Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

Образотворче мистецтво

Завадська, А. Унікальний мистецький експонат презентували в Барському автомобільно-дорожньому технікумі : [у Барському автомобільно-дорожньому технікумі відбулася презентація картини, на якій зображено вручення місту Бар Магдебурзького права. У презентації взяли участь автор картини Руслан Коржинюк, директор БАДТ Йосип Кібітлевський, Барський міський голова Олексій Дзісь, директор обласного художнього музею Ілля Безбах, місцевий краєзнавець Микола Йолтухівський та ін. Презентуючи присутнім нове мистецьке надбання закладу Й. Кібітлевський наголосив на унікальності полотна, його значимості, художній цінності, а також закликав присутніх студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» БГПК ім. М. Грушевського наслідувати творчості Р. Коржинюка] / А. Завадська // Барчани. – 2013. – 4 жовт. – С. 4.

Святкування Дня художника у Хмільницькій школі мистецтв : [напередодні Дня художника у концертно-виставковій залі Хмільницької школи мистецтв відбулася виставка творчих робіт учнів відділу образотворчого мистецтва та посвята першокласників у юні художники. На заході були присутні учні відділу, їх батьки, колеги. Відкрила творчу зустріч заввідділом образотворчого мистецтва І. М. Громова. Вона ознайомила присутніх з історією створення відділу, розповіла про активну участь учнів у конкурсах, виставках, фестивалях різного рівня] // Я та місто Хмільник. – 2013. – 17 жовт. – С. 8.

Мозгова, Т. У День художника козятинські майстри пензля представили свою творчу палітру : [з нагоди професійного свята одинадцятеро представників художньої еліти Козятинщини та тих хто робить перші кроки у мистецтві зібралися у Державному музеї історії міста. Натюрморти, пейзажі, портрети та багато іншого можна було побачити на представлених картинах. Під час презентації виставки художники мали змогу ближче познайомитися один з одним, дати настанову початківцям, поділитися планами на майбутнє] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 17 жовт. – С. 6.

22 жовтня у холі Вінницької міської ради відбулося відкриття виставка художніх робіт учнів Вінницької дитячої школи мистецтв «Осінній вернісаж». Експозиція складалася з близько півсотні натюрмортів, пейзажів та декоративних композицій. Авторам робіт від 7 до 15 років. «Осінній вернісаж» – це п’ятий арт-проект, який проходить у холі мерії. Цього разу на виставці були представлені роботи вихованців дитячої школи мистецтв виконані у різноманітних техніках: гуаш, акварель, пастель, акрил, олія, вітраж, батик, але усі твори поєднані однією тематикою – краса осінньої Вінниці. Всі бажаючі мали можливість зазирнути в чарівний світ дитячої уяви та насолодитися яскравими барвами осені та поетичними образами природи.

Власова, Л. Осіннє барвисте свято : [в Могилів-Подільському Будинку народної творчості відбувся захід для найменших поціновувачів мистецтва: слухачів дитячої зразкової студії дизайну та прикладного мистецтва «Дивосвіт» і першокласників дитячої школи мистецтв. Директор Будинку творчості, художниця О. Городинська ознайомила майбутніх художників з творчістю митців міста. Діти приймали участь у мистецьких конкурсах, які організували викладачі ДШМ та працівники БНТ. Відбулася посвята першокласників в юні художники та нагородження старших учнів за призові місця та участь у міжнародних конкурсах] / Л. Власова // Краяни. – 2013. – 24 жовт. – С. 4.

Олянчук, О. Світ, відтворений на полотні : [про молоду художницю з с. Слобода-Мижирівська Жмеринського району І. Римар. Творчий доробок художниці – це портрети, етюди, натюрморти, виконані пастеллю, олійними фарбами та аквареллю. Деякі з цих робіт представлені на художній виставці, що діє у Жмеринському історичному музеї] / О. Олянчук // Інфо Жмеринка. – 2013. – 25 жовт. – С. 5.

25-27 жовтня у павільйоні «Мегамолл-Експо» фотографи А. Северюхін та Т. Петрова організували спільну фотовиставку «Квартирник». На виставці також можна було переглянути роботи вінницьких фотографів: В. Порохняка, М. Проніна, О. Дмитрика, А. Жилинської, Є. Санні, А. Прус, С. Петренка, В. Гарановського, І. Моховика, Є. Чернецького та А. Чекановського. Для відвідувачів виставки проводилися конкурси, переможці яких отримали безкоштовні фотосесії та інші призи.

Войтенко, Н. Життя, продовжене в картинах : [у с. Лопатинка в приміщенні сільської бібліотеки до Дня художника відбувся захід присвячений пам’яті юної художниці Світлани Брицької. У заході прийняли участь сільський голова, завідуюча Оратівською районною бібліотекою, учні місцевої школи, учителі, рідні та друзі. Бібліотекар О. Назарук за допомогою батьків Світлани організувала у бібліотеці виставку творчих робіт юної художниці] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2013. – 31 жовт. – С. 2.

Підведені підсумки Х Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі», що відбувається під патронатом Президента України Віктора Януковича, а на регіональному рівні – за підтримки голови Вінницької обласної державної адміністрації І. Мовчана. Виставка-конкурс проводиться з метою популяризації загальнодержавного руху за підвищення якості життя в Україні, формування у свідомості дітей – наймолодших споживачів суспільства, уявлення про якісну, безпечну продукцію. У жовтні відбулось засідання Головного конкурсного журі (ГКЖ) 10-ї ювілейної Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі», на якому були визначені переможці виставки-конкурсу 2013 р. Серед переможців у номінації «Я пізнаю якісну продукцію», представниця Вінницької області, учениця Дитячої школи мистецтв м. Могилів-Подільський – О. Ягольницька (10 років) з роботою «Руйнівна сила ГМО». Ще два учасника від Вінницької області Всеукраїнської виставки-конкурсу дитячого малюнку «Я хочу жити в якісному світі» відзначені заохочувальними призами за оригінальну техніку виконання, майстерність та влучне розкриття теми: в номінації «Ми архітектори якісного світу» – Я. Точицька (9 років) з роботою «Продукт смачний, без ГМО. Знак якості йому дамо!» та робота М Кобець (8 років) «Я – за якісні іграшки». Переможці загальнодержавного рівня виставки-конкурсу запрошені в м. Київ на церемонію нагородження, яка відбудеться 1 листопада в ДП «Український дім».

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

2 жовтня в залі Вівсяницького Будинку культури Козятинського району відбувся звітний концерт на якому своє почесне звання «народний аматорський колектив» підтвердив ансамбль української пісні «Подоляни» Вівсянецького Будинку культури та  почесне звання «народний аматорський колектив» захистив жіночий вокальний ансамбль української пісні «Лозівчанка» Лозівського сільського клубу Самгородоцької сільської ради. До складу комісії увійшли: директор обласного Центру народної творчості Т. Цвігун, провідний методист з хорового мистецтва обласного Центру народної творчості Н. Джус, начальник відділу культури і туризму Козятинської райдержадміністрації В. Воронов та сільський голова с. Вівсяники Т. Ціпцюра.

Ансамбль української пісні «Подоляни» був створений в 1990 р. за ініціативи директора Вівсяницького сільського Будинку культури Петра Нечипоренка. Репертуар колективу різножанровий і складає понад 50 вокальних творів. Колектив «Подоляни» неодноразово нагороджений за високу виконавську майстерність грамотами обласної державної адміністрації, Козятинської райдержадміністрації, відділу культури і туризму Козятинської РДА.

Жіночий вокальний ансамбль української пісні «Лозівчанка» було створено за ініціативи завідуючої Лозівським клубом Олени Іванчишиної п’ять років тому. В репертуарі ансамблю переважають українські народні твори. Обидва колективи вразили комісію своїм рівнем підготовки та майстерністю виконання українських народних пісень.

Зарицький, П. Глухівчани представляли область : [зразковий ансамбль народного танцю «Подільський вітерець» і вокальний гурт «Добряни» Глухівецької територіальної громади Козятинського району побували на Всеукраїнському фестивалі митців «Переяславський ярмарок», що проходив на території музейного комплексу міста Переяслава-Хмельницького. Обидва колективи отримали від організаторів фестивалю цінні подарунки та стали дипломантами конкурсу. Загалом у фестивалі прийняли участь колективи з 22 регіонів України] / П. Зарицький // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 10 жовт. – С. 12.

Борисов, В. З авторськими віршами і піснями : [у Яришівському Будинку культури Тиврівського району відбувся звітний концерт учасників художньої самодіяльності. Відбулися виступи: дитячого ансамблю «Сопілкарі», ансамблю «Подільські барви», ансамблю духових інструментів «Фокстрот». Відбулися виступи з авторськими віршами у виконанні В. Костюк, Т. Сорокіної, О. Сидорука. По закінченню концерту зі словами вдячності виступила Яришівський сільський голова Н. В. Пугач ] /В. Борисов // Маяк. – 2013. – 11 жовт. – С. 8.

Дєдова, І. «Ритми танцю» : [у Центрі дозвілля м. Бар відбувся 6-й районний конкурс «Ритми танцю», в якому взяли участь дуети та ансамблі сільських закладів культури. По завершенню конкурсу судді оголосили результати: І місце отримав танцювальний ансамбль «Веселка» з с. Комаровці, ІІ місце розділили танцювальні колективи «Невгамовні друзі» с. Мигалівці та «Барвінок» с. Лука-Барська, ІІІ місце – танцювальний колектив «Юність» с. Маньківці. Також дипломами за участь у конкурсі були відзначені дуети] / І. Дєдова // Поділ. край. – 2013. – 11 жовт. – С. 7.

18 жовтня на базі Чечельницького РБК відбувся районний семінар-практикум з фольклору за участю працівників РБК, директорів Будинків культури, художніх керівників, а також керівників, які відповідають за діяльність аматорських колективів району. Захід проводила провідний методист з фольклору Вінницького обласного Центру народної творчості Т. Г. Горбулинська. Звертаючись до присутніх представників сфери культури району, Тетяна Григорівна, надала змістовну, пізнавальну і цікаву інформацію щодо історії фольклору, його витоків, використовуючи при цьому тематичні медіа-слайди. Разом з тим, була нагода прослухати записи окремих історичних фольклорних пісень. Так, присутні почули, що одна й та ж старовинна пісня звучала по-різному в різних областях та районах Вінницької області. З метою підвищення професійної майстерності працівників культури, в ході семінару були роздані спеціальні методичні матеріали, а також фонограми історичних фольклорних пісень з роздрукованими текстами до них. Також спільно з народним аматорським колективом «Рогізяночка» було вивчено дві старовинні пісні.

Рябоконь, О. «Хто забуде материнську пісню, той сліпим блукатиме по світу» : [директор обласного Центру народної творчості, кавалер ордену Княгині Ольги Т. О. Цвігун стала автором й організатором нового мистецького проекту – обласного фестивалю «Мамина пісня», який презентувала на своїй батьківщині у с. Мелешків. На свято приїхали начальник управління культури та туризму ОДА, заслужена артистка України М. Скрипник, голова РДА С. Скиць, начальник відділу культури та туризму РДА М. Ричков, начальник відділу освіти РДА Г. Боровий, кращі художні колективи, солісти-виконавці Вінниччини та Гайсинщини. Також в цей день відбувся мітинг з нагоди відкриття у селі пам’ятника Тарасу Шевченку. Завершилося свято нагородженням від імені управління культури та туризму ОДА й обласного Центру народної творчості учасників дійства та керівників Кіблицької територіальної громади] / О. Рябоконь // Трибуна праці. – 2013. – 18 жовт. – С. 2.

Бернадзіковський, Я. Дарують гарний настрій людям : [за ініціативи голови Ямпільської РДА у с. Пороги та с. Добрянка відбулися обмінні концерти. Різноманіття концертних номерів представили учасники гурту «Добряночка» та танцювального колективу «Фантазія». Також відбулися музичні номери у сольному виконанні] / Я. Бернадзіковський // Ямпіл. вісн. – 2013. – 23 жовт. – С. 3.

Пшегалінська, Ю. Народним колективам із Глухівців виповнилося п’ять років : [у концертному залі Глухівського Будинку культури відбувся звітний концерт колективів художньої самодіяльності Козятинщини. Відкрив свято народний аматорський ансамбль «Берегиня», який виконав українські народні пісні. Зразковий аматорський колектив народного танцю «Подільський вітерець» продемонстрував свою творчу діяльність виконанням танцювальних композицій. Заступник начальника обласного Центру народної творчості О. Назарець вручила учасникам грамоти і премії від спонсорів свята] / Ю. Пшегалінська // RIA Козятин. – 2013. – 24 жовт. – С. 8.

 

Ткаченко, О. Осінні барви рідного села : [в Самгородку місцевим Будинком культури організовано дійство, присвячене осені. Зразковий хореографічний ансамбль «Зірки Арчі» ПНВЦ Козятинського району, вихованці дитячого садка «Сонечко» та танцювальний гурт «Подоляночка» Самгородоцького БК подарували глядачам художні номери у власному виконанні. Голова сільської ради М. В. Черпенко привітав односельчан зі святом] / О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 24 жовт. – С. 6.

29 жовтня на базі Тернівського сільського клубу Крижопільського району відбувся семінар-практикум для керівників фольклорних колективів району та директорів сільських клубних установ, присвячений вивченню та використанню місцевого фольклору. Семінар відкрив заступник голови Крижопільської районної державної адміністрації М. П. Мунтіян. Провідний методист з фольклорного жанру Вінницького обласного центру народної творчості Т. Є. Гарбулінська розповіла про розвиток фольклорного жанру на Вінниччині та провела майстер-клас по вивченню народної пісні у фольклорному колективі. Цікавим та пізнавальним для всіх учасників був виступ начальника відділу культури і туризму райдержадміністрації О. В. Кройтор, яка розповіла про проведені в районі заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури у нинішньому році. На завершення для учасників семінару виступили народний аматорський фольклорний ансамбль Героя Соціалістичної Праці О. Ф. Десяк Тернівського СБК та народний аматорський фольклорний ансамбль «Любисток» Жабокрицького СБК.

Декоративно-прикладне мистецтво

11 жовтня у виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилась 65-а обласна виставка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, започаткована у 1948 р. і з того часу стала традиційною. Щороку у виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею презентуються кращі роботи провідних майстрів Вінниччини з різних видів народного мистецтва (вишивка, витинанка, малярство, ткацтво, лозо-соломо-плетіння, різьба по дереву, писанкарство, гончарство, флористика, народна іграшка, тощо). В експозиції нинішньої виставки представлено понад півтори тисячі виробів та картин найкращих майстрів образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва майже з усіх районів області. Кожен з творів самобутніх митців є неповторним за глибиною змісту, народним колоритом, кольоровою гамою та енергією, вкладеною в улюблену справу життя.

17 жовтня у виставковій залі «Світлиця» музею М. М. Коцюбинського відкрилася виставка художньої вишивки вінницької майстрині Тамари Медяної. Велика кількість робіт майстрині були представлені на виставках та заслужили визнання. Значна частина вишитих картин знайшла собі місце в приватних колекціях Вінниці, Києва, Москви, Львова, Тольятті, Литви, Німеччини, Ізраїлю, Америки, Чехії, Франції, Італії, Туреччини та інших країн і міст. Після довгих пошуків і експериментів пані Тамара зуміла вийти за рамки усталених канонів у вишиванні та віднайти свій неповторний та оригінальний спосіб вишивки. В основі усіх робіт майстрині виключно авторське бачення і фантазія: «Я заправляю нитку так, що не видно ні початку, ні кінця, це дає змогу «малювати» пейзажі і портрети, наче фарбами. Таким чином, не всі одразу розуміють, що картина вишита». Вишиті пейзажі та портрети майстрині глибокі та рельєфні, вони вражають теплотою, гармонією, щирістю.

21 жовтня у галереї «Арт-Шик» відбувся майстер-клас з художнього оформлення кераміки і скла в техніці мармурування. Техніка мармурування в давні часи застосовували при оформленні різних поверхонь для створення ефекту мармуру. Подібним малюнком можна покривати будь-які поверхні від паперу, тканини, дерева, до скла та порцеляни. Спеціальна фарба розтікається по воді і створює малюнки різних форм на декорованому предметі. На майстер-класі можна було опанувати оригінальну та ефектну техніку мармурування та створити вироби зі скла або кераміки – авторські чашки, вазочки, склянки, бокали та таке інше. Провела навчання художниця, викладач, майстриня декоративно-прикладного мистецтва І. В. Краснова.

26 жовтня в Книгарні «Є» відбувся майстер-клас з малювання на склі. Навіть звичайний шматочок скла чи предмет з нього можна зробити неповторним, якщо його творчо вдосконалити, тобто розмалювати. Малювання на склі цікаве тим, що політ фантазії тут безмежний, а результат набуває особливого вигляду – адже поверхня скла має дивовижні властивості заломлення кольорів. Усім бажаючим художниця Марина Наумчик допомогла освоїти цю нескладну техніку та розкрила декілька таємниць.

29 жовтня викладачем Крижопільської школи естетичного виховання О. Барановською для учнів молодших класів відділу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтв проведено майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки з природних матеріалів. Спосіб створення цих ляльок – скручування, скочування, змотування, зв’язування, завивання. Звідси й назва ляльки – «мотанка». Мотанка виготовлялась з доступного дешевого матеріалу і без будь-яких інструментів. Лялька-мотанка стояла в хаті на покутті, біля образів або в дитячій колисці. Вона вважалася берегинею роду і захищала малечу від бід. Мета заняття – виховувати любов до рідного краю, його обрядів, промислів, бажання вивчати минуле, берегти та примножувати традиції українського народу, розвивати пізнавальну активність, допитливість, естетичні смаки.

30 жовтня до Дня працівника соціальної сфери у головному управлінні Пенсійного фонду в Вінницькій області відбулась виставка творчих робіт фахівців головного та підвідомчих управлінь під символічною назвою «Струни душі». У заході виявили бажання взяти участь 30 майстрів в більш ніж 10 напрямках творчості. На розсуд глядачів були представлені вишиті хрестиком, бісером та написані маслом картини, ляльки-мотанки, вишиті чоловічі сорочки та жіночі лляні сукні, бісероплетіння, дитяча іграшка тощо. Кожен з відвідувачів мав змогу віддати свій голос за роботу яка сподобалась. Усіх учасників нагороджено подяками за участь у виставці, дипломами в різних номінаціях та грошовою винагородою.

Руда, М. У бісері печалі розчиню : [про вишивальницю з с. Гальжбіївка Ямпільського району Тетяну Пилипівну Сторожук. У творчому доробку майстрині: рушники, картини, ікони вишиті гладдю, хрестиком та композиції з бісеру.] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2013. – 30 жовт. – С. 3.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

1 жовтня до Міжнародного дня людей похилого віку у Гайсинському районному Будинку культури відбулося урочисте святкування. Привітати людей старшого покоління та ветеранів завітав перший заступник голови Гайсинської райдержадміністрації В. Вітюк, та вручив почесні грамоти та матеріальну допомогу ветеранам. Після офіційної частини відбувся концерт, який підготував колектив Гайсинського РБК та хор ветеранів.

На початку жовтня у Будинку культури с. Агрономічне Вінницького району відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня вчителя. Привітати освітян з їх професійним святом завітали голова Вінницької районної державної адміністрації В. М. Анікеєнко та заступник голови Н. В. Лебедєва. Керівник району висловив педагогам щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, за їх доброту та  щедрість душі. За високі професійні досягнення, творчий пошук та значний внесок у педагогічну діяльність, Почесними грамотами Вінницької районної державної адміністрації та районної ради були нагороджені найкращі представників освітянської галузі. Окрім урочистої частини свята, для педагогів було організовано концертну програму.

Також в усіх районах області відбулись урочистості з нагоди Дня працівника освіти. На свято були запрошені очільники району, керівники навчальних закладів району, голови первинних організацій профспілки працівників освіти, кращі педагоги району, працівники структурних підрозділів відділу освіти. В привітаннях були відзначенні досягнення освітянської галузі району, висловлені щирі слова вдячності і побажань на адресу всіх працівників галузі.

Караулан, М. …А найголовніша новина – ріст кількості народжень! : [у м. Гнівань відбулося святкування Дня міста. Розпочалося дійство з урочистої ходи «З Днем народження, Гнівань!». Під звуки духового оркестру, на чолі з заступником керівника виконавчого апарату – керуючим справами обласної ради С. С. Нешиком та міським головою В. В. Кулешовим, місцеві жителі та гості свята пройшли центральною вулицею міста. У міському Будинку культури відбувся святковий концерт, арт-галерея місцевих художників, світлиці установ та організацій, атракціони. До свята долучилися і три гніванських бібліотеки, створивши стенд з фото-розповідями про майстрів міста] / М. Караулан // Маяк. – 2013. – 4 жовт. – С. 1, 4-5.

4 жовтня в приміщенні Липовецького районного Будинку культури відбулися урочистості з нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек. На свято були запрошені голови виконкомів сільських рад, працівники клубних, бібліотечних закладів. Розпочав урочистості начальник відділу культури і туризму РДА Г. Терлецький, який коротко розповів про досягнення працівників галузі у 2013 році та привітав всіх присутніх з професійним святом. До привітань приєднався голова Липовецької РДА, депутат обласної ради А. Грищук, директор центральної районної бібліотеки, Заслужений працівник культури України В. Липко. Спільним розпорядженням голови райдержадміністрації, районної ради та відповідно до наказу відділу культури і туризму райдержадміністрації за багаторічну сумлінну і плідну працю, високий рівень професійної майстерності, власний особистий внесок у справу просвітництва та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек були нагороджені почесними грамотами і подяками окремі працівники бібліотечних закладів. Усіх присутніх в залі привітали музичні колективи та окремі виконавці районного Будинку культури та закладів культури сіл району.

5 жовтня в с. Клембівка Ямпільського району відбувся «Клембівський ярмарок – 2013». Участь у ньому прийняли понад 60 підприємницьких структур. Народні умільці порадували витворами мистецтв: картинами, вишиванками, сувенірними виробами. Також на ярмарку відбулася концертна програма, прозвучали українські народні пісні та гуморески у виконанні аматорів Ямпільського краю.

5 жовтня в актовій залі Вінницької обласної філармонії відбувся яскравий фестиваль творчості серед інвалідів «Багряна осінь на Поділлі». Захід пройшов за сприяння Всеукраїнської організації «Союз організацій інвалідів України». Артисти, попри те, що багатьом з них тяжко пересуватися, виступали у супроводі помічників і заряджали глядачів справжнім оптимізмом та захопленням їхніми неймовірними талантами та незламним духом.

Нині у Вінницькій області проживає майже сто тисяч інвалідів. Більшість із них, як і всі вінничани, мріють про достойну професію, повноцінне життя, самодостатність. Потяг до творчості – теж у цьому переліку. «Багряна осінь на Поділлі» це один з заходів, що дає можливість людям з інвалідністю розвиватися у своїй творчій діяльності та ділитися її результатами.

  

Нікіфорова, О. Чим більше років – тим більше щастя : [на початку жовтня у Павлівському сільському Будинку культури Калинівського району відбулися урочистості з нагоди святкування Дня села. Бібліотекарі у фойє Будинку культури розмістили виставки робіт місцевих майстринь. Зі святом усіх присутніх привітав сільський голова В. Кособуцький. Відбувся святковий концерт підготовлений місцевими аматорами сцени та розіграш лотереї] / О. Нікіфорова // Прапор Перемоги. – 2013. – 8 жовт. – С. 2.

9 жовтня у Немерченській територіальній громаді Мурованокуриловецького району відбулася районна акція «Мистецтво одного села», присвячена 90-річчю утворення району. Жителів територіальної громади з Днем села привітали: голова районної державної адміністрації В Максимчак, голова районної ради В. Гук, сільський голова А. Михайленко. Під керівництвом працівників культури Ігоря та Володимира Ластавляків було підготовлено змістовний концерт, учасниками якого були народний аматорський колектив «Немерченка», сільський духовий оркестр, чоловічі і жіночі тріо Будинку культури, працівники і вихованці місцевих школи та дитсадка, активні учасники художньої самодіяльності.

Качан, В. «До Ракової біжать-летять стежини – село збирає всю свою родину» : [у Раківській сільській громаді відбулася акція «Благословенна будь, земля моїх батьків!», присвячена 90-річчю Томашпільського району. З вітальними словом до усіх присутніх звернулися: сільський голова Н. Пацюк, директор місцевої школи О. Слободянюк, колишній сільський голова Н. Тимчишена. З музичними вітаннями виступили: місцевий самодіяльний гурт «Забава», вихованці дитячого садка та учні місцевої школи. Завершилося свято передачею естафети до селища Вапнярка, куди вирушила акція «Благословенна будь, земля моїх батьків!»] / В. Качан // Томашпіл. вісн. – 2013. – 9 жовт. – С. 3.

Петрик, В. Село моє, мій дивосвіте : [у сільському Будинку культури с. Радянське Літинського району відбулося святкування Дня села та звітний концерт творчих колективів сільського клубу, приурочене 90-річчю утворення Літинського району. У холі сільського клубу відбулася народна світлиця – виставка під назвою «З бабусиної скрині». Усі учасники святкування отримали від сільського голови С. Мудрицької пам’ятні подарунки] / В. Петрик // Літин. вісн. – 2013. – 10 жовт. – С. 5.

10 жовтня в клубі с. Стодульці Жмеринського району відбулося  святкування Дня села. Привітати мешканців села зі святом завітали: голова райдержадміністрації Ю. Твердохліб, голова районної ради С. Гринчук, директор ТОВ «Конкорд» С. Дука. Стодулецький сільський голова Л. Голубенко привітала земляків зі святом та найактивнішим жителям вручила грамоти та подарунки. Багато позитивних вражень подарували стодульчанам найменші жителі села, вихованці дитячого садочку, учні місцевої школи, фольклорний колектив «Материнка», які взяли участь у святковому концерті. По завершенні концерту відбувся розіграш лотереї.

Андрієнко, Л. Селище Кароліна святкувало 120-річчя : [жителі населених пунктів Зарудинецької сільської ради об’єднали свої зусилля для організації 120-річчя селища Кароліна. З вітальним словом до присутніх звернулася сільський голова Л. І. Горобенко та коротко розповіла про історію та розвиток селища. Також виступили керівники установ та організацій, що діють на території селища. Працівники культури, молодь та жителі села підготували святковий концерт] / Л. Андрієнко // Прибуз. новини. – 2013. – 10 жовт. – С. 5.

Ничипорук, О. Бірків на таланти багатий : [з нагоди відзначення 90-ї річниці утворення Літинської району у Бірківському сільському клубі пройшов звітний концерт під назвою «А ми з подільського краю». У святі прийняли участь начальник відділу культури РДА О. Гвоздінська, методист РБК О. Єріховська, Бірківський сільський голова О. Свічколап та ін. Розпочався творчий звіт з виставки народно-прикладних видів мистецтва: вишиті рушники, вироби з бісеру, писанки, картини, вироби у техніці «квілінг». Переважна більшість робіт, представлених на експозиції виставки, належать членам гуртка «Умілі руки»] / О. Ничипорук // Літин. вісн. – 2013. – 10 жовт. – С. 5.

14 жовтня у с. Яворівка Піщанського району відбулось урочисте святкування Дня села. Привітати громаду села зі святом завітали перший заступник голови райдержадміністрації А. А. Ільченко, виконавчий директор ДП «Зернятко Південь» І. Т. Пустовіт, сільський голова В. П. Шахрай. Свої вітання з найкращими побажаннями висловив о. Олександр та благословив усіх жителів Яворівки і побажав многая літа. Святкові заходи продовжились відкриттям оновленої дошки пошани, на яку занесені кращі працівники села, представники трудових колективів, які своєю працею та творчістю прославляють с. Яворівка. У Будинку культури відбувся святковий концерт.

15 жовтня відбувся конкурсний відбір робіт, які подавались учасниками з 15 квітня по 1 жовтня на екологічний конкурс «Барви Могилів-Подільщини». Нинішнього року в конкурсі взяли участь 57 учнів з тринадцяти загальноосвітніх закладів району. Роботи представлені у наступних номінаціях: малюнок, фото, слайд-шоу, вірші, оповідання та екологічний захід, у кожній номінації визначено призерів. Другий рік поспіль в Могилів-Подільському районі проводиться екологічний конкурс «Барви Могилів-Подільщини», який має на меті акцентувати увагу громадськості, особливо молоді, на збереженні природних ресурсів та раціональному їх використанні.

Головкіна, В. Теплик відсвяткував свої 515 іменини : [урочистою ходою до пам’ятних місць та покладанням квітів загиблим воїнам розпочалися урочистості з нагоди Дня смт Теплик. Продовжилося святкування у районному Будинку культури. З вітальним словом звернулися: селищний голова Г. Вольський, заступник голови районної ради Р. Трамбовецький, начальник управління Міністерства з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, депутат обласної ради Р. Шевчук. Традиційно до святкового дня відбулося вшанування почесних жителів громади. У фойє районного Будинку культури представлена виставка народних умільців Тепличчини «Містечко майстрів»] / В. Головкіна // Вісті Тепличчини. – 2013. – 17 жовт – С. 8.

Кубляк, С. Рівне – колиска духовності і традицій : [в рамках районної акції «Мистецтво одного села», присвяченій 90-річчю утворення Мурованокуриловецького району відбулося свято у с. Рівне. На захід завітали голова РДА В. Максимчак, заступник голови районної ради М. Шевчук, начальник відділу культури і туризму РДА В. Веклюк, помічник Народного депутата України М. Джиги А. Пскова та настоятель храму Івана Богослова о. Костянтин. У фойє місцевого Будинку культури відбулася виставка робіт майстрів народної творчості та мистецтва громади. Святковий концерт розпочався піснею про рідне село у виконанні зведеного хору. Відбулися музичні вітання у виконанні учасників художньої самодіяльності: народний аматорський колектив «Рівненські козаки», жіночого ансамблю «Чарівниця», ансамблю вчителів місцевої школи «Дивограй», танцювального колективу «Мрія», сільського духового оркестру] / С. Кубляк // Наше Придністров’я. – 2013. – 17 жовт. – С. 1, 4.

Ярмак, К. Роздолівське свято талантами багате : [у Роздолівському сільському клубі відбулося святкування Дня села, яке проходило в рамках районної акції «Мистецтво одного села», присвяченій 90-річчю утворення Мурованокуриловецького району. На святі були присутні заступник голови районної ради М. В. Шевчук, начальник відділу культури і туризму РДА В. М, Веклюк, директор районного Будинку культури Н. М. Літвін, директор центральної районної бібліотеки Л. С. Дриганюк та директор районного музею А. В. Драганюк. Відбулася виставка місцевих майстрів народної творчості та святковий концерт у виконанні учасників художньої самодіяльності] / К. Ярмак // Наше Придністров’я. – 2013. – 17 жовт. – С. 5.

Дяков, П. День села в Ольгополі : [на центральній площі с. Ольгополь відбулося святкування Дня села. Розпочалося з виставки світлиць чотирьох районів села, на які умовно поділено с. Ольгопіль, де були представлені роботи майстрів народного мистецтва. Відбулися різноманітні виступи, конкурси, розваги, учасники яких були нагороджені грамотами та подарунками. З вітальними словами звернулися сільський голова П. В. Козоріз та депутат обласної ради П. Є Каленич. Також цього дня було проведено підсумки щорічного конкурсу «На кращий двір зразкового стану»] / П. Дяков // Чечельниц. вісн. – 2013. – 17 жовт. – С.4.

19 жовтня у с. Городок Іллінецького району (вперше за всю історію існування населеного пункту), відбулося урочисте дійство – святкування Дня села. На свято завітали: народний депутат України Г. Калетнік, голова районної державної адміністрації В. Ящук, голова районної ради О. Дмитрик, сільський голова В. Ткачук. Усі вони звернулися до присутніх зі словами вітань та побажали їм міцного здоров’я, успіхів у нелегкій щоденній праці на благо рідного села та висловили сподівання, що і надалі всі разом, спільно працюватимуть задля розквіту нашої держави. В. Ткачук вручив подарунки своїм односельцям, а також посвідчення «Почесний житель села Городок» народному депутату Г. Калетнику. Музичні вітання подарували присутнім аматори сільської сцени та учні школи. Ведучим свята був Заслужений працівник культури України М. Романов. Надзвичайно приємним подарунком до свята був виступ колективів Вінницького національного аграрного університету.

  

19-20 жовтня у Вінниці відбувся Перший Всеукраїнський звичаєвий етнофестиваль «Обжинки». Головний зміст заходу – залучення вінничан до здорового способу життя. Співорганізаторами фестивалю були: ВККМО «Молода Подільська Січ», Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна, ВОМГО «Молодіжна ліга розвитку підприємництва», Вінницький обласний краєзнавчий музей, Благодійний фонд «Здорова нація». В програмі фестивалю відбулася виставка-презентація екологічно чистої сільськогосподарської продукції, майстер-класи народних умільців, виступи українських колективів, відтворення прадавніх звичаїв, конкурси та розваги. В рамках фестивалю в Лекційній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулася науково-практична конференція на тему: «Чистий урожай – здоровий рід», де говорили про умови вирощення та способи виготовлення звичаєвого хліба.

20 жовтня у ТРЦ «Мегамолл» розпочався кастинговий відбір на участь у першому конкурсі «Містер Вінниця – 2013», де зійшлися найпрезентабельніші та найартистичніші чоловіки Вінниці. 8 грудня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. Садовського вінничани будуть обирати найкрасивішого і найпривабливішого представника сильної половини людства у фіналі конкурсу. Переможцем конкурсу стане людина з відмінними манерами, хорошою ерудицією та привабливою зовнішністю. Кожен глядач має можливість вплинути на результати професійного журі, проголосувавши за учасника який сподобався та приблизивши його до перемоги (1 голос глядача дорівнює одному голосу професійного журі), а також взяти участь у розіграші призів серед глядачів.

21 жовтня в рамках культурно-мистецької акції «Мистецтво одного села» в територіальній громаді с. Петримани Мурованокуриловецького району відбулися урочисті події з нагоди Дня села. З привітаннями виступили голова районної державної адміністрації В. Д. Максимчак, голова районної ради В. А. Гук, начальник відділу культури райдержадміністрації В. М. Веклюк. Майстринями села було організовано змістовні виставки, де були представл