ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

  

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

Вінниця, 2014


Загальний розділ

5 лютого в приміщенні Чечельницького районного Будинку культури відбулась нарада за участю представників відділу культури та туризму РДА, працівників клубних установ, директорів сільських будинків культури, керівників народних аматорських колективів району. На зібранні розглядались ряд важливих питань, які стосувались проведення заходів по відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та 70-річчя визволення Вінницької області від німецько-фашистських загарбників. Представники галузі культури району обговорили організацію проведення районного огляду-конкурсу читців «Кобзар і Україна». Директор РБК Г. Малик довела до відома присутніх, що в рамках обласного звіту творчих колективів району відбудеться конкурс на кращий вишитий рушник від кожної територіальної громади району. Разом з тим, творчі аматорські колективи району візьмуть участь в обласному звіті, присвяченому знаменним датам. В ході наради було запропоновано відродити районний пісенний фестиваль родинної творчості «Міцна родина – міцна країна».

Дем’яненко, В. «Росте черешня в мами на городі…» : [про українського поета, головного редактора журналу «Дніпро», члена Спілки письменників України, громадського діяча Миколу Володимировича Луківа. М. В. Луків народився 6 січня 1949 року в селі Куманівці Хмільницького району на Вінниччині. До ювілейної дати письменника у музеї «Літературна Немирівщина» організовано виставку] / В. Дем’яненко // Прибуз. новини. – 2014. – 6 лют. – С. 5.

11 лютого відбулося розширене засідання ради при відділі культури і туризму Бершадської РДА за участю першого заступника голови райдержадміністрації В. Ольшевського. На засіданні розглянуто питання про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і туризму в 2013 році та завдання на 2014 р. З основною доповіддю виступила начальник відділу культури і туризму, заслужений працівник культури України Н. Герасимчук. У засіданні взяли участь: директор Бершадської кіновідеомережі О. Писанецький, директор Бершадського міського Будинку культури Н. Андрійчук, завідуюча народним музеєм культури с. Поташні Л. Сучок, завідуюча Маньківською сільською бібліотекою О. Кулик, директор Бирлівського СБК Л. Уманська. Перший заступник голови РДА В. Ольшевський окреслив пріоритетні завдання культури у нинішньому році і закликав брати активну участь у різних проектах розвитку територіальних громад з метою залучення додаткових коштів. За результатами засідання ради прийнято відповідну постанову, якою визначено першочергові завдання закладів культури.

18 лютого в залі Оратівської дитячої музичної школи відбулася підсумкова нарада працівників культури за участю голови Оратівської районної ради В. Токарчука, заступника голови районної державної адміністрації Г. Колонюк, сільських голів, директорів та працівників районних установ культури, директорів сільських будинків культури, завідуючих сільськими клубами, бібліотекарів, керівників народних аматорських колективів. На нараді було заслухано начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Заквацьку, яка доповіла про підсумки роботи галузі культури у 2013 році та висвітлила планові завдання на 2014 рік. На завершення наради за результатами роботи минулого року кращі працівники та заклади культури були відзначені грамотами районної державної адміністрації та районної ради.

19 лютого у кіноконцертній залі «Плеяда» Вінницької обласної філармонії відбулося розширене засідання підсумкової колегії управління культури і туризму обласної державної адміністрації. В колегії взяли участь: начальник управління М. В. Скрипник, заступники начальника управління Г. Д. Куделя та С. В. Гарбулінський, начальники відділів культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, керівники обласних закладів культури, директори районних будинків культури, бібліотек, музеїв, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, районних кіновідеомереж, керівники творчих спілок, громадських організацій, структурних підрозділів управління культури і туризму облдержадміністрації, засоби масової інформації. З доповіддю «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв в 2013 році та завдання на 2014 рік» виступила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заслужена артистка України М. В. Скрипник. Свій виступ М. Скрипник розпочала з вшанування пам’яті хвилиною мовчання за загиблими учасниками протистоянь на Майдані у Києві. На завершення засідання кращі працівники галузі були відзначені дипломати та подяками управління культури ОДА.

27 лютого у книгарні «Є» відбулася презентація романів Олександра Дмитрука «Офіцер» та «Золотий вовк». Олександр Дмитрук – відомий письменник та журналіст. Народився 6 лютого 1957 р. на Вінниччині, закінчив Вінницький національний педагогічний університет. Автор історичних романів «Тризна», «Сліди на Печерську», «Іван Богун – полковник», «Отаман Яків Шепель», «Золотий вовк», «Чорна берегиня».

В історичному романі «Офіцер» розповідається про невідомі події Визвольних змагань на Поділлі в 1919 році. Головний герой – отаман Брацлавського Куреня смерті Євген Ляхович. У книзі практично відсутні літературні герої, використано чимало замовчуваних фактів, повернуто читачам чесні імена національно-свідомих офіцерів, аналізуються причини втрати незалежності та страшних поразок. Крім цього, автор наводить біографії реальних учасників боротьби за Україну. Подвійний сюжет роману «Золотий вовк» розпочинається в далекому 1956 році й триває до 2004 року. В ньому пригоди, кохання і підлість.

Тарас Шевченко і Вінниччина

  

Наприкінці січня в Гайсинському районному Будинку культури відбулася нарада працівників культури району по підсумках роботи за 2013 рік. По закінченню наради відбулась літературно-музична композиція «Тарас Шевченко – у моєму серці», присвячена відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. Ведучі свята – методисти районного Будинку культури Н. Бондарчук та Т. Сидорчук розповіли про найголовніші події у житті Кобзаря. У заході взяли участь: народний аматорський хоровий колектив Гайсинського РБК, солісти районного Будинку культури Л. Горошко та І. Левицький, учасники літературних композицій «Така її доля» (учениці місцевої ЗОШ Т Зоріна, Н. Ніколіна та К. Максименко) та «І золотої, й дорогої» (О. Чучко та М. Незінковський).

     

На початку лютого у Будинку культури с. Лісова Лисіївка Калинівського району відбувся другий етап районного літературно-мистецького фестивалю присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. У заході взяли участь самодіяльні артисти з сіл: Павлівка, Сальник, Нова Гребля, Кіровка, Котюжинці, Дружелюбівка і Лісова Лисіївка. Присутніх привітав перший заступник голови райдержадміністрації М. Господарець. Він наголосив, що фестиваль – це важлива подія в культурно-мистецькому житті району. Поінформував присутніх про зміни, що сталися в галузі культури впродовж останнього часу. Також зазначив, що районна влада і надалі працюватиме над тим, щоб привести заклади культури у належний стан. Перед початком концерту глядачі мали змогу оглянути виставку присвячену ювілею Т. Шевченка.

4 лютого до відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, з метою популяризації багатогранного високохудожнього таланту, привернення уваги до творчого доробку Кобзаря в бібліотеках міста Могилів-Подільського організовані книжкові виставки.

В міській бібліотеці сімейного читання оформлено постійно діючу книжкову виставку «Тарас Шевченко – поет, художник мислитель». Виставка детально висвітлює життя і багатогранну творчість Великого Кобзаря, його неоціненну для української історії, культури та літератури мистецьку спадщину. Водночас в читальній залі міської бібліотеки експонується книжкова виставка-присвята «Вічне слово Кобзаря». Виставка складається з 4 розділів: «Великий син великого народу», «Життя поета і художника Тараса Шевченка», «Слово Шевченкове – живе і вічне», «І лине над землею Шевченкове слово». Матеріали, які представлені на виставках розкривають усі грані таланту цієї геніальної людини.

    

5 лютого до 200-річчя від дня народження Великого поета, художника, мислителя Т. Г. Шевченка у Чечельницькій центральній районній бібліотеці проведено літературне свято «У тобі – великого народу ніжна і замріяна душа». Вшанувати Кобзаря, а також послухати його твори у виконанні школярів та вчителів зібралися читачі, небайдужі до поетичного слова, в яких полум’яне слово поета запалило повагу до мови та традицій свого народу. Бібліотекарі підготували презентації про життєвий і творчий шлях Тараса Шевченка, присутні співали пісні на слова поета, декламували поезії. Бібліографічний огляд літератури «Шкільна Шевченкіана» провела бібліотекар відділу обслуговування В. Колійчук. Вона повідала цікаві маловідомі сторінки життєвого і творчого шляху самобутнього Кобзаря, генія українського народу. Гості свята мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою літератури «Літопис долі Кобзаря».

5 лютого у відділі рідкісних і цінних видань Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася тематична година «Шевченкове слово у віках не старіє», присвячена 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Захід відбувся для студентів І курсу Вінницького коледжу будівництва і архітектури. Бібліотекар І категорії І. Валігура ознайомила присутніх з колекцію унікальних видань творів Великого Кобзаря ХІХ-ХХІ ст.

5 лютого з метою вшанування пам’яті видатного художника слова, патріота українського народу та поглиблення знань учнів про творчість Т.Г. Шевченка, виховання любові і поваги до його спадщини та з нагоди 200-річчя від дня народження генія українського народу в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулася літературна свіча: «Читаючи рядки пророчі Кобзаря…». Завідуюча бібліотекою Г. Панаскевич розповіла про життєвий та творчий шлях великого генія українського народу, ознайомила з його поезією. Учні 7-х класів місцевої школи читали вірші: «Заповіт», «Гайдамаки», «Марку Вовчку», «Сон», «Плач Ярославни», «Думи мої, думи мої», «За сонцем хмаронька пливе», «Утоплена», «Думка», «До Основ’яненка», «Маленькій Мар’яні», «Лілея», «Мені тринадцятий минало», «Кавказ», «Катерина», «Тополя» та інші. На заході пролунали пісні на вірші Т. Шевченка: «Реве та стогне Дніпр широкий», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «Тече вода з-під явора». Завідуюча бібліотекою презентувала всім учасникам літературу з книжкової виставки: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» та запросила долучитись до літературної акції : «Читають Шевченка тато, мама, я – читає вся моя сім’я», що проходить у бібліотеці.

Остапенко, Т. Шевченко закликав єднатися : [в Немирівському НВК № 1 відбувся творчий вечір на тему «Жінки в творчості Шевченка», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. На свято завітали перший заступник голови РДА А. Долованюк, начальник відділу освіти РДА М. Чорний, поетеса, редактор районного радіомовлення О. Дунська. Учні старших класів розповідали про життєвий і творчий шлях поета, читали вірші та уривки з переписки Т. Шевченка з жінками] / Т. Остапенко // Прибуз. новини. – 2014. – 6 лют. – С. 5.

6 лютого в Оратівській центральній районній бібліотеці відбулися Шевченківські читання «Єднаймо душі Кобзаря». Це один з цілої низки заходів, які відбуватимуться протягом ювілейного року з нагоди вшанування пам’яті видатного сина України – Тараса Григоровича Шевченка та з метою популяризації творчості Великого Кобзаря. Вчитель української мови та літератури Оратівської ЗОШ розповіла присутнім цікаві моменти з життя та творчості видатного поета. Діти з задоволенням читали кращі поетичні твори Т.Г. Шевченка, які є цінним духовним надбанням і не втратили своєї актуальності.

  

Капеліста, К. Д. «І пам’ять Прометея, і велич Кобзаря» : [під такою назвою в Борівській сільській бібліотеці № 2 організована виставка, присвячена 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. На виставці була представлена книга – фотомеханічне видання першого «Кобзаря» Т. Шевченка 1840 року видання, яку подарував бібліотеці письменник В. М. Вітковський. У заході взяли участь учні місцевої школи, які мали можливість ознайомитися з матеріалами виставки. У ході заходу відбулися читання поезії Т. Шевченка, а бібліотекар К. Капеліста розповіла учням про цікаві факти з життя письменника] / К. Капеліста // Чернівец. зоря. – 2014. – 7 лют. – С. 5.

Бабич, О. Тарасовими стежками : [у Барській районній бібліотеці для дітей проведено віртуальний журнал «В сім’ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе!» для учнів молодших класів місцевої школи. Мандруючи сторінками журналу, школярі знайомилися з життям і творчістю Т. Шевченка не тільки як поета, але й художника. Діти читали поезії Т. Шевченка, брали участь у літературній вікторині, а також мали можливість ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Вічний як народ», присвяченої 200-річчю від дня народження Т. Шевченка] / О. Бабич // Поділ. край. – 2014. – 7 лют. – С. 4.

7 лютого до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Муховецькій ЗОШ І-ІІІ ст. Немирівського району відбулися тематичні заходи: конкурс малюнків «Ми Шевченка славить будем і ніколи не забудем!» та конкурс читців «Віночок Кобзареві». Діти декламували вірші великого українського поета, а також продемонстрували малюнки до творів Т. Шевченка, кращі з яких були відзначені грамотами та подарунками.

7 лютого Вінницькою центральною районною бібліотекою підведено підсумки конкурсу на кращу електронну презентацію «Встає твій образ, наче промінь», присвячену 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Його мета – активізувати роботу бібліотек, щодо популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, а також більш детального ознайомлення з постаттю Т.Г. Шевченка, як поета і громадського діяча. За підсумками журі, перше місце не отримала жодна бібліотека, так як ними не було дотримано вимог, необхідних для абсолютної перемоги. Друге місце отримала бібліотека с. Лаврівка (бібліотекар Т. Наконечна). Бібліотека презентувала образ і творчість Т. Шевченка, як промінь, котрий світить крізь віки. Також привернула увагу робота бібліотеки с. Бохоники (зав. бібліотекою А. Осаволюк). Тут представили образ Кобзаря, який подорожуючи теренами Вінниччини, створив чимало відомих творів. Цікава робота у бібліотеки с. Великі Крушлинці (зав. бібліотекою О. Репетій). У її презентації Шевченкову творчість подано з глибоким розумінням сьогодення.

8 лютого у Вапнярській дитячій музичній школі Томашпільського району відбувся музично-літературний захід «Свою Україну любіть…», присвячений 200-річному ювілею Великого Кобзаря. Організаторам музично-літературного заходу вдалося органічно поєднати мистецькі форми, адже виконувалися, як поезії Тараса Шевченка, так і пісні на його вірші. У вокальному циклі огортали душу пісні: «Зоре моя вечірняя», «Зацвіла в долині», «Тече вода з-під явора» у виконанні юних солісток. З піднесенням та особливим відчуттям художнього слова учасники читали вірші Кобзаря. Оркестр народних інструментів, у якому грають викладачі школи виконали твори «Реве та стогне Дніпр широкий» і «Заповіт». Директор музичної школи Л. Трусова на фортепіано виконала улюблений твір Т. Шевченка – уривок з концерту Й.-С. Баха.

  

8 лютого з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження геніального сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка, в читальній залі Ямпільської районної бібліотеки для дітей організовано книжково-ілюстративну виставку «Шевченком звеличені». На виставці представлені книги письменників лауреатів Національної премії ім. Тараса Григоровича Шевченка з 1962 по 2012 рр., з фонду бібліотеки та інформаційний бюлетень, що знайомить з прізвищами і творами лауреатів Національної премії України ім. Тараса Шевченка. Також представлена книжково-ілюстративна виставка «Світова велич Кобзаря», яка складається з розділів: «Шляхами шевченківської долі», «Слово Тарасове вічне, як вічна матінка земля» та «Мистецька спадщина Кобзаря».

11 лютого у ЗОШ І-ІІ ст. с. Підвисоке Оратівського району відбувся відкритий виховний захід з нагоди святкування ювілейної річниці великого українського митця Т.Г. Шевченка. Вчитель української мови та літератури Л. Молотова, яка була ведучою заходу розкрила учням багатогранність та глибину Шевченкового слова, перегортала сторінки життя поета, знайомила з героями найвідоміших творів Кобзаря. Учні виконали ліричні твори Тараса Григоровича: «Причинна», «Думи мої, думи» під музичний супровід учителя музики М. Починка. На завершення заходу діти запалили символічну свічку, сяйво якої в серці кожного присутнього освітило ту незламну шевченківську любов до рідного слова.

Романюк, І. Ми не забудемо тебе, Тарасе! : [під такою назвою у Люлинецькій ЗОШ І-ІІ ст. відбулося свято, присвячене 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Учні розповідали про Т. Шевченка, читали його поезію та власні твори про видатного письменника. Школярі також підготували літературно-художню композицію про дитячі роки Т. Шевченка. Присутні мали можливість переглянути фільм «Наймичка»] / І. Романюк // Прапор Перемоги. – 2014. – 11 лют. – С. 3.

11-13 лютого з метою підтримки і розвитку творчого потенціалу учнів та вчителів, поглибленого вивчення українського та світового мистецтва, шанобливого ставлення до традицій і звичаїв українського народу та вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка в школах Барського району відбувся фестиваль вчительської та учнівської творчості «Проліски надії – 2014». Участь взяли: Ялтушківська ЗОШ І-ІІІ ст., Підлісноялтушківський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ», Гулівська ЗОШ І-ІІІ ст., Ходацький НВК «ЗОШ І ст.- ДНЗ», Матійківський НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.», Митківська ЗОШ І-ІІІ ст., Кузьминецька ЗОШ І-ІІ ст., Киянівська ЗОШ-сад І ст., Журавлівська ЗОШ І-ІІІ ст., Мигалівецька ЗОШ І-ІІ ст. Барського району. Учасники декламували вірші та співали пісні на слова Т. Шевченка.

12 лютого в Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбулося літературно-музичне свято «Пісенна спадщина Кобзаря», присвячене 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. На свято завітали викладачі, студенти медичного коледжу, користувачі бібліотеки. Юні музиканти, учні музичної школи виконали українські народні пісні: «Ой, є в лісі калина», «Їхав козак за Дунай», «Коли розлучаються двоє», «Ой літає соколенько», «При дорозі тополенька», а також музичні композиції на слова великого Кобзаря: «Садок вишневий коло хати», «Тече вода з-під явора», «Була собі Гандзя», «Ой три шляхи широкі».

12 лютого в Томашпільському районному Будинку культури проведено тематичний вечір «Шевченкові думки, переживуть віки», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. Ведучий свята розповів про кріпацьке життя малого Тараса, про його поневіряння в наймах, любов до малювання та написання віршів. Завідуюча Олександрівським сільським клубом – С. Міняйло прочитала вірш «Сон», учениця Антонівської ЗОШ І-ІІІ ст. – М. Мартинюк виконала пісню на слова Т.Г. Шевченка «Бандуристе, орле сизий», дитячий фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» Будинку дитячої творчості виконав пісню «Ой, чого ти почорніло, зеленеє поле», учениця Стінянської ЗОШ І-ІІІ ст. В. Базюк зачитала вірш «Розрита могила». Присутні мали можливість переглянути відеофільм «Заповіт». На завершення вечору усі учасники виконали пісню Т.Г. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

12 лютого з метою відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка у Сосонській СЗШ І-ІІІ ст. Вінницького району організовано та проведено конкурс читців поезій Т.Г. Шевченка: «Якби ти нас, Тарасе, чув…». Участь у проведенні заходу взяли працівники Будинку культури та сільської бібліотеки, а також вчителі та жителі села. Розпочалося свято з відеопрезентації «Життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка», яку підготували учні 10 класу місцевої школи. Учасники конкурсу в традиційних українських костюмах декламували поезії Кобзаря. Виступи були оцінені журі у складі: депутата районної ради М. Демченко, директора Сосонської СЗШ І-ІІІ ст. Л. Кугай, директора Будинку культури В. Ковальчук, зав. сільською бібліотекою Т. Веприцької. Переможці конкурсу отримали у подарунок книгу Т. Шевченка «Кобзар».

Волошенюк, К. Шевченкові думки переживуть віки : [у Томашпільському районному Будинку культури відбулося мистецьке свято «Шевченкові думки переживуть віки», присвячене 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. В програмі заходу відбулися читання віршів, виконання пісень на слова Т. Шевченка, інсценізація творів видатного поета. У фойє Будинку культури відбулася тематична виставка робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва району] / К. Волошенюк // Томашпіл. вісн. – 2014. – 12 лют. – С. 4.

12 лютого в рамках проведення заходів присвячених 200-річчю від дня народження геніального поета, талановитого художника, Великого Кобзаря України – Т.Г. Шевченка на сцені Тульчинської дитячої музичної школи відбулася літературно-мистецька композиція «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», за участю колективів музичних шкіл району. Учні з натхненням читали вірші, виконували пісні на слова поета, переглядали репродукції картин Т.Г. Шевченка та дитячі малюнки на шевченківську тематику. Яскравим фіналом свята став виступ зведеного оркестру у складі: зразкового оркестру народних інструментів «Барвінок», народного аматорського оркестру народних інструментів «Любисток», учнів Тульчинської музичної школи та Заслуженого працівника культури України А. Крейчі, які виконали всесвітньо відомі твори на слова Т. Шевченка.

   

12 лютого в рамках заходів присвячених 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка у Вінницькій центральній районній бібліотеці відбувся літературний вечір «Не правда те, що люблять тільки раз». Мета заходу полягала в тому, аби розкрити внутрішній шевченківський світ. Працівники районної бібліотеки, опираючись на історичні факти, розповіли про жіноцтво, яке оточувало поета, про муз та особистостей, хто надихав письменника, як по-різному складалися відносини між Т. Шевченком та жінками. Працівники бібліотеки підготували ілюстративну виставку, де були представлені портрети Шевченківських муз, написаних рукою самого поета – всі вони презентовані в Національному музеї Тараса Шевченка.

12 лютого в Інтернет-центрі сільської бібліотеки с. Вишенька Хмільницького району з нагоди 200-річчя від дня народження великого Кобзаря відбувся тематичний захід для школярів місцевої школи. Учні переглянули художній фільм «Тарас Шевченко», в основу сюжету покладено події 1841 року. Після перегляду фільму школярі мали можливість переглянути книжкову виставку «Всесвітня слава Кобзаря». На виставці представлена література про життя та творчість поета за розділами: «Шевченкова правда – сила народ розбудила», «Шевченко на Поділлі», «Кобзар», тематична папка «В сім’ї вольній, новій» та добірки періодичних видань «Нам треба голосу Тараса», «Шевченко на всі віки», «Не забудьте пом’янути».

13 лютого в обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки «Шевченкіана Петра Пипи», приуроченої до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. На виставці представлено 220 робіт відомого майстра-різьбяра Петра Васильовича Пипи, роботи якого зберігаються у фондах державних музеїв України, приватних колекціях українських і закордонних колекціонерів. Масштабні різьблені панно різні за формою, відтінками порід дерев, відображають всю різноманітність сюжетного строю шевченківської поезії – від класичних сюжетних багатофігурних композиції до автопортретів і робіт, що відображають філософське осмислення літературного матеріалу самим майстром. Виставкову експозицію доповнюють дві роботи сина майстра – Романа Пипи, який гідно продовжує справу батька.

     

13 лютого в рамках культурно-просвітницької акції «Село на нашій Україні – неначе писанка село…», приуроченої 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка на сцені Іллінецького районного Будинку культури відбувся творчий звіт за участю аматорів народного мистецтва Купчинецької територіальної громади. З вітальним словом до присутніх звернулася Купчинецький сільський голова В. Мазур. Її виступ доповнили місцеві краєзнавці Т. Остаповець з сином Олександром, які подарували для Іллінецького краєзнавчого музею свою книгу «Крізь епоху» про історію села Купчинці. У своїх виступах В. Мазур та О. Остаповець розповіли глядачам про багату історію та сьогодення громади, її працьовитих та творчих людей. Супроводжувався виступ демонстрацією світлин з краєвидами сіл Купчинці, Яструбинці та Волошкове, які входять до складу Купчинецької територіальної громади. Аматорське мистецтво продемонстрували творчі колективи: жіночі ансамблі «Мрія», «Марічка» та «Горлиця», чоловічий гурт «Соколи», дитячий хореографічний ансамбль «Дзвоники», гурт сім’ї Остаповець, солісти Тетяна Гудзінська, Таїса Кушта, Олександр Остаповець, Віктор Родюк, Владислав Шмигора. З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови райдержадміністрації А. Фаріон та заслужений працівник культури України М. Романов, які відзначили учасників заходу подяками відділу культури і туризму райдержадміністрації. Всіх присутніх господарі заходу пригостили запашним короваєм. Естафету акції прийняла делегація з Павлівської територіальної громади.

14 лютого в читальній залі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих відбувся семінар «Т.Г. Шевченко в творчості митців рідного краю» для вчителів української мови і літератури навчальних закладів Хмільницького району. Відкрила семінар методист районного методичного кабінету Г.М. Захарченко. В рамках семінару відбулося літературно-мистецьке свято «Шанує Тараса велика родина» організоване спільно районним відділом освіти та районною бібліотекою для дорослих. В заході взяли участь відомі краяни, педагоги, краєзнавці, поети: М.Н. Дорош, П.І. Ткачук, А.А. Веремій, Н.К. Кравчук-Овчарук. Також були представлені книжкові виставки «Легенда пам’яті жива – святі Шевченкові слова», «Читаймо Тараса, учімося в нього», «Шевченків «Кобзар» – народу великий дар», а також відбулося ознайомлення з інформаційним порталом «Т.Г. Шевченко на сайті  Хмільницької районної бібліотеки для дорослих».

14 лютого в Мурованокуриловецькій центральній районній бібліотеці відбувся цикл Шевченківських читань «Володар думи, володар слова». У святковій зустрічі взяли участь: член Національної Спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. М. Коцюбинського В. Ю. Гарвасюк, самодіяльна поетеса О.С. Дорош та учні школи-гімназії №1. Шанувальники творчості Великого Кобзаря читали поезії та співали пісні на слова Т. Шевченка. Окрасою заходу була літературно-мистецька композиція «На вічнім шляху до Шевченка».

15 лютого у Барському районному Центрі дозвілля відбувся районний конкурс читців «Землі моєї слово невмируще», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. У заході взяли участь близько 50-ти місцевих майстрів художнього читання, де були представлені територіальні громади району. Основна мета дійства – пропаганда творчості Т.Г. Шевченка. Понад дві години у стінах лунало величне слово пророка і генія, великого поета і художника. За результатами конкурсу кращі читці взяли участь в обласному конкурсі читців «Кобзар і Україна», який відбувся 28 лютого у м. Тульчин.

17 лютого з метою популяризації творчості Т.Г. Шевченка серед школярів та з нагоди 200-річчя від дня народження Кобзаря у СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт Крижопіль учителями української мови та літератури організовано науково-практичну конференцію «Невідомі сторінки долі Т. Шевченка». У конференції взяли участь учні 5-11 класів, які підготували цікаві, ґрунтовні дослідження про життя і творчість Т.Г. Шевченка. Виступи учнів супроводжувалися мультимедійними презентаціями. До конференції учні підготували літературно-музичну композицію «Доля Кобзаря» та книжкову виставку творів Т.Г. Шевченка.

18 лютого у Жданівській сільській бібліотеці Хмільницького району у рамках відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка проведено літературну годину «Він буде жити вічно!» за участю учнів школи. Вчитель початкових класів провела вікторину «Безсмертний в слові батько наш Тарас – живий для внуків, правнуків, для нас!». До уваги присутніх була представлена театралізована сценка «Діалог Тараса з матір’ю». Діти читали вірші Т. Шевченка та виконували пісні на слова великого Кобзаря. Працівники бібліотеки провели коментований перегляд літератури представленої на книжковій виставці «Слово Тараса вічне, як Україна». Присутні відкрили для себе нові сторінки життєвого та творчого шляху Кобзаря.

Шевченко сучасний завжди : [в Уладівському Будинку культури відбувся другий концерт районного літературно-мистецького фестивалю, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Концертові передували виставки народних умільців, які облаштували територіальні громади району. З вітальним словом до присутніх звернулися перший заступник голови РДА М. Господарець та голова сільської ради с. Уладівське В. Лепетан. Під час концерту відбулися творчі виступи аматорів територіальних громад] // Прапор Перемоги. – 2014. – 18 лют. – С. 3.

Касенюк, Д. Іду з Тарасом у дитинство : [у загальноосвітній школі № 3 м. Калинівка відбувся виховний захід «Іду з Тарасом у дитинство», присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Організували захід вчителі та учні школи. Діти мали можливість ознайомитися зі сторінками життя великого Кобзаря, переглянути фільм «Край, де народився геній». Також на святі прозвучала поезія Т. Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало», «Сонце заходить, гори чорніють» та ін.] / Д. Косенюк // Прапор Перемоги. – 2014. – 18 лют. – С. 3.

18 лютого з метою гідного вшанування пам’яті видатного українського поета, письменника, художника, громадського діяча Т.Г. Шевченка та відзначення 200-річчя від дня його народження у Крижопільському районному Будинку культури відбувся районний конкурс читців шевченківської поезії «Кобзар і Україна». Основна мета конкурсу – пропаганда творчої спадщини Великого Кобзаря, виявлення та підтримка талановитої молоді, сприяння розвитку їх творчих здібностей, популяризація жанру художнього читання, розвиток сучасного поетичного та письменного мистецтва. У конкурсі взяли участь 30 учасників – учні загальноосвітніх шкіл райцентру та сіл району. На святі були присутні: начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Кройтор, методист відділу освіти райдержадміністрації Ж. Тісмінецька, головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Л. Барановська. У виконанні конкурсантів прозвучали твори Кобзаря, а також твори сучасних поетів, присвячені творчості Т. Шевченка. Також на заході були представлені найкращі роботи учнів по класу образотворчого мистецтва Крижопільської школи естетичного виховання, які надалі братимуть участь у обласній виставці образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у м. Вінниця «Шевченко у народному мистецтві». Центральною районною бібліотекою організовано книжкову виставку «Ми тебе не забули, Тарасе».

18 лютого в Боблівській ЗОШ І-ІІ ст. Немирівського району відбулося свято «Ми шануємо тебе Тарасе, крізь століття» з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка. Свято відбулося у формі усного журналу, де присутні мали можливість пригадати сторінки життя поета. Учні підготували інсценівки дитячих років Т. Г. Шевченка, презентували сторінки з життя поета, як художника, борця за волю, декламували вірші та співали пісні про вільну Україну, якою мріяв бачити її великий Кобзар.

19 лютого з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря у приміщенні районного Будинку культури смт. Чечельник відбувся І етап районного конкурсу читців «У вінок Кобзареві», в якому взяли участь представники 13-ти територіальних громад. На святково оформлену вишитими рушниками та портретом українського пророка сцену ведуча по черзі запрошувала учасників в українських костюмах, які декламували твори Т.Г. Шевченка або поезії сучасних авторів про нього. По завершенню програми в.о. начальника відділу культури та туризму РДА О. Беседа та керівник апарату РДА О. Тимофієва подякували за активну участь у конкурсі й побажали пронести любов до творчості Великого Кобзаря через усе життя, а переможцю – учениці 11 класу Ольгопільської СЗШ Н. Шлапак, яка майстерно декламувала уривок з поеми Т.Г. Шевченка «Сотник» вручили грамоту і цінний подарунок.

19 лютого до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка у Бондурівській ЗОШ І-ІІ ст. Немирівського району відбувся відкритий урок на тему: «Великий рід людини», присвячений ювілею поета. На урок була запрошена завідуюча сільською бібліотекою Н.І. Деркач, яка виступила перед учнями з лекцією «Маловідомі епізоди життя Великого Кобзаря». Підсумком уроку стала гра «Що? Де? Коли?» під час якої учні продемонстрували знання біографії та творчості Т.Г. Шевченка. Уроку передувала екскурсія до сільської бібліотеки, де школярі ознайомилися з розділом книжкової виставки «Шевченко і сучасність».

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва спільно з Управлінням у справах національностей та релігій облдержадміністрації організували інтернет-акцію «Шевченко мовами світу», яка відбулася у рамках культурологічного проекту «Мови різні – душа одна», присвяченого Міжнародному дню рідної мови та в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Всі бажаючи до 19 лютого мали можливість долучитися до цієї акції, записавши відео-виступ свого прочитання творів Кобз


Хроніка культурного життя Вінниччини
Лютий

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше