ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

Версія для друку

21 жовтня у відділі для дорослих Ладижинської центральної міської бібліотеки відбувся правознавчий захід, засідання суду присяжних «Ти і закон», мета – ознайомлення молоді з кримінальним законодавством України. Студенти І курсу Ладижинського аграрного коледжу спільно з працівниками бібліотеки та старшим інспектором Ладижинського міського підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Т. Братчук аналізували ситуації з кримінальними правопорушеннями та з’ясовували міру покарання за скоєні злочини.

22-23 жовтня у Гайсинській районній дитячій бібліотеці відбулися екскурсії для дошкільнят під назвою: «Запрошуємо у світ книги». Маленькі читачі – вихованці дитячого навчального закладу №2 «Дзвіночок», вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги, де їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Діти цікавилися книгами та журналами, слухали розповіді бібліотекаря, взяли участь в літературних іграх та вікторині «До знань золотої скарбниці».

Романенко, В. У центрі Немирова з’явилась надсучасна мобільна бібліотека : [у жовтні у центрі м. Немирів відкрилася інноваційна «Мобільна бібліотека». Користувачем бібліотеки може стати будь-який активний читач. За допомогою безкоштовного доступу до мережі інтернет за лічені хвилини можна завантажити на свої мобільні пристрої понад п’ятсот книг української та зарубіжної класичної літератури і сучасної української поезії та прози. Ініціатором відкриття бібліотеки виступила благодійна організація «Фонд Демчака зі сприяння економічного розвитку регіону»] / В. Романенко // Прибуз. новини. – 2014. – 23 жовт. – С. 1.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 жовтня в рамках обласного благодійного марафону «Врятуємо кожного бійця – захисника України» працівники Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відвідали Барську районну бібліотеку, де презентували виставку «Україна понад усе» та провели майстер-клас з виготовлення браслетів у кольорах національної символіки для старшокласників та працівників бібліотеки.

2 жовтня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук підготував книжково-ілюстративну виставку «Літературна дефіляда: українська книга крізь віки», де кожен може відкрити для себе світ кращої української книги починаючи з найперших писемних згадок в Україні у книзі «Слово о полку Ігоревім», яке започаткувало славну історію українського письменства.

2 жовтня у секторі правової інформації в рамках Молодіжного лекторію «Феміда» відбулася зустріч студентів Вінницького фінансово-економічного університету з провідним спеціалістом відділу реєстрації, систематизації нормативно-правових актів, правової роботи та правової допомоги Головного управління юстиції у Вінницькій області А. Гуровою, яка прочитала лекцію за темою: «Механізм подолання корупції в судовій системі».

2 жовтня в рамках святкування Дня юриста у секторі правової інформації відбулася зустріч студентської молоді з провідними фахівцями Головного управління юстиції у Вінницькій області В. Драчинською та А. Гуровою за темою: «Моя професія – юрист».

2 жовтня у рамках виконання проекту ініційованого Міністерством культури України «Бібліотеки як центри громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)» на базі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбувся тренінг для бібліотекарів. Мета заходу – підготовка бібліотечних фахівців до організації послуг інформаційного забезпечення внутрішньо переміщеним особам та роботи з ними. Участь у тренінгу взяли представники тих бібліотек, у районах яких проживає найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб. Працівникам бібліотек проведено 4 презентаційні модулі за темами: «Визначення статусу і особливостей ВПО як окремої групи користувачів»; «Визначення психологічних особливостей роботи з ВПО»; «Етика роботи з ВПО (нейтралітет, аполітичність, толерантність до різних поглядів, відповідальність)», також відбулися практичні заняття. Бібліотекарям роздано буклети та постери «Зроби свій вибір, де б ти не був!», щоб максимально донести інформацію про порядок зміни місця голосування на позачергових виборах до Верховної Ради України, які відбудуться 26 жовтня 2014 року.

3 жовтня відбулася виставка-ярмарок, організована редакцією газети «Вінниччина» та садівниками-городниками Вінницького району. У рамках заходу відділ економіки та аграрного виробництва Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва презентував виїзну книжкову виставку «Золотиться осінь урожаєм». Учасники заходу ознайомилися з новинками літератури з питань сучасних технологій вирощування овочів та фруктів.

7 жовтня до100-річчя від дня народження Тура Хейердала відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував виставку «Вікінг ХХ століття». Важко назвати більш знаменитого мандрівника ХХ століття, ніж норвежець Тур Хейердал. Під час своїх численних подорожей він шукав сліди зв’язків між цивілізаціями Землі, цим самим нагадуючи, що всі ми – потомки древніх пращурів, які повинні жити в мирі і злагоді на спільній планеті.

7 жовтня працівники відділу рідкісних і цінних видань провели День спеціаліста під назвою: «Формування колекцій рідкісних видань», для студентів НАКККіМ, які отримують другу вищу освіту за спеціальністю «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія». Присутні мали змогу почути розповідь про створення у 2000 році відділу РіЦ, про формування його фонду як найбільш цінної частини книжкового зібрання Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, основа якого успадкована з колекцій родових та приватних бібліотек Поділля. Також учасники заходу ознайомилися з бібліографічними покажчиками, каталогами та дослідженнями, що друкувалися у фаховому альманасі «Подільський книжник».

8 жовтня на базі Вінницького регіонального тренінгового центру відбувся перший вебінар на тему: «Вибори як елемент демократії. Виборчі права громадян України та механізми їхньої реалізації». Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва долучилася до проекту Української бібліотечної асоціації «Бібліотеки і виборчий процес: навчаємо бібліотекарів і виборців реалізації конституційних прав», що діє за фінансової підтримки Посольства США в Україні. Метою проекту є запровадження нової бібліотечної послуги для користувачів, що передбачає організацію та проведення циклу тематичних вебінарів на базі Вінницького регіонального тренінгово центру. Вебінари спрямовані на отримання знань про механізми реалізації конституційних прав громадян під час виборів. Теми вебінарів: «Вибори як елемент демократії. Виборчі права громадян України та механізми їхньої реалізації», «Нормативно-правова база виборчого процесу. Діяльність Центральної виборчої комісії», «Вибори Президента України», «Вибори народних депутатів до Верховної Ради України», «Вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», «Можливі порушення виборчих прав громадян. Способи захисту і відповідальність». Всі бажаючі мали можливість приєднатися до наради та прослухати вебінар у реальному часі.

8 жовтня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Т. Бертона «Суінні Тодд – демон-перукар». Екранізація відомого бродвейського мюзикла Стівена Соденхайма з зірками світового кінематографа Джонні Деппом, Хелен Бонем Картер, Сашей Бароном Коеном та чудовою музикою робить цей фільм шедевром світового кіно.

9 жовтня у конференц-залі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, у рамках проекту «Класичний четвер. 10 кращих книг» Театру книги «Прочитання» відбулися відкриті читання та обговорення книги Оксани Забужко «Музей покинутих секретів».

9 жовтня у Вінницькому інституті економіки Тернопільської академії народного господарства відбувся виїзний День інформації, організований молодіжним лекторієм «Феміда», що діє при секторі правової інформації ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва за темою: «Громадський порядок: форми правового забезпечення». У заході взяла участь капітан міліції, оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Вінницького міського відділу міліції УМВС України у Вінницькій області І. Михайловська, яка розповіла про роль внутрішніх справ у запобіганні правопорушень, захисті прав і свобод громадян. Адвокат Т. Грицалюк розповів про обов’язки і права громадян при оперативному затриманні працівниками правоохоронних органів. Він надав присутнім рекомендації, як потрібно себе вести у випадку затримання: з’ясувати прізвище, ім’я, по батькові та посади таких осіб, їх належність до правоохоронних органів; вимагати пред’явлення службових посвідчень; фіксувати дані – переписувати, фотографувати на камеру мобільного телефону тощо. Корисним для учасників заходу був виступ голови молодіжного лекторію «Феміда» Г. Стафійчук, яка наголосила, що охорона громадського порядку є справою всієї громади. Зав. сектором правової інформації Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва К. Осадчук ознайомила присутніх з науковими працями та нормативно-правовими актами, що стосуються забезпечення громадського порядку, а саме: системи суб’єктів його забезпечення; їх завдань та принципів діяльності.

10 жовтня відділ рідкісних і цінних видань підготував виставку «Краєзнавчі часописи з фонду рідкісних і цінних видань», на якій експонуються 26 назв журналів, що друкувались на Поділлі та охоплюють першу половину ХІХ та 20-ті рр. ХХ століття – «Подільські губернські відомості», «Подільські єпархіальні відомості», «Подільський хазяїн», унікальні рукописні примірники журналу «Реаліст» учнів Вінницького реального училища та ін.

11 жовтня у відділі рідкісних і цінних видань відбувся День фахівця для директорів дитячих музичних шкіл Вінницької області «Музика минулого». Працівники відділу ознайомили присутніх з книгами, часописами, альманахами і збірниками, нотними виданнями ХІX – поч. ХХ ст. та презентували творчість відомого польського митця і державного діяча Ігнація Яна Падеревського, який народився на Подільській землі.

15 жовтня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера М. Козакова «Безіменна зірка», присвяченого 80-річчю талановитого актора та режисера. Екранізація однойменної п’єси румунського письменника М. Себастьяна з блискучим акторським складом: А. Вертинською, І. Костолевським, М. Козаковим, С. Крючковою. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

15 жовтня у рамках Європейського тижня місцевої демократії, мета якого – поширення інформації про можливості розвитку місцевої демократії і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні, у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся бібліографічний огляд книг «Суспільство і демократія: європейський вимір», для студентів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України.

15 жовтня в рамках відзначення Європейського тижня місцевої демократії у секторі правової інформації організовано віртуальну книжкову виставку «Місцева демократія – орієнтири на європейські стандарти», де представлено літературу, що висвітлює поняття та сутність місцевої демократії, питання децентралізації влади в сучасних умовах та знайомить з практикою впровадження органами місцевого самоврядування європейського досвіду місцевої демократії. Також цього дня в секторі правової інформації для студентів Вінницького національного аграрного університету проведено інформаційну годину під назвою: «Європейські орієнтири місцевого і регіонального розвитку», також відбувся показ документального фільму «Європейські традиції міського самоврядування в Україні: Магістрат – Дума – Рада», що висвітлює витоки та основні аспекти становлення міського самоврядування в Україні від часів магдебурзького права до сьогодення.

16 жовтня відбувся візит делегації Посольства США в Україні та Агентства з міжнародного розвитку USAID у Регіональний тренінговий центр Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. У цей час в РТЦ проходив тренінг з електронного урядування для користувачів бібліотеки.

 

16 жовтня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося засідання клубу молодого підприємця «Твій бізнес від А до Я» на тему: «Планування як чинник успішного бізнесу». У рамках заходу Т.В. Міхновець провела тренінг для студентів Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу та Вінницького коледжу економіки та підприємництва Тернопільського національного економічного університету. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

19 жовтня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення стрічки французького режисера, сценариста, оператора, актора, продюсера К. Лелюша «Мужчина и женщина» (1966 р.). А 26 жовтня відбувся перегляд та обговорення фільму «Успех» (1984 р.) режисера К. Худякова. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

20 жовтня у співпраці з Громадською організацією «Гармонія» працівником Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва Я. Бондарчук проведено тренінг для переселенців зі Сходу. В рамках зустрічі, учасників ознайомлено з бібліотечними послугами та сервісами, які вони можуть вільно отримати у книгозбірні та визначено ряд питань для наступної консультації.

20 жовтня в секторі правової інформації відбулося засідання Гендерного клубу «Я + Ти = Ми» за темою: «Торгівля людьми, як порушення прав людини», приурочене Європейському дню боротьби з торгівлею людьми. Мета заходу – підвищити рівень обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, а також звернути увагу на те, що потрібно зробити для убезпечення себе або своїх близьких, які приймають запрошення на роботу за кордоном, від небажаних наслідків. Зав. сектором правової інформації К. Осадчук ознайомила присутніх з проблемою, яка на превеликий жаль існує і сьогодні. Вона наголосила на тому, що найчастіше українські трудові мігранти шукають роботу за кордоном, звертаючись за допомогою до друзів, родичів чи знайомих, які володіють відповідною інформацією, або по оголошеннях. Бібліотекар сектору Н. Мамчур ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Торгівля людьми, як порушення прав людини». Особливу увагу вона звернула на нормативно-правові документи: Закон України «Про протидію торгівлі людьми», Кримінальний кодекс України (ст. 149), постанову «Про національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми», постанову КМ «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» та ін. На завершення заходу відбувся перегляд та обговорено документального фільму «Небезпечна гра».

21 жовтня до IV Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія як важлива складова краєзнавчої діяльності» відділ наукової інформації та бібліографії підготував віртуальний бібліографічний огляд «Усна історія: теорія, історія, практика», який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

21 жовтня в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулось урочисте відкриття IV Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія як важлива складова краєзнавчої діяльності», яку організували представники ГО «Асоціація бібліотек Вінниччини». Конференція тривала два дні. До складу президії увійшли: заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації С. Гарбулінський, директор Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України Н. Морозова, доктор історичних наук, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України С. Гальчак, доктор історичних наук, директор Державного архіву Вінницької області, голова краєзнавчої організації «Поділля» Ю. Легун та поетеса, член Національної спілки письменників України В. Сторожук. У роботі конференції взяли участь фахівці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Інституту народознавства НАН України (м. Львів), Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, обласних універсальних наукових бібліотек та бібліотек для дітей (Житомир, Миколаїв, Івано-Франківськ), науковці та бібліотечні фахівці вищих навчальних закладів (Вінниця, Кривий Ріг, Республіки Польща), книгозбірень, архівів, музеїв Вінниччини, Тернопільщини, працівники районних та сільських бібліотек Вінницької області. Усі матеріали конференції будуть надруковані в науковому збірнику.

Усна історія – новий науковий напрям в історії, що інтенсивно розвивається з другої половини XX ст. Метод дослідження усної історії – глибинні інтерв’ю біографічного характеру (як правило, із застосуванням аудіо- та відеотехніки), за допомогою яких здійснюється фіксування суб’єктивного знання окремої людської особистості про епоху, в якій вона жила. Учасники цьогорічної конференції у своїх наукових доповідях та повідомленнях поділилися напрацюваннями за останні роки. Під час заходу відбулись презентації книжкових виставок з фондів Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва: «Наш край – наша історія жива», «Усна історія – наука про Людину в часі», демонстрація фільмів, відео- та фонозаписів зі свідченнями очевидців історичних подій. Учасники конференції мали змогу взяти участь в екскурсіях бібліотекою, визначними і пам’ятними місцями м. Вінниці, а також відвідати театр і концертні програми.

  

22 жовтня у рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції «Усна історія як важлива складова краєзнавчої діяльності» у Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулася презентація довідково-бібліографічного видання «Подвижник української ідеї», присвяченого 120-річчю від дня народження Якова Васильовича Гальчевського, полковника УНР, командира повстанського руху проти більшовиків Правобережної України. Видання підготовлено на основі фондів Хмельницької ОУНБ ім. М. Островського та Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва.

22 жовтня в Центрі «Вікно в Америку» у Вінницькій ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулась звітна конференція проекту «Рівні можливості: журналістика для всіх». Протягом липня-жовтня 2014 р. громадська організація «Гармонія» в партнерстві з медіа корпорацією «RIA», Інформаційним Центром «Вікно в Америку», Вінницьким міжрегіональним центром професійної реабілітації інвалідів «Поділля» реалізували проект «Рівні можливості: журналістика для всіх». Метою проекту є підвищення рівня соціально-трудової інтегрованості людей з інвалідністю шляхом залучення їх до журналістської діяльності. На підсумковому етапі організатори та партнери підвели підсумки проекту, виготовили та поширили відеоролик, видали методичний посібник з основ журналістики для людей з інвалідністю, провели звітну конференцію та пролобіювали серед медіа Вінницької області можливість працевлаштування учасників.

23 жовтня у рамках циклу міні-презентацій «Поети» проекту «Поезія без купюр» у Вінницькій ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся творчий вечір та презентація книги Милослави Черній «F63,9. Розлад звичок і ваблень». Милослава є активною учасницею вінницького поетичного проекту «Поезія без купюр», організатором творчих вечорів та літературних читань, володаркою Гран-прі Міжнародного літературного фестивалю «Підкова Пегаса 2014».

23 жовтня до 120-річчя від дня народження полковника УНР Якова Гальчевського бібліотекар І категорії відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Ю. Момотюк провела історичну годину «Орел Подільського краю» для студентів Вінницького соціально-економічного інституту МУРоЛ «Україна».

25 жовтня на базі відділу економіки та аграрного виробництва відділами документів іноземними мовами, мистецтв, сектором правової інформації організовано презентацію проекту «Україна-Литва: минуле, сьогодення, майбутнє». Мета проекту: інформування громадськості про українсько-литовські зв’язки в культурно-історичному контексті; сприяння зближенню українського й литовського народів в освітній, духовно-естетичній та інших сферах. У заході взяли участь: старший викладач кафедри українознавства ВНМУ ім. М.І. Пирогова, доцент Центру іноземної ділової мови Вінницького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету, ініціатор і керівник проекту О. Рябоконь, історик, керівник громадської організації «Спільнота «Історія Вінниці» О. Федоришен, волонтер з Литви С. Купсіте, художник К. Жилінскайте, мешканець м. Вінниця литовського походження А. Рауцкіс. До заходу працівники відділу підготували тематичну книжкову виставку.

 

29 жовтня у кіноклубі «X Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму реж. В. Мельникова «Старший син», присвяченого 70-річчю актора М. Караченцова. Це екранізація однойменної п’єси О. Вампілова, де актор зіграв одну з перших і найкращих своїх ролей. У заході взяли участь члени кіноклубу, користувачі бібліотеки та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

29 жовтня у дитячій музичній школі №2 м. Вінниці відбулася конференція для викладачів дитячих мистецьких закладів міста на тему: «Виховання національної свідомості учнів засобами мистецтва». У фойє музичної школи працівники відділу мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представили перегляд тематичної літератури, а також новинки музики, образотворчого мистецтва, хореографії, тощо.

30 жовтня відділ рідкісних і цінних видань підготував тематичну виставку «Народний ватажок Северин Наливайко». Користувачам представлені матеріали про дитячі роки майбутнього героя, навчання в Острозькій академії, перебування в Запорізькій Січі, службі в князя Острозького тощо. Цінними є видання творів українських істориків Миколи Костомарова, Михайла Грушевського, сучасних авторів, які розповідають про Северина Наливайка, як визначного військового та політичного діяча України XVI ст. та його вагомі воєнні успіхи, що набули гучного резонансу в Європі і поставили під загрозу існування польської влади в Україні.

31 жовтня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася творча зустріч з головним редактором тижневика «Початкова освіта» Іриною Стратілат. У програмі зустрічі відбулися виступи: заступника директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Г. Слотюк, головного редактора газети «Початкова освіта» І. Стратілат, вчителів початкових класів місцевих шкіл Н. Корнійчук, Ю Олійник, О. Важова. Працівники відділу газетної періодики підготували перегляди з фондів ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва: «Початкова освіта» – газета для тих, хто навчає і про тих, хто вчиться» та «Початкова освіта – від теорії до практики».

 

Музейна діяльність

2 жовтня у музейній кімнаті Липовецького колегіуму ім. Василя Липківського відбулося відкриття Вінницької обласної пересувної філателістичної виставки, присвяченої 100-річчю Української марки. Організаторами виставки виступили: голова Товариства Асоціації філателістів України Вінницької області О. Поляковський, Президент Вінницького міського товариства колекціонерів О. Клочковський, засновник Вінницького міського товариства колекціонерів А. Гродецький, директор колегіуму М. Капущак, дирекція «Укрпошти». Саме завдяки цим людям незвичайний виставковий марафон протягом 5 років буде подорожувати 20-ти найбільшими населеними пунктами Вінниччини до 2018 р. У квітні 2014 р. він стартував у смт Вороновиця, у травні відвідав мальовничий музей м. Немирова, протягом літніх канікул милував око своєю різнобарвністю жителів м. Вінниці і з 2 жовтня по 1 листопада 2014 р. чекатиме на своїх поціновувачів у музеї Липовецького колегіуму ім. Василя Липківського. На даній виставці представлені 12 експозицій, 2 з яких брали участь у регіональній виставці та отримали срібні медалі. Тематика даних експозицій досить цікава та різноманітна: хронологія української марки, флора і фауна Вінницької області, спорт і космонавтика, народні свята і традиції тощо. Кожен відвідувач зможе знайти щось цікаве та близьке власним інтересам чи захопленням. Відкриття виставки відбулося в урочистій обстановці за участі: міського голови М. Майданюк, заступника голови райдержадміністрації О. Фурманюк, голови районної організації філателістів О. Рогового, начальника відділу освіти Липовецької райдержадміністрації І. Косач.

15 жовтня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Сармати». На виставці експонуються знахідки з царського поховання, переважно це речі, які підкреслюють високий статус свого власника: дорогоцінні прикраси та зброя. На багатьох предметах зображено знаки-тамги, вони були своєрідними гербами сарматських вождів і дали можливість вченим привідкрити таємницю імені похованого у Порогах царя. На особливу увагу заслуговують представлені на виставці ювелірні вироби, які відображають світогляд, естетичні вподобання, технологічні досягнення та коло торговельних зв’язків сарматських спільнот. Сарматські коштовності, знайдені на теренах Вінниччини, неодноразово ставали об’єктом захоплення цінителів давнього мистецтва з інших країн. Вони побували на виставках в італійських містах Ріміні і Тренто, в м. Лінц (Австрія) та м. Ганновер (Німеччина).

23 жовтня у світлиці Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського унікальні світлини презентував майстер фотографії Анатолій Машевцев на своїй черговій персональній виставці «Вінниця і вінничани». А. Машевцев зацікавився фотографією ще у 1950 р., працюючи фотокореспондентом він їздив по Вінницькій області і його фотоархів зараз є невичерпним джерелом історії м. Вінниці та вінничан за більш ніж пів століття.

Театрально-концертна діяльність

13 жовтня у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театру ім. М. Садовського відбувся творчий вечір-бенефіс «Спасибі, доле, за мої дороги» народного артиста України, художнього керівника театру Віталія Селезньова. Привітати режисера, актора, драматурга прийшли друзі, колеги, близькі, шанувальники, мистецька еліта міста. Цього року Віталію Селезньову виповнилося 75 років. Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театру ім. М. Садовського ювіляр присвятив 53 роки життя. Починав він працювати ще під орудою Федора Верещагіна, а впродовж останніх 28 років Віталій Селезньов є головним режисером театру. Чимало вистав було поставлено за роки відданого служіння Мельпомені.

26 жовтня на сцені Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбувся романтичний балет на три дії, головні партії якого виконали солісти Національної опери України. «Лебедине озеро» оповідає про боротьбу за кохання та щастя проти темних сил, про любов як вищий прояв людяності. «Лебедине озеро» – давно визнано ліричною вершиною класичного балету, ця історія, втілена артистами на пуантах ось вже більше ста років захоплює глядачів.

30 жовтня у залі Вінницької обласної філармонії відбулася концертна програма «Ой, зійдімося, роде» Академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля». Ансамбль «Поділля» – універсальний художній колектив, програму якого наповнюють історичні думи, козацькі та чумацькі пісні і танці, жартівливі хорові сценки, родинно-побутова, обрядова лірика, купальські, жниварські, весільні пісні і танці, колядки, щедрівки. Художній керівник та головний балетмейстер колективу – заслужений артист України А. Кондюк. У програмі «Ой, зійдімося, роде» прозвучали пісні єднання та величі духу українського народу.

Музичне життя Вінниччини

1 жовтня у Міжнародний день музики у залі Вінницької обласної філармонії відбувся концерт Чернівецького академічного симфонічного оркестру (художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Йосип Созанський, диригент Тарас Курило) та академічного камерного хору «Чернівці». У другій частині концерту відбулася симфонічна поема «Берестечко», присвячена найбільшій битві Визвольної війни українського народу. Хор та оркестр на сцені оспівували звитяжне козацьке військо, а на встановлених екранах оживали картини боїв, що відбувались 360 років тому. Піднесена музика, що ілюструє боротьбу українського народу за волю, заполонила увагу слухача та викликала гучні овації. Вінничани щиро дякували буковинським музикантам за виконання класичної та сучасної української музики.

1 жовтня, до Міжнародного дня музики у Теплицькій дитячій музичній школі відбулося свято за участі вихованців школи. В програмі свята відбулися: гра на фортепіано у виконанні Д. Яковенко, Т. Слюсар, А. Гараджі, вокальний спів продемонстрували М. Кучерява, І. Іванченко, Я. Фурдик, П. Задорожна, Д. Волковінський, художнє слово прозвучало у виконанні А. Грабової, також відбувся виступ дитячого хору музичної школи.

3 жовтня Чернівецька дитяча музична школа відсвяткувала свій 40-річний ювілей. Привітати колектив школи з цією знаменною датою завітали учні і випускники школи, їх батьки, колеги, друзі, шанувальники музики. Учасників заходу привітала заступник голови райдержадміністрації К. Николайчук. Вихованці школи, її випускники та вчителі підготували концертну програму, яка показала різноманіття напрямків і стилів, в яких працює школа.

6 жовтня пішов з життя патріарх хорового диригування Павло Іванович Муравський. Життя знаменитого маестро – зразок людської гідності, працелюбності, відповідальності, добропорядності.

Народився Павло Іванович Муравський у с. Дмитрашівка Вінницької області. Цьогоріч 30 липня Герою України, народному артисту, Шевченківському лауреату, професору, почесному академіку Академії мистецтв України виповнилося 100 років. З них 80 років – стояв за диригентським пультом.

Котик, О. П’єса у вісім рук : [до Всесвітнього дня музики у Ладижинській музичній школі відбувся творчий вечір з цієї нагоди. Концертна програма передбачала понад двадцять музичних номерів різного жанру. Виступали як окремі вокалісти так і дуети та гурти] / О. Котик // Нове місто. – 2014. – 9 жовт. – С. 11.

12 жовтня солістка Вінницької обласної філармонії, кавалер ордену Княгині Ольги та заслужена артистка України Ірина Швець у день свого народження подарувала прихильникам захоплюючий музичний вечір. Творчий вечір І. Швець висвітлив багатогранність таланту співачки.

15 жовтня у Вінницькій обласній філармонії стартував традиційний цикл концертів «Вечори з «Аркатою»». Серед запрошених музикантів італійський флейтист Станіслав Зубицький, який має українське коріння. Разом з Академічним камерним оркестром «Арката» (художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Г. Курков) гість презентував вінничанам «Італійський сувенір». Він виконав концерт для флейти з оркестром c-moll Антоніо Вівальді, концерт для флейти з оркестром мі-мінор Саверіо Меркаданте (виконано вперше), «Венеціанський карнавал» Джуліо Бріччальді (виконано вперше) та «Чардаш» Вітторіо Монті.

15 жовтня в Будинку офіцерів у м. Вінниця відбулося шоу «Світові хіти», за участю симфонічного оркестру, до складу якого увійшли професійні музиканти з усієї України та харківська кавер-група. Музиканти виконали пісні з репертуару Sting, Madonna, Michael Jackson, Joe Cocker, «Nirvana», «Океану Ельзи» та ін.

23 жовтня у Вінницькій обласній філармонії, в рамках циклу концертів «Класика і сучасність» відбувся концерт іспанської та латиноамериканської музики квартету гітаристів «Київ». Колектив створений у 1992 р. талановитим артистом Володимиром Шаруєвим (лауреат Українського конкурсу виконавців на народних інструментах, заслужений артист України, працював викладачем класу гітари в НМАУ ім. П. І. Чайковського). В репертуарі квартету – класична і популярна сучасна музика, оригінальні твори для гітари (Гендель, Моцарт, Бетховен, Вівальді, Мусоргський, Чайковський, Родріго, Кардосо, Брауер, Скорик, Шамо, Віленський, Теодоракіс, Соколовський). Концерти ансамблю з успіхом проходять у містах України, далекому та близькому зарубіжжі (Італія, Німеччина, Швейцарія, Польща, Франція, Росія, Іспанія).

28 жовтня у регіональному центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбувся концерт українських композиторів-неокласиків Єгора Грушина (рояль), а також Роксолани Пахолків (віолончель) і Анни Бури (скрипка). Музика авторства Єгора Грушина – барвистий, насичений, сповнений образами саундтрек до емоцій, що народжуються в серці кожного, хто чує поєднання звуків, викликаних доторками до чорних та білих клавіш фортепіано. Молодий піаніст та композитор вже має на своєму рахунку три альбоми та численні перемоги на музичних фестивалях України. Композиції цього тріо сповнені експресії, уяви, хвилювання, вони заворожують і чарують. На концерті звучала музика від бароко до цікавих обробок відомих сучасних хітів.

Кіномистецтво

З 8 жовтня в Україні розпочинається показ 45-хвилинної документальної стрічки «Наша Надія» авторства Володимира Тихого, що розповідає історію ув’язненої в Росії української льотчиці Надії Савченко. У м. Вінниця прем’єра фільму відбулася 10 жовтня у кінотеатрі «Родина». Фільм розкриває портрет Н. Савченко. Монументальна постать героїні нашого часу набуває вкрай особистих й несподівано тендітних рис. На фоні новітньої історії – анексії Криму, бойових дій на Сході – про Надію розповідають її мати та сестра, добровольці з якими вона воювала та люди, яким небайдужа доля мужньої льотчиці. В. Тихий є автором більш ніж 20 робіт, призером МКФ «Молодість». Найвідоміший проект режисера – «Babylon'13» – серія документальних фільмів про Майдан та події на Сході України. Вхід на сеанс був безкоштовний, але всі бажаючі мали можливість зробити благодійні внески, які підуть на допомогу дітям загиблих бійців батальйону «Айдар».

Образотворче мистецтво

Зарицький, П. Талант розквітає з дитинства : [у Музеї історії Козятина відбулась виставка картин юного художника Вадима Загребельного. Це вже друга персональна виставка картин, на ній представлено двадцять сім картин, серед яких: «Лоша», «Дівчина весна», «Незнайомка», «Портрет братика Олександра та сестрички Лізи», «Тече річечка», «Осінні квіти», «Водоспад» та ін. Зі свято привітали юного художника місцеві художники В. Герасимчук та В. Кльоц, однокласники, друзі, рідні] / П. Зарицький // Вісник Козятинщини. – 2014. – 2 жовт. – С. 8.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше