ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

24 березня в Мурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень», відбулося літературно-мистецьке свято «Вінок шани і пісень Великого Кобзаря», з нагоди 200-річчя від дня народження славетного сина і Пророка Тараса Григоровича Шевченка. З вітальним словом до всіх присутніх звернулися: заступник голови РДА М. Невлад та голова районної ради Т. Кубов. Святковий концерт підготували творчі працівники районного Будинку культури. Під час концерту було вдало підібрано відеоряд, з якого глядачі мали змогу дізнатися більше про життя та творчість Тараса Шевченка. В картинній галереї оформлена виставка декоративно-прикладного мистецтва «Вінок Кобзарю», де представлені роботи майстрів району.

25 березня колектив Маньковецької школи Барського району у місцевому Будинку культури провели свято «Ми тебе не забудем, Тарасе!», приурочене 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Учні читали уривки з творів Т.Г. Шевченка: «Причинна», «Мені однаково…», «І золотої, й дорогої», «Доля», «Мені тринадцятий минало», «Над Дніпровою сагою», «Тече вода в синє море», «Садок вишневий коло хати», «Зацвіла в долині червона калина», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої…», «Зоре моя вечірняя», «Заповіт» та ін. Відбулась інсценізації уривків з поеми «Катерина», вірша «Мені тринадцятий минало». Також лунали пісні на слова Кобзаря. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв «Небесної сотні».

27 березня на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проведено педагогічні читання «Слово, пісня, душа Кобзаря – ви окраса й суть мого життя», приурочені 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. З вступним словом виступила головний спеціаліст відділу освіти Бершадської РДА Р. Руденко, відмітивши ті заходи, які були проведені у навчальних закладах району. Про життєвий і творчий шлях Т. Шевченка учасникам педагогічних читань презентувала бібліотекар Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Т. Мараховська. Учитель української мови і літератури Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 С. Ковальська розповіла про його педагогічні погляди, учитель української мови і літератури Крушинівської ЗОШ І-ІІ ступенів Г. Кулик – про сім’ю та сімейне виховання у творчості Шевченка, а вчитель української мови і літератури Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів І. Корнелюк розповіла про любов Т. Шевченка до дітей. Прозвучали вірші Великого Кобзаря у виконанні заслуженого працівника народної освіти М. Джужука та учнів місцевих шкіл.

«Шевченкове слово сяє у віках» : [під такою назвою відбулося свято у сільському клубі с. Придністрянське Ямпільського району, присвячене 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Учні місцевої школи читали вірші Т. Шевченка, співали пісні на його слова та виконали виставу за мотивами творів та біографії поета. У виконанні учасників художньої самодіяльності пролунали пісні на слова Великого Кобзаря: «Думи мої, думи мої…», «Гей ви, козаченьки», «Реве та стогне Дніпр широкий» та ін.] // Ямпіл. вісті. – 2014. – 28 берез. – С. 4.

Караулан, М. І звучав «Заповіт» аж сімома мовами світу! : [в смт Тиврів відбувся щорічний районний конкурс учнівської творчості, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Конкурс складався з трьох частин. У першій номінації «Шевченкіана у малюнках», школярі намагалися найбільш точно відтворити духовний світ Великого Кобзаря. У другій номінації «Художнє читання» юні шанувальники поетичного слова мали змогу продемонструвати знання творів Т. Шевченка. Акторську майстерність учасники продемонстрували у номінації «Інсценізація творів». Всіх учасників районного конкурсу відзначено подяками за участь] / М. Караулан // Маяк. – 2014. – 28 берез. – С. 8.

31 березня у Хмільницькій центральній районній бібліотеці організовано ретро-перегляд видань Т. Шевченка з приватних колекцій під назвою: «Книги Шевченка поза часом». Довоєнним виданням «Драматичні твори» та «Вибрані твори» належить особливе місце, тому що під час Великої Вітчизняної війни на фронті бійці черпали з них силу і мужність. Велику увагу читачів привертає факсимільна книга «Три літа». Хоча це лише точна копія безцінної книги Т. Шевченка, але як багато вона може розповісти про самого автора, про епоху, в якій він жив. Перегляд був би не повний без Шевченківського «Кобзаря», який був і буде найціннішою книгою для українців.

31 березня до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка в Погребищенській центральній районній бібліотеці підготовлено книжкову виставку-подорож «Стежки Тараса Надросянським краєм» для більш ширшого ознайомлення з тими куточками Погребищини, де побував Великий Кобзар. Перший розділ виставки «Подорож Шевченка нашим краєм» знайомить користувачів з історією та пам’ятниками старовини тих населених пунктів, через які проїздив поет. На першому плані розділу карта-маршрут експедиції «Тарас Шевченко на Вінниччині», де виділено маршрут Погребищенським краєм. Другий розділ виставки «Надросянська Шевченкіана» знайомить користувачів з відомими людьми вихідцями з Погребищени, які в своїй діяльності не раз зверталися до життя та творчості Великого Кобзаря, це: заслужений художник УРСР Ф. Глущук, літературознавець, фольклорист, письменник І. Єрофеїв, видатний хоровий диригент, заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист СРСР О. Міньківський, оперний співак, народний артист УРСР та СРСР А. Кочерга та ін.

До 200-річчя від дня народження Т. Шевченка, в академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею триває виставка ілюстративної графіки О. Пелешка «Гортаючи сторінки «Кобзаря»…». На виставці представлено 25 творів, виконаних в оригінальній авторській техніці «сграфіто-графіки», джерелом натхнення яких стали вірші Великого Кобзаря. Це вже п’ята персональна виставка майстра. Ранні роботи О. Пелешко виконані у 1990-ті рр., а серія з 11-ти дощок у період 2013-2014 рр.

Олександр Пелешко народився у м. Тульчин Вінницької обл., навчався в художній студії при районному Будинку культури. Згодом закінчив Львівський поліграфічний інститут ім. Івана Федорова (зараз Українська Академія друкарства), співпрацював з видавництвом «Веселка». З 1986 р. майстер є учасником скульптурних пленерів у с. Буша на Ямпільщині. Ряд його робіт знаходяться в Державному музеї-заповіднику «Історична Буша», інші прикрашають сади і парки в різних куточках країни і поза її межами. О. Пелешко є автором пам’ятного знаку, присвяченого Чорнобильській трагедії у м. Ямпіль. Ілюстрації до «Кобзаря» виконані в авторській техніці, яка поєднує в собі монументальну техніку сграфіто і станкову графіку – гратографію. Автор назвав її умовно «сграфіто-графією». Вона полягає в тому, що на дерев’яну основу шарами наноситься фарба різного кольору. Далі, поступово знімаючи один шар за іншим, художник створює потрібну кольорову гаму, штрихуванням викарбовує об’єм. Окрім оригінальної техніки, роботи відрізняються яскравою образністю, національним колоритом, ефектною композицією.

З нагоди відзначення 200-річного ювілею від дня народження Т.Г. Шевченка, Вінницька районна бібліотека продовжує проводити низку різнопланових заходів. Протягом березня-травня оголошено районний конкурс на кращий захід щодо популяризації творчості лауреатів Національної премії України ім. Тараса Шевченка за період 2000-2012 рр.: «І возвеличимо на диво, і розум наш, і наш язик…». У фондах бібліотек багато творів лауреатів Національної премії ім. Т. Шевченка, тому даний конкурс і має сприяти більш детальному ознайомленню з їх творчістю та розкриттю таланту. З 17 березня конкурс розпочав свою роботу. Працівники бібліотеки-філії с. Вінницькі Хутори розповіли про творчість лауреата Національної премії ім. Т Шевченка 2009 р. – Віктора Наконечного, уродженця Подільського краю. Самобутній художник, майстер народного мистецтва, заслужений майстер народної творчості України у своїх картинах намагається передати життєдайну ауру подільських обрядів, символіку народного мистецтва і реалії людського буття. Шевченківську премію він отримав за серію картин «Краю мій сонячний». У бібліотеці-філії с. Щітки на тематичному вечорі мова йшла про мистецтвознавця, активну дослідницю українського мистецтва, зокрема вишивки – Тетяну Кару-Васильєву. Вона написала майже 20 різноманітних робіт про це чудове народне мистецтво. Серед її надрукованих праць найвищу оцінку, Шевченківську премію 2012 р., отримала книга «Історія української вишивки». Незабаром роботи по розкриттю творчості лауреатів Шевченківської премії презентують бібліотеки-філії сіл Бохоники, Горбанівка, Дорожне, Лука-Мелешківська та смт Стрижавка.

Протягом березня у секторі журнальної періодики Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва експонувалася виставка журнальних публікацій «Творчість Шевченка: діалог поколінь», де висвітлено дослідження зв’язків творчості Великого Кобзаря та сучасників, які по-новому інтерпретують деякі його поезії. Це допоможе глибше зрозуміти феномен Тараса Шевченка і чіткіше уявити загальну картину духовного обличчя того часу.

До відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, в ефірі Томашпільського районного радіо протягом 2013 року проходила акція «Томашпільщина читає «Кобзаря»». Щоп’ятниці впродовж року в ранкових радіопрограмах з вуст жителів району звучало Шевченкове слово. Першими до поетичної естафети долучились працівники районної газети та радіо Н. Волошина та В. Залюбівська. Шевченкова поезія не залишила байдужими і студентську молодь: в ефірі районного радіо декламували вірші українського Пророка студент Київського медичного університету, томашпільчанин О. Дружинін, студенти Тульчинського училища культури О. Кукурудза та В. Чухіль. Найактивнішу участь в акції «Томашпільщина читає «Кобзаря» взяли вихованці Томашпільського дитсадочка «Сонечко». Разом зі своїми матусями, бабусями та вихователями малюки вивчили багато віршів, автором яких є Тарас Шевченко. Акція триватиме впродовж 2014 року.

З нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в Калиновському районі проведено низку тематичних заходів. А саме: ІІ (районний етап) Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості; І тур «Шевченкова весна у пісні й слові не зів’яне» районного літературно-мистецького фестивалю «Могутня Вкраїна, в якій наша сила – це геній Шевченко, він нації крила», який включає проведення тематичних вечорів, концертів, вистав, лекцій, бесід, «круглих столів»; науково-практична конференція «Тарас Шевченко – геніальний поет, художник, борець за щастя українського народу»; ІІ тур «Уклін земний священній кручі, де тінь Тараса на віки віків» районного літературно-мистецького фестивалю «Могутня Вкраїна, в якій наша сила – це геній Шевченко, це нації крила», який включає зональні територіальні огляди колективів художньої самодіяльності закладів культури району. Відповідні заходи проведено в закладах освіти району: літературні тижні; конкурси на кращого знавця творів Т. Шевченка; літературно-мистецькі композиції «Вінок слави Кобзареві»; відкриті уроки; Шевченківські читання; тематичні експозиції, книжкові виставки; уроки-змагання; вікторини. Розроблено бінарні уроки: «Велич і безсмертя великого генія українського народу Т.Г. Шевченка», «Шевченко і Поділля», «Культ народу в творчості Т.Г. Шевченка», «Тарас Шевченко в національно-визвольному русі», сценарії літературно-музичних композицій: «Народ шукає в геніях себе», «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», Шевченківське свято «Вклонімося Кобзарю», «Я на сторожі коло їх поставлю слово» та ін.

У закладах культури Томашпільського району з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка відбулися тематичні заходи: турнір знавців творчості Т. Шевченка «Читаємо Тараса, учимося в нього» провела Антонівська сільська бібліотека. У Вилянській сільській бібліотеці відбувся усний журнал «Тарас Шевченко – великий син українського народу». В Пеньківській сільській бібліотеці для дітей проведено літературну годину «Шевченкові думи переживуть віки», під час якої учасники ознайомилися з життєвим і творчим шляхом поета, дізнались, як Тарас навчався у дяківській школі, як у нього прокинувся талант до малювання та до написання віршів, про пісні Кобзаря, що стали народними. Учасники заходу із задоволенням декламували вірші та уривки з «Кобзаря», відповідали на запитання вікторини «Знавці життя і творчості Шевченка». У бібліотеці оформлено книжкову виставку «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». В Олександрівській сільській бібліотеці відбувся літературний вечір «У Шевченковій світлиці».

У рамках відзначення 200-ліття великого українського письменника, художника та активного громадського діяча Т. Г. Шевченка в Шендерівській ЗОШ І-ІІ ст. Чернівецького району відбувся ряд літературно-мистецьких виховних заходів, зокрема: мовно-літературний конкурс ім. Т. Шевченка, усний журнал «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудьте…», конкурс дитячого малюнка «Слово Шевченка оживає», мистецька вітальня «Шевченко – художник», виховні години, поетичні хвилинки поезії Кобзаря, конкурс декламаторів. Завершилося вшанування пам’яті поета колективним святом «Ми тебе пам’ятаємо, Тарасе», у якому активну участь взяли учні 5-9 класів. Представлено головні віхи життєвого і творчого шляху Кобзаря, інсценування фрагментів з творів Т. Шевченко: «Катерина», «Наймичка», «Мені тринадцятий минало», С. Васильченка «У бур’янах». Школярі виконували пісні на слова Т. Шевченка, декламували його невмирущі і завжди актуальні рядки з поеми «Сон», послання «І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм…» тощо. Підведено підсумки роботи по відзначенню ювілею великого митця, визначено переможців конкурсів та найактивніших учасників. Кожен учасник отримав у нагороду диплом-відзнаку за виявлені старанність, активність та зайняті призові місця у конкурсах.

До 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка на Іллінеччині відбулися тематичні заходи, зокрема: Іллінецька центральна районна бібліотека облаштувала книжково-ілюстративні виставки: «Вічний як народ», «Тарас Григорович Шевченко. Життя. Творчість. Світогляд». Матеріали, представлені на них, ознайомили користувачів з творчим та життєвим шляхом Кобзаря, відкрили нові грані його невичерпного таланту. У рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у бібліотеці відбулась презентація нової книги А. Бойка «Живий Кобзарів силует», до якої увійшли цікаві замітки автора про перебування Тараса Шевченка на Іллінеччині (с. Жорнище) та низка авторських поезій, пісень. У районній бібліотеці для дітей відбувся літературно-музичний вечір «У вінок пам’яті Кобзареві». Вдалим доповненням до заходу стала книжково-ілюстративна виставка: «Тарас Григорович Шевченко: людина поет, художник». Книги, представлені на книжково-ілюстративній виставці: «Літопис долі Кобзаря», познайомили юних користувачів з життєвим та творчим шляхом поета, його літературним та живописним доробком. Один з розділів виставки доповнено дитячими малюнками-ілюстраціями до творів Т.Г. Шевченка. До заходів долучилися й бібліотекарі міської та сільських філій. У приміщеннях бібліотек оформлені книжково-ілюстративні виставки, перегляди літератури, виставки-портрети: «Жива душа поетова святая», «Тарас Григорович Шевченко – син нашого народу», «Із Шевченком у серці», «Вічне, живе Шевченкове слово», «Іду з дитинства до Тараса», «Сторінками Великого життя», «Тарас Григорович Шевченко – народний поет» та ін. Було проведено бесіди, години спілкування, вечори-портрети з дітьми та молоддю: «Маленьким про Великого Тараса», «Дитинство Тараса Шевченка», «Є у Шевченка дата народження, дати смерті в поета нема», «По життєвих дорогах Кобзаря», «Шевченко – поет, художник, громадянин», літературні читання: «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», «Тарасове слово – безсмертне», виставки малюнків: «Шевченкові герої очима дітей», «Тарасова стежина» та ін.

До 70-річчя визволення Вінниччини

 від німецько-фашистських загарбників

   

Естафета прийде в район 14 березня : [нещодавно відбувся пленум ради районної організації ветеранів України, на якому йшлося про проведення естафети «Слава визволителям України», присвяченої 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Естафета проводиться з метою поширення серед населення, в першу чергу серед молоді, правдивих відомостей про події ВВв, протидії фальсифікації вітчизняної історії, збереження історичних пам’яток, виховання почуття поваги й вдячності поколінню ветеранів війни і праці, солдатським вдовам. Розпочалася естафета 14 лютого у Луганську і закінчиться 28 жовтня в Ужгороді. Під час передачі естафети проводиться мітинг-реквієм, передаються символи естафети, проводиться обмін короваями, відповідною атрибутикою. Вінниччина буде зустрічати естафету 14 березня у селі Ставки Бершадського району. По завершенню Всеукраїнської естафети «Слава визволителям України» відбудуться урочисті збори у м. Київ. Символи і документацію естафети передадуть до Національного музею Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років] // Тростянец. вісті. – 2014. – 6 берез. – С. 6.

12 березня до відзначення 70-ї річниці визволення Липовеччини від німецько-фашистських загарбників в центрі м. Липовець, біля Меморіалу Слави, відбувся урочистий мітинг. Вшанувати пам’ять полеглих воїнів за визволення району прийшли представники органів влади, ветерани війни, громадськість міста та представники ЗМІ. В ході мітингу перед присутніми виступили голова районної організації ветеранів війни, праці та Збройних Сил України М. Грушко, перший заступник голови райдержадміністрації С. Кропивницький, голова районної ради Ю. Науменко та міський голова м. Липовець М. Майданюк. Пам’ять загиблих героїв присутні вшанували хвилиною мовчання, до підніжжя меморіалу покладено вінки та квіти.

12 березня в приміщенні обласної державної адміністрації відбулося засідання організаційного комітету, за участю заступника голови облдержадміністрації Л. Спірідонової. Про урочисті заходи в рамках відзначення 70-ї річниці визволення Вінниччини від фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та хід проведення в області Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» під час зібрання повідомив присутнім заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації В. Лазаренко. За його словами, в регіоні естафета стартувала ще 28 грудня 2013 року в Козятинському районі. 14 березня на кордоні між Кіровоградською і Вінницькою областями відбудеться зустріч делегацій ветеранів, керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. Цього дня в місті Бершадь пройде мітинг-реквієм та передача штандартів 2-го Українського фронту і фотоальбому від Кіровоградської делегації. Підсумовуючи зібрання заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова зауважила, що у центрі уваги відзначення Дня визволення Вінниччини є його ветерани. А таких нині в регіоні проживає 70,8 тисяч осіб.

12 березня на базі Стражгородської ЗОШ І-ІІ ступенів Теплицького району відбувся  урок пам’яті «В боях кувалась Перемога», приурочений 70-й річниці визволення Теплицького району від фашистських загарбників. У заході взяли участь: голова села М. Григоренко, ветеран Великої Вітчизняної війни А. Поліщук, учні 5-9 класів. Педагог-організатор школи Н. Чеканова розповіла про підпільну боротьбу на території Тепличчини в часи Великої Вітчизняної війни. Учні презентували присутнім усний журнал «На безіменній висоті», присвячений постаті Героя Радянського Союзу, уродженця села Стражгород, П. Плотнянському. Цікавою для дітей була розповідь ветерана-односельця А. Поліщука, який щиро ділився своїми спогадами про страшні роки війни. На завершення всі учасники заходу поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам в с. Стражгород та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

13 березня, в день визволення Іллінецького району від фашистських загарбників, відбувся мітинг-реквієм біля Меморіалу Славу у м. Іллінці та передача Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». У мітингу-реквіємі, присвяченому 70-річчю визволення району, взяли участь: керівники району та міста, голови ветеранських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни, сільські та селищний голови, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ міста, студентська та учнівська молодь. Хвилиною мовчання вшанували учасники мітингу світлу пам’ять тих героїв, які полягли у роки воєнного лихоліття, визволяючи рідний край. До Меморіалу Слави лягли квіти вдячності та шани, тим, кому немає забуття… В урочистій атмосфері було проведено передачу Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України», яка передається поетапно по ходу бойових дій за звільнення територій України та Вінницької області. Голови районних ветеранських організацій Оратівщини, Іллінеччини, Липовеччини розповіли про символічне значення естафети та про ті заходи, які були проведені у рамках відзначення 70-річчя визволення цих районів від фашистських окупантів.

  

13 березня виповнилося 70 років від дня визволення Погребищенського району від фашистських окупантів. Цього дня у м. Погребище відбувся мітинг з нагоди передачі Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Ветеран, інвалід Великої Вітчизняної війни П. Письменний, ветеран, інвалід Великої Вітчизняної війни М. Довгополюк, спеціаліст взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату райдержадміністрації М. Бердиш та голова Студентського парламенту Погребищенського медичного коледжу А. Бойчук здійснили забір землі з братської могили. Друга частина заходу відбулася на межі Погребищенського та Оратівського районів, де за участі голови райдержадміністрації Г. Притули, голови районної ради С. Скарбовійчука, голови районної організації ветеранів України Н. Сінкевич, представників громадськості, ЗМІ було урочисто передано гільзу з землею та атрибути естафети делегації Оратівського району.

13 березня урочистим мітингом, біля Вічного вогню у м. Гайсин, відзначили жителі міста 70-річчя визволення міста і району від німецько-фашистських загарбників. Ветеранами війни і праці Збройних Сил України, дітьми війни, трудівниками тилу, керівництвом міста і району та представниками трудових колективів, громадських організацій, студентами і шкільною молоддю було покладено вінки й квіти до обеліску, прозвучали виступи аматорів художньої самодіяльності. Відкрив мітинг міський голова А. Гук. Також до ветеранів та усіх присутніх звернулися: голова районної ради С. Сікорський, перший заступник голови райдержадміністрації В. Вітюк, почесний громадянин міста і очевидець буремних знакових подій, письменник С. Боровиков, члени керівництва ветеранських організацій району М. Галузинський та М. Головатюк. Відбулася передача Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України»: капсулу, що привезли з смт Теплик, доповнили землею з найбільш знакових у період Великої Вітчизняної війни місць Гайсинщини, зокрема урочища Белендіївки та альбом Пам’яті передали представникам сусіднього Немирівського району.

13 березня педагогічний колектив та учні Соболівської ЗОШ, очевидці подій Великої Вітчизняної війни, актив та громадськість села взяли участь у мітингу, присвяченому 70-й річниці визволення Теплицького району від гітлерівської навали. Усі присутні вшанували пам’ять героїв, які полягли в смертельному бою з фашистами, визволяючи землі Тепличчини хвилиною мовчання. Про хід Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» в Теплицькому районі, історичну хронологію звільнення Тепличчини від німецько-фашистських загарбників, необхідності збереження миру виступив перший заступник голови райдержадміністрації А. Ніколайчук. Про важкі роки окупації розповіла присутнім очевидець тих часів, соболівчанка, голова місцевої ветеранської організації М. Шевченко. В знак пам’яті присутні поклали живі квіти до могил тих, хто віддав своє життя рятуючи Батьківщину.

13 березня біля Меморіалу загиблих воїнів у м. Ладижин відбувся урочистий мітинг, з нагоди 70-річчя від дня визволення від німецько-фашистських загарбників. Зі словами привітань до усіх присутніх звернулись в. о. міського голови, секретар Ладижинської міської ради Л. Бучко та голова ради ветеранів А. Прохоров. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів до обеліска Слави.

13 березня біля пам’ятника загиблих воїнів у смт Вороновиця, до 70-річчя визволення селища і району від німецько-фашистських загарбників відбувся урочистий мітинг, за участю керівництва селища та громадськості. Місцеві історики розповіли присутнім про події того часу, підтверджуючи це історичними фактами використовуючи комп’ютерну презентацію. Набрана земля з братських могил разом з усією атрибутикою була передана представникам ветеранських організацій для участі у Всеукраїнській естафеті пам’яті.

13 березня з нагоди 70-ї річниці визволення Хмільницького району від фашистських загарбників у Хмільницькій центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги учителя історії навчально-виховного комплексу с. Великий Острожок Василя Маринича «Пам’ятає світ врятований!». В заході взяли участь: заступник голови Хмільницької районної ради Ю. Дячок, представники райдержадміністрації, голови районної і міської громадської організації ветеранів України В. Каленіченко та А. Лоїк, голови первинних ветеранських організацій району, працівники бібліотечних закладів, активні громадяни району та міста.

14 березня Бершадщина святкувала 70-річчя визволення району від німецько-фашистських загарбників. Відповідні заходи проводилися у всіх населених пунктах району. Завершальним етапом було проведення Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України», яку приймала Бершадщина у сусіднього Гайворонського району. Передача естафети відбулася на межі Кіровоградської та Вінницької областей у с. Ставки Бершадського району, де зустрілися делегації двох областей. Запашним Бершадським короваєм зустріли сусідів заступник Вінницької обласної ради Н. П. Солейко, голова Вінницької обласної організації ветеранів війни Л. Ф. Копецький, перший заступник голови райдержадміністрації В. Е. Ольшевський, заступник голови районної ради В. С. Бондаренко, голова районної організації ветеранів війни і праці В. М. Крамар, начальник відділу культури і туризму РДА Н. М. Герасимчук, сільські голови с. Ставки та с. Джулинка, ветерани та учасники війни, громадськість села та молодь. В урочистій обстановці було передано символи Всеукраїнської естафети пам’яті. Представники делегацій поклали квіти до пам’ятника визволителям у с. Ставки та меморіального знака п’ятій танковій дивізії 2 Українського фронту біля місця форсування р. Південний Буг у березні 1944 року. У м. Бершадь відбувся урочистий мітинг з нагоди 70-річчя визволення району від німецько-фашистських загарбників.

  

14 березня на честь 70-х роковин звільнення Чечельницького району від німецько-фашистських загарбників по усіх територіальних громадах відбулися зібрання за участі керівників органів місцевого самоврядування; представників громадських організацій, політичних партій, районної державної адміністрації, районної ради, навчальних закладів, жителів населених пунктів. Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава визволителям України» першою прийняла громада с. Берізки-Чечельницькі. Перед присутніми виступили голова районної ради Чечельницької організації ветеранів України С. Мазурик та завуч місцевої школи Т. Гулько. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та померлих бійців, усіх, кому випало на долю пережити страшне лихоліття навали фашизму. Завершився мітинг покладанням квітів до пам’ятника полеглих односельців у боях Великої Вітчизняної війни.

14 березня з нагоди відзначення 70-ї річниці визволення Тростянецького району від німецько-фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у районі відбулись тематичні урочисті заходи, покладання квітів до братських могил, пам’ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни та прийом Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України». Участь у заходах взяли: голови територіальних громад району, голови рад сільських ветеранських організацій, представники виконавчої влади району, молодь і громадськість. Після звучання Державного Гімну України відбулося урочисте внесення символів Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України»: штандарту 2-го Українського фронту, альбому Пам’яті та гільзи. Делегацією від кожної територіальної громади району, в символічну капсулу було насипано меморіальну землю від братських могил та пам’ятників, які знаходяться на території району. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих у роки війни та учасників «Небесної сотні» загиблих на Майдані у м. Київ. Також відбулося покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам.

14 березня з нагоди 70-річчя визволення Тульчинщини і Вінниччини від фашистських загарбників в Тульчинському районі відбулися урочистості. В рамках проведення Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» районна делегація з м. Тульчин відвідала м. Немирів, де під час офіційного мітингу отримала атрибути естафети: артилерійську гільзу для забору землі з меморіальних місць, альбоми з документальними та фотоматеріалами, тощо. Під час районних урочистостей з нагоди ювілею визволення м. Тульчин голова районної ради О. Авраменко, перший заступник голови райдержадміністрації В. Побережник, міський голова В. Весняний передали естафету делегації Томашпільського району, яку очолював керівник апарату райдержадміністрації В. Калась. Також відбулося нагородження почесними грамотами групи ветеранів війни та покладання квітів до Меморіалу слави.

14 березня до 70-ї річниці визволення Немирівського району від німецько-фашистських загарбників, жителі міста та району вшанували пам’ять тих, хто віддав власне життя, захищаючи рідну землю. Біля Братської могили у м. Немирів відбувся урочистий мітинг-реквієм в якому взяли участь керівництво району, ветерани, працівники управлінь та відділів райдержадміністрації, вчителі та учні. Серед присутніх були також гості – представники виконавчої влади та керівництво Тульчинської та Тиврівської ветеранських організацій. До присутніх звернулися в. о. голови Немирівської райдержадміністрації А. Долованюк, голова районної ради В. Дзевелюк, заступник міського голови С. Бережок, голова районної організації ветеранів України І. Федоров, голова районної організації дітей війни М. Костюк, керівник Немирівської самооборони, депутат міської ради О. Рибалко. Хор ветеранів ВВв та ветеранів праці виконали музичні твори про героїзм воїнів, що полягли під фашистськими кулями.

14 березня у читальній залі Гайсинської центральної районної бібліотеки відбулась інформаційна година «Тихі зорі вічної пам’яті», присвячена 70-річчю визволення Гайсинщини від німецько-фашистських загарбників. Про визволення Гайсинщини від фашистів, про деякі історичні факти розповів учитель історії СЗШ-інтернат-гімназії, директор краєзнавчого музею Гайсинщини, відомий краєзнавець О. Прокоф’єв. Він також продемонстрував відеопрезентацію, де учасники мали можливість побачити фотографії, акти, карти та інші документи часів Великої Вітчизняної війни. Про ті трагічні і переможні роки звучала поезія у виконанні Т. Каращенко, І. Хілобокової, О. Чорної, О. Шістки та ін.

16 березня у смт Крижопіль відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до Меморіалу загиблим воїнам та до пам’ятників Героям Радянського Союзу О. Бичковському та Р. Сміщуку. У заході взяли участь керівники району, установ, підприємств, організацій, представники осередків політичних партій та громадських організацій, учнівська молодь, жителі району, які вшанували світлу пам’ять тих, хто відстояв мир на землі. До присутніх звернулися голова районної ради А. Стратієвський та голова районної організації ветеранів війни і праці України М. Бажура. Від молоді району виступив учень Крижопільської школи П. Сидорчук. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

17 березня з нагоди 70-ї річниці визволення Томашпільського району від німецько-фашистських загарбників, громадськість району вшанувала пам’ять тих, хто віддав власне життя, захищаючи рідну землю. Участь у заході взяли: ветерани війни, керівництво району, представники трудових колективів та громадських організацій. Також у заході взяли участь заступник голови Чернівецької районної державної адміністрації М. Петровська та голова Чернівецької районної ради ветеранів П. Казюра, які привітала томашпільчан зі знаменною подією. Відбулась передача Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України»: капсулу, що привезли з м. Тульчин, доповнили землею з найбільш знакових у період Великої Вітчизняної війни місць Томашпільщини, а також альбом Пам’яті передали представникам сусіднього Чернівецького району. Артисти районного Будинку культури виконали пісні воєнної тематики.

17 березня на кордоні Ямпільського та Крижопільського районів відбулась передача символів Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава Визволителям України». У заході взяли участь: голова Крижопільської районної ради А. Стратієвський, голова Крижопільської районної організації ветеранів війни і праці України М. Бажура, начальник відділу культури і туризму Крижопільської РДА О. Кройтар, голова учнівського самоврядування Крижопільського району П. Сидорчук, заступник голови Ямпільської РДА М. Марченко, голова Ямпільської районної організації ветеранів війни і праці Г. Красна, начальник відділу молоді та спорту Ямпільської РДА В. Воробець, голова учнівського самоврядування Ямпільського району «Лідер» А. Маріуци. Представники Ямпільщини та Крижопільщини підписали акт прийому-передачі Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України».

17 березня в Ямпільській районній бібліотеці для дітей організовано книжкову виставку «Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій», до 70-річчя визволення м. Ямпіль від німецько-фашистських загарбників. На виставці представлено книги, теку газетних статей «Вони визволяли наш край». Книжкова виставка «Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій» – це світла пам’ять про велич народного подвигу, про нездоланну стійкість, мужність і волю людей, вічна пам’ять про покоління сорокових років, яке ціною власного життя захистило прийдешні покоління.

18 березня до 70-річчя визволення Жмеринського району від німецько-фашистських загарбників у м. Гнівань відбулася Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України», під час якої в урочистій обстановці відбувалась передача капсули з землею від Тиврівського району Жмеринському. Захід відбувся у приміщенні міського історичного музею, за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, керівництва Тиврівського району, представників старшого покоління, місцевої молоді. Гніванський міський голова В. Кулешов, перший заступник голови Тиврівської райдержадміністрації В. Киришов привітали присутніх з сімдесятою річницею мирного життя. Пам’ять про загиблих у війні присутні вшанували хвилиною мовчання. До Меморіалу загиблим, розташованого біля музею, відбуло


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше