Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Квітень

Бібліотеки Вінниччини

Барський, М. Вінниця крізь призму об’єктива : [про виставку юних аматорів «Вінниця крізь призму об’єктива», які під керівництвом майстрів вінницького народного клубу фотомистецтва «Обрій» чотири місяці опановували мистецтво художньої фотографії. Виставка проходила у бібліотеці-філії № 11 Вінницької міської ЦБС] / М. Барський // Вінниц. газ. – 2013. – 2 квіт. – С. 8.

На замовлення програми «Бібліоміст» творчою групою операторів та журналістів від «5 каналу» відбулися зйомки для підготовки передачі «Простір ідей» про Барську районну бібліотеку. Гостею бібліотеки стала Анжеліка Рудницька – відома українська співачка і художниця, письменниця і журналіст, викладач і науковець, телеведуча і громадський діяч. Її також знають як Президента Фонду відродження культурного середовища Києва, члена Громадського Фонду св. Андрія Первозванного, Громадської ради з питань телебачення і радіомовлення, Комітету захисту української мови. Для неї було проведено знайомство з бібліотекою. Анжеліка спілкувалася з читачами і працівниками бібліотеки, переглядала мистецькі виставки напрацювань клубу «Подільські оденьки», вивчала книжковий фонд. Гостя взяла участь у тренінгу для сільських голів району з написання проектів, що готуються для подання на Десятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Учасники тренінгу поділилися з Анжелікою Рудницькою успішними історіями про вже реалізовані ними проекти, які отримали завдяки навчанням, що проводяться у бібліотеці. Знімальна група зафільмувала результати реалізованих проектів, відвідавши сільські територіальні громади. У директора бібліотеки Любові Кирилюк взяли інтерв’ю щодо головних реалізованих проектів книгозбірні та її бачення сучасної бібліотеки.

2 квітня в рамках Міжнародного дня дитячої книги Немирівська районна бібліотека для дітей організувала для учнів 5-9 класів нетрадиційну книжкову виставку з аксесуарами: «Ти валізку відкривай і цікаве пізнавай». Книги про подорожі, відкриття, пригоди, таємниці Всесвіту, загадки давніх цивілізацій розміщені не на столику чи на полицях, як завжди, а зібрані у валізці. Поряд з книгами знаходяться глобус, компас, мапа, капелюх та парасолька, що є необхідними атрибутами кожного мандрівника. На виставці представлені книги таких серій: «Відкриття. Знахідки», «Популярна дитяча енциклопедія. Що? Як? Чому?», «Я пізнаю світ», «Великі першопрохідники», «Скарбничка знань», а також художні книги про пригоди та подорожі відомих дитячих письменників: Р. Распе, Ж. Верна, А. Шклярського, М. Твена, Б. Лесьмяна та ін. Книжкова виставка покликана пробуджувати допитливість юних читачів, можливо, майбутніх дослідників, наголошуючи, що далеко не всі загадки розгадано і не всі таємниці розкрито.

2 квітня в Гайсинській дитячій бібліотеці відбулось відкриття Тижня дитячого читання. Діти мали можливість не лише зустрітися з улюбленими героями, а й безпосередньо взяти участь у різноманітних конкурсах та забавах, присвячених її величності Книзі. Ще юних читачів чекала книжкова виставка «Добрий день, книжковий тижню». Допитливих школярів ознайомили з історією книги, запрошували частіше відвідувати бібліотеку, більше читати та любити книгу ведучі заходу – бібліотекарі Алла Іванівна Демидась та Світлана Зіновіївна Луценко. Найбільше щирих оплесків та дитячих усмішок отримала зустріч з казковими героями – Книгою та Ведмедем, лікарем Айболить та Васьком-Замазуркою, під час перегляду інсценівки «Бережіть книгу», яку підготували і провели працівники районної дитячої бібліотеки. Саме вони допомогли малечі поринути в неймовірно казковий світ дитячої книги.

3 квітня в Гнатківській сільській бібліотеці Томашпільського району відбулась літературна година під назвою «Геніальний майстер слова» – присвячена 95-річниці від дня народження українського прозаїка Олеся Гончара. Знайомство з життєвим і творчим шляхом письменника доповнив бібліографічний огляд літератури «Будівничий духовних соборів», який провела завідуюча бібліотекою О. І. Горбатюк.

3 квітня у відділі обслуговування Іллінецької центральної районної бібліотеки організована книжково-ілюстративна виставка «Вінок пам’яті О. Гончара», яка присвячувалася 95-й річниці від дня народження відомого українського письменника, літературного критика, громадського діяча.

3 квітня в Іллінецькій центральній районній бібліотеці відбулась нарада сільських бібліотекарів, на якій була презентована історико-краєзнавча книга «Крізь віки» Т. М. Остаповець та О. С. Остаповця. Презентував книгу заслужений працівник культури Микола Романов. Історико-краєзнавче видання визначна подія в культурно-просвітницькому житті району. Це цікава розповідь про одне з мальовничих сіл Іллінецького району с. Купчинці від минувшини до сьогодення, долі людей, знаних земляків, історію місцевого господарства, тощо.

5 квітня в читальній залі Томашпільської районної бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 140-річчю від дня народження російського композитора, піаніста і диригента Сергія Васильовича Рахманінова. Викладач Томашпільської дитячої музичної школи В. М. Віцькова провела шанувальників фортепіанного мистецтва життєвим і творчим шляхом відомого композитора. Присутнім на заході було продемонстровано відеоролики із записами відомих творів С. Рахманінова: концерт №1 для фортепіано з оркестром, «Туга за раєм», «Італійська полька», «Вокаліз» у виконанні великого дитячого хору всесоюзного радіо і центрального телебачення, пісня «All By Myself» у виконанні Celine Dion. Бібліотекарем абонементу А. М. Козак організовано книжкову виставку «Срібного віку постать».

5 квітня в читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки з нагоди Всесвітнього дня здоров’я відбулась зустріч з сімейним лікарем Володимиром Івановичем Мирненком під назвою «Здоров’я – запорука добробуту і щасливого життя». Сьогодні особливо гостро стоїть проблема виховання здорової молодої людини. Читачі бібліотеки, які прийшли на зустріч мали можливість задати лікарю запитання на які отримали вичерпні відповіді та поради. Також до уваги присутніх було організовано книжкову виставку «Здоровий спосіб життя – хворобам нема вороття» де представлені книги та періодичні видання.

7 квітня до Дня здоров’я в Немирівській ЦРБ організовано книжкову виставку «Здоров’я сьогодні і на все життя» з метою надати читачам загальні відомості про здоровий спосіб життя, заняття фізкультурою та спортом, про складники здоров’я, корисні і шкідливі звички, сформувати відповідальне ставлення до власного здоров’я, навчити оцінювати ситуацію ризику і протистояти спокусі та соціальному тиску, розуміння того, що більшою мірою здоров’я людини залежить від неї самої. З учнями шкіл та студентською молоддю біля виставки проводились бібліографічні огляди літератури, бесіди: «Як важливо бути здоровим», «Здоров’я в твоїх руках». До Року фізичного виховання і екології в Україні та Всесвітнього дня здоров’я Немирівська районна бібліотека для дітей для учнів 5-9 класів підготувала перегляд літератури «Шлях до щастя і довголіття», на якому до уваги читачів представлені матеріали про здоровий спосіб життя, про те, яку шкоду приносять організму шкідливі звички, а також корисні поради про те, як бути здоровим і щасливим.

«Людина у мушлі» – під такою назвою в читальній залі Немирівської центральної районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку-діалог. «Людина у мушлі», «Людина дощу», аутизм – таку назву має хвороба. Більш ширшу інформацію про це захворювання можна було отримати прочитавши літературу, яка розміщена на книжковій виставці.

Бондаренко, Ю. «Чомусики» та «читайлики» відзначали родинне свято : [у Козятинській районній бібліотеці для дітей пройшло родинне свято-конкурс «Моя читаюча родина», в якому взяли участь батьки разом зі своїми дітьми. На святі звучало багато пісень, лунали веселі гуморески та найголовніше – проводилися різноманітні конкурси, в яких учасники проявили свої творчі здібності. Організатором та ведучою свята була бібліотекар районної бібліотеки для дітей Наталя Кесарчук. Свято проводилося за підтримки Козятинської районної психолого-медико-педагогічної консультації] / Ю. Бондаренко // RIA Козятин. – 2013. – 11 квіт. – С. 9

До Всесвітнього дня поезії в читальній залі Козятинської районної бібліотеки відбулась зустріч поетів-аматорів, членів літературно-мистецького клубу «Обрій», відділу обслуговування центральної районної бібліотеки. Кожен вірш – це сповідь поета, якийсь незабутній епізод з його життя. Так, Богдан Сиваківський – член Національної спілки журналістів, автор численних публікацій в періодичних виданнях, зокрема журналу «Вінницький край», поетичних збірок «Мій час», «Народження добра» представив на розсуд слухачів філософські роздуми, а його дружина Поліна Володимирівна поділилася віршами про кохання. Станіслав Свірський читав вірші зі збірки «Нектар душі» присвячені жінці-матері, жінці-дружині, а Юрій Моторнюк, автор збірки «Струмені серця», поєднував читання віршів з грою на бандурі. Федір Бережнюк – ознайомив учасників заходу зі своїми новими творами. На розсуд слухачів представили свої вірші, що друкуються в журналі «Дніпро», Валентина Піралова, Оксана Омельчук. Для всіх любителів та поціновувачів поетичного слова оформлена книжкова виставка.

12 квітня до Всесвітнього дня авіації і космонавтики у Немирівській районній дитячій бібліотеці для учнів 5-9 класів підготовлено перегляд літератури на тему: «Шлях до зірок». До уваги читачів були представлені книги та матеріали з періодичних видань про безмежний світ космосу, життєвий шлях відомих космонавтів, конструкторів, відомості про космічні старти України.

Кушнір, Г. «Жмеринка літературна» : [у Жмеринській бібліотеці сімейного читання пройшов Тиждень дитячого читання. Це була захоплююча мандрівка читачів разом з бібліотекарями та вчителями у світ літератури. Відбулись бібліотечні уроки: «Подорож до бібліограду», «Перші кроки до бібліотеки», тематична година «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі», літературна зустріч «Видатна казкарка» (до 110-річниці від дня народження Н. Забіли), літературно-поетична зустріч «Таланти рідної землі» до 110-ї річниці м. Жмеринки. Протягом тижня проводилась акція «Прочитав книгу – подаруй бібліотеці», підведено підсумки конкурсу «Найкращий читач». На завершення Тижня дитячої та юнацької книги відбулося велике свято книги – літературно-музична композиція «Сузір’я вічного й святого – дитяча книга на землі»] / Г. Кушнір // Жмерин. газ. –2013. – 12 квіт. – С. 7.

Махан, М. Вчимося слухати музику : [в Барській районній бібліотеці відбувся захід, за участю викладачів та учнів музичної школи. Лекцію-бесіду, з уміння осмислено слухати музику, розуміти її, відчувати та любити, провела викладач музичної школи Мельник А. Л. На заході присутні прослухали сольні та камерні інструментальні твори видатного композитора Петра Чайковського. Викладачі та учні музичної школи виконали музичні твори композитора, які він створював для дітей. До лекції також підготувалися діти, які навчаються на образотворчому відділі музичної школи. Вони до музичних композицій, що звучали у бібліотеці намалювали ілюстрації. Вихованці музичної школи та їх викладачі продемонстрували високий рівень підготовки виконання музичних творів] / М. Міхан // Барчани. – 2013. – 12 квіт. – С. 5.

Голота, Н. Літературна подорож з бібліотекарем : [у дитячій бібліотеці м. Гнівань відбулась зустріч-подорож «Письменники рідного краю». Завідуюча бібліотекою розповіла про життя письменників-земляків, зачитала епізоди їх творів. На зустрічі учні місцевої ЗОШ №2 інсценізували гуморески С. Руданського, читали його вірші] / Н. Голота // Маяк. – 2013. – 12 квіт. – 8.

Впродовж тижня дитячого читання в Оратівській центральній районній бібліотеці для учнів 1 класу разом з працівниками бібліотеки Т. П. Антонець та Р. М. Лавренюк проведено бібліотечний урок «Мандрівка книжковим містом» та ерудит-конкурс «Упізнай літературного героя». Вихованці старшої групи дитячого садочка «Сонечко» разом зі своїми вихователями мали можливість завітати до сектору обслуговування користувачів-дітей де їх чекала цікава пізнавальна екскурсія та літературна година присвячена життю та творчості відомої української письменниці Наталії Забіли. Діти розповідали вірші письменниці, після чого було проведено конкурс загадок. Працівники Оратівської центральної районної бібліотеки відвідали дітей Центру християнського виховання для яких провели годину спілкування «Допитливим чомучкам», під час якої презентували нові дитячі книги та періодичні видання, здійснили подорож сторінками улюблених казок.

Самохвал, Р. Міжнародний день дитячої книги в районній бібліотеці для дітей : [до Міжнародного дня дитячої книги у Піщанській районній бібліотеці для дітей було проведено свято. Учні перших класів місцевої школи завітали до бібліотеки, щоб стати справжніми, активними читачами. Діти читали вірші, співали пісні, відгадували загадки, розповідали прислів’я та приказки про книги] / Р. Самохвал // Піщан. вісті. – 2013. – 13 квіт. – С. 5.

Латюк, І. Відзначили День космонавтики : [в читальній залі Гайсинської районної бібліотеки до Дня авіації і космонавтики бібліотечні працівники провели годину історії. Мова йшла про тих, хто зробив неоціненний внесок у розвиток сучасної космонавтики – українських вчених, конструкторів, винахідників, космонавтів. Зокрема про першого космонавта Незалежної України Леоніда Каденюка, Героя України, льотчика-космонавта. Серед земляків почесне місце посідає ім’я В. І. Вознюка. Він є засновником полігону Капустин Яр, створювачем ракетобудування. Про цю людину розповів краєзнавець Ю. Я. Гуцалов, а присутні поклали корзину квітів до його меморіальної дошки] / І. Латюк // Трибуна праці. – 2013. – 16 квіт.

17 квітня у Козятинській районній бібліотеці для дітей відбулась театралізована вистава «Попелюшка». Виставу підготували учні п’ятих та сьомих класів. А головну роль – Попелюшки – виконала найменша учасниця – учениця четвертого класу Вероніка Кирилішена. Після закінчення вистави дітям запропонували взяти участь у казковій вікторині «Мандрівка казками». Також була організована книжкова виставка «Захоплююча мандрівка сторінками казок».

Восьмушко, О. «Не бійтесь заглядати у словник...» : [в Іллінецької ЗОШ № 1 пройшов Тиждень дитячої та юнацької книги. Це своєрідний підсумок системної роботи, яку здійснюють протягом навчального року бібліотекарі та вчителі. Відбувся тематичний урок «Книги, які знають все» та гра «Ерудит», які поглибили знання учнів про довідкову літературу. В рамках Тижня дитячої книги була проведена акція «Подаруй бібліотеці книгу»] / О. Восьмушко // Трудова слава. – 2013. – 18 квіт. – С. 3.

Ткаченко, О. Весь світ дитини через книгу : [під такою назвою у Козятинській районній бібліотеці пройшов Тиждень дитячого читання. Бібліотека провела цикл заходів з вшанування 199-ї річниці пам’яті Т. Г. Шевченка «Ми шану складаємо тобі, Кобзарю!». Електронну презентацію про життя і творчість Кобзаря підготувала бібліограф-краєзнавець районної бібліотеки Тетяна Андрущенко. На гостини до бібліотеки завітали аматори, які подарували присутнім музичні та вокальні твори. Організовано тематичну книжкову виставку] / О. Ткаченко // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 18 квіт. – С. 4.

18 квітня в читальній залі Гайсинської центральної бібліотеки для учнів 6-го класу СЗШ І-ІІІ ст. № 5 м. Гайсин відбувся урок народознавства «Великодня писанка», який проходив у рамках районного конкурсу серед шкільної молоді на виготовлення кращої писанки та крашанки-мальованки. На виставці «Писанка – рукотворна молитва душі» були представлені учнівські роботи на великодню тематику, виготовлені юними талантами загальноосвітніх міських та сільських шкіл в техніці художнього розпису, бісероплетіння, квілінгу, оригамі та ін. Ведучі заходу – завідувач районної бібліотеки для дітей Алла Демидась і завідувач відділу юнацтва центральної районної бібліотеки Надія Лопатюк розповіли присутнім про традиції, звичаї українців на Великдень та пов’язані з ними символічні дійства, легенди, ознайомили з особливостями оздоблення писанки, що сягають у глибину віків і шанобливо передаються українцями із покоління в покоління. Майстер-клас з писанкарства провела майстриня, керівник студії декоративно-прикладного мистецтва районного Будинку культури Тетяна Андріїшина, яка розширила знання присутніх про традиції писанкарства – мініатюрне диво-мистецтво українського народу, зуміла викликати у присутніх інтерес до культури українського народу, поділившись своїми знаннями та вміннями, розкрила секрети майстерності виготовлення довершених писанок. А учасники мали змогу розвинути свої художні і творчі здібності, власноруч виготовивши писанки.

18 квітня методичним центром Тростянецької центральної районної бібліотеки було проведено творчу лабораторію «Клубне об’єднання в бібліотеці». Виступом «Роль і місце бібліотеки в організації змістовного дозвілля» відкрила творчу лабораторію директор ЦРБ М. Дереш. Методист О. Діденко ознайомила присутніх з умовами проведення районного конкурсу «Краще любительське об’єднання за інтересами» та надала методичні рекомендації «На допомогу організації читацького клубу за інтересами в бібліотеці». Про роботу своїх клубів розповіли бібліотекарі Ободівської, Савинецької, Цибулівської, Великостратіївської сільських бібліотек. Презентацію літературної вітальні «Перлина», що діє при ЦРБ, зробила бібліотекар читальної зали Л. А. Білоус Учасники творчої лабораторії взяли активну участь в обговоренні роботи клубів за інтересами та обмінювались досвідом.

Марченко, В. Без права на забуття : [у Жмеринській міській бібліотеці сімейного читання відбувся захід до Дня Великої Перемоги. На якому були присутні студенти Жмеринського ВПУ та учитель історії ЗОШ №3. Бібліотекарі розповіли студентам про масове винищення військовополонених та мирного населення. Школярі мали можливість послухати запис колишньої ув’язненої табору Равенсбрюк Варвари Нікітіної. Розповіді педагога та бібліотекарів доповнювались переглядом документальних фільмів про фашистські концентраційні табори] / В. Марченко // Інфо Жмеринка. – 2013. – 19 квіт. – С. 3.

Слободян, Л. Дозріти до простоти : [в Інтернет-центрі Крижопільської центральної районної бібліотеки відбулась презентація альбому «Валентин Тишецький. Живопис» Ця подія об’єднала людей різного віку та професій. До альбому ввійшли фотографії картин, які глядачі могли побачити в оригіналі на виставці художника, що була організована у бібліотеці. Присутнім продемонстрували презентацію «Дивосвіт Валентина Тишецького» та фільм «Шлях до картини», створений колективом Будинку школярів. Глядачі послухали розповідь художника про його життєвий та творчий шлях. На презентації виступили Є. Ф. Годований, М. М. Годована, Л. П. Барановська, спеціаліст відділу культури і туризму РДА І. М. Пляцок, яка брала безпосередню участь у створенні альбому. П. П. Кучер розповіла про моменти створення фільму «Шлях до картини». На завершення всі бажаючі отримали альбом з підписом художника] / Л. Слободян // Сіл. новини. – 2013. –19 квіт.

22 квітня до Міжнародного дня Землі в Немирівській районній бібліотеці для дітей підготовлено перегляд літератури: «Землю врятує любов». Бібліограф Л. О. Петрова з групою учнів 9-х класів провела бесіду на тему: «Земля у нас одна», в якій розповіла про Міжнародний день Землі, наголосивши, що завдання кожного – берегти, шанувати і не засмічувати Землю. Історія свята пов’язана з ім’ям американця Джона Мартона.  Детальніше про це можна було дізнатись з літератури, розміщеної на експрес-виставці «У світ природи з душею і любов’ю», що проходила в читальній залі Немирівської центральної районної бібліотеки. Логічним продовженням книжкової виставки стала виставка фоторобіт Ольги Січкар – викладача Немирівського коледжу будівництва та архітектури.

22 квітня працівники Томашпільського районної бібліотеки підготували для учнів 9-11 класів Томашпільської ЗОШ – гімназії народознавчу годину на тему «Хліб – всьому голова». Молодь з цікавістю слухала завідуючу РДБ Є. Кукурудзу про хліб, оспіваний в піснях, легендах, переказах та народних звичаях. Розповіла про методику випікання хліба, якого із задоволенням сама пече для своєї родини і для односельчан. Своїми спогадами з дитинства про ту атмосферу, що панувала в сім’ї коли мама пекла хліб, поділилася з учнями донька Євгенії Михайлівни Тетяна Юзвак, яка працює завідуючою місцевого радіомовлення. Викликав інтерес у молоді, особливо майбутніх господинь, бібліографічний огляд літератури «Хліб у народних звичаях та обрядах». По закінченні свята присутніх гостинно пригощала Є. Кукурудза власно випеченим духмяним короваєм.

22 квітня в Тернівській сільській бібліотеці Бершадського району відбувся груповий захід на тему: «Формування здорового способу життя», який організували фахівець із соціальної роботи С. П Сікорська. та бібліотекар О. В. Ярова До бібліотеки були запрошені учні 7-11 класів Тернавської школи. Учнівську молодь було поінформовано як протистояти вживанню наркотичних речовин, алкоголю, тютюну, прагнути до здорового способу життя. Також учням були запропоновані буклети, журнали, книги.

23 квітня в Шаргородській районній бібліотеці для дорослих до Всесвітнього дня книги і аматорського мистецтва кафедрою юнацтва проведено урок книги «Сутність людської душі».

23 квітня до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів в Томашпільській районній бібліотеці відбулась прем’єра книги С. Гальчака «На узбіччі суспільства: Доля українських «остарбайтерів». У монографії досліджуються політика та практичні дії нацистського окупаційного режиму по насильницькій мобілізації людських ресурсів, дискримінація, умови життя, каторжна праця «остарбайтерів» з Поділля. Про нацистський геноцид на Поділлі та політику румунської окупаційної влади у Північній «Трансністрії» розповіла методист районного відділу освіти, історик В.Ф. Момот. До заходу був організований перегляд літератури «Остарбайтери з Поділля» та продемонстровано документальний фільм «Остарбайтери».

Костик, К. Життя – у вишивці, а вишивка – життя : [українська вишивка – світ краси й фантазії. У ній яскраво розкривається душа народу. У бібліотеці-філфї № 13 м. Вінниці працюють різні гуртки, серед них – «Вишиваночка», членом якого є Яніна Загоренко. Нещодавно у бібліотеці проходила її творча виставка. Майстриня з великим творчим талантом та багаторічним досвідом роботи представила колекцію вишивок. Любов до вишивання, рукоділля передалася Яні від матері. Кожна вишиванка – це щось неповторне. Скільки тепла вкладено в кожну вишиту літеру молитви «Отче наш»! Які яскраві кольори в картині «Рідне Поділля»! А квіти на вишиванках  Яніни Загоренко наче живі. В її доробку – безліч мистецьких творів] / К. Костик // Вінниц. газ. – 2013.– 23 квіт. – С. 8.

23 квітня в Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці пройшов День інформації до Всесвітнього дня книги і авторського права. Студенти-книголюби мали можливість взяти участь у літературній подорожі де були представлені творчість Шевченківського лауреата 2013 р. Л. Горлача, Нобелівського лауреата Мо Яня і книги- переможці 2012 р., ознайомитись з новими надходженнями, унікальними виданнями. В рамках Дня інформації була організована зустріч з письменником-земляком з с. Кукавка Василем Кушніром та презентація його нової книги  «Кукавська душа». Учні  кукавської школи і члени літературного гуртка «Зозулене джерельце», що діє при сільській бібліотеці проілюстрували цікаву розповідь автора, прочитавши уривки з нової збірки які захоплено слухали всі присутні.

Шлапак, Т. Інтелектуальний турнір «Всезнайко» : [у Погребищенській районній бібліотеці для дітей серед читачів середнього шкільного віку проведено інтелектуальний турнір «Всезнайко». У підсумку змагань найбільшу кількість балів здобули учасники команди «Мальви» – учні 6-В класу Погребищенської школи № 1. Представники відділу культури і туризму РДА відзначили переможців і учасників подяками] / Т. Шлапак // Колос. – 2013. – 24 квіт.

24 квітня в Ладижинській центральній міській бібліотеці відбувся міський конкурс дитячого читання «Найкращий читач Ладижина – 2013». В конкурсі взяли участь 8 дітей 5-7 класів. Учасники конкурсу розповідали про свою улюблену книгу, демонстрували розуміння змісту книги, вміння його розкривати та аналізувати. Всі учасники конкурсу одержали подарункові набори.

26 квітня з метою залучення користувачів до бібліотеки, прищеплення любові до читання та книги в Шаргородській дитячій бібліотеці відбулось свято книги «Зустріч з країною книги» для учнів 1 класу Шаргородської ЗОШ №1. На святі діти дізналися багато цікавого про виникнення книги, ознайомились з правилами користування бібліотекою. В цікавій ігровій формі була проведена казкова вікторина на якій юні відвідувачі показали свої знання казок. На завершення свята діти переглянули мультфільм та вперше взяли до рук бібліотечні книги.

26 квітня у Тростянецькій районній бібліотеці відбулось засідання «круглого столу» на тему «Подвиг ветеранів Великої Вітчизняної війни – приклад мужності, героїзму, патріотизму для молодого покоління». У засіданні взяли участь: начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації Світлана Гіленко, голова РО Ветеранів України Микола Мельник, голова селищної організації Ветеранів України Алла Голенченко, голова Летківської сільської ветеранської організації Борис Драч, учні НВК «СЗШ I-III ступенів школи-гімназії № 1» смт Тростянець, представники районної дитячої бібліотеки і управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, комунальні ЗМІ району. На засіданні обговорювалися питання про соціальні ініціативи Президента України щодо підвищення виплат до дня Перемоги та забезпечення соціального захисту ветеранів, роль ветеранських організацій у патріотичному вихованні підростаючого покоління; впровадження нових форм патріотичного виховання молоді.

Джула, Л. «Вічна магія книги» : [Калинівська районна бібліотека для дітей запросила учнів Калинівської ЗОШ № 4 взяти участь в літературно-музичному святі «Вічна магія книги», яке проходило під гаслом «Дитина читає – Україна процвітає». Учасниками свята були члени Театру книги «Веселкове джерело», що діє при бібліотеці, учні Калинівської музичної школи та танцювальний колектив «Модерн». Вони показали змістовне пізнавальне дійство, розіграли веселу інсценівку з елементами флешмобу, в результаті якого утворилось цікаве слово, яке символізує любов до книги, до читання – Бібліодрайв». Бібліотекарі запрошували відвідувати бібліотеку, знайомитись з новою літературою, періодичними виданнями та й надалі брати активну участь у заходах] / Л. Джула // Прапор Перемоги. – 2013. – 26 квіт. – С. 3.

Науково-практична конференція на тему: «Заповідними стежками малої Батьківщини – Козятинщини» відбулася в Козятинській районній бібліотеці та зібрала небайдужих учасників, котрі докладають чимало зусиль для збереження навколишнього середовища, проводять організаційно-масову та методично-практичну роботу щодо поширення природоохоронної пропаганди й екологічної просвіти серед населення. Завітали на конференцію перший заступник голови Козятинської райдержадміністрації Микола Купчик, професор, вчений секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти національної Академії педагогічних наук України Григорій Пустовіт, завідуюча відділом інформаційно-методичної роботи Вінницької обласної станції юних натуралістів Ніна Шмаль та відділом екології Інна Побережник, вчителі природничих дисциплін, керівники еколого-натуралістичних об’єднань, гуртків, організатори природоохоронної роботи, учні навчальних закладів району, члени Малої Академії наук України.

Майстер-класи з написання писанки пройшли в Оратівській центральній районній бібліотеці. Своїми знаннями та умінням писати великодню писанку з учнями Оратівської та Осичнянської загальноосвітніх шкіл поділилася майстриня, бібліограф-краєзнаєць Оксана Дяченко. Учасники майстер-класу з писанкарства дізналися про зміст закодованих символів, пізнали особливості розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

5 квітня відбулось свято газети «Вінниччина» та садівників-городників. У рамках заходу відділ економіки та аграрного виробництва презентував виїзну книжкову виставку «Ваш сад». Учасники заходу ознайомилися з книгами актуальної тематики з питань присадибного садівництва.

9 квітня в читальній залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук відбулась презентація польського проекту «Teraz Wrocław». Під час презентацій учасники дізнатися про те, які умови вступу та навчання у вроцлавських вищих навчальних закладах і як здобути освіту безкоштовно. Майбутні студенти та їх батьки мали можливість особисто поспілкуватися з представниками проекту і отримати відповіді на запитання, пов’язані зі вступом. Регіональним партнером презентації виступив Центр європейської інформації м. Вінниці.

9 квітня відбулась інформаційна година під назвою: «Рідкісна дитяча книга у фонді відділу рідкісних і цінних видань ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва», організована для вихованців Вінницького дошкільного навчального закладу № 9 «Гвоздика». Діти мали змогу послухати розповідь про роль книги у житті людини, ознайомитися з раритетними виданнями дитячої літератури ХІХ-ХХІ ст., переглянути «оскарівську» мультиплікаційну стрічку американських аніматорів «Фантастические летающие книги мистера Морриса Ле́ссмора», а також відвідати виставку авторської художньої ляльки.

17 квітня відділ рідкісних і цінних видань презентував книжково-ілюстративну виставку «Наука перемагати» – видання військової тематики з фонду. Це – раритети XVIII – поч. ХХ ст. з теорії та історії військового мистецтва, військові та морські устави, тематичні навчальні, довідкові та періодичні видання російською, українською та зарубіжними мовами. Чимало серед них подарункових та ювілейних видань з історії військових частин і установ Російської імперії, зокрема тих, що розташовувалися у Вінниці. Увагу привертають збірники поточної документації Південно-Західного фронту, що зберігалися у штабах військових частин 1914-1917 рр. Більшість книг походять з бібліотеки 11-го стрілецького полку, який розташовувався у Жмеринці, розрізнених військових частин, що опинилися у прифронтовій зоні в революційні 1917-1918 рр., а також приватних книгозбірень відомих польських та російських дворянських родів: Потоцьких, Ярошинських, Руссановських, Строганових, бібліотек вінницького товариства «Просвіта» та Фундаментальної бібліотеки Немирівської гімназії. Особливо цінну колекцію становлять видання з бібліотеки родини Гейденів – представників імперської військової еліти, які завдяки своїм посадам отримували зразки всієї російської фахової літератури.

18 квітня в читальній залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук відбулась презентація книги Валентини Козак «За Україну молюсь». Збірка відомої української поетеси у віршованій формі розповідає про ліквідаторів аварії на ЧАЕС та їхні родини. Окрім поезії, до книги увійшли народні рецепти, архівні фото та спогади очевидців. Ідея написати подібну книгу у авторки виникла давно. Тема Чорнобильської катастрофи близька Валентині Козак, адже саме її син був одним з тих, хто, нехтуючи власним здоров’ям та життям, ліквідовував наслідки страшної аварії. Поетеса і сама пам’ятає ті страшні часи. Чорнобильська трагедія вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Вона завдала шкоди мільйонам українців та відібрала життя багатьох людей. Вірші Валентини Козак – це крик материнської душі про опромінених синів, біль родин чорнобильців та звернення до усього людства. Серед запрошених на захід – герої-ліквідатори, представники громадських організацій, письменники, науковці, учнівська та студентська молодь. Окрім презентації видання до уваги присутніх працівники бібліотеки підготували тематичну виставку літератури «Дихає Чорнобиль нашими гріхами...».

18 квітня фахівці ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці провели День інформації «Від екологічного просвітництва до екологічної культури» для бібліотекарів району. Метою заходу є надання методичної допомоги в системній організації напрямку діяльності з екологічного просвітництва у бібліотеках. У виїзному заході взяли участь: бібліотекар І категорії сектору правової інформації Н. П. Мамчур, яка підготувала юридичний гід «Екологічні відносини в Україні: проблеми правового регулювання», бібліотекар І категорії відділу документів іноземними мовами О. М. Коновальчук виступила з євро-шлюзом «Проблема водних ресурсів у світі», завідувач краєзнавчого відділу Т. В. Котуз представила виступ-візуалізацію «Екологічні проблеми Вінниччини на початку ІІІ тисячоліття», провідний бібліограф відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук Л. І. Заря підготувала інформаційний лабіринт «Людина і довкілля: проблеми та вирішення», бібліограф І категорії відділу наукової інформації та бібліографії Л. Б. Борисенко виступила з мультимедійною презентацією «Все про воду в ІНТЕРНЕТ», методист І категорії науково-методичного відділу Т. П. Кристофорова презентувала методично-інформаційний матеріал «Екологічний артикул», провідний методист Могилів-Подільської центральної районної бібліотеки Н. М. Вартанович підготувала презентацію «Екологічне інформування громадськості у роботі бібліотек Могилів-Подільщини».

22 квітня у відділі рідкісних і цінних видань відбувся тематичний перегляд літератури «Земля і люди: до Міжнародного дня Землі». День Землі – це день відповідальності перед нашою планетою, людьми, які її населяють, перед самою природою, частиною якої ми є. До уваги користувачів були представлені матеріали про історію виникнення земної кулі, вплив природи на людину, про рослинний і тваринний світ, річки і степи, підземні багатства і повітря.

23 квітня в читальній залі відділу документів з гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся вечір пам’яті присвячений 75-річчю від дня народження талановитого поета-земляка, автора понад тридцяти книг ліричних поезій, біблійних переспівів, книг для дітей, літературних пародій, сатиричних мініатюр та публіцистики Анатолія Агафоновича Бортняка. Протягом заходу учасники вечора мали змогу сповна відчути та поринути у творчу атмосферу зустрічі та ще раз оцінити величну грань таланту поета. Під час заходу було переглянуто ряд відеоматеріалів про життя і творчість А. Бортняка. Учасники прослухали зворушливі спогади членів родини поета, пролунали авторські вірші у виконанні автора (у запису). Вірші поета декламували учасники театру книги «Прочитання» ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Присутні мали змогу оцінити виставку-ювілей «Великий майстер слова – Анатолій Бортняк», зміст якої становили матеріали з фонду ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва та приватного архіву родини письменника.

23 квітня до Всесвітнього дня книги та авторського права у бібліотеці проводився загальнобібліотечний День інформації на тему: «Кожному читачу – свою книгу, кожній книзі – свого читача». Сектор реєстрації користувачів провів акцію з безкоштовного запису нових користувачів «З книгою в майбутнє», сектор правової інформації представив книжкову виставку «Авторське право: національні та міжнародні стандарти», відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих на