ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Березень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Березень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

 

Вінниця, 2014


Загальний розділ

4 березня в с. Кармалюкове Жмеринського району відбулось відкриття меморіальної дошки справжнього патріота, відомого фольклориста, краєзнавця – Володимира Петровича Вовкодава. Меморіальну дошку розмістили на приміщенні місцевого Будинку культури. Вшанувати пам’ять відомої людини зібрались представники Жмеринської райдержадміністрації, центральної районної бібліотеки, політичних партій, громадських, релігійних організацій, учнівська молодь, громадськість села, гості з смт Літин. Відкрив мітинг сільський голова М. Огородник, який ознайомив присутніх зі сторінками життя та творчістю легендарного земляка. В своїх промовах виступаючі: начальник відділу у справах молоді та спорту В. Марчук, голова літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно» В. Горлей, директор Кармалюківської ЗОШ І-ІІ ст. О. Кривіцька, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю О. Сокол, краєзнавець Літинського району В. Кривий, голова міськрайонної громадської організації «Просвіта» М. Козловська, дисидент за радянських часів В. Смогитель висловили велику вдячність та шану В. Вовкодаву за значну громадську діяльність, великий внесок у дослідженні життя українського месника. О. Гамарник та В. Горлей подарували музею ім. Устима Кармалюка збірки творів місцевих авторів. Право перерізати червону стрічку на меморіальній дошці надано голові міськрайонної громадської організації «Просвіта» М. Козловській та голові літературно-мистецького об’єднання «Калинове гроно» В. Горлею. Священнослужителі УАПЦ та УПЦКП провели освячення пам’ятної дошки та поминальну панахиду.

Костенюк, В. Безмежна творчість української душі : [в Літинському Подільському народному університеті культури відбулася презентація альманаху «Русалка Дністровая» відомого українського поета, публіциста, драматурга, перекладача, громадського діяча, заступника голови Національної спілки письменників України Михайла Каменюка. Захід розпочався з хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих на Майдані в Києві. У ході заходу у виконанні ансамблю «Ладодзвін» прозвучали патріотичні вірші про Великого Кобзаря, Дніпро, Україну, свободу та пісні на слова Т. Шевченко «Думи мої, думи», «Реве та стогне Дніпр широкий» та ін.] / В. Костенко // Літин. вісн. – 2014. – 13 берез. – С. 5.

Пічкар, М. Тут пам’ять та історія злилися воєдино : [нещодавно на полицях бібліотек району з’явилася книга земляка-краєзнавця, вчителя історії Великоострожоцької школи Василя Маринича «Пам’ятає світ врятований», в якій відтворено хроніку воєнних подій, що відбувалися на території Хмільницького району. Праця Василя Маринича та його авторського колективу – це синівська вдячність солдатам Перемоги, загиблим і живим] / М. Пічкар // Життєві обрії. – 2014. – 14 берез. – С. 5.

Тарас Шевченко і Вінниччина

  

Наприкінці лютого в читальній залі Козятинської центральної районної бібліотеки відбувся конкурс читців під назвою «Без України не було б Тараса», присвячений пам’яті великого генія українського народу, великого поета Т.Г. Шевченка. Організаторами заходу традиційно виступили відділ культури та туризму райдержадміністрації, районний Будинок культури та центральна районна бібліотека. Цьогоріч 18 любителів Шевченківського слова виявили бажання взяти участь у конкурсі. Оцінювало конкурсантів журі в складі: начальника відділу культури і туризму РДА В. Воронова, директора ЦБС Т. Дячук, художнього керівника РБК Г. Скринської, військового пенсіонера, поціновувала кобзаревого слова О. Загнітка, директора Глухівецького Будинку культури Б. Зільберман. Учасники представляли по два твори: твір Т. Шевченка та сучасного автора. Всі учасники підійшли відповідально до участі в конкурсі, а особливою увагою глядачів заволоділи літературні клуби с. Непедівка з постановкою «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі» та с. Самгородок з літературною композицією «Сотник».

На початку березня в Терешківській ЗОШ І-ІІ ступенів Барського району відбулися тематичні заходи присвячені 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Зокрема: конкурс читців «Навіки з Кобзарем», на якому учні декламували вірші Великого Кобзаря; «круглий стіл» під назвою «Навіки з Кобзарем», де школярі ще раз переглянули сторінки тернистого життя митця, декламували уривки з творів поета, ознайомилися з народними переказами про Великого Кобзаря; на святі «Ми тебе не забули, Тарасе», лунали вірші Кобзаря та українських поетів, звучала мелодія народних пісень, а на сцену виходили герої відомих творів «Наймичка», «Катерина», «Тополя». У школі постійно діють виставки «Шевченко – художник», «Тарасовими шляхами», «Шевченкове слово», «З Шевченком у серці».

1 березня у рамках відзначення 200-річного ювілею великого генія України Т.Г. Шевченка, в Бершадському Будинку дитячої творчості відбувся виховний захід для гуртківців «Великий Кобзар у творчості бершадців». Учасники свята ознайомились з виставкою дитячих малюнків «Сторінками «Кобзаря», прослухали розповідь керівника гуртка Р. Маніленко про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка, переглянули презентацію та пізнавальний мультфільм «Шевченко – художник». У виконанні учнів звучали вірші та пісні на слова Тарас Шевченка.

3 березня працівники відділу краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготували віртуальну виставку «Літературно-поетичний вінок вінничан Кобзареві», приурочену до 200-річчя від дня народження великого генія України, пророка Тараса Григоровича Шевченка. Його ім’я тісно пов’язане з Поділлям, зокрема з Вінниччиною, тож, мабуть, не знайдеться на Вінниччині жодного письменника у доробку якого не було б бодай жодного слова про цю величну постать. Образ Т.Г. Шевченка, його пророчі думки проходять червоною ниткою через творчість вінницьких літераторів, які вплели свою яскраву квітку у світовий поетичний вінок Великому Кобзарю, вінок всенародної шани і любові геніальному співцеві України. Ознайомитися із зображенням постаті Т.Г. Шевченка у творчому доробку представників красного письменства Вінниччини можна на сайті бібліотеки old.library.vn.ua

3 березня у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбувся літературний вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка, який проведено з метою ознайомлення школярів з долею Т. Шевченка, сприяння усвідомленню унікальної особистості Кобзаря, значення його творчості в житті кожного українця, виховання патріотизму та любові дітей до України на геніальних творах поета-борця, пророка української нації. В рамках проведення вечора оформлено: книжково-ілюстративну виставку творів Т. Шевченка «Нас єднає Шевченкове слово», перегляд репродукцій картин «Шевченко – художник», виставку малюнків до творів Т.Г. Шевченка «Оспівана пензлем краса Шевченківських дум», виставку вишивок «Геній українського народу на полотні» та викладку дитячих віршів, присвячених Кобзарю «Ти в моєму серці ,Україно, думою Шевченка, гомониш», вишиті рушники та творчі роботи дітей до творів Т. Шевченка. Ведучі літературного вечора розповіли присутнім, що Тарас Шевченко є символом народної волі та високих моральних устоїв. Він, живучи в непростий час зробив вагомий внесок у розвиток української мови та української національної культури. На вечорі прозвучали пісні на вірші Т. Шевченка: «Сонце заходить, гори чорніють…», «Бандуристе, орле сизий», «Зоре моя вечірняя» «Тече вода із-за гаю…», «Зацвіла в долині червона калина…».

3 березня з метою гідного відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка працівники Хмільницької районної бібліотеки для дітей організували і провели літературний дитячий ранок «Завжди живий Шевченко». Ведучі розповіли про життя Великого Кобзаря, учні молодших класів місцевої школи читали вірші Т. Шевченка, вихованці школи мистецтв виконували пісні на слова українського генія.

3 березня в Шаргородському районному Будинку культури відбувся районний літературно-мистецький конкурс під назвою «Кобзар і Україна», який проведено у номінаціях: «Декламування» і «Живопис та декоративно-прикладне мистецтво». Учасники конкурсу представляли клубні, бібліотечні установи та загальноосвітні школи району і виступали у двох вікових категоріях. Особливого колориту конкурсу додали літературно-музичні композиції представлені Писарівським сільським Будинком культури, Федорівською сільською бібліотекою, Шаргородським Будинком дитячої та юнацької творчості, Руданським СБК. Серед декламаторів відзначилися конкурсанти: Плебанівського СБК, Конатківської сільської бібліотеки, Слободо-Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст, Ярівської сільської бібліотеки, Зведенівської сільської бібліотеки, Перепільченського СБК та ін. До одного з розділів виставкової композиції «Його портрет – це символ України» увійшли живописні, вишиті, вирізьблені та випалені на дереві образи Т. Шевченка. Літературні твори Т. Шевченка, фотоальбоми, міні репродукції його картин, друковані матеріали з питань дослідження його життя і творчості було представлено на книжково-ілюстративній виставці «Слово Шевченка в віках». По завершенню конкурсу, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Т. Янчурська привітала всіх учасників конкурсу і вручила подяки та дипломи за зайняті місця.

3 березня, напередодні відзначення ювілейної дати від дня народження Т. Шевченка, працівниками Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано акцію «Українські діти читають Кобзаря», участь у якій взяли учні НВЗ: «ЗОШ I-III ст. – ліцей смт Стрижавка». Школярі декламували твори Великого Кобзаря та виконували пісні, музика яких покладена на слова видатного поета. Під час заходу школярі мали можливість познайомитися з виставкою видань Т. Шевченка, зокрема тих, які були видані за життя поета. Бібліотекарі детально розповіли про історію написання перших творів, їх подальшу долю та про те, хто сприяв і за яких обставини було опубліковано ці твори.

4 березня працівники відділу попереднього замовлення, МБА та видачі літератури Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва провели літературно-мистецьке свято «Читаємо Шевченка», приурочене 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Присутні мали змогу ознайомитися зі сторінками життя Т.Г. Шевченка, почути вірші та пісні на слова поета у виконанні учнів Вінницької дитячої музичної школи №2 та Стрижавської школи-ліцею. До уваги присутніх представлено перегляд літератури «Тарас Шевченко: Кобзар, пророк, апостол».

4 березня у Палаці дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної м. Вінниці відбулося міське свято «Струни Кобзаревого серця», приурочене 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Захід підготували педагоги та вихованці закладу. У ході свята відбулися: літературно-музична композиція про життя і творчість Кобзаря, читання творів Т. Шевченка, виконання народних танців, тощо. Під час свята діяла виставка творчих робіт за мотивами творів Т. Шевченка «Кольори Шевченкової долі», яку підготували вихованці відділу декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. На виставці було представлено близько 40 робіт, створених з використанням різних матеріалів у техніках живопису, графіки, холодного батіку, віражного розпису, аплікації, м’якої іграшки, шкіряної пластики та багатьох інших.

4 березня до святкування 200-річчя від дня народження Т. Шевченка, учителем української мови Вербської СЗШ І-ІІІ ст. Крижопільського району І. Остаповою проведено вікторину «В пам’ять про Т. Г. Шевченка» для учнів 7-го класу. Перед початком вікторини вчитель нагадала присутнім про основні етапи в житті Тараса Григоровича Шевченка. Учні декламували вірші, в яких прославляється відданість поета своєму народу і своїй Батьківщині. У ході заходу відбулися конкурси: «Домашнє завдання», де команди готували кросворди, присвячені біографії Т. Шевченка, конкурс «Переплутанка», з складів команди складали рядки з поезій Т. Шевченка, конкурс «Ланцюжок», де потрібно розставити картки з датами, пов’язаними з життям і творчістю Т. Шевченка у хронологічній послідовності і підібрати до них відповідне пояснення, конкурс капітанів команд – за одну хвилину назвати якнайбільше назв творів Т. Г. Шевченка. На завершення відбулась демонстрація ілюстрацій до поезій Великого Кобзаря.

4 березня до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у відділі наукової інформації та бібліографії Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва організовано перегляд «Бібліографічна Шевченкіана», де представлено бібліографічні покажчики різних років видання про життя і творчість видатного українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа – Тараса Григоровича Шевченка.

Гандзюк, Л. Шевченка дух і слово завжди з нами : [у читальній залі Тульчинського училища культури в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка відбувся конкурс читців «Шевченка дух і слово завжди з нами». Мета конкурсу – залучення молоді до поглибленого вивчення та осмислення літературної спадщини Т. Шевченка, формування активної громадянської позиції, підтримка талановитої молоді. Конкурсна програма передбачала виконання окремих творів Шевченка та творів сучасних авторів, присвячених великому поету. Розпочався захід літературно-музичною композицією «Поглянув з портрета Шевченко Тарас» у виконанні народного аматорського студентського колективу «Маленький театр». У виконанні учасників звучали твори Т. Шевченка, поезія українських класиків, сучасних українських майстрів слова. Працівники бібліотеки училища презентували виставку творів Т. Шевченка «Велетень у царстві людської культури»] / Л. Гандзюк // Тульчин. край. – 2014. – 5 берез. – С. 4.

Маршук, Ю. Присвячено Кобзарю : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у Бершадській центральній районній бібліотеці відбулась літературно-мистецька година «Полум’яне серце Кобзаря» для учнів Бершадського професійного ліцею. У виконанні викладачів та учнів дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького прозвучали вірші та пісні на слова Т. Шевченка. Директор бібліотеки розповіла присутнім про значення творчості Кобзаря] / Ю. Маршук // Бершад. край. – 2014. – 5 берез. – С. 2.

5 березня в приміщенні Шаргородського районного Будинку культури відбулися районні заходи з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. На районне свято були запрошені представники територіальних громад району, члени трудових колективів м. Шаргород, голови районних політичних партій та громадських організацій, а також учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів міста. Заступник голови райдержадміністрації М. Гавліцький та голова районної ради В. Павельський щиро привітали всіх присутніх з ювілейною датою видатного українського поета та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Також з вітальним словом до учасників урочистих зборів звернувся голова Шаргородського районного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка В. Пастушенко. Представники народних аматорських колективів сільських будинків культури, працівники районного Будинку культури та дитячої музичної школи підготували святковий концерт. По завершенню урочистих зборів та концерту у районному кінотеатрі «Дружба» відбувся показ документального фільму «Т.Г. Шевченко».

  

Шевченкові думки переживуть віки : [ у Томашпільському районі з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка відбувся цикл тематичних заходів. Зокрема: Антонівська сільська бібліотека провела турнір знавців творчості Т. Шевченка «Читаємо Тараса, учимося в нього», Вилянська сільська бібліотека підготувала усний журнал «Тарас Шевченка – великий син українського народу», Пенківська сільська бібліотека підготувала літературну годину «Шевченкові думки переживуть віки» та оформила книжкову виставку «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», в Олександрівській сільській бібліотеці відбувся літературний вечір «У Шевченковій світлиці», Томашпільська ЦРБ підготувала літературний вечір «Великий син великого народу»] // Томашпіл. вісн. – 2014. – 5 берез. – С. 2.

Нога, С. «Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка нема» : [у Шпиківській ЗОШ відбувся районний семінар для вчителів української мови та літератури, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. У ході заходу відбулися: презентація проекту «Т. Г. Шевченко і наш край», виставка «У дарунок Кобзареві», на якій представлено вироби виготовлені руками учнів та вчителів, урок-екскурсія «Шевченковими шляхами по Вінниччині», також прозвучали вірші Т. Шевченка та пісні на його слова] / С. Нога // Тульчин. край. – 2014. – 5 берез. – С. 4.

5 березня у читальній залі Тростянецької центральної районної бібліотеки відбулося засідання літературної вітальні «Перлина» під назвою «З Шевченком у серці». За чашкою чаю присутні читали вірші, поеми, уривки з творів Кобзаря. Члени місцевого літоб’єднання «Джерело» читали власні вірші присвячені Тарасу Шевченку, що увійшли до збірки «З Шевченком у серці», яку впорядкувала і видала Тростянецька центральна районна бібліотека. 9 березня у день народження Великого Кобзаря по місцевому радіо відбулася трансляція усного журналу присвяченого коханим жінкам Тараса Шевченка.

5 березня в Ладижинському міському Будинку культури «Лада» сектором краєзнавства організовано творчу зустріч з поетами міста під назвою «Шевченківське слово несем у віки». Захід приурочений 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Перед аудиторією виступили члени літературно-мистецького об’єднання «Стожари» С. Кринична та Г. Соловей. Поетесами були прочитані власні твори: «Голос заповіту», «Він міг би жити» та ін. На заході презентувала першу власну поезію учениця місцевої школи А. Власюк. Родзинкою творчої зустрічі були пісні на вірші Т.Г. Шевченка у виконанні місцевих співачок С. Ільніцької та В. Тимчук.

5 березня у Гнатківській сільській бібліотеці Томашпільського району відбулася літературно-музична композиція «Життєвий шлях Т.Г. Шевченка», за участі школярів місцевої школи та громадськості села. Учні читали напам’ять вірші Кобзаря, працівники Будинку культури та учасники художньої самодіяльності виконували музичні твори на вірші поета.

5 березня у рамках відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в Погребищенському районному краєзнавчому музеї ім. Насті Присяжнюк відбулося відкриття виставки народних умільців району «Святиня українського народу». На виставці представлено роботи народних умільців, основу експозиції складає колекція шкрябанок. В урочистому відкритті виставки взяли участь учні місцевої ЗОШ №1 та громадськість району. Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Г. Кравчук привітала учасників заходу з відзначенням ювілею Т.Г. Шевченка та проінформувала про заходи, які розпочалися у 2013 році та будуть продовжуватись протягом 2014 року. Святкового настрою присутнім додали виступи творчої молоді Погребищенської ЗОШ №1 та вихованців дитячої музичної школи. Гості мали можливість переглянути виставку народних умільців району (Ф. Глущука, О. Шульганя, П. Пипи, М. Чорного, О. Басюк, Л. Очеретяної, К. Остапенко, Г. Дмитренко, Л. Мацігури, Г. Переклад, М. Онищук, Л. Савлук, Л. Сметана).

 

«Думи мої…» : [під такою назвою у Хмільницькій школі мистецтв відбувся тематичний захід присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Ведуча програми, викладач Л. Дячок у вступному слові зауважила, що саме поезія «Думи мої, думи мої» стала своєрідним заспівом творчості Кобзаря. Свої вірші Шевченко часто уявляв як пісні і співав їх на народні наспіви. У виконанні викладачів та учнів школи відбулися музичні виступи. Наприкінці дійства директор закладу В. Автодійчук вручила дипломи переможцям шкільного конкурсу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Шевченкіана». Також всі присутні мали можливість ознайомитися з виставкою учнівських художніх робіт] // Я та місто Хмільник. – 2014. – 6 берез. – С. 6.

Ковтун, Л. Шануймо пам’ять про генія слова : [з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у СЗШ с. Селище відбулась творча зустріч з відомим українським педагогом, поетом, краєзнавцем, фольклористом, етнографом, громадським діячем, членом літературно-мистецького об’єднання ім. В. Стуса – Павлом Івановичем Ткачуком. Під час зустрічі П. Ткачук презентував учням книгу «Шевченкова правда-сила народ розбудила», яка присвячена величній постаті в історії України Т. Шевченку. Також відбулася презентація і інших книг: «Шабля Богуна», «Друге народження Сниводи», «Чеснівецьке весілля», «Десь тут була подоляночка» та ін. Працівники сільської бібліотеки підготували виставку «Кобзарів» Т. Шевченка, де було представлено одинадцять книг різних років видання] / Л. Ковтун // Літин. вісн. – 2014. – 6 берез. – С. 4.

Подивитися на «Погляд» : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка Козятинський дитячий міський театр «Погляд» презентував виставу «Жіноча доля», побудовану за творами Т. Шевченка. Після вистави біля Будинку культури читав вірші про Т. Шевченка та події, що відбулися в м. Києві житель Козятина О. Загнітко] // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 6 берез. – С. 7.

Китаєва, А. Поміж нас і донині дух Шевченка живе! : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка члени дитячої організації «Сузір’я», що діє при СЗШ с. Селище, розробили і провели ряд тематичних заходів: творчі зустрічі, екскурсії, написання творчих проектів, усні журнали, тощо. Школярі підготували цілу добірку матеріалів про приналежність Т. Шевченка до різних жанрів мистецтва. Також учні взяли участь у заході під назвою «Лист до Тараса» та написали власні листи великому та незламному духом поборнику свободи свого народу Тарасові Шевченку] / А. Китаєва // Літин. вісн. – 2014. – 6 берез. – С. 4.

6 березня у літературно-меморіальному музеї ім. М. Коцюбинського у м. Вінниця відбулось відкриття виставки творчих робіт учнів Вінницької дитячої школи мистецтв «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!», яку присвячено 200-річчю від дня народження великого українського поета, художника, філософа Т.Г. Шевченка. Виставка відкрилась під виконання пісні «Славний батько наш Тарасе» наймолодшої учасниці концерту А. Косич. Директор Вінницької дитячої школи мистецтв Я. Зінько розповів всім присутнім про підготовку та проведення шкільних заходів присвячених відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. З вітальним словом виступив директор музею М. Коцюбинського, заслужений діяч мистецтв Ф. Панчук, який професійно прокоментував досягнення юних митців і дав високу оцінку виконаних робіт. До уваги гостей в експозиції виставки представлено біля 200 кращих дитячих робіт виконаних в різних техніках та жанрах: графіка, пастель, живопис та твори прикладного мистецтва (кераміка, паперова пластика, вітраж, батік, плетення бісером, вишивка). Присутні мали можливість насолоджуватись творчістю маленьких митців під супровід пісень на слова Тараса Шевченка та українських поетів у виконанні вокалістки О. Клітинської.

6 березня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, працівники бібліотеки організували перегляд літератури «Один єдиний він на всі епохи: Поет, Пророк, Мислитель і Глашатай», до 200-річчя від дня народження видатного українського поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча, фольклориста, етнографа – Тараса Григоровича Шевченка.

«Без України не було б Тараса» : [у читальній залі Козятинської центральної районної бібліотеки відбувся конкурс читців, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Організаторами заходу виступили відділ культури та туризму РДА, районний Будинок культури та районна бібліотека. У конкурсі взяли участь 18 учасників – шанувальників Шевченківського слова з сіл району: Комсомольське, Вернигород, Гурівці, Глухівці, Непедівка, Зозулинці та ін. Учасники конкурсу представляли два твори: перший твір Т. Шевченка, другий – твір сучасного автора] // Вісн. Козятинщини. – 2014. – 6 берез. – С. 12.

Костенко, В. Безсмертна постать України : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у Літинській музичній школі відбулася літературно-музична композиція, за участю викладачів та учнів школи. У виконанні дитячого ансамблю народних інструментів прозвучали пісні: «Думи мої, думи», «Тече вода з під явора», «Зоре моя вечірняя» та ін. Присутні декламували вірші Великого Кобзаря та інсценували уривки з творів Т. Шевченка. Захід було організовано з метою популяризації творчої спадщини Т. Шевченка, активізації виховної роботи серед учнівської молоді] / В. Костенко // Літин. вісн. – 2014. – 6 берез. – С. 5.

Ткач, К. Співець української слави і волі : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у Літинському краєзнавчому музеї ім. Устима Кармалюка відбулося відкриття виставки невмирущої книги Т. Шевченка «Кобзар» різних років видання. У відкритті взяли участь: журналіст Вінницької державної телерадіокомпанії «Вінтера» Т. Скомаровська, поетеса, член Національної спілки письменників України О. Зайцева, вчителі та учні шкіл Літина. Відкрила виставку «Кобзарів» директор музею В. Ткач, яка розповіла про дивовижну долю цієї книги. Присутні читали вірші Т. Шевченка, виконували пісні на його слова та інсценували уривків з творів] / К. Ткач // Літин. вісн. – 2014. – 6 берез. – С. 5.

Юрченко, О. І говорило полотно… : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка у бібліотеці смт Вороновиця відбувся тематичний вечір «І говорило полотно про муки, про його будні і про його свята…» для учнів місцевої школи. До уваги присутніх була представлена виставка-вернісаж копій картин Т. Шевченка. Після перегляду виставки школярі прокоментували кожну з побачених картин] / О. Юрченко // Поділ. зоря. – 2014. – 6 берез. – С. 6.

Діденко, О. «З Шевченком у серці» : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка Тростянецька центральна районна бібліотека зібрала вірші місцевих поетів про Великого Кобзаря та упорядкувала у збірку під назвою «З Шевченком у серці». До збірки увійшли твори Т. Ясенчук, Д. Возного, Н. Гвозденко, Е. Мазурик, М. Пруса, Ю. Соліної, С. Шура, М. Ярового] / О. Діденко // Тростянец. вісті. – 2014. – 6 берез. – С. 5.

6 березня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва, працівники бібліотеки спільно з Управлінням у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації в рамках ювілейних Шевченківських читань підготували літературно-мистецьке свято «Один єдиний він на всі епохи: Поет, Пророк, Мислитель і Глашатай», до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Свято розпочалось захоплюючим виступом капели бандуристок Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. Артисти обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського виконали уривок з вистави «Назар Стодоля». Програма вечора включала декламацію віршів та виконання музичних творів за поезіями Т. Г. Шевченка студентами навчальних закладів міста, в тому числі студентами з обмеженими фізичними можливостями. У ході заходу відбулося оголошення результатів і нагородження переможців обласного конкурсу бібліотечних заходів з популяризації творчої спадщини та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Одним з самих помітних виступів свята стало прочитання рядків з «Заповіту» різними мовами студентами з різних куточків світу, які навчаються у м. Вінниця. Завершилось Шевченківське свято виставою талановитих юних акторів з народного театру-студії «Сьоме небо» ВНМУ ім. М.І. Пирогова та Театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Вони показали виставу по незакінченій поемі «Мар’яна-черниця». Серед численних літературних і мистецьких заходів та ініціатив з вшанування пам’яті Великого Кобзаря, привернув увагу оригінальний РR-конкурс «В єднанні націй – Кобзареве слово», започаткований ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Усі бажаючі протягом лютого-березня 2014 р. могли долучитися до цього конкурсу, записавши відеовиступ свого прочитання творів Кобзаря різними мовами народів світу. Краще відеопрочитання було продемонстровано під час проведення літературно-мистецького свята.

   

6 березня у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбувся вечір-портрет «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. У заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації В. Ольшевський, заступник голови районної ради В. Бондаренко, заступник міського голови В. Паламарчук, делегації трудових колективів, громадськість міста. Нові факти біографії та творчості відкривали учасники концерту у картинах, сюжетних постановках, віршах та піснях. У виконанні зведеного хору викладачів Бершадської дитячої музичної школи та народного аматорського хору ветеранів війни і праці прозвучала пісня на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий…». У ході заходу відбулися: театралізований уривок «То була дивовижна зоря...», уривок з опери «Богдан Хмельницький» – «Чорний крук», уривок з поеми «І мертвим, і живим, і ненародженим..», музичні твори «Сонце заходить..», «По діброві вітер віє..», «Стоїть козак на чорній кручі», «Думи мої», «Зоре моя, вечірняя…», «Бандуристе, орле сизий..», «Садок вишневий коло хати», «Нащо мені чорні брови», «Зацвіла в долині червона калина» у виконанні різних вікових груп.

6 березня на базі Немирівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася районна виставка-конкурс робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край», присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. На виставці було представлено понад 50 експонатів за розділами: тістопластика, художнє плетіння (лоза, солома), художня вишивка, в’язання спицями, гачком, художні вироби з бісеру, м’яка іграшка, художня аплікація, витинанка та інші техніки виконання. У конкурсі взяли участь учні Муховецької, Медвежанської, Воловодівської, Червонянської, Криковецької, Бугаківської, Байраківської, В.Кропивнянської, В.Бушинецької шкіл та НВК №1 м. Немирова.

6 березня Вінницьким обласним центром народної творчості спільно з Тульчинським училищем культури було проведено обласний конкурс читців «Кобзар і Україна», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Конкурс проводиться щорічно з метою популяризації та пропаганди творів Тараса Шевченка. Свою майстерність демонстрував 41 читець з 19 районів області та міст обласного значення, серед яких були дуети, тріо і квартети. Переможцями конкурсу стали: у віковій категорії 14-18 років: І місце Д. Кирницький м. Вінниця, ІІ місце А. Глух м. Тульчин, ІІІ місце В. Малий м. Крижопіль. У віковій категорії 19-35 років: І місце П. Горбатюк м. Тиврів, ІІ місце С. Червонецький м. Ладижин, ІІІ місце Н. Мартинчик с. Потоки Жмеринського району. У категорії «Літературно-музичні композиції»: І місце дует читців у складі О. Чучко та М. Незіньковського м. Гайсин, ІІ місце – тріо читців у складі Д. Олексієнко, В. Камінської та Д. Мельник с. Торків Тульчинського району, ІІІ місце – дует читців у складі Д. Трикози та А. Глущука м. Іллінці.

Марчуковська, Л. Слово Тараса вічне й живе : [під такою назвою у Тульчинській ЗОШ №1 відбувся районний конкурс інсценізації творів Великого Кобзаря, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. У конкурсі взяли участь 62 учні з 13 шкіл району. Зі вступним словом до присутніх звернулися голова районного методичного об’єднання учителів української мови та літератури Н. Соловей та голова районного літературно-мистецького об’єднання «Оберіг» Ю. Хмелевський. Змістовну вступну літературно-музичну композицію «Слово Тараса вічне й живе» підготували учні Заозерненської та Торківської шкіл. Під час проведення конкурсу всі учасники продемонстрували високу виконавську та акторську майстерність] / Л. Марчуковська // Тульчин. край. – 2014. – 7 берез. – С. 2.

Слово Кобзаря вічне, як Україна! : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка працівники Жданівської сільської бібліотеки Хмільницького району провели літературну годину «Він буде жити вічно!» для учнів місцевої школи. У ході заходу відбулась вікторина «Безсмертний в слові батько наш Тарас – живий для внуків, правнуків, для нас!», театралізована інсценізація «Діалог Тараса з матір’ю», представлена тематично-ілюстрована книжкова виставка «Слово Тараса вічне, як Україна»] // Життєві обрії. – 2014. – 7 берез. – С. 4.

Петльована, О. Цікавий урок у незвичному місці : [учні Шпиківської ЗОШ разом з вчителем української мови та літератури І. Тищенко завітали до краєзнавчого музею на тематичний Шевченківський урок, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Мета поїздки – дізнатися більше про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря, а особливо про його зв’язок з Тульчинським краєм. Адже відомо, що Т. Шевченко, здійснюючи свою подорож на Поділля і Волинь, проїжджав через с. Шпиків Тульчинського району. Науковий співробітник краєзнавчого музею А. Порожна нагадала присутнім сторінки біографії Т. Шевченка та детально розповіла про шлях Кобзаря Поділлям. На завершення відбулася вікторина на тему: «Що ми знаємо про Т. Шевченка»] / О. Петльована // Тульчин. край. – 2014. – 7 берез. – С. 2.

Зоренко, В. Молодь читає пророче Кобзареве слово : [в Жмеринському районному Будинку культури відбувся міськрайонний конкурс читців «Кобзар і Україна, присвячений 200-річчю від дня народження Т. Шевченка. Організаторами конкурсу виступили відділ культури і туризму Жмеринської РДА, районний Будинок культури, методичний кабінет управління освіти. Мета конкурсу – популяризація творчості Великого Кобзаря, розвиток і збагачення національної культурної спадщини, розвиток мистецтва художнього читання, підтримка творчо обдарованої молоді. У конкурсі художнього читання змагалося близько 90 учасників віком від 8 до 18 років. Переможці були нагороджені почесними грамотами й пам’ятними подарунками] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2014. – 7 берез. – С. 3.

Поезією Великого Кобзаря та яскравими театральними образами козятинці вшанували 200-річчя генія українського народу : [до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка в Козятинському міському Будинку культури театральний колектив «Погляд» предст


Хроніка культурного життя Вінниччини
Березень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше