ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

11 лютого в Оратівській центральній районній бібліотеці проведено семінар-практикум «Бібліографічна робота: реалії і можливості» для бібліотечних працівників району. На семінар були запрошені бібліотекарі сільських бібліотек та клубів-бібліотек. Відкрила семінар директор центральної районної бібліотеки Т.П. Антонець. Бібліограф-краєзнавець О. Дяченко презентувала бібліографічний покажчик «Чарівна Оратівська моя сторона» та провела практичне заняття «Бібліографічні описи періодичних видань». Також на семінарі було заслухано питання про хід реалізації заходів з популяризації творчої спадщини Т.Г. Шевченка в бібліотеках району та святкування 200-річного ювілею Кобзаря. Завідуючою відділом обслуговування ЦРБ Л. Волинець надано рекомендації щодо проведення презентації книжкових виставок, зокрема як зразок для присутніх вона презентувала книжкову виставку «Шляхами великої долі», присвячену 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Завідуюча методично-бібліографічним відділом Г. Гривківська надала методичні консультації з питань підготовки до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників та 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Кожен бібліотекар одержав примірну тематику заходів з підготовки та відзначення цих дат, де одним з пунктів є вшанування жінок-вдів солдат Великої Вітчизняної війни. Також було презентовано методичний посібник «Війні немає забуття», який вміщує комплекс організаційних заходів, методичних порад, сценаріїв, колаж книжкових виставок присвячених 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

12 лютого, напередодні дня усіх закоханих, у Крижопільській центральній районній бібліотеці відбувся захід «Молодіжне паті в бібліотечній хаті», у якому взяли участь учні Крижопільського будівельного ліцею. Учасники мали змогу поринути в чарівний світ поезії, взяти участь у музичному конкурсі «Вгадай мелодію» та заспівати самим. Цього ж дня у районному Будинку культури організовано конкурсно-розважальну програму «Побачення наосліп», до участі в якому були запрошені студенти-практиканти Тульчинського училища культури, учні старших класів Крижопільської загальноосвітньої школи №1 та Крижопільського будівельного ліцею. Під час проведення конкурсу учасники обмінювались власними думками на тему кохання, виконували пісні, грали на музичних інструментах, читали вірші.

14 лютого до Дня Святого Валентина бібліотекарі Немирівської районної бібліотеки для дітей організували виставку-конкурс з виготовлення вітальних листівок – валентинок: «Коли приходить кохання» для учнів 4-9 класів шкіл міста. Діти виготовляли валентинки з паперу, використовували техніку квілінгу, створювали витинанки, малювали малюнки, писали вірші. Бібліотекар Л. Семенько розповіла про історію виникнення свята закоханих, про те, якими були перші валентинки, як святкують цей день в різних країнах світу. Під час свята всі діти брали участь у різноманітних конкурсах та розвагах, читали власні вірші.

Горбачова, Д. Краса української пісні : [у Рівській сільській бібліотеці відбувся вечір української народної пісні, який організувала завідуюча бібліотекою Д. В. Горбачова. На святі прозвучали вірші видатних письменників Т. Шевченка, І. Франка та ін. про українську пісню, її чарівність і мелодійність. Голова ветеранської організації О. Ковальчук розповіла легенду про українську пісню, а Г. Манжак та Н. Зворикіна  підготували інсценівки до українських народних пісень «Ой під вишнею» та «А мій милий вареничків хоче». Присутні мали можливість переглянути тематичну поличку «Краса української пісні»] / Д. Горбачова // Жмерин. меридіан. – 2014. – 15 лют. – С. 4.

18 лютого у читальній залі Центральної дитячої бібліотеки у м. Вінниця відбулося відкриття пересувної фотовиставки «Скарбниця щастя». «Скарбниця щастя» – це відкрита для всіх пересувна виставка фото-афоризмів, присвячена Міжнародному дню щастя (20 березня), який був започаткований Генеральною асамблеєю ООН у 2013 році для сталого розвитку людського потенціалу та сприяння спільному добробуту. Мета виставки – спроба надихнути вінничан на створення такого свята, яке сприяло би підвищенню культури, толерантності, завдяки чому розквітатимуть гарні людські якості, такі, як любов, щирість, доброта, радість, взаємодопомога. До виставки увійшли 30 світлин А2 формату з висловами видатних людей планети. Організатором виставки виступила громадська організація «Гармонія Всесвіту». Партнерами проекту у Вінниці є заклад культури «Вінницька міська централізована бібліотечна система», клуб «Дім Здоров’я», благодійна організація «Відкрита книга».

18 лютого в приміщенні Теплицької центральної районної бібліотеки відбувся усний журнал «Любов – наснага, любов – журба», сторінки якого розкривали невідомі моменти життя видатних постатей української культури: Т. Шевченко, Л. Українка, І. Франко, В. Сосюра та П. Тичина. Захід відбувся для учнів місцевого аграрного ліцею. Працівники бібліотеки підготували книжкову виставку «Любові всевишній присвячується», де розміщені твори українських і зарубіжних авторів, які вчать цінувати, берегти, охороняти прекрасне почуття, яке збагачує душу людини.

20 лютого у Немирівській районній бібліотеці для дітей відбулася екскурсія-знайомство для учнів 2 класу Немирівської школи-інтернат. Бібліограф Л. Петрова провела екскурсію по дитячій бібліотеці, ознайомила з книгами, які наповнюють полиці книгозбірні, розповіла історію створення. До уваги дітей підготовлено перегляд літератури: «Відчиняє двері казка», де були підібрані для малечі яскраво ілюстровані українські казки та казки народів світу. Діти із задоволенням взяли участь у вікторині: «З якої казки?».

21 лютого до Міжнародного дня рідної мови в Немирівській районній бібліотеці для дітей відбулась літературна година: «Я знаю, мова мамина – свята». Бібліотекарі дитячої бібліотеки підготували перегляд літератури: «Рідна мова калинова», де представлена література про культуру української мови, її красу, багатство, значення в житті кожної людини.

23 лютого, до Дня захисника Вітчизни у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбулася інформаційно-виховна година «Тобі, країно, я на вірність присягаю». Захід відбувся для учнівської молоді місцевого професійного ліцею сфери послуг. Про історію свята розповіла бібліотекар юнацького абонементу Л. Курилюк. Розповідь доповнив відеофільм «Біль матерів» про загиблих воїнів-афганців Хмільницького району. Зав. відділом обслуговування М. Бібій ознайомила присутніх з матеріалами книжкових виставок «Все пам’ятає батьківська земля», «Біль Афгану – навіки, в душі моїй не замовкає». На завершення заходу відбулася тематична вікторина.

Мова має гордо линути в політ : [до Міжнародного дня рідної мови, Барська районна бібліотека для дітей організувала флешмоб. Мета заходу – продемонструвати значення рідної мови для всього народу і кожної людини зокрема. Учасники заходу розділилися на дві групи та отримали кульки жовтого та блакитного кольорів. За сигналом вони об’єдналися у символічне серце та хором зачитали поезію Олександра Олеся «Рідна мова» та випустили кульки в небо] // Поділ. край. – 2014. – 28 лют. – С. 4.

Заступ, С. «Поетика високих почуттів…» : [під такою назвою відбулося чергове засідання літературно-мистецького об’єднання «Подоляни» в Жмеринській центральній районній бібліотеці. Учасники заходу читали поезію та виконували ліричні пісні. Окрасою заходу було театралізоване читання поезії Лесі Українки та Роберта Рождественського у виконанні учнів місцевої школи. На завершення заходу місцева майстриня Т. Козловська провела майстер-клас та поділилася з присутніми своїми творчими секретами по виготовленню кавового дерева в техніці «топіарі»] / С. Заступ // Інфо Жмеринка. – 2014. – 28 лют. – С. 8.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

5 лютого на засіданні кіноклубу «Х Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Райнера Вернера Фассбіндера «Лілі Марлен». Кінострічка знята у 1980 р. відноситься до останнього періоду творчості видатного західнонімецького режисера. У головній ролі Ханна Шигулла. Так на прикладі історії співачки, яка стала неймовірно популярною в Німеччині в роки Другої світової війни, показаний зліт та падіння Третього рейху.

6 лютого у конференц-залі ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулося обговорення творів А. Азімова у рамках проекту «Класичний четвер. 10 кращих книг» Театру книги «Прочитання». Айзек Азімов (1920-1992) – американський письменник, професор біохімії Бостонського університету, популяризатор науки, один з найвідоміших майстрів наукової фантастики. Як у науково-фантастичних, так і в науково-популярних творах Азімова проявився просвітницький дух прихильника розуму і знання, глибоко заклопотаного майбутнім людства. Багато вчених, що вивчають перспективи створення штучного інтелекту визнають вплив його творів. Короткі оповідання про роботів склали збірник «Завершений робот» (The Complete Robot, 1982). Найвідоміші книги автора про роботів: «Я, робот» (1950), детективна серія «Сталеві печери» (1954), «Голе сонце» (1957), «Роботи ранкової зорі» (1983) та «Роботи та Імперія» (1985).

8 лютого, до 180-річчя від дня народження великого російського вченого, одного з авторів періодичної таблиці хімічних елементів – Дмитра Івановича Менделєєва, працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготували виставку-портрет «Дмитро Менделєєв: біографія російського генія», де представлені матеріали про життя і діяльність Д.М. Менделєєва.

9 лютого до 65-річчя від дня народження доктора історичних наук, завідувача кафедри журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, голови Вінницької обласної організації НСКУ, завідувача Вінницької філії Центру дослідження історії Сергія Дмитровича Гальчака у відділі краєзнавства представлена виставка-ювілей «Сергій Гальчак – відомий краєзнавець з Поділля».

Сергій Дмитрович Гальчак народився 9 лютого 1949 року, с. Сосни Літинського району Вінницької області. В 1973 р. закінчив факультет журналістики Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. В 2003 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. У 2012 р. – доктора історичних наук. Понад 20 років працював у редакціях обласних та районних газетах Вінниччини (завідувач відділу у Літинській райгазеті «Радянське життя», обласній молодіжній «Комсомольське плем’я», заступником редактора обласної газети «Земля Подільська», редактор Погребищенської райгазети «Колос», обласної культурно-мистецької газети «Камертон-ікс»). У 1996-2009 рр. – директор Державного архіву Вінницької області. Паралельно з 2004 р. – старший викладач кафедри історії слов’янських народів, згодом української літератури і журналістики Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського. Кафедру журналістики очолив у 2012 р. Член редколегій видань «Книга пам’яті України Вінницької області»,«Книга скорботи України Вінницької області», «Вінницький мартиролог»,«Звід пам’яток історії та культури по Вінницькій області». Учасник міжнародних, всеукраїнських, регіональних наукових конференцій. Автор більше 50-ти праць, в тому числі і монографій: «Східні робітники з Поділля у Третьому рейсі», «Визволення Вінниці з нацистської неволі», «Поділля і природа, людина-еволюція, історичний розвиток», «Ступені мужності», «Земля над Россю», «Поділля в найдавніші часи», «Археологічні культури Поділля», «Білі плями» скорботи», «Краєзнавці Вінниччини». За високий внесок у розвиток краєзнавства, збереження національної історико-культурної спадщини удостоєний почесного звання «Заслужений працівник культури України» (2001р.). Лауреат обласної журналістської премії ім. К. Гришка. Нагороджений також почесною відзнакою Камянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка «За вагомий внесок у розвиток освіти та науки» (2009 р.) та «Золотою медаллю української журналістики» (2009 р.).

11 лютого до 70-річчя від дня народження голови обласної організації Національної спілки журналістів України, заслуженого журналіста України Василя Паламарчука відділ краєзнавства підготував виставку «Славний ювілей журналіста», де представлені матеріали про життя і діяльність журналіста.

11 лютого у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник». Чергове засідання під назвою «Малопоширені ягідні культури» провела президент клубу Г. Мінова. З цікавою інформацією виступила Г.М. Писаренко. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

12 лютого у кіноклубі «Х Муза», що діє при відділі мистецтв, відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Є. Молінаро «Оскар». Справжній шедевр комедійного жанру з геніальним Луї де Фюнесом у головній ролі, одна з кращих французьких комедій ХХ століття. Участь у засіданні взяли члени кіноклубу та всіх, хто любить і цікавиться кіномистецтвом.

12 лютого у відділі рідкісних і цінних видань організовано перегляд літератури «Великий сатирик Іван Крилов», присвячений 245-річчю від дня народження російського байкаря, письменника, журналіста І. А. Крилова. Іван Андрійович увійшов у літературу як творець російської байки, що принесла йому всенародну любов та славу. За своє життя він написав близько 200 байок, які перекладено багатьма мовами світу. Представлені документи дають можливість більш детальніше ознайомитися з життєвим і творчим шляхом відомого росіянина.

З 17 лютого у секторі журнальної періодики експонується перегляд журнальних публікацій під назвою «Іван Богун – історії живе свідоцтво». Ім’я Івана Богуна – видатного полководця та політичного діяча України середини ХVII століття залишилося в пам’яті нащадків. Із джерел і матеріалів, що відомі, вимальовується постать людини непересічної, яскравої, мужньої.

21 лютого, до Міжнародного дня рідної мови у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук організована книжково-ілюстративна виставка «Коштовний скарб народу». 21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року.

26 лютого відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував виставку документів «Подвижник українського козацтва» та віртуальну виставку «Петро Конашевич-Сагайдачний – непереможний гетьман». У лютому 2014 року виповнюється 400 років з часу гетьманства Петра Сагайдачного в українському козацтві. Петро Конашевич-Сагайдачний – одна з найвидатніших особистостей протягом великого відтинку часу, від початку й до кінця історичного існування козацтва в Україні. Гетьман Сагайдачний зробив вагомий особистий внесок у формування України як потужної та незалежної держави на світовій політичній арені.

28 лютого до 65-річчя від дня народження журналістки Вінницького державного телебачення Ганни Василівни Секрет відділ краєзнавства підготував виставку-ювілей «Берегиня талантів і голосів».

Ганна Василівна Секрет – автор та ведуча програм «Будьмо знайомі» та «Дивоцвіти», що безумовно, цікаві сучасникам і залишаться для наступних поколінь джерелом знань з історії та культури рідного краю. Ця талановита землячка – одна з фундаторів Вінницького обласного державного телебачення. Г. Секрет створені унікальні телефільми, що розповідають про героїв війни і праці, талановитих літераторів, відомих художників і майстрів народної творчості, освітян і релігійних діячів. Далеко за межами області відомо про оригінальний творчий проект – «Театр на городі». На родинній садибі у с. Правилівка Оратівського району Ганна Василівна обладнала сцену, глядацьку залу, де збираються сотні подолян та гості краю на «Свято тернової хустки», «Свято борщу», інші цікаві заходи. Творчість самобутньої тележурналістки привертає увагу краєзнавців, етнологів, діячів культури та мистецтва.

Музейна діяльність

Панасюк, Т. «Ви подаруйте – ми збережемо» : [про діяльність Могилів-Подільського краєзнавчого музею. Музей можна назвати храмом надбання історичної спадщини, природного, духовного та культурного надбання краю. Напередодні 85-річчя заснування Могилів-Подільського краєзнавчого музею працівники закладу розпочали акцію «Подаруй музею експонат». Кожен переданий предмет не тільки знайде своє місце в музейній експозиції, але й має шанс бути збереженим у віках як частина історії] / Т. Панасюк // Слово Предністров’я. – 2014. – 7 лют. – С. 5.

8-23 лютого в академічній залі обласного краєзнавчого музею відбулася фотовиставка «Польські акценти Києва», яка ознайомила глядачів з пам’ятками архітектури столиці України, створеними зодчим польського походження Владиславом Городецьким на зламі ХІХ-ХХ ст. На виставці представлено 26 стендів. Виставка організована Київським національно-культурним товариством поляків «Zgoda» за підтримки посольства Республіки Польща в Україні та Генерального консульства Республіки Польща у Києві. Над експозицією працювали: автор проекту – заслужений працівник культури України і Польщі В. Радік (Київ), фотограф та дизайнер В. Єфімов (Варшава), відомий знавець історії Києва, а також пам’яток Вінниччини Д. Малаков (Київ), консультант – заслужений працівник культури Польщі Ч. Рубішко (Київ), журналіст, заслужений працівник культури Польщі Д. Яворська (Жешув).

Для вінничан особливо цікавою була частина експозиції, яка знайомила з творчим доробком Владислава Городецького, уродженця с. Шолудьки Подільської губернії Російської імперії (нині Немирівського р-ну Вінницької обл.). Проект присвячено 150-річчю видатного земляка. Рід Городецьких належав до польської шляхти. По закінченні Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі (1890), Владислав Городецький переїхав до Києва, де жив та плідно працював впродовж 30 років. В Україні він створив понад 30 будівель. Відомі твори архітектора у Києві: будинок Національного художнього музею України, зведений у 1897-1899 рр. за канонами класичної архітектури, костел Св. Миколая у стилі неоготики, караїмська кенаса у мавританському стилі. Найоригінальніша споруда архітектури Києва XX ст. – власний будинок архітектора, який був зведений впродовж 1901-1903 рр. у м. Києві по вулиці Банковій, 10, відомий як «Будинок з химерами» – шедевр стилю модерн. Свою назву будинок отримав через скульптурний декор (фантастичні істоти, мотиви полювання, тощо).

    

20 лютого у виставковій залі музею М. М. Коцюбинського «Світлиця» відбулася презентація книги члена НСПУ Миколи Володимировича Антощака «Воістину люблю». У збірці поезій молодого автора «Воістину люблю» розкриваються почуття любові до рідного краю, неньки-України. Його поезія безпосередня, щира і відкрита.

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї вшановують пам’ять вінничан, які загинули на Майдані. У фойє музею встановлено тимчасовий куточок пам’яті героїв – Максима Шимка, який був учасником Вінницького клубу історичної реконструкції «Білий вовк», що збирався на базі музею; художника зі Жмеринки Валерія Брезденюка та жмеринчанина Леоніда Полянського. Працівниками музею розпочато збір матеріалів для постійної експозиції присвяченої подіям, що стались на Майданах у Києві та у Вінниці. З часом вона займе своє місце у залі новішої історії.

Театрально-концертна діяльність

7 лютого на малій сцені Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулася прем’єра спектаклю «Оркестр» молодої актриси та режисера, випускниці театрального відділу Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича та режисерського факультету Національного університету театру, кіно та телебачення ім. І. Карпенка-Карого Оксани Бандури. Спектакль «Оркестр» створений за однойменною п’єсою L'Orchestre (1962) французького драматурга і сценариста Жана Ануя (Jean Anouilh; 1910-1987). У п’єсі «Оркестр» режисер та актриса О. Бандура виконала одну з ролей. Всього у п’єсі задіяно вісім акторів: С. Бондарчук, Д. Демков, Ж. Андрусишена, Н. Білозор, Н. Кучковська, М. Козирєва, О. Луць. Невелика одноактна п’єса перетворена в емоційний спектакль, сплав музики і хореографії.

12 лютого у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт Академічного камерного хору «Чернівці» Чернівецької обласної філармонії. Колектив було засновано у 1993 році. Віднедавна хор можна називати молодіжним та новаторським, адже кілька років тому відбулась атестація колективу і за конкурсним відбором оновили його склад. Його учасники – студенти училища мистецтв ім. С. Воробкевича і кафедри музики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. На даний час у репертуарі Академічного камерного хору «Чернівці» понад 70 творів – духовна музика, класика, старовинна музика, народні пісні, а також легка та сучасна музика у цікавому аранжуванні. «Чернівці» виконують універсальну хорову програму, що включає в себе твори різних епох та різних напрямків.

19 лютого у концертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії відбувся концерт з абонементного циклу «Вечори з «Аркатою» за участю академічного камерного оркестру «Арката» (художній керівник та диригент, заслужений діяч мистецтв України Г. Курков) та київського соліста-скрипаля Г. Васильєва. Вечір носив назву «Музика епохи Романтизму». Напрямок романтизм в музиці було сформовано у 1820-х роках, він розвивався протягом усього XIX століття. Музика в романтичний період відрізняється енергією, інтенсивністю і пристрастю. Строгі форми класичної музики здобули експресію і вираз. Головне завоювання романтичної музики проявилося в чуйному, тонкому і глибокому вираженні внутрішнього світу людини, діалектики його душевних переживань. Представники романтизму в музиці дуже старалися найбільш повно виразити все багатство і всю повноту людської душі, відобразити всю її палітру, стогін серця і політ думки. В концертній програмі прозвучали палкі і емоційно виразні твори Ріхарда Вагнера, Жоржа Бізе та Фелікса Мендельсона.

Бєлова, А. Артисти з Києва зіграли виставу в козятинському училищі : [на запрошення директора училища А. Стецюка до Козятинського залізничного училища приїхали актори Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Петра Саксаганського. До уваги учнів була представлена вистава «Сватання на Гончарівці» за твором Григорія Квітки-Основ’яненко. Режисер-постановник спектаклю О. Носов] / А. Бєлова // RIA Козятин. – 2014. – 20 лют. – С. 8.

Триває 80-й театральний сезон у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського. Протягом лютого бажаючі мали можливість переглянути вистави: «Замовляю любов», «Ніч Святого Валентина», «Я б тобі небо прихилив...», «Лісова пісня», «Майська ніч» (музична комедія на дві дії) М. Старицький за М. Гоголем, «Маруся Чурай» (поема для театру на дві дії) Л. Костенко, «Анна Кареніна» (театральний роман на дві дії) Л. Толстой, «Хелемські мудреці» (комедія-притча на дві дії) М. Гершензон, «Назар Стодоля» (козацька балада на дві дії) Т. Шевченко, «Потрібен брехун» (сатирична комедія на дві дії) Д. Псафас, «Рисове зерно» (комедія на дві дії) А. Ніколаї, «Ревізор» (комедія на дві дії) М. Гоголь, «Осіння мелодія» (драматичний етюд на чотири малюнки) В. Селезньов, «Софія» (театральна версія життя Софії Потоцької на дві частини) В. Селезньов, «Політ над гніздом зозулі» (п’єса на дві дії) К. Кізі, Д. Вассерман, «Шельменко-денщик» (водевіль на дві дії) Г. Квітка-Основ’яненко, «Незакінчена історія» (драматична новела на дві частини) В. Селезньов, «Осінь у Вероні» (трагікомедія на дві дії) А. Крим, «Ассо та Піаф» (сторінка життя великої співачки) О. Миколайчук-Низовець, «Шалений день, або Одруження Фігаро» (комедія на дві дії) П’єр Бомарше.

Музичне життя Вінниччини

1 лютого в Ладижинській дитячій музичній школі відбулась музична вікторина «Що? Де? Коли?». Участь взяли учні восьмого класу фортепіанного відділу та команда глядачів. Підготувала та провела захід викладач теоретичного відділу дитячої музичної школи І. Мезеніна. Змагання команд супроводжувалось музичними паузами за участю дітей вокального відділу. Всі учасники були нагороджені пам’ятними подарунками за участь.

5 лютого у концертній залі Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича відбувся концерт вокального секстету «Естетік войс», до складу якого входять студенти Національної музичної Академії України. Керівник гурту В. Яценко. Репертуар ансамблю складається з різножанрових акапельних творів від народної пісні – до джазу. Але об’єднує їх оригінальний виконавський стиль та власна музична естетика колективу.

9 лютого у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся концерт присвячений ювілею поета, композитора, співака Тараса Петриненко під назвою «Останній з могікан». Концерт Т. Петриненка – це щира розмова співака зі слухачем, в якій є місце оповідкам з життя, відвертим зізнанням, коментарям з ситуації в країні і, звісно, улюблених пісень. Тарас Петриненко читав своїм шанувальникам поетичні твори та разом з дружиною, народною артисткою України Тетяною Горобець виконував найвідоміші хіти, які зал сприймав бурхливими аплодисментами. Останньою співак виконав пісню «Україна», яка є своєрідним неофіційним українським гімном.

9 лютого у «Вітальні щасливого часу», що діє при кав’ярні-музеї «Пан Заваркін та син» відбувся концерт «Дороги любви» у виконанні Христини Давидовської (вокал) та Оксани Новаковської (фортепіано). Вечір присвячений італійській і французькій музиці першої половини ХХ століття. Х. Давидовська – лауреат міжнародних конкурсів. Закінчила Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича (диригентсько-хоровий відділ) та Київську Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського, диригентсько-хоровий факультет (клас заслуженого артиста України, доцента Толмачова Р.В.). Нині є викладачем диригентсько-хорового відділу Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, керівником вокального ансамблю «Мальви», регентом хору Хрестовоздвиженського храму м. Вінниці.

12 лютого, напередодні Дня закоханих, у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт талановитої вінницької співачки та композитора Оксани Славни. У виконанні вінницької співачки прозвучали пісні з репертуару Вітні Х’юстон: «I’m Every Woman», «Run to You», «I’m Your Baby Tonight», «I Have Nothing», «Someone For Me» та «I Will Always Love You». У багатьох людей з піснями Вітні Х’юстон пов’язані найприємніші та найліричніші моменти життя. У кожній з цих пісень неймовірна сила голосу, глибина емоції, ліричність образів, які зрозумілі всім і без слів. Чарівний тембр голосу та м’яка манера співу Оксани Славної привнесли багато індивідуальності у відомі пісні.

15 лютого у «Вітальні щасливого часу», що діє при кав’ярні-музеї «Пан Заваркін та син» відбувся концерт вінницького тріо «Jazz Atmosphere» під назвою «My Funny Valentine» до дня Святого Валентина. Виконавці – відомі вінницькі музиканти Роман Кульматицький (флюгельгорн), Дмитро Пауткін (фортепіано) та Олександр Веретельников (контрабас). Колектив «Jazz Atmosphere» створений у м. Вінниця восени 2005 р. У 2007 р. «Jazz Atmosphere» став володарем гран-прі на «Джаз-Фест Поділля – 2007» у м. Хмельницькому. У творчому доробку гурту проекти: «Symphonic Dreams», «Davis», «Time after Break» та ін.

21 лютого у «Вітальні щасливого часу» при кав’ярні-музеї «Пан Заваркін та син» відбувся концерт двох талановитих вінницьких музикантів під назвою «Прощання з зимою». Гітарист, вокаліст, поет, композитор, автор та виконавець Юрій Воронюк та альтист Олександр Веретельников спеціально для відвідувачів підготували ліричну музичну програму, щоб провести холодну пору року та гідно зустріти весну.

25 лютого в залі Шаргородської музичної школи відбулась лекція-концерт присвячена 175-річчю від дня народження російського композитора, одного з членів «Могутньої купки» М. П. Мусорського. Ведуча – викладач школи Г. Шпак прочитала лекцію про життя і творчість видатного композитора. В концерті взяли участь учні та викладачі школи. У концертній частині були використані відеоматеріали – уривок опери-фільму «Борис Годунов» та відео «Картинка з виставки».

Кіномистецтво

12 лютого у «КіноШик-Клубі» при регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбувся перегляд та обговорення незвичайної картини молодого китайського режисера Чуана Лу «Кекексілі: Гірський патруль» (2004). Фільм заснований на реальних подіях. У 1980-ті роки у китайському районі Тібету процвітало масове вбивство антилоп, цінна шкіра яких користувалась великим попитом на Заході. Браконьєрство поставило популяцію цих тварин на межу знищення. Виїжджаючи на полювання, браконьєри розстрілювали з автоматів цілі стада тварин, а їх шкіри контрабандно переправляли через кордон. У 1990-х роках групою місцевих добровольців був сформований антибраконьєрський загін, що отримав назву «Гірський патруль». Дізнавшись про вбивство браконьєрами одного з членів загону до Тибету вирушає пекінський журналіст для підготовки спеціального репортажу. Прибувши на місце, він одразу потрапляє на церемонію прощання із загиблим бійцем. А далі починається переслідування браконьєрів, низка смертей, пробачення та прощання і виживання в сурових умовах гірського плато Кекексілі. Репортаж журналіста мав великий резонанс по всьому світу. Через рік китайський уряд оголосив район Кекексілі зоною національного заповідника, а торгівля шкірою тибетських антилоп у більшості країн світу була визнана незаконною. Цей фільм про подвиг простих селян, що безкорисливо ризикують своїм життям, усвідомлюючи, що кожен їх рейд може виявитись останнім.

19 лютого у «КіноШик-Клубі» при регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбувся показ кінофільму «Дикий месія», з циклу фільмів-біографій видатних художників. Фільм являє собою вільну біографію французького скульптора Анрі Годье і його дружини полячки Софі Бжешка. Режисер Кен Рассел, який відзняв цю стрічку у 1972 році, надзвичайно вільно трактує історії життя і творчості відомих діячів культури.

26 лютого у «КіноШик-Клубі» при регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбувся показ та обговорення фільму «Щоденники мотоцикліста» присвячений молодості Че Гевари. Дія фільму відбувається у 1952 р., 23-річний Ернесто Гевара разом з другом Альберто Гранадо вирушає у подорож Південною Америкою на мотоциклі. Їх мета розважитися і побачити нові місця, а потім попрацювати у Перу. Проїхавши понад 8000 км, хлопці дізнаються багато нового про свій рідний континент, його природу і людей. Від побаченого змінюється їх уявлення про життя, починають зароджуватись у їх думках революційні ідеї. І все це на фоні захоплюючих краєвидів Південної Америки. Гасло цієї кінокартини: «Дозволь світу змінити себе і ти зміниш світ». Фільм був знятий у 2004 році режисером Вальтером Саллесом та отримав 26 нагород і 37 номінацій. Сценарій фільму засновано на щоденниках Че Гевари (Notas de viaje) та Гранадо (Con el Che por America Latina).

Образотворче мистецтво

Олянчук, О. Світ, відтворений на полотні : [в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбулася виставка художніх робіт жмеринчанки Лесі Пікулі. На виставку художниця представила найкращі свої роботи: пейзажі рідного краю та натюрморти] / О. Олянчук // Інфо Жмеринка. – 2014. – 7 лют. – С. 6.

18 лютого у холі Вінницької міської ради відбулося відкриття виставки вихованців художньої студії «Акварелька» під назвою: «Кіт – «смугасте щастя». Образ барвисто-смугастого котика встиг стати одним з неформальних символів міста Вінниці. Усміхнений та завзятий Кіт-Смугасте щастя не раз брав участь у великих та значних міських виставках, в тому числі під відкритим небом під час загальноміських свят.

Остапенко, Т. На 25-ий пленер художників в Немирів приїхали митці з Словенії та Китаю : [на початку лютого на базі Немирівського санаторію «Авангард» відбулися підсумки роботи 25-го живописного-графічного пленеру художників. Під час звітної виставки «Подільська зима – 2014» до уваги глядачів були представлені роботи різні за тематикою, характером та виконанням. Під час пленеру у Немирові працювали митці не лише з різних куточків України, а й Словенії та Китаю. Керівником пленеру виступив Заслужений художник України М. Чулко] / Т. Остапенко // Прибуз. новини. – 2014. – 20 лют. – С. 8.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Мельник, Г. На річницю до Руденко : [у Могилів-Подільському районному Будинку культури відбулося вшанування фольклористки Марії Авксентіївни Руденко. М. Руденко внесла неоціненний внесок у розвиток культури України, зокрема Поділля, зберегла тисячі зразків усної народної творчості. Завдяки фольклористці та створеному нею фольклорно-етнографічному колективу «Горлиця» були зібрані кращі зразки пісень, зафіксовані обряди та звичаї українського народу. У заході взяли участь: заступник голови РДА О. Кучерук, методист обласного центру народної творчості Ж. Дмитрук, працівники культури, аматорські фольклорно-етнографічні колективи, учні місцевого медичного коледжу] / Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2014. – 28 лют. – С. 8.

Декоративно-прикладне мистецтво

Головкіна, В. Її роботи тішать око, не залишають байдужою душу : [про майстриню народної вишивки П. П. Вінжицьку, родом з с. Соболівка Теплицького району. Майстриня вишиває серветки, рушники, скатертини, її роботи неодноразово представлялися на мистецьких виставках у м. Вінниця] / В. Головкіна // Вісті Тепличчини. – 2014. – 6 лют. – С 4.

7 лютого у фойє Теплицького районного Будинку культури відбулось відкриття виставки робіт майстрів художнього випалювання і різьблення з смт Теплик Ю. Березіна та Ю. Кота під назвою «Молюсь за тебе, Україно». На виставці представлені ікони святих – Божої Матері з Ісусом, Святого Миколая Чудотворця, Параскеви Великомучениці, Святої Трійці, майстерно створених Ю. Березіним. Майстер займається майже забутою в наш час технікою художнього випалювання, його роботи не раз брали участь в різноманітних виставках, деякі з них знаходяться в приватних колекціях і дуже цінуються сучасниками. Родзинкою його творів є те, що на зворотній стороні ікон випалені зображення храмів, у яких вони були освячені. Дану особливість майстер використовує також на картинах, зокрема портретах. В експозиції представлені два портрети відомої української письменниці, Галини Журби, два портрети всесвітньовідомого українського генія Тараса Шевченка (на звороті одного з них – текст «Заповіту») та портрет композитора Миколи Леонтовича, на тильному боці якого зображена батьківська хата в с. Марківка.

Роботи ще одного теплицького майстра Ю. Кота вражають своєю красою і високим професіоналізмом. Дерев’яні шкатулки та обрамівка настінного дзеркала вирізьблені з липи, де використана різьба і своєрідна мозаїка з різнокольорової скляної крихти. Виставку майстрів відкрили перший заступник голови районної державної адміністрації А. Ніколайчук та начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Прокопенко та вручили майстрам подяки та цінні подарунки. У виконанні керівника народного театру Бджільнянського Будинку культури В. Загляди прозвучала «Молитва за Україну».

&nbs


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше