ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Червень

Версія для друку

28 червня – День Конституції України

19 червня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Л. Щербаківської відбулося засідання організаційного комітету щодо відзначення в області 18-ї річниці Дня Конституції України. У зібранні взяли участь заступник керівника обласної ради Н. Солейко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк, начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, керівники інших структурних підрозділів ОДА та представники засобів масової інформації. Відповідно до порядку денного засідання розглянуто питання щодо підготовки та відзначення свята, зокрема: сценарій–план заходу, місце та час проведення, а також обговорено та враховано пропозиції від представників організаційного комітету. Як повідомила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С. Василюк, основний захід – урочисті збори до Дня Конституції, заплановані на 27 червня. Зібрання має відбуватися у приміщенні облдержадміністрації, де і буде відзначено грамотами та нагородами вінничан, які не залишилися осторонь державотворення України та конституційного руху. Крім того, в переддень державного свята аби вшанувати величних будівничих українського державотворення в обласному центрі відбудеться мітинг з покладанням вінків та квітів до Меморіальних дошок Дмитра Марковича та Першому Уряду Української Народної Республіки. За словами начальника управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, в профільних закладах уже проводяться заходи, присвячені 18-річниці Дня Конституції України. Так, у бібліотеках області, а це понад 600 книгозбірень, розгорнуто книжково-ілюстративні виставки «Конституція України від Пилипа Орлика до наших днів». До того ж, у музеях заплановано тематичні екскурсії, лекції «Державотворчий процес на сучасному етапі розвитку України», комунальне підприємство «Кіно» буде демонструвати документальні фільми із циклу «Невідома Україна».

23 червня до Дня Конституції України у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, репрезентовано книжково-ілюстративну виставку «Конституція України: від гетьмана до Президента України».

24 червня у Вінницькій ОУНБ ім. К. А Тімірязєва (сектор правової інформації) репрезентовано тематичну виставку «Конституція України – гарантія і оберіг державності та демократії», яка приурочена 18-й річниці Основного Закону України. Експозиція виставки складається з чотирьох розділів: Розділ 1. Історія розвитку українського конституціоналізму (представлені конституційно-державні акти України з найдавніших часів до сьогодення). Розділ 2. Конституція України – основний закон держави, суспільства, людини (представлена література, що висвітлює основні засади організації держави, відносини між людиною та суспільством, з одного боку, і державою – з іншого, соціальне призначення Конституції України, її місце і роль у правовій системі України). Розділ 3. Децентралізація влади – шлях до народовладдя (презентує наукові статті, що висвітлюють децентралізацію влади та розширення прав місцевого самоврядування). Розділ 4. Конституційний процес в Україні в контексті європейської інтеграції (вміщує статті щодо конституціоналізації процесів європейської інтеграції України).

26 червня в приміщенні Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К. А. Тімірязєва, за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Конституція України як запорука єдності та міцності держави, розвитку громадянського суспільства». Учасники заходу розглянули історичні аспекти українського конституціоналізму, обговорили актуальні проблеми конституційного процесу в Україні в контексті міжнародного досвіду організації державотворення, питання децентралізації як основного напряму конституційних змін, ознайомились із заходами державної влади в напрямку реалізації конституційних прав громадян, визначили роль громадянського суспільства у регулюванні політико-правових відносин в Україні. За підсумками «круглого столу» прийнято ухвалу, в якій учасники звертаються до українського суспільства, державних і громадських організацій, політичних партій, ЗМІ та всіх патріотичних сил. Ухвала зібрання містить заклик до об’єднання зусиль в питаннях збереження цілісності та розвитку Української держави, захисту конституційних прав громадян, засудження проявів сепаратизму, на підтримку проекту децентралізації державного управління та внесення змін до Конституції України з метою її перетворення у дієвий інструмент формування громадянського суспільства.

 

Чернега, Н. Виставка вишиванок у Києві нашої землячки – Галини Демчук із Самгородка : [у районному інформаційному центрі «Бібліотека ім. Костомарова» Шевченківського району м. Київ, відбулася виставка Г. Демчук присвячена Дню Конституції України «Боже, Великий Єдиний, нам Україну храни!». Організувала захід завідуюча – Л. Я. Пекіна. На огляд киян було представлено ікони, герб України із вишитими словами «Боже, Великий Єдиний, нам Україну храни!»] / Н. Чернега // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 26 черв. – С. 12.

28 червня в усіх районах Вінницької області відбулися урочистості заходи з нагоди 18-ої річниці Конституції України. Святкування Дня Конституції України цього року – найбільш актуальне. Це вже не просто данина традиції, а можливість проявити силу патріотизму, згадати зусилля і втрати, з якими наші предки відстоювали права на свою свободу. У заходах взяли участь керівники, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ, громадських організацій, районних організацій політичних партій, громадськість та ЗМІ. Від урочистих зібрань були делеговані представники для покладання квітів до Меморіалу Слави та пам’ятника Т. Г. Шевченку.

29 червня – День молоді

Вінниччина активно відзначила День молоді. У містах і селах області цьогоріч відбулися патріотичні заходи, в центрі подій яких знаходилася молодь. Наприклад у Липовці за ініціативи молодіжного виконкому міської ради відбувся вечір авторської пісні, який розпочався піснею «Україно моя!» у виконанні гурту «Весна», що була присвячена ровесникам, які захищають цілісність та державність України ціною власного життя. У Хмільнику молодіжне свято проходило у міському парку культури і відпочинку під гаслом «Молодь міста за мирну Україну». Цікавою була акція «Розфарбуй місто», у ході якої дерева центральної вулиці Хмільника розфарбували у жовто-блакитний колір. У Теплику влада ініціювала проведення тематичного «круглого столу» з представниками молоді. Участь у ньому взяли студенти, молоді бізнесмени та випускники вишів. У Козятині святкування Дня молоді розпочалося з об’їзду байкерів центральної площі міста, мотоцикли яких були прикрашені Державним Прапором України У концерті взяли участь рокери з Києва, Вінниці, Козятина. Проте головною метою заходу був збір коштів для сімей переселенців з Донецька і Луганська. У с. Комсомольське Козятинського району після футбольного матчу молодь відпочивала на рок-концерті, де виступав гурт «Orion». Розпочався концерт з гімну України, який гурт виконав наживо, далі учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв і продовжили слухати пісні різної тематики. Підняла патріотичний дух пісня «За Україну, за Батьківщину, За батька і матір я загину».

29 червня до Дня молоді у мікрорайоні Сабарів за підтримки Департаменту культури Вінницької міської ради та КП «Центр концертних та фестивальних програм» відбулась шоу-програма «В ритмі часу». Організатором заходу виступив КЗ «Вінницький міський клуб», тож молодь мала змогу весело та активно провести своє дозвілля на площі біля центрального входу Міського клубу. Свої виступи усім присутнім дарували хореографічний колектив «Молодість» вищого художнього професійно-технічного училища № 5, керівник В. Бровчак-Чешківська, К. Радецька, дует «The expendables», Є. Яборка, колектив «Monkey fresh crew». Концертну програму доповнювала молодіжна дискотека. А на завершення програми на усіх присутніх чекало козацьке вогняне шоу «Полум’я віків» від школи козацького гарту ім. Д. Нечая.

Тарас Шевченко і Вінниччина

3 червня 3 серпня у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А.Тімірязєва організовано конкурс-виставку дитячого малюнку «Малюємо за творами Шевченка», присвячений 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. Усі бажаючі можуть подати свої роботи на конкурс до 1 серпня 2014 р. Найкращі малюнки будуть представлені на сайті ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Переможців конкурсу організатори відзначать дипломами та призами.

Верховлюк, В. До 200 річниці з дня народження Великого Кобзаря Т. Г. Шевченка : [співробітник Державного архіву Вінницької області розповідає про вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка на Поділлі. В державному архіві зберігається журнал засідань Вінницького повітового комітету в справах земського господарства (голова – граф Гейден), яке відбулося в липні 1907 р., де йдеться про те, що Подільське земство порушило питання про участь у спорудженні пам’ятника Т. Г. Шевченку в Києві. Однак, це питання було відхилено. Палкими прихильниками Т. Г Шевченка, його літературними спадкоємцями були наші земляки, відомі майстри українського слова: С. Руданський, А. Свидницький, М. Старицький, М. Коцюбинський. Значний внесок у вінницьку Шевченкіану зробили композитори: П. Ніщинський, К. Стеценко, Я. Степовий, фольклорист Г. Танцюра та ін.] / В. Верховлюк // Прибуз. новини. – 2014. – 4 черв. – С. 7.

Вітряк, Н. У районі відкрито перший пам’ятний знак Шевченку! : [працівники Гніванської міської бібліотеки № 3, зокрема завідувач бібліотекою Н. С. Вітряк та майстри каменотеси І. Чорній та О. Вітряк виявили бажання увіковічнити пам’ять Великого українського Кобзаря, створивши пам’ятний знак Т. Г. Шевченку. Цей пам’ятний знак є першим не лише у місті, а навіть у районі. Урочистий захід з нагоди відкриття пам’ятного знаку відкрив аматорський народний хор ветеранів війни та праці «Джерело», який виконував пісні та вірші Т. Г. Шевченка. Також свій власний вірш про життя поета зачитала учениця 7 класу Д. Коновалова. По закінченню урочистої частини учні школи № 3 разом з січовими козаками, хору ветеранів посадили на подвір’ї бібліотеки шевченківського дуба. Цей дубочок 9 років вирощувався істориком, краєзнавцем О. І. Ковалем із жолудя, якого він взяв у літній резиденції пана Енгельгарда від старезного дуба, якому на даний час 800 років. Саме в цьому дубові в дитинстві Т. Шевченко переховував свої перші малюнки і вірші] / Н. Вітряк // Маяк. – 2014. – 6 черв. – С. 5.

Кухар, В. «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» : [під таким гаслом в Куманівецькому сільському Будинку культури Хмільницького району відбувся літературно-музичний вечір вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка, на якому учасники художнього читання читали твори Кобзаря, учасники художньої самодіяльності виконували відомі пісні на слова Т. Шевченка. Учителька української мови та літератури розповіла про маловідомі факти з життя Тараса Шевченка та ознайомила присутніх з новими книгами поетів-земляків, які писали про Кобзаря. У фойє для учасників вечора відкрили виставку дитячих малюнків «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє»] / В. Кухар // Життєві обрії. – 2014. – 6 черв. – С. 5.

Мутовіна, Н. Шевченків ювілей : [учні 10 класу Вапнярської ЗОШ Томашпільського району зі своєю вчителькою української мови і літератури Т. М. Чепелівською та педагогом-організатором О. Д. Горошко, у рамках Шевченківського тижня у школі, підготували літературно-музичну композицію «Живи в мені! Ти спів святий Тараса…». Окрім душевних, сердечних слів про Кобзаря, учні читали його поезії, а також слухали аудиозаписи пісень «Заповіт», «Думи, мої думи» та виконали «Реве та стогне Дніпр широкий…», «Садок вишневий коло хати»] / Н. Мутовіна // Томашпіл. вісн. – 2014. – 6 черв. – С. 2.

Ніколаєва, О. Присвячується Т. Шевченку : [«Уклін тобі, Тарасе!» – під такою назвою в Нетребівській школі Томашпільського району відбулося літературно-мистецьке свято, яке організували директор школи Н. К. Ткачук та вчитель української мови та літератури А. М. Карандюк. Учасниками свята були учні 4-9 класів. Звучала поезія, уривки з творів Кобзаря, інсценівки поем «Причинна», «Катерина». Окрасою та приємним сюрпризом свята став виступ дитячого хорового колективу «Червона калина» та вокального ансамблю «Джерельце»] / О. Ніколаєва // Томашпіл. вісн. – 2014. – 6 черв. – С. 2.

11 червня для якнайширшого розкриття творчості Тараса Шевченка в читальному залі Томашпільської районної бібліотеки оформлено ювілейну книжкову виставку «Слава Шевченка – слава України». Представлені книги розкривають світову велич і багатогранність таланту великого сина України. Книжкова виставка складається з 3 розділів. У першому розділ «Тарасові твори сяють, як зорі» представлено літературну спадщину великого українського поета, автора творів, які принесли митцеві всенародну любов українського народу та прославили його ім’я. «Шевченко Т. Г. Повне зібрання творів у 12-ти т.», «Шевченко Т. Усі твори в одному томі», Шевченко Т. Г. «Кобзар» та ін. Розділ другий – «Доля схожа на легенду», розкриває література: «Шевченко – геніальний поет», «Шевченко – геніальний художник». У розділі «Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній» розміщені книги про мистецьку спадщину Тараса Шевченка.

Власенко, Л. Незабутня зустріч з правнучкою Великого Кобзаря : [учні 7-9 класів ЗОШ № 6 м. Жмеринка у супроводі працівників міського історичного музею А. Шеремети та С. Мартинчик відвідали місто Ладижин. У міському Будинку культури «Лада», відбулась зустріч з правнучкою Т. Шевченка – В. Сушицькою, поетесою, яка видала кілька поетичних збірок. Цей захід організатори приурочили до 200-річчя Великого Кобзаря. Т. Макаревич – завідуюча сектором краєзнавства Будинку культури підготувала виставку-експозицію про родовід Т. Шевченка, у якій використала матеріали та речі, надані правнучкою поета. Валентина Сушицька розповіла про своє життя, про родинні зв’язки з Шевченковим родом, прочитала власні вірші, присвячені Т. Шевченку. Перед присутніми зі своїми поезіями виступила поетеса С. Кринична та М. Кириченко, який прочитав напам’ять поему «Кавказ». А далі звучали поетичні твори жмеринчан. На зустріч було запрошено учнів місцевих шкіл, працівників бібліотек] / Л. Власенко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 13 черв. – С. 6.

Шуть, О. Літературна Шевченкіана Ольгополя : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка, в Ольгопільській бібліотеці для дорослих Чечельницького району, відбулася читацька конференція «Геній людського духу». Презентацію книжкової виставки «Згадуємо Великого поета» провела бібліотекар В. Халус. М. Павличенко та С. Каменський, учасники фольклорного ансамблю «Молодички», що діє при сільському Будинку культури, цитували улюблені вірші. Учасники конференції читали вірші, цитували твори Т. Шевченка та згадували історію України тощо] / О. Шуть // Чечелельниц. вісн. – 2014. – 19 черв. – С. 5.

З Шевченком у серці : [у Черепашинському сільському Будинку культури відбувся звітний концерт художніх колективів Калинівського району Концерт став підсумком районного фестивалю, присвяченого 200-річчю Т. Шевченка. На концерті була присутня начальник управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації М. Скрипник. Глядачі мали змогу побачити виступи кращих творчих сил району, адже у програмі були зібрані переважно колективи, що носять звання «народних» та «зразкових» – фольклорні ансамблі «Кумасеньки», «Надбужани», «Журавка», «Веселики», духові оркестри «Молодість» та «Юність», естрадно-симфонічний оркестр «Експромт», танцювальні колективи «Квіточка» та «Лілея», жіночий ансамбль «Елегія», чоловічий квартет «Акорд», сімейний квартет «Соната». Не менш зворушливим був виступ наймолодшої учасниці концерту В. Підзери, яка проникливо читала твір Т.Шевченка «Лілея»] // Прапор Перемоги. – 2014. – 20 черв. – С. 3.

В любові до Тарасового слова : [16 червня з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка в сільському клубі с. Бруслинів Літинського району було проведено літературно-музичну композицію, в ході якої учасники заходу перегорнули сторінки життя Кобзаря. Активну участь у заході брали завідуюча Бруслинівським сільським клубу Т. Бельбас, бібліотекарі Л. Буран та Л. Литвиненко, вчителька української літератури С. Малакова, шкільний бібліотекар В. Король, випускник школи О. Байдачний, учасники фольклорного ансамблю та учні школи. На захід завітали сільський голова, директор та вчителі місцевої школи, учні та усі бажаючі. Всі вони мали змогу ознайомитися з життєвим і творчим шляхом Т. Шевченка, з його мистецькою спадщиною Увазі глядачів було представлено інсценізацію уривку з твору «Мар’яна-черниця», поетичні твори, присвячені поетові] // Літин. вісн. – 2014. – 26 черв. – С. 4.

26 червня на території Сказинецької сільської ради Могилів-Подільського району відбулося свято вулиці імені Шевченка. Ця вулиця є найдовшою, вона об’єднує села Воєводчинці і Сказинці, котрі належать до однієї територіальної громади. Тож і святкування почергово відбувалося на території Сказинецького Будинку культури, біля єдиного в районі пам’ятника Т. Шевченку, та біля Воєводчинецького клубу. Виконуюча обов’язки сільського голови С. Власик розповіла учасникам свята про історію даних сіл, котрим більше півтисячі років. В обох селах були визначені та нагороджені грамотами й подарунками мешканці вулиці Т. Шевченка в номінаціях : «Найстарший житель» (М. М. Паланичко, Д. Т. Андрущак), «Наймолодший житель» (І. Слаблюк, М. Табурчак), «Найкраща садиба» (Татаровських і Августинових). Святковий тон цьому дійству задавали ведучі – директор Будинку культури М. Власик і завідуюча бібліотекою Т. Ткачук, а також фольклорний гурт «Діброва» Сказинецького Будинку культури (керівник і солістка Н. Їжаківська). У с Воєводчинці святкове дійство доповнила ще й виставка робіт місцевих умільців – художника В. Іванова та майстрині витинанок М. Гоцуляк, котрі зберігаються в районному музеї етнографії та народного мистецтва імені Марії Руденко.

Панаскевич, Г. Твій дух у вимірах землі дарує мудрість нам і силу : [саме під такою назвою працівниками Хмільницької бібліотеки для дітей для учнів місцевої СЗШ № 4 в читальній залі провели поетичну вітальню, присвячену 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. Відкриваючи захід, завідуюча дитячою бібліотекою Г. І. Панаскевич розповіла про місце і роль поезії в житті людини, особливо наголосила про роль патріотичної поезії для суспільства. Продовженням свята стала зустріч дітей з запрошеним поетом-початківцем з с. Великий Митник О. Локтіоновим, поетичне мистецтво якого вражає своєю щирістю, простотою, невимушеністю, емоційністю слова] Г. Панаскевич // Життєві обрії. – 2014. – 27 черв. – С. 5.

Бібліотеки Вінниччини

1 червня 31 серпня у бібліотеках Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, що обслуговують дітей, проходить конкурс на кращого читача «Літо з книгою: найкращий читач – 2014». В конкурсі може брати участь кожен юний користувач бібліотеки. Учні 1-4 класів мають прочитати не менше 20 книг, а учні 5-9 класів – не менші 10 книг, які не входять до шкільної програми. Переможець буде визначатись за читацьким формуляром у кожній бібліотеці.

5 червня Президія Української бібліотечної асоціації спільно з Міністерством культури України оголошує про конкурси та відзнаки УБА у 2014 р., а саме: Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2014», Всеукраїнський конкурс літературних творів бібліотечних працівників – 2014, Всеукраїнський конкурс бібліотечних інтернет-сайтів – 2014, Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року 2014».

Гаврилюк, А. Книга і комп’ютер : [бібліотеку с. Серебрія Могилів-Подільського району відвідали першокласники місцевої школи. Господиня книгозбірні М. Маковійчук ознайомила дітей з яскраво ілюстрованими книгами та дитячими журналами. Для наймолодших відвідувачів Марія Пилипівна постійно влаштовує бібліотечні екскурсії та різноманітні заходи. Доброю традицією для бібліотеки стало проведення свята «Посвята в читачі» та ін. Пробуджуючи дитячі душі для розуму та добра, М. Маковійчук виховує в дітях бережливе ставлення до книг, не забуваючи при цьому про інформаційні технології. Неодмінними помічниками для сільського бібліотекаря є волонтери – директор сільського Будинку культури Т. Поліщук і серебрівчанин А. Книш. Т. Поліщук провела для першокласників невеличкий майстер-клас з використанням комп’ютера] / А. Гаврилюк // Слово Придністров’я – 2014. – 6 черв. – С. 8.

Куцкір, О. Проект «Бібліотека йде в люди» : [така форма роботи в останні роки стала популярною для Хмільницької районної бібліотеки для дорослих, яка проводиться в рамках програми «Бібліоміст». Мета проекту – ознайомити мешканців Хмільника, жителів району і відпочиваючих з можливостями сучасної бібліотеки та залучити нових користувачів] / О. Куцкір // Життєві обрії. – 2014. – 6 черв. – С. 3.

Сорокова, Л. Театралізоване свято «Прощай, Букварику!..» : [в Тульчинській районній бібліотеці для дітей відбулося свято «Прощай, Букварику!» з учнями 1 Б класу ЗШ № 1 І-ІІІ ст. Учасники свята є членами клубу «Барвінок», створеному при районній бібліотеці для дітей. Бібліотекар В. Ніцак розповіла всім присутнім про дитячу бібліотеку, а також провела з дітьми гру «Впізнай букву». Гостями цього свята був танцювальний колектив «Сюрприз». Діти виконали танцювальну композицію з мультфільму «Маша і ведмідь». На закінчення дітям вручено грамоти, дипломи] Л. Сорока // Тульчин. край. – 2014. – 11 черв. – С. 4

Позур, Ю. В Морозівській бібліотеці : [5 червня учні 2-4 класів Морозівської загальноосвітньої школи Мурованокуриловецького району завітали в сільську бібліотеку, де для них бібліотекар Т. Гоц підготувала бібліотечний урок під назвою: «Дім без книги, як день без сонця». Мета уроку – виховувати у дітей любов до книги та бережливе поводження з нею. Активну участь у проведенні бібліотечного уроку взяли: К. Школьна, В. Чемериський, І. Юзвак, К. Погребенко, Ю. Трачук] / Ю. Позур // Наше Придністров’я. – 13 черв. – 2014. – С. 4.

13 червня в центральній районній бібліотеці смт Томашпіль відбувся конкурс WikiDay в рамках проекту «Вікіпедія» спільно з програмою «Бібліоміст». Учасники змагалися в написанні краєзнавчих статей до відомої у світі електронної енциклопедії. Серед них – знані в районі історики-краєзнавці: І. Бабій, П. Антонишин, О. Пшенична, М. Моргун, Г. Мельник, Г. Стовпець, а також бібліотечні працівники: В. Дідик, Л. Дудник, Л. Максимець, Г. Філіпенко. Надавала допомогу в організації заходу команда бібліотекарів, яка створила найбільш сприятливі умови в організації конкурсу. До заходу був підготовлений інформаційний стенд «Долучайся до WikiDay!». Учасники ознайомилися з книжковою виставкою на тему: «Стань автором Вікіпедії! В бібліотеці – це можливо!», краєзнавчими матеріалами: «Наш край в книгах, періодиці, усних історіях, електронних виданнях», ювілейними збірниками «Томашпільщина» у 2-х виданнях, книгами місцевих авторів, списком корисних посилань на тему: «Томашпільщина. Наш край в електронних виданнях».Учасники конкурсу поділилися думками з приводу висвітлення зібраних краєзнавчих матеріалів в українській версії Вікіпедії та взяли участь у написанні статей до цього електронного видання.

13 червня Гайсинська районна дитяча бібліотека організувала пізнавально-оглядові екскурсії під назвою «Чарівне царство книжок». В світлому та затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекали бібліотекарі, які завжди раді своїм відвідувачам. До бібліотеки завітали учні пришкільних таборів. Бібліограф дитячої бібліотеки Н. Терпецька розповідала дітям про роль та значення бібліотеки в житті дітей. Була презентована виставка-реклама нових книг «Книжкові мандри», маленьким читачам було надано поради, як правильно читати книги та роздано пам’ятки справжнім книголюбам.

 

16 червня з метою залучення дітей до читання влітку відділ обслуговування дітей Бершадської районної бібліотеки розробив програму літнього читання «Барви сонячного літа», де заплановано безліч цікавих різноманітних заходів з популяризації книги. Початок веселого галасливого літа розпочався проведенням флеш-мобу з вихованцями дитячо-юнацької спортивної школи на стадіоні «Колос», мета якого – привернути дітей до читання, книги та спорту. Маленькі спортсмени ознайомились з бібліографічним оглядом літератури «Спортом займайся – здоров’я набирайся» та взяли участь в вікторині «Футбол – гра мільйонів». Презентацію бібліотеки проведено для вихованців пришкільного табору «Романтика» ЗОШ № 1. Учні 6, 7, 8 класів ознайомились з історією створення бібліотеки, її відділами, фондом, правилами користування. Із задоволенням переглянули лялькову виставу «Звірята лікують книгу» учні 1-4 класів пришкільного табору «Зодіак» ЗОШ № 3. Юні «читайлики» взяли участь в складанні літературних пазлів «Калейдоскоп літніх квітів» та у фотоконкурсі «Сфотографуйся у найдивовижнішому місці з книгою». Презентацію читального залу та гру-конкурс «Читати – все знати» підготували для учнів бібліотекарі Н. А. Сидоренко та Н. В. Лева. Діти ознайомились також з дитячими енциклопедіями, журналами, виставкою дитячих малюнків. Різноманітні бібліотечні заходи не залишили байдужими читачів.

16 червня на базі Вінницької міської бібліотеки-філії № 11 запрацював проект «Бібліоняня», який допоможе організувати інтелектуальний, культурний та творчий розвиток дітей, надасть вільний час їх батькам, а також створить сприятливі умови для соціальної адаптації дітей та розвитку інтелекту, творчих здібностей. За словами заступника директора Департаменту культури, начальника відділу культурно-мистецьких закладів Г. Ковальчук, у Вінниці відбувається постійний пошук нових форм бібліотечної роботи. За допомогою цього проекту організатори прагнуть залучити до бібліотек більше як дітей, так і їх батьків. Адже тут вони зможуть не тільки читати, а й спілкуватися за інтересами. Працівники бібліотеки в рамках проекту «Бібліоняня» проводитимуть: голосні читання творів для дітей, з подальшим інсценуванням, вивчення букв, складання складів та слів з кубиків, складання пазлів, мозаїки, конструктора, гру в лото, створення аплікацій з паперу, природних матеріалів та круп, малювання, графіку, ліплення із пластиліну, солоного тіста та глини, вирізання витинанок, створення текстильної іграшки, розмальовки, відгадування загадок, вивчення віршів, виконання пісень під караоке, читання звукових книжок-іграшок, перегляд мультфільмів та тематичних пізнавальних передач.

 

17 червня відбулися урочистості з нагоди 100-річного ювілею бібліотеки-філії № 1 ім. Н. Крупської, яка є одним зі структурних підрозділів Вінницької міської централізованої бібліотечної системи та однією із найстаріших книгозбірень у місті. У заході взяли участь представники міської влади, колеги, друзі та відвідувачі книгозбірні. Від міської ради колектив бібліотеки-філії № 1 нагородили Почесною грамотою та сертифікатом на придбання цінного подарунка, а саме – телевізора. Також працівники закладу отримали подяки від Департаменту культури міської ради, грамоти Централізованої бібліотечної системи та подарунки. Було й чимало подарунків від друзів закладу, наприклад, відомий вінницький художник Ф. Панчук подарував власноруч виконану картину, на якій він зобразив приміщення бібліотеки.

 

Шпіник, Л. На комп’ютерні посиденьки – до бібліотеки : [розмова з бібліографом центральної бібліотеки м. Ладижин Л. Шпеник про користування мережею Інтернет у їхньому закладі] / Л. Шпеник ; розмову вела К. Самошевська // Нове місто. – 2014. – 19 черв. – С. 10.

Поезії рудої киці : [таку назву має книжка дитячої поетеси з м. Київ А. Антюх, презентація якої відбулася в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей. Захід відвідали школярі початкових класів шкіл міста, інші любителі віршованого слова. Розпочала зустріч бібліотекар О. Харченко. Проводила захід бібліотекар-краєзнавець Ю. Весна] // Трудова слава. – 2014. – 19 черв. – С. 5.

20 червня в Інтернет центрі Тростянецької центральної районної бібліотеки пройшла акція «Україна – єдина і неподільна!». Під час акції користувачі на двох жовто-блакитних полотнищах писали свої побажання Східній та Західній Україні і українцям, потім символічно ці полотнища зшили. Цією акцією користувачі Інтернет-центру посилають повідомлення всьому світу, що вони патріоти своєї держави. Вони єдині у своїй любові до рідного дому, до землі, по якій ходять, яку люблять всім серцем і душею. Українців є за що поважати, з ними треба рахуватися, і наша країна – Україна! Маленька кримчанка І. Булгакова разом зі своєю мамою (вони на даний час є переселенцями з Криму) теж залишили своє побажання на прапорі України. Інна написала: «Хочу, чтобы все любили Украину! Счастья детям!».

Вартанович, Н. Зустріч з краєзнавцями : [в Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці 6 червня відбулась зустріч слухачів обласних курсів бібліографів-краєзнавців Вінницької області. З презентаціями виступили директор Г. Головенко – «З історії Могилів-Подільської районної бібліотеки» та методист Н. Вартанович – «Створення та використання краєзнавчих ресурсів у роботі Могилів-Подільської районної бібліотеки», під час проведення яких найбільше уваги було приділено темі: «Бібліотечне краєзнавство – шлях до об’єднання громади». Зацікавив присутніх проект «День односельчанина в бібліотеці», робота до 1000-річчя Лядівського монастиря, робота над фольклорним літописом району та ін.] / Н. Вартанович // Слово Придністров’я. – 2014. – 20 черв. – С. 6.

24 червня Вінницька бібліотека-філія № 11 за сприяння фотоклубу «Обрій» оголосили фотоконкурс на тему «Вінницькі книгомани». Метою конкурсу є популяризація книги і читання, залучення до участі у фотоконкурсі талановитих фотолюбителів-аматорів та надання можливості реалізувати своє прагнення показати Вінницю як місто, що читає. Роботи на конкурс приймаються до 14 вересня 2014 р. Переможців оголосять на наступний день, а на 30 вересня заплановано проведення підсумкової фотовиставки.

24 червня в читальній залі Бершадської районної бібліотеки було проведено презентацію книг директора загальноосвітньої школи № 1, дослідника-краєзнавця Г. О. Погончика «Джерело знань. Бібліотеки Бершадщини», «Бершадщина: з минулого – в майбутнє», а також книги, написаної в співавторстві з І. Кацапом ( президентом Асоціації в’язнів гетто і концтаборів з колишнього СРСР, редактором журналу «Вісник» (США) «Кровоточащая рана».

Зоренко, В. Від Бога вчитель і поет : [24 червня в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-спогад до 75-річчя від дня народження талановитого поета Подільського краю В. Глови, що зібрав членів міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно». Під час заходу прозвучали вірші В. Глови та спогади про співпрацю та особисте спілкування з поетом. Працівники бібліотеки підготували перегляд літератури про життя і творчість відомого земляка за назвою «Золоті струни душі»] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 27 черв. – С. 6.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

1 червня у відділі мистецтв відбулася презентація персональної виставки живопису художниці-початківця А. Ольшанської «Мої коні —поезія в русі...». Це серія художніх робіт автора на тему коней, їх потужності, краси, грації, динаміки, швидкості, унікальності. Автор тонко відчуває динаміку руху коня. Феномен творчої біографії А. Ольшанської полягає ще й у тому, що більша частина її життя пов’язана безпосередньо з кіньми. Ще з дитинства Анну вабила грація цих тварин. Поєднання двох сфер діяльності: коневода та живописця , відкрило унікальну можливість створення подібного проекту, що є лише початком масштабного художнього дослідження теми. Художниця-початківець Анна Ольшанська представила 19 своїх робіт.

 

2 червня31 серпня Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А.Тімірязєва проводить акцію «Бібліотека виходить в місто». На прибібліотечному майданчику (по вул. Артинова) у спеціально облаштованому наметі можна записатися до бібліотеки, переглянути нові цікаві книги, журнали, газети, отримати Інтернет-довідку, консультацію бібліотекаря, дізнатись про гуртки, клуби, що діють у бібліотеці, або й просто перепочити чи поспілкуватися зі своїми знайомими.

 

4 червня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва спільно з Генеральним Консульством Республіки Польща у Вінниці презентувала фотовиставку «Від «Солідарності» до «Круглого Столу». Фотовиставка, представлена у світлинах Еразма Цьолкі, розповідає про історію руху «Солідарність»: від паломництва Іоанна Павла ІІ, повстання у Ґданську, введення воєнного стану до засідань «круглого столу». Саме результатом цих подій стали перші демократичні вибори у Республіці Польща.

 

5 червня у відділі мистецтв відбулася творча зустріч з науковцем, письменником, перекладачем латиської літератури Ю. Садовським, якого знають і як оригінального поета: він автор кількох поетичних збірок, член кількох творчих спілок, зокрема – Спілки письменників Латвії. Ведучим зустрічі був постійний користувач бібліотеки, письменник Віктор Мельник.

6 червня у відділі рідкісних і цінних видань репрезентовано виставку-персоналію «І славен буду я...», присвячену 215-й річниці від дня народження О. С. Пушкіна – поета, драматурга та прозаїка, реформатора і творця сучасної російської літературної мови, автора критичних та історичних творів. До уваги користувачів – унікальні видання творів письменника ХІХ – початку ХХ ст. російською і українською мовами. Ще за життя О. Пушкіна його твори українською перекладали Л. Боровиковський і Є. Гребінка, а згодом – С. Руданський, П. Грабовський, М. Старицький, І. Франко. XX століття до сузір’я перекладачів творів поета вписало імена М. Рильського, М. Зерова, М. Вороного, В. Сосюри, Б. Ткаченка та ін., що представлені на літературній експозиції. Цікавим є видання пушкінських поезій, яке побачило світ у Вінниці 1937 р., перекладених нашими земляками-літераторами, серед яких: К. Андрійчук, В. Речмедін, В. Тарногородський.

 

12 червня в читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулась презентація книги «Іполит Зборовський.


Хроніка культурного життя Вінниччини
Червень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше