Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Марко Вовчок
Життя і творчість
До 180-річчя від дня народження

Управління культури і туризму  Вінницької обласної державної адміністрації 

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

 

  

Наші видатні земляки 

 

Марко Вовчок.

Життя і творчість

(22.12.1833-10.08.1907)

До 180-річчя від дня народження

 

Бібліографічний покажчик

 

Вінниця, 2013


ББК 91.9 : 83 +83 (4УКР)5-8 Вовчок

В61

УДК 014.5 (477) «18» Вовчок

 

Відповідальна за випуск Н.І.Морозова,

директор ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва,

заслужений працівник культури України

 

 

Марко Вовчок. Життя і творчість (22.12.1833- 10.08.1907) : до 180-річчя від дня народж. : бібліогр. покажч. / уклад. Г.М. Авраменко ; вступ. ст. «Зоря, що зійшла на Поділлі» Б.В. Хоменка ; ред.: М.Г. Спиця, П.І.Цимбалюк ; відп. за вип. Н.І. Морозова ; Упр. культури і туризму Вінниц. обл. держ. адмін., Вінниц. ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. – Вінниця, 2013. – 145 с. – (Наші видатні земляки).

 

Видання присвячене 180-річному ювілею видатної української письменниці Марка Вовчка (Марії Олександрівни Вілінської), життя і творча діяльність якої тісно пов’язані з Вінниччиною, зокрема з Немирівським районом, де вона відбулася як письменниця. У покажчику представлено видання її творів, дослідження багатогранної творчості письменниці в літературній критиці.

Розрахований на літературознавців, педагогів, студентів, бібліотечних працівників, краєзнавців, усіх шанувальників творчості Марка Вовчка.

© Вінницька обласна універсальна

наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва, 2013


Від укладача 

Бібліографічний покажчик «Марко Вовчок. Життя і творчість» присвячений 180-м роковинам від дня народження української письменниці Марка Вовчка – Марії Олександрівни Вілінської. Це третє, перероблене і доповнене видання бібліографічного покажчика «Марко Вовчок і Вінниччина», виданого Вінницькою ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1983 р. 

У покажчику представлено видання її творів, публікації досліджень багатогранної творчості письменниці в прижиттєвій літературній критиці, критиці ХХ – початку ХХІ ст. століття. Особливу увагу зосереджено на сучасних дослідженнях творчості Марка Вовчка,.  висвітленню життя і діяльності Марка Вовчка, пов’язаних з Вінниччиною, зокрема з Немирівщиною. 

Для якнайширшого висвітлення теми було використано довідково-бібліографічний апарат та бібліотечний фонд Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва, досліджено бібліографічні джерела, Інтернет тощо. До видання включено понад 800 записів різних документів: книг, публікацій у вітчизняних періодичних виданнях, електронних ресурсів Інтернет.  

Оскільки видання творів Марка Вовчка та публікацій про неї у другій половині ХІХ та першій половині ХХ століття представлено у другому томі академічного видання «Українські письменники: біобібліографічний словник : у 5 т.», посилання було зроблено на нього, і матеріали, за окремим винятком, у покажчику не дубльовано.

На жаль, переглянути всі включені до покажчика матеріали de visu не було змоги. На вичерпну повноту він не претендує. 

Матеріали видання систематизовано за розділами:

· Твори Марка Вовчка;

· Література про життя і творчість Марка Вовчка;

· Вшанування пам’яті Марка Вовчка;

· Довідкові та бібліографічні матеріали про Марка Вовчка.

Окремо представлені електронні ресурси про життя і творчість письменниці з Інтернету.

Більшість розділів покажчика структуровані за підрозділами, матеріали в них розміщені в послідовності: хронологічно-алфавітній, алфавітній, логічній.  

Видання доповнює «Іменний покажчик», у якому в алфавітній послідовності подано прізвища авторів, укладачів та осіб (у круглих дужках), про яких йдеться у тій чи іншій публікації. Покажчик розрахований на літературознавців, педагогів, студентів, учнівську молодь,  бібліотечних працівників, краєзнавців, шанувальників її творчості. 

Відбір матеріалу закінчено у травні 2013 року.