Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

6 грудня в Теплицькому районному Будинку культури відбувся творчий звіт Орлівської територіальної громади. Концерту передувала виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва, розташована у фойє Будинку культури. Велику увагу привернули етнічні вишиванки, рушники, серветки, написані олією картини із зображенням мальовничих куточків рідного краю створені жителями села. Керівники райдержадміністрації: голова РДА В. Малярчук, заступники голови РДА А. Ніколайчук і О. Олійник та голова районної ради Л. Габінський відвідали виставкову залу та поспілкувалися з представницями громади. Під час святкового концерту найкращих аматорів нагороджено грамотами, квітами і цінними подарунками.

6 грудня у с. Високе Томашпільського району відбулася районна акції «Благословенна будь, земля моїх батьків!», яка співпала зі святкування 25-річчя з часу створення ПСП «Перемога» (керівник І. Спориш). У заході взяли участь: ініціатор районної акції, начальника відділу культури і туризму РДА О. Сікал, сільський голова М. Григоренко, депутати районної ради, директор місцевої школи. На святі вшановували трудівників полів та ферм. Після урочистої частини відбувся святковий концерт. Справжнім подарунком для всіх мешканців села став святковий феєрверк.

8 грудня у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся фінал першого загальноміського конкурсу «Містер Вінниця – 2013», організованого департаментом культури Вінницької міськради та Центром концертних та фестивальних програм. За звання найкрасивішого і найрозумнішого вінничанина, а також за приз – золотий перстень, змагалися дванадцять юнаків. Конкурс відбувався у декілька турів: учасники танцювали, декламували вірші, виконували пісні, в тому числі і власні. Після підрахунку голосів та наради журі оголосило ім’я переможця, ним став претендент під № 12 Євген Тимощук. Також під час конкурсу було оголошено ім’я «Містер Інтернету» – М. Осадчий, «Містер глядацьких симпатій» – І. Гнатовський. Святкову атмосферу створювали музиканти групи «Авіатор».

Відповідно до Указу Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з проведення у 2013 році Всеукраїнського тижня права» та розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації та з метою підвищення ролі правової освіти в подальшій розбудові України, як правової держави, виховання у громадян поваги до закону і прав людини у Вінницькому районі відбулися заходи:

У сільських будинках культури організовано бесіди «Що ти повинен знати про відповідальність» смт Стрижавка та «Твоє життя – твій вибір» с. Лука-Мелешківська.

У Міз. Хутірському СБК відбувся конкурс плакатів на правову тематику «Всі різні – всі рівні»;

У Бохоницькому сільському Будинку культури – вечір-зустріч «Проблеми насилля в сім’ї».

В клубі с. Ксаверівка відбулася зустріч з працівниками міліції на якій розглядалися питання правового виховання населення.

В районній бібліотеці відбулося засідання клубу «Правовий меридіан», на якому розглядалось питання на тему «Пільги для студентів».

На базі бібліотеки-філій ЦБС с. Вінницькі Хутори проведена лекція-презентація «Негативна дія мас-медіа та її наслідки», у бібліотеці-філії с. Мізяківські Хутори відбулася інформаційна година «Насильство в сім’ї: як захиститись?».

У бібліотеках-філіях централізованої бібліотечної системи проведено перегляди періодичних видань «Останні новини у світі закону» та створені інформаційні стенди на правову тематику «На порядку денному».

Вінницька районна бібліотека для дітей випустила тематичний довідник «Права дитини», презентацію якого було проведено в Стрижавській та Агрономічній бібліотеках-філіях ЦБС.

[у Корделівській ЗОШ Калинівського району відбулося свято української вишивки, яке підготували педагог-організатор Л. Рудик та керівник гуртка «Декоративна вишивка» районного Будинку дитячої творчості Л. Чешківська. Учні читали вірші, співали пісні, розповідали про різновиди української вишивки. Місцева майстриня Л. Васечко розповіла учням про орнаменти вишивок та продемонструвала виготовлені власноруч вироби – картини, рушники, сорочки, скатертини та килими] // Прапор Перемоги. – 2013. – 10 груд. – С. 2.

10 грудня, в рамках заходів до Міжнародного дня інвалідів, у кафе «Молодіжне» м. Липовець відбувся захід з визначення переможців у районному конкурсі на кращий прозовий і поетичний твір «Мої мрії» для дітей з особливими потребами. Захід організовано за підтримки районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У конкурсі взяли участь 20 дітей шкільного віку. В урочистій обстановці голова Липовецької райдержадміністрації А. Грищук, голова ветеранської організації М. Грушко та міський голова М. Майданюк відзначили переможців конкурсу, ними стали:

І місце у віковій категорії 6-10р. отримав учень Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 І. Цимбалюк; І місце у віковій категорії 11-14р. – учениця Сиваковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Д. Дячук; ІІ місце у віковій категорії 6-10 р. – учениця Попівської ЗОШ І-ІІ ст. Д. Гаврилова; ІІ місце у віковій категорії 11-14р. – учень Староприлуцької спеціалізованої школи-інтернат В. Дорошенко, М. Олійник, с. Брицьке; ІІ місце у віковій категорії 15-18 р. – учень Староприлуцької ЗОШ І-ІІІ ст. О. Любченко; ІІІ місце у віковій категорії 6-10 р. – учениця Скитківської ЗОШ І-ІІ ст. І. Буренко; ІІІ місце у віковій категорії 10-14 р. – учні Турбівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Б. Рабцун, О. Тисевич. Оголошено подяки та нагороджено призами за участь всіх учасників конкурсу.

Притула, Л. Слава співця життя народного – безсмертна : [у Жорнищенській ЗОШ Іллінецького району відбувся літературний вечір присвячений 175-річчю від дня народження славного представника української культури, письменника, демократа, великого гуманіста Івана Семеновича Нечуй-Левицького. Мета заходу – виховання у підростаючого покоління патріотизму, любові до рідного слова] / Л. Притула // Трудова слава. – 2013. – 12 груд. – С. 5.

Символ українського народу – вишиванки : [у Козятинській ЗОШ відбулося літературно-мистецьке свято вишиванок. Діти, їх батьки та вчителі одяглися у вишиванки, вишиті власними руками. Школярі читали вірші, співали пісні про чарівний світ вишиванок] // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 12 груд. – С.12.

13 грудня, на свято Андрія Первозванного, у залі Крижопільського районного Будинку культури відбулися Андріївські вечорниці. У святі взяли участь колективи художньої самодіяльності районного Будинку культури: народний аматорський театр естради «Факел», народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Лада», народні аматорські ансамблі народної пісні «Кряжани» та «Молодички», народний аматорський ансамбль танцю «Юність», а також учасники колективів художньої самодіяльності районного Будинку школяра. Свято було наповнене жартами, запальними танцями, кумедними гаданнями та парубочими змаганнями. За традицією свято завершилось кусанням калити.

Також свято Андрія Первозванного відбулося і в місцевому будівельному ліцеї, яке провели бібліограф-краєзнавець Л. Слободян та вихователь Н. Степаненко. До уваги присутніх був представлений перегляд літератури «Духовні скарби нашого народу».

13 грудня з метою відтворення обряду українських вечорниць у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 м. Бар відбулося захоплююче дійство – Андріївські вечорниці. Жарти, сміх, ліричні і гумористичні пісні, гадання… Захід підготували вчителі української мови та літератури І. Невольчук та Ж. Гадомська для учнів 9-х класів.

  

13 грудня працівники Жмеринського районного Будинку культури в музеї П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк провели майстер-клас по випіканню «миколайчиків», виготовленню янголів та ляльки-мотанки, які стануть оберегами для дітей та їх родин. Учасниками заходу стали члени дитячого клубу «Музиколюб», що працює при Браїлівському музеї. Діти отримали задоволення від заняття, адже їхні вироби будуть подаровані рідним. А витвори, які зроблені власними руками приносять вдвічі більше щастя, затишку та добра.

14 грудня Куманівецькій школі Хмільницького району виповнилося 150 років з часу заснування. З нагоди свята в сільському клубі відбулися урочистості на які завітали: заступник голови Хмільницької райдержадміністрації С. Маташ, заступник голови Хмільницької районної ради Ю. Дячок, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації О. Собчак, Куманівецький сільський голови А. Титула, жителі села, гості, вчителі-ветерани, випускники різних років. Розпочалось свято з історії школи, про яку розповіла вчителька Куманівецької школи Н. Кравчук-Овчарук. Зі стін школи вийшли такі відомі поети як Василь Колодій та Микола Луків. Представники влади нагородили грамотами райдержадміністрації та районної ради кращих педагогів та вручили директору школи сертифікат на отримання двох ноутбуків. Все це дійство супроводжувалось самодіяльними виступами учнівського та педагогічного колективів школи.

15 грудня – 7 січня в сквері Козицького у м. Вінниця відбувся Великий Різдвяний ярмарок, де працювали 40 торгових будиночків, дитячі атракціони, новорічна ялинка та Різдвяний вертеп. Бажаючі мали можливість придбати у подарунок сувеніри, вишивку, художні вироби зі шкіри та бісеру, лози, кераміки, льону, авторські роботи художників, ялинкові прикраси, іграшки ручної роботи та багато іншого. На вінницькому Різдвяному ярмарку відбулися виступи фольклорних колективів Вінницької області, театралізовані виступи, виконання колядок і щедрівок та спектакль під відкритим небом від акторів Вінницького обласного музично-драматичного театру ім. М.Садовського.

З 16 грудня у Вінницькій обласній філармонії розпочався цикл новорічних музичних ранків. До зустрічі Нового року філармонія підготувала нове інтерактивне естрадно-циркове шоу, сценарій якого створений за мотивами популярного дитячого мультсеріалу – «Маша і Ведмідь. Новорічний експрес». Діти мали можливість зустрітися з героями улюбленого мультфільму та артистами цирку, взяти участь у конкурсах, змаганнях та отримати призи та подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки.

17-18 грудня працівниками Жмеринського районного Будинку культури для дітей міста та району організовано казкове дійство «Чудеса в решеті». Веселий настрій та розваги дітям дарували герої відомих казок. З новорічними святами усіх присутніх привітав голова Жмеринської райдержадміністрації Ю. Твердохліб.

19 грудня у актовій залі Вінницького міського Палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної відбулись святкові заходи до дня Святого Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Голова обласної державної адміністрації І. Мовчан, міський голова м. Вінниці В. Гройсман та директор палацу С. Мусійчук оглянули постійнодіючі експозиції: галерею картин юних художників, виставки м’яких іграшок-саморобок, авторської ляльки та гончарних виробів. І. Мовчан привітав педагогів, дітей та їх батьків зі святом та вручив подарунки для колективів та об’єднань для дітей-інвалідів.

19 грудня на Майдані Незалежності у м. Вінниця відбулося відкриття Резиденції Діда Мороза. Відкриття розпочалося з нагородження учасників фестивалю дитячої творчості «Крок до мрії» та флешмобу «Парад дружби». В цьому році біля будинку головного персонажа новорічних свят з’явились також хатинка Баби Яги та покої Снігуроньки. Діти мали можливість поспілкуватись з казковими героями, прийняти участь в новорічних розвагах, веселитись та розважатись.

19 грудня в Мурованокуриловецькому районному Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося родинне свято «Святий Миколай до кожної дитини» для сімей, які виховують дітей з функціональними обмеженнями. На свято з привітаннями і подарунками завітали голова районної державної адміністрації В Максимчак, голова районної ради В. Гук. У заході взяли участь 24 дитини з функціональними обмеженнями, які проживають на території району. Вихованці районного Будинку дитячої та юнацької творчості підготували для присутніх концертну програму. Наприкінці заходу всі діти отримали подарунки.

19 грудня в Браїлівському Будинку творчості школярів та юнацтва відбулося святкування для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування «Ой, хто, хто Миколая любить…». Привітати зі святом завітали: голова райдержадміністрації Ю. Твердохліб, голова районної ради С. Гринчук, начальник відділу освіти, депутат обласної Ради І. Цимбал, депутат районної ради, заступник Браїлівського селищного голови Н. Слободенюк. Гуртківці Жмеринського РБТШЮ підготували концертну програму та святкову виставу.

Юрченко, Т. «Хліб – усьому голова» : [у Чечельницький СЗШ № 2 відбулося шкільне свято «Хліб – усьому голова». Головною метою заходу стало вшанування праці людей багатьох професій, виховання почуття патріотизму, пізнання народних традицій, звичаїв та обрядів українського народу, шанобливого ставлення до хліба. Програма свята була насичена віршами та піснями про хліб. Учні підготували інсценівку казки «Колосок». Також відбулася виставка хлібних виробів, де кожен бажаючий мав можливість не тільки подивитися, але й скуштувати випічку] / Т. Юрченко // Чечельниц. вісн. – 2013. – 19 груд. – С. 5.

19 грудня у Вінницькому центральному міському парку культури й відпочинку ім. М. Горького відбулися урочистості з нагоди відкриття головної новорічної ялинки області. На святкове відкриття завітали заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова, голова обласної ради С. Татусяк та міський голова В. Гройсман. Вони привітали жителів міста та області з наступаючими святами та побажали злагоди та наснаги. В ході відкриття вінницької ялинки на сцені співали переможці популярних телевізійних шоу.

  

Семеренко, Л. Андріївські вечорниці у Криковецькій ЗОШ : [на свято Андрія, у Криковецькій ЗОШ Немирівського району відбулися святкові вечорниці. На Андріївських вечорницях діти мали можливість побачити і почути про різні обряди, провести ворожіння та кусання калити. Свято дало можливість пізнати багатогранність традицій, звичаїв та обрядів українського народу] / Л. Семеренко // Прибуз. новини. – 2013. – 19 груд. – С. 8.

19 грудня у міському сквері м. Липовець відбулося урочисте відкриття будинку Святого Миколая, який було створено в результаті перемоги в обласному конкурсі проектів та програм розвитку органів місцевого самоврядування проекту міської ради «Впорядкування міського скверу як елемент поліпшення якості життя в місті». Участь в урочистостях взяли голова райдержадміністрації А. Грищук та міський голова М. Майданюк, окрім привітань, вони подякували усім хто брав участь у реалізації проекту, зокрема благодійному фонду «Добротворящі», який виступив партнером проекту та взяв на себе зобов’язання провести співфінансування запланованих заходів.

19 грудня в Калинівському районному Будинку культури було організовано святкування Дня Святого Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, які проживають і навчаються на території району. Зі святом дітей привітали заступник голови райдержадміністрації О. Лишик та заступник голови районної ради А. Нагребецький. З нагоди свята кожному маленькому учаснику свята було вручено новорічні подарунки. Яскравим продовженням заходу стала літературно-музична вистава «У лісі, лісі темному».

19 грудня Святий Миколай Чудотворець прийшов до дітей, які перебувають під опікою, дітей з прийомних сімей і дитячого будинку сімейного типу Хмільницького району. Розпочалося свято з привітання від голови Хмільницької райдержадміністрації О. Томашука, голови Хмільницької районної ради В. Чмелюк та начальника служби у справах дітей райдержадміністрації О. Костюк. Для дітей була підготовлена розважальна програма, де вони читали вірші, приймали участь у різноманітних конкурсах і змаганнях. На завершення всіх дітей було запрошено до святкового столу.

Бєлова, А. Школярі їздили на коцюбі «за щастям», кусали калиту і співали : [учні ЗОШ № 2 м. Козятин підготували театралізоване дійство «Андріївські вечорниці». Ведучі свята - дівчата в українському національному вбранні, розповіли присутнім про історію виникнення свята. Відбулися конкурси, ігри, забави, традиційні обряди кусання калити та ворожіння] / А. Бєлова // RIA Козятин. – 2013. – 19 груд. – С. 9.

19 грудня у приміщенні Липовецької райдержадміністрації, з нагоди Дня Святого Миколая, відбулася зустріч керівництва району з дітьми, які виховуються в прийомних сім’ях, з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які перебувають під опікою. Голова райдержадміністрації А. Грищук привітав дітей зі святом та вручив солодкі подарунки. Також у 18 дитячих садках району голова райдержадміністрації А. Грищук, перший заступник голови райдержадміністрації С. Кропивницький, заступники голови О. Павлюк та В. Чигрин спільно з Липовецьким міським головою М. Майданюком, Турбівським селищним головою О. Бондарем, Нападівським сільським головою М. Баранюком та іншими привітали зі святом всіх дітей, які в цей день були в дитячих садках та вручили солодкі подарунки.

19 грудня в Оратівському районному Будинку культури відбулося святкування Дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених, багатодітних сімей. У заході прийняла участь заступник голови райдержадміністрації Г. Колонюк. Відбувся святковий концерт за участю учасників художньої самодіяльності сіл району: Угарове, Балабанівки, Осичної, Лопатники, Кошланів, Чернявки, Чагова. Всі учасники свята отримали солодощі від Святого Миколая.

19 грудня в Тульчинському районному Будинку дітей та юнацтва для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з багатодітних родин відбулося свято з нагоди Дня Святого Миколая, організоване управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Гарний настрій всім присутнім подарували учасники тематичного концерту та сам Святий Миколай, який вручив дітям солодкі подарунки.

19 грудня працівники клубу села Лукашівка Ладижинської міськради організували і провели дитячий ранок «Подарунки від Миколая» для дітей Лукашівського дитсадка. Діти брали активну участь в іграх, конкурсах, розвагах та отримали подарунки від Святого Миколая.

19 грудня у Тростянецькій дитячій музичній школі відбулося святкування Дня Святого Миколая. На свято завітали заступник голови райдержадміністрації В. Боднар та селищний голова Л. Червоненька, які привітали дітей зі святом та вручили подарунки та солодощі. Діти мали можливість прийняти участь у різних конкурсах та змаганнях. Святковий концерт підготували вихованці Будинку дитячої творчості смт. Тростянець.

19 грудня до Дня Святого Миколая у Іллінецькому районному Будинку культури відбулося районне свято для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та дітей з особливими потребами. На свято завітали голова районної державної адміністрації В. Ящук, голова районної ради О. Дмитрик та Іллінецький міський голова С. Яременко, які побажали усім дітям міцного здоров’я і щастя та вручили їм солодкі подарунки.

20 грудня в Піщанському районному Будинку культури відбулася розважальна програма «У радісний веселий час Миколай прийшов до нас!», для дітей пільгових категорій, дітей-сиріт та дітей-інвалідів. Святкове дійство для дітей відбулося за сприяння відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, відділу культури та туризму райдержадміністрації. У концертній програмі виступили музичні колективи дитячої музичної школи, районного Будинку культури, районного Будинку школярів та юнацтва.

24 грудня в Тульчинському районному Будинку культури відбулось театралізоване Новорічне казкове дійство – музична вистава «Дванадцять місяців», підготовлена працівниками районного Будинку культури, за участю кращих колективів міста та району, всього біля 350 учасників. Захід проведений за підтримки Тульчинського міського голови В. Весняного. Усім учасникам дійства вручено солодкі подарунки. Свято завершилось традиційним запаленням міської ялинки.

25 грудня за підтримки голови Липовецької райдержадміністрації А. Грищука, відділом культури та туризму РДА, сектором у справах сім’ї, молоді та спорту, працівниками районного Будинку культури організовано та проведено свято новорічної ялинки для дітей пільгових категорій. На дітей чекали театралізоване свято з іграми, змаганнями, веселими хороводами, солодощами та іграшками. Також своїми захоплюючими виступами дітей порадували юні вокалісти районного Будинку культури.

26 грудня в Могилів-Подільському районному Будинку культури «Дружба» відбулось районне свято Новорічної ялинки, на яке завітав голова райдержадміністрації М. Вдовцов. Після привітань розпочалась справжня казкова феєрія: з хороводами, піснями, танцями, веселими іграми та естафетами. На завершення свята Дід Мороз та Снігуронька пригостили усіх учасників солодкими гостинцями.

26 грудня на центральній площі м. Погребище відбулося традиційне відкриття Новорічної ялинки. З наступаючими новорічними святами та відкриттям районної ялинки жителів та гостей району привітали голова райдержадміністрації Г. Притула та міський голова А. Білик. У рамках святкування для дітей проведено розважально-ігрову програму за участю Діда Мороза, Снігуроньки та казкових героїв. Також лунали новорічні щедрівки у виконанні фольклорного гурту «Надросяни» Погребищенського районного Будинку культури.

27 грудня у Вінницькому обласному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського, заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова та голова обласної ради С. Татусяк привітали з новорічними та різдвяними святами понад 1000 дітей з різних районів Вінницької області. На традиційну новорічну губернаторську ялинку приїхали обдаровані хлопчики і дівчатка – переможці різноманітних конкурсів та олімпіад, лідери шкільного самоврядування та діти пільгових категорій. Юних відвідувачів театру розважали Дід Мороз і Снігуронька. Діти отримали солодкі подарунки та переглянули виставу «Квітка з чарівної рукавички».

27 грудня у м. Іллінці відбулося урочисте запалення районної новорічної ялинки за участю керівників району та міста. Гостей районного центру привітав з новорічними та різдвяними святами Іллінецький міський голова С. Яременко. Працівники Іллінецького районного Будинку культури підготували концертну програму за участі: народних аматорських колективів «Відлуння», «Холостяки», учасників народного театру, солістів-виконавців О. Когута та В. Олійника. Прозвучали колядки та щедрівки у виконанні народного аматорського тріо «Горлиця», народного аматорського хорового колективу «Вінок Поділля» та ін. 

 27 грудня у Вінницькому районі проведено фестиваль-конкурс «Різдвяна зірка», організатором якого виступив відділ культури і туризму районної державної адміністрації. У фестивалі взяли участь 22 щедрівельних гурти клубних установ району та гурт Стрижавської музичної школи. Фестиваль проведено з метою відродження традицій та обрядів українського народу, глибокого їх вивчення та поширення, популяризації невичерпних джерел фольклору, підвищення художнього рівня аматорського мистецтва. На сцені районного Будинку культури щедрівельні гурти колядували, щедрували та розігрували спектаклі з козою та Меланкою. Оцінювало фестиваль-конкурс журі під керівництвом заступника директора ОЦНТ О.І. Назарець.

Серед дитячих колективів переможцями стали: перше місце отримав дитячий щедрівельний гурт Вороновицького СБК; друге місце – щедрівельні гурти закладів культури с. Комарів та Стрижавська ДМШ; третє місце щедрівельні гурти закладів культури сіл Переорки та Гуменне;

Серед дорослих переможцями стали: перше місце отримав щедрівельний гурт Вороновицького СБК; друге місце розділили щедрівельні гурти закладів культури сіл Стрижавки та Гавришівки; третє місце – щедрівельні гурти сіл Парпурівці та Бохоники Всі учасники та переможці конкурсу були нагороджені грамотами та солодощами.

  

28 грудня в Муровонокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбулося урочисте відкриття головної новорічної ялинки району. У святковому дійстві взяли участь голова районної державної адміністрації В. Максимчак заступники голови районної державної адміністрації, голова районної ради В. Гук, представники місцевих органів влади, трудові колективи підприємств, установ та організацій, представники районних засобів масової інформації. Свято розпочалося з вітального слова голови райдержадміністрації В. Максимчака, який побажав усім жителям району гарних новорічних і різдвяних свят, щастя та радості, щоб наступний 2014 рік увійшов у кожну оселю з миром, добром, благополуччям та примножував сили для плідної праці заради добробуту і життєвих успіхів. Працівники районного Будинку культури та дитячі творчі колективи району подарували всім присутнім чудовий новорічний настрій.

30 грудня на центральній площі селища Оратів відбулося урочисте запалення головної новорічної ялинки району. З привітаннями звернулися до жителів району голова РДА Г.В. Кириленко, голова районної ради В.П. Токарчук та селищний голова І.І. Барський. Після дзвінкого колядування юних артистів у народних костюмах, свято продовжили виступи талановитих дітей та колективів з смт Оратів, сіл Чагова, Осични, Сабарівки, які зарядили усіх присутніх святковим настроєм. Справжню інсценізацію різдвяного вертепу та щиру колядку подарували глядачам маленькі вихованці з місцевого Центру духовного розвитку.

30 грудня на Площі Миру у м. Гайсин відбулося урочисте відкриття головної ялинки міста. З вітальними словами та найщирішими побажаннями до всіх учасників свята звернулися голова Гайсинської райдержадміністрації С. Скіць та Гайсинський міський голова А. Гук. Вітаючи усіх присутніх з наступаючими Новорічними та Різдвяними святами, з відкриттям головної ялинки міста, керівники району та міста побажали усім здоров’я, добробуту, великих успіхів і здобутків в усіх справах, наснаги та натхнення, здійснення мрій та гарного настрою, довгих років життя у міцному родинному колі та серед вірних друзів. Аматори районної сцени додали святкового настрою присутнім творчими виступами. Справжнім подарунком для всіх мешканців міста став святковий феєрверк.

30 грудня в Жмеринському районному Будинку культури відбувся новорічний ранок для дітей соціально-незахищених категорій. З наступаючими святами присутніх привітали заступник голови Жмеринської районної державної адміністрації І. Віканов та заступник голови районної ради Н. Рожок. Для дітей відбулося театралізована інсценізація казки, а на завершення свята всі діти отримали солодкі подарунки від Діда Мороза.

У переддень новорічних свят голова обласної державної адміністрації І. Мовчан та голова обласної Ради С. Татусяк привітали колективи апаратів ОДА та обласної ради з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим. Звертаючись з вітальним словом до учасників зібрання, очільник регіону І. Мовчан зауважив, що Вінниччина достойно проводжає 2013 рік, адже має у підсумку чималі здобутки. У свою чергу, голова обласної ради С. Татусяк підкреслив, що напрацювання Вінницької громади, здійснені протягом 2013 року – фундамент для подальшого розвитку Подільського краю. Та висловив переконання, що ті ініціативи, які зародилися на Вінниччині, матимуть логічне продовження на території усієї України. Вітаючи колективи з новорічно-різдвяними святами, керівники області побажали усім присутнім здоров’я, спокою, добра, гарної перспективи та здійснення всіх задумів і сподівань.

  

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н.Ф. Гончар

тел.: 35-11-04

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua