ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Грудень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури) 

 

 

Вінниця, 2014


Загальний розділ

5 грудня з нагоди Дня Збройних Сил України в обласному центрі відбулося покладання квітів до Меморіалу Слави. У заході взяли участь: голова облдержадміністрації А. Олійник, перший заступник голови обласної ради І. Кревський, перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, заступник голови, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І. Івасюк, в. о. Вінницького міського голови С. Моргунов, керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, мешканці та гості Вінниччини.

5 грудня у м. Гайсин на будинку по вулиці Жовтневій, у якому проживав боєць штурмового батальйону «Айдар», Герой-патріот, підполковник у відставці Сергій Володимирович Коврига урочисто відкрито меморіальну дошку на його честь. У заході взяли участь: голова райдержадміністрації С. Котенко, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, в.о. військового комісара В. Бохонько, дружина загиблого Героя Т. Коврига, військові друзі.

5 грудня в Іллінецькому навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №2» відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Олександру Багнюку, випускнику цієї школи, кадровому військовому, майору, заступнику керівника батальйону, який загинув 13 вересня під час бойових дій у зоні АТО, захищаючи цілісність і недоторканість держави. В урочистостях взяли участь: голова райдержадміністрації І. Булгаков, заступник голови районної ради Л. Змієвець, учасник АТО І. Ребер, родина, представники об’єднаного районного військового комісаріату, громадськість міста, учні та учителі школи. По завершенню мітингу присутні мали можливість оглянути куточок пам’яті присвячений Олександру Багнюку, створений у навальному закладі.

12 грудня на території Вінницького військово-медичного клінічного центру Центрального регіону урочисто відкрито «Алею слави героям АТО». На урочистості завітали народний депутат України Г. Ткачук, заступник голови – директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації І. Івасюк, заступник міського голови А. Рева, також керівники підприємств та навчальних закладів, що активно долучились до будівництва алеї та громадськість міста. Кожен присутній мав можливість покласти квіти та вклонитися пам’яті тих, хто віддав своє життя заради миру в Україні.

18 грудня вінницька книгарня «Є» і видавництво «Урбіно» запросили на презентацію роману Люсі-Мод Монтгомері «Енн у Домі Мрії». Вихід п’ятої книги з серії про Енн – «Енн у Домі Мрії» – збігається зі 140-річчям від дня народження автора, славетної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942), чиї книги понад століття користуються величезною популярністю в усьому світі. Щороку вони перевидаються мільйонними тиражами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи. За сюжетами знімають численні кінофільми та створюють театральні постановки.

Комар, Ю. Михайло Коцюбинський – подільський сонцепоклонник : [у Борівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася районна науково-практична конференція «Михайло Коцюбинський – подільський сонцепоклонник», присвячена 150-річчю від дня народження М. Коцюбинського. Учасники конференції дослідили життєвий і творчий шлях видатного письменника, інсценували уривки з творів корифея української літератури. Присутні мали можливість переглянути кінофільм присвячений життю і творчості М. Коцюбинського, уривок з фільму «Тіні забутих предків» та ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Коцюбинський – співець гуманізму і краси»] / Ю. Комар // Чернівец. зоря. – 2014. – 19 груд. – С. 5.

19 грудня в приміщенні Вінницької обласної державної адміністрації відбулося відкрите голосування конкурсного журі на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського за 2014 рік. За підсумками голосування цьогорічним лауреатом престижної літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського став київський письменник-гуморист Григорій Гайовий за книгу політичної сатири «Б’ю на сполох». Дипломантами Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського 2014 року стали Володимир Субота з м. Харків за книгу гумору і сатири «Ведмідь у басейні» (видану до 180-річчя від дня народження С. Руданського) та житомирський гуморист Михайло Пасічник за книгу «Бджолині вибори». Цього року до участі в конкурсі на здобуття державної літературно-мистецької премії допущено 12 номінантів з багатьох областей України. Підсумовуючи засідання, члени журі відзначили досить високий рівень творів, які брали участь у конкурсі на здобуття цьогорічної премії ім. Степана Руданського, а також учасники зустрічі обговорили особливості проведення у січні 2015 року традиційного літературно-мистецького свята до дня народження Степана Руданського у м. Калинівка та на його малій батьківщині у с. Хомутинці Калинівського району.

23 грудня в Зятковецькій СЗШ І-ІІІ ст. Гайсинського району відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки учаснику бойових дій, загиблому у зоні проведення антитерористичної операції молодшому сержанту Вадиму Олександровичу Проніну. Участь у заході взяли: голова районної державної адміністрації С. Котенко, в.о. військового комісара В. Бохонько, сільський голова с. Зятківці М. Керанчук, рідні, педагогічний колектив навчального закладу, учні, жителі села. Хвилиною мовчання земляки вшанували світлу пам’ять героя.

Подільський, Е. Вогнем калини пісня перевита…: [про сторінки життя вченого-фольклориста, громадського діяча, пошуковця, краєзнавця, історика, педагога Насті Андріанівни Присяжнюк. З нагоди 120-ї річниці від дня народження Н. А. Присяжнюк громадськість Погребищенського району, працівники галузі культури за участю голови райдержадміністрації С. Скорбовійчука та начальника відділу культури Г. Кравчук вшанували світлу пам’ять видатної землячки біля її могили] / Е. Подільський // Колос. – 2014. – 24 груд. – С. 2.

24 грудня у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К. А. Тімірязєва відбулася колегія управління культури і туризму обласної державної адміністрації. В ході засідання відбулася доповідь та обговорення інформації головного спеціаліста управління культури і туризму ОДА Г. А. Пасеки «Про стан виконавської дисципліни та організації контролю за виконанням актів Президента України. Кабінету Міністрів України, розпоряджень, доручень голови ОДА, наказів та доручень управління культури і туризму ОДА у четвертому кварталі 2014 р.». За результатами засідання прийнято відповідну постанову, якою визначено першочергові завдання.

У пам’ять про загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції в усіх районах Вінницької області відбулися урочисті заходи за участі голів районних державних адміністрацій, районних рад, міських та сільських голів, представників громадських організацій, керівників структурних підрозділів організацій, установ та громадськості. Присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання. По закінченню мітингів відбулись покладання квітів до пам’ятних знаків.

Тарас Шевченко і Вінниччина

4 грудня у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею, до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в рамках програми святкування ювілею Великого Кобзаря, відкрилася виставка знаного майстра килимарства, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка Степана Ганжі «Я килимами простелю твій шлях до волі, рідний краю». В експозиції представлені твори майстра, які увійшли до класики українського сучасного килимарства (з колекції Дирекції художніх виставок України, Національної спілки народних майстрів України) та килими, нещодавно зняті з ткацького верстату. Дванадцять килимів на теми української історії та фольклору, поданих у творчому трактуванні національного бароко та народних декоративних традицій. Експоновані на виставці роботи вражають індивідуальною виразністю та досконалістю виконання. Майстер у своїх композиціях використовує традиційні мотиви подільського килимарства, образи і символи народного мистецтва – давні елементи геометричного орнаменту, розетки, безкінечники. У його складних, але виважених композиціях переважають барокові рослини, квіти, вазони. Виставка килимів Степана Ганжі є прекрасним фіналом низки заходів у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї з нагоди святкування ювілею Т. Г. Шевченка.

Степан Олександрович Ганжа народився 18 квітня 1942 р. у с. Жорнище Іллінецького району. Захопившись килимарством, майстер самотужки опанував це вишукане мистецтво. За короткий час Степан Ганжа здобув славу одного з самобутніх сучасних митців, творчість якого відзначено званням Заслуженого майстра народної творчості України (2004 р.), преміями імені Данила Щербаківського (2002 р.), Катерини Білокур (2005 р.), Сергія Колоса (2008 р.), Національною премію ім. Тараса Шевченка (2010 р.).

Тетянчук, А. Вшануємо Шевченка громадою : [про пропозицію самобутнього митця, лауреата «Книги рекордів України», жителя м. Бар Володимира Зайця, щодо встановлення у місті нового пам’ятника Тарасу Шевченка на місці попереднього] / А. Тетянчук // Поділ. край. – 2014. – 5 груд. – С. 5.

Андріященко, Г. «Муравські обрії» на Бабчинецькій землі: [про діяльність літературно-мистецького об’єднання «Муравські обрії», що діє у Чернівецькому районі з 2001 року під керівництвом методиста РБК, поетеси, члена Національної спілки журналістів України В. Мількевич. У грудні члени об’єднання провели засідання на базі Бабчинецького дитячого садочку, де читали вірші та виконували пісні на патріотичну тематику. Продовжилося засідання у стінах місцевої школи, де вчителі навчального закладу презентували для присутніх колективні поетичні збірки «Стожари Поділля» та «Нехай святиться ім’я твоє», в яких вміщено поезію майже усіх членів літературно-мистецького об’єднання «Муравські обрії». Ці видання присвячені 200-річчю від дня народження Т Шевченка. Учні читали твори Великого Кобзаря та вірші членів об’єднання] / Г. Андріященко // Чернівец. зоря. – 2014. – 26 груд. – С. 5.

Бібліотеки Вінниччини

3 грудня напередодні відзначення Міжнародного дня волонтера в Гайсинській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч працівників бібліотеки з волонтерами правозахисної організації солдатських матерів «Мальва». Ініціатор зустрічі завідуюча відділом обслуговування центральної бібліотеки А. Бевх висловила вдячність за мужність та милосердя, з яким ці тендітні жінки вирушають на фронт, аби підтримати українських бійців-захисників. Під час спілкування волонтери поділилися враженнями від своєї діяльності, висловили сподівання про швидке закінчення війни та закликали підтримувати бійців листами та привітаннями.

3 грудня до Міжнародного дня інвалідів в читальній залі Гайсинського районного Будинку культури відбулася зустріч з людьми з особливими потребами під назвою: «Твори добро, бо ти – людина». На тематичну зустріч завітали: заступник голови районної державної адміністрації С. Несвятий, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації С. Семирунчик, голова та представники волонтерської організації «Мальва», представники Гайсинської районної ветеранської організації. У виконанні народного хору ветеранів та чоловічого вокального ансамблю районного Будинку культури, солістів Л. Горошко та А. Погрібняка прозвучали музичні твори.

3 грудня в приміщенні Чечельницької районної дитячої бібліотеки відбувся семінар працівників бібліотечних установ, за участю голови обласної профспілки працівників культури України Т. Побережної, в.о. начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Беседи та профільного юриста. На семінарі розглядалось питання соціального захисту працівників культури.

3 грудня в Іллінецькій центральній районній бібліотеці відбувся районний семінар бібліотечних працівників на тему: «Організація сімейного читання – основа успішної роботи з читачами дитячого та юнацького віку». В.о. директора Іллінецької ЦБС Т. Токайчук підготувала виступ на тему: «Бібліотека і сім’я – партнерство заради майбутнього» з досвіду кращих бібліотек України, бібліограф-краєзнавець Ю. Весна підготувала виступ: «Традиції та особливості родинного виховання українців», бібліотекар Н. Бондар надала методичні поради щодо «Організації сімейного читання в бібліотеці», бібліографічний огляд літератури «Книжкова галактика для дорослих та дітей» провела бібліотекар РДБ О. Харченко. Під час практичного заняття Т. Токайчук презентувала виставку родинної творчості «А ми такі... творча родина Покрищуків».

Підлісна, В., Тупчій Л. «Душа горить любов’ю» : [у Жмеринській центральній районній бібліотеці відбулася презентація двох поетичних збірок Ніни Шевчук «Душа горить любов’ю» та «Два береги життя». Ведучі заходу розповіли присутнім про життєвий та творчий шлях поетеси, у авторському виконанні прозвучали улюблені вірші письменниці. Працівники бібліотеки підготували перегляд творчого доробку та світлин авторки під назвою: «Золоті струни душі»] / В. Підлісна, Л. Тупчій // Інфо Жмеринка. – 2014. – 5 груд. – С. 8.

5 грудня у Тульчинській центральній районній бібліотеці у центрі «Бібліо-Internet» відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Волонтерство як спосіб життя» за участю голови райдержадміністрації Г. Роспутної, голови районної ради О. Авраменка, представників волонтерських організацій. Головною темою спілкування стали трагічні події на сході України. Найактивніші в районі волонтери з нагоди Міжнародного дня волонтера отримали подяки райдержадміністрації та районної ради.

5 грудня у Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбулося офіційне відкриття Кіноклубу медіа-просвіти з прав людини «DocudaysUA-Хмільник». Участь у заході взяли представники Хмільницької райдержадміністрації, районної і міської рад, громадських організацій та небайдужі громадяни. Після офіційної частини зібрання присутні переглянули фільм А. Загданського «Помаранчева зима», по закінченню перегляду відбулося обговорення. Кіноклуб створено для проведення регулярних некомерційних показів документальних та навчальних кінофільмів про права людини з освітньою та право просвітницькою метою.

8-12 грудня до Міжнародного дня прав людини в Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся Тиждень правових знань. Для користувачів бібліотеки оформлено книжкову виставку «Права, свободи і обов’язки», інформаційний стенд «Знання законів – знання прав». Для дітей та підлітків проведена правова година з відео презентацією «Обов’язки та права людини». Для студентів ліцею сфери послуг відбулась бесіда в молодіжно-правовому центрі «Молодь і сучасність» на тему: «Злочину можна запобігти». Тиждень права завершився вікториною для наймолодших читачів «Я – дитина, я – людина, що має свої права».

Хоменко, М. Бібліотека Суворіна : [про приватну бібліотеку Суворіна Михайла Кузьмича з с. Гранів Гайсинського району. Чисельність книжкового фонду домашньої бібліотеки сягнула 10000 книг. У ньому повні зібрання творів багатьох класиків української та світової літератури. Зустрічаються автографи відомих письменників колишніх союзних республік, державних і політичних діячів, маршалів, космонавтів, спортсменів. Нещодавно донька покійного Суворіна М. передала значну частину книг до бібліотеки Гранівської школи] / М. Хоменко // Трибуна праці. – 2014. – 9 груд. – С. 3.

Заворітний, А. Сучасна бібліотека – місце, де живе духовність : [про діяльність Внликорусавської сільської бібліотеки Томашпільського району. У бібліотеці часто відбуваються різноманітні заходи: диспути на різні теми, виховні заходи для учнів, історико-краєзнавчі конференції, вечори-зустрічі, тематичні екскурсії, книжкові виставки тощо] / А. Заворітний // Томашпіл. вісн. – 2014. – 10 груд. – С. 3.

10 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права в читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбувся юридичний діалог «Є права у кожного із нас». У заході взяли участь: директор Гайсинської ЦБС Н. Обертинська, учні та учителі місцевої школи, а також були запрошені юрист районного відділу освіти А. Іщенко та оперуповноважена кримінальної міліції у справах дітей Гайсинського РВУМВС України, капітан міліції Н. Гудима. До Всеукраїнського тижня права відділом юнацтва організовано виставку-дискусію «Міфи і правда про рівність». З метою популяризації літератури правової тематики, у дитячій бібліотеці організовано книжкову виставку-пораду «Права та свободи дитини», організовано та проведено ігрову програму для дітей 3 класу місцевої школи «Весела абетка прав дитини», а також цикл експрес-викладок «Підліткова злочинність: факти та коментарі», «Правопорушення в Країні казкових героїв», інформ-досьє «Вивчаємо Конвенцію про права дитини». У сільських бібліотеках-філіях району організовані тематичні виставки: «Твої права – права людини», «Права людини – над усе», «Світ Права», «Влада і громада», проведено інформаційні години: «Правова держава – моя Україна», «Правова освіта населення», «Юридична відповідальність» тощо.

10 грудня на базі Некрасовської ЗОШ І-ІІІ ст. Вінницького району відбувся районний семінар-практикум для шкільних бібліотекарів району під назвою: «Шкільна бібліотека – стратегічний партнер освіти». Змістовну мультимедійну презентацію по темі: «Просвітницька діяльність в роботі шкільного бібліотекаря» та практичне заняття з елементами тренінгу по темі: «Розкриття творчого потенціалу шкільного бібліотекаря» підготувала бібліотекар місцевої школи Л. Мацюк. Учитель інформатики С. Мицик провів майстер-клас з методики та особливостей складання тематичної презентації в роботі шкільного бібліотекаря. Також відбувся бібліотечний урок у формі творчої зустрічі з членом спілки письменників України В. Рабенчуком. Учні школи підготували літературно-музичну композицію, де прозвучали проза, поезія та пісні на вірші письменників-земляків Вінниччини.

Панаскевич, Г. Поетичні намистинки Лідії Новикової : [Хмільницька районна бібліотека для дітей запросила своїх читачів поринути в світ поезії на зустрічі під назвою: «Поетичні мережки Лідії Новикової» з поетесою, членом НСПУ Лідією Новиковою. Діти читали улюблені вірші Л. Новикової. Поетеса в свою чергу ознайомила присутніх зі своїми новими творами та залишила у подарунок власну збірку] / Г. Панаскевич // Я та місто. – 2014. – 11 груд. – С. 5.

11 грудня до Всесвітнього дня прав людини у Немирівській районній бібліотеці для дітей представлена виставка-порада: «Права людини – вивчай сумлінно» для учнів 8-9 класів. До уваги читачів представлені книги на правознавчу тематику: «Конституція України», «Основи правознавства», «Популярна юридична енциклопедія», «Тлумачний юридичний словник», «Загальна декларація прав людини», «Конвенція про права дитини», брошури: «Молодь і право», «Зростаймо громадянами» та ін.

11 грудня у Погребищенській районній дитячій бібліотеці відбулося урочисте вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під назвою: «Попіл Чорнобиля в наших серцях» за участі заступника голови райдержадміністрації П. Шафранського, громадськості, учнів місцевої школи. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували тих ліквідаторів, хто ціною життя спасав людство від страшного лиха. За мужність і високий професіоналізм, проявлені під час усунення наслідків аварії на ЧАЕС, ліквідаторам вручено почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради і грошові премії. У виконанні учасників художньої самодіяльності районного Будинку культури прозвучали музичні твори.

11 грудня в Чернівецькій районній бібліотеці для дітей відбувся конкурс малюнків «Світ без насильства очима дітей». В конкурсі взяли участь діти 5-7 класів Чернівецької ЗОШ №1. У своїх малюнках діти відобразили, яким вони хочуть бачити світ без насильства. Найкращою, що відповідає категоріям конкурсу названа робота А. Кліщук під назвою: «Ні насильству над дітьми!».

Білокінна В. Хліб і пісня – нероздільна : [у Шаргородській міській бібліотеці №1 відбулося чергове засідання клубу «Юний краєзнавець» під назвою: «Хліб – святість рідної землі». Присутні мали можливість прослухати інформацію про історія хліба та народні звичаї та традиції пов’язані з хлібом. Для присутніх підготовлено перегляд літератури за темою засідання та розроблено пам’ятку читачеві «Ти і твій хліб»] / В. Білокінна // Шаргородщина. – 2014. – 12 груд. – С. 5.

Садовнік, О. Продовжують традиції рукоділля : [у Лозівській сільській бібліотеці відбулося чергове засідання жіночого клубу «Дозвілля». Своїм умінням вишивати бісером поділилася з присутніми учитель Лозівської ЗОШ Т. Фаландиш. Також присутні мали можливість ознайомитися з коментованим переглядом літератури на тему: «Я вишиваю бісером»] / О. Садовнік // Шаргородщина. – 2014. – 12 груд. – С. 5.

Мірчук, С. Свято книги, створене дітьми : [у Барській районній бібліотеці для дітей відбулося свято книги для учнів молодших класів місцевої школи. На заході звучали вірші та прислів’я про мову, писемність і освіченість. Школярі відгадували тематичні загадки та розв’язували кросворд. На завершення заходу діти презентували тематичні плакати та творчі доробки виготовлені власноруч] / С. Марчук // Барчани. – 2014. – 12 груд. – С. 1.

Ткачук, Г. Перший крок до бібліотеки : [у бібліотеку с. Хоньківці Могилів-Подільського району завітали учні першого класу місцевої школи. Бібліотекар провела екскурсію для школярів, розповіла як правильно поводити себе у бібліотеці та з книгами. Діти взяли участь у вікторині «Гортаємо сторінки улюблених казок» та ознайомилися з літературними переглядами: «Чарівний дивосвіт казок», «А мені цю казку мама читала!», «А про такі казки я ще не чув» та ін.] / Г. Ткачук // Слово Придністров’я. – 2014. – 12 груд. – С. 8.

Боян, М. «Зігріємо захисників – воїнів АТО разом» : [у сільській бібліотеці с. Заозерне Тульчинського району відбувся захід «Зігріємо захисників – воїнів АТО разом» та проведена акція «Напиши листа солдату». В ході заходів учні місцевої школи принесли до бібліотеки продукти харчування, теплий одяг та написали листи в підтримку воїнів, які обороняють рідну землю. Також діти читали патріотичні вірші та співали пісні про мир та Україну, переглянули відео про Небесну Сотню] / М. Боян // Тульчин. край. – 2014. – 12 груд. – С. 4.

Бойко, Н. На хвилях «Читацького кола» : [у читальній залі Хмільницької центральної районної бібліотеки відбулося засідання любительського об’єднання «Читацьке коло» за темою: «З Україною в серці, з Україною живу». У заході взяли участь: поетеса, журналіст, краєзнавець, громадський діяч Л. Сердунич, автор книги «Листи до себе» М. Кульчицький, автор краєзнавчої книги «Рідна мати. Рідна хата. Рідне село» М. Король. Керівник кіностудії «Гіпаніс» М. Загородній запропонував присутнім переглянути свій фільм «Із берега розстріляних світів», присвячений борцям за незалежність України] / Н. Бойко // Я та місто. – 2014. – 18 груд. – С. 5.

Заступ, С. «Над світом українська вишивка цвіте…» : [у читальній залі Жмеринської центральної районної бібліотеки відбулося чергове засідання літературно-мистецького об’єднання «Подоляни» під назвою: «А над світом українська вишивка цвіте». Учасники заходу та читачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з різнобарв’ям вишитих виробів майстрів Жмеринщини. Традиційними на засіданнях є проведення майстер-класів місцевими умільцями. Кульмінацією творчого заходу стала інсценізація власного вірша «Вишивала мати сину рушник» Іриною Козловською] / С. Заступ // Інфо Жмеринка. – 2014. – 19 груд. – С. 8.

Гуляк, В. Зустріч в сільській бібліотеці : [у бібліотеці с. Привітне Мурованокуриловецького району відбулася виставка картин, вишитих бісером та вишитих рушників. Цього дня у бібліотеці відбулося засідання «круглого столу», де бібліотекар Г. Гуляк доповіла про заходи, що відбулися у поточному році] / В. Гуляк // Наше Придністров’я. – 2014. – 19 груд. – С. 5.

Філіпова, С. Районна бібліотека запроваджує нові послуги : [Барська районна бібліотека спільно з Центром надання адміністративних послуг Барської районної державної адміністрації у бібліотеці створили Консультативний центр щодо отримання адміністративних послуг в рамках проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькій, Закарпатській, Львівській та Рівненській областях – ІІ етап». У консультативному центрі мешканці району мають можливість отримати компетентну роз’яснювальну допомогу у конкретних питаннях, для отримання різноманітних адміністративних послуг. Відвідувачі бібліотеки проходять навчання у сфері електронних послуг, отримують допомогу при підготовці і складанні заяв, тощо. Через мережу бібліотек громадянам надається доступ до офіційних документів, поширюється інформація про нові електронні сервіси та послуги національного і регіонального рівнів, надається допомога з отримання адміністративних е-послуг, організовується навчання громадян ефективному спілкуванню з владними структурами тощо] / С. Філіпова // Барчани. – 2014. – 19 груд. – С. 3.

З 19 грудня у бібліотеках м. Вінниці працювали «Майстерні Діда Мороза». Театралізоване відкриття проекту відбулося 19 грудня у центральній міській бібліотеці ім. І. В. Бевза, у центральній бібліотеці для дітей та юнацтва та бібліотеці-філії №11 Вінницької ЦБС. Перші три дні дітлахи виготовляли новорічні листівки та подарунки воїнам АТО. Усі бажаючі мали можливість долучитися та власноруч виготовити новорічно-різдвяні сувеніри та листівки українським воїнам. Під час дії інтерактивного проекту вінничани мали змогу навчитися своїми руками виготовляти новорічні вітальні листівки, витинанки, гірлянди, сніговиків з синтепону, паперові ліхтарики, ялинкові прикраси, ялинки з різних видів матеріалів, різдвяні дзвіночки, новорічні кулі, маски, букети, іграшки із фетру, ляльки-мотанки, янголят, обереги та багато іншого. Також, у рамках новорічно-різдвяних свят у бібліотеках відбудеться конкурс дитячої творчості «Новорічно-різдвяний вернісаж» з виготовлення кращих святкових іграшок та вітальних листівок. До участі у конкурсі дитячої творчості запрошуються користувачі 17 бібліотек-філій ЦБС. Вікові категорії учасників: молодша від 6 до 11 років; старша від 12 до 15 років. Журі визначатиме по 3 переможці у двох вікових категоріях у номінаціях: «Дивосвіт різдвяних свят» (іграшка), «Новорічне вітання» (листівка). Переможців конкурсу нагородять дипломами Вінницької міської ЦБС та заохочувальними подарунками. Церемонія нагородження відбудеться 15 січня у центральній бібліотеці для дітей та юнацтва.

22 грудня в Погребищенській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-портрет «Засіяна піснями стежка», присвячений 120-річчю від дня народження фольклористки, етнографа, педагога Насті Андріанівни Присяжнюк. Ведучі вечора розповіли про нелегке, але і водночас таке багате на події життя цієї знаменитої жінки. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Окрилена народною піснею», на якій представлена вся друкована продукція про видатну фольклористку – книги, статті з періодичних видань, цікаві фотографії з її життя, а також рукописи ще не виданих надбань, що зберігаються у бібліотеці.

22 грудня в читальній залі Бершадської центральної районної бібліотеки відбулась презентація збірки поезії Руслани Вікторівни Руденко «Слово в одежині». Розпочався захід демонстрацією презентації про життя і творчість, яку підготувала сама авторка. Із творчим доробком Руслани Вікторівни ознайомила усіх присутніх провідний бібліотекар читальної зали Н. Сидоренко. В програмі заходу прозвучали музичні вітання від працівників та учнів дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького.

Рибак, П. Дитяча бібліотека ХХІ століття: [Теплицька центральна бібліотечна система спільно з апаратом районної ради та управлінням економіки райдержадміністрації підготували проект «Дитяча бібліотека ХХІ століття». Проект успішно пройшов конкурсний відбір і став одним з переможців. Загальна вартість – 87 тисяч гривень. Завдяки цьому у приміщенні дитячої бібліотеки було здійснено ремонтні роботи, придбано нові меблі, бібліотечне обладнання та дитячу літературу] / П. Рибак // Вісті Тепличчини. – 2014. – 25 груд. – С 2.

Сметанська, Л. «Найважливішого я все ще не сказала…» : [у Кинашівській ЗОШ Тульчинського району відбулася зустріч з місцевою поетесою, членом районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Наталією Юзько. Поетеса ознайомила присутніх зі своїми збірками: «Стараюсь у майбутнє не дивитись», «Найважливішого я все ще не сказала…», «Притчі» та ін. та зачитала власні вірші] / Л. Сметанська // Тульчин. край. – 2014 – 26 груд – С. 4.

Протягом грудня у приміщенні бібліотеки-філії №11 члени фотоклубу «Обрій» демонстрували свої творчі здобутки у вигляді річної клубної фотовиставки приуроченої до Дня святого Миколая. Організатори виставки – Вінницький Народний клуб фотомистецтва «Обрій» та Вінницька обласна організація Національної спілки фотохудожників України. В експозицію увійшли 43 роботи від 18 авторів. Це молоді автори та досвідчені фотографи, що неодноразово брали участь у виставках. Кожен з фотоаматорів по-своєму бачить оточуючий світ, і кожен своїм почуттям зміг висловити власний погляд через фотографію.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

2 грудня до відзначення Міжнародного дня інвалідів у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук представлена книжкова виставка «Увімкнути серце: шанс на гідне життя». Серед матеріалів експозиції – книги В. Й. Бочелюка та А. В. Турбарова «Психологія людини з обмеженими можливостями», Н. П. Жигарева «Комплексная реабилитация инвалидов», А. Колупаєвої «Інклюзивна освіта: реалії та перспективи», Н. Л. Соловйової «Начинаем тренировку или лекарство от беды» та ін.

2 грудня до Всеукраїнського тижня права в секторі правової інформації представлена книжкова виставка «Права людини і громадянина – конституційні гарантії» для більш детального ознайомлення з конституційними правами людини і громадянина.

3 грудня до 150-річчя від дня народження українського письменника Михайла Коцюбинського у кіноклубі «Х Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера С. Параджанова «Тіні забутих предків» – одного з шедеврів світового кіномистецтва. Поетична драма про велике кохання Івана і Марічки на тлі народних переказів, звичаїв і побуту старих Карпат створена за однойменним твором М. Коцюбинського.

3 грудня до Дня Збройних Сил України відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував експрес-виставку «Наші герої і захисники», присвячену людям, які стоять на сторожі мирного життя українців, у постійній готовності дати відсіч будь-яким зазіханням на суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

4 грудні у бібліотеці відбувся загальнобібліотечний День інформації «Місцеве самоврядування: історія становлення та правовий статус». Сектор правової інформації підготував книжкову виставку «Місцеве самоврядування в контексті громадянського суспільства», організував віртуальну подорож сайтами Вінницької обласної та місцевих рад області та підготував інформаційну годину «Місцеве самоврядування: принципи діяльності». Відділ наукової інформації та бібліографії підготував: віртуальний бібліографічний список «Місцеві бюджети: український та зарубіжний досвід формування», консультацію «Пошук інформації про діяльність Вінницької обласної, міської, районних та сільських рад в БД «Література про Вінницьку область», повідомлення «Віртуальна бібліографічна довідка: реально, швидко, ефективно для місцевої влади», бесіду «Участь представників органів місцевої влади у культурно-мистецькому житті краю на сторінках «Хроніки культурного життя Вінниччини».

4 грудня у конференц-залі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулася чергова зустріч проекту «Класичний четвер. 10 кращих книг» Театру книги «Прочитання». Цього разу присутні читали та обговорювали творчість Говарда Лавкрафта.

Говард Філіпс Лавкрафт – американський письменник, журналіст та поет, що писав в жанрах жахів, містики, поєднуючи їх в оригінальному стилі. Засновник міфів Ктулху. За життя Лавкрафта його твори не користувалися великою популярністю, однак після його смерті вони зробили помітний вплив на формування сучасної масової культури.

5 грудня до відзначення дня народження видатного українського композитора, хорового диригента, громадського діяча, педагога. М. Д. Леонтовича – унікальної постаті в українській музичній культурі ХХ ст. відділ мистецтв презентував книжково-ілюстративну виставку «Витоки творчої особистості».

8-15 грудня з ініціативи працівників Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва відбулась акція «Подаруй дитині частинку свого серця!». Вже традиційно протягом декількох років напередодні дня Святого Миколая (19 грудня) відбувається збір дитячих книг, м’яких іграшок, закуповуються солодощі, матеріали для дитячої творчості, які передаються вихованцям Іванівської спеціальної загальноосвітній школі-інтернату Калинівського району.

9 грудня у секторі правової інформації відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Права людини і правова держава: національні доктринальні виміри». У заході взяли участь представники Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва та Головного управління юстиції у Вінницькій області. Модератором заходу виступила заступник голови обласної організації Союзу юристів України Г. Стафійчук. В ході засідання з темою: «Права та обов’язки людини і громадянина в контексті сучасного правового життя» виступив кандидат юридичних наук, доцент кафедри Теорії держава і права, Національного університету «Одеської юридичної академії», адвокат С. Павлов. Провідний спеціаліст юстиції відділу реєстрації, систематизації нормативно-правових актів, право освітньої роботи та правової допомоги Л. Волосенко у своєму виступі зауважила, що «Повага прав людини – основний принцип Загальної декларації прав людини». По завершенню засідання працівники бібліотеки ознайомили присутніх з книжковою виставкою на тему: «Права та свободи людини і громадянина».

 

9 грудня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося чергове засідання клубу «Садівник» на тему: «Екологічне овочівництво», яке провела президент клубу Г. Г. Мінова. З цікавою інформацією виступили О. А. Бурмістрова, Б. Г. Циомкалюк, Ф. Г. Палазюк, Л. А. Білоус, М. Д. Вербицька та інші. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

10 грудня до 80-річчя від дня народження актриси А.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше