ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

Версія для друку

Музейна діяльність

Мобільна фотовиставка «Я пишаюсь! Я – батько!» : [2 грудня в Погребищенському районному кінотеатрі ім. Терлецького в урочистій обстановці розпочала свою роботу обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь! Я – батько!». У відкритті виставки взяли участь: голова районної державної адміністрації С. Скарбовійчук, міський голова А. Білик, завідувач сектору з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації І. Махначова, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Г. Кравчук, учнівські та вчительські колективи навчальних закладів району, працівники установ і організацій міста, представники ЗМІ. У виставці взяли участь фотографи Надросянського краю М. Нестерук та В. Машевський, які прикрасили виставку своїми роботами] // Колос. – 2014. – 5 груд. – С. 2.

Продовжує мандрувати Вінниччиною обласна мобільна фотовиставка «Я пишаюсь. Я – батько!». Так, 9 грудня у приміщені Липовецького районного Будинку культури відбулося відкриття обласної мобільної фотовиставки «Я пишаюсь. Я – батько!». У відкритті виставки взяла участь перший заступник голови райдержадміністрації О. Дмитрів. 22 грудня Іллінецький район прийняв естафету від Оратівського району, у приміщенні читальної зали Іллінецької центральної районної бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки. У рамках виставки працівники бібліотеки оформили книжково-ілюстративну виставку спрямовану на популяризацію сімейних цінностей та формування відповідальності у батьків.

20 грудня за ініціативи Вінницького обласного центру народної творчості в обласному краєзнавчому музеї відбулось обласне свято національної кухні «Чим хата багата, тим і рада». В 2008 році обласним центром народної творчості започатковано обласний культурно-мистецький проект національної кухні «Чим хата багата, тим і рада». Адже толерантне ставлення до інших народів передбачає повагу до їхніх традицій, культури, а також до національної кухні. Саме такі свята є основною ознакою нації, формують його національний менталітет, зберігають та розвивають культурну самобутність національних меншин та етносів Вінниччини. Учасниками цьогорічного свята стали національні товариства Вінниччини, які представили українську, польську, білоруську, грузинську, індійську та циганську світлиці. Світлиці були оформлені виробами майстрів декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва, кухонним начинням, культовими речами та атрибутикою з символікою свого народу. Також були представлені національні страви та запропоновані їх рецепти.

 

25 грудня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття художньої виставки та урочиста церемонія нагородження переможців дитячого обласного фестивалю-конкурсу візуального мистецтва «Різдвяна зірка – 2014». Учасники заходу мали змогу переглянути виставку кращих дитячих виробів, які пройшли три відбіркові тури і розкривають зміст запропонованої теми – «Новий рік, Різдво. Подарунок солдатові». Цьогоріч формат новорічно-різдвяного фестивалю спрямований на підтримку військових у зоні АТО. Переважна більшість робіт виконана в техніці гуаші та акварелі, однак багато учасників подали на конкурс також витинанки, малюнки виконані на дереві, тканині; роботи в техніці колажу з додаванням декоративних камінців, стрічок; ляльки-обереги з тканини і ниток та футболки з ангелами-охоронцями, які передбачається передати військовим. В ході заходу юних художників нагородили дипломами та подарунками.

26 грудня у Салоні мистецтв обласного художнього музею відбувся творчий вечір поета Михайла Каменюка «Ріка по імені «Бог». У вечері взяли участь відомі письменники, журналісти, артисти, депутати, активісти громадських організацій, меценати культури, гості з Києва. Під час вечору працювала благодійна книгарня «Автограф».

Каменюк Михайло Феодосійович – відомий український поет, публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч. Член Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України. У доробку М. Каменюка – поетичні збірки «Чотири струни» (1971 р.), «Брати по вогню» (1978 р.), «Дихання ріки» (1981 р.), «Прямовисний вітер» (1984 р.), «Чорнило для Геродота» (1985 р.), «Спасівка» (1990 р.), «Окільцьовані птахи» (1991 р.), «Птах безодні. 100 поезій про кохання» (1993 р.), «Місячна ніч в Григорівці» (1998 р.), тритомник: «2000», «Татуювання коня», «Меч і троянда» (2001-2008 рр.); «Стрітення» (2008 р.), «Пісні ніжного волоцюги» (2010 р.) та ін.

 

Тодосюк, Н. Новорічні іграшки своїми руками : [у музеї П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк відбувся майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас під керівництвом художника РБК А. Лазнюк з м. Жмеринка. Захід відбувся для учнів Браїлівської школи, які є членами гуртка «Музиколюб», що діє при музеї. За допомогою використаних поліетиленових пляшок, різнокольорових паперових стрічок, клаптиків тканини діти виготовляли ялинкові іграшки та янголів. Під час майстер-класу присутні більше дізналися про історію святкування Нового року, тощо] / Н. Тодосюк // Жмерин. меридіан. – 2014. – 27 груд. – С. 4.

Театрально-концертна діяльність

8 грудня в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулася прес-конференція за участю координатора Всеукраїнського Благодійного Театрального Фестивалю О. Головача. Він повідомив, що благодійний фестиваль відбудеться з 15 по 21 грудня 2014 року в м. Вінниці у ТЦ «Інтершик». За його словами, протягом семи днів вінничани та гості міста матимуть змогу ознайомитися з театральним мистецтвом з різних міст України та Білорусії. Зокрема: театр «Ассорти» м. Тернопіль з виставою «Балаганчик Братів Грім», театр «Відсутність» м. Рівне з виставою «За зачиненими дверима», театр «EYE» Білорусь м. Мінськ з моно виставою «Последний» (прем’єра), камерний театр «Жуки» м. Донецьк з моно-виставою «PERSONAL JESUS», театр «VEST» м. Вінниця з виставою «Вестерн» короткі імпрези, театр «Зеркало» м. Хмельницький з виставою «Медведь», плейбек театр «Deja vu plus» м. Київ з виставою «Імпровізація». Благодійні кошти, зібрані під час фестивалю будуть направлені на підтримку учасників антитерористичної операції.

10 грудня в Тульчинському училищі культури відбулися урочистості з нагоди 25-річного ювілею Народного аматорського фольклорно-драматичного театру «Червона калина», який вже чверть століття очолює викладач училища, відомий на Вінниччині фольклорист Микола Тихонович Сафроняк. В заході взяли участь від Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради, обласного центру народної творчості Т. Гарбулінська, голова Тульчинської райдержадміністрації Г. Роспутна, директор Тульчинського училища культури Л. Трачук та інші шанувальники «Червоної калини». Керівнику та колективу фольклорного театру вручені почесні грамоти, подяки, адресні вітання, поетичні віншувальні твори, подарунки.

 

14 грудня у Вінницькому театрі ляльок відбулася прем’єра ліричної казки-гри за п’єсою Генріха Юрковського «Ти, я і... Лялькар», постановник Людмила Земелько. Головний герой – Лялькар, пояснює дітям все про ляльок, розкриває маленькі акторські таємниці. Актори, граючи у ляльки з дітьми, навчають їх співати нових пісень, вчать рахувати, згадують пори року тощо.

15 грудня Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр імені М. К. Садовського запросив дітей та дорослих на прем’єру. Театр запропонував переглянути розумну казку за п’єсою Анни Яблонської «Дюймовочка та метелик».

Надкернична, Ю. Перспективи розвитку аматорського театрального мистецтва : [у Хмільницькому районному Будинку культури відбувся районний конкурс драматичних колективів. Мета конкурсу – виявлення обдарованих аматорів та визначення перспективи розвитку аматорського театрального мистецтва в районі. В огляді взяли участь 9 колективів, з яких 4 дитячих] / Ю. Надкернична // Життєві обрії. – 2014. – 19 груд. – С. 5.

23 грудня у залі Вінницької обласної філармонії відбувся ювілейний вечір з нагоди відзначення 75-річчя діяльності Вінницького обласного центру народної творчості «Народної культури оберіг». Впродовж 75-річної діяльності Вінницький обласний центр народної творчості став справжнім храмом духовності, тим осередком, з яким співпрацюють народні майстри, фольклористи, творчі колективи, етнографи-науковці, творчі спілки та громадські організації. Колектив ОЦНТ успішно реалізував на теренах області та України чимало культурологічних проектів, спрямованих на збереження і популяризацію традицій та культурної спадщини. До свята працівниками центру підготовлено фотовиставку «Жива історія в світлинах», виставку друкованої продукції (альманах «Світлиця», буклети обласних мистецьких проектів, збірки, видані за сприяння ОЦНТ, афіші, запрошення до різноманітних заходів). Зі сцени лунали щирі вітання і теплі спогади, проникливі вірші, народні пісні та виступи дитячих колективів.

25 грудня у Вінницькій дитячій школі мистецтв відбулась музично-театралізована вистава «Новорічний калейдоскоп» для учнів молодших класів вінницьких шкіл. Також діти мали можливість прослухати музичні твори у виконанні вокалістів, дитячого хору, виконавців гри на акордеоні, фортепіано, домрі, ансамблю струнно-смичкових інструментів та побачити танцювальні номери зразкового ансамблю танцю «Подоляночка» та ін. Учні відділення образотворчого мистецтва підготували новорічну виставку дитячих робіт з живопису та прикладного мистецтва.

26 грудня у регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулася дитяча новорічна хореографічна вистава «Планета Ангелів», за участі танцювальної студії «Шахіна» та за підтримки громадської організації «Розвиток. Розвиток». Вистава об’єднала в собі 20 хореографічних постановок.

26 грудня у Вінницькому міському клубі відбувся показ дитячої музичної вистави «Снігова королева» за участю вихованців дитячого театру пісні «Орфей» та вокальної студії «Дебют», що діють на базі клубу. Захід відбувся для вихованців дитячого будинку «Гніздечко». 28 грудня відбувся показ вистави у рамках новорічної святкової програми для мешканців мікрорайону Сабарів м. Вінниці. Театралізоване дійство супроводжувалось піснями та танцями. По завершенню вистави на маленьких глядачів чекала розважальна програма з Дідом Морозом та Снігуронькою.

Музичне життя Вінниччини

1 грудня академічний міський камерний хор «Вінниця» відсвяткував 30 років своєї діяльності грандіозним концертом у Вінницькій обласній філармонії. Діяльність цього уславленого музичного колективу, під керівництвом засновника хору, народного артиста України професора В. Газінського, завжди була направлена на популяризацію української пісні та української школи співу у всьому світі. Привітати хор прийшли представники міста та області, працівники культури та численні шанувальники колективу. Камерний хор «Вінниця» – перлина музичного життя Поділля, з цікавою історією, багатим репертуаром та широкою географією виступів. За 30 років колектив підготував і виконав понад 700 творів вітчизняної та зарубіжної класики, обробок українських народних пісень, сучасних хорових композицій. Різноманітні мистецьки проекти, учасником яких був хор, завжди вражали майстерністю виконання та масштабністю.

3 грудня у Вінницькій обласній філармонії, у циклі концертів «Вечори з «Аркатою», відбувся виступ соліста львівської філармонії піаніста Олега Рудницького. У супроводі Академічного камерного оркестру під орудою заслуженого діяча мистецтв України Георгія Куркова прозвучали твір Франца Петера Шуберта «Дівчина і смерть» та концерт для фортепіано і струнних Альфреда Шнітке.

11 грудня у циклі концертів «Молоді віртуози» у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт квартету саксофоністів – випускників Національної музичної Академії ім. П. І. Чайковського. Склад колективу: О. Балашов, А. Голоднюк, В. Кушнарьов, Р. Фотуйма. Концертмейстер – піаністка I. Навроцька. Музиканти квартету ведуть активну концертну діяльність на території України та за кордоном. Кожен учасник квартету – професійний саксофоніст, який виступає як сольно, так і в складі ансамблю. Музика, яку грає квартет, називається smoothjazz – це легкий джаз, музика для задоволення і приємного відпочинку. До програми концерту включено твори відомих сучасних авторів: Астор П’яццола, Поль Бонно, Володимир Рунчак та класиків Габрієля Форе, Георга Генделя та інших.

Тодосюк, Н. Пам’ятний концерт у музеї: [у Браїлівському музеї П.І. Чайковського і Н.Ф. фон Мекк відбувся традиційний вечір пам’яті російського композитора, педагога та диригента Петра Ілліча Чайковського. Гостями були викладачі та студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. В програмі заходу прозвучали твори геніального композитора у виконанні місцевих музикантів та музикантів з м. Вінниці] / Н. Тодосюк // Жмерин. меридіан. – 2014. – 13 груд. – С. 2.

16 грудня в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників Вінницької обласної державної адміністрації відбулася виставка «Музичне мистецтво Вінниччини: від минулого до сьогодення», присвячена композиторові та педагогові Родіону Скалецькому. Участь у мистецькій акції взяли: директор Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, доктор історичних наук, професор С. Дровозюк; перший заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації О. Чорна; доктор історичних наук, професор, завідувача кафедри філологічних та суспільних дисциплін О. Струкевич; кандидат мистецтвознавства, доцент Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського А. Завальнюк; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інституту методики і педагогіки початкового навчання ВДПУ ім. М. Коцюбинського О. Шпортун; кандидат мистецтвознавства, доцент, заступник директора з науково-методичної роботи та міжрегіональних зв’язків А. Сторожук, слухачі курсів ВОІПОПП. Тематикою виставки є представлення розвитку музичного мистецтва на Вінниччині через призму творчості композиторів, музикантів та музичних педагогів, що вибудовували свою діяльність на ґрунті фольклорних та музичних традицій українського народу. Центром експозиції виставки стали матеріали, які відображають творчий шлях видатного українського композитора, фольклориста і педагога Родіона Скалецького. Також експозиція розповідає про творчий шлях та авторські здобутки геніального українського композитора, хорового диригента, громадського діяча та педагога М. Леонтовича та інших діячів музичної культури Вінниччини минулого та сьогодення.

 

17 грудня у вінницькому Будинку офіцерів прозвучали рок-хіти у виконанні камерної групи симфонічного оркестру «Rеsonance». Музиканти гурту – це викладачі консерваторій, музиканти філармоній, оперного театру, будинку органної та камерної музики з різних міст України. В репертуар гурту входять музичні твори, які вже давно увійшли до золотого фонду людства, музика, створена найталановитішими людьми планети. У програмі концерту прозвучали найвідоміші хіти Beatles, Queen, Nirvana, Doors, Scorpions, Pink Floyd, AC/DC, Deep Purple, Black Sabbath, Guns N ‘Roses, Red Hot Chili Peppers, Bon Jovi, Kiss, Eagles, Europe, Led Zeppelin, Rolling Stones та ін.

Швець, В. Святкували іменини Леонтовича : [у Теплицькому районному Будинку культури відбулось свято «Криниця Леонтовича – пісенне джерело». З вітальними словами з нагоди свята до учасників свята звернувся начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації В. Прокопенко та нагородив щорічними районними преміями ім. М. Д. Леонтович кращі колективи та виконавців району] / В. Швець // Вісті Тепличчини. – 2014. – 18 груд. – С. 4.

Чернецька, Л. Леонтовичу – 137 років : [про народний аматорський хоровий колектив Тростянецького РБК, керівник колективу Олена Панчук. У репертуарі колективу різнохарактерні пісні. До 137-річчя від дня народження композитора М. Леонтовича у Вінницькому музичному училищі ім. М. Леонтовича у виконанні колективу прозвучали твори на музику М. Косенка та слова М. Гаврилюка «Село серцю миле», українська народна пісня «Ой над ставом гуска» та ін. Колектив відзначено дипломом обласного управління культури і туризму за значний внесок у розвиток хорового мистецтва Вінниччини] / Л. Чернецька // Тростянец. вісті. – 2014. – 18 груд. – С. 3.

18 грудня на сцені вінницького Будинку офіцерів відбувся сольний концерт народної артистки України, Героя України та Лауреата Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Ніни Матвієнко під назвою: «Квітка душа». Ніна Матвієнко підготувала для вінничан програму, яка складалася з народних пісень та з авторських композицій сучасних авторів. Родзинкою концерту стало акапельне виконання найвідоміших пісень співачки.

Прилипко, С. «Акорди душі» Анатолія Смачелюка : вечір пам’яті композитора : [у Тульчинському училищі культури відбувся вечір пам’яті композитора Анатолія Васильовича Смачелюка. Життєвими і творчими стежинами провела присутніх ведуча вечора – викладач училища В. Петраковська. Спогадами поділилися однокурсники, колеги та рідні композитора. Дружина композитора О. Смачелюк презентувала присутнім книгу музичних творів «Акорди душі». У програмі заходу прозвучали твори композитора у виконанні викладачів, студентів та творчих колективів училища] / С. Прилипко // Тульчин край. – 2014. – 19 груд. – С. 3.

22 грудня у Вінницькому обласному центрі народної творчості презентовано шанувальникам сучасної української пісні новий доробок Ольги Янушкевич – збірку вокальних творів «Величайся, родинонько, у піснях». До збірки композиторки увійшло 18 як нових, так і раніше створених пісень на родинну тематику. Переважна більшість пісень, які написані на вірші М. Ясакової, Н. Погребняк, А. Гавришко-Бабічевої, О. Вітенко, В. Кобця, Ж. Дмитренко, О. Дунської, В. Крищенка, Н. Шаварської, Л. Федорука, М. Косович, а також на вірші Тараса Шевченка, є переможцями цілої низки міжнародних та всеукраїнських пісенних конкурсів.

Ольга Янушкевич – авторка п’яти дитячих музичних казок та мюзиклу. Вона створила 500 пісень, більшість з яких є у репертуарі відомих співаків Вінниччини та України. За останні роки вийшли у світ збірки вокальних творів Ольги Янушкевич: «Веселкова», «Дорога до мами», «Дзеркало душі», 5 аудіо альбомів авторських пісень для дітей.

23 грудня у Вінницькій обласній філармонії відбувся спільний концерт солістки Ольги Плакидюк та академічного камерного оркестру «Арката» під назвою: «Моя симфонія джазу». Симфоджаз – концертний сплав популярно-розважальної й танцювальної симфонічної музики з джазовими виконавськими елементами. У музичних творах поєднані інструменти класичного симфонічного оркестру з джазовими інструментами. У концертній програмі прозвучали обробки модних шлягерів, танцювальна музика та фрагменти симфонічних творів: Дюка Еллінгтона, Телоніуса Монка, Артура Гамільтона, Річарда Роджерса, Рея Хендерсона, Вільяма Робінсона, Джея Хоукінса, Бенні Голсона, Джо Янга, Річарда Адлера та ін.

Перун, О. «Співає Поділля Леонтовича» : [12 грудня у Вінницькому училищі культури і мистецтва імені М. Д. Леонтовича з нагоди 137-ї річниці від дня народження композитора відбувся обласний мистецький проект «Співає Поділля Леонтовича». У заході взяв участь народний аматорський хоровий колектив української пісні «Зоре цвіт» Хмільницького РДК. Після концерту колектив відвідав Вінницький обласний госпіталь інвалідів війни, у якому лікуються поранені учасники АТО, щоб підняти патріотичний дух бійців] / О. Перун // Життєві обрії. – 2014. – 26 груд. – С 5.

26 грудня у Вінницькій музичній школі №1 відбувся концерт «Новорічне сяйво» за участі найкращих учнів навчального закладу, які протягом року стали лауреатами, дипломантами міжнародних, всеукраїнських, регіональних конкурсів і фестивалів. На творчому вечорі звучали фортепіано, скрипка, домра, баян, саксофон, віолончель, флейта, гітара, ударні інструменти. Завершив вечір виступ вокального ансамблю «Весна», який є лауреатом I ступеня загальноміського конкурсу юних виконавців «Кришталева нота». Колектив виконав твір Миколи Леонтовича «Щедрик». Після концерту учнів привітала директор закладу Т. Бурдейна-Публіка.

30 грудня у Вінницькій дитячій музичній школі №1 відбувся концерт за участі вихованців навчального закладу та юних музикантів з м. Хмельницький. Звучали твори відомих композиторів: А. Вівальді, Ж. Массне, А. Паганіні, Л. Бетховена, Й. Брамса. Дует віолончелістів та камерний оркестр учнів Хмельницької дитячої музичної школи виконали «Менует» з дитячої симфонії Й. Гайдна та «Палладіо» К. Дженкінсона. Після концерту юні колеги обмінялися подарунками. Хмельничани подарували вінничанам музичний інструмент, який виготовили власними руками – окарину. Це керамічна флейта з десятьма отворами.

Образотворче мистецтво

15-21 грудня у ТРЦ «Мегамолл» відбулася фотовиставка одного з відомих фотографів м. Вінниці Валентина Порохняка. Тематика добірки світлин: ню, природа, жіночий портрет. Впродовж роботи виставки фотомайстер проводив для всіх бажаючих безкоштовну тематичну фото сесію.

До 16 грудня у Вінницькому обласному центрі народної творчості тривала виставка іконопису та народного малярства «Два серця – одна любов». Свої мальовані шедеври демонстрували народні майстри, учитель і учениця – О. Свіргун і Т. Філь. В експозиції представлено 32 яскраві колоритні роботи. Тематика у майстрів різна, але картини об’єднує світло і любов, виписані фарбами.

 

18 грудня у рамках проекту Вінницького обласного краєзнавчого музею «Молоді митці Вінниччини» відкрилася виставка юної художниці Анастасії Поліщук «Палітра моїх фантазій». Абстракція, вишукано-орнаментальні композиції з елементами геометризму, ліричні, алегоричні, іноді комічні образи – все гармонійно поєднується у палітрі молодої майстрині. Графіка, акварель, батик, анімалістика набувають мінливих настроїв, незвичних поєднань у дивовижних образах художниці. Свій самобутній талант А. Поліщук розвиває у Центрі дитячої та юнацької творчості «Барви України».

19 грудня регіональний центр сучасного мистецтва «Арт-Шик» та ГО «Центр «Культурна стратегія – ХХІ» презентували нову повномасштабну виставку вінницького художника-графіка Анатолія Іванова «Виявлення». Основні напрямки творчості А. Іванова – оригінальна (недрукована) станкова графіка та живопис, близький до графіки, монохромний, позначений лінійним початком. Нинішня виставка складається з живописних творів, написаних у різні роки – це міські види, сакральна архітектура та природні мотиви, які ще жодного разу не демонструвались широкому загалу.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

Стеценко, М. «Бринить душа і злету прагне серце…» : [у актовій залі Сутисківської ЗОШ Тиврівського району відбулася творча зустріч з поетесою-пісняркою Вінниччини Зоєю Красуляк та учнівською молоддю школи. Протягом заходу звучала поезія З. Красуляк у виконанні авторки та учнів, також у програмі заходу відбулися музичні твори у виконанні ансамблю учителів] / М. Стеценко // Маяк. – 2014. – 5 груд. – С. 8.

Кочелаба, О. «За Україну, за честь і славу, за народ» : [під такою назвою у Тульчинському училищі культури відбувся конкурс української патріотичної пісні Студенти закладу підготували  яскраве дійство, пронизане творчою наснагою та патріотизмом. У конкурсі взяли участь представник всіх спеціальностей училища: «Народне пісенне мистецтво», «Хореографія», «Бібліотечна справа», «Народна художня творчість», «Декоративно-прикладне мистецтво», «Туристичне обслуговування», «Діловодство». Переможці конкурсу нагороджені дипломами лауреатів та призами, всі учасники отримали подяк за участь. Гран-прі конкурсу отримала студентка І курсу спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» О. Воронцова. Також викладачі та працівники училища долучилися до патріотичної акції студентів та був проведений збір теплих речей та продукті для воїнів АТО] /О. Кочелаба // Тульчин. край. – 2014. – 10 груд. – С. 4.

Декоративно-прикладне мистецтво

5 грудня в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати відбулося відкриття виставка-ярмарку «Руками створена краса». Громадська організація «Гармонія» за підтримки обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, благодійних фондів «Подільська громада» та «Без кордонів» презентувала виставку авторських робіт майстрів з обмеженими фізичними можливостями. У відкритті експозиції виставки-ярмарку взяли участь: перший заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації О. Чорна, заступник директора Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді О. Слободяник, голова ГО «Гармонія» Р. Панасик, представники Вінницької міської ради та дружніх до ГО «Гармонія» організацій. На ярмарку представлені вироби, створені майстрами з обмеженими фізичними можливостями, вихованцями інтернатів: в’язані та вишиті вироби, різноманітні аксесуари, листівки, предмети декору, ялинкові прикраси, сувеніри та подарунки тощо. В рамках виставки бажаючі мали можливість відвідати чисельні майстер-класи і виготовити власний сувенір.

 

10-19 грудня з метою виховання відповідальності за навколишній світ, дбайливого ставлення до оточуючого середовища Вінницький обласний краєзнавчий музей та департамент освіти Вінницької міської ради в рамках проекту «Збережи ялинку» проводив виставку-конкурс новорічних композицій «Зимова феєрія». У залах природи ВОКМ представлено близько трьохсот індивідуальних та колективних робіт. Учасниками виставки-конкурсу стали вихованці дошкільних навчальних закладів міста, учні загальноосвітніх шкіл та гуртківці Будинку школярів та юнацтва.

29 грудня в Світлиці обласного центру народної творчості відкрилась обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Різдвяне диво». На виставку представили свої роботи 66 народних умільців, в тому числі студенти і учасники студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Вінниччини, всього – 156 робіт. Світлу радість Різдва Христового, сюжети з народного побуту та неповторні українські зимові пейзажі перенесли на свої картини майстри народного малярства та живопису: В. Наконечний, В. Крижанівський (с. Клембівка Ямпільського р-ну); І. Горобчук, І. Грищук, В. Купчишин, В. Оврах (м. Вінниця); О. Свіргун (смт Стрижавка Вінницького р-ну); Т. Філь (смт Липовець); О. Шульгань (м. Погребище); Л. Сорочинська, О. Городинська (м. Могилів-Подільський); К. Білокурська (с. Селище Тиврівського р-ну); О. Канахівська (м. Хмільник) та юні художники Станіславчицької ДМШ Жмеринського району, Вінницької ДМШ №2 і арт-майстерні «Скриня». Центральне місце в експозиції виставки зайняли роботи студентів Тульчинського училища культури, які розписом на склі відтворили красу і магію різдвяних прадідівських обрядів та звичаїв. Гармонійно доповнюють експозицію виставки керамічних виробів – Л. Філінської, М. Діденка (м. Вінниця), В. Живко (с. Бубнівка Гайстнського району) та юних вінницьких гончарів студії «Коло»; витинанки – Д. Власійчука, Д. Громової, Д. Турчинюка (м. Хмільник), Л. Концевич (м. Вінниця), М. Гоцуляк та Р. Трейгер (м. Могилів-Подільський); різьблені картини – Ю. Дяченка (м. Гайсин) та О. Крутих (м. Вінниця); флористичні картинки – Н. Співак (с. Підвисоке Оратівського р-ну); роботи декоративного розпису – І. Громової (м. Хмільник) та С. Бугая (с. Човновиця Оратівського р-ну); вишивка – В. Кубаль (с. Городківка Крижопільського р-ну), Л. Бурлаки (с. Демівка Чечельницького р-ну) та Л. Шаламай, яка вишила портрет знаменитого земляка, автора відомої в усьому світі подільської щедрівки Миколи Дмитровича Леонтовича. На відкритті виставки співали колядок і щедрівок діти зразкового аматорського ансамблю народної музики «Дударик» Вінницької обласної станції юних натуралістів.

 

Творчі звіти, конкурси, фестивалі,

свята мистецтв, благодійні акції

2 грудня в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати розпочалася благодійна акція «Вінницька толока. Допомога кожного – шлях до перемоги», організаторами якої виступили ГО «Гармонія» та благодійні фонди «Без кордонів» і «Подільська громада». Спрямована на підтримку учасників антитерористичної операції, акція об’єднала в собі заходи найрізноманітнішого спрямування, аби зробити свій внесок у спільну справу допомоги військовикам міг кожен охочий. Збір теплих речей, виготовлення маскувальних сіток та костюмів, акції «Сухий борщ», «Купи та залиши», низка дитячих майстер-класів по виготовленню сувенірів, а також можливість придбати солодощі та різноманітні вироби ручної роботи з національною символікою – долучитися до цих заходів вінничани мали можливість протягом шести днів, і великою толокою вкотре надати підтримку своїм землякам, які виборюють мирне небо для кожного з нас. У відкритті акції взяли участь: голова обласної державної адміністрації А. Олійник, керівники департаментів та служб регіону.

5 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України в Теплицькому районному Будинку культури відбувся тематичний концерт «Ми – сини твої, Україно!». Участь у заході взяли керівник апарату РДА О. Щербатюк та голова районної ради Л. Габінський. За патріотизм та незламність духу, особисту мужність та героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, героям Тепличчини, учасникам АТО В. Яровому, О. Крисі, С. Цвігуну, Д. Хармаю, П. Дімітрову, О. Ковтуну, І. Гарбузу, А. Ткачуку, О. Петрушенку, В. Жигайло, В. Куцаку, В. Ситнікову та С. Павлюку представники влади вручили подарунки та подяки. Музичні вітання прозвучали від вокального ансамблю «Світанок» БДТ, зразкового хореографічного колективу «Фантазія» РБК, зразкової вокальної студії «Перлинка» та квартету «Леді» БДТ, інструментального ансамблю «Теплограй» РБК, дорослого танцювального колективу «Сюрприз та ін.

 

5 грудня з нагоди Дня місцевого самоврядування в актовій залі Бершадської дитячої музичної школи відбулися урочистості та святковий концерт. Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували пам’ять загиблих у зоні АТО земляків, які захищали територіальну цілісність України. З вітальним словом виступили: голова районної ради М. Грабчак, перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, керівник апарату райдержадміністрації, голова районної профспілкової організації працівників державних установ Т. Гресько, сільський голова с. Маньківка Г. Вербецький та секретар Михайлівської сільської ради І. Вовк. З нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування за результатами щорічного районного конкурсу з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території Серединську та Красносільську сільські ради (І місце), П’ятківську та Кошаринецьку сільські ради (ІІ місце), Осіївську та Дяківську сільські ради (ІІІ місце). нагороджено почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради. Працівники відділу культури та туризму райдержадміністрації, районного Будинку культури та дитячої музичної школи підготували святковий концерт.

Андрієнко, Л. Храму культури – многая літа! : [у Іллінецькому районному Будинку культури відбулося свято з нагоди 55-річчя з дня його заснування. У заході взяли участь : представник Вінницького обласного управління культури З. Красуляк, заслужений журналіст України, редактор мистецьких програм Вінницького державного телебачення Г. Секрет, меценат творчих колективів М. Іжевський, завуч Тульчинського училища культури В. Заремба та ін. В програмі заходу прозвучали вітання від представників влади та творчих колективів району] / Л. Андрієнко // Трудова слава. – 2014. – 11 груд. – С. 5.

11 грудня в приміщенні Вінницької обласної філармонії відбулися урочистості з нагоди Дня благодійництва та Дня волонтера. Гімном України розпочався захід вшанування 230-ти представників підприємств, організацій, пересічних громадян з усіх куточків Вінниччини, які стали в непростий для країни час чи не єдиним помічником та порадником для бійців АТО та переселенців з АР Крим і Сходу держави. Зі словами вдячності звернулися перший заступник голови облдержадміністрації А. Гидко та в.о. міського голови, секретар Вінницької міської ради С. Моргунов.

11 грудня у Вінницькому прес-клубі відбулось підбиття підсумків заходу «Вінницька толока. Допомога кожного – шлях до перемоги». Як зазначила організатор заходу голова ГО «Гармонія» Р. Панасюк, ніхто не сподівався отримати такі гарні результати по завершенню. Під час «толоки» завдяки скринькам БФ «Подільська громада» зібрано – 8738, 77 грн. Кожного дня проводилося від 5 до 10 майстер-класів, відвідувачі толоки написали близько 80 листів військовим, виготовили більше 100 сувенірів та оберегів, зв’язали близько 20 пар теплих носків та ін.

12 грудня в приміщенні концертної зали Вінницької обласної філармонії відбувся регіональний фестиваль військово-патріотичної пісні «Дорогами надії 2014» за участі творчих колективів області. Мистецька акція військово-патріотичної пісні проведена відповідно до Угоди про взаємодію і співпрацю між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною радою та Вінницькою обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані. В рамках фестивалю відбулась благодійна акція по збору коштів для воїнів-учасників АТО, які перебувають на лікуванні в лікарнях міста Вінниця.

12 грудня у Барському районному Центрі дозвілля відбувся благодійний концерт Жмеринського народного хору ветеранів війни і праці «Надвечір’я», приурочений патріотам України. Кошти зібрані під час благодійного концерту, будуть перераховані захисникам, які перебувають на Сході країни.

13 грудня ГО «Єднаємо серця» спільно з Мистецьким центром ВДПУ м. Вінниці провели Всеукраїнський відкритий благодійний дитячо-юнацький конкурс інструментального, вокального, хореографічного та театрального мистецтва «Подільський зорепад». Мета організації конкурсу – підтримка обдарованої молоді у її творчому зростанні та збір коштів на придбання медичного обладнання в реанімаційне відділення Військово-клінічного центру Центрального регіону. Творчий конкурс проходив у номінаціях: хореографія (класична, сучасна, народна, стилізація, бальна, естрадна, спортивна та змішана); вокал (академічний, народний та естрадний); інструментальна музика (баян, акордеон, гітара, бандура, домра, балалайка, цимбали, сопілка); струнно-смичкові інструменти (скрипка, альт, віолончель, арфа); духові та ударні інструменти (флейта, кларнет, саксофон, труба, ксилофон); фортепіано; театральне мистецтво (художнє читання, монологи, діалоги, сценки). Оцінювало учасників компетентне журі, до складу якого увійшли провідні викладачі вищих спеціальних на


Хроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше