інформаційні потреби населення забезпечують 23 бібліотеки, де працює 39 бібліотечних працівників. Матеріально-технічна база бібліотечних закладів через відсутність коштів не поновлюється. Завідуюча Білянської сільської бібліотеки В. Г. Дворнік розповіла, що односельчанкою М. О. Кравець виготовлені картини зі скла «Героям Небесної Сотні» та «Слава героям України». Працівники сільської бібліотеки та громадськість села долучилися до акції на підтримку українського війська] / В. Баранська // Чернівец. зоря. – 2014. – 11 лип. – С. 3.

14 липня в обласній державній адміністрації відбулася нарада з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації. Голова Вінницької обласної ради С. Свитко протестує проти святкування Дня Незалежності України у Центральному парку культури і відпочинку імені М. Горького у місті Вінниці, як це було десятки років поспіль. С. Свитко вважає, що неприпустимо влаштовувати «танці на кістках» жертв тоталітарного комуністичного режиму. Відомо, що парк є місцем масових поховань жертв політичних репресій. За даними науковців, і сьогодні на території парку є захороненими від 2 до 5 тис. не тільки жертв політичних репресій, а й героїв – тих, хто боровся з радянською системою за незалежну Україну. «Думаю від цієї радянської практики треба відмовлятися. Потрібно визначити інші місця для відзначення Дня Незалежності України», – зауважив С. Свитко.

З 17 липня концертна зала «Райдуга», що у Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького м. Вінниці закрита для відвідувачів через аварійний стан приміщення. Основні конструкції зали зношені на 75 відсотків. В кінці минулого року міська рада серед пріоритетних проектів на 2014 рік визначила і проведення капремонту «Райдуги». Але ситуація змінилась. І тепер цей проект по створенню сучасної концертної зали найбільшої в області «заморожений». «Райдуга» за висновками експертизи має 4-й рівень аварійності і перебування у ній глядачів є небезпечним для життя. Наразі тривають роботи по виготовленню проектно-кошторисної документації на її капітальний ремонт. Концертну залу перетворять з літнього майданчика на споруду, де можна буде проводити заходи фактично протягом всього року. Тут облаштують систему опалення та кондиціювання повітря. Крім робіт по самій споруді, проектом передбачено капітальний ремонт прилеглої території, де буде створена Wi-Fi-зона, сучасна алея, ліхтарі, зручні місця для відпочинку.

Відзначення в районі 23-ї річниці Незалежності України : [своїм розпорядженням, голова Хмільницької райдержадміністрації утворив оргкомітет та затвердив заходи з підготовки та відзначення у районі 23-ї річниці Незалежності України. Передбачається провести урочисте засідання та святковий концерт, відкрити районну Дошку пошани та вшанувати кращих працівників і трудові колективи району, обстежити умови проживання ветеранів війни і праці, організувати тематичні виставки, цикли радіопередач та публікацій у місцевих ЗМІ присвячені етапам становлення української державності, історії державної символіки, національно-визвольним змаганням українського народу. Планується провести тематичні інформаційні години] // Життєві обрії. – 2014. – 18 лип. – С. 2.

Біньківський, М. Парк культури – без культури : [про занедбаний Жмеринський парк культури ім. М. Горького, який було створено 1937 р. біля Рощі Бєлінського – першого парку відпочинку, започаткованого машиністом залізниці Бєлінським разом із синами. У нинішньому парку квітники заросли бур’янами, знесено танцювальний майданчик, не чути музики у святкові дні. Автор статті сподівається, що прийде час і на алеях парку стоятимуть пам’ятники героям України. А парк назвуть ім’ям одного з тих, хто віддав за неї своє життя] / М. Біньківський // Жмерин. меридіан. – 2014. – 19 лип. – С. 3.

22 липня відбулося засідання постійної комісії з питань культури, духовності та історичної спадщини обласної ради, на якому було одноголосно ухвалено рішення щодо підтримки ініціативи громади зі створення історико-культурного заповідника «Батіг» в Тростянецькому районі, щодо вшанування борців за незалежну Україну, воїнів ОУН-УПА, а також щодо подолання наслідків комуністичної диктатури у Вінницькій області. За підсумками обговорення, депутати одноголосно ухвалили рішення про підтримку ініціативи громадських організацій Тростянеччини щодо створення історико-культурного заповідника «Батіг» в с. Четвертинівка Тростянецького району. Також депутати ухвалили комісійне рішення щодо визнання на рівні області вояків ОУН-УПА воюючою стороною у визвольних змаганнях за незалежність України під час Другої світової війни та рішення, яке рекомендує органам місцевого самоврядування Вінницької області вжити заходів з демонтажу пам’ятників і пам’ятних знаків, присвячених особам комуністичного режиму, причетним до здійснення політичних репресій та Голодомору 1932-1933 рр., перейменування назв вулиць і площ сіл, селищ та міст області, які носять імена організаторів та виконавців комуністичних злочинів проти українського народу.

28 липня в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулася прес-конференція щодо проведення у м. Вінниця на Європейській площі мистецької акції «Україна – разом!». Це культурно-мистецька акція, спрямована на об’єднання за спільною справою – вишиванням карти України. Ескіз вишивки створено з використанням прапорів усіх областей України, АР Крим та Меджлісу кримсько-татарського народу. Як повідомила координатор проекту О. Маліновська, 1 та 2 серпня на Європейській площі стартує всеукраїнська акція, яка претендує на національний рекорд. Вишивання буде проходите упродовж тривалого часу, вишивка проїде всіма обласними центрами України, стартує акція у м. Вінниця, завершиться у м. Києві, на Майдані Незалежності, у річницю революційних подій. В кожному місті буде організовано творчий майданчик, де до вишивання полотна масово долучатимуться як професійні вишивальники, так і усі бажаючі перехожі. Після того, як кожне місто вишиє свій регіон, карта передається далі, до сусідньої області. Також у м. Вінниця під час акції буде організовано мистецьку програму з читанням патріотичної поезії. Організатор проекту І. Кондратенко повідомила, що Книга Рекордів України офіційно погодилась на фіксацію рекорду в номінації «Мистецтво» – «Карта України вишита вручну найбільшою кількістю вишивальників». Для встановлення рекорду необхідно побити попередній рекорд – 268 чол.

 

У рамках Національного проекту «Шануймо Україну» стартувала Міжнародна акція «Шануймо Україну» з ініціативи Ліцею політики, економіки, права та іноземних мов м. Києва та за підтримки Генерального інформаційного партнера – Цифрового видавництва МЦФЕР (Міжнародний центр фінансово-економічного розвитку), громадських організацій «Асоціація керівників шкіл України», «Асоціація лідерів освіти України», «Суспільна ініціатива – ІФ», «Центр освітніх програм», Асоціація розвитку творчої особистості «ВАРТО». Узяти участь в акції і таким чином долучитися до її реалізації, організатори пропонують українцям всього світу. Акція покликана утвердити духовні цінності, як важливий чинник консолідації суспільства, активізувати виховну та патріотичну роботу з молоддю, зберегти і розвивати інтелектуальний потенціал України, активізувати державну підтримку талановитої молоді та творчої праці вчителів, викладачів, керівників центрів дитячої та юнацької творчості, студій тощо. Основними завданнями Акції є: підвищити інтерес учнівської та студентської молоді, прогресивної громадськості держави до культури і традицій рідного краю; виявити і поширити досвід українських організацій, закладів, установ з формування організаційної (корпоративної) культури; сприяти створенню позитивного, привабливого іміджу українських організацій, закладів, установ у світі; популяризувати та акумулювати українські цінності; підвищити рівень культури і творчості молодого покоління.

Крім того, стартували проекти: «Чарівна Україна» – присвячений чарівним містам, непізнаним сторінкам історії, традиціям рідного краю, занедбаним надзвичайним куточкам і способам їх розбудови, відновлення, а також сучасним надбанням нашої величної країни. Проект «Спільні імена», який має на меті об’єднати всі організації (заклади, структури) світу, які названі на честь одних і тих самих величних постатей України, адже обличчя історії України формують її особистості. Що єднає ці організації? Чому вони названі саме так? Чим пишаються? Чим можуть поділитися? Проект «Лідер у кожному» і створення спільноти «ТАДІГ-ЛуК» (творча, активна, дослідницька, ініціативна група), основною метою якого є побудова шляху від лідера-учня до лідера-держави та створення умов для цього. Проект «Благодійність всім світом» націлений на пошук цікавих благодійних та волонтерських проектів, обмін досвідом їх впровадження, сбір цікавих ідей і пропозицій та шляхів реалізації.

Тарас Шевченко і Вінниччина

4 липня у Вінницькому обласному центрі народної творчості відбулася презентація альманаху «Світлиця», присвяченого 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. У виданні вміщені цікаві маловідомі факти з життя геніального поета, художника, борця за волю свого народу. Уся ця інформація подана через творчість наших земляків – письменників, науковців, художників. «І слово розумом святим і оживи, і просвіти!» – ці рядки геніального Кобзаря стали заспівом до усього ювілейного випуску альманаху «Світлиця», в якому ніби оживає сам Шевченко. Ідея видати альманах у такому форматі належить А. Подолинному, професору, кандидату філологічних наук, заслуженому працівнику культури України. Кожен розділ альманаху – своєрідна енциклопедія, де на полотні, в камені, дереві, художніх творах знову оживає шевченкове слово. Кожне нове покоління читає Шевченка по-своєму. Беручи з невичерпної Кобзаревої спадщини, що йому найближче, найактуальніше у сьогоденні. У цьому ще раз переконує альманах «Світлиця».

 

Дудник, І. Шевченкові нащадки : [в Лозівській сільській бібліотеці Шаргородського району провели конкурс читців, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. Молодь та діти читали вірші Кобзаря, співзвучні з сьогоденням. Завідуюча бібліотекою оформила виставку дитячих малюнків із зображенням пейзажів села та вернісаж нових друкованих видань – історичних і документальних хронік визвольної боротьби українського народу впродовж століть і до нинішніх днів. Були визначені переможці конкурсу] / І. Дудник // Шаргородщина. – 2014. – 4 лип. – С. 8.

Бібліотеки Вінниччини

Дякова, М. Дзеркало наших сердець : [у відділі обслуговування Шаргородської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання жіночого клубу «Роксолана» на тему: «Шануйте воду, бо вона свята», яку обрано не випадково, враховуючи значення води для життєдіяльності людини і всього живого. До того ж 2005-2015 рр. проголошено Міжнародним десятиліттям дій «Вода для життя». Про санітарний стан місць питного водопостачання, контроль якості питної води, стан колодязів, проведення дезинфекції йшлося у повідомленні зав. санітарно-гігієнічної лабораторії СЕС Н. Франківської. Про роль води у житті людини розповіла учасникам клубу постійна читачка бібліотеки М. Стафійчук. Бібліотекар читального залу ознайомила присутніх з бібліографічним оглядом «Вода – дзеркало наших сердець». Учасниці клубу декламували вірші про воду та криницю, ділилися порадами і пропозиціями щодо властивостей цілющої води] / М. Дякова // Шаргородщина. – 2014. – 4 лип. – С. 8.

4 липня у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбулося засідання любительського об’єднання «Читацьке коло» на тему: «Вода – основа життя і дзеркало наших сердець». Особливо цікавою і пізнавальною була розповідь Ю. Сиченка про одні з найбільш актуальних екологічних проблем, які впливають на здоров’я людей – це забруднення води і якість води. Про знання наших предків про цілющі властивості води розповіла В. Шурман. О. Гавура зачитала власні вірші «Слова, немов жива вода», «Коли тривожить серце сум». Доповнив розповідь про воду фільм «Осінні мотиви», знятий кіностудією «Гіпаніс» (кер. М. А. Загородній), що діє при Хмільницькому РБК. На розгляд відвідувачів було представлено книжково-ілюстративну виставку «Вода – джерело життя».

4 липня працівники Хмільницької районної бібліотеки для дорослих підготували книжкову виставку «Ми вірність Україні збережемо», де всі бажаючі мали можливість ознайомитись з виданнями на військово-патріотичну тематику. Відвага, мужність, стійкість, рішучість, відповідальність, відданість своєму народу – якості, без яких сьогодні неможливо стати гідним воїном-захисником своєї Батьківщини. В сучасних умовах різко загострилося почуття особистої відповідальності за свою країну, зміцнення військової могутності країни, унеможливлення війни і забезпечення миру.

7 липня в Ямпільській центральній районній бібліотеці для читачів оформлено виставку-гру «Хто не любить літо? Літо люблять всі!», виставку-прем’єру «Літнє читання для серця і розуму». Районна бібліотека для дітей пропонує для юних ямпільчан цікаво та весело провести своє дозвілля з книгою.

7 липня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей, до свята Івана Купала, організований перегляд літератури «Зійди, сонечко, на Купала» та відбулися народознавчі бесіди з читачами: «Купальські дива», «Горять Купальські вогні», «Чарівна Купальська ніч». Також з нагоди свята Івана Купала, на абонементі для юнацтва районної бібліотеки для дорослих відбулася етнографічна подорож «Магічне свято Івана Купала», під час якої присутні детальніше дізналися про свято.

8 липня до Дня родини було приурочене засідання клубу «Берегиня», що діє при Гайсинській центральній районній бібліотеці. Всіх присутніх членів клубу привітала директор бібліотеки Н. П. Обертинська. Мова на заході йшла про значимість родоводу, батьківської оселі, маминої пісні, любові до отчого краю. На свято завітали родини, які розповідали про родинні традиції, що живуть в їх сім’ях донині. Учасники слухали і читали вірші про родину та матір, як берегиню роду. Доповнила свято виставка сімейних світлин «Гортаючи сторінки сімейних альбомів», де були представлені фотознімки, яким уже понад 100 років.

9 липня в Чернівецькій районній бібліотеці відбулася літературно-тематична подорож за творчістю місцевої поетеси З. І. Красуляк. Зоя Іванівна закінчила Київський інститут культури. Довгий час працювала в районному Будинку культури. Виховала чотирьох дітей. Вірші пише про те, чим живе, журиться, що радує, вражає і запам’ятовується їй у непевному, складному, та все ж прекрасному сьогоденні.

9 липня у рамках заходів «Хай славиться рід наш, сім’я і родина», у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбувся липневий місячник сімейного читання «Нас єднає мудрість книг». У бібліотеці організовано книжкову виставку «Від родинних цінностей – до багатства нації», де представлено багато цікавих фактів, роздумів про складність і особливість життя, про те як стосунки між батьками впливають на формування характеру дитини, навчання дітей тощо.

Щорічно в другу суботу липня відзначається Міжнародний день Дністра. З нагоди свята, 12 липня в приміщенні читальної зали Ямпільської центральної районної бібліотеки відбулося літературно-екологічне свято «Дністер – ріка майбутнього». Зустріч була організована спільно з колективом міжрайонного управління водного господарства. Начальник управління Л. Чорній у своєму виступі розповів про культурну та природну цінність унікальної річки Дністер, про традиції ямпільчан виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра. Ведучі заходу – бібліотекарі О. Вічавська та О. Донченко розповіли присутнім про Дністер, витік його з маленького джерела, про басейн цієї могутньої ріки та про її походження та легенди. Наймолодші гості – учні шкіл Н. Гулковська та Н. Кузьма прочитали вірші Н. Гнатюк та Г. Сірої, гостя заходу художниця А. Мруг представила власні картини, присвячені швидкоплинному Дністру. Відомий на Ямпільщині краєзнавець Ю. Зозуля цікаво розповів про туристичні маршрути Дністром. Завершила зустріч Н. Значківська бібліографічним оглядом літератури біля книжкової виставки «Дністер: погляд у глибину».

Котовська, С. Глибоке джерело народної творчості : [в Конівській сільській бібліотеці Могилів-Подільського району відбулося свято присвячене дівочій косі. У святі взяли участь місцеві юнаки та дівчата. Протягом свята учасники читали вірші та співали народні пісні. Організаторами свята виступили завідуюча Конівською бібліотекою С. Котовська, завідуючі Будинком культури О. Войцехівська та В. Блажко] / С. Котовська // Слово Придністров’я. – 2014. – 25 лип. – С. 8.

25 липня в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки проведено інформаційну годину «Свята моя Київська Русь». На заході були присутні: директор Гайсинської централізованої бібліотечної системи Н. Обертинська, читачі бібліотеки, жителі міста. Ведучі заходу Т. Деркач та І. Хилобокова зробили акцент на тому, що християнська віра – це найдорожчий скарб, подарований рівноапостольним князем Володимиром. Вона є джерелом сили, правди, вірності, справедливості, натхнення і доброти. Сьогодні це свято об’єднує нас навколо справжньої духовної радості та національної ідеї. Воно є важливим етапом очищення суспільства й поваги до вічних цінностей нашої історії. До уваги присутніх був розгорнутий перегляд літератури «Хрещення Русі: духовне відродження України».

Мартинов, А. Бажаєш бути сучасним? Завітай до бібліотеки! : [про діяльність Тиврівської центральної районної бібліотеки. За програмою «Бібліоміст» у бібліотеці створено Інтернет-центр, відкрито нові бібліотечні послуги з використання вільного доступу до мережі Інтернет. Працівники Інтернет-центру постійно надають консультації та практичну допомогу з пошуку необхідної інформації] / А. Мартинов // Маяк. – 2014. – 25 лип. – С. 8.

26 липня в рамках проекту «Мистецькі вихідні» на Майдані Незалежності стартував проект «Канікули у місті». У мікрорайоні Сабарів (біля КЗ «Вінницький міський клуб») відбувся проект «Арт-мозаїка». Також цього дня у Центральній міській бібліотеці ім. І. Бевза відзначали День кораблика. Для усіх бажаючих відбулася піратська вечірка з костюмованими іграми, веселими розвагами та квестом. Також у бібліотеці відбувся майстер-клас по виготовленню картин з мушель, пластилінових рибок та інших матеріалів. Відзначали День кораблика й у бібліотеці-філії № 1, де відбувся майстер-клас «Острів скарбів», книжкова виставка «Морські пригоди», вікторина «В обіймах Нептуна» та конкурс-гра «Пірати». У бібліотеці № 8 відбувся майстер-клас по виготовленню піратських браслетів, змагання з армреслінгу та гра у боулінг за допомогою пластикових пляшок та м’яча. У бібліотеці філії № 5 дітвору навчали мистецтву казанші – виготовлення квітів з тканини та тюлі. Ігрова програма «На хвилях дитинства» відбулася у Центральній бібліотеці для дітей та юнацтва. У бібліотеці-філії № 12 відбувся захід «Галявина веселих туристів», під час якої її учасникам давали поради як правильно поводитися у лісі тощо. А у бібліотеці-філії № 11 для усіх бажаючих відбувся майстер-клас по виготовленню виробів з солоного тіста «Лісова галявина». Акція до Всесвітнього дня любові та вдячності воді «Чисте джерело життя» відбулася у бібліотеці-філії № 2.

28 липня в Україні відзначають День хрещення Київської Русі. З нагоди святкування в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку «Духовного причастя світлий шлях». Експозиція відтворює історію хрещення Київської Русі, розкриває таємниці Божественного одкровення, які дарує нам Біблія, представляє фотографії Київських храмів, відомих церковних діячів, розповідає про архітектурну та мистецьку спадщину монастирів України.

30 липня в читальній залі Оратівської центральної районної бібліотеки організовано інформаційний куточок «Хроніка подій на Сході України», де представлено останні новини зі Сходу України. Події, що останнім часом відбуваються на Сході України не залишають байдужими нікого. Ми, українці, люди, які звикли жити в мирі, мусимо жити фактично в умовах неоголошеної війни. Щодень чуємо новини про десятки смертей, гинуть молоді хлопці, жінки, діти… Не можна залишатися байдужими і думати, що події на сході України нас не стосуються. Це одна спільна проблема для всіх.

Доброю традицією в Чернівецькій районній бібліотеці стало проведення різноманітних пізнавально-розважальних заходів для різних категорій користувачів. Зокрема, у літньому дитячому таборі «Салют» відкрився пункт видачі літератури для дітей. Бібліотекар Л. М. Гаджа організувала та провела краєзнавчу годину «Стежками рідного краю», мета якої ознайомити дітей з найцікавішими маловідомими сторінками історії краю, виховати бережливе ставлення й почуття гордості до історичної спадщини, бажання продовжувати традиції, зберігати й примножувати надбання предків.

У Гайсинській районній бібліотеці для дітей триває бібліотечна акція «Бібліотека без канікул». Усім книголюбам, яким від 5 до 14 років, протягом канікул пропонується дізнатись багато нового за допомогою книжково-ілюстративних виставок, виставок нової літератури, пізнавальних подорожей, читання пригодницької літератури з подальшим її обговоренням, тим самим розвиваючи мозок, готуючи його до навчального року, оскільки ці види діяльності розвивають більшість здібностей і вмінь, необхідних для успішного навчання. В рамках акції бібліотекарі проводять індивідуальну роботу з читачами, якщо потрібно, допомагають, пропонуючи книги по шкільній програмі, за списками, які підготували заздалегідь, узгодивши зі школами міста. На час літніх канікул дитяча книгозбірня підготувала для користувачів багато цікавого. На дітей чекають нові пригодницькі книги, фантастичні казки, цікаві журнали. У бібліотеці можна поринути у віртуальний світ Інтернета та світ онлайн-ігор і спілкування, зайнятись творчістю в майстер-класах та дитячих студіях, переглянути мультфільми в бібліокінозалах, відпочити за цікавими та інтелектуальними іграми.

На Вінниччині реалізовуватиметься проект щодо модернізації сільських бібліотек. Фонд «Монсанто» виділить 1,8 млн гривень на реалізацію соціального проекту Української бібліотечної асоціації у 5 областях України (Вінницькій, Житомирській, Рівненській, Полтавській та Черкаській). Проект, що став переможцем міжнародного грантового конкурсу Фонду, спрямований на перетворення 25 сільських бібліотек на сучасні інформаційні центри. Проект «Бібліотека – громада: відкритий простір» передбачає обладнання сільських бібліотек комп’ютерною та офісною технікою, поповнення бібліотечних фондів літературою, періодикою та іншими інформаційними ресурсами. Планується навчити працівників цих установ користуватися комп’ютерною технікою та ефективно використовувати інформаційні ресурси Інтернету. Загальна мета проекту – створення сучасних центрів суспільної активності заради розвитку місцевих громад. Бібліотеки відберуть для участі в проекті через відкритий конкурс. Найближчим часом про нього оголосять на сайті Української бібліотечної асоціації.

З метою впровадження інноваційних форм у роботу бібліотек з використанням нових інформаційних технологій у бібліотечно-інформаційному обслуговуванні, популяризації книг та читання серед населення Оратівською центральною районною бібліотекою створено буктрейлер на книгу відомого журналіста, уродженця с. Оратівка Дмитра Кісьори «На чорному хлібі історії». За словами автора, ця книга є історичним життєписом звичайного українського села Оратівка, що на Вінниччині. Багата історія Оратівки, славетні справи її жителів надихнули відомого журналіста Дмитра Кісьору на написання книги про прадавні і сьогоднішні справи своїх земляків, що пройшли нелегкий шлях воєн і відбудов. Ілюстрована чудовими фото, книга не тільки зазирне в душу кожному українцю, але й нагадає усім, що немає кращого у світі місця, ніж Батьківщина. Переглянути буктрейлер Д. Кісьора «На чорному хлібі історії» можна за адресою http://youtu.be/-wtCj5zlMGo та залишити свої відгуки.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

8 липня у секторі правової інформації відбулася інформаційна година «Декларація про державний суверенітет – процес національного самовизначення». Особлива увага на заході приділялася Декларації про державний суверенітет України як передумови розвитку української державності. Учасники інформаційної години досліджували положення Декларації, розглядали нормативно-правові акти, які були прийняті на її основі. Відбулася жвава дискусія між учасниками заходу щодо чинності окремих положень Декларації про державний суверенітет України.

8 липня в Україні відзначають День родини. Українська назва сім’ї – родина – містить ключ до розуміння витоків походження сім’ї як однієї з давніх форм соціальної організації спільних цінностей. Сім’я зародилася в надрах роду і до певного часу співіснувала з ним, пройшовши кілька стадій свого розвитку. Витокам української родини, сімейним звичаям та традиціям присвячена виставка «Корені й традиції української родини», що представлена у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук.

9 липня у наметовому містечку, біля приміщення ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, в рамках проекту «Поезія без купюр», відбулася акція «Зроби книгу своїми руками» в підтримку творчого вечора Юрія Прокопенка, який відбудеться 24 липня у приміщенні бібліотеки. Автор презентує свою збірку поезій «Лист на ветке». Юрій Прокопенко став відомий тим, що написав книжку про наркозалежність, від якої страждав 15 років і вилікувався.

10 липня у відділі рідкісних і цінних видань експонувалася ювілейна виставка «Domenico Manzoni. Libro Mercantile: 440 р. з дня виходу книги Доменіко Манцоні. Неабиякий інтерес для дослідників історії економіки представляє праця Манцоні, що була видрукована у Венеції (1574) і є одним з перших європейських підручників з бухгалтерського обліку. Книга отримала широке визнання, адже за короткий термін (1534-1574) витримала сім перевидань. Практик і знавець обліку Манцоні запровадив першу чітку класифікацію рахунків, систему подвійного запису. Завдяки його праці розвивалися основи практичного бухгалтерського обліку, закладалися підвалини науки «бухгалтерія» та комерційної освіти. Видання має узагальнюючий титульний аркуш 1574 р., хоча деякі його складові побачили світ у 1573 р. Книга італійською мовою, оправлена у пергаментну палітурку, на кришках якої збереглися зав’язки для утримування книжкового блоку у закритому вигляді. До твору Манцоні приплетені не менш важливі у даному контексті праці Альвізе Казанова «Ordine, modo et osseruantie» та «Speccoi lucidissimo» (Венеція, 1558), де вперше було обґрунтовано запровадження балансового рахунку.

17 липня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація другої книги Н. Андрійчук «В її житті була пристрасть», про життя і діяльність Софії Потоцької, дружини одного з найбільших польських магнатів. Постать графині – суперечлива. Одні вважають її повією, інші – коханою дружиною Станіслава Потоцького. Н. Андрійчук, дослідивши психологічне підґрунтя вчинків, дійшла висновку, що ця жінка гідна поваги. Адже вона зуміла щоразу вириватися з прірви, в яку її кидала доля. І попри своє соціальне становище, Софія зробила чимало гарних справ для простих людей: відкривала бібліотеки, притулки для дітей, а після пожежі в Тульчині – роздавала зерно, куплене власним коштом за кордоном. До написання книги авторку надихнула подорож до Уманського парку «Софіївка», створеного графом Потоцьким для дружини. На презентацію книги Н. Андрійчук «В її житті була пристрасть» завітали літератори, художники та батьки письменниці. Було представлено також один з випусків авторської програми Н. Андрійчук «Акценти» про діяльність родини Потоцьких «Благодійність поляків на Вінниччині».

23 липня, до Дня хрещення Київської Русі (28 липня) відділ документів з гуманітарних, технічних та природничих наук презентував книжково-ілюстративну виставку «В світлі Божої любові». В експозиції представлено видання, що розкривають непростий,часом трагічний шлях духовного розвитку давньоруської держави. Шлях від язичництва до християнства, від роз’єднаних племен до могутньої централізованої держави. Велику позитивну роль християнство відіграло саме в області культурного розвитку.

24 липня у відділі документів іноземними мовами відбувся творчий вечір та презентація книги «Лист на ветке» Юрія Прокопенка. Захід відбувся в рамках проекту «Поезія без купюр» Театру книги «Прочитання». «Лист на ветке» – перше поетичне видання автора. У програмі презентації відбулися виступи: директора ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, заслуженого працівника культури України Н. Морозової; голови Вінницької обласної громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» Р. Панасюк; письменниці, заступника головного редактора журналу «Вінницький край», члена Національної спілки письменників України, заслуженого працівника культури України В. Сторожук; режисера, керівника проекту «Поезія без купюр» Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва М. Ревенко; психолога Вінницького міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» М. Чорнобривенка. Читання віршів Ю. Прокопенка відбулися у виконанні учасників проекту «Поезія без купюр». Пісні на вірші Ю. Прокопенка виконав Олександр Горчинський.

26 л


Хроніка культурного життя Вінниччини
Липень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше