Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Липень

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Липень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань,

веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

  

 

 

Вінниця 2013


 Загальний розділ

4 липня під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Л. Спірідонової відбулося засідання обласного організаційного комітету з приводу підготовки та проведення на Вінниччині 11-13 липня ІІ Міжнародного літературно-мистецького свята «Русалка Дністрова». Участь у роботі оргкомітету взяв перший заступник голови Вінницької обласної ради, співголова оргкомітету І. Кревський. На засіданні оргкомітету з доповіддю про хід підготовки до ІІ Міжнародного літературно-мистецького свята «Русалка Дністрова», виступив заступник голови Національної Спілки письменників України М. Каменюк. Членами оргкомітету було обговорено найголовніші проблемні питання щодо організації виставкових павільйонів, прийому гостей та низку інших питань, які вирішуватимуться у робочому режимі. У підсумку засідання, Л. Спірідонова підкреслила, що на Вінниччину завітають представники творчої інтелігенції з різних областей України та іноземні гості.

5 липня в сільській бібліотеці с. Трибусівка Піщанського району відбулось відкриття Інтернет-центру по програмі «Бібліоміст». Урочисте відкриття відбулось в ході проведення колегії на чолі з головою Піщанської районної державної адміністрації С. Г. Жердецькою, за участю керівників районних служб та організацій, структурних підрозділів районної державної адміністрації, сільських та селищних голів, секретарів сільських рад. В ході проведення колегії керівник відділу культури і туризму Т. Мізерій, наголосила, що завдяки програмі «Бібліоміст» бібліотеки перетворюються на центри громадського життя, де люди мають доступ до необхідної інформації в електронному вигляді та отримати допомогу кваліфікованого бібліотекаря.

9 липня на базі Мар’янівського сільського клубу Крижопільського району, проведено нараду директорів і завідуючих сільськими клубними установами району, на якій обговорено підсумки роботи клубних установ району за І півріччя 2013 р. та питання пошуку і впровадження нових форм культурно-дозвіллєвої роботи в сільській місцевості. На нараді виступили: начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О. В. Кройтор, провідний методист з вокально-хорового мистецтва Вінницького обласного центру народної творчості Н. І. Джус, директор районного Будинку культури Г. О. Лагуна. Досвідом роботи поділилися завідуючі сільськими клубами сіл: Мар’янівка, Іллівка, Висока Гребля , Кісниця та директор Дахталійського сільського Будинку культури. Г. О. Лагуна ознайомила клубних працівників району з планом проведення заходів, щодо святкування 22-ї річниці Незалежності України та 90-ї річниці утворення Крижопільського району. По завершенню наради відбулась концертна програма за участю колективів художньої самодіяльності району.

12 липня на базі Оратівського районного Будинку культури відбувся районний семінар-нарада працівників сільських закладів культури, у роботі якого взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Г. В. Колонюк, начальник відділу культури і туризму О. П. Заквацька, директор районного Будинку культури Т. В. Ліванська, працівники районного Будинку культури, центральної районної бібліотеки, районного краєзнавчого музею, сільських клубних та бібліотечних установ, керівники народних аматорських колективів. Під час проведення заходу розглянуто питання з проведення у районі огляду-конкурсу сільських закладів культури клубного типу «Будинок культури – гордість села», в рамках районного фестивалю «Ти не зникнеш із карти, село», організації та підготовки районного свята «Обжинки – 2013» та святкування 22-ї річниці Незалежності України. З опрацьованих питань були прийняті відповідні рішення. На завершення семінару проведено захід «Життя, оспіване піснею», присвячений вшануванню творчої діяльності керівника народного аматорського хорового колективу дитячої музичної школи І. Т. Гнатюка та з нагоди 65-річчя від дня його народження.

18 липня в приміщені Тростянецької дитячої музичної школи відділ культури і туризму Тростянецької райдержадміністрації провів нараду з працівниками клубних та бібліотечних закладів району з питань підготовки та відзначення в районі 22-ї річниці Незалежності України та підведення підсумків організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури за І півріччя 2013 р. У нараді взяв участь перший заступник голови районної державної адміністрації В. Ляшенко, який озвучив завдання щодо зміцнення матеріально-технічної бази сільських клубних та бібліотечних закладів району у 2013 р.

На Вінниччині будинок Коцюбинського опинився під загрозою знищення : [будинок, у якому жив український письменник М. Коцюбинський у м. Бар, перебуває під загрозою знищення. У свій час у цьому будинку існував музей М. Коцюбинського. Музею зараз вже немає, а скоро може бути втрачено і сам об’єкт культурної спадщини. Про це повідомили у Всеукраїнській асоціації музеїв і заповідників й оприлюднили відповідну резолюцію] // Поштова вулиця : Бершад. міська газ. – 2013. – 18 лип. – С. 3.

Мороз, О. Творчий проект, який закликає долучитися до благодійності : [про презентацію фотоекспозиції «Благодійність крізь призму об’єктива» у м. Вінниця, яка відбулась у холі міськради та буде перенесена до галереї «ІнтерШик» до 21 липня] / О. Мороз // Вінниц. газ. – 2013. – 19 лип. – С. 16.

25 липня, під час робочої поїздки у Теплицький район голова облдержадміністрації І. Мовчан вшанував пам’ять української письменниці Галини Журби, поклавши квіти до пам’ятного знаку на символічному місці її народження (поблизу с. Соболівка Теплицького району). У районі це місце називають «хутором Галини Журби». Голова облдержадміністрації підкреслив важливість вивчення історії рідного краю і вшанування пам’яті визначних людей, імена яких пов’язані з містами і селами Вінниччини.

Макогон, В. На світ з’явилася нова книга Вікторії Гранецької : [в книгарні «Є» відбулася презентація роману «Тіло» молодої вінницької письменниці Вікторії Гранецької] / В. Макогон // Поділ. зоря. – 2013. – 25 лип. – С. 4.

31 липня в Крижопільській РДА відбулась нарада клубних працівників району, де йшлося про підготовку до відзначення в районі 22-ї річниці Незалежності України та 90-ї річниці утворення Крижопільського району. На нараді визначили основні завдання культосвітніх закладів у відзначенні цих знаменних дат у населених пунктах району, участь територіальних громад в цих заходах. Окремо йшлося про участь району в обласному фестивалі народної творчості «Скарби Поділля», тематичною складовою якого є «Мистецтво одного села». Своє мистецтво (вишивку, різьбу по дереву та ін.) на фестивалі представлятиме Городківська територіальна громада.

До 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 1000-ліття з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря

На початку липня, у рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, в смт Теплик відбулась духовно-мистецька акція «Ми за Україну духовну!». На святі були присутні представники влади – перший заступник голови райдержадміністрації А. Ніколайчук і секретар виконавчого комітету Теплицької селищної ради В. Зайцев. З хрестом, іконами і хоругвами від храму повз центральну площу біля районного Будинку культури пройшла хресна хода. На церковному подвір’ї розташувалась виставка робіт теплицьких умільців на духовну тематику, зокрема ікони Ю. Березіна (художнє випалювання), Ю. Кота (художнє оздоблення ікон), В. Тигипко (художня вишивка). В фойє районного Будинку культури відбулась виставка вишитих ікон, художніх фотографій храмів Тепличчини, виробів з бісеру, присвячених даній духовно-мистецькій акції. Музичним оформленням акції став виступ хору «Відродження» районного Будинку культури.

     

4 липня в рамках відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі та на честь 90-річчя ювілею Калинівського дива – чудодійного хреста в м Калинівка відбувся Хресний хід, який розпочався молебнем біля Свято-Воскресенського храму м. Вінниці. Опівдні з молитвами тисячі паломників подолали десятки кілометрів з Вінниці до Калинівки, щоб доторкнутися часточкою своєї душі до духовного таїнства. Серед паломників – прихожани, діти, літні люди, священики, юні послушники, монахині. Колону паломників зустріли голова РДА В. Поліщук, голова районної ради Ю. Браніцький, Калинівський міський голова А. Шамалюк, благочинний Калинівського району протоієрей В. Розман, жителі міста. Також зі святом усіх віруючих привітала заступник голови ОДА Л. Спірідонова.

5 липня в смт Теплик, з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі, відбулась духовно-мистецька акція «Благодатна спадщина України». Акція розпочалась урочистим Богослужінням в храмі Святих Петра і Павла. Хресна хода з хрестом, іконами і хоругвами від храму до площі біля районного Будинку культури зібрала багато прихожан і пересічних громадян, яким небайдужі проблеми духовності. Ходу очолювали священики різних приходів району. З вітальним словом до зібрання звернувся перший заступник голови РДА А. Ніколайчук, виступив благочинний Теплицького району о. Герман. Урочисту молитву провів настоятель храму Святих Петра і Павла о. Петро. Задля підсилення атмосфери святості події було запрошено хоровий колектив Свято Успенського храму з м. Умань Черкаської області.

5 липня відбулась хресна хода від смт Чечельник до с. Червона Гребля. Велика кількість віруючих жителів району пройшли значний шлях, щоб не лише фізично, але й духовно подолати відстань між вірою і буденністю. Очолював процесію благочинний о. Василій Смагло. Разом з ним у хресній ході взяли участь й інші отці Української православної церкви Московського патріархату. Ця релігійна подія є одним із заходів, присвячених святкуванню 1025-ї річниці Хрещення Київської Русі.

8 липня 1 серпня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва презентував книжково-ілюстративну виставку «Християнство як культурне надбання людства», присвячену 1025-річчю Хрещення Київської Русі. На виставці представлена історична, культурологічна, літературознавча наукова і науково-популярна література, що розкриває загадкові та героїчні сторінки історії України, витоки духовності літератури і мистецтва.

8 липня6 серпня у відділі рідкісних і цінних видань ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбувся перегляд літератури «Освячена хрещенням», до святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі. До уваги користувачів були представлені книги XIX – початку ХХ ст., які висвітлюють процес прийняття і поширення християнства серед слов’ян. Також експонувалися унікальні та рідкісні видання Святого Письма, що вийшли друком у XVI-XX ст.

13 липня, духовенство Вінницького Спасо-Преображенського кафедрального собору на чолі з ключарем протоієреєм В. Рішко зустріли ікону Божої Матері «Відрада та втіха» зі святої гори Афон та ікону Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна з часткою його святих мощей, які відвідають храми міста Вінниці з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 1000-ліття Лядівського чоловічого скельного монастиря.

16 липня сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва представив на сайті бібліотеки фактографічний список «Неперевершена пам’ятка духовності й віри», до святкування 1000-річчя з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря, за матеріалами «Хроніки культурного життя Вінниччини».

16 липня сектор створення краєзнавчих баз даних відділу краєзнавства ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва підготував віртуальний перегляд «Монастир у піднебессі», до 1000-ліття Лядівського Свято-Усікновенського скельного чоловічого монастиря, який розкриває важливість історичного, духовного та культурного значення святині православної церкви для українського народу.

22 липня у прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації відбулася прес-конференція щодо відзначення на Вінниччині 1025-річчя Хрещення Київської Русі 2013 р. за участю духовенства області, зокрема: представників Тульчинської єпархії Української православної церкви протоієрея Романа Рудакова, Вінницької єпархії Української православної церкви протоієрея Агафангела Давидовського, Вінницької єпархії Української православної церкви Київського патріархату протоієрея Миколи Мельника, Української автокефальної православної церкви Митрополита Романа, Української греко-католицької церкви протопресвітера Миколая Дуркальця та начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Ігоря Салецького. Під час прес-конференції духовенство поінформувало вінничан про заходи, які відбуватимуться в релігійних організаціях області з нагоди ювілею Хрещення Київської Русі. Серед них – святкові молебні за Україну у храмах області, святкування 1000-ліття Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря – 14-15 вересня, багатотисячні хресні ходи релігійних організацій Української православної церкви до святих місць православ’я – до Іософатової долини, що у Шаргородському районі – 15 серпня та до святого джерела у с. Остапківці Немирівського району – 3 серпня, релігійних організацій Української православної церкви Київського патріархату у с. Рахни Лісові Шаргородського району – 23 липня та у смт Тиврів – 25 липня.

22 липня на честь святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 1000-ліття заснування Лядівського чоловічого монастиря Благочинним Мурованокуриловецького району протоієреєм Василієм Баланом за сприяння голови райдержадміністрації В. Д. Максимчаком організовано велопробіг школярів та молоді району до монастиря. З 22-24 липня учасники мали можливість взяти участь в богослужіннях, спортивних змаганнях, а також ознайомитися з історією зародження християнства в Україні.

23 липня управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації, управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва та Державний архів Вінницької області у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва провели «круглий стіл» на тему: «Роль і значення Хрещення Київської Русі в подальшому історичному та культурному розвитку держави». Участь у заході взяли: Радник Президента України В. О. Зубанов, заступник голови облдержадміністрації Григорій Дерун, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А.Тімірязєва Н. І. Морозова, представники духовенства різних конфесій та науковці. В. Зубанов, відкриваючи засідання, наголосив на важливій ролі, яку відіграло прийняття християнства у розвитку духовності та культури українського народу. Г. Дерун розповів про плани урочистого відзначення свята духовності на Вінниччині, яке цього року відбудеться згідно з Указом Президента України «Питання організації та проведення заходів з відзначення в Україні 1025-річчя Хрещення Київської Русі» та постанови Верховної Ради України «Про відзначення 1000-річчя з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря». Учасники «круглого столу» зійшлися на думці, що прийняття християнства сприяло цивілізаційному об’єднанню Київської Русі з європейськими державами і на сьогоднішній день перед Україною стоїть завдання наблизитися до Європи через перебудову суспільства відповідно до християнських цінностей.

23 липня, до 1025-річчя Хрещення Київської Русі в читальній залі Немирівської центральної районної бібліотеки організовано перегляд літератури під назвою «Становлення нової віри», де кожен читач мав можливість ознайомитися з історією християнства на українських землях, з матеріалами про перших київських князів.

23 липня відбулась зустріч голова Хмільницької райдержадміністрації О. Томашука з духовенством району. В ході зустрічі благочинний, о. Михаїл розповів про відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі в Хмільницькому районі. Протоієрей, настоятель Свято-Вознесенського храму УПЦ в с. Уланів о. Ярослав вніс пропозицію 1 вересня у навчальних закладах першим уроком провести урок християнства, з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі,

23 липня в Шаргородському районному Будинку культури відбулася науково-практична конференція на тему «1025-річчя Хрещення Київської Русі», у якій взяли участь вчителі суспільнознавчих дисциплін та основ християнської етики, заступники директорів з виховної роботи навчальних закладів району, сільські та міський голови, працівники бібліотечних установ, голови районних організацій політичних партій і голови громадських організацій, депутати районної ради та духовенство району. Учасників конференції привітали: благочинний Шаргородського благочиння о. Георгій та голова районної ради В. Павельський.

24 липня на базі Оратівського районного краєзнавчого музею відбулось відкриття виставки мальованих ікон під назвою «Через століття – до сердець», на якій були представлені ікони самобутніх художників, жителів та уродженців Оратівського краю: В. І. Виходзь (с. Рожична), Г. Н. Дячук (с. Животівка) та О. Ф. Волинця (м. Новоград-Волинський, уродженець с. Новоживотів). Вагоме місце у виставці було відведено експонатам з домашньої колекції Рожичнянського сільського голови Н. Б. Багінської, яка представила старовинні ікони та стародруки. Із фондів районного краєзнавчого музею була презентована виставка старовинних подільських ікон ХІХ – початку ХХ ст., стародруків релігійної тематики. Відкрили виставку викладачі дитячої музичної школи, які виконали пісні церковної тематики.

Оратівською центральною районною бібліотекою організовано  тематичну виставку «Хрещення Русі – епохальна подія в історії України» та презентовано буклет «Храми Оратівського краю».

Коновал, О. Присвячено річниці Хрещення Русі : [Томашпільська районна бібліотека, готуючись до відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі, оформила книжкову виставку «Джерело вічної духовності», яка складається з трьох розділів. Перший розділ – «Як була хрещена Русь» вміщував літературу про хрещення, перші церкви, князя Володимира; другий – «Спадщина поколінь» презентував книги про діячів духовності в Україні; третій – «Храми України», містив книги, присвячені українським монастирям та храмам] / О. Коновал // Томашпіл. вісн. – 2013. – 24 лип. – С. 4.

24 липня до святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі та тисячоліття Лядовського скельного монастиря, в Муровонокуриловецькій районній картинній галереї відкрилась фотовиставка «Православні храми нашого краю», на якій представили фотографії нещодавно збудованих або відреставрованих храмів: Свято-Усікновеський чоловічий монастир с. Лядова Могилів-Подільського району, Свято-Преображенський чоловічий монастир с. Галайківці Мурованокуриловецького району, храми багатьох сіл району.

24 липня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Подільський Афон», до 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 1000-ліття з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря. На виставці представили світлини різних років монастиря та його мальовничих околиць, а також документи з історії скельного чоловічого монастиря в с. Лядова Могилів-Подільського району. Урочисте відкриття виставки відвідали: радник Президента України В. Зубанов, заступник голови облдержадміністрації Г. Дерун, а також представники духовенства області.

     

25 липня у Вінницькому обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки «Подільська народна ікона XVIII – XIX століття», де було представлено твори народних іконописців з фонду Вінницького обласного художнього музею та з колекції заслуженого художника України, колекціонера, мецената В. Є. Козюка. Виставка присвячена визначним датам в історії України – 1025-річчю Хрещення Київської Русі та 1000-річчю заснування Лядівського Свято-Усікновенського скельного чоловічого монастиря на Вінниччині. Експоновані на виставці ікони, створені наприкінці XVIII – початку XIX ст., мають високу художню та історичну цінність.

Корольова, А. З нагоди річниці : [Чечельницькою районною бібліотекою для дорослих та районною бібліотекою для дітей проведено цикл заходів до 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Працівники бібліотеки для дітей організували книжкову виставку «Книга книг – Біблія», цикл бесід «Заповіти на всі часи» для учнів 4-6 класів, години спілкування «Уроки прощення і любові» для учнів 7-8 класів, бесіду сторінками дитячих журналів «У ньому було життя, – і життя було Світлом людей». У читальній залі районної бібліотеки для дорослих – книжкова виставка «Лядівський монастир – осередок духовності Київської Русі», бібліографічний огляд літератури «Християнство як надбання культури людства», історична година «Вічне джерело духовності», «круглий стіл» «Роль та значення Хрещення Київської Русі у подальшому історичному та культурному розвитку держави»] / А. Корольова // Чечельниц. вісн. – 2013. – 25 лип. – С. 5.

25 липня з метою відзначення 1025-річчя прийняття християнства у Київській Русі, в Іллінецькій районній бібліотеці організовано книжково-ілюстративну виставку «Духовна спадщина слов’ян: нове осмислення». Бібліотечними працівниками Дашівської місцевої бібліотеки до знаменної дати оформлено виставку «Духовна спадщина людства». Увазі відвідувачів представлено культурологічні, краєзнавчі видання, книги про історію, традицію християнства, його розвиток в Україні, найвідоміші сакральні пам’ятки. Відвідувачі виставки мали можливість ознайомитися з серією книг про національні святині України: Київський Софіївський собор, Собор св. Юра у Львові, Подільські храми, християнські святині Кам’янця Подільського та іншими.

25 липня працівники Іллінецької централізованої бібліотечної системи в рамках святкування ювілею Хрещення Київської Русі побували у Дашівській Свято-Михайлівській церкві. Настоятель храму, благочинний Іллінецького району о. Григорій ознайомив гостей з історією церкви, яка є пам’яткою архітектури національного значення. Священик розповів про основи Православної Віри, про вшанування ікон та їхнє значення, про духовні композиції, зображені на стінах храму. Кожна частина бесіди була підтверджена цитатами зі Святого Письма та історичними джерелами.

25 липня у Тростянецькому районі відбулися урочисті заходи, присвячені 1025-річчю Хрещення Київської Русі. В урочистостях взяли участь голова РДА О. Кравченко, заступник голови районної ради В. Тарасенко, архієпископ Тульчинський і Брацлавський, благочинний Тростянецького району протоієрей С. Маліновський, священнослужителі району, керівники та представники підприємств району, управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, комунальні ЗМІ району. Розпочалися урочистості з Хресної ходи від храму Андрія Первозванного до околиць смт Тростянець. В храмі Андрія Первозванного відбулася Божественна літургія. По завершенні служби у районному Будинку культури відбулась концертна програма за участі аматорів районного Будинку культури та Ладижинського дитячого церковного хору.

  

В обіг введено пам’ятні монети «1025-річчя Хрещення Київської Русі» : [Національний банк України ввів в обіг з 3 липня 2013 р. пам’ятні монети номіналами 100, 20 та 5 гривень «1025-річчя Хрещення Київської Русі», присвячені запровадженню Володимиром Великим християнства як державної релігії, що сприяло об’єднанню та зміцненню Київської Русі, поширенню писемності, відкрило широкі перспективи економічних і культурних зв’язків тощо] // Обрії Оратівщини. – 2013. – 25 лип. – С. 1.

25 липня в рамках виконання соціальних ініціатив Президента України щодо відзначення 1025-річниці Хрещення Київської Русі, настоятель Олексіївського храму протоієрей П. Петльований та редактор Немирівського радіо, редактор газети «Лампада» О. Дунська з просвітницькою програмою відвідали дитячий санаторій «Сокілець». Отець Павло розповів дітям історію християнства та його корені, презентував книги, присвячені 1025-річчю Хрещення Київської Русі: «Біля витоків вічності», «Хрещення Київської Русі: міфи та реалії». О. Дунська презентувала православну газету «Лампада» та православну програму Немирівського радіо «Мир вам», яка була заснована з нагоди 1020-річчя Хрещення Київської Русі.

25 липня, до ювілею Хрещення Київської Русі на полі с. Блажіївка Козятинського району, де в 1176 р. були поховані руські воїни встановлено Православний Хрест. На заході були присутні голова Козятинської райдержадміністрації О. Лавренюк, перший заступник голови райдержадміністрації М. Купчик, сільський голова Л. Павлюк, представники територіальної громади.

25-26 липня у релігійних громадах Української православної церкви сіл Прибузьке Вінницького району та Вербовець Мурованокуриловецького району відбулися урочисті заходи за участю керівництва області, райдержадміністрації, духовенства та мирян, під час яких віруючим були вручені документи на право власності комплексів церковних будівель та споруд, які до цього часу знаходились у власності держави.

Бабчук, М. Святкували разом : [в Шаргородській центральній районній бібліотеці до святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі відбувся вечір-зустріч «Хрещення Київської Русі: святкуймо разом». Учасниками заходу стали завідувачі бібліотек району, працівники районного музею образотворчого мистецтва, Шаргородської дитячої музичної школи, учні міської ЗОШ № 1 та священик Свято-Миколаївського чоловічого монастиря о. В’ячеслав. До заходу підготували перегляд літератури відповідної тематики] / М. Бабчук // Шаргородщина. – 2013. – 26 лип. – С. 3.

26 липня у Літинській районній бібліотеці відбулась година духовності на тему: «Засновник Києво-Печерського монастиря, церковний діяч Київської Русі Антоній Печерський», приурочена 1025-річчю Хрещення Київської Русі. В заході взяли участь читачі бібліотеки, представники літературно-мистецького об’єднання ім. Х. Замоцного «Дзвінкова криниця», громадськість м. Літин. Під керівництвом директора Л. Іщук працівники бібліотеки висвітлили тему запровадження християнства Володимиром Великим та значення цього історичного факту для України і українців. На заході було представлено книжкову виставку на тему: «Впровадження християнства на Русі». В Інтернет-центрі бібліотеки присутні мали змогу ознайомитися з науково-публіцистичним фільмом «Хрещення Київської Русі». В районній бібліотеці організовано перегляд літератури на тему: «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури». Протягом липня в інтерне-центрі проходили віртуальні подорожі: «1025-річчя Хрещення Київської Русі».

26 липня в с. Тернівка Крижопільського району, за участю керуючого Могилів-Подільською єпархією владики Агапіта, пройшли урочистості з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 150-річчя місцевої Свято-Михайлівської церкви. По завершенню служби для всіх учасників було організовано святкову трапезу. 28 липня у храмах району відбулися урочисті служби.

26 липня в читальній залі Козятинської центральної районної бібліотеки, в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, відбулась практична конференція. В її роботі взяли участь: перший заступник голови РДА М. Купчик, працівники відділу культури та туризму, священнослужителі. З темою збереження і використання інформації про пам’ятки сакральної архітектури Козятинського краю виступила директор ЦРБ Т. Дячук. Ієрей Михайло Валуєв наголосив, що збереження духовної спадщини – це не лише догляд за церковними спорудами, а й робота з молодим поколінням по вихованню шанобливого ставлення до них. Отець Михайло поділився досвідом роботи по духовному і патріотичному вихованню з дітьми та підлітками. М. Купчик відзначив, що конференція перетворилась в конструктивний діалог та намітив напрямки подальшої співпраці влади і релігійних громад району.

26 липня в Національному палаці мистецтв «Україна» відбулася урочиста Академія, присвячена 1025-річчю Хрещення Русі., у якій взяли участь представники усіх релігійних та громадських організацій України, відомі діячі культури і науки, урядовці та дипломати. Вінниччину представляв голова обласної державної адміністрації І. Мовчан

26 липня у Свято-Покровському храмі с. Новоживотів Оратівського району відбулася святкова Божественна літургія з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі. Літургію і молебень відслужив настоятель храму протоієрей Петро Монастирський, протоієреї: В. Лісовий, Д. Коба, В. Житник. У вітальному слові П. Монастирський звернув увагу на важливу роль, яку відіграло прийняття християнства у розвитку духовності та культури українського народу. Закликав усіх провести ці дні в молитві і радості за нашу християнську віру. Також на святковому богослужінні була присутня голова Оратівської РДА Г. Кириленко.

26 липня, до 1025-річчя Хрещення Київської Русі Жмеринська центральна районна бібліотека провела годину духовності «В пошуках істини». В бібліотеці оформлено книжкові виставки «Діалог через тисячоліття» та «Духовні посіви».

Сільські бібліотеки Жмеринського району провели ряд бібліотечних заходів: години спілкування – «Шлях до істини», «Християнство: надія і сучасність», «Духовний храм людини»; огляди літератури «Через століття до сердець»; тематичні полички «Славні сторінки історії» та «Крок за кроком до християнства»; історичні години: «Православна моя, Україно!», «Прихід Русі до християнської віри»; перегляд літератури «Хрещення Київської Русі»; книжкові виставки: «І засяяла благодать», «Хрещення Русі – набуття історії» тощо.

26 липня в Гайсинській районній бібліотеці для дітей проведено тематичну зустріч з протоієреєм Олександром, приурочену святкуванню 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Отець Олександр звернув увагу на обставини хрещення князя Володимира, вказав на те, що являє собою церква, духовна ієрархія, а також в чому полягає відмінність між Українською православною та Греко-католицькою церквою. До уваги відвідувачів було представлено книжкову виставку «Щоби лунали дзвони у храмах наших душ…».

Напередодні у районному Будинку культури проведено тематичну виставку «Хрещення Руси: через століття до сердець...», де були розміщені роботи майстринь вишивки О.А. Демчук, Р.П. Бойко та роботи заслуженого майстра народної творчості Ю.О. Дяченка.

26 липня в Тиврівському районному Будинку культури відбулась духовна мистецько-просвітницька акція «Бережімо собори наших душ», яка зібрала аудиторію православного духовенства та прихожан різних конфесій, мистецькі колективи, працівників культури, педагогів та громадськість. Перший заступник голови РДА В.В. Киришов нагадав присутнім, що відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі є святом християнства і православ’я, єднання нашого народу, його славної історії та самобутньої культури. Учасники акції переглянули тематичний відеоряд «Тиврівщина духовна», долучилися до величі духовного хорового співу у виконанні хору Святодухівського храму м. Гнівань та хору храму Святого Вознесіння смт Тиврів. У фойє районного Будинку культури було розгорнуто змістовну виставку народної творчості на християнську тематику «Промені духовності», в яку увійшли вишиті ікони, рушники, тощо та виставку духовної літератури.

26 липня у Піщанському районному Будинку культури відбулося відкриття виставки «Духовність – Храм Душі Людської», з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі у Піщанському районі. Відкрила виставку керівник апарату райдержадміністрації Л.І. Петриченко. Експозицію відвідали митці культури, бібліотекарі району та всі охочі. На виставці представлена література з фондів центральної районної бібліотеки для дорослих. Матеріали виставки розповіли про видатних історичних постатей: Володимира Великого – Хрестителя Русі, Ярослава Мудрого, княгиню Ольгу, про історію України з давніх часів, про перших християн.

26 липня в приміщенні Липовецького районного Будинку культури відбулась виставка вишитих ікон: «З глибин минулого до сьогодення», присвячена святкуванню 1025-річчя Хрещення Київської Русі. Виставку відвідали жителі та священнослужителі Липовецького району УПЦ МП. З нагоди святкування аматори районного Будинку культури підготували святковий концерт.

27 липня в рамках відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі в с. Прибузьке Вінницького району за сприяння влади територіальній громаді було передано у власність місцевий храм – Храм Успіння Пресвятої Богородиці. На урочисту молебень та передачу документів завітали: заступник голови обласної державної адміністрації Л. М. Спірідонова, начальник відділу з питань релігій облдержадміністрації І. О. Салецький та заступник голови районної державної адміністрації Н. В. Лебедєва, яка наголосила на важливості даної події для територіальної громади, саме напередодні святкування 1025- річчя Хрещення Київської Русі і Дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

28 липня в День Хрещення Київської Русі – України, у вінницькому кінотеатрі «Родина» відбувся перегляд документального кінофільму «Чому погас вогонь Перуна?». Фільм, знятий кіностудією «Київнаукфільм» у 1993 р., розповідає про хрещення киян князем Володимиром Великим та прийняття християнства у Київській Русі.

28 липня у день пам’яті князя Володимира, з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі у храмах Іллінецького району відбулися урочисті літургії. Вулицями районного центру пройшов хресний хід, який став помітним явищем у духовному житті Іллінеччини. На урочистостях були присутні: заступники голови РДА А. Фаріон та В. Кривоніс, голова районної ради О. Дмитрик. До віруючих звернулись благочинний Іллінецького району о. Григорій та настоятель Свято-Воскресенського собору о. Василій, які розповіли про значення хрещення Русі, про велику с