Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Вересень

Музичне життя Вінниччини

«Теплик-Roxy» знову зустрічав гостей : [у смт Теплик відбувся V Міжрегіональний фестиваль альтернативної музики, організований відділом культури і туризму РДА та районним Будинком культури. У фестивалі взяли участь як місцеві рок-гурти так і гості з Іллінецького, Немирівського районів, Черкаської області та м. Києва. Приємним сюрпризом для глядачів став показовий виступ Вінницького клубу реконструкції боїв «Аркона»] // Вісті Тепличчини. – 2013. – 5 верес. С. 8.

Головкіна, В. Безсмертна сила музики : [про народний аматорський духовий оркестр Теплицького районного Будинку культури під керівництвом В. І. Хіміч. За багаторічну творчу працю колектив та його керівник неодноразово нагороджували подяками, грамотами, цінними подарунками Міністерства культури, облдержадміністрації, районної влади. Цьогоріч творчий колектив занесено на районну Дошку пошани] / В. Головкіна // Вісті Тепличчини. – 2013. – 12 верес. – С. 4.

22-29 вересня у залі обласної телерадіокомпанії відбувся 18-й фестиваль «Міжнародні дні джазової музики у Вінниці». З повними аншлагами відбулося 8 концертів найвідоміших виконавців з усіх куточків світу. Вінничани та гості міста мали можливість не тільки побачити та послухати запальні ритми, а й самі співати разом з виконавцями. Протягом фестивалю прозвучала музика у виконанні: австрійського тріо Роланда Неффе (гра на віброфоні), молодих випускників швейцарської школи джазу тріо Романа Тулея, зірки польського джазу, відомого за своїми творами до європейських та голлівудських кінострічок, всесвітньо відомого піаніста та композитора Куби Станкевича. Далі виступив експресивний квартет Даріо Пінеллі. Звучав і циганський джаз у виконанні запальних музикантів. Другий день фесту відкривали вінницькі джазові таланти – муніципальний оркестр «Вінбенд». Продовжили концерт виконавці гурту «Ахімса» індійці Нейвелі Радакрішна та Удай Мазумдар і німець Маттіас Мюллер. Вони вразили меломанів, загравши індійські джазові імпровізації на рідкісних барабанах табла та унікальній десятиструнній скрипці з двома грифами. Топ-концерт фестивалю розпочали: зірка світового джазу, золотий голос Ліса Хенрі, родинний дует Олега Бутмана та Наталії Смирнової та російський контрабасист Григорій Зайцев.

23-24 вересня у м. Вінниця відбулися концерти польсько-українського овочевого оркестр «Паприкалаба», в рамках продовження ефективної польсько-української співпраці. Музика не обмежується в інструментах – це довели учасники Міжнародного овочевого оркестру «Паприкалаба». Екологічну музику за допомогою українських кабачків, кавунів, моркви та динь оркестр створює за мотивами музики відомого українського гурту «Перкалаба». Просто під час репетиції з моркви вирізають сопілку, а з кавуна та капусти роблять барабан. Протягом усього року оркестр проводить відкриті музично-овочеві курси у Варшаві, одночасно пропагуючи українську культуру серед молодих поляків. За час гостювання гурт дав у Вінниці три концерти.

Кіномистецтво

Кінотеатр «Супутник» відтепер – культурно-дозвільний центр : [в актовій залі Жмеринської РДА відбулася 22-а сесія районної ради 6-го скликання, в якій взяли участь очільники району, керівники управлінь, відділів РДА та райради, сільські голови, засоби масової інформації. У порядку денному значилось 11 питань. У тому числі йшла мова про кінотеатр «Супутник», зокрема про реконструкцію приміщення під культурно-дозвільний центр та виготовлення нового свідоцтва про право власності на будівлю] // Жмерин. меридіан. – 2013. – 7 верес. – С. 3.

8 вересня на майдані Незалежності у м. Вінниця відбулась церемонія нагородження переможців VІІ Міжнародного ВІННИЦІАнського фестивалю комедійного та пародійного кіно. Захід відвідали голова Вінницької обласної державної адміністрації І Мовчан, Вінницький міський голова В. Гройсман. На свято приїхали і зіркові гості: В. Андрієнко, Г. Куценко, А. Борсюк, актор С. Бадюк, керівник кіножурналу «Єралаш» Б. Грачевський та ін. Усього для участі у фестивалі було подано близько 100 конкурсних робіт, з яких було відібрано 28 робіт кіномитців з України, Росії, Ірландії, Південної Кореї, Великобританії, Канади та Японії. Усі бажаючі мали можливість побачити їх у кінотеатрі ім. М Коцюбинського. У кожній з чотирьох номінацій («анімація», «короткий метр», «відеокліп», «смішне, але інше») переможці отримали статуетки у вигляді літаючих слонів. Перше місце посіла стрічка команди КВН «Факультет журналістики» (Росія) у номінації «Смішне, але інше».

12 вересня у рамках проведення дня Українського кіно (до 90-ї річниці від дня народження С. Параджанова) в приміщенні кінотеатру «Родина» відбулася демонстрація документального фільму «Небезпечно вільна людина» за участю режисера Р. Ширмана. Відбулась фотовиставка Ю Гармаша «Параджанов «Дотик світлини».

Образотворче мистецтво

5 вересня у Вінницькому обласному центрі творчості відкрито персональну виставку народного малярства «Творчий ужиток Тетяни Дідової». Усі шанувальники народного малярства мали можливість ознайомитися з мрійливо-загадковим мистецтвом Тетяни Дєдової. Майстриня народилась та творить у с. Клембівка Ямпільського району. Експозиції її картин проходять як у Вінниці, так і у столиці. В доробку майстрині нараховується більше 500 робіт. Її роботи зберігаються у приватних колекціях багатьох шанувальників народного мистецтва. В експозиції нинішньої виставки художниця представила 20 робіт, серед яких «Мамина дорога», «Спогади з дитинства». Всі ці роботи об’єднані високою енергетикою, яскравою народною колористикою та потужним етнічним характером.

Бевза, М. Загадковий світ Івана Єгорова : [в Ямпільському районному музеї образотворчого мистецтва відкрилась виставка картин ямпільчанина Івана Єгорова, який нині проживає в Тайвані. На виставці представлено близько 30 картин художника, які він подарував музею. На них переважно зображені різнобарвні пейзажі, портрети, натюрморти. В картинах гармонійно поєднані мальовничі куточки Ямпільщини та Тайваню] / М. Бевза // Ямпіл. вісті. – 2013. – 6 верес. – С. 4.

10-24 вересня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулася персональна виставка Володимира Пилипчука «Миттєвості життя». Експозиція присвячена ювілейній даті – 50-річчю художника. До уваги глядачів представлено роботи, виконані у техніці олійного живопису на склі, картоні та оргаліті. На ювілейній виставці представлено 44 картини, створені протягом 10-ти років. Увагу присутніх привертає серія робіт «Казки Подільського лісу», яка відтворює любов художника до рідного краю та природи.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

13-15 вересня у Вінницькому центральному парку культури ім. Горького відбувся І обласний танцювальний еко-фестиваль «Ритм Планети». Мета фестивалю – привернути уваги громадськості до екологічних проблем та їх вирішення щодо збереження природи, формування позитивного екомислення у населення, сприяння підвищення рівня екологічної культури подолян, мотивування до здорового та рухливого стилю життя, виявлення і просування творчообдарованих людей, обміну танцювальним досвідом між гостями фестивалю, популяризації різних напрямків танцювальної творчої діяльності, розвитку екотуризму на Вінниччині. У фестивалі брали участь танцювальні колективи, ансамблі, театри та солісти різних стилів. Кожна танцювальна постановка колективів була присвячена глобальній або місцевій екологічній проблемі. Крім того, в рамках фестивалю відбулася еко-виставка товарів та послуг, виставка світлин та картин на тему: «Що ми залишимо нашим дітям», виставка виробів з пластику «Пластик – бомба повільної дії».

15 вересня у рамках проекту «Музика і танці Східного Поділля та Свєнтокшиського регіону вчора і сьогодні», у м. Бар пройшов Тиждень м. Стараховіце. Метою цього проекту є налагодження дружніх стосунків між українською і польською молоддю, знайомство з культурою, історією, традиціями та звичаями двох сусідніх країн, зокрема у взаємозбагачення музичним і танцювальним національним мистецтвом. Польська делегація на чолі із заступником начальника відділу культури м. Стараховіце пані Євою Войцицькою взяла участь у практичних заняттях «Моє місто і мій регіон вчора і сьогодні», під час яких місцеві школярі і юні гості з Польщі провели мультимедійні презентації своїх малих батьківщин. У сільському клубі с. Гайове молодь презентувала виставу «Весільний обряд». У рамках Тижня відбувся виїзд до католицького цвинтаря м. Бар для покладання вінків до могили воїнів-легіонерів армії Ю. Пілсудського, візити в українські родини, подорож до Вінниці та презентація регіональних танців, музики, страв, звичаїв, ігор та ін. На завершення Тижня українсько-польської дружби став великий спільний концерт у Барському районному Центрі дозвілля.

Наприкінці вересня у м. Вінниця відбувся бал-маскарад, організований вінницьким клубом-аніме «Кйокай». На дійство отримали запрошення не лише любителі аніме, але й ті кому цікаво було поринути у культуру минулих епох. Перед балом фахівці провели майстер-класи з танцю, на яких кожен мав можливість ознайомитися з роботою клубу, поспілкуватися з його учасниками, а головне випробовувати себе у танцях.

Декоративно-прикладне мистецтво

2 вересня в с. Курашівці Мурованокуриловецького району, з метою відзначення та вшанування творчих родин, відбулася районна культурно-мистецька акція «Мистецтво одного села». Участь у заході взяли: голова райдержадміністрації В. Максимчак, голова районної ради В. Гук, директор РБК «Жовтень» Н. Літвін, директор ЦРБ Л. Драганюк та ін. Перед святковим концертом гості та жителі Курашовецької територіальної громади мали змогу ознайомитися з оздобленою світлицею та творами мистецтва різних напрямків: вишиванками, малюванням, дитячими виробами, випічкою українських короваїв, композиціями з квітів тощо. Кожну творчу родину за її умілість та любов до мистецтва було відзначено сільським головою О. Наконечним.

5 вересня у книгарні «Є» відбувся майстер-клас з виготовлення витинанки. Навчала цьому мистецтву художниця Марина Наумчук. Мистецтво виготовлення витинанки сягає кількох тисячоліть, адже воно зародилося в Китаї ще в часи винайдення паперу. Однак відтоді цей вид рукоділля поширився з Далекого Сходу аж до Центральної Європи, де знайшов нові форми втілення. Традиційною витинанка стала і для українців, котрі зуміли вкласти в неї усе багатство національних орнаментів та символіки. Художниця розповіла про візерунки, які можна зобразити на витинанках і навчила втілювати свої фантазії на папері.

19 вересня в Мурованокуриловецькій картинній галереї відбулось відкриття персональної виставки декоративно-ужиткового мистецтва майстрині художньої вишивки Надії Степанівни Чубач – «Обереги духовності Надії Чубач», присвяченої 520-ій річниці з дня заснування смт Муровані Курилівці. З вітальним словом виступили голова районної державної адміністрації В. Максимчак та голова селищної ради Г. Цибульська. Відкриття виставки благословив протоієрей о. Василій. Присутні мали змогу оглянути вишиті нитками та бісером ікони, картини, килими.

19 вересня в Теплицькому районному Будинку культури відбулася презентація виставки обдарованого майстра Д. Ю. Неживляка. В його творчому доробку: живописні полотна та вирізьблені з дерева вироби. Привітати майстра приїхали його земляки, ансамбль «Криниченька», О. Годованок, а також друзі та рідні. На завершення дійства Д. Неживляк продемонстрував диво-інструмент, на якому розміщені фігурки дітей та звірят, що грають і танцюють, поки майстер ногами натискає на педалі, а руками виграє на баяні та окарині.

20 вересня у Барській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3, з метою активізації творчої діяльності та кмітливості школярів, залучення їх до мистецтва, виховання любові до прекрасного, учнівським самоврядуванням проведено виставку-конкурс «Природа і фантазія». На виставці представлені вироби з природних матеріалів, виготовлені школярами.

21 вересня в с. Снітків, з метою відродження української культури і традицій українського народу та відзначення 90-річчя утворення Мурованокуриловецького району відбулась творча акція «Мистецтво одного села», де було вшановано майстрів народної творчості та вишивальниць села. У виставці декоративно-прикладного мистецтва взяли участь вишивальниці, майстри оригамі та майстри соломоплетіння. На заході були присутні: начальник відділу культури і туризму Мурованокуриловецької РДА В. Веклюк, заступник голови районної ради М. Шевчук та голова територіальної громади с. Снітків В. Ольшевський. Після урочистостей для гостей та жителів села з концертною програмою виступили аматорські колективи СБК .

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

Савченко, А. Цвіте величаво містечко моє Тростянець : [у день Незалежності України районний центр відсвяткував своє 415-річчя. З вітальним словом до усіх присутніх звернулися: селищний голова Л. Червонецька, голова РДА О. Кравченко, голова райради Л. Лобуня та депутат обласної ради В. Тарасюк. Захід також був присвячений творчим родинам, матерям-героїням та талантам смт Тростянця. На алеї до Будинку культури розташувалося імпровізоване містечко майстрів народних ремесел. Аматори сцени підготували святковий концерт] / А. Савченко // Тростянец вісті. – 2013. – 4 верес. С. 1, 4.

7 вересня жителі м. Липовець відсвяткували День міста. У Будинку культури відбулась урочиста частина на якій міський голова М. Майданюк привітав жителів міста та гостей зі святом. Продовжили свято творчі колективи Вінницького районного Будинку культури: «Подільські музики», «Квітка розмарію» та танцювальний колектив «Сонечко», колективи району. На площі біля ДЮСШ відбулась виставка декоративних птахів та тварин. На стадіоні ДЮСШ відбулись спортивні змагання з легкої атлетики, армреслингу та ігри з футболу.

Район святкує – 90 : [на початку вересня на стадіоні с. Уланів відбулося святкування 90-річчя від дня заснування Хмільницького району. На стадіоні були розміщені світлиці територіальних громад району, виставки декоративно-прикладного мистецтва, виставки вишивальниць, виставки дитячої та юнацької творчості та відбулася святкова торгівля. З імпровізованої сцени звучали вітання від керівництва району та поважних гостей свята. Відбулась концертна програма підготовлена аматорами сцени району] // Я та місто Хмільник. – 2013. – 12 верес. – С. 9.

12 вересня відділ культури і туризму Крижопільської райдержадміністрації організував районне свято квітів «Осіння фантазія». На святі були представлені квіткові композиції, які були створені вихованцями дитячих дошкільних установ, учнями загальноосвітніх шкіл, студентами будівельного ліцей, юними читачами районної бібліотеки для дітей, учнями Крижопільської школи естетичного виховання, вихованцями Будинку школяра. Композиції були присвячені «Року дитячої творчості», та 90-річчю утворення Крижопільського району. Головною ідеєю всіх композицій було прагнення дітей створити красу власними руками не знищуючи природу.

16 вересня у приміщенні обласного музично-драматичного театру ім. М. Садовського пройшли урочистості з нагоди державного свята – Дня рятівника. Привітати рятувальників прийшли: перший заступник голови обласної державної адміністрації М. Боровський, голова Вінницької обласної ради С. Татусяк, заступник Вінницького міського голови В. Кістіон, заступник голови обласної державної адміністрації – голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вінницької області, почесний громадянин м. Вінниці Р. Аксельрод та керівники силових структур, громадських організацій, установ, відомств та духовенства. Урочистості святу надав і концерт за участю колективів художньої самодіяльності м. Вінниці та естрадно-духового оркестру.

16 вересня жителі с. Лозовата Теплицького району відзначали День села. Тематичний концерт «Моя земля, земля моїх батьків» підготували учасники клубних установ району. Прозвучали українські пісні від фольклорного колективу «Слупичка», вірші у виконанні артистів, присвячені селу та людям які в ньому живуть. Також прозвучали вітальні слова від голови територіальної громади Т. Курко та гостей свята.

«Зерно істини» проросло на нашій землі : [нещодавно, з VI міжнародного конкурсу знавців православної культури «Зерно істини» з перемогою повернулася збірна команда Вінницької єпархії. Конкурс проходив у Криму в м. Чорноморськ. Серед учасників: вісім команд з України, сім з Росії та дві з Білорусії. Змагання проходили у форматі гри «Що?», «Де?», «Коли?»] // Прапор Перемоги. – 2013. – 17 верес. – С. 2.

17 вересня у Вінницькому літературно-меморіальному музею-садибі ім. М. Коцюбинського відбулась 13-а нарада молодих літераторів, більшість з яких є членами обласного літературно-мистецького об’єднання ім. Василя Стуса. Захід присвячений 149-ій річниці від дня народження класика української літератури, письменника – Михайла Михайловича Коцюбинського. Нарада проходила за участю письменників, лауреатів премії ім. Михайла Коцюбинського та Василя Стуса. Загалом у ній взяли участь представники близько вісімнадцяти районів Вінниччини. Захід розпочався з презентації літературно-мистецького альманаху «Травнева зав’язь», а також з відзначення Грамотами та грошовими винагородами кращих літераторів області. Почути інших та поділитися своїми напрацюваннями учасники наради мали змогу на читанні власних творів. Досвідчені письменники давали поради літераторам-початківцям щодо стилю написання, особливостей мови, радили рівнятися на творчість таких українських митців слова, як Ліна Костенко, Дмитро Павличко тощо. Опісля усі учасники вшанували пам’ять великого письменника Михайла Коцюбинського покладанням квітів до підніжжя пам’ятника.

«З любов’ю до батьківської землі» : [під такою назвою триває культурно-мистецький фестиваль, який проводять студенти Вінницького національного аграрного університету за сприяння народного депутата України Г. Калетника. Черговий концертний тур з різними конкурсами та забавами для дітей і дорослих, святковими тематичними програмами за участю кращих творчих колективів ВНАУ проліг через села Андрушівку та Дзюньків Погребищенського району. Участь у концертному турі взяли: народний ансамбль танцю «Ровесник», технологічно-промислового коледжу ВНАУ; квартет «Галант», народний ансамбль танцю «Світанок», аматорський театр пісні «Вишневий сад», вокальні тріо «Поклик», «Братчики» та інструментальний ансамбль «Сад». У виконанні колективів прозвучали українські народні пісні, вокальні твори та пісні сучасних українських авторів] // Колос. – 2013. – 18 верес. – С. 1.

19 вересня в галереї Центру сучасного мистецтва «Арт Шик» відкрилася друга виставка польського джазового плакату, приурочена до 18-го Вінницького джазового фестивалю «Vinnytsia Jazzfest – 2013», який вже багато років задає тон культурним подіям осені в місті. Виставку організував Благодійний фонд сприяння розвитку талантів Поділля за підтримки Польського інституту у Києві та Генерального консульства республіки Польща у Вінниці. Це продовження експозиції, що була продемонстрована вінничанам  рік тому. На відкритті виставки для бажаючих була можливість поспілкуватись з колекціонером плакатів з Польщі Кшиштофом Дидо, чия колекція нараховує близько трьох тисяч плакатів польських графіків, живописців, дизайнерів.

20 вересня в Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулися святкові заходи з нагоди 520-ої річниці від дня заснування смт Муровані Кирилівці, у яких взяли участь: Народний депутат України М. В. Джига, голови райдержадміністрації В. Д. Максимчак, депутати обласної ради О. О. Бірюкова, В. В. Іжевський, Благочинний району протоієрей Василій Балан, які привітали жителів селища та гостей зі святом. По завершенню урочистих зборів відбувся святковий концерт. В районній картинній галереї було розгорнуто виставку декоративно-прикладного мистецтва, яку підготували та представили колективи шкіл районного центру.

20 вересня у м. Вінниця відбулося урочисте відкриття оновленої площі з фонтанами біля Центрального універмагу. На честь події відбувся святковий концерт за участю Наталії Могилевської та груп «Real O», «ДіО фільми», «D-версії» та «Indi». Також перед вінничанами виступили учасники проекту українського Х-фактора.

21 вересня у Ворошилівському сільському клубі Тиврівського району відбулося обласне мистецьке свято «Пісенні крила сивої зозулі», присвячене пам’яті видатного українського композитора П .І. Ніщинського, творчість якого відома широкому загалу любителів мистецтва, насамперед, завдяки музичній картині «Вечорниці» до популярного сценічного твору Т. Г. Шевченка «Назар Стодоля», написаного у 1875 р. Свято розпочалося уривком з п’єси Т. Г. Шевченка «Назар Стодоля», який поставили учасники драматичного клубного формування Тиврівського районного Будинку. Учасниками свята стали: зразковий фольклорний ансамбль «Дивоцвіт» Гніванської дитячої музичної школи, народний аматорський ансамбль «Сутищанка» Сутисківського селищного Будинку культури. Завершився захід покладанням квітів до могили видатного композитора П. І. Ніщинського на кладовищі с. Ворошилівка.

21 вересня в м. Тульчин відбулись урочистості з нагоди 406-річчя міста. Участь у заході взяли: голова облдержадміністрації І. Мовчана, народний депутат України М. Джига, перший заступник голови обласної ради І. Кревський, голова ради Міжнародної організації «Вінницьке земляцтво» В. Безносюк, депутати обласної ради, голови правління облспоживспілки, голова районної громадської організації «Тульчинське земляцтво» В. Подолян, голова райдержадміністрації А. Бузіка, Тульчинський міський голова В. Весняний, сільські, селищні голови, керівники підприємств, установ і організацій, представники обласних і районних ЗМІ та громадськість міста і району. В програмі святкування відбулись: традиційний 6-й відкритий Всеукраїнський турнір з рукопашного бою; матч 5-го туру ХХІІІ чемпіонату області з футболу ФК «Патріот» Тульчин – ФК «Шляховик» Погребище; урочистості до Дня міста; концертно-розважальна програма за участю кращих художніх колективів Тульчинщини та відомих артистів – гостей міста; святковий феєрверк.

21 вересня в с. Качківці Ямпільського району відбулося святкування Дня села. Цьогоріч свято проходило під девізом «Вшанування людей праці». Розпочалися урочистості з підняття Державного прапора та покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам. У сільському Будинку культури відбулося нагородження кращих колективів та працівників села. Аматори сцени місцевого Будинку культури вітали кожен колектив музичними номерами.

21 вересня м. Хмільник відзначив 651-у річницю заснування. Офіційна частина свята розпочалася з гімну міста Хмільник та пострілу з гармати. З вітальними словами до присутніх звернулися: голова Хмільницької РДА О. Томашук, районної ради В. Чмелюк, міський голова В. Грушко та ін. Почесним гостем свята, за сприяння якого концертна програма була насичена виступами відомих артистів, став Народний депутат України М. Катеринчук. На завершення свята відбувся святковий феєрверк.

Гонта, В. Хай святиться ім’я твоє, мамо : [у Городківському Будинку культури урочисто вшанували матерів-героїнь Крижопілля. З вітальними словами до присутніх звернулися: голова районної державної адміністрації Л. П. Семенюк, голова районної ради А. В. Стратієвський, координатор благодійного фонду «Батьківська земля» Е. П. Бідюк. Після урочистої частини для гостей свята відбувся концерт митців районної сцени] / В. Гонта // Сіл. вісті. – 2013. – 24 верес. – С. 1.

24 вересня у Барському районному Будинку культури відбувся творчий звіт кращих колективів району, у рамках підготовки до Всеукраїнського творчого звіту. Голова районної державної адміністрації Г. Лук та начальник управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації М. Скрипник відзначили високий потенціал професійної майстерності колективів культури – 17 з яких носять високе звання «народні аматорські» та «зразкові дитячі», діяльність яких заснована на кращих традиціях української національної культури. Керівники висловили впевненість, що ці надбання й надалі будуть тільки примножуватися, набувати нового звучання і змісту.

26 вересня в актовій залі Вінницького інституту післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся святковий концерт «Дитинства світ», з нагоди святкування Всеукраїнського Дня дошкілля. Святкування супроводжувалося нагородженням кращих працівників сфери, а саме: грамотами та грошовими преміями за зайняті призові місця нагороджено учасників обласного етапу першого Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року» та обласного конкурсу «Творча скарбничка» в номінації «Дошкільна освіта. Впевнений старт», також грамоти та грошові премії Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради отримали 20 працівників дошкільної освіти за значні досягнення в реалізації державної політики в галузі дошкільної освіти, за вагомий вклад у розвиток та вдосконалення роботи дошкільних навчальних закладів; почесними грамотами та грошовими преміями Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, обкому профспілки працівників освіти і науки Вінницької області за значні досягнення в реалізації державної політики в галузі дошкільної освіти, за вагомий вклад у розвиток та вдосконалення роботи дошкільних навчальних закладів нагороджено ще 35 працівників.

26 вересня у приміщенні Зарічненського Будинку культури Тульчинського району відбулося свято осені «Ходить осінь краєм», яке підготувала завідуюча сільською бібліотекою-філією Тульчинської ЦБС Н. М. Харук для бібліотечних працівників району. Музика, пісні, вірші, приказки, веселі сценки – все це вилилося у справжнє літературно-мистецьке дійство.

26 вересня у Жмеринському вищому професійному училищі відбувся «Ярмарок книги», присвячений Всеукраїнському дню бібліотек. Саме новітні розробки бібліотекарів училища й були застосовані при проведенні «Ярмарку книги». Організатори запропонували ряд виставок: вишиванок, технічних виробів, книжкову виставку. На завершення ярмарку відбувся концерт, підготовлений учнями училища.

26-29 вересня у м. Рибнік (республіка Польща) проходив Міжнародний фольклорний фестиваль «Пригода та приятелі». Зразковий дитячий фольклорний колектив «Джерельце» з м. Бар (керівник Л. М. Кібітлевська, хореограф І. М. Шкамбарна, концертмейстер О. А. Подуфалова за результатами конкурсу виборов перше місце. В рамках заходу відбулася низка концертів, де були представлені фольклорні композиції, а також інструментальні номери троїстих музик у складі С. Подуфалова, Я. Вихованець, А. Кутняк та В. Кібітлевської.

 

27 вересня село Довжок Ямпільського району відзначило День села. Серед гостей на святі були присутні: представник народного депутату Верховної Ради України Петра Порошенка – О. І. Волховська, голова сільської ради І. Г. Бажура, заступник генерального директора з виробництва продовольчої компанії «Поділля» та ін. Кращі працівники, спортсмени, учні були відзначені цінними подарунками. Святкову атмосферу створював творчий колектив «Передовик» Продовольчої компанії «Поділля».

Руда, М. Гарне свято у громаді : [жителі Гальжбіївської територіальної громади Ямпільського району відзначили День села. До цієї події приурочили і відкриття історичної та культурної перлини села – музею народних промислів, в наповненні експонатами якого брали участь мешканці громади. На урочистому відкритті були присутні: голова РДА А. Комар, заступники голови РДА М. Бадюк та М. Марченко, голова м. Ямпіль О. Кульбаба, сільський голова М. Собко та ін. У сільському Будинку культури відбулося нагородженням грамотами та подарунками жителів села за сумлінну працю та активну життєву позицію. Після урочистої частини відбувся святковий концерт, підготовлений місцевими артистами та аматорами районної сцени] / М. Руда // Ямпіл. вісті. – 2013. – 27 верес. – С. 1.

27 вересня в Тростянецькому районному Будинку культури відбувся творчий звіт майстрів Тростянеччини, в рамках відзначення 90-річчя від дня утворення Тростянецького району, участь у якому взяли: начальник Департаменту культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, голова райдержадміністрації О. Кравченко, заступник голови районної ради В. Тарасенко, громадськість та комунальні ЗМІ району. Голова РДА О. Кравченко привітав усіх присутніх зі святом. Привітання з 60-ти річним ювілеєм отримала і керівник фольклорного колективу «Надбужанка» А. Мовпинюк. Концертна програма відбулася за участі аматорів районного Будинку культури та фольклорних колективів району. По завершенні урочистостей організатори свята запросили всіх на фестиваль «Вареник кличе на гостину». Фестиваль розпочався з веселих та жартівливих пісень і театральних етюдів на тему «Вареники». Всього у фестивалі взяло участь 16 колективів, які приготували вареники з різними начинками. Усі творчі колективи були нагороджені подяками та пам’ятними сувенірами.

Долинська, О. Село моє – моя колиска : [жителі Чорноминської територіальної громади Піщанського району відзначили День села. Святкування відбулося у сільському Будинку культури, де з вітальним словом до присутніх звернулася голова сільської ради З. П. Тишкул. Було відзначено найкращих керівників об’єктів соціально-культурної сфери, працівників, спортсменів та учнів. Всім було вручено подяки та пам’ятні подарунки. На завершення заходу відбувся святковий концерт, підготовлений аматорами районної сцени] / О. Долинська // Піщан. вісті. – 2013. – 28 верес. – С. 3.

28 вересня у с. Правилівка Оратівського району відбувся VII Всеукраїнський фестиваль «Свято Борщу», організатором якого є заслужений журналіст України, кавалер княгині Ольги, ведуча телепередач «Дивоцвіти» та «Будьмо знайомі» Ганна Секрет. На фестиваль прибули понад 30 колективів Вінниччини та Київщини. Кожен колектив мав не тільки почастувати членів журі та гостей своїм борщем, але й оспівати його та представити цю страву якнайкраще. У «Театрі на городі» Ганни Секрет, учасники могли показати свій талант, послухати пісні заслужених артистів України та оглянути народознавчі світлиці. Вихованці фольклорно-етнографічного колективу «Мальви» Тростянецького будинку дитячої творчості представили «Сонячний борщ», за який отримали І місце. Журі вручило дитячому колективу диплом і цінні подарунки.

30 вересня з нагоди святкування професійного свята Всеукраїнського дня бібліотек, в обрядовій залі Калинівського районного Будинку культури зібралися бібліотекарі району. З вітальними словами до присутніх з нагоди професійного свята звернулися: заступник голови районної ради А. Нагребецький, заступник голови РДА М. Господарець, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації А. Грибовченко, головний спеціаліст відділу культури і туризму Г. Вільт. Грамоти і подарунки отримали кращі працівники галузі.

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва

Н.Ф. Гончар

тел.: 35-11-04

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua