Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Відділ наукової інформації та бібліографії

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

 

Лютий

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

  

 

 

 

Вінниця, 2013


 Загальний розділ

Про продовження реалізації в 2013 році соціально-культурних проектів громадських організацій, які визначені переможцями за результатами міського конкурсу 2012 року : рішення Вінниц. міськ. ради № 129 від 24.01.2013 р. // Вінниц. газ. – 2013. – 1 лют. – С. 4.

Воронов, В. Понад півтисячі культурно-мистецьких заходів провели минулого року працівники районного Будинку культури та сільських клубних закладів : [начальник відділу культури Козятин. РДА в інтерв’ю газеті розповідає про соціокультурні заходи (фестивалі «Моє село – душі скарбниця», «Пісенні джерела», конкурс музейних міні-експозицій «Красо України Поділля» тощо), проведені у 2012 р. культурною галуззю району, що налічує 47 закладів культури клубного типу, 41 бібліотеку, 2 ДМШ, 2 народних музеї. В. Воронов звертає увагу й на те, що було зроблено для покращання матеріально-технічної бази закладів культури та фінансування районної бібліотеки] / В. Воронов ; спілкувалася Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 7 лют. – С. 2.

7 лютого в Оратівському районі було проведено творчу лабораторію для працівників сільських закладів культури клубного типу та керівників театральних колективів на тему: «Підвищення ролі театральних колективів, покращання добору репертуару, якісної підготовки та проведення масових заходів в закладах культури клубного типу». На заході виступали: директор РБК Т. Ліванська, сільський голова с. Підвисоцьке В. Гаврилюк, студент-практикант Тульчинського училища культури А. Глущук, директор Підвисоцького СБК З. Біліченко, тощо Родзинкою творчої лабораторії стала вистава театрального колективу Підвисоцького СБК «Ніч після різдва по-Підвисоцьки».

Жваколюк, В. Будинок культури як домівка : [про О.М. Фарщук, яка очолює заклад культури в с. Сигнал Козятинського р-ну з 1994 р. коли після закінчення Тульчинського училища культури була призначена художнім керівником Будинку культури села] / В. Жваколюк // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 7 лют. – С. 12.

Про проведення міського конкурсу фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів у м. Вінниці в 2013 р. : рішення Вінниц. міськ. ради № 199 від 31.01.2013 р // Вінниц. газ. – 2013. – 8 лют. С. 16.

Сегеда, Ю. З’являються нові книги, видані коштом області : понад 180 різножанрових видань вийшли друком на Вінниччині за вісім років діяльності обласної програми підтримки книговидання. Новий конкурс на видання творів авторів Вінниччини оголошено й цього року / Ю. Сегеда // Вінниччина. – 2013. – 8 лют. – С. 3 : фотогр.

Шевченко, Ю. Пріоритет – роботі з дітьми та молоддю : [відбулося розширене засідання ради при відділі культури та туризму Бершад. райдержадміністрації, у якому взяв участь заступник голови районної ради В.С. Бондаренко. У доповіді «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури та туризму в 2012 р. та завдання на 2013 р.» начальник відділу культури і туризму РДА Н.М. Герасимчук зупинилася на основних досягненнях галузі культури району та окреслила основні її завдання на наступний рік. До них належать: активізація масово-освітньої роботи з дітьми та молоддю, здійснення заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, поповнення фондів бібліотек та придбання комп’ютерного обладнання, забезпечення державного обліку та контролю за збереженням об’єктів культурної спадщини] / Ю. Шевченко // Бершад. край. – 2013. – 8 лют.

12 лютого відбулася підсумкова нарада працівників культури Чернівецького району. У нараді взяла участь заступник голови райдержадміністрації з соціально-гуманітарних питань М. Петровська. З підсумковим звітом виступив начальник відділу культури і туризму РДА П. Соболевський.

До звіту голови райдержадміністрації // Піщан. вісті. – 2013. – 9 лют. – С. 2-4. – Зі змісту: Робота закладів культури : [серед пріоритетних напрямків роботи закладів культури місцева влада ставить такі: здійснення організаційно-практичних заходів з поліпшення комплектування бібліотек та їх інформатизації, участь у програмі «Бібліоміст», активізація діяльності в музейній справі та зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, оновлення їх технічного ресурсу]. – С. 3.

14 лютого у День святого Валентина була проведена перевірка рейдових бригад у складі представників Ямпіл РДА, працівників культури та органів внутрішніх справ. Їх мета – довідатися чи докладають зусиль працівники закладів культури до залучення молоді до цікавого і змістовного дозвілля? У с. Дзигівка та Клембівка клуби були зачинені. Причину цьому члени рейдових бригад вбачають у тому, що графіки роботи клубів не впорядковані, багато закладів культури працюють з 8 до 18 год. Рекомендовано змінити графіки роботи клубів, взимку – до 22 год., влітку – до 23 год.

Про культуру і її майбутнє : [відбулася нарада працівників галузі культури за підсумками роботи у минулому році та визначення базових завдань на 2013 р. У ній взяли участь керівники підрозділів галузі, директори й художні керівники сільських і селищних клубних закладів, бібліотечні працівники, голова райкому профспілки працівників культури. На нараді була присутня і виступила голова Піщанської РДА С. Жердецька] // Піщан. вісті. – 2013. – 16 лют. – С. 1.

Василюк, С. З’являться нові книги, видані коштом області : [в інтерв’ю директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінниц. ОДА С. Василюк йдеться про видання коштом з обласного бюджету творів місцевих авторів. За 8 р. діяльності обласної програми підтримки книговидання вийшло понад 180 різножанрових видань. Це стало доброю традицією і щороку сума для підтримки книговидання збільшувалася] / С. Василюк ; спілкувався Ю. Сегеда // Піщан. вісті. – 2013. – 23 лют.

25 лютого в кіноконцертній залі «Плеяда» відбулося розширене засідання підсумкової колегії управління культури і туризму обласної державної адміністрації. В колегії взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Л.М. Спірідонова, заступник голови обласної ради Ю.В. Медведєв, начальники управлінь культури Вінницької та Жмеринської міських рад, начальники відділів культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, керівники обласних закладів культури, директори районних будинків культури, бібліотек, музеїв, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, районних кіновідеомереж, керівники творчих спілок, громадських організацій, структурних підрозділів управління культури і туризму облдержадміністрації, засоби масової інформації. З доповіддю «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури і мистецтв у 2012 році та завдання на 2013 рік» виступила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заслужена артистка України М.В.Скрипник, яка зазначила, що культурно-освітні, театрально-видовищні та навчальні заклади Вінниччини вирішували складні інформаційні, мистецькі та виховні завдання. Свідченням чого є проведення міжнародних та всеукраїнських культурно-мистецьких акцій, організація фестивалів, свят та конкурсів, реалізація самобутніх культурологічних проектів. 

Відзначення на Вінниччині ювілейних дат видатних особистостей

Зонова, І. 75-річчя Висоцького відзначили у Вінниці : [про концерт «Висоцький. Час. Вінниця», який відбувся у Вінниц. училищі культури і мистецтві ім. М. Леонтовича] / І. Зонова // 33 канал. – 2013. – 6 лют. С. 19 : фотогр.

Геронім, Л. Стусівські читання : [до ювілею В. Стуса у дитячій бібліотеці м. Гнівань Тиврів. р-ну разом з учнями 11-А класу ЗОШ № 2 (класний керівник С.Ю. Марценюк) пройшов змістовний захід. Зав. бібліотекою Л.Ц. Даньчук та бібліотекар С.В. Мельникова підготували книжкову виставку та бесіду про життя і творчість В.С. Стуса. На читаннях прозвучали відомі його поезії, які читали учасники заходу] / Л. Геронім // Маяк. – 2013. – 8 лют.

Тарас Шевченко і Вінниччина

19 лютого під гаслом «Без України не було б Тараса» у Козятинській центральній районній бібліотеці відбувся 10-й ювілейний районний конкурс читців, присвячений 199-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Мета заходу – засобами книги і мистецтва сформувати у юних читачів глибоке розуміння ролі Тараса Шевченка у розвитку національної і соціальної свідомості українського народу, розкрити красу і силу слова геніального сина України, почуття патріотизму. Своїх шанувальників кобзаревого слова, а саме 17 учасників і один самодіяльний театр, представили такі села як Непедівка, Глухівці, Самгородок, Гурівці, Білопілля, Вернигородок та Кашперівка.

Всі учасники за правилами конкурсу декламували два твори – твір сучасного українського автора та представити композицію за творами Т. Шевченка або українських авторів, присвячених Кобзарю.

21 лютого в Піщанському районному будинку культури пройшов перший районний конкурс читців «Кобзар і Україна» з нагоди відзначення 199-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка. Мета конкурсу: виявлення обдарованих дітей району у жанрі живого слова та культурно-естетичне виховання дітей. Учасники виступали у 2-х вікових категоріях: від 10 до 17 років, від 18 до 35 років.

До 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 1000-ліття з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря

6 лютого відбулося засідання організаційного комітету під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Л.М. Спірідонової. Відкриваючи засідання оргкомітету, вона зазначила, що 2013 рік стане кульмінаційним роком у святкуванні ювілейної події. 21 січня 2013 р. підписано Указ Президента України «Про питання організації та проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя хрещення Київської Русі», в якому акцентовано увагу на значенні хрещення Київської Русі в історії нашої держави, а також окреслено основні завдання щодо відзначення ювілею. Верховною Радою України прийнято Постанову «Про відзначення 1000-річчя з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря». Цей стародавній монастир знаходиться на теренах Вінницької області, має унікальну історико-культурну та сакральну значимість, власні неповторні традиції та духовні надбання. Саме тому святкові заходи передбачають велику кількість учасників: представників влади, духовенства, паломників з багатьох країн світу. Цих два великих ювілеї поєднані між собою на історичному та духовному рівні, а також їх відзначення практично співпадає і в часі. Саме тому організаційним комітетом вирішено об’єднати святкування цих двох великих подій спільними заходами, термін проведення яких припадає на липень-вересень 2013 р. До проведення святкових та підготовчих заходів залучаються вищі та середні навчальні заклади, музеї, бібліотеки, архіви, художні колективи, релігійні громади, ЗМІ, громадські організації тощо.

Про заходи щодо збереження пам’ятки археології національного значення : указ Президента України від 19 лют. 2013 р. № 80/2013 : [щодо збереження, реставрації та реабілітації Скельного монастиря (с. Лядова Могилів-Поділ. р-ну) та проведення урочистих заходів з нагоди 1000-річчя Скельного монастиря] // Уряд. кур’єр. – 2013. – 22 лют. – С. 4.

2013 – Рік дитячої творчості

Лисюк, О. У житті панує музика : [у приміщенні Вінниц. дитячої музичної школи № 2 відбулося урочисте відкриття мистецького фестивалю з нагоди проведення в Україні Року дитячої творчості] / О. Лисюк // Вінниц. газ. – 2013. – 12 лют. С. 8; Поділ. зоря. – 2013. – 14 лют. С. 12.

Затверджено план заходів з проведення Року дитячої творчості : [Уряд затвердив план заходів з підготовки та проведення у 2013 р. в Україні Року дитячої творчості] // Бершад. край. – 2013. – 13 лют.

Бондарчук, А. Розквітай, витинанко! : [у рамках проведення в Україні Року дитячої творчості, працівники Тульчин. РБК спланували роботу з дітьми таким чином, щоб швидше залучити їх до знайомства з національними культурними надбаннями, народними ремеслами. Уже оголошено конкурс на кращу витинанку. Для знайомства з цим видом мистецтва для учнів місцевих шкіл було проведено заняття за участю майстрині народної творчості з с. Торкова Н. Ткач] / А. Бондарчук // Тульчин. край. – 2013. – 13 лют.

Бібліотеки Вінниччини

Колесник, Л. Бібліотека – сучасний центр спілкування : [комп’ютерні технології, народні традиції і навіть театральне мистецтво пропонує громаді с. Бронниця Могилів-Подільського р-ну сільська бібліотека на чолі з А. Малай. Модернізувати бібліотеку допомогла Бронницька сільська рада, яка виділила потрібні кошти для ремонту приміщення, реалізації усіх вимог, що ставила програма «Бібліоміст». Серед дітей села популярністю користується ляльковий театр «Барвінок», створений при бібліотеці] // Слово Придністров’я. – 2013. – 1 лют. – С. 5.

1 лютого у Вінницькій обласній бібліотеці для юнацтва відбувся вечір-роздум на тему: «Хай не бракує в світі доброти». В ході виконання цікавих вправ «Що нас єднає?», «Сучасний плакат у Кельні», «Сходинки взаємин» учні усвідомили різні типи соціальних взаємин і підійшли до розуміння єдності загальнолюдських цінностей. В інтерактивній формі пройшло обговорення відеороликів на тему ксенофобії, тож учасники заходу прийшли до висновку, що упереджене ставлення по відношенню до людей інших релігійних поглядів, іншого кольору шкіри, мови, стану здоров’я, стереотипи виникають від незнання. В цьому сенсі існує нагальна потреба молоді в читанні відповідної літератури.

5 лютого Переможцями у конкурсі «Бібліоміст» стали такі сільські бібліотеки Козятинського району: Бродецька селищна бібліотека смт. Бродецьке. Йосипівська сільська бібліотека, с. Йосипівка. Махаринецька сільська бібліотека, с. Махаринці. Широкогребельська сільська бібліотека, с. Широка Гребля.

«Подаруй бібліотеці книгу» : [у бібліотеці с. Нестерварка Тульчин. р-ну у рамках районної акції «Сто книг для сільської бібліотеки» проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу»] // Тульчин. край. – 2013. – 6 лют. – С. 2.

Малінін, В. Вінницею курсуватимуть...бібліобуси і трамваї-читальні : [інтерв’ю з директором Вінниц. міської централізованої бібліотечної системи В. Малініним] / В. Малінін ; записав М. Барський // Вінниц. газ. – 2013. – 8 лют. – С. 2.

8 лютого в Крижопільській ЦРБ відбулося відкрите засідання краєзнавчого клубу «Криниця» на тему «Легенди і перекази рідного краю». Учасники клубу ознайомили присутніх з легендами та переказами заснування м. Вінниці, смт. Крижополя, с. Тернівки, с. Голубече. На заході був присутній кандидат історичних наук Є.Ф. Годований, який поділився інформацією про походження смт. Крижопіль. До уваги членів клубу та запрошених були представлені перегляд літератури «Сивих скронь давнини доторкнувшись...» і тематичний слайд-презентація.

Сюди ходять за інформацією : [про сільську бібліотеку с. Пилипи-Борівські Томашпіл. р-ну та її завідуючу Л. Дудник, яка майже 20 р. працює у книгозбірні і проводить цікаву роботу для мешканців села. Її заповітна мрія – мати у бібліотеці Інтернет, щоб відвідувачі у книжковому та віртуальному світі могли скористатися цікавою інформацією та змістовно відпочити] // Томашпіл. вісн. – 2013. – 8 лют.

Ліпінський, С. «Мій погляд на Німеччину» : [під такою назвою відбулася презентація виставки у Вінницькій центральній міській бібліотеці ім. І.В. Бевза] / С. Ліпінський // Вінниц. газ. – 2013. – 12 лют. С. 8.

Штогріна, Л. Хоч і в лісі не росла… : підсумки конкурсу «Ялинка 2013 [відбулися у Тульчин. районній бібліотеці для дітей. Конкурс був оголошений на початку грудня минулого року і проходив за такими номінаціями: «Найкращий малюнок», «Аплікація», «Найкраща ялинка-саморобка з природного матеріалу»] / Л. Штогріна // Тульчин. край. – 2013. – 13 лют.

13 лютого у бібліотеці с. Лозове Чернівецького району відбулася зустріч з ветеранами-інтернаціоналістами, на яку була запрошена вдова воїна-афганця П.М. Гончарука. Згадали і матерів, які чекали на повернення своїх синів.

Кавун, М. «Двокілограмову» хроніку роду Достоєвських видали росіяни, білорус і липівчанин : [про книгу «Хроника рода Достоевских», яку привіз із IV міжнародного симпозіуму «Достоєвський у світовому культурному контексті» О. Роговий, дослідник родини Достоєвських, пов’язану з Поділлям] / М. Кавун // Вінниччина. – 2013. – 13 лют. С. 11 : фотогр.

Деркач, С. Книги для сільської бібліотеки: [до акції «Подаруй бібліотеці книгу» активно долучився сільський голова с. Копіївка О. Чорна, яка подарувала понад 230 книг з власної бібліотеки. Зав. бібліотекою-філією села вдячна за надані кошти для передплати періодичних видань підприємцям В.І. Гріборенку, А.В. Чупринді , П.В. Кульбабі та всім, хто залишився небайдужим до потреб бібліотеки] / С. Деркач // Тульчин. край. – 2013. – 15 лют.

15 лютого з нагоди річниці виведення радянських військ з Афганістану в Центральній бібліотеці ім. І. Бевза відбувся вечір-реквієм. В читальній залі зібралися старшокласники ЗОШ № 26. Захід розпочався літературно-музичною композицію. Далі перед школярами виступив гість – полковник запасу, учасник бойових дій в Афганістані Олександр Анатолійович Піддубний.

15 лютого у Чернівецькій центральній районній бібліотеці відбулося свято вшанування кращих читачів бібліотеки 2012 р., що стало справжнім святом книги і тих, хто любить це нетлінне і вічне творіння людства. Після вшанування переможців свято продовжилося невимушеним спілкуванням господарів і гостей за чашкою чаю. Присутні ділилися спогадами про те, як і хто прищепив їм любов до читання, обговорювали улюблені книги, читали вірші. Приємним було те, що серед найактивніших читачів бібліотеки є молодь.

Корчмарюк, Н. «Мудрим ніхто не вродився, а навчився» : [голова Чернятин. первинної ветеранської організації Жмерин. р-ну з пошаною і вдячністю розповідає про сільську бібліотеку та її працівника Л.П. Ісько, яка не забуває про ветеранів і приносить їм книги, газети додому. «За це її й люблять односельці. А ще Людмила Петрівна – людина з гумором, знає багато анекдотів, гуморесок. Співає в сільському хорі, який організувала тоді, коли була сільським головою», – зазначає автор] / Н. Корчмарюк // Жмерин. меридіан. – 2013. – 16 лют. – С. 4.

Книга про танкового короля : [працівники Томашпіл. ЦРБ підготували презентацію книги В. Сергійчика «Танковый король России» (К., 2005), присвячену видатному організатору промисловості, уродженцю Томашполя І.М. Зальцману, який у передвоєнні та у роки Великої Вітчизняної війни зробив значний внесок у налагодження та виробництво нових танків] // Томашпіл. вісн. – 2013. – 20 лют.

Нагірняк, В. «Квіти любові» : [за такою назвою у читальній залі Томашпіл. районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезій «Квіти любові» Н. Подкопаєвої, вчительки Томашпіл. школи-гімназії] / В. Нагірняк // Томашпіл. вісн. – 2013. – 20 лют.

Сегеда, Ю. Шанувальники прадавнього мистецтва : [в обласній бібліотеці для юнацтва відбулося чергове зібрання учасників літературно-мистецької студії «Подільська криниця», гостею якого стала молода вінницька художниця і дизайнер Олександра Барбалат] / Ю. Сегеда // Вінниччина. – 2013. – 20 лют. С. 8 : кольор. фотогр.

Усі дороги ведуть до бібліотеки : [про мотозлет байкерів та їхня співпраця з Іллінецькою центральною районною бібліотекою] // Бібліоновини. – 2013. – Січ. – С. 1, 4 : кольор. фотогр.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Напередодні свята у читальній залі Вінницької центральної бібліотеки ім. І. Бевза відбувся мистецький вечір «Рідна мова – Божа благодать», присвячений українській мові – одному з найбільших надбань нашого народу. Ведуча заходу – бібліотекар відділу обслуговування Віра Іванівна Лебедєва, представила гостей. Серед них – голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Петро Григорович Гордійчук, вихованці літературно-мистецької студії «Вітрила» Сергій Шкабара, Анастасія Коломієць, Тетяна Плахотнюк та Аліна Присяжнюк; вихованці музичної школи № 1 бандуристка Марина Волошина та гітарист Владислав Гуменний.

22 лютого до Міжнародного дня рідної мови у читальній залі Барської районної бібліотеки проведено захід під назвою «У душі виношуємо слово» у формі презентації творчості членів літературної студії «Інверсія серця», що діє при Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. М. Грушевського, якою опікується викладач Глухівського національного педагогічного університету ім. Олександра Довженка, кандидат філологічних наук, автор 4-х поетичних збірок Ірина Алімівна Зелененька.

Зі своїми творами виступили Наталія Безпалько, Наталія Пенькова, Максим Караулан, Роман Григор’єв, Марина Озеранська, Ганна Хамазюк, Валерія Потапова, чиї твори публікувалися в регіональному літературно-мистецьких альманахах «З-над Бугу і Дністра», збірниках художніх творів «Експрес-молодість». Читав свої поезії і гість заходу – студент Вінницького національного технічного університету Максим Рязанцев, лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу «Малахітовий носоріг» Творча зустріч закінчилася переглядом книжкової виставки «Душа народу бринить у слові».

25 лютого, відбувся методичний день бібліотечних установ Шаргородського району. Під час його проведення методистом ЦРБ підведено підсумки діяльності бібліотек районної мережі за 2012 р., їх участі в обласних конкурсах та республіканських дослідженнях. Бібліограф-краєзнавець ЦРБ Г.І. Ковтун проаналізувала довідково-бібліографічний, інформаційний та краєзнавчий напрямки роботи. Зав. відділом комплектування та обробки літератури районної бібліотеки Д.А. Дудник було висвітлено питання інвентаризації книжкових фондів у 2013 р. На заняття до бібліотечних працівників району завітала менеджер-координатор компанії «Ассіс ТАС – Консалтінг» А.В. Шевченко – професор Вінницького національного технічного університету, академік Української технологічної академії, депутат Вінницької міської ради, голова дитячого фонду «Україна» у Вінницькій області, радник міського голови м. Вінниці з соціальних питань, кавалер орденів «Княгині Ольги» та «1020 років Хрещення Київської Русі». Дана компанія є партнером районної бібліотеки у конкурсі проектів програми «Бібліоміст», за темою «Маркетинг і реклама в бібліотеках», у рамках якого бібліотеці подаровано DVD-плеєр. Проведення методичних днів для бібліотекарів району є системним. Вони спрямовуються на удосконалення фахового рівня працівників шляхом отримання консультацій, інформаційних повідомлень, оглядових інформацій, обміну досвідом тощо.

27 лютого у Жмеринській бібліотеці сімейного читання відбулася зустріч учнів 10 класу ЗОШ № 1 з майстринями декору. Зацікавили учнів вироби з натуральної шкіри Г. Шеремети, роботи в техніці квілінга О. Маланчук. Викладач з технології дизайну В. Гончаренко розповіла про розвиток стилів дизайну інтер’єру. Відео майстер-класи доповнили виступ про нові тенденції у цій галузі. Цікаву виставку нових книг з теми дизайну інтер’єра представила бібліотека.

Слюсар, І. «Бібліотека» + «Бібліоміст» = любов читачів : [у 2012 р. Теплицька ЦРБ, Кивачівська, Пологівська та Соболівська її філії взяли участь у проекті «Бібліоміст», завдяки чому бібліотеки поповнилися 15 комп’ютерами з комплектами оргтехніки. За бюджетні та спонсорські кошти придбано меблі, здійснено поточні ремонти у бібліотеках-філіалах] / І. Слюсар // Віті Тепличчини. – 2013. – 28 лют. – С. 4.

28 лютого відділом для юнацтва Гайсинської центральної районної бібліотеки було проведено День краєзнавства «Куди б мене дорога не вела, думки мої із рідною землею», приурочений 90-річчю утворення Гайсинського району, на який завітали учні 10-х класів Гайсинської СЗШ-ліцею № 6. Ведучі заходу – завідувачка відділу юнацтва Н.В. Лопатюк та бібліотекар абонементу С.М. Ярмолюк розпочали його заочною мандрівкою визначними місцям Гайсинщини, знайомством зі знаменитими земляками та продовжили краєзнавчим марафоном «Рідне місто у вулицях та обличчях». Гість свята – самодіяльний композитор, ветеран клубної справи М.І. Дорц виконав свої пісні «Місто над Собом» та «Гайсинський вальс». Самодіяльний поет І.І. Рябий під назвою «Щоб душа і серце не міліли», читав свої поезії, що тісно переплелися з пережитим, з його біографією. Після зустрічі юні краєзнавці мали можливість ознайомилися з творчими роботами учнів художнього відділу музичної школи, які були представлені на виставці «Живописна палітра рідного краю». До уваги гостей розгорнули виставку-вікторину «Відкрий для себе рідне місто» та виставку-презентацію «Увага! Нова краєзнавча книга».

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

Долинна, В. Вінницькі старшокласники перемогли у Всеукраїнському конкурсі : [днями в читальній залі ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулась презентація результатів загальноукр. конкурсу «МАММЕDIA: Свобода!» серед старшокласників] / В. Долинна // Вінниччина. – 2013. – 1 лют. – С. 8 : кольор. фотогр.

12 лютого у відділі економіки та аграрного виробництва відбулось чергове засідання клубу «Садівник» на тему: «Продуктивність виноградної лози», яке провела президент клубу Г.Г. Мінова. З цікавою інформацією виступив виноградар-аматор М.П. Сергійчук, який на власній присадибній ділянці вирощує понад 60 сортів винограду. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

16 лютого у відділі мистецтв в рамках новоствореного мистецького проекту «Творчі майстерні молодих талантів» відбулася зустріч-концерт молодих виконавців, учасників пересувного бардівського фестивалю «Караван Сонячних Бардів» Євгена і Дарини Геращенків «Любов – твій світ», присвячений Дню святого Валентина.

20 лютого у секторі правової інформації ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва спільно з Головним управління праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації, Центром соціальної служби для молоді Вінницької міської ради, громадськими організаціями м. Вінниці відбулося засідання «круглого» столу «Соціальна справедливість – доленосне завдання незалежної України». У заході взяли участь: Н.І. Морозова, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва; С.С. Аляб’єва, перший заступник директора Вінницького обласного центру зайнятості; С.В. Демко, директор комунального закладу «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій»; С.А. Дубина, голова ВГО «Інформаційно-просвітницький центр «Вісь»; Р.В. Панасюк, голова громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія»; В.Д. Ратова, заступник голови Вінницького обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів; Т. Скомаровська, журналіст Вінницького обласного радіо «Хвиля»; Г.Ф. Стафійчук, заступник голови обласної організації Союзу юристів, голова молодіжного юридичного лекторію «Феміда»; М.А. Студілко, керівник міського осередку ММО «Станиця Вінниця – ПЛАСТ»; О.С. Яцюк, керівник ВГО «Подільський центр соціальних технологій»; Студенти Вінницького соціально-економічного інституту університету «Україна».

20 лютого в Інтернет-центрі Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва відбулася презентація книги А.Тамтури і О. Коваля «Історія Тивріщини» (Вінниця, 2012) у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю». Книга написана на основі наукового матеріалу: історичних монографій та статей відомих істориків, архівних документів, зібраних у ході історико-етнографічних експедицій, матеріалів з вуст очевидців. На заході виступили: В.В. Киришов – заступник голови Тиврівської РДА; Л.Г. Захарчук – начальник районного відділу культури; А.В. Тамтура – автор книги, краєзнавець, історик, дослідник, громадський діяч; О.І. Коваль – краєзнавець, дослідник, педагог, історик, громадський діяч, новатор; С.Д. Гальчак – доктор історичних наук, завідувач кафедри журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, заслужений працівник культури України.

21 лютого у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва спільно з Відділом у справах національностей Вінницької обласної державної адміністрації проведено літературно-мистецьке свято «Мови різні – душа одна». Фахівцями ВОУНБ ім. К.А.Тімірязєва до свята підготовлені книжково-ілюстративна виставка «Дзвенить струмком рідна мова» і перегляди літератури «Рідна мова – життя духовного основа» – відділ попереднього замовлення, МБА та видачі літератури; «Українська мова – державна мова України: правові засади» – відділ економіки та аграрного виробництва; «Мова – то серце народу: живе мова – живе народ» – сектор газетної періодики.

У програмі:

− «У ріднім слові цілий світ» – директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва, заслужений працівник культури України Н. Морозова;

− «Мова – виразник єдності кожної спільноти» – начальник відділу у справах національностей Вінницької обласної державної адміністрації А. Ратинська;

− «Мультикультуральність України» − кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії і практики перекладу Київського національного університету культури та мистецтва Ю. Рибинська;

− Вірш «На захист рідної мови» читає автор Ж. Дмитренко, поетеса, методист ОЦНТ;

− Українські народні пісні виконує народний фольклорний ансамбль «Візерунки» Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова (керівник В. Поліщук);

− Вірші «Утро туманное» А. Фета, «Когда волнуется желтеющее небо» М.Лермонтова в перекладі українською та івритом читає Д. Подгайц, представник Вінницького обласного відділення єврейського агентства «Сохнут-Україна»;

− «Мова ой чиста» – вірш польського поета Р. Пісарського, виконують учні ЗОШ №12;

− «Червоні ягоди» – польську народну пісню виконує ансамбль польської пісні «Кольорові барви» ЗОШ №12;

− «Рушники» та «Ой устану раненько» – білоруські народні пісні виконує ансамбль білоруської пісні «Купалінка» Вінницького обласного земляцтва білорусів;

− Вірш грецькою мовою виконує представник Вінницького товариства греків;

− Вокальний ансамбль польської пісні «Скрипить сніг» Вінницької міської громадської організації «Конфедерація поляків Поділля ХХІ століття» виконує польські народні пісні «Шла дівечка до лісечка» та «В зельонем гаю»; вірш І.Франка польською мовою читає О. Гаврилюк

27 лютого виповнилося 120 років від дня народження Валентина Дмитровича Отамановького – видатного українського історика, краєзнавця, громадського і політичного діяча, засновника Вінницького Кабінету виучування Поділля. З метою відзначення ювілею, відділ рідкісних і цінних видань ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва презентував тематичний перегляд літератури «Дослідник нашого краю». Серед документів представлена книга «Города Правобережной Украины под владычеством шляхетской Польши от середины ХVІІ до конца ХVІІІ в.», яку автор подарував Бібліотеці у 1958 р.

Музейна діяльність

Мозговой, В. Вход в АвтоМотоФотоТелеРадиоМузей пока бесплатный : колекционер, музыкант и бизнесмен Алексей Стрембицкий скупает ржавые железяки и делает из них историю / В. Мозговой // Здоров’я. Події. Час. – 2013. – 6 лют. С. 12 : фотогр.

Кобець, В. Що нового у світлиці Євгена Гуцала : [про музей Є. Гуцала, який знаходиться у с. Нова Гребля Калинів. р-ну] / В. Кобець // Вінниц. газ. – 2013. – 12 лют. С. 2.

13 лютого у Бершаському. районному краєзнавчому музеї відкрита персональна виставка майстрині Є. Луговицької з с. Баланівка, яка зі шматочків натуральної шкіри виготовляє своїми руками справжні витвори мистецтва.

Зонова, І. Унікальні вишивки, рідкісні марки на виставці у краєзнавчому музеї : [перша Вінниц. обл. філателістична виставка «ВІНФІЛЕКСП-2013» організована Вінниц. дирекцією УДППЗ «Укрпошта» і обл. орг. Асоціації філателістів України. Виставка присвячена 100-річчю від дня народження Одарки Сидоренко, вишивальниці, заслуженого майстра народної творчості, яка народилася в Немирові у 1913 р. Сьогодні мальовничі панно, портрети, картини, сукні за модою 50-х, вишиті нею, прикрашають багато музеїв України і європейських країн. Вінничани побачать унікальні вишивки майстрині у краєзнавчому музеї з 21 лютого до 5 березня] / І. Зонова // 33 канал. – 2013. – 13 лют. С. 19.

15 лютого Вінницький Народний клуб фотомистецтва «Обрій» та обласна організація Національної спілки фотохудожників України представили фотовиставку «Документально образна фотографія». Виставка організована у приміщенні Великої виставкової зали Вінницького обласного краєзнавчого музею.

15 лютого о 14:00 у виставкових залах Вінницького обласного художнього музею відбулося відкриття персональної виставки нашого земляка, відомого художника України Григорія Івановича Зорика «Поділля. Сповідь любові», яка присвячена ювілею художника. Усього до уваги глядачів представлено 36 робіт, створених майстром українського пейзажу. Більшість творів, що демонструються на виставці, – мальовничі куточки Вінниччини.

19 лютого у приміщенні Могилів-Подільського районного музею етнографії та народного мистецтва ім. Марії Руденко проведено день пам’яті заслуженого працівника культури України, фольклористки, народної майстрині Марії Авксентіївни Руденко.

Вперше у Вінниці філателістична виставка : [«ВІНФІЛЕКСП-2013» пройде у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Триватиме вона до п’ятого березня, на другому поверсі у великій виставковій залі] // Вінниччина. – 2013. – 20 лют. – С. 1.

У вінницькому краєзнавчому музеї покажуть рідкісні марки : [де відбудеться перша обласна філателістична виставка «ВІНФІЛЕКСП-2013». На виставці відвідувачі побачать поштові марки з приватних колекцій філателістів Вінниччини, Львова, Івано-Франківська, Чернівців. Це судові марки 1898-1908 років, філателістичні випуски Євросоюзу, космічні конверти вінницького товариства колекціонерів 60-х років] // Независим. курьер. – 2013. – 20 лют. С. 3.

У музеї історії міста триває виставка живопису: [у місцевому музеї міста Козятина працює виставка живопису художників Вінниччини у тому числі й козятинчан із зимовими та весняними пейзажами. Виставка має назву «Зима хай йде! Весні дорогу!»] // RIA Козятин. – 2013. – 21 лют. – С. 9.

Макогон, В. Світ побачив нову збірку Івана Волошенюк : [у музеї Михайла Коцюбинського вінницький прозаїк та публіцист Іван Волошенюк презентував нову книгу «Від трави і солов’їв : (чарівна краса природи – поетикою прози)» (Вінниця, 2012), що видана коштом місцевого бюджету. На презентації слово про книгу мовив професор філології Анатолій Мусійович Подолинний. Про чоловіка батька і дідуся говорили дружина письменника Галина Леонтіївна, донь