ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

7 березня у школі с. Вільшанка Крижопільського району відбулося родинне свято «Вічна слава Пророчому слову, Вічна слава, Тарасе, тобі!», присвячене 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Програма свята була наповнена творами Кобзаря, народними піснями, низкою музичних творів на вірші Т. Шевченка. Окрасою свята стала міні вистава «Така її доля» за мотивами повісті «Наймичка» у виконанні учнів школи.

7 березня з метою вшанування пам’яті великого митця, поета, художника, видатного мислителя Т.Г. Шевченка біля пам’ятника Великому Кобзареві у смт Крижопіль відбувся урочистий мітинг за участі представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, осередків політичних партій, громадських організацій, громадськості району. Аматори районного Будинку культури, школи естетичного виховання, вчителі та учні місцевої загальноосвітньої школи № 2 підготували театралізоване дійство, в ході якого прозвучала розповідь присвячена життю і творчості Тараса Шевченка, відбулась літературно-музична композиція. До пам’ятника Кобзареві покладено квіти від керівників та громадськості району.

7 березня до відзначення 200-ліття від дня народження Кобзаря в актовій залі Тростянецької райдержадміністрації відбулися урочисті заходи присвячені цій даті, за участі керівників району, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та громадськості району. Відбулась тематична літературно-музична композиція у виконанні Капустянського хорового колективу, де прозвучали музичні твори на вірші Кобзаря: «Думи мої, думи», «Реве та стогне Дніпр широкий», також звучали вірші поета, які читали переможці районного конкурсу. Голова районної організації Ветеранів України М. Мельник прочитав поему «Кавказ». На завершення заходу всі присутні виконали Гімн України.

7 березня до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка в актовій залі Тростянецького Будинку дитячої творчості відбулася виставка «Життєвий і творчий шлях Кобзаря», яку організували бібліотекарі Тростянецької дитячої бібліотеки Н. Супрун та А. Олійник. Після виставки розпочався конкурс на кращого читця «Ми чуємо тебе , Кобзарю, крізь століття» за участю 22-х гуртківців. Під час конкурсу прозвучали вірші Т. Шевченка та сучасних авторів про нього. Усі учасники отримали солодкі призи, а переможці – пам’ятні подарунки.

7 березня з метою популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, активізації патріотичного виховання, пов’язаного з іменем видатного митця та з нагоди відзначення 200-річчя від дня його народження, у с. Ілляшівка Тростянецького району, біля пам’ятника Т. Шевченку, відбувся урочистий мітинг. На урочистості завітали: перший заступник голови райдержадміністрації В. Ляшенко, заступник голови районної ради В. Тарасенко, сільський голова Л. Василенко та директор Ілляшівської СЗШ І-ІІІ ст. В. Федоренко. В ході мітингу учні місцевої школи читали вірші та поеми Великого Кобзаря. По завершенню урочистостей учасники мітингу поклали квіти до пам’ятника Т. Шевченку.

7 березня у залі засідань Могилів-Подільської райдержадміністрації відбулись урочисті збори під назвою «Велич Тарасового слова», до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У заході взяли участь: голова районної ради В. Сірант, заступник голови райдержадміністрації О. Кучерук, освітяни, діячі культури та громадськість району, представники ЗМІ. Представники влади району привітали присутніх у залі з цією знаменною для України та її народу датою, зазначивши неоціненну роль Великого Кобзаря для суспільства. Після промов відбулось відзначення громадськості району за популяризацію творчості Т.Г. Шевченка та учасників районного конкурсу художнього читання «Мій Придністровський краю, словом тебе величаю!». Творчі колективи району та аматори народного мистецтва на огляд присутніх представили тематичні пісенні номери та театральні інсценівки за творами Т. Шевченка.

7 березня у Сказинецькому Будинку культури Могилів-Подільського району відбулося свято «Шевченка дух – у кожному із нас» з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. Ведучі свята М. Власик та Т. Ткачук ознайомили присутніх з найцікавішими сторінками життя і творчості славетного Кобзаря. У виконанні жіночого ансамблю «Діброва» прозвучали пісні на вірші Тараса Шевченка: «Думи мої, думи мої», «Зацвіла в долині», «Зоре моя вечірняя», «Реве та стогне Дніпр широкий». У виконанні учнів прозвучали вірші Т. Шевченка: «І виріс я на чужині», «Заповіт», «Катерина» та ін. 11 березня у Сказинецькій СЗШ І-ІІ ступенів вчителем української мови та літератури Н. Бабій проведено літературну композицію «Свіча, запалена від серця». У виконанні учнів звучали уривки з творів: «Наймичка», «Катерина», «Причинна» та ін. Протягом тижня в школі було організовано виставку ілюстрацій до творів Тараса Шевченка «Здається, кращого немає нічого в Бога, як Дніпро та наша славная країна», а також конкурс поезій на тему «Його душа, його пісня не вмре, не загине!».

Ковордан, Ю. Присвячувалось великому Тарасові : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка на Жмеринщині відбувся цикл заходів: конкурс на кращу ілюстрацію до віршів Великого Кобзаря, КВК між учнями 6-7 класів на тему «Йдемо з дитинства до Тараса», проведено день української сорочки, тематичні уроки] / Ю. Ковордан // Жмерин. меридіан. – 2014. – 8 берез. – С. 2.

Лівшун, Н. «Шевченківські дні в березні…» : [під такою назвою у бібліотеці с. Тартака відбулися заходи присвячені 200-річчю від дня народження Т. Шевченка: виставка-вшанування «Великий Кобзар», виставка-портрет «Світова велич Кобзаря», де представлені матеріали про дитинство Тараса, раннє сирітство, навчання, перше кохання, тощо] / Н. Лівшун // Жмерин. меридіан. – 2014. – 8 берез. – С. 4.

9 березня, в ювілейний день народження Тараса Григоровича Шевченка, у м. Вінниця відкрили довгоочікуваний пам’ятник великому українському поету, письменнику та пророку. Експозиція розміщена на площі ім. Т. Шевченка, як це було визначено на сесії Вінницької міської ради. На її відкриття завітали керівники обласної і міської влади, громадські діячі, вінничани та гості міста. Вітаючи присутніх з цією знаменною для України датою та важливою для Вінниці подією голова облдержадміністрації А. Олійник відзначив, що у літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, його безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Зі словами привітання з нагоди 200-річчя Тараса Шевченка та відкриття експозиції в його честь до присутніх звернулись секретар Вінницької міської ради С. Моргунов, голова наглядової ради Благодійного фонду «Велика родина» В. Ульянченко, народний художник України, лауреат Державної премії ім. Шевченка А. Гайдамака, який є автором пам’ятника Кобзарю.

  

9 березня до 200-річчя від дня народження великого українського поета, письменника, художника та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбулася демонстрація фільму «Сон». Це український широкоформатний біографічний художній кінофільм 1964 року, присвячений Т. Шевченку. Фільм знятий режисером В. Денисенком на кіностудії ім. О. Довженка. У фільмі відтворено один з періодів життя Т. Г. Шевченка – від дитячих років до заслання. Фільм було поставлено до 150-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У фільмі розповідається про тяжку долю письменника в часи кріпацтва і неволі. Він відкрив в собі блискучого художника, але з кожним днем у ньому прокидалась ненависть до царського режиму, який роздавлював його, як особистість. Озброївшись пером, він писав вірші, які давали відсіч цьому режиму. Відчуваючи поштовх в цих віршах до повстання простого селянського народу, царська влада вирішила відправити його в заслання, а згодом і в солдати. Він віддав все заради волі України.

9 березня з нагоди святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка Дирекція художніх виставок України провела у Вінницькому обласному художньому музеї художню виставку «Вшановуємо Тараса Шевченка». Експозицію виставки склали двадцять вісім творів живопису та графіки з колекції ДХВУ, які належать двадцяти трьом провідним митцям країни, в тому числі лауреатам Національної премії України ім. Тараса Шевченка, і за своїм змістом та художнім спрямуванням продовжують мистецькі принципи та традиції, закладені Тарасом Шевченком у його творчості, зокрема в альбомі «Живописная Украина». Виставка висвітлювала творчість митців, які ідуть шляхом пошуків через національне до світового мистецтва, осмислюючи надбання національної культури, знаходять сучасні композиційні та колористичні вирішення. Шевченко чимало подорожував по Україні. Вдячні нащадки свято зберігають пам’ять про відвідини Великого Кобзаря. Основна мета виставки «Вшановуємо Тараса Шевченка» – ознайомити громадськість з творчістю провідних сучасних художників країни в тому числі лауреатів Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

9 березня до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею розпочала роботу виставка «Шевченкіана у листівці» з колекції заслуженого художника України В. Козюка. В експозиції виставки представлено сто листівок виданих на початку ХХ ст. (1900-1920-ті рр.) у різних містах тодішніх Австро-Угорської та Російської імперій. Це була «золота доба» поштової листівки, яка стала не тільки неперевершеним витвором образотворчого, фотографічного та поліграфічного мистецтва, а й дієвим способом поширення усього українського. Шевченківська листівка дійшла до нашого часу завдяки справжнім колекціонерам-філокартистам, які збирають україніку. Перша листівка з графічним портретом вийшла 1900 р., згодом у поштових картках виникла ціла портретна галерея, у якій можна знайти імена багатьох відомих художників – К. Трутовського, І. Рєпіна, І. Крамського, Ф. Красицького, Г. Коноваленка, О. Манастирського, О. Богомазова та ін. На листівках можна побачити і могилу поета у Каневі, і види й типи його рідного села, тощо. Виставка охоплює майже всі теми, що включає філокартична Шевченкіана. Крім того – листівка є свідком шани багатьох поколінь українців до Генія і Пророка нації.

9 березня з нагоди 200-річчя від дня народження геніального письменника, пророка, прозаїка, художника, біля пам’ятника Великому Кобзарю у м. Гайсин відбувся урочистий мітинг. Всі небайдужі жителі міста зібралися, щоб вшанувати пам’ять Т.Г. Шевченка. Урочистості розпочалися з покладання квітів від керівництва району, організацій, підприємств, жителів міста. Також присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання героїв «Небесної сотні», які поклали життя за незалежну Україну. Голова районної ради С. Сікорський розповів про стражденне життя Кобзаря, про жертовну любов до України, безкомпромісну боротьбу за пробудження національної свідомості українців. Також до слова була запрошена учитель-методист української мови та літератури, поетеса, прихильниця творчості Т. Шевченка – Г. Витюк, з вуст якої прозвучав вірш присвячений Кобзарю. Після мітингу на сцені районного Будинку культури відбулася літературно-музична композиція «Літопис Кобзаревої долі», за участю творчих колективів міста та району. Пророку української нації було присвячено вокально-хореографічні композиції: «Заповіт» і «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні народного аматорського хорового колективу районного Будинку культури та хорового колективу ветеранів військової служби та праці; «Думи, мої, думи» у виконанні вокального чоловічого тріо РБК; «Зоре моя вечірняя» у виконанні народного аматорського фольклорного колективу РБК; також лунали пісні у виконанні солістів РБК І. Левицького, Б. Капкан та ін.

  

9 березня в приміщенні кінотеатру «Мир» м. Гайсин, працівниками Гайсинської центральної бібліотеки спільно з працівниками районного Будинку культури та кінотеатру «Мир» було організовано та проведено кіно-вечір «Світе тихий, краю милий, моя Україно», приурочений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. На заході були присутні директор Гайсинської централізованої бібліотечної системи Н. Обертинська, директор Будинку культури С. Кузнєцова, завучі, вчителі та учні шкіл міста. Ведучі запропонували присутнім торкнутися серцем шевченківських творів, пройнятися їх духом. Також в фойє кінотеатру до уваги присутніх була оформлена книжкова виставка «Тарас Шевченко – геній і пророк» та композиція «Садок вишневий коло хати» на твори поета А. Бачинського.

9 березня в м. Тульчин відбувся урочистий мітинг з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Колона громадян з державним, районним та міським прапорами, корзинами квітів пройшла пішою ходою від районного Будинку культури до пам’ятника Т. Шевченку, де і відбувся захід. Перед присутніми виступили: голова районної ради О. Авраменко, депутат районної ради, голова районної організації НРУ О. Онищенко, Тульчинський міський голова В. Весняний, вчителька історії Журавлівської ЗШ, краєзнавець Н. Пшенична, студент Тульчинського училища культури, переможець багатьох мистецьких конкурсів А. Прилипко. Мистецьку частину мітингу підготували викладачі та студенти училища культури. Прозвучали відомі пісні на слова Т. Шевченка «Думи мої, думи мої…», «Реве та стогне Дніпр широкий» та ін. Учасники мітингу поклали корзини та букети квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю.

9 березня на центральній площі м. Жмеринка відбулися урочистості з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. Вшанувати пам’ять поета, філософа, громадського діяча зібралось керівництво району, міста, представники політичних партій, громадських організацій, молодь, жителі району та міста. Урочистою ходою пройшли учасники від міської ради до пам’ятника Т. Шевченку, де відбувся мітинг. Перед присутніми виступили секретар міської ради С. Гриценко, перший заступник голови райдержадміністрації О. Монастирський, які відмітили велике значення феномена Тараса Шевченка в культурному та гуманітарному просторі України і світу. Адже він є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого дару. Актуально та хвилююче лунали рядки власних творів місцевих поетів Л. Антонічевої, В. Горлея, які поєднали сьогоднішні події в Україні з пророцтвами Т. Шевченка. Артистично декламували твори великого українця юні жмеринчанки Н. Мартинчик, Р. Побережна, Т. Панютина. Унікальний подарунок зробив громадський діяч, ініціатор встановлення пам’ятника Т. Шевченка О. Гамарник. Він передав на зберігання Жмеринському міському історичному музею збірник творів В. Жуковського 1902 р. видання. Керівництво району та міста, учасники мітингу поклали вінки та квіти до підніжжя пам’ятника. По завершенні заходу священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату на чолі з благочинним о. Василем здійснили Молебень за Україну.

9 березня у Ладижинському міському Будинку культури «Лада» відбувся тематичний вечір «Шевченкове слово у серці моєму», присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. На захід завітали представники місцевої влади, а саме: в. о. міського голови, секретар міської ради Л. Бучко, заступник міського голови О. Ткачук, начальник відділу культури і туризму О. Журба, начальник відділу у справах сім’ї та молоді О. Кравченко, які щиро привітали всіх учасників і глядачів зі святом. У виконанні переможців міського міжшкільного конкурсу читців-декламаторів «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» та лауреатів обласного конкурсу «Кобзар і Україна» прозвучали відомі твори Т. Шевченка. У святі взяли участь творчі колективи: «Заграва», «Гармонія», «Родичі», «Перлинка» та «Акварель». Усіх учасників нагороджено почесними грамотами та подарунками від Ладижинської міської ради.

9 березня в центрі м. Бар, біля пам’ятника Т. Г. Шевченку відбулися урочистості, приурочені 200-річчю від дня народження поета. Розпочалося дійство з покладання під музичний супровід квітів до підніжжя пам’ятника Великому Кобзарю. Гармонічно вплелися у сценарій свята з відзначення ювілею Т. Шевченка виступи настоятеля греко-католицького храму о. Мелетія Батога та зразкового дитячого духового оркестру музичної школи під керівництвом Павла Якубчика, вихованці якого виконали музичний твір на слова поета «Реве та стогне Дніпр широкий».

9 березня на центральній площі м. Калинівка відбувся мітинг-реквієм, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, за участю представників органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, політичних формувань, громадських організацій, творчої інтелігенції, громадськості району. Під час заходу декламувались вірші великого поета членами літературного об’єднання «Калинове намисто», що діє при Калинівській центральній районній бібліотеці.

9 березня до 200-річчя від дня народження величного митця, людини планетарного масштабу, національного поета, генія людства – Тараса Шевченка у м. Хмільник відбулися міськрайонні заходи з нагоди знаменної дати. За участю голови Хмільницької районної ради В. Чмелюка, заступника голови Хмільницької райдержадміністрації С. Маташа, керуючого справами міськвиконкому А. Барабана, представників районної і міської влади, ветеранів, молоді, духовенства, громадських організацій відбулася урочиста хода до пам’ятника Великому Кобзарю, мітинг, огляд виставок. До підніжжя пам’ятника було покладено квіти та присутні разом заспівали Гімн України. Продовжилися урочисті заходи в Хмільницькому районному Будинку культури, де у фойє бажаючі мали можливість оглянути різноманітні виставки виробів прикладного мистецтва, вишивок, картин, тощо. З нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка за активну громадянську позицію, вагомий внесок у справу зберігання, популяризації творчості та спадку Генія українського народу активним громадянам, діячам Хмільниччини голова Хмільницької районної ради В. Чмелюк, заступник голови райдержадміністрації С. Маташ, керуючий справами міськвиконкому А. Барабан вручили почесні грамоти. Зі сцени звучали твори Т. Шевченка у виконанні аматорських хорових колективів, гуртів, солістів Хмільницького району. На завершення усі учасники виконали пісню на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий...».

 

10 березня у Вінницькій обласній філармонії, в рамках форуму «Барви музики ХХ сторіччя», відбувся музичний проект «Кольори Шевченкової долі», який розпочався концертом Академічного камерного хору «Вінниця». Цьогоріч традиційний щорічний фестиваль-форум молодої музики приурочено до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Це чотири музичні зустрічі, наповнені творами на слова великого співця України. Концерти розпочалися з вечора духовної музики, де Академічний міський камерний хор «Вінниця» (художній керівник та головний диригент, народний артист України, професор В. Газінський) подарував слухачам перлини української музики на слова Т. Шевченка. Звучали народні пісні та твори зі скарбниці української духовної спадщини. 11 березня прихильники класичної музики зібралися у залі вінницької філармонії, щоб почути сопрано Вікторії Лук’янець під акомпанемент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Програма однієї з найтитулованіших українських оперних співачок мала назву «В шану Тарасові Шевченку». Звучали солоспіви на музику українських композиторів Якова Степового, Бориса Лятошинського, Миколи Лисенка, Мирослава Скорика.

10 березня у Вінницькому обласному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулась театралізована композиція «Свою Україну любіть», присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Святкова театралізована композиція розпочалась з переспіву хором «Вінниця» відомого вірша Т. Шевченка «Думи мої, думи». «Свою Україну любіть!» – надзвичайно насичена програма, яка тривала півтори години і вміщувала 7 номерів. Проект, в першу чергу покликаний нагадати про історичні паралелі шевченкової творчості та важкого сьогодення, коли Україна переживає карколомні події власної історії. Глядачам було представлено хореографічну композицію-реквієм на честь «Небесної сотні», присвячену пам’яті героїв, що вибороли Україні волю ціною власного життя, а також постановку поеми «Сон» з кращими акторами театру у головних ролях.

11 березня у науково-дослідному відділі Вінницького обласного художнього музею «Музей гончарного мистецтва ім. Олексія Григоровича Луцишина» почала діяти виставка «Між нас, Кобзарю, ти живеш», присвячена відзначенню 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. В експозиції представлено понад 50 гончарних та художніх робіт відомих подільських майстринь – Г. Доценко, керамістки О. Верхової-Єднак та їх учнів. Виставку гончарних виробів доповнюють живописні твори учнів майстринь, які розширюють тематику експозиції, додаючи їй певної завершеності. Відомі подільські майстрині втілили у своїх творах частину тієї багатогранної та невичерпної духовної спадщини Великого Кобзаря, яка відобразила всі сторони життя українського народу. А юні гончарі зуміли продемонструвати свій талант у створених ними надзвичайно виразних, глибоких і психологічних жіночих образах з Тарасових поем: «Причинна», «Катерина», «Наймичка», «Марія» та багато інших. Виставка, що є складовою програми відзначення ювілею Тараса Шевченка, об’єднує творчість вже досвідчених майстрів і початківців, демонструє спадковість традицій передавання від покоління до покоління не лише віртуозних художніх втілень, але й високі гуманістичні принципи.

11 березня відбулася обласна науково-практична конференція у Вінницькому обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників під назвою «Шевченко для усіх століть!», присвячена 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Вітали учасників конференції доктор історичних наук, професор, ректор інституту С. Дровозюк, член національної спілки письменників України, голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини В. Кобець. Письменник декламував уривки з творів Т. Шевченка та власні вірші. Впродовж засідання доповідачі розглядали історичний та творчий шлях митця, прозвучали виступи: аспіранта інституту літератури Національної академії наук України В. Василенка з доповіддю «Шевченко і Поділля»; доповідь за результатами науково-пошукової краєзнавчої експедиції Центру краєзнавства школи-гімназії № 2 м. Гнівань Тиврівського району під керівництвом О. Коваля – «Тарас Шевченко на Вінниччині»; доповідь доктора історичних наук, професора кафедри методики викладання суспільних, філологічних і природничо-математичних дисциплін Вінницького ОІПОПП О. Струкевича – «Шевченко в історичній перспективі ХІХ – ХХІ століть» та ін.

11 березня у відділі мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулося чергове засідання кіноклубу «Х Муза», присвячене 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря. Протягом березня на засіданнях кіноклубу демонструвалися серії багатосерійного кінофільму «Заповіт» режисера Станіслава Клименка з циклу «Шевченкіана у кіно». Безпрецедентний за масштабом навчально-художньо-просвітницький кіносеріал кіностудії ім. О. Довженка було знято у 1992-1997 рр., проте повністю виробництво 11 серій фільму завершилось лише у 2012 р. 12-ту серію ще не завершено. При створенні серіалу використано документальні матеріали, кадри кінокласики та ігрові епізоди. Сценаристами виступили Іван Дзюба, Борис Олійник, Павло Мовчан. Вперше на екрані детальна біографія життя і творчості Тараса Шевченка, без фальсифікацій, у повному висвітленні. Участь у заході взяли члени кіноклубу та прихильники творчості Т. Шевченка.

11 березня біля пам’ятного знаку Т. Г. Шевченку у с. Високе Томашпільського району відбулося шевченківське свято «Він буде жити вічно», до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. Захід підготовлений Височанськими закладами культури та загальноосвітньою школою. Учасники свята мали можливість доторкнутися серцем і душею до невмирущої поезії Великого Кобзаря, що став славою і гордістю українського народу, його заповідною думою і безсмертною піснею. По завершенні всі учасники поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

11 березня до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в Немирівській районній бібліотеці для дітей відбувся літературно-мистецький вечір «Шевченкове слово сяє у віках» для учнів молодших класів НВК № 2. Завідуюча районною бібліотекою для дітей Г. Семененко розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях Т.Г. Шевченка. Діти підготували театралізовану виставу «Поговоримо крізь віки». В читальній залі організована книжково-ілюстративна виставка-портрет «Шевченкові слова – то правда жива». Перший розділ виставки «На перехресті Музи і долі» знайомить читачів з маловідомими сторінками життя Кобзаря. З другого розділу виставки «Звучать Шевченкові слова» читачі дізнаються про творчий шлях поета. У третьому розділі «Тарасів Кобзар – народу великий дар» представлені видання «Кобзаря» різних років видання. Четвертий розділ «Хай дух Шевченка об’єднає нас» розповідає про вшанування пам’яті великого сина української землі та про значення творчості Шевченка. До уваги читачів представлена також виставка дитячих малюнків «Юні таланти – Кобзарю».

11 березня з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка Гайсинська районна бібліотека для дітей спільно з відділом обслуговування юнацтва організували та провели День інформації, який включав в себе: літературно-музичний вечір «Шляхами Тарасової долі»; поетичний калейдоскоп «Від серця поета до нашого серця»; літературну вікторину за творчістю поета «Творчість Шевченка віками не згасне». Ведучі свята познайомили присутніх з життєвим та творчим шляхом Т. Шевченка, з його мистецькою спадщиною, зі значенням творчості поета в розвитку світової культури. В ході заходу працівниками бібліотеки було інсценізовано уривок з твору О. Іваненко «Тарасовими шляхами». Діти з великим задоволенням декламували улюблені вірші з «Кобзаря». Відкрити для учасників заходу багатогранну постать поета допомогла книжкова виставка «Світлиця Кобзаревого духу», на якій експонуються твори геніального поета.

11 березня ювілейними Шевченківськими читаннями «Один-єдиний він на всі епохи. Поет. Пророк. Мислитель…» завершилася послідовна трирічна робота творчої групи «Шевченкознавці», проведена на базі Малокрушлинецької СЗШ І-ІІІ ст. Вінницького району. Захід відбувся у форматі семінару-практикуму для вчителів української мови та літератури під назвою «…Його ім’я і слово в серці народу». Учасники поринули у домашнє тепло школи з веселковим розмаїттям вишитих рушників, скатертин, домотканих килимів та відчули гостинність усього шкільного загалу. Ліричний настрій підсилювався віртуозним виконанням бандуристами пісень та дум за поезією Т. Шевченка. Відбулися презентації, де було висвітлено всі поїздки учителів та учнів до Канева, в Моринці, на батьківщину поета; представлено школи, в яких відбулися літературно-музичні композиції, інсценівки, зустрічі з письменниками, громадськими діячами та інші цікаві заходи приурочені до ювілейної дати. Також оформлена оригінальна книжково-ілюстративна виставка «Шевченків світ – сплетіння ліній».

11 березня в Жмеринській центральній районній бібліотеці відбувся літературно-мистецький вечір з нагоди 200-річчя від дня народження великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка. В заході взяли участь: голова міськрайонного осередку товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка – М. Козловська, члени міськрайонного літературного об’єднання «Калинове гроно», учні місцевих шкіл, студенти Жмеринської філії Вінницького коледжу менеджменту, вихованці та викладачі Жмеринської музичної школи. Працівники бібліотеки розповіли про життєвий та творчий шлях поета, невідомі факти з його біографії, подорож Т. Шевченка на Поділля та ознайомили з виставкою-панорамою «Схиляємо в шанобі чоло перед світлим безсмертям твоїм». Також була організована виставка малюнків користувачів бібліотеки «Малюємо за творами Тараса».

11 березня до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря – Т. Г. Шевченка учні та вчителі Томашпільської школи-гімназії підготували шкільне свято під назвою: «Палахкотить, як свічка, праведна душа Кобзаря». Свято розпочалося урочистим піднесенням хліба до портрета видатного поета. Учні декламували вірші Т. Шевченка, співали пісні на його слова, до більшості яких музику написав відомий композитор Микола Лисенко та розповідали про цікаві факти з біографії видатного українця.

11 березня до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка у Крижопільській центральній районній бібліотеці відбулась літературна подорож «Вивчаючи Тарасові шляхи Вінниччиною». Захід організовано для учнів місцевого будівельного ліцею. До їх уваги представлено презентацію «Тарас Шевченко і Вінниччина» та проведено бліц-опитування по темі заходу. На завершення відбулося покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві.

11-14 березня у Копайгородській ЗОШ І-ІІІ ст. Барського району відбувся Тиждень пам’яті Т.Г. Шевченка. В школі відбулися різноманітні заходи: презентація Шевченківського тижня «Сторінками життя Великого Кобзаря»; радіогазета «Вічність генія», літературно-музична композиція «Т.Г. Шевченко і музика», презентація «Т.Г Шевченко – художник», перегляд відеофільму «Шевченкові шляхи». На підсумковій лінійці були відзначені найкращі учасники конкурсів, а переможці нагороджені грамотами.

Протягом 11-14 березня в Ладижинському міському Будинку культури «Лада» відбулись екскурсії на виставку «Шевченкініана Валентини Сушицької». Старші класи ЗОШ №1 ознайомились з експозицією музейних експонатів, які подарувала праправнучка Т.Г. Шевченка. Школярі з великим захопленням розглядали родове дерево, виготовлене В. Сушицькою та інші унікальні експонати. Діти читали вірші зі збірки В. Сушицької та видатні твори Великого Кобзаря.

12 березня у рамках низки запланованих культурно-мистецьких заходів з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря у Вінницькому міському Палаці мистецтв відбувся ХІІІ загальноміський конкурс читців «Шевченко – для усіх століть». Умовами конкурсу передбачено обов’язкове виконання одного твору або уривку з літературних творів Т.Г. Шевченка та одного твору українських письменників і поетів, в т.ч. вінницьких, в яких постає образ видатного українського поета, оспівуються незалежна Україна, світле почуття кохання та материнства. Загалом у конкурсі взяли участь близько 100 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, шкіл естетичного виховання, учасників художньої самодіяльності закладів культури міста та користувачів міської централізованої бібліотечної системи. Учасники виступали у 2-х номінаціях: «Читці» та «Літературно-музична композиція».

  

12 березня в актовій залі Уланівської ЗОШ Хмільницького району відбулись урочистості до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Участь взяли: учителі та учні шкіл району, бібліотекарі районної бібліотеки для дорослих, жителі села, всього понад 250 присутніх. До джерел української пісенної спадщини доторкнулись школярі та гості, слухаючи О. Лопугу, яка виконала пісню «Тече вода у синє море», композитор А. Бохнюк виконав пісні: «Уланів мій, троянда України» на слова М. Дороша, «Батьківщина» на слова С. Гаврилової та «Молитва» на слова відомого поета В. Тарноградського, уродженця с. Уланів. Учні школи декламували улюблену поезію з творів Т. Шевченка.

12 березня з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка в сільській раді села Пустовійти Хмільницького району був представлений перегляд літератури «Слався великий, Тарасе!», на якому бібліотекар Л. Дімітрова розповіла про творчість Т. Шевченка. Також для учнів 7-8 класів місцевої школи проведена літературна година «Шевченкові думки переживуть віки» та представлено перегляд літератури «Вічна книга великого українця».

12 березня з метою популяризації творів про життя і творчість видатного письменника України Т. Шевченка в Інтернет-центрі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих відбулася презентація «Струни Кобзаревого серця», присвячена 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Користувачі бібліотеки мали змогу переглянути книги, фото, малюнки Великого Кобзаря, перегорнути сторінки трагічної долі українського пророка: раннє сирітство, омріяна воля, розквіт таланту, вихід у світ «Кобзаря».

12 березня з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, у Вінницькому районному Будинку культури відбулися урочистості за участі керівництва району: першого заступника голови районної державної адміністрації В. Шмігеля, заступників Н. Лебедєвої та М. Джиги, заступника голови районної ради Л. Земелєвої. На заході відбулося нагородження грамотами районної державної адміністрації та районної ради працівників освіти і культури Вінницького району, які сприяли розвитку та популяризації творчої спадщини Тараса Шевченка. На святі була представлена виставкова експозиція творчих робіт учнів навчальних закладів району, зокрема: вишивка, бісероплетіння, малюнки, оригамі та інші види технік, які безпосередньо розкривали творчість Шевченка та його постать. Свято продовжила концертна програма, побудована на творах геніального поета – це гра на бандурі, декламування окремих творів та виконання пісень на слова Великого Кобзаря.

  

Залюбівська, В. Живий у пам’яті народній : [у смт Томашпіль відбулося відкриття пам’ятника Т. Шевченку. З вітальним словом до присутніх звернулися перший заступник голови РДА М. Загродський, заступник голови районної ради Л. Нароган, селищний голова В. Немировський. У виконанні народної хорової капели «Відлуння» прозвучали безсмертні твори на слова Т. Шевченка. Почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради отримали переможці районних етапів, призери обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнів та студентської молоді ім.. Т. Шевченка. Також почесну грамоту отримав автор монумента, місцевий художник і скульптор-виконавець А. Козачук] / В. Залюбівська // Томашпіл. вісн. – 2014. – 12 берез. – С. 1, 2.

Баланюк, І. Дивиться Шевченко на село : [у с. Клембівка Ямпільського району відбулося відкриття першого в районі пам’ятника Великому Кобзарю. Погруддя Т. Шевченка виконав відомий в області митець, скульптор Микола Крижанівський з Могилів-Подільського. З вітальним словом до учасників урочистості звернулися сільський голова В. Колісник, бібліотекар школи Н. Колісник, майстер народної творчості, лауреат Шевченківської премії В. Наконечний та ін. У виконанні музичних колективів прозвучали пісні на слова Т. Шевченка] / І. Баланюк // Ямпіл. вісті. – 2014. – 12 берез. – С 3.

12 березня Немирівська центральна районна бібліотека спільно з районним Будинком культури організували літературно-мистецький захід «У Тараса-батька віщі заповіти, у життя з собою в серці пронесіть», присвячений геніальному українському поету, художнику, борцю за волю народу Тарасу Григоровичу Шевченку, творчість якого знають і любля


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше