Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

«І я знов живий світ оглядую…»
До 180-річчя від дня народження С.В. Руданського (1834-1873)

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

  

 

Наші видатні земляки

 

«І я знов живий світ оглядую…»

До 180-річчя від дня народження С.В. Руданського (1834-1873)

 

Біобібліографічний покажчик

 

  

Вінниця, 2013


ББК 91.9: 83.3 (4УКР)5-8 (Руданський)

УДК 0145 (477) «18»

Р 83 

 

«І я знов живий світ оглядую…» : до 180-річчя від дня народж. С.В. Руданського (1834-1873) : біобібліогр. покажч. / уклад.: Л. Борисенко, Л. Заря, О. Кізян, Б. Хоменко ; вступ. ст. Б. Хоменка ; Вінниц. ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. – 2-е вид., доп. – Вінниця, 2013. –    с. – (Сер. «Наші видатні земляки»).

 

У біобібліографічному покажчику представлена творча спадщина видатного українського письменника-земляка, література про його життя і діяльність, вшанування в Україні пам’яті неперевершеного гумориста і сатирика.

Видання адресується вченим-літературознавцям, викладачам, студентам, бібліотекарям, а також всім, хто цікавиться спадщиною цього самобутнього поета, лікаря, громадянина.

  

© Вінницька обласна наукова  бібліотека ім. К.А. Тімірязєва


 

Святе ім’я – поет народний!
Хай доля видалась тобі полинна,
Дзвенить над світом золота струна
І пахне материнка запашна
Подільським вітром, вітром з України.
В. Рибаченко

 Від укладачів

Біобібліографічний покажчик «І я знов живий світ оглядую…» є  найбільш повним зібранням творчої спадщини видатного українського письменника-земляка, матеріалів про його життя і творчість, вшанування пам’яті С. Руданського в Україні. Це друге доповнене і виправлене видання. Перша спроба була здійснена Вінницькою ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва у 2009 р. до 175-річного ювілею видатного українського поета, гумориста, пісняра, фольклориста. Бібліографічний покажчик тоді вийшов у електронному форматі.

До видання  включені бібліографічні описи книг, публікацій зі збірників, періодичних видань та електронних ресурсів Інтернет.

У посібнику представлені як матеріали з фондів Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва, так і документи, виявлені у бібліографічних джерелах Книжкової палати України, Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, Національної парламентської бібліотеки України та електронних каталогах бібліотек України і Росії.

Документи систематизовані за п’ятьма тематичними розділами, в межах яких застосовується хронологічне або алфавітне розміщення зібраних джерел. Тут також подані відомості про лауреатів премій імені С. Руданського.

Покажчик розрахований на науковців, учителів, бібліотекарів, краєзнавців, всіх, хто шанує поезію, любить самобутній український гумор і сатиру.

Укладачі висловлюють щиру подяку колегам з Вінницької обласної наукової медичної бібліотеки, бібліотеки Національного медичного університету ім. М.Пирогова, Кримської республіканської універсальної наукової бібліотеки ім. І.Я.Франка, Запорізької ОУНБ ім. О.М. Горького, Хмельницької ОУНБ ім. М. Островського за надану додаткову інформацію про С.В.Руданського.

Значну допомогу у виявенні матеріалів про лауреатів премії ім. С. Руданського Кримського фонду культури за вклад у розвиток української культури в Криму надав Данило Андрійович Кононенко, один з організаторів та голів Товариства української мови в Криму, фундатор першої української газети в регіоні «Кримська світлиця», член ради Національної Спілки письменників України, заступник голови Кримського республіканського товариства «Україна», член правління Всекримського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка.