Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Листопад

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

3 листопада за ініціативи районного Центру дозвілля м. Бар та клирика Свято-Успенського храму протоієрея Ростислава, з метою популяризації духовної та патріотичної пісні відбувся II-й районний фестиваль-конкурс «Барські передзвони». Учасники художньої самодіяльності сільських закладів культури змагалися у 2-х вікових категоріях: дорослі та діти. До складу журі увійшли: провідний методист обласного центру народної творчості з вокально-хорового мистецтва (голова комісії) Н. Джус, викладач Уманського музичного училища ім. П. Д. Демуцького І. Ряба, заступник керівника відділу у справах молоді Вінницької єпархії А. Науменко, художній керівник Барського районного Центру дозвілля, голова координаційної ради профспілок Барського району І. Осколкова. Кращих учасників конкурсу нагороджено грамотами та дипломами.

І себе показали, і досвід перейняли : [в районі завершилася акція обмінних концертів між закладами культури клубного типу Ямпільщини, ініціатором якою виступив голова Ямпільської РДА А. Комар. За активну участь, ініціативу та відданість громаді були відзначені кращі працівники закладів культури, педагоги, вихователі, музичні колективи та сольні виконавці] // Ямпіл. вісті. – 2013. – 6 листоп. – С. 3.

Куцилим, М. Ансамблю «Дружбівчанка» – 35 років : [на початку листопада виповнюється 35 років з часу заснування жіночого ансамблю «Дружбівчанка» що діє при Будинку культури с. Дружба Мурованокуриловецького району. З нагоди ювілейної дати у Будинку культури відбувся святковий концерт] М. Куцилим // Наше Придністров’я. – 2013. – 7 листоп. – С. 5.

8 листопада заступник голови Барської районної державної адміністрації А. Франчук відвідав репетицію зразкового фольклорно-етнографічного колективу «Оксамитки» (керівник І. Медведєва), що діє при Барському районному культурно-освітньому товаристві поляків. Він поспілкувався з керівником колективу І. Медведєвою та її талановитими вихованцями, поцікавився творчими здобутками колективу, умовами для репетицій, а також запевнив, що районна влада підтримуватиме всі починання, спрямовані на розвиток творчих здібностей дітей, на відродження і пропагування культурних надбань національних меншин. При Барському районному культурно-освітньому товаристві поляків успішно працюють інші творчі колективи: дитячий аматорський зразковий хор «Молоде листя» і вокальний колектив «Сantica anima», які також неодноразово приймали участь у престижних міжнародних фестивалях, гідно представляючи українську і польську культуру.

На початку листопада перебуваючи з робочим візитом в Іванівській територіальній громаді, голова Калинівської райдержадміністрації В. Поліщук відвідав Іванівський сільський Будинок культури. При цьому закладі діє народний аматорський циганський ансамбль «Ягорі», самобутні артисти якого відроджують та відтворюють автентичну циганську культуру з її звичаями та піснями. В репертуарі ансамблю старовинні пісні та романси. Щороку колектив бере участь у Днях сатири і гумору ім. С. Руданського в м. Калинівка, в обласних та районних фестивалях, святкових концертах. Спілкуючись з художнім керівником народного колективу О. Марцинкевич та учасниками ансамблю, голова райдержадміністрації В. Поліщук наголосив, що сьогодні Президент України В. Ф. Янукович особливу увагу акцентує на задоволенні культурних та освітніх потреб національних меншин, зміцненні міжнаціональної злагоди та порозуміння. Різні міжетнічні групи населення, які проживають на території району, мають рівні умови для функціонування, задоволення культурних та освітніх потреб, в повній мірі використовують своє конституційне право на свободу совісті та віросповідання.

Громова, Н. Скарбничий народних муз : [спогади доньки про батька – видатного фольклориста й етнографа України, педагога Гната Трохимовича Танцюру. 12 листопада минає 51 рік з дня його смерті] / Н. Громова // Трибуна праці. – 2013. – 12 листоп. – С. 3.

Гончарук, К. Із джерела фольклорної криниці : [нотатки з районного семінару-практикуму для керівників фольклорних колективів району та директорів сільських клубних установ на базі народного аматорського фольклорного колективу Героя Соціалістичної Праці Ольги Федорівни Десяк Тернавського Будинку культури Крижопільського району] / К. Гончарук // Сільські новини. – 2013. – 12 листоп. - С. 2.

19 листопада перший заступник голови Тростянецької райдержадміністрації В. Ляшенко з робочим візитом побував на репетиції зразкового хореографічного колективу «Первоцвіт», яка проходила у Капустянському сільському Будинку культури. Під час візиту відбулася зустріч з директором школи К. Трофімюк, яка розповіла про колектив. Учасники танцювального колективу приймають активну участь в усіх урочистостях, що проводять сільський та районний Будинки культури. Для учасників колективу проводяться лекції та бесіди з питань історії і теорії українського народного танцю і хореографічного мистецтва України. Протягом року підготували такі хореографічні номери: хореографічна композиція «Ходить гарбуз по городу»; український танець «Гребіночка»; хореографічна композиція «Гуцулка і буковинський козак»; вокально-хореографічна композиція «Мазурі»; поліська полька «Поліссяночка»; «Карапет»; привітальний танець «Не шуми калинонько»; хореографічна композиція «Вербонька»; «Циганський танець», «Величальний гопак» та ін. По завершенню візиту Віктор Ілліч подякував колективу та його керівнику за сумлінну, гарну підготовку та виконання хореографічних композицій, за прагнення до вдосконалення, за любов до прекрасного і побажав успіхів, процвітання, підкорення нових вершин та гарного настрою.

Зоренко, В. Співають для душі, співають для людей : [про вокальний ансамбль «Жмеринчаночка» (керівник О. Буряченко). У репертуарі колективу понад два десятки пісень – як народних, так і авторських. Учасники колективу виступали під час мистецьких заходів у Жмеринській центральній районній бібліотеці та планують презентувати свою концертну програму вихованцям школи-інтернату] / В. Зоренко // Інфо Жмеринка. – 2013. – 22 листоп. – С. 5.

29 листопада у Бугаївському сільському клубі Оратівського району відбулося святкування з нагоди 45-річчя творчої діяльності народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Первоцвіт». У заході прийняла участь голова райдержадміністрації Г. Кириленко. У складі колективу 15 учасниць, берегинь української народної пісні, справжні, щирі, талановиті вони збирають, відтворюють і намагаються передати глядачеві народну українську пісню. Цінністю колективу являється їх репертуар. З музичними вітаннями також виступили творчі колективи з сіл Якимівки та Оратова.

29 листопада у Ладижинському Будинку культури «Лада» відбулося святкування 5-річчя створення народного аматорського фольклорного гурту «Родичі». За п’ять років учасниці гурту стали відомими не лише у Ладижині, вони приймали участь у фестивалях області та України. Привітати ювілярів прийшли представники влади: заступник міського голови О. Олійник, начальник відділу культури О. Журба. Учасники гурту виконували авторські та народні пісні, пісні на вірші Т. Шевченка, читали вірші, гуморески. Танцювальні колективи «Акварель» та «Перлинка» привітали ювілярів своїми творчими номерами.

Вінницький етно-фольк-гурт «Мокоша» став лауреатом третьої премії Всеукраїнського фестивалю «Червона Рута – 2013». Перемогу колектив вінницького училища культури ім. М. Д. Леонтовича отримав у жанрі автентичного фольклору (номінація «Співочі гурти»). Конкурс проходив у виставковому центрі «Експо-центр» у Києві, де було представлено близько 20-ти колективів.

Декоративно-прикладне мистецтво

Косенко, Л. «Вишиванка» вишиває, і не тільки : [про діяльність любительського об’єднання «Вишиванка», що діє при Тростянецькому районному Будинку культури] / Л. Косенк // Тростянец. вісті. – 2013. – 8 листоп. – С. 4.

20 листопада в приміщенні Вінницької дитячої музичної школи № 2 відбувся фестиваль народно-художньої творчості «Подільські візерунки». Самобутнє культурно-мистецьке народне дійство розпочалося у фойє школи презентацією виставки робіт учнів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Викладачі художнього відділення провели майстер-класи з виготовлення диво-оберіга «Ляльки-мотанки», створення автентичного вазона «Дерево життя» та виготовлення витинанки. Шанувальникам народного музичного мистецтва в малому концертному залі представлена лекція-концерт та показ відеофільму «Творчий портрет М. Д. Леонтовича». Викладачі хореографічного відділення підготували виступи дитячих танцювальних колективів. Також відбувся подільський флешмоб, під час якого всі присутні мали можливість ознайомитись із стилістичними особливостями українського танцю за регіональним поділом. На завершення свята відбувся концерт учнів і викладачів «Ми з роду українців». В програмі концерту представлені твори вітчизняних композиторів класичного та сучасного напрямків.

23 листопада у РЦСМ «Арт-Шик» відбувся майстер-клас з декорування підсвічника і свічки в техніці декупаж, мармурування та трафарет. На майстер-класі усі бажаючі мали можливість створити оригінальні предмети інтер’єру для себе або у подарунок. Майстер-клас провела майстриня Ірина Краснова.

28 листопада у Тростянецькому краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки декоративно-прикладного мистецтва. На виставці представлені вишивки двох самодіяльних майстринь з с. Ободівка Л. Сиворог та М. Дяченко. Л. Сиворог представила роботи релігійного спрямування: «Великодній розмай», «Мій ангел зі мною завжди», «З джерел духовної криниці». Роботи майстрині неодноразово представлялися на виставках у Тростянці та Вінниці. М. Дяченко представила на виставці 10 вишитих хрестиком сорочок. Майстриня надає перевагу геометричному орнаменту.

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

З народних джерел : [у Шаргородському районному Будинку культури відбувся І районний фестиваль-конкурс фольклорно-етнографічних колективів «З народної криниці». У номінації «солісти» третє місце зайняла Я. Підпенько (с. Мурафа), друге – Г. Смалюх (с. Деребчин), перше місце отримав О. Буга (с. Михайлівка). Серед ансамблів перше місце посіли вокалісти Лозівського СБК, друге – Федорівського СБК, третє місце розділили Голинчинецькі та Козлівські аматори сцени. Серед фольклорно-етнографічних колективів перемогу отримали аматори Шаргородського РБК] // Шаргородщина. – 2013. – 1 листоп. – С. 4.

Бурча, І. Сурми звитяги : [за ініціативи громадської організації «Вінницьке крайове козацьке молодіжне об’єднання «Молода Подільська Січ» відбувся ХІ обласний фестиваль «Сурми звитяги», в якому прийняв участь вокальний гурт «Козачата» Зозівської ЗОШ. Виступаючи у номінації вокальні та вокально-інструментальні ансамблі гурт «Козачата» виборов почесне друге місце серед колективів загальноосвітніх, музичних і мистецьких шкіл та позашкільних закладів області та отримав Диплом лауреата фестивалю і цінний подарунок] / І. Бурча // Липовец. вісті. – 2013. – 1 листоп. – С. 4.

1 листопада у залі Іллінецького районного Будинку культури відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня працівника соціальної сфери. З вітаннями та побажаннями звернулися до учасників урочистостей: голова райдержадміністрації В. Ящук, голова районної ради О. Дмитрик, помічник народного депутата України Л. Герасимчук, голова Іллінецької районної профспілкової організації профспілки працівників державних установ України Г. Бусійок. Голова райдержадміністрації подякував працівникам соціальної сфери за самовіддану працю та побажав міцного здоров’я, щастя, сімейного затишку, достатку, мудрості та невичерпної енергії, сили та наснаги для творення добра. Кращих працівників за сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята було нагороджено грамотами районної державної адміністрації та районної ради, вручено подяки від народного депутата України Г. Калетніка та пам’ятні подарунки. Активістів профспілки було відзначено грамотами районної профспілкової організації профспілки працівників державних установ України. Завершились урочистості святковим концертом від аматорів районного Будинку культури.

1 листопада у Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулося святкування Дня працівника соціальної сфери. Від імені керівництва району з вітальним словом звернувся заступник голови райдержадміністрації В. Кушпела. З нагоди професійного свята кращих працівників району нагороджено грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради, районної державної адміністрації та районної ради. Працівниками районного Будинку культури та музичної школи підготовлено святковий концерт, а працівниками районної бібліотеки – тематичну виставку.

5 листопада директор департаменту екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації В. Крисько, перший заступник голови райдержадміністрації Н. Косарчук, голова районної ради О. Антонюк відзначили переможців природоохоронного конкурсу «Барви Могилів-Подільщини». На конкурсі представлено 89 робіт з 14 загальноосвітніх закладів району. Визначено 15 переможців у різних номінаціях, яким вручено цінні подарунки та дипломи. Конкурс проводився за ініціативи департаменту екології та природних ресурсів Вінницької облдержадміністрації та координаційного центру «Єврорегіон Дністер», з метою популяризації унікальних природних об’єктів, заповідників, заказників та ландшафтних територій.

5 листопада у Теплицькій ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів відбувся урок-мозаїка «Багатонаціональність культури Тепличчини», в якому прийняли участь голова районної державної адміністрації В. Малярчук, начальник відділу освіти райдержадміністрації О. Щербатюк, вчительський та учнівський колективи школи. Захід супроводжувався демонстрацією слайдів, була представлена виставка творчих робіт росіянина за національністю, жителя смт Теплик, скульптора, іконописця, різьбяра М. Плотнікова. До уваги глядачів народний аматорський вокальний ансамбль «Любисток» (керівник Н. Бойко) представив польську народну пісню на мові оригіналу.

7 листопада для учнів класів хореографії Крижопільської школи естетичного виховання проведено урок-лекцію на тему: «Класичний танець – основа хореографічного мистецтва». У ході уроку діти закріпили знання з предмету «Класичний танець» Учениці 6 класу хореографії А. Сідорова та А. Заноза продемонстрували елементи класичного танцю. Урок підготувала та провела викладач по класу хореографії В. Бунь.

Чернега, Н. Оперативно, злагоджено, по-діловому відсвяткували залізничники Козятинської дирекції залізничних перевезень професійне свято – День залізничника : [на початку листопада з нагоди Дня залізничника у стінах Козятинської дирекції залізничних перевезень відбулося урочисте зібрання. Участь у заході прийняли: заступник начальника управління транспорту Вінницької ОДА С. Пасічник, голова Козятинської РДА О. Лавренюк, перший заступник міського голови О. Ломачук, які привітали та вручили нагороди кращим працівникам сфери. Музичні вітання дарували учасники художньої самодіяльності Козятинського Будинку науки і техніки та районного Будинку культури] / Н. Чернега // Вісник Козятинщини. – 2013. – 7 листоп. – С. 6.

7 листопада у с. Мізяківські Хутори відбувся конкурс «Панна Осінь – 2013». Конкурси у номінаціях «Візитка та захоплення», «Мої таланти», «З бабусиної скрині», «Я – господиня» – дали можливість учасницям розкрити свій внутрішній потенціал. Молоді подолянки гідно проявили себе у всіх конкурсах, відтак почесні титули отримали: «Пані Грація» О. Тютюнник, «Пані Вишуканість» А. Івацко, «Пані Ніжність» І. Орчакова, «Пані Чарівність» І. Томляк, «Міс Листопад» О. Орлик, «Міс Жовтень» В Олексієнко, «Віце Панна Осінь» Н. Сидоренко. Переможницею конкурсу «Панна Осінь – 2013» стала дев’ятикласниця Р. Корчун.

Мосендз, О. Районному Будинку культури – 25 : [з нагоди 25-річчя Мурованокуриловецького районного Будинку культури «Жовтень» відбулися святкові урочистості. Зі словами привітань до працівників культури звернувся голова РДА В. Максимчак та вручив сертифікат на 25 тисяч гривень на зміцнення матеріально-технічної бази районного Будинку культури. Колектив закладу був нагороджений почесною грамотою управління культури і туризму ОДА та подякою обласного центру народної творчості. Гарну атмосферу свята створили музичні вітання від творчих колективів та солістів РБК] / О. Мосендз // Наше Придністров’я. – 2013. – 7 листоп. – С. 1, 4.

Районному Будинку культури – 30 літ : [працівники Хмільницького районного Будинку культури підготували святковий концерт з нагоди 30-річного ювілею. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять колишніх працівників Будинку культури, які приносили славу Хмільниччині та залишили нащадкам багатий творчий спадок. Голова РДА О. Томашук, голова районної ради В. Чмелюк та керуючий справами виконкому міської ради А. Барабан привітали ювілярів та вручили грамоти РДА та районної ради кращим працівникам. Музичні вітання подарували аматори районної сцени. Родзинкою свята став виступ академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії під керівництвом Заслуженого артиста України А. Кондюка] // Життєві обрії. – 2013. – 8 листоп. – С. 1, 4.

Волошенюк, К. «Олександрівко, для мене ти єдина» : [мешканці с. Олександрівка Томашпільського району відзначили День села. Святкування відбулося під девізом «Олександрівко, для мене ти єдина» і відбулося у рамках святкування районної акції «Благословенна будь, земля моїх батьків!», до 90-річчя утворення району. У заході прийняли участь начальник відділу культури і туризму РДА О. Сікал, голова сільської ради В. Скрипник, очільник олександрівської громади В. Чувпенюк, представники громади. Ведучі заходу: завідуюча бібліотекою Н. Щетніцька та директор місцевої школи Т. Крижанівська розповіли присутнім про походження чотирьох населених пунктів, які знаходяться на території сільської ради, про сторінки історії села. Згадали про великий подвиг ветерана села Івана Боднара. У виконанні жіночого ансамблю вчителів та дитячого колективу «Дзвіночок» прозвучали музичні вітання] / К. Волошенюк // Томашпіл. вісн. – 2013. – 8 листоп. – С. 2.

14 листопада – IV Міжнародний хоровий фестиваль імені Павла Муравського : [про легендарного українського хорового диригента, педагога, Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка та Міжнародної премії ім. В. І. Вернадського, кавалера ордена «За заслуги», почесного академіка Національної музичної академії Павла Івановича Муравського. Понад 75 років Павло Іванович самовіддано працює й цілеспрямовано йде непростим шляхом до вершини досконалості, до високопрофесійної довершеності майстра хорового мистецтва. У 2009 році в с. Дмитрашківка Пішанського району відкрито Меморіальну садибу-музей П. І. Муравського. Також започатковано Міжнародний хоровий конкурс-фестиваль ім. Павла Муравського, який проводиться щороку на батьківщині маестро, в с. Дмитрашківка. Мета фестивалю – поширення творчих засад хорової школи П. І. Муравського, розвиток традицій акапельного академічного співу, популяризація української хорової культури у світі, обмін творчими здобутками ] // Піщан. вісті. – 2013. – 8 листоп. – С. 1.

9 листопада в Жаданівському сільському Будинку культури Іллінецького району відбулись урочистості з нагоди 20-річчя з часу заснування Жаданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, за участі народного депутата України Г. Калетніка, голови Іллінецької райдержадміністрації В. Ящука, голови районної ради О. Дмитрика, Жаданівського сільського голови Н. Брянської, керівники підприємств, які працюють на території сільської ради. На ювілей рідної школи завітали випускники, учителі, ветерани педагогічної праці. Керівники району вручили директору школи ноутбук та сертифікат на придбання мультимедійного обладнання. Святкове дійство супроводжувалось виступами учнів та педагогів, творчих колективів сільського Будинку культури.

12 листопада в залі засідань відділу освіти Козятинської районної державної адміністрації відбулися педагогічні читання вихователів дошкільних навчальних закладів та учителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів району, приурочені 95-річниці від дня народження В. О. Сухомлинського. Методист РМК О.О. Бабкіна презентувала «Сторінки біографії В. О. Сухомлинського». Впровадження педагогічної спадщини великого педагога щодо гармонійного розвитку особистості дитини, формування досвіду гуманістичних стосунків на основі засвоєння та реалізації в повсякденному житті етичних норм і гуманної моралі, життєвої компетентності розкрили у своїх виступах вихователі Глуховецького ДНЗ І. В. Заєць, О. К. Симчук, Самгородоцького ДНЗ Л. М. Ковальчук, учителі початкових класів ЗНВК І-ІІІ ст. «Школа-інтернат-гімназія» ім. В. М. Підгорбунського О. І. Дмитрук, Г. А. Левченко, Н. М. Щищківська, О. А. Соломська, А. С. Білоус. Оживила педагогічні читання інсценізація оповідання В.Сухомлинського «Струмочок і ромашка», яку підготувала вихователь Білопільського ДНЗ Ю. М. Козаченко зі своїми вихованцями.

13 листопада голова обласної державної адміністрації І. Мовчан прийняв участь у святкуванні Дня телебачення, радіо і зв’язку у колективі обласної державної телерадіокомпанії «Вінтера», який багато років очолює заслужений журналіст України Л. Коваленко. Привітати працівників телерадіокомпанії прийшли також голова обласної ради С. Татусяк, вінницький міський голова В. Гройсман, народний депутат України Г. Калетнік, голова обласної організації Національної спілки журналістів України В. Паламарчук. Привітала свій колектив і генеральний директор ТКР Л. Коваленко. Особливу подяку вона висловила тим працівникам, які залишаються за кадром, але виконують величезний обсяг роботи.

13 листопада у Верхівському сільськогосподарському коледжі Вінницького НАУ Тростянецького району відбулося районне свято з нагоди відзначення Міжнародного дня студента й професійного свята Дня працівників сільського господарства. На свято завітали гості з райцентру: начальник відділу у справах сім’ї та молоді А. Буга, начальник управління агропромислового комплексу М. Цимбалюк та голова районного комітету профспілки працівників АПК Л. Кушнір. В ході свята кращих студентів коледжу за відмінне навчання та за активну участь у громадському житті коледжу нагороджено почесними грамотами з врученням цінних подарунків. Цінні подарунки також одержали студенти, які відносяться до категорії діти-сироти та позбавлені батьківського піклування. Відбувся святковий концерт на якому виступили учасники художньої самодіяльності коледжу.

Бандуристи Хмільницької школи мистецтв на обласному фестивалі-конкурсі кобзарського мистецтва : [учні-бандуристи Хмільницької школи мистецтв прийняли участь в обласному фестивалі-конкурсі кобзарського мистецтва «Струни вічності», що відбувся в обласній філармонії. На свято зібралися творчі колективи та окремі виконавці-бандуристи з усіх районів Вінниччини, де презентували свої конкурсні виступи. Журі очолив відомий митець, голова спілки кобзарів-бандуристів України В. Єсипок] // Я та місто Хмільник. – 2013. – 14 листоп. – С. 9.

Чернега, Н. Переповнений зал, запашний коровай та відомі співаки : [такий подарунок зробив до Дня працівника сільського господарства своїм трудівникам керівник СВК «Маяк» М. Рибак. Урочистості з нагоди професійного свята відбулися в приміщенні Глуховецького Будинку культури. Продовжилося святкування концертною програмою за участі відомих співаків: заслуженого артиста України, композитора і виконавця М. Янченко, переможця телешоу «Голос країни» І. Гандзера, співачки  Т. Денисюк та співака і аранжувальника М. Моди] / Н. Чернега // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 14 листоп. – С. 6.

14 листопада у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня працівників сільського господарства. Привітати аграріїв області з професійним святом завітали голова ОДА І. Мовчан, голова обласної ради С. Татусяк та Вінницький міський голова В. Гройсман. Під час урочистостей керівники області та міста нагородили кращих аграріїв Вінниччини Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради відзначили кращих працівників галузі, а також вручили почесні відзнаки очільникам районів, визнаних цьогоріч кращими за результатами комплексної рейтингової оцінки. По завершенню офіційної частини свята працівників сільського господарства регіону привітали творчою програмою вокальні та хореографічні колективи області.

Самгородчани – на ІІ обласному фестивалі : [учні та вчителі Самгородоцької спецшколи-інтернат Козятинського району представили район на ІІ обласному мистецькому фестивалі-конкурсі учнівської та учительської творчості «Дивоцвіти Вінницького краю». Конкурс відбувся у двох номінаціях: сценічне та виставкове мистецтво. За результатами журі найвищу оцінку отримав виступ О. Пасічнюк з піснею «Чорнобривці» у хореографічному супроводі гурту «Данс-клас»] // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 14 листоп. – С. 12.

Мельник, Г. Струни вічності : [у Вінниці відбулося свято кобзарського мистецтва «Струни вічності». Цьогоріч свято приурочене 103-й річниці від дня народження відомого кобзаря, який все своє життя присвятив бандурі – В. Перепелюка. Під час заходу присутні мали можливість переглянути кадри з кінофільму, де пісні «За Сибіром сонце сходить» й «Молитву до сонця» виконує В. Перепелюк] / Г. Мельник // Слово Придністров’я. – 2013. – 14 листоп. – С. 8.

Чеснівці виповнилося 250 років : [у Хмільницькому районі відбулися урочистості, присвячені 250-річчю заснування села Веснівка. Зі словами привітань до усіх присутніх звернувся голова сільської ради П. Іщук. Зі спогадами про рідне село та найкращими побажаннями землякам виступив ініціатор святкування ювілею – поет, журналіст, краєзнавець Є. Козюк. Святкову концертну програму провели методисти районного Будинку культури Л. Ковальчук та О. Петрун. У виконанні Лип’ятинського жіночого вокального ансамблю «Калинові грона» прозвучали українські пісні: «Дві долі», «Тече річка», «Цвіт акації» та ін.] // Життєві обрії. – 2013. – 15 листоп. – С. 4.

Розкрий талант: створи казку, напиши поезію на різдвяну тематику : [Міжнародна громадська організація «Україна-Польща-Німеччина» та Національна спілка письменників України оголосили про проведення районного конкурсу поезії або казки «Свіча в свічаді». Конкурс проводитиметься у 3-х вікових категоріях Учасниками є мешканці Ямпільщини віком від 5 до 25 років. Мета конкурсу: розвиток та підтримка творчих здібностей серед дітей та молоді, відкриття нових талантів краю] // Ямпіл. вісті. – 2013. – 15 листоп. – С. 6.

15 листопада у Липовецькому районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства. Привітати прийшли керівники району: голова райдержадміністрації А. Грищук та голова районної ради Ю. Науменко. У своїй вітальній промові голова райдержадміністрації висловив подяку всім, хто з року в рік забезпечує стабільне зростання агропромислового комплексу району – хліборобам, агрономам, всім, чиє життя невід’ємно пов’язане із сільськогосподарським виробництвом. За високі показники досягнуті в галузі рослинництва, кращі агрономи, механізатори, комбайнери в тому числі керівники сільськогосподарських формувань були відзначені почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради та грошовими винагородами. Продовжили свято аматори районного Будинку культури святковим концертом.

Солотвінський, І. «Поезія – це завжди неповторність…» : [одинадцятикласники Жмеринської школи-ліцею разом з класним керівником Л. Рябчук провели поетичний вечір «Поезія – це завжди неповторність…», присвячений Дню української писемності та мови. Вечір зібрав педагогів, учнів та шанувальників поетичного слова. Учні читали вірші Л. Костенко, П. Тичини, Є. Плужника, В. Стуса та інших відомих поетів] / І. Солотвінський // Інфо Жмеринка. – 2013. – 15 листоп. – С. 5.

15 листопада у Гайсинському районному Будинку культури відбувся творчий звіт народних колективів Гайсинщини «Україна – свята моя земля», присвячений Дню сільського господарства. На творчий звіт району приїхали почесні гості з м. Вінниці: начальник Вінницького обласного управління культури та туризму М. Скрипник, заступник директора обласного Центру народної творчості О. Назарець, методист обласного Центру народної творчості Л. Гричанюк. У звіті району прийняли участь: голови Гайсинської РДА С. Скіць, перший заступник голови Гайсинської РДА В. Вітюк, заступники голови РДА В. Буновський та С. Несвятий, начальник Гайсинського районного відділу культури та туризму М Ричков, громадськість міста та району. У звіті прийняли участь більше півтисячі учасників з Гайсинщини.

15 листопада у Жмеринському районному Будинку культури відбулося святкування з нагоди Дня працівника сільського господарства. Участь в урочистостях прийняли: голова районної державної адміністрації Ю. Твердохліб, заступник голови районної державної адміністрації І. Віканов, голова районної ради С. Гринчук, заступник голови районної ради Н. Рожок, представники сільськогосподарських підприємств, структурних підрозділів райдержадміністрації, громадськості та засобів масової інформації району. За вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району, сумлінну, наполегливу працю та з нагоди Дня працівників сільського господарства почесними грамотами, грошовими винагородами та подяками райдержадміністрації і районної ради нагороджено кращих працівників агропромислової галузі. Особливої відзнаки за заслуги перед районом – медаль «90 років Жмеринському району» удостоєні три керівника сільськогосподарських підприємств та заступник голови райдержадміністрації І. Віканов. Гарний настрій усім присутнім в залі створили творчі колективи району.

15 листопада в Будинку культури с. Агрономічне проведено святкування з нагоди відзначення Дня сільського господарства. На захід були запрошені: голова районної державної адміністрації В. М. Анікеєнко, керівники агроформувань та фермерських господарств, комбайнери та механізатор – усі ті, хто віддано працює та збирає врожай на ланах нашого краю. Під час проведення заходу почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради з грошовими винагородами відзначили кращих аграріїв району. Продовженням заходу стала концертна програма, яка надала особливо святкової атмосфери.

 

16 листопада в концертній залі обласної філармонії відбувся щорічний XIV обласний фестиваль польської культури «Єднаймося. Радіймо. Співаймо.», присвячений 95-й річниці з Дня незалежності Республіки Польща. Цьогорічний фестиваль відбувся під патронатом Маршалка Воєводства Сьвєнтокшиського Адама Ярубаса та голови Вінницької обласної ради С. Татусяка. У фестивалі прийняли участь найкращі творчі колективи культурно-просвітницьких організацій та шкіл, де вивчають польську мову з міст: Бар, Вінниця, Гнівань, Жмеринка та Козятин. А також, гості фестивалю з м. Житомира та м. Кам’янця-Подільського. На фестивалі були присутні представники від обласної та міської ради, навчальних закладів, національно-культурних спільнот, ЗМІ. З вітальним словом виступив Консул Республіки Польща у м. Вінниця Даміан Чарчінський, який надав високу оцінку роботі керівників творчих колективів та відзначив гарний рівень організації заходу. Представники Вінницької культурно-просвітницької спілки поляків висловили слова подяки всім учасникам, які прийняли участь у заході та нагородили дипломами фестивалю. Фестиваль відбувся завдяки фінансуванню Генерального Консульства Республіки Польща у м. Вінниця, Вінницької обласної ради та Вінницької міської ради.

16 листопада готель «Поділля» у м. Вінниця перетворився на сімейний центр із різноманіттям інформаційних, пізнавальних, розважальних та інтерактивних заходів. Саме тут відбулося «Свято батьківства. Осінь 2013», організатором якого виступила Вінницька обласна громадська організації «Територія мам». Свято відбулося в рамках V Всеукраїнського фестивалю свідомого батьківства, ініціатором якого є «Асоціація свідомого батьківства» (м. Київ). Захід відбувся за підтримки Управління у справах сім'ї та молоді Вінницької обласної державної адміністрації.

16 листопада у Бершадському районному Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди Дня працівника сільського господарства та звітний концерт творчих аматорських колективів Бершадського району «Хлібом і піснею славен наш край». В урочистостях прийняли участь: голова обласної ради С. Татусяк, голова райдержадміністрації М. Бурлака, голова районної ради М. Грабчак, міський голова М. Кольченко, голова районного об’єднання «Бершадська рада сільгоспвиробників» С. Савченко, голови територіальних громад, працівники та ветерани галузі сільського господарства району, громадськість району. В рамках творчого звіту були представлені колективи району та сольні номери, які оцінювала атестаційна комісія управління культури і туризму обласної державної адміністрації у складі заступника директора обласного центру народної творчості О. Назарець та завідувача відділом обласного центру народної творчості Л. Гречанюк. У фойє Будинку культури було розгорнуто виставки народних майстрів Бершадщини та роботи вихованців Будинку дитячої творчості відділу освіти РДА.

Яківчук, І. Барвисте шоу осені : [у Росошанській ЗОШ І-ІІІ ст. Липовецького району відбулося свято «Барвисте шоу осені». Діти читали вірші, виготовляли композиції з квітів, приймали участь у різноманітних конкурсах] / І. Яківчук // Липовец. вісті. – 2013. – 20 листоп. – С. 4.

Лосковський, В. Михайлівцям – 610 років : [громада с. Михайлівці відсвяткувала 610 річницю з дня його заснування. Селищний голова Мурованих Куриловець Г. Цибульська  та депутат районної ради С. Кушнір привітала усіх жителів громади та гостей свята. Були представлені виставки художника-аматора В. Семенюк, вишивальниць Л. Рудь, О. Покритюк, педагогів місцевої школи Т. Кравець, В. Парчевської, К. Бурдакової, учнів школи М. ковальської, С. Гриньків, Т. Акименко та ін. Вишивальниця Л. Рудь вишила рушник, який подарувала сільському голові на честь свята] / В. Лосковський // Наше Придністров’я. – 2013. – 21 листоп. – С. 4.

22 листопада у Крижопільському районному Будинку культури відбулося свято дитинства і доброти «Добрик скликає друзів», в якому прийняли участь представники з 22 загальноосвітніх навчальних закладів району. Усі команди були об’єднані в одну велику і дружну сім’ю «Добрики Крижопілля». Діти приймали активну участь у різноманітних завданнях і конкурсах, де представляли свій населений пункт «Добрик-містечка».

24 листопада за сприянням Товариства подорожей «Земна Куля» відбувся тур по місту, присвячений 100-річчю вінницького трамваю. Екскурсійний тур провів екскурсовод та історик О. Федоришен і розпочався він з візиту у нещодавно відкритий міський музей трамваю. Після цього всі бажаючі мали можливість здійснити поїздку в ретро-вагоні та відч