ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

21 лютого до Міжнародного дня рідної мови та 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у Барській районній бібліотеці для дітей відбувся поетичний марафон «Українська мова – то Шевченка слово». Діти декламували вірші про Україну і рідну мову, читали поезію Тараса Шевченка. В бібліотеці оформлено книжкові виставки «О мово, музико, калино – бальзам цілющий для душі» та «Шляхами шевченківської долі».

Баранська, В. Нові роботи до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка : [вихованці гуртка «Сюжетна пластика», що діє при Сокільській ЗОШ, під керівництвом С. Лук’яненко створили вироби з дерева на одну з тем Шевченкіани. Серед них: «І буде син, і буде мати», «І мене в сім’ї великій», «Неначе писанка село», «Думать, сіять, не ждать», «Борітеся – поборите», «А я до школи носити воду школярам», «Мені 13-й минало», «Возвеличу рабів отих малих». Це роботи де використані різні техніки: різьблення, овальне токарство, художній розпис, випалювання та ін.] / В. Баранська // Чернівец. зоря. – 2014. – 21 лют. – С. 4.

Розумик, М. Г. «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє» : [під такою назвою у Вила-Ярузькій сільській бібліотеці Чернівецького району відбулися Шевченківські читання, за участю учнів місцевої школи. Діти читали вірші та співали пісні на слова Т. Шевченка. Учасники читань мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою, яка присвячена 200-річчю від дня народження великого Кобзаря] / М. Г. Розумик // Чернівец. зоря. – 2014. – 21 лют. – С. 4.

23 лютого у приміщенні Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького з нагоди 200-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка відбувся районний фестиваль – конкурс художнього читання «Кобзар і Україна», який організовано районним відділом культури і туризму. Більше 30 учасників взяли участь у заході, вони читали поезію, виконували музичні композиції. З вітальним словом до присутніх звернулися: перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, міський голова М. Кольченко, начальник відділу культури і туризму РДА Н. Герасимчук, які відзначили переможців та учасників фестивалю почесними грамотами відділу культури та туризму РДА. Кульмінацією заходу стало виконання усіма учасниками та гостями дійства пісні «Реве та стогне Дніпр широкий…». Працівники районної бібліотеки підготували книжкову виставку «Слава Шевченка – слава України», де були представлені твори письменників про українського генія і твори самого Кобзаря.

25 лютого в Івановецькій ЗОШ І-ІІ ст. Барського району відбулися заходи присвячені 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Це творча естафета «Тобі, Тарасе, наша творчість», конкурс читців поезії Тараса Шевченка. На базі школи також відбувся районний семінар учителів світової літератури присвячений ювілейній даті.

25 лютого у приміщенні виставкової зали обласної організації Національної Спілки художників урочисто відкрили виставку з проекту «Тарасові шляхи Вінниччини». Ця мистецька подія обласного рівня організована головою ВООНСХУ Л. Н. Гринюком та начальником обласного Управління культури і туризму М. В. Скрипник до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка. Ґрунтовний науковий матеріал художники черпали у історичних дослідженнях, що розповідають про подорож Тараса Шевченка з Києва до Кам’янця-Подільського у 1846 році. Перша виставка проекту відбулась 15 серпня у стінах обласного краєзнавчого музею, тоді було представлено 26 творів вінницьких художників М. В. Бабія, І. П. Грищука, Л. Н. Гринюка, В. М. Овраха, К. К. Жілінскайте, О. А. Рожкова, І. І. Горобчука, В. К. Пастернак. Цього разу на виставці, крім вищеперерахованих майстрів представлені твори В. П. Шпака, Н. А. Якорева, М. Ф. Чулко, М. Н. Чорного, В. В. Колтановської, Ф. К. Соколовського, В. М. Купчишина, А. П. Бурдейного, М. М. Мігріна, В. І. Слободянюка, І. І. Синепольського, О. М. Ступнікова, С. А. Нечай-Сороки, О. О. Назаренко та В. П. Абрамова. Загалом на виставці «Тарасові шляхи Вінниччини» представлено 40 робіт. Портрети, пейзажі та інші композиції у різноманітних жанрах відображають епізоди з життя Кобзаря та сюжети з його відомих творів.

    

Глухенька, Т. Огляд-конкурс читців «Шлях до Тараса» : [в Літинському районному Будинку культури відбувся районний огляд-конкурс «Шлях до Тараса», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. У конкурсі змагалися учасники трьох вікових категорій: 7-10 років, 11-14 років, 15-18 років. Свою творчість представили 74 конкурсанти з сіл: Бруслинів, Літинка, Петрик, Сосни, Бірків, Садове, Селище, Балин, Дяківці, Дашківці, Лукашівка та ін.] / Т. Глухенька // Літин. вісн. – 2014. – 27 лют. – С. 2.

Металіна, Н. У всякого своя доля і свій шлях широкий… : [у Палаці культури та спорту «Прометей» м. Ладижин відбулася літературно-музична композиція «Свіча, запалена від серця», присвячена 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. У заході взяли участь: гурт «Прометей», гурт «Джерело», ансамбль «Колорит», які виконали пісні на вірші Т. Шевченка та літературно-музичні композиції] / Н. Металіна // Ладижин. газ. – 2014. – 27 лют. – С. 20.

Яценко, Т. Він буде жити вічно : [у Теплицькому професійному аграрному ліцеї відбувся обласний конкурс поезії та прози «Світ українського слова». Конкурсанти представляли твори Т. Шевченка, літературно-музичні композиції за творами великого Кобзаря, твори сучасних авторів про видатного поета. Також була організована виставка, де представлено твори Т. Шевченка, література про нього, репродукції картин та малюнки учнів до творів Т. Шевченка] / Т. Яценко // Вісті Тепличчини. – 2014. – 27 лют. – С. 4.

Дроненко, Л. Тарас Шевченко – геній і пророк : [в Комсомольській бібліотеці-філії для дорослих відбувся щорічний конкурс виразного читання віршів великого Кобзаря, за участю читачів бібліотеки. Умови конкурсу передбачали виконання творів Т. Шевченка чи уривків з них, та читання віршів сучасних авторів. Переможців відзначено заохочувальними призами] / Л. Дроненко // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 27 лют. – С. 7.

27 лютого в приміщенні Вінницького районного Будинку культури відбувся районний конкурс читців «Світе тихий, краю милий, моя Україно», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. У заході взяли участь 21 учасник. Організаторами конкурсу виступили відділ культури і туризму Вінницької райдержадміністрації та районний Будинок культури. Конкурс проводився з метою вшанування творчої спадщини та популяризації творів відомого Кобзаря, вихованню у молодого покоління поваги до мови та традицій свого народу. Учасники представили літературно-музичні композиції, вірші, театралізовані композиції за творами Т.Г. Шевченка, твори сучасних авторів, присвячені великому Кобзарю, авторські твори. Оцінювали конкурс журі у складі працівників відділу культури і туризму та районного Будинку культури, яке очолювала провідний методист театрального жанру обласного центру народної творчості З. Красуляк. Всі учасники були нагороджені грамотами відділу культури і туризму Вінницької райдержадміністрації, а переможці конкурсу – цінними подарунками.

27 лютого працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували ювілейну інсталяцію «Співець української слави і волі», яка продовжує низку заходів з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. На виставці представлені матеріали, що розкривають постать великого сина українського народу в усій її дивовижній багатогранності – як поета, прозаїка, драматурга, художника, перекладача, мислителя.

Шабельник, Л. Сільський бібліотекар Бурлака Любов: з любов’ю до України та Кобзаря : [про діяльність сільської бібліотеки с. Демівка Чечельницького району. Бібліотекар Л. Бурлака підготувала до 200-річчя великого Кобзаря виставку присвячену його життю і творчості. На виставці представлені твори видатного поета, намальовані та вишиті портрети, а також ілюстрації до творів Т. Шевченка. У холі бібліотеки представлена виставка виробів бібліотекаря Л. Бурлаки: картини та ікони вишиті бісером] / Л. Шебельник // Чечельниц. вісн. – 2014. – 27 лют. – С. 5.

Корешкова, А. «Вічне слово Шевченка» : [в Думенському сільському клубі Хмільницького району відбувся конкурс читців «Вічне слово Шевченка». Захід проведено з метою популяризації та пропаганди творів Т. Шевченка, виявлення та підтримки обдарованої молоді. У виконанні учасників прозвучали поетичні твори великого Кобзаря та поезія сучасних українських поетів про Т. Шевченка. Працівники бібліотеки підготували перегляд літератури «З Кобзарем у серці»] / А. Корешкова // Життєві обрії. – 2014. – 28 лют. – С. 4.

Кобзар у творчості митців рідного краю : [у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбувся семінар учителів української мови та літератури «Т. Г. Шевченко у творчості митців рідного краю», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Серед запрошених були краєзнавці, митці України, педагоги, поети, фольклористи. По завершенню семінару учасники вшанували пам’ять поета покладанням квітів до пам’ятника] // Життєві обрії. – 2014. – 28 лют. – С. 4.

Олянчук, О. «Уклін тобі, Тарасе» : [під такою назвою у Жмеринській ЗОШ відбувся усний журнал, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Захід організували і провели вчитель української мови І. Крайдуба, завідуюча шкільною бібліотекою С. Сівак та учні старших класів. Школярі підготували розповідь про дитинство та юність поета, використовуючи відео презентацію, читали вірші та співали пісні на слова Т. Шевченка. Також була організована виставка художніх робіт, де представлені картини та ікони вишиті стрічкою та бісером, вироби прикрашені петриківським розписом, вироби з деревини] / О. Олянчук // Інфо Жмеринка. – 2014. – 28 лют. – С. 8.

Поліщук, А. З Кобзарем у серці : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у ЗОШ с. Комунарівка Калинівського району відбулися заходи присвячені ювілейній даті. Це літературно-музична композиція «Шевченкова мова – мова українського народу», книжкова виставка творів Т. Шевченка у шкільній бібліотеці, бібліотечний урок для школярів молодшого віку «Дітям про Т. Шевченка, віртуальна екскурсія «Шляхами Тараса Шевченка», літературна вікторина «Із Кобзарем у серці», перегляд фільму «Т. Шевченка – художник», конкурс малюнка «Шевченко очима дітей»] / А. Поліщук // Прапор Перемоги. – 2014. – 28 лют. – С. 3.

В Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих триває акція «Читаємо Тараса Шевченка». Шевченкове слово хвилює і захоплює молодь, старше покоління, які в його безсмертних творах шукають відповіді на нелегкі запитання нелегкого сьогодення. З нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка майстриня В. Гайворонська подарувала бібліотеці вишитий нею на полотні «Заповіт» Т. Шевченка.

  

Шаргородською центральною районною бібліотекою видано бібліографічний покажчик «Шаргородщина пам’яті Тараса», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, де висвітлено події пов’язані з перебуванням великого українського поета та вшанування його пам’яті на Шаргородщині.

До 25-ої річниці виведення військ колишнього СРСР

з Республіки Афганістан

4 лютого в конференц-залі обласної державної адміністрації відбулось засідання організаційного комітету з підготовки та проведення на Вінниччині у 2014 році Року учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан під головуванням заступника голови ОДА Л. Спірідонової. У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Н. Солейко та заступник Вінницького міського голови А. Рева.

Заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова у вступному слові зазначила, що незважаючи на те, що пройшло 25 років з часу виведення радянських військ з Афганістану та рани, нанесені війною, мабуть, не заживуть ніколи, адже ті буремні роки і сьогодні дають про себе знати чисельними негараздами, болями та душевними ранами. «Український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам і службовцям, яким судилося пройти через пекло бойових дій в Республіці Афганістан», – підкреслила Л. Спірідонова.

Про проведення культурно-мистецьких заходів в рамках урочистостей по вшануванню героїв-афганців присутніх інформувала директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк. Зокрема, за її словами 14 лютого в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбудуться урочистості з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та вручення учасникам бойових дій на території інших держав обласної відзнаки. Цього ж дня відбудеться прийом голови облдержадміністрації та керівника обласної ради. 15 лютого в Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького відбудеться мітинг-реквієм біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані.

6 лютого у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття фотовиставки Сергія Кравцова «Афганістан: країна, історія, люди».

Напередодні 25-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у музеї організовано експозицію, що складається з унікальних кольорових фотографій періоду 1987-1988 рр. Ретельно підібрані фотоматеріали дають змогу познайомитися з невідомою для широкого загалу країною, проникнутись її побутом, звичаями, культурною самобутністю. Презентовані світлини відображають життя людей зокрема та країни в цілому, мимоволі спонукаючи зануритись в історичні події того часу. Також під час відкриття виставки глядачам було продемонстровано документальний фільм «Звезду за Стингер», який розповідає історію про одну з найгучніших операцій радянського спецназу в Афганістані. Окрім того, присутні мали можливість оглянути унікальне зібрання антирадянських листівок, які передав музею літератор та ветеран війни у Афганістані А. Стебелєв та книжку А. Гончара «У складі Обмеженого контингенту».

11 лютого в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулася прес-конференція у якій йшлося про відзначення на Вінниччині 25-ої річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У зібрані взяли участь: заступник директора Департаменту В. Лазаренко, заступник обласної організації Всеукраїнського об’єднання воїнів-афганців П. Коптяєв, голова Спілки учасників бойових дій в Афганістані міста Вінниці А. Перебетюк, начальник відділу персоніфікацій обліку та користувачів пільг Департаменту соціальної політики ОДА В. Ольшевська, співробітник Вінницького обласного краєзнавчого музею Н. Добровольська.

В. Лазаренко повідомив, що 14 лютого відбудуться урочисті збори та святковий концерт в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського. 15 лютого у Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького – мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в Афганістані.

А. Перебетюк зазначив, що в рамках відзначення 25-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан двоє «афганців» мешканців м. Вінниця отримають ключі від квартир, обіцяні державою. Ще двоє колишніх солдатів стануть власниками нових автомобілів. Цьогоріч матері та вдови, які проживають на території Вінниччині отримають одноразову матеріальну допомогу у розмірі не менше мінімальної пенсії.

В. Ольшевська зазначила, що загалом, на Вінниччині проживає 2968 ветеранів війни в Афганістані з них: 489 інваліди війни, 2479 учасників бойових дій які виконували інтернаціональний обов’язок в Афганістані та 191 членів сімей загиблих ветеранів війни в Афганістані.

11 лютого в читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих організована виставка-пам’ять «Біль Афгану – навіки, в душі моїй не замовкає», в рамках відзначення Року вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Виставка розкриває тему Афганської війни (1979-1989 рр.), участі в ній жителів Хмільниччини, які виконували в Афганістані свій військовий обов’язок, вшанування пам’яті полеглих воїнів-земляків. На виставці також представлені твори художньої літератури та пісенна творчість афганської тематики.

11 лютого перебуваючи у територіальній громаді с. Козинці голова Липовецької райдержадміністрації А. Грищук разом з сільським головою В. Петрюком, з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, відвідали могилу бойового офіцера який виконував військовий обов’язок на території інших держав І. Гнатюка. Присутні вшанували пам’ять бойового офіцера хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

11 лютого заступник голови районної Спілки ветеранів Афганістану О. Сторожук і начальник відділу у справах сім’ї та молоді Теплицької райдержадміністрації О. Миронов в с. Соболівка вшанували пам’ять воїна-афганця В. Гурського. У с. Кивачівці члени делегації побували на могилі воїна-афганця О. Ткача та воїна-інтернаціоналіста М. Гонти. Також О. Сторожук зустрівся з учнівською молоддю загальноосвітньої школи села та розповів про роки нелегкої служби, про товаришів та події того часу. Голова Спілки воїнів-інтернаціоналістів В. Помагайбо з членами Спілки побували у с. Бджільна та с. Мишарівка та поклали квіти до могил загиблих Я. Дем’янишина і П. Коробейника. У с. Комарівка і с. Тополівка пам’ять про полеглих В. Семенюка і П. Короля також вшанували покладанням квітів на їх могили.

12 лютого в рамках Року вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану в Тульчинському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття тематичної виставки мистецьких творів, зразків зброї та особистих речей учасників бойових дій, яку відвідала заступник голови райдержадміністрації М. Колібабчук. Також відбулася зустріч учнів місцевих закладів освіти з учасниками бойових дій в Афганістані О. Гордійчуком (голова районної організації Спілки ветеранів Афганістану), П. Літвіновим, М. Осипенком, М. Капшуком. Ветерани розповіли учням про епізоди свого перебування в Афганістані, про бойові будні тієї війни. Працівники музею, учні та студенти згадали про земляків, що загинули у Афганській війні (О. Степанюк, О. Подолян, І. Андріїшин), виконали музичні твори та прочитали поетичні рядки, присвячені війні в Афганістані. Наприкінці зустрічі військові ветерани побажали молоді бути патріотами рідної землі, її захисниками і оборонцями.

  

12 лютого з нагоди 25-річчя з дня виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан в селищі Чечельник відбулося покладання квітів в сквері воїнів-інтернаціоналістів до пам’ятника загиблим воїнам, а також до пам’ятників загиблих воїнів-інтернаціоналістів В. Біднюку та М. Зелененькому, за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, воїнів-інтернаціоналістів, батьків загиблих, родичів померлих після війни, працівників трудових колективів та організацій району. В цей день в районному Будинку культури відбулося урочисте зібрання для вшанування пам’яті полеглих воїнів-інтернаціоналістів під час бойових дій на території інших держав. В фойє Будинку культури організована виставка тематичної літератури. За сприяння благодійного фонду «Батьківська земля» організовано концертну програму за участю ансамблю з м. Тернопіль «Долг».

12 лютого з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, у смт Дашів Іллінецького району, на фасаді приміщенні школи в якій навчався воїн-афганець Микола Жбадинський, відкрито меморіальну дошку на його честь. Участь в урочистому заході взяли: заступник голови райдержадміністрації А. Фаріон, начальник відділу освіти райдержадміністрації О. Животівський, голова Іллінецької районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) В. Білозір, ветерани Афганістану, вчителі, учні, громадськість селища. Почесне право відкрити меморіальну дошку Миколі Жбадинському було надано учаснику бойових дій в Республіці Афганістан В. Білозору та заступнику голови райдержадміністрації А. Фаріону. Пам’ять загиблого воїна-інтернаціоналіста присутні вшанували хвилиною мовчання.

12 лютого у Томашпільському районному Будинку дитячої творчості відбулася зустріч з воїнами-афганцями з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану. У заході взяли участь: керівник апарату районної державної адміністрації В. Калась, селищний голова В. Немировський, керуючий справами виконавчого апарату районної ради О. Закорченний, начальник Томашпільського РВ УМВС України у Вінницькій області С. Мельник, президент обласної федерації рукопашного бою Ф. Водянюк, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації О. Сікал, ветерани війни в Афганістані на чолі з головою районної організації Української спілки ветеранів О. Жовтаном. Протягом усієї зустрічі працівники та вихованці Будинку дитячої творчості радували присутніх святковими номерами, а вихованці відділення рукопашного бою «Альтаїр» Томашпільської РДЮСШ продемонстрували присутнім показовий виступ рукопашного бою. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх воїнів-визволителів, які загинули на війні, до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам покладено квіти.

12 лютого з метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього Радянського Союзу з Афганістану в приміщенні Мурованокуриловецького районного Будинку культури відбулися урочисті заходи. Відкриття заходу почалося з вшанування хвилиною мовчання тих, хто не повернувся до рідних домівок. Зі словами вітань звернулися до учасників зібрання голова районної державної адміністрації В.Д. Максимчак, голова районної ради В.А. Гук, голова районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) В.П. Мельник. У ході урочистостей відбулась церемонія нагородження воїнів-інтернаціоналістів почесними медалями «25 років виведення військ з Афганістану». Урочистий захід продовжився святковим концертом за участю аматорів художньої самодіяльності районного Будинку культури.

13 лютого в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулась година пам’яті «І в мирний час їм випала війна» з нагоди відзначення ювілейної річниці виведення військ з Афганістану. Про історичні умови страшної, неоголошеної Афганської війни розповіла бібліограф-краєзнавець В. Голомовза. Спогадами про героїчні та трагічні уроки Афгану поділився учасник подій, голова районної спілки ветеранів Афганістану В. Свіріпа. У виконані воїна-інтернаціоналіста С. Канишина прозвучали тематичні пісні.

13 лютого з метою увічнення пам’яті про загиблих в Афганістані, в Жмеринському об’єднаному військовому комісаріаті відкрито музей, створений Жмеринською Спілкою ветеранів війни в Афганістані. До уваги відвідувачів стенди з фоторепортажами про хід бойових дій, спогади ветеранів, зображення пам’ятників, встановлених на Жмеринщині, куточок пам’яті з фотографіями загиблих земляків на території інших держав, куточок побуту солдата, військова амуніція, тощо. На відкриття музею завітали перший заступник голови райдержадміністрації О. Монастирський, військовий комісар Т. Андрійчук, які разом з учнями місцевої школи взяли участь в екскурсії. Учні з великим інтересом слухали розповідь про будні радянського солдата в Афганістані від очевидця тих трагічних подій О. Овчінікова.

  

13 лютого у приміщенні читальної зали Тростянецької центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з воїнами-афганцями Тростянеччини, за участю: начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації Т. Мартошенко, голови районного товариства «Українське реєстроване козацтво» М. Пруса, читачів бібліотеки та комунальних ЗМІ району. Мета зустрічі – відзначення в районі Року учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. В ході зустрічі голова районної Спілки ветеранів Афганістану «Саланг» В. Корнієнко розповів про страшні реалії війни. У виконанні працівників районного Будинку культури прозвучали тематичні пісні. Присутні вшанували світлу пам’ять хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя увійшовши в безсмертя.

13 лютого з нагоди відзначення 25-річчя виведення Радянських військ з Афганістану в актовій залі Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1 відбувся тематичний вечір «Афганістан болить в душі моїй» за участю учасника бойових дій в Афганістані В. Солодуна, начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Шаргородської РДА В. Островерхого. Виступаючи перед учнями, колишній воїн-афганець розповів про свій бойовий шлях, друзів – бойових побратимів, нелегку долю солдата. Учні читали вірші про Афганську війну та переглянули документальний фільм «Останній солдат».

13 лютого у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 м. Бар відбувся відкритий виховний захід «Одвічний біль Афганістану», присвячений 25-ій річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан. На святкове зібрання були запрошені ветерани війни в Афганістані В. Кошуба, М. Костак, В. Зоря, С. Островіцький, Г. Пужаліна, М. Рудоман. Як засвідчило спілкування школярів з воїнами-інтернаціоналістами, незважаючи на те, що пройшло вже чверть віку, але Афганська війна болем відлунює у серцях учасників бойових дій та їх рідних.

13 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан в Могилів-Подільському районі відбулись урочисті заходи за участю: першого заступник голови райдержадміністрації Н. Косарчук, заступника голови районної ради І. Чічірка, селищного та сільських голів, працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, членів сімей загиблих і звичайно ж ветеранів-інтернаціоналістів. Урочистості продовжилися тематичною концертною програмою. По завершенню усі присутні урочистою ходою пройшли до Меморіального комплексу воїнам, які загинули в Афганістані, де відбулось покладання квітів.

13 лютого з нагоди 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану в читальній залі Немирівської районної бібліотеки для дітей була організована зустріч учнів місцевої школи з воїном-інтернаціоналістом, лікарем-анестезіологом Немирівської ЦРЛ, заступником голови Немирівської районної спілки ветеранів війни в Афганістані О. Гузарем. Олександр Іванович поділився спогадами про події того часу, свідком яких йому довелося бути, згадав бойових побратимів, які часто, ціною власного життя, рятували інших. Присутні мали змогу ознайомитися з фотографіями та нагородами, які отримав воїн-афганець. До зустрічі була оформлена книжкова виставка-експозиція: «Відлуння минулих боїв», де представлені книги, періодика, фотодокументи, що розповідають про Афганську війну. Всі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

14 лютого на Тепличчині відзначили 25-ту річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан проведенням мітингу біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. Представники трудових колективів, держслужбовці, громадськість району урочисто вшанували учасників бойових дій на території інших держав. Перед присутніми виступили голова районної ради Л. Габінський та воїн-афганець А. Кибальчук. До пам’ятника були покладені квіти та поіменно згадані жителі району, які загинули на війні: Я. Дем’янишин, В. Гурський, В Семенюк, П. Король, О. Ткач та П. Коробейник. Настоятель Свято-Покровського храму смт Теплик о. Володимир провів поминальну панахиду. Працівники культури району підготували святковий концерт для воїнів-інтернаціоналістів, який відбувся у районному Будинку культури.

14 лютого в обласному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулося урочисте зібрання за участю: заступника голови облдержадміністрації Л. Спірідонової, першого заступника голови обласної ради І. Кревського та заступника Вінницького міського голови А Рева. Учасники урочистих зборів делегували представників для покладання пам’ятної гірлянди до Меморіалу загиблим воїнам – учасникам бойових дій в Афганістані. Директору Вінницької дирекції Укрпошти Н. Костюк разом з керівниками області було надано почесне право погашення ювілейним штемпелем маркованого конверту, випущеного Укрпоштою до 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану. Такі ювілейні конверти займуть почесні місця в колекціях філателістів усього світу. Двом ветеранам Афганської війни було вручено високі державні нагороди: орден «За мужність» і «За заслуги» ІІІ ступеню. Почесними грамотами обласної державної адміністрації і обласної Ради та грошовою премією були відзначені воїни-інтернаціоналісти з кожного району Вінниччини. На завершення урочистостей відбувся концерт за участю кращих самодіяльних та професійних колективів і виконавців області.

14 лютого в Крижопільському районному Будинку культури відбулась зустріч керівництва району з ветеранами бойових дій в Афганістані та на території інших держав, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. З привітаннями до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Л. Семенюк та голова районної ради А. Стратієвський та вручили адресну допомогу сім’ям загиблих та померлих воїнів-афганців, інвалідам війни в Афганістані. Воїнів-інтернаціоналістів привітали також військовий комісар Крижопільсько-Піщанського об’єднаного військового комісаріату, підполковник О. Стецюк, голова районної організації Спілки воїнів-інтернаціоналістів Размік Акоп’ян. Хвилиною мовчання учасники зустрічі вшанували пам’ять загиблих воїнів. Урочистості продовжилися тематичною концертною програмою. Учасники зустрічі відвідали могили загиблих воїнів-інтернаціоналістів у селах району.

14 лютого в Тиврівському районі відбувся комплекс урочистих та пам’ятних заходів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Заходи розпочалися зі спільної молитви в храмі Святого Вознесіння за здоров’я воїнів-інтернаціоналістів та упокій загиблих і передчасно померлих учасників бойових дій на території інших держав. В районному Будинку культури відбулися урочисті збори за участю: першого заступника голови райдержадміністрації В.В. Киришова, активіста районної організації «Української спілки ветеранів Афганістану» (воїнів-інтернаціоналістів) В.С. Гриня, громадськості району. Нікого не залишила байдужим змістовна програма фестивалю патріотичної пісні «Афганський вітер», створена молодими майстрами вокального мистецтва закладів культури району. Також учасники районних заходів пройшли ходою по головній вулиці районного центру до пам’ятного знака полеглим в Афганістані землякам, до якого були покладені вінки і квіти.

14 лютого в приміщенні Чернівецької районної державної адміністрації відбулися урочисті заходи присвячені 25-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан за участю керівництва району, воїнів-інтернаціоналістів, представників трудових колективів та громадськості району. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів-афганців. На завершення відбувся тематичний концерт підготовлений працівниками районного Будинку культури. Учасники зібрання мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою, яку організували працівники центральної районної бібліотеки для дорослих. Відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим в Афганістані.

14 лютого в ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Бар відбувся захист проекту «Ти – вічний біль, Афганістан», присвячений 25-річчю виведення радянських військ з Афганістану за участі учнів 9-11 класів, педагогів та адміністрації учбового закладу. Під час виконання проекту учні провели пошукову роботу, в результаті якої з’ясували, хто з випускників школи брав участь у бойових діях на території Афганістану. Учасники проекту підготували розповіді про воїнів-інтернаціоналістів, зачитали спогади про них, які написали рідні, близькі і друзі.

14 лютого у залі Томашпільського районного Будинку культури відбулися урочистості з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. У заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації М. Загроцький, голова районної ради А. Олійник, військовий комісар Томашпільсько-Ямпільського військового комісаріату, підполковник О. Бойко, сільські та селищні голови, громадськість. Згідно розпорядження голови райдержадміністрації всіх воїнів-афганців району нагородили пам’ятними медалями «25 років виводу військ з Афганістану» та вручили грошові винагороди. Працівники районного Будинку культури підготували святковий концерт. Також відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків загиблим воїнам.

15 лютого до 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, відділ краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував віртуальну виставку «Афганістан у долі вінничан: до 25-річчя виведення радянських військ з Афганістану». Матеріали можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

15 лютого у секторі журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва до 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, представлено виставку «Гіркий хліб афганської правди». Афганська війна – грізний знак біди, символ невтішного горя. Через горнило цієї війни пройшли близько 160 тис. українців. Чому ми й досі не знаємо всієї правди про Афганську війну? Як сьогодні склалися долі її ветеранів? На ці та інші запитання можна знайти відповідь з журнальних статей представлених на виставці.

15 лютого до 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан працівники відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували: книжкову виставку «Афганська війна – 25 років відлуння», виставку-пам’ять «Афганістан. 1979-1989 рр.» та віртуальну виставку «Афганістан. Миттєвості війни», яку можна переглянути на сайті бібліотеки.

15 лютого з нагоди відзначення 25-ї річниці виводу військ з Афганістану у приміщенні Вінницької РДА відбулися урочистості. Участь у заходах взяли керівники району та воїни-інтернаціоналісти. У своєму виступі голова районної державної адміністрації В.М. Анікеєнко зазначив, що Афганська війна – це той грізний знак біди, символ невтішного горя, який не забудеться ніколи. За сприяння керівництва району, усі учасники бойових дій отримали матеріальну допомогу, а сім’ї загиблих – одноразову допомогу в розмірі мінімальної пенсії. Одним з найхвилюючих моментів заходу, був перегляд новоствореного доку


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше