Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Жовтень

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

8 жовтня у читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних, технічних та природничих наук відбулась творча зустріч з відомим вінницьким поетом, прозаїком, перекладачем та публіцистом Віктором Мельником. Зустріч мала назву «В осінніх краях» і була присвячена 55-річчю від дня народження літератора. Привітати майстра слова прийшли численні гості та представники творчої інтелігенції міста. Впродовж урочистого вечора автор переповідав байки та бувальщини з власної біографії, а прихильники творчості В. Мельника читали його вірші. Крім того, вірші ювіляра стали піснею, яку виконала журналіст та бард Тетяна Скомаровська, а також елементом однойменної постановки «Рандеву» театру-студії «Сьоме небо», що діє при бібліотеці.

  

9 жовтня у читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація нової книги прозаїка, публіцист-документаліста Вадима Вітковського – «Повій вітре... Або тіні незабутих предків». Книга про село Борівка Чернівецького району Вінницької області. У заході взяли участь керівники Чернівецького району, народні депутати, заслужені артисти та працівники культури України, письменники, краєзнавці, історики, редактори районних газет та студенти вузів області. Розпочинаючи презентацію Вадим Вітковський зазначив, що село Борівка Чернівецького району, як і всі села подільської глибинки, має неповторну й самобутню історію. Перші писемні згадки про село сягають ХVІІ століття. Значний внесок у його літопис зробив священик і краєзнавець Іван Шипович, чию благородну справу гідно продовжили інші історики, серед яких і автор нової книжки, прозаїк та публіцист-документаліст Вадим Вітковський.

  

10 жовтня, відзначаючи сьому річницю відкриття Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та з нагоди Міжнародного дня психічного здоров’я, молоді люди з важкими формами інвалідності разом з працівниками центру та ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у фойє бібліотеки презентували пересувну виставку аматорських робіт. Соціальний педагог центру «Обрій» Н. Головко зазначила, що головна мета виставки – ознайомити широкий загал людей з досягненнями отримувачів послуг центру «Обрій», сприяти формуванню у молодих людей з інвалідністю активної громадянської позиції, підвищити рівень соціалізації, комунікації, самовираження та зайнятості людей з обмеженими фізичними можливостями. В свою чергу директор ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Наталія Морозова запевнила присутніх, що з часом бібліотека буде модернізовуватись та стане максимально адаптованою для людей з функціональними обмеженнями. У ході виставки глядачам було представлено роботи вихованців центру «Обрій» (малюнки, вироби з бісеру та навіть зшиті власноруч іграшки).

  

15 жовтня у Вінниці відбулось дві зустрічі з правозахисником та психіатром, колишнім дисидентом та політв’язнем Семеном Фішельовичем Глузманом. Перша зустріч відбулася у читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, друга – у Книгарні «Є». Обидві зустрічі були означені як презентація книги «Малюнки по пам’яті, або спогади відсидента». С. Ф. Глузман розповів історії з минулого проведеного у таборах, разом з українськими інтелігентами засудженими за громадянську позицію, розмірковував на тему сьогоднішніх проблем існуючих в державі. Чимало було сказано про героїв дисидентського руху – Івана Світличного, Василя Стуса, Сергія Ковальова, Валерія Марченко, Василя Підгородецького, Ігоря Калинця та багатьох інших. Про них Семен Глузман сказав: «Це були люди, які мали сміливість говорити правду». Наприкінці зустрічі Семен Глузман роздавав автографи всім бажаючим.

16 жовтня у кіноклубі «Х Муза» при відділі мистецтв відбувся перегляд та обговорення фільму режисера Г. Панфілова «Начало», присвячений 70-річчю російської актриси театру і кіно І. М. Чурикової. У заході прийняли участь члени кіноклубу та всі, хто любить і цікавиться кіно.

17 жовтня у читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація книги Зої Вільчинської «Наша історія: Адміністративно-територіальний устрій, суспільно-політична історія Козятинщини в контексті історії України з найдавніших часів до сьогодення» у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю». З. В. Вільчинська є членом Національної спілки журналістів України та Всеукраїнської спілки краєзнавців України. Головне завдання книги – змінити ставлення читача до вивчення історії рідного краю та України, яка повинна об’єднувати всіх українців, незважаючи на розмаїття історичного розвитку окремих регіонів, слугувати на користь нашому спільному державотворенню. Автором уперше зроблена спроба з наукової точки зору узагальнити історію України та Козятинщини і на підставі історичних документів змінити деякі існуючі уявлення про неї. Книга розрахована на науковців та краєзнавців, студентську та учнівську молодь, а також всіх, хто вивчає, досліджує та популяризує історію рідного краю.

  

18-22 жовтня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук для користувачів відбувся перегляд документів «Альфред Нобель: вчений, інтелектуал, космополіт», присвячений 180-й річниці від дня народження Альфреда Нобеля (1833-1896), шведського iнженера-хiмiка, підприємця і благодійника. Бажаючі мали можливість ознайомитися з матеріалами виставки та більше дізнатися про досягнення видатного вченого.

23 жовтня у кіноклубі «Х Муза» при відділі мистецтв відбувся показ та обговорення фільму режисера С. Говорухіна «Акторка». Легка чудова стрічка з блискучими акторами: Є. Добровольською, Д. Пєвцовим, М. Єфремовим, О. Абдуловим, М. Ароновою. У заході прийняли участь члени кіноклубу та всі, хто любить і цікавиться кіно.

24 жовтня у відділі економіки та аграрного виробництва відбулося засідання клубу молодого підприємця «Твій бізнес від А до Я». Захід на тему «Які складові має успіх?» підготувала і провела голова клубу С. А. Ходакова для студентів Вінницького інституту економіки. Працівники відділу підготували тематичний перегляд літератури.

29 жовтня відділ рідкісних і цінних видань організував День інформації «Книжкові раритети з медицини» для студентів І курсу фармацевтичного факультету ВНМУ ім. М. І. Пирогова. Бібліотекар І категорії І. М. Валігура представила майбутнім лікарям видання ХVIІ – поч. ХХ ст. західно-європейських, російських, українських видавництв з історії медицини; розповіла про розвиток медичної справи на Поділлі у другій пол. ХІХ – поч. ХХ ст.

29 жовтня у відділі рідкісних і цінних видань побував Казімеж Латек – польський історик, богослов і архівіст, професор Католицького університету кардинала Стефана Вишинського у Варшаві. Він ознайомився з колекцією видань та рукописів XVI-XVII ст., що знаходилися до революції 1917 року у складі бібліотек польської спільноти Східного Поділля. Як фахівець з середньовічної палеографії проконсультував щодо датування деяких рукописних матеріалів, уточнив та розтлумачив зміст деяких глосів на сторінках видань. Професора супроводжував кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України Віталій Перкун, фахівець зі сфрагістики, який зацікавився давніми відбитками власницьких печаток на сторінках видань. З вінницької сторони дослідників приймали: кандидат історичних наук, доцент, директор Інституту історії, етнології та права Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського – Юрій Зінько, доктор історичних наук, професор Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського – Ольга Коляструк. Зустріч організували фахівці відділу за участі кандидата історичних наук, доцента Тетяни Кароєвої.

31 жовтня Вінницька ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва з метою подальшого розширення доступу різних категорій користувачів до своїх інформаційних ресурсів, розпочала реалізацію нового проекту – встановлення ліфтової платформи у філії бібліотеки (вул. Соборна, 70). Мета проекту – надання безперешкодного доступу користувачам з особливими потребами до інформації та літератури.

Музейна діяльність

Виставка у Вінниці : [у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася презентація художньої виставки заслуженого працівника культури України Ф. Ущаповського. На відкритті були присутні представники творчої інтелігенції: заслужений діяч мистецтв України, голова Вінницької обласної організації Національної спілки художників України Л. Гринюк, директор Вінницького обласного художнього музею, заслужений діяч мистецтв України І. Безбах, директор обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури Т. Цвігун, працівники музею, представники обласних ЗМІ. На презентації художнику вручили подарунки, квіти, а народний вокально-інструментальний ансамбль «Лаври» підготував музичне вітання] // Піщан. вісн. – 2013. – 12 жовт. – С. 2.

12 жовтня у музеї ім П. І. Чайковського в смт Браїлов Жмеринського району відбувся урок-подорож «П. І. Чайковський і Вінниччина» за участі вчителів художньо-естетичного циклу загальноосвітніх навчальних закладів Вінницького району. Для гостей було проведено тематичну екскурсію «П. І. Чайковський в Браїлові». Відбувся концерт, що складався з творів російського композитора у виконанні викладачів.

Шевчук-Князєва, І. Презентація картин художників Козятинщини : [до Дня художника у Козятинському музеї історії відбулося відкриття виставки робіт десяти художників району. У перший день роботи виставки у музеї зібралося багато поціновувачів мистецтва, щоб побачити роботи відомих художників В. Герасимчука, Р. Тимошенко, художника-портретиста В. Кльоца, молодих талантів міста і району В. Томашевського, Г. Мацка, А. Іванцової, Н. Шевченко, І. Іванова та ін. Привітати музей з відкриттям виставки і Днем художника прийшли керівник проекту «Третє тисячоліття» Н. Баштова, начальник відділу культури та туризму Козятинської міської ради С. Рибінська] / І. Шевчук-Князєва // RIA Козятин. – 2013. – 17 жовт. – С. 5.

17 жовтня у Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка творів художниці Крістіни Жілінскайте. Живописець, художник декоративно-прикладного мистецтва Крістіна Казимирівна Жілінскайте учасниця обласних, республіканських і міжнародних виставок, член Національної Спілки художників України з 1990 року. Художниця працює в галузі станкового живопису, художнього скла, вітражу. Чергова персональна виставка майстрині носить назву «Inspiration», що означає «Натхнення», яка презентує 25 робіт у техніці олійного живопису, що були створені під час подорожей художниці, або натхнені ними.

День пам’яті Михайла Стельмаха : [у літературно-меморіальному музеї М. П. Стельмаха с. Дяківці Літинського району відбувся захід із вшанування пам’яті видатного українського письменника Михайла Стельмаха. На захід зібралися прихильники його таланту з Літина, Вінниці, Київщини та громада села. До батьківської хати приїхала донька Михайла Панасовича – Марта Стельмах. Захід розпочався з панахиди у храмі Архистратига Михайла. Голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини, лауреат літературної премії М. П. Стельмаха, письменник Василь Кобець вручив грамоти та грошові нагороди за активну пропаганду творчості М. Стельмаха] / Літин. новини. – 2013. – 18 жовт. – С. 4.

Зоренко, В. «Палітра нашого життя» : [до Всеукраїнського дня художника працівники Жмеринського історичного музею підготували виставку картин, художніх творів та вишивки під назвою «Палітра нашого життя». На виставці були експоновані роботи: В. Мельника, І. Римар, Ю. Остапчук, О. Процюк, І. Ольхової та ін. ] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2013. – 18 жовт. – С. 6.

21 жовтня на території Вінницького трамвайно-тролейбусного управління відкрився музей, який складається з павільйону та майданчика для стоянки історичних вагонів. Відкриття експозиції присвятили 100-річчю пуску першого трамвая у м. Вінниці. Саме до цієї дати керівництво ТТУ вирішило створити музей, де представлені матеріали, які відображають історію вінницького трамваю, та вагони різних часів.

22 жовтня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї розпочала роботу обласна виставка-конкурс «Мистецтво оригамі». Її організаторами виступили працівники центру технічної творчості учнівської молоді. На експозиції розміщено близько 250-ти паперових робіт учнів з 34-ох районів Вінницької області. Їх виконали вихованці районних Будинків культури і школярів. Вікова категорія учасників-виконавців від 6 до 18 років. З-поміж всім відомої техніки оригамі на виставці також роботи виконані за допомогою таких технік як квілінг та паперопластика. Окрім пластичних фігур, звірів і картин є навіть біжутерія. Виставка приурочена до Міжнародного дня оригамі. який традиційно відзначають 12 листопада.

Закоханий в мистецтво : [про директора Мурованокуриловецького районного краєзнавчого музею. Завдяки його ініціативі, пошуковій та дослідницькій роботі в районному Будинку культури впродовж останніх років відбулася ціла низка презентацій та виставок творчості митців краю] // Наше Придністров’я. – 2013. – 24 жовт. – С. 4.

26 жовтня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбувся фестиваль мініатюрних сенполій «В гостях у Дюймовочки». Це перша в Україні виставка мініатюрних фіалок. Перед початком виставки судді оцінювали рослини та роздавали почесні грамоти кращим колекціонерам. На фестиваль завітали колекціонери та селекціонери з Києва, Дніпропетровська, Тернополя та інших міст України. Та основну роботу по збиранню та догляданню маленьких квіточок зробили шестеро вінничанок, учасниць клубу «Сенполія-Центр». З 14 по 17 листопада клуб вінницьких любителів фіалок «Сенполія-Центр» проводить заключну у сезоні виставку «Магія осені».

Театрально-концертна діяльність

3 жовтня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулось відкриття театрального сезону. Цьогоріч він особливий, адже театр відзначає 80-ту річницю. З нагоди свята, працівників театру прийшли привітати не лише шанувальники театрального мистецтва, а й представники місцевої влади, які вручили акторам цінні подарунки та грамоти. Для постановки обрали виставу «Назар Стодоля» за п’єсою Т. Шевченка. У виставі задіяна практично вся трупа театру, в тому числі і провідні майстри сцени: В. Прусс, А. Вольський, Л. Белозьорова, Н. Кривцун, К. Селезньова. На свято завітали і майстри сцени з інших театрів.

Протягом жовтня у театрі відбулися вистави: «Назар Стодоля», «Ніч Святого Валентина», «Лісова пісня», «Я б тобі небо прихилив...», «Маруся Чурай», «Хелемські мудреці», «Незакінчена історія», «Замовляю любов», «Майська ніч», «Ассо та Піаф» «Бременські музиканти» (дітям), «Анна Кареніна», «Попелюшка» (дітям), «Осінь у Вероні», «Трамвай «Бажання», «Ревізор», «Я б тобі небо прихилив...», «Софія», «Осіння мелодія», «Замовляю любов», «Політ над гніздом зозулі», «Наталка Полтавка», «Шельменко-денщик», «Шалений день, або Одруження Фігаро».

27 жовтня у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулася вокальна формація «Піккардійська терція», яка за останні роки відвідала місто вже вдесяте. Улюбленці публіки – В. Якимець, А. Капраль, Я. Нудик, А. Шавала, Р. Турянин, Б. Богач розпочали концертну програму з кількох нових пісень. Під час антракту відбувся розіграш призів від організаторів концерту, двоє прихильників «Піккардійської терції» отримали романтичну вечерю у кав’ярні-музеї «Вітальня щасливого часу» та цікаву подорож від туристичної агенції «Товариство подорожей «Земна куля». Продовжили концерт улюблені хіти: «Туман яром, туман долиною», «Кучері», «Жовняри», «Я вчора потрапив на небо», «Сядеш у поїзд», «Старенький трамвай».

Музичне життя Вінниччини

1 жовтня, у Міжнародний день музики, у Вінницькій обласній філармонії відбулося відкриття 77-го концертного сезону. Його відкрив концерт-молитва «Подільська літургія». У проекті, присвяченому 1025-річчю хрещення Київської Русі та 1000- річчю Лядовського скельного чоловічого монастиря, взяли участь академічні колективи міста – камерний хор «Вінниця» та камерний оркестр «Арката».

Протягом року на меломанів чекатимуть 5 концертних програм, об’єднаних у 5 абонементних циклів. Серед них: «Вечори з Аркатою», «Браво, маестро», «Чотири хори року», «Право голосу» та цикл концертів, присвячених 70-річчю найстаршого філармонійного колективу – академічному ансамблю пісні і танцю «Поділля». 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка філармонія відзначить новим проектом під назвою «Така її доля» – музично поетичним вечором за мотивами поеми «Катерина» за участі заслуженої артистки України Ірини Швець та оркестру «Арката». Протягом мистецького року відбудуться і традиційні заходи: міжнародні фестивалі, форум молодої музики, дитячо-юнацький естрадний конкурс та різноманітні тематичні концерти.

10 жовтня у відділі теоретичних дисциплін Крижопільської школи естетичного виховання проведено лекцію-концерт, присвячену 200-річчю з Дня народження видатного італійського композитора Джузеппе Верді. Мета заходу: ознайомлення дітей з життям і творчістю композитора, сприяння розвитку творчих здібностей учнів, виховання в дітей за допомогою класичної музики, збагачення їх духовно-емоційного світу. Лекцію-концерт підготувала викладач з предмету «Музична література» О. Тишецька для учнів 4 класу фортепіанного відділу. В ході лекції були представлені відео-презентації, аудіо-записи та відео-сюжети: опер «Ріголетто», «Аїда», «Травіата» і твору для солістів, мішаного хору та симфонічного оркестру «Реквієм», поставлених на найбільших театральних сценах світу.

17 жовтня у «Вітальні щасливого часу», що діє при музеї-кафе «Пан Заваркін та син» для шанувальників класичної музики відбувся концерт «Осінні акварелі». Інструментальне тріо «Фреско», що складається з віолончелі, скрипки та фортепіано, вперше виступили в стінах закладу «Пан Заваркін та син».

Мартинюк, Т. В. День музики в п’ятій школі : [у Козятинській місцевій школі відбулося святкування Дня музики, організований вчителем музичного мистецтва О. В. Вінніковою, до Міжнародного дня музики. У фойє школи були представлені портрети відомих українських та зарубіжних композиторів, виставка дитячих музичних інструментів. Можна було переглянути альбом з фотографіями та історією створення українських музичних інструментів. Родзинкою музичного свята став виступ дуету скрипалів – сестер Діани та Луани Стангеліні.] / Т. В. Мартинюк // Козятин Залізничний. – 2013. – 18 жовт. – С. 8.

Залюбіська, В. Дмитро і Назарій Яремчуки: наша доля – пісня : [у залі Липівського сільського Будинку культури Томашпільського району відбувся концерт заслужених артистів України Дмитра і Назарія Яремчуків. Гастролі братів на Вінниччині проходять у рамках Всеукраїнського пісенного фестивалю «Родина» імені Назарія Яремчука під патронатом голови Вінницької ОДА Івана Мовчана та за підтримки заступника голови ОДА Л. Спірідонової. По завершенню концерту відбулася година спілкування з артистами] / В. Залюбіська // Томашпіл. вісн. – 2013. – 18 жовт. – С. 1.

Свято української пісні : [напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці у Лужоцькому клубі відбувся концерт «А пісня, пісня…, що за розкіш-пісня», присвячений українській пісні. Перед концертом виступив сільський голова А. Г. Семенюк, який привітав мешканців села зі святом Покрови. На концерті прозвучали пісні у виконанні: Г. Півторак, С. Барбазюк, Л. Какапич, О. Івахової, І. Прокопчук та ін. Також відбулися хореографічні виступи та гумористичні сценки] // Чернівец. зоря. – 2013. – 18 жовт. – С. 2.

Бабій, О. Брати Яремчуки завітали до Чернівців : [у Чернівецькому районному Будинку культури відбувся концерт братів Назарія та Дмитра Яремчуків під назвою «Наша доля». Концерт відбувся за підтримки голови Вінницької облдержадміністрації І Мовчана та заступника голови обласної державної адміністрації Л. Спірідонової. Після концерту бажаючі мали можливість поспілкуватися з народними артистами] / О. Бабій // Чернівец. зоря. – 2013. – 18 жовт. – С. 4.

Вінницька дитяча музична школа №2 запровадила «Мистецькі вечори». Це унікальна можливість для всіх бажаючих пізнати безмежний світ мистецтва, дізнатись про палітру художніх образів, розмаїття жанрів та стилів, поспілкуватись з талантами. В чотирьох лекціях-концертах, які відбудуться до кінця навчального року, буде представлена широка палітра дитячих творчих досягнень, розмаїття художніх колективів школи, музичних інструментів та мистецьких жанрів.

Перший «Мистецький вечір» відбувся 18 жовтня і мав назву «Мистецтво – багате твоє розмаїття». 13 грудня відбудеться другий вечір – «Прийшла Коляда напередодні Різдва», присвячений Різдву. 21 лютого 2014 р. пройде вечір з нагоди святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка: «Співоча лірика Т. Г. Шевченко». 18 квітня учні та вчителі школи познайомлять з «Чарівним світом живопису». Ці вечори – прекрасна можливість поринути у світ гармонії та краси, у атмосферу незабутніх мистецьких вражень.

22 жовтня у Ямпільському районному Будинку культури відбувся концерт за участю молодих та надзвичайно талановитих співаків – заслужених артистів України Назарія та Дмитра Яремчуків. Концерт відбувся за сприянням голови Вінницької обласної державної адміністрації І. Мовчана, заступника голови Вінницької ОДА Л. Спірідонової, голови Ямпільської районної державної адміністрації А. Комара. По завершенню концерту, заступник голови Ямпільської райдержадміністрації М. Марченко подякувала співакам та в знак поваги і вдячності подарувала братам Яремчукам квіти.

23 жовтня у Вінницькій обласній філармонії відбувся концерт сучасної фортепіанної музики. Вперше на її сцені з авторською програмою виступив американський піаніст Кельвін Джонс з власними творами. Цей концерт починає цикл «Браво, маестро!». Кельвін Джонс – син священика і його перше знайомство з музикою відбулося в стінах церкви. Найбільше за все йому подобались ритмічні, енергійні та емоційні обробки класичних творів. Після отримання освіти, Кельвін сам став писати ліричні аранжування та мелодійні власні композиції. Його музика оригінальна, атмосферна, надзвичайно мелодична. За допомогою аранжувань у власному неповторному стилі, Кельвін надає класичного ліричного звучання своїм мелодіям, що швидко запам’ятовуються. Слухачі мали можливість насолодитися звучанням як сольного виконання іноземного гостя так і у дуеті з Академічним камерним оркестром «Арката» (художній керівник та диригент, заслужений діяч мистецтв України Георгій Курков).

23 жовтня у Будинку офіцерів відбувся концерт Олега Скрипки та епічного українського рок-гурту «Воплі Відоплясова», на якому було представлено новий 10-й ювілейний альбом «Чудовий Світ». Щодня протягом двох останніх років, натхненно віддаючись праці у студії, «ВВ» шукали нові форми та музичне оздоблення для втілення своїх ідей у новій платівці «Чудовий Світ» – світ музики в якому поєднуються феєрична гармонія та вибухова енергія. На концерті прозвучала музика з нового альбому, а також старі відомі хіти, збагачені звуковою палітрою багатьох інструментів.

Кіномистецтво

9 жовтня  у «Кіно-Шик Клубі» при галереї ІнтерШик розпочався перегляд циклу фільмів про грузинського художника, майстра «наївного мистецтва» Ніко Піросмані. Ніко Піросмані (1862-1918) – всесвітньо відомий грузинський художник XX століття, самоучка, яскравий представник примітивного стилю в живописі. Перша стрічка циклу «Піросмані» – біографічна притча, скомпонована з окремих новел про спробу Ніколи зайнятися торгівлею, про кохання і самотність, про відданість живопису, попри усі життєві труднощі та незгоди. У 1969 р. фільм знятий відомим грузинським режисером Георгієм Шенгелая. У фільмі, як і в багатьох роботах грузинських режисерів 1960-1970-х років, робиться акцент на національний колорит. Кадри фільму подібні до картин Піросмані: їм властива певна статика, переважають улюблені теми художника, деталі декорацій максимально спрощені, часто відсутній фон. Крім того, глядачі мали можливість насолодитися народними грузинськими піснями і танцями, такими ж невід’ємними частинами душі цього народу, як живопис для Ніко Піросмані.

Созанська, С. У Ямполі відкрився 3D кінотеатр : [у Ямполі відбулося відкриття 3D кінотеатру. На святковому відкритті для дітей проводили демонстрацію промо-роликів у форматі 3D, які анонсували майбутні стрічки перегляду. Організатор створення у місті такого культурно-просвітницького закладу В. Рожек розповіла про акції та послуги, що будуть діяти при кінотеатрі] / С. Созанська // Ямпіл. вісн. – 2013. – 18 жовт. – С. 4.

У Ладижині в листопаді відкриється кінотеатр : [за сприяння Агенції місцевого економічного розвитку м. Ладижин буде відкрито оновлений кінотеатр. За словами власника кінотеатру, приватного підприємця М. Бібікова заклад буде обладнаний за сучасними технологіями. Здійснені роботи з ремонту операторської кімнати, зали, вентиляція та кондиціювання приміщення. Будуть виділені місця для людей з обмеженими можливостями] // Нове місто. – 2013. – 31 жовт. – С. 2.