Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

  

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Грудень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

 

Вінниця, 2013


Загальний розділ

3 грудня у Вінницькому обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся ІІІ обласний етап конкурсу читців польської поезії, присвячений 215-річчю від дня народження Адама Міцкевича. Конкурс проводився у двох номінаціях: учні 5-8 та 9-11 класів. Організаторами та співорганізаторами третього етапу конкурсу виступили Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, відділ методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і світової літератури Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації, Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці. У заході взяли участь: заступник начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації А. Ратинська, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські, завідувач відділу методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і світової літератури Вінницького ОІПОПП Л. Коваленко, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації О. Панчук. Переможців третього етапу конкурсу привітав пан Дамян Цярцінські і вручив їм цінні подарунки, а всім наставникам конкурсантів –  книги.

10 грудня начальник відділу культури і туризму Теплицької райдержадміністрації В. Прокопенко провів нараду з працівниками культури району. Учасники зібрання розглянули питання про стан виконавської дисципліни та організацію контролю за виконанням актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів та доручень управління культури і туризму, розпоряджень, доручень голови облдержадміністрації та голови райдержадміністрації, про виконання доручення голови облдержадміністрації № 22 від 11.02.2013р. «Про здійснення, вивчення моніторингу матеріально-технічної бази закладів культури області та надання якісних послуг», доручення голови райдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку району за ІV квартал 2013 року».

12 грудня відбулася виробнича нарада працівників галузі культури Мурованокуриловецького району з питань річної звітності та планування на 2014 р. У нараді взяв участь голова районної державної адміністрації В. Максимчак, який ознайомив працівників культури з політичною ситуацією в Україні та проаналізував стан закладів культури в районі. Із завданням про розвиток галузі культури району у 2014 р. виступила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Веклюк.

Кирилюк, Л. Участь у Міжнародному форумі «Свентокшиське – Поділля 2013» в Музеї діалогу культур (м. Кельце, Польща) : [про Міжнародний форум «Свентокшиське – Поділля 2013», що відбувся у Музеї діалогу культур м. Кельце у Польщі. Мета форуму – взаємна промоція і зацікавлення міжнародною співпрацею польських та українських неурядових організацій. У заході взяли участь 60 представників третього сектору – по 30 з української і польської сторін] / Л. Кирилюк // Барчани. – 2013. – 13 груд. – С. 6.

Михалиця, О. Її книги – щирі роздуми про світ : [про презентацію нових книг Хмільницької поетеси Світлани Гаврилової «Вірші мої – душа моя розп’ята» та «Додому хочеться, додому прийти на рідний свій поріг», яка відбудеться у залі Хмільницького районного Будинку культури 17 грудня] / О. Михалиця // Життєві обрії. – 2013. – 13 груд. – С. 4.

17 грудня в Тростянецькій музичній школі за ініціативи членів літературно-мистецького об’єднання «Джерело» відбулася презентація літературно-мистецького альманаху «Душі Криниця». Районне літературно-мистецьке об’єднання «Джерело» працює 18 років. Серед здобутків «Джерела» випуск трьох літературних альманахів: «Подільське перевесло», «Як спів тростини на крилатім вітрі», «Над сивим Батогом», які дістали схвальні відгуки Обласної організації національної спілки письменників України, творчих побратимів з районів області. З найщирішими вітаннями до членів літературно-мистецького об’єднання «Джерело» звернулися перший заступник голови РДА В. Ляшенко та заступник голови районної ради В. Тарасенко. На заході присутні мали нагоду ознайомитися з творчим доробком Т. Ясенчук, Л. Бурдейної, З. Брацюк, Д. Возного, М. Пруса, Е. Мазурик, Ю. Соліної, Г. Черній, С. Шура, М. Ярового, Т. Ярошенко, В. Косенка, С. Сабатовича. Саме їх твори увійшли в літературно-мистецький альманах «Душі криниця».

17 грудня у малому залі Хмільницького районного Будинку культури відбулась презентація книг Світлани Гаврилової «Додому хочеться, додому прийти на рідний свій поріг» та «Мої вірші душа моя розп’ята». На зустрічі з авторкою книг були присутні: заступник голови Хмільницької райдержадміністрації С. Матяш, заступник голови Хмільницької районної ради Ю. Дячок, місцеві поети, старшокласники Лозівської та Широкогребельської шкіл, читачі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих та любителі поетичного слова. Бібліотекар з с. Уланова В. Ніколенко розпочала презентацію книг з біографічних сторінок авторки, що супроводжувалася демонстрацією слайдів про С. Гаврилову. На заході прозвучала її поезія, яку читала як сама авторка, так і присутні. У виконанні жіночого ансамблю «Подільські роси», чоловічого ансамблю «Явір» прозвучали пісні на слова С. Гаврилової, автором музики яких є директор сільського Будинку культури с. Уланова А. Бохнюк.

18 грудня у залі Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулася обласна культурно-мистецька акція «Благодійник року», започаткована в області за ініціативи голови обласної державної адміністрації І. Мовчана. Культурно-мистецька акція «Благодійник року» спрямована на розвиток благодійної діяльності, заохочення громадян і комерційних структур Вінниччини до меценатства та вшанування тих людей, які не байдужі до потреб медицини, освіти та культури області. Обласна влада вшанувала активних жителів територіальних громад: приватних підприємців, фермерів, товаровиробників області, депутатський актив, які вкладали власний матеріальний ресурс у відновлення об’єктів соціальної, гуманітарної та культурної сфери Вінниччини. Загалом понад 90 вінничан отримали нагороди.

21 грудня у книгарні «Є» відбулася презентація книги Руслана Горового «Гагарін і Барселона». Автор книги Руслан Горовий більше відомий як журналіст і головний режисер «Магнолія ТВ», автор і керівник відомого проекту «Служба розшуку дітей», заслужений журналіст України, режисер низки короткометражних фільмів, письменник і автор пісенних текстів. «Гагарін і Барселона» – збірка вибраних оповідань і повістей та четверта прозова книжка автора. У книзі немає жодної вигаданої історії чи персонажу – всі вони взяті з реального життя та доповнені власним, доволі багатим та різноманітним життєвим досвідом автора.

25 грудня відбулась колегія управління культури і туризму Вінницької ОДА. На колегії були розглянуті наступні питання: «Про стан виконавської дисципліни та організації контролю за виконанням актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень, доручень голови облдержадміністрації, наказів та доручень управління культури і туризму облдержадміністрації у четвертому кварталі 2013 р.» (доповідь головного спеціаліста управління культури і туризму облдержадміністрації Г. А. Пасеки) та «Про співпрацю з обласними організаціями національних творчих спілок» (доповідь головного спеціаліста управління культури і туризму облдержадміністрації О. М. Дернової).

Заслухавши та обговоривши інформацію про проведену роботу колегія прийняла відповідні постанови.

25 грудня у залі Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулася обласна культурно-мистецька акція «Покровитель культури – 2013», що п’ятий рік поспіль проводиться на Вінниччині. Вшанувати меценатів та подякувати їм за підтримку галузі завітали голова обласної державної адміністрації І. Мовчан, перший заступник голови обласної ради І. Кревський, начальник управління культури і туризму ОДА М. Скрипник та Вінницький міський голова В. Гройсман. Розпочинаючи церемонію вручення почесних відзнак «Покровитель культури – 2013», начальник управління культури і туризму ОДА М. Скрипник зауважила, що з ініціативи керівника Вінницької області І. Мовчана протягом 2013 р. в галузі зроблено надзвичайно багато і ті показники, які сьогодні має область, – найкращі за весь період незалежної України. Тож володарем першої нагороди став голова обласної державної адміністрації І. Мовчан. Загалом на святі за вагомий внесок у розвиток культури Вінниччини відзначено 26 меценатів регіону та міста.

  

26 грудня у приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання конкурсного журі з присудження Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського.

Цьогоріч на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського надійшло п’ятнадцять заявок. З творчим доробком кожного претендента, представленим на здобуття премії, ознайомив присутніх секретар журі, член Національної спілки письменників України Л. Куций. За підсумками відкритого голосування, майже одноголосно Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Степана Руданського нагороджено одного з найвідоміших сатириків і гумористів сучасності Олега Чорногуза. Члени конкурсного журі одностайно відзначили той факт, що своєю творчістю, потужною громадською позицією і особистим внеском в розвиток гумору і сатири Олег Чорногуз гідний носити звання лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського. Роман «Самогубець за покликанням» і п’єса «За десять відсотків» О. Чорногуза розвивають і посилюють творчі традиції Степана Руданського в сучасних умовах суспільного життя. Дипломантами конкурсу стали харківчанин О. Аулов за книгу перекладів з української мови на російську гумористичних творів Степана Руданського та сатирик з м. Чернівці Ф. Боднар за книгу гумору «Ленківські витребеньки».

Тарас Шевченко і Вінниччина

4 грудня відбулася зустріч народного депутата України М. Джиги з учнівськими та педагогічними колективами загальноосвітніх шкіл та жителями Вапнярки Томашпільського району. Зустріч під назвою «З кобзарем у життя» приурочена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. У заході взяли участь член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України, відома українська поетеса Н. Гнатюк та відомий український поет, публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч М. Каменюк. Кожен випускник Вапнярських ЗОШ отримав від М. Джиги «Кобзаря» з підписом: «Дорогий друже! Ти готуєшся до самостійного дорослого життя, і воно чекає тебе. А Україна сподівається, що ти станеш справжнім, відповідальним її громадянином, її творцем і захисником. Для здобуття перемог, зростання потрібна сила духу. Стержнем того духу завжди було для українців мудре і геніальне слово Великого Кобзаря – Т. Г. Шевченка. Отож, хай Шевченків «Кобзар», який я дарую тобі, стане твоїм путівником у житті, твоєю повсякденною книгою…». Також для шкіл були подаровані плазмові телевізори, музичні центри та ноутбук.

5 грудня на сцені Іллінецького районного Будинку культури відбувся творчий звіт самодіяльних колективів Іллінецького району «Самоцвіти Іллінеччини – у вінок Шевченку». У заході взяли участь: начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, директор Вінницького обласного центру народної творчості Т. Цвігун, голова Іллінецької районної державної адміністрації В. Ящук та голова районної ради О. Дмитрик. Перед початком звіту глядачі мали змогу ознайомитися з роботами декоративно-прикладного мистецтва майстрів Іллінечччини: художників С. Ковальчука, А. Шмигори, Т. Колесник, О. Долгова; вишивальниць Л. Любенко, М. Лоївської, Л. Кондратюк, С. Бортнюк; майстра різьби по дереву С. Ленського. Бібліотечними працівниками Іллінецької центральної районної бібліотеки представлено виставку «Край козацької та партизанської слави». У звіті взяли участь актори народного театру естради (керівник М. Романов), які оживили образи Т. Г. Шевченка та героїв його творів. Своє мистецтво представили народні аматорські колективи: хор «Вінок Поділля», хор ветеранів війни та праці «Неспокійні серця, жіноче тріо «Горлиця», чоловічий гурт «Завзяті холостяки», ансамбль української пісні «Відлуння» районного Будинку культури, театр пісні «Господині», вокальний ансамбль «Мрія», ансамбль української пісні «Журавка», фольклорний колектив «Хутірські молодиці», фольклорно-етнографічний колектив «Ластівка» та аматорські колективи району.

Дитячий блок «Ми – Тарасові діти» був представлений: зразковими аматорськими колективами «Калинонька» та «Фантазія» районного Будинку культури; танцювальними колективами Іллінецької та Дашівської музичних шкіл, вокальним ансамблем «Зорі» Іллінецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 2»; солістами О. Вознюк та О. Кучковським. Фінальним акордом дійства стало виконання усіма учасниками заходу пісні на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

     

Бабій, О. Відданий інтересам людей : [у Чернівецькій ЗОШ відбулася зустріч народного депутата М. Джиги з учнівським та педагогічним колективом, присвячена 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. У зустрічі взяли участь заступник голови Вінницького земляцтва поетеса Н. Гнатюк та заступник редактора журналу «Вінницький край», письменниця В. Сторожук. Присутніх приємно вразили оригінальні виступи учнів. М. Джига подарував усім майбутнім випускникам школи сучасні видання «Кобзаря», а школі – художню літературу та ноутбук] / О. Бабій // Чернівец. зоря. – 2013. – 6 груд. – С. 4.

12 грудня на виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулося свято: «Уклін тобі, Тарасе!». Бібліотекарі разом зі своїми юними читачами за допомогою інсценівок намагалися відтворити нелегке життя малого Тараса. На завершення заходу вихованці школи мистецтв заспівали пісню на слова Т. Г. Шевченка «Зоре моя вечірняя».

У грудні, з метою підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, відбулися екскурсії до Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського для старшокласників загальноосвітніх закладів Вінницького району. Школярі мали можливість переглянути виставу за однойменним твором Т.Г. Шевченка «Назар Стодоля», режисер-постановник народний артист України В. Селезньов. Заходи організовані за ініціативи комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» районної ради та вчителів-мовників. Старшокласники слідкували за неперевершеною грою акторів, адже це дозволяло подумки перенестись в ту епоху, ознайомитись з культурою та звичаями наших предків, крім того, глибина шевченківського слова підкреслила образність даного сюжету.

Протягом грудня, з метою відзначення 200-річного ювілею від дня народження Т. Шевченка, в Бугаківській ЗОШ I-II ст. Немирівського району проведено ряд заходів: театралізація сюжетів творів Т. Г. Шевченка «І лине над землею Шевченкове святе слово», літературно-краєзнавча подорож «Життєвий шлях Кобзаря», турнір знавців творчості Т. Г. Шевченка «Знову відкриваю Кобзаря», Шевченківський ранок в початковій школі «Іду з дитинства до Тараса», конкурс кращих творів про Т. Шевченка «Слово про Кобзаря», бібліотечний урок «Славетний син славетної землі». Загалом протягом 2013-2014 навч. років в школі планується цілий комплекс культурно-мистецьких, просвітницьких заходів, серед яких урочисте зібрання та святковий концерт, літературні свята, уроки народознавства, літературні читання, тематичні вечори. У бібліотеці експонуватимуться виставки, пройдуть години спілкування, бесіди, конкурси, вікторини.

2013 – Рік дитячої творчості

19 грудня, в рамках Року дитячої творчості, в Мурованокуриловецькому РБК «Жовтень» відбувся фестиваль юних талантів «Маленькі іскорки талантів», до дня Святого Миколая. В цей день зі святом всіх дітей та гостей привітали голова районної державної адміністрації В. Максимчак та голова районної ради В. Гук. Відбулася концертна програма за участі юних аматорів Мурованокуриловецького району. Діти мали можливість прийняти участь у різноманітних конкурсах та розвагах. По закінченні свята для всіх присутніх дітей Святий Миколай роздав подарунки та солодощі.

19 грудня у Шаргородському районному Будинку дитячої та юнацької творчості, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», відбулося районне свято «Святий Миколай, у гості до нас завітай!», для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки і піклування. Працівники та вихованці БДЮТ підготували святкову концертно-розважальну програма. Привітати дітей прийшли: перший заступник голови районної державної адміністрації В. Ковальський, начальник відділу у справах сім’ї та молоді С. Марценюк, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю В. Островерхий та представник служби у справах дітей С. Одудовський. Представники районної виконавчої влади привітали дітей та вручили корисні подарунки від районної державної адміністрації.

19 грудня підтримуючи соціальні ініціативи Президента України В. Януковича «Діти – майбутнє України», службою у справах дітей Ямпільської райдержадміністрації організовано та проведено районний захід для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які виховуються у сім’ях опікунів, піклувальників, у прийомних сім’ях. Участь у заході взяли: голова райдержадміністрації А. Комар, заступник голови райдержадміністрації М. Марченко та голова районної ради В. Жереб. Близько 100 дітей вищевказаної категорії мали можливість прийняти участь у різноманітних конкурсах, змаганнях та отримати подарунки.

Звітували юні аматори : [в Козятинському міському Будинку культури відбувся концерт-звіт Центру дитячої та юнацької творчості. Свято відкрив очільник м. Козятин О. Гвелесіані. Також у заході прийняла участь головний спеціаліст управління освіти Л. Макарчук, яка вручила грамоти кращим викладачам ЦДЮТ. У концертній програмі були представлені музичні виступи вихованців ЦДЮТ у різних жанрах] // Козятин залізнич. – 2013. – 20 груд. – С. 9.

21 грудня, у рамках районного фестивалю дитячої художньої творчості «Дударик», в Тульчинському районному Будинку культури відбувся конкурс юних талантів з вокально-хорового жанру, художнього читання, образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва. Всього взяли участь більше 170 дітей віком від 6 до 16 років. За участь у конкурсі діти були відзначені дипломами та подарунками.

24 грудня в Тиврівському районному Будинку культури відбувся районний фестиваль творчості та талантів дітей і молоді «Магія Нового року», присвячений Року дитячої творчості в Україні. У заході взяли участь понад 400 учнів позашкільних навчальних закладів району. Зі святом усіх присутніх в залі вітали: перший заступник голови районної державної адміністрації В. Киришов, начальник відділу освіти районної державної адміністрації О. Помацький, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Л. Колісніченко, завідувач відділу виховної роботи та позашкільної освіти Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Л. Коц, заступник директора з навчально-виховної роботи Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді В. Вятковська та ін.

Відбулася виставка дитячих робіт, на якій були представлені кращі вироби гуртківців: ялинки з паперу, зерняток кави, тканини та інших матеріалів, вироби з бісеру, солоного тіста, декупажу, паперопластики, кераміки, ляльки-мотанки та розписаний посуд. Відбулися майстер-класи, які проводили юні майстри-гуртківці. Під кінець майстер-класів найактивніші учасники презентували свої роботи та отримали солодкі подарунки. Почесними грамотами Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток позашкільної освіти Вінниччини та з нагоди відзначення у 2013 році Року дитячої творчості в Україні були нагороджені: директор Гніванської міської станції юних техніків О. Ребедюк, методист Гніванської міської станції юних техніків О. Михайленко, керівники гуртків Тиврівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості Л. Постернак та Л. Котик. Найкращі учні позашкільних закладів були нагороджені грамотами та подяками Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді, відділу освіти Тиврівської районної держадміністрації та Тиврівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості. Всі учасники свята отримали солодкі подарунки від благодійників та гарний новорічний настрій.

Терлецька, В. Зорепад висвітлює таланти : [в Липовецькому районному Будинку культури відбувся заключний тур дитячого районного конкурсу «Музичний Зорепад» ім. П. О. Оплаканського. Конкурс проходив у трьох вікових категоріях, в яких взяли участь 18 конкурсантів. Журі у складі заступника директора ОЦНТ О. Назарець, головного спеціаліста з вокально-хорового жанру ОЦНТ Н. Джус, начальника відділу культури і туризму РДА Г. Терлецького, директора ДМШ О. Цивлюк, директора ДЮЦ А. Олейнічук, методиста РБК Г. Островського привітали учасників свята та відзначили найкращих] / В. Терлецька // Липовец. вісті. – 2013. – 25 груд. – С. 3.

Урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування

5 грудня в актовій залі Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту відбулись урочистості та святковий концерт з нагоди Дня місцевого самоврядування. У заході взяли участь голова райдержадміністрації О. Лавренюк та заступник голови РДА А. Віденко. Відзначення кращих працівників відбувалося по номінаціях, серед яких: кращий бухгалтер, кращий землевпорядник, кращий секретар, кращий депутат місцевих рад, кращий сільський голова (що сприяє освіті), кращий сільський голова (що сприяє розвитку матеріальної бази первинної медицини), кращий сільський голова (що сприяє розвитку культури на селі) та краща сільська рада. Відбувся святковий концерт за участі танцювального колективу «Зірки Арчі», тріо «Камертон», вокального ансамблю «Розмай», вокального ансамблю Миколаївської школи, фольклорного ансамблю Кордишівського Будинку культури, народного ансамблю «Берегиня» та ін.

5 грудня в Томашпільському районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. На свято завітали депутати, працівники місцевих рад району, підприємств, установ, організацій та ветерани органів місцевого самоврядування. Зі святковими привітаннями до присутніх звернулися голова райдержадміністрації О. Корчовий та голова районної ради А. Олійник, побажавши усім плідної праці на благо рідної Томашпільщини, непохитної віри в утвердження української державності, благополуччя та успіхів у житті. Кращим працівникам органів місцевого самоврядування були вручені почесні грамоти та подяки за сумлінну працю, добросовісне відношення до виконання службових обов’язків та з нагоди Дня місцевого самоврядування. Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участі вихованців районного Будинку дитячої творчості.

5 грудня у Немирівському районному Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня місцевого самоврядування. У заході взяли участь: перший заступник голови Вінницької обласної ради І. Кревський, голова Неирівської райдержадміністрації П. Михайленко, голова районної ради В. Дзевелюк, представники сільських, селищних, міської та районної рад. Від імені обласної ради представникам місцевого самоврядування району були вручені подяки та подарунки. По завершенню офіційної частини для всіх учасників відбувся святковий концерт.

5 грудня в залі засідань Бершадської музичної школи відбулися урочисті збори та святковий концерт з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. В заході взяли участь: директор Департаменту соціальної політики облдержадміністрації М. Коваль, голова районної державної адміністрації М. Бурлака, депутати районної ради, міські сільські голови та секретарі рад, землевпорядники та бухгалтери міської та сільських рад, керівники управлінь, відділів, служб району. За сумлінне виконання своїх обов’язків та вагомий внесок у розвиток територіальних громад кращим службовцям та ветеранам органів місцевого самоврядування були вручені нагороди. На завершення відбувся святковий концерт.

5 грудня в Іллінецькому районному Будинку культури відбулися урочисті заходи, присвячені Дню місцевого самоврядування. Привітати сільських, селищного, міського голів, секретарів та працівників місцевих рад, депутатів усіх рівнів, ветеранів органів місцевого самоврядування на свято завітали депутати обласної ради від Іллінеччини А. Бондар, П. Одарченко, голова районної державної адміністрації В. Ящук, голова районної ради О. Дмитрик, помічник народного депутата України Г. Калетніка І. Гончарук, голова районної профспілкової організації працівників державних установ Г. Бусійок. Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участі аматорів районної сцени.

6 грудня голова облдержадміністрації І. Мовчан взяв участь у святкових заходах з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування, що відбулися у Вінницькій міській раді. Звертаючись з вітальним словом до колективу міської ради, голова облдержадміністрації зазначив, що між виконавчою владою та органами місцевого самоврядування Вінниччини є повне порозуміння, а всі нагальні питання вирішуються спільно і злагоджено. Очільник регіону також наголосив, що питання розвитку місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні перебуває на особливому контролі Глави держави В. Януковича. Свої вітання колективу Вінницької міської ради адресував і міський голова В. Гройсман, відзначивши, що Вінниця має потужну команду самоврядування. Побажавши учасникам урочистостей наснаги, успіхів та нових перспектив, керівники області та міста нагородили кращих працівників Вінниці почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, а також грамотами і відзнаками Вінницької міської ради.

6 грудня в приміщенні Літинської районної ради відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. На захід завітали представники органів місцевого самоврядування району, депутати обласної, районної, селищної та сільських рад, ветерани органів місцевого самоврядування району, представники ЗМІ. Вітали колег з професійним святом голова районної ради В. Мельник, селищний голова А. Бичок. За наполегливу та самовіддану працю на благо територіальних громад району, активну життєву позицію та з нагоди професійного свята грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради і цінними подарунками було нагороджено чотирьох представників органів місцевого самоврядування. Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради і одноразовими грошовими винагородами було відзначено 34 представники органів місцевого самоврядування, депутатів сільських та районної ради, ветеранів органів місцевого самоврядування. Для всіх учасників відбувся святковий концерт, організований аматорами сцени Літинського районного Будинку культури.

6 грудня в залі засідань Калинівської райдержадміністрації відбулись урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. У святковому заході взяли участь: голова райдержадміністрації В. Поліщук, заступник голови райдержадміністрації В. Поліщук, голова районної ради Ю. Браніцький, депутати, ветерани місцевого самоврядування, міський та сільські голови, секретарі сільських рад, працівники відділів і управлінь райдержадміністрації, районної ради. З нагоди Дня місцевого самоврядування грамотами райдержадміністрації, районної ради та грошовими винагородами відзначено сільських голів: О. Мудрик с. Хомутинці, Л. Дудар с. Корделівка, О. Корнієць с. Котюжинці, Н. Кравчук с. Заливанщина, Т. Гнатюк с. Байківка та ін. У виконанні аматорів районної сцени відбувся святковий концерт.

6 грудня в залі Липовецької райдержадміністрації відбулися святкові заходи до Дня місцевого самоврядування за участі: голови райдержадміністрації А. Грищука, голови районної ради Ю. Науменка, міського голови М. Майданюка, депутатів районної ради, сільських голів та секретарів, працівників районної ради та райдержадміністрації. З нагоди свята на урочисте зібрання завітала заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова. Вона привітала присутніх зі святом, подякувала усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їхні запити та інтереси, виконуючи завдання та доручення Президента України в рамках Концепції реформування місцевого самоврядування, побажала міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя та здійснення усіх життєвих планів і сподівань. Крім того наголосила на незмінності європейського курсу України та засудила будь-які прояви насильства у вирішенні політичних питань. За сумлінне виконання посадових обов’язків, відстоювання інтересів територіальних громад, розв’язання питань економічного і соціального розвитку та з нагоди професійного свята кращі працівники органів місцевого самоврядування були нагороджені грамотами райдержадміністрації та районної ради, а також квітами та цінними подарунками.

6 грудня на Тепличчині відбулося святкування одночасно двох визначних свят Дня Збройних сил України та професійного свята працівників органів місцевого самоврядування України. У заході взяли участь голова районної ради В. Малярчук та депутат облради Р. Шевчук. Найактивніших працівників органів місцевого самоврядування за активну громадську позицію, вагомий внесок в соціально-економічний розвиток району та з нагоди професійного свята було відзначено грамотами обласної ради.

6 грудня у залі засідань Тростянецької районної ради відбулись урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. Участь у заходах взяли: депутат обласної ради Л. Віденко, голова районної державної адміністрації О. Кравченко, голова районної ради Л. Лобань, депутати районної ради, керівники територіальних громад, посадовці органів місцевого самоврядування району. Кращих працівників нагороджені обласними та районними відзнаками, цінними подарунками від обласної ради та облдержадміністрації. Свідоцтва про перемогу у Х обласному конкурсі розвитку територіальних громад вручено Тростянецькій селищній раді, Савинецькій та Гордіївській сільським радам. На урочистому засіданні були підведенні підсумки районних конкурсів «На кращу бюджетну організацію і прилеглу до неї територію» та «На кращий стан фізичного виховання та спорту в територіальних громадах».

6 грудня у приміщенні Крижопільської районної державної адміністрації відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування, на які були запрошені  сільські та селищний голови, секретарі сільських та селищної рад, посадові особи місцевого самоврядування та виконавчої влади району, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, представники громадськості. В урочистостях взяв участь голова Вінницької обласної державної адміністрації І. Мовчан. Губернатор привітав присутніх з Днем місцевого самоврядування, побажав крижопільчанам нових успіхів у розвитку територіальних громад. У цей день найкращі працівники та ветерани органів місцевого самоврядування були відзначені грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, грамотами районної державної адміністрації та районної ради.

6 грудня у залі Ямпільської райдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. В заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації М. Бадюк, голова районної ради В. Жереб, депутат обласної ради О. Гаврилов, депутат районної ради Л. Дмитрашик, сільський голова с. Цекинівка І. Рачковська, голова районної ради 3, 4 скликання В. Богач, працівники апарату райради та ветерани, які багато років життя віддали роботі в органах місцевого самоврядування. За вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування та розвиток територіальних громад, високий професіоналізм, активну громадську позицію та з нагоди професійного свята – Дня місцевого самоврядування в Україні, почесними відзнаками Вінницької обласної ради було нагороджено кращих працівників місцевого самоврядування.

6 грудня в Надроссі Погребищенського району відбулися урочистості приурочені Дню місцевого самоврядування. В залі засідань Погребищенської районної ради зібралися представники органів самоврядування: депутати обласного, районного, міського і сільського рівнів, міський та сільські голови, секретарі місцевих рад. Зі словами вдячності за взаєморозуміння та співпрацю до своїх колег звернулися голова райдержадміністрації Г. Притула та голова районної ради В. Олексієнко. Вони підсумували результати діяльності органів самоврядування району за 2013 рік, відзначили кращих представників органів місцевого самоврядування та побажали всім нових професійних здобутків, оптимізму й наснаги. Керівники району відзначили активістів та ветеранів органів місцевого самоврядування почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради та грошовими винагородами. Привітати своїх колег зі святом прибули заступник голови Вінницької облдержадміністрації, депутат Вінницької обласної ради Р. Аксельрод, депутат Вінницької обласної ради С. Смотрич. Почесні відзнаки за розбудову Вінниччини отримали Погребищенський міський голова А. Білик та депутат районної ради В. Коріненко. Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради вручили Білашківському сільському голові Ю. Дзигару, Педосівському сільському голові Т. Довгополюк, Саражинецькому сільському голові Т. Рибак та провідному спеціалісту з питань комунальної власності відділу правового та кадрового забезпечення діяльності районної ради А.Сладецькому. Дипломами переможця Х обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад нагороджено Адамівську, Бабинецьку та Черемошненську територіальні громади. Учасників заходу зі святом привітали також і художні колективи району.

14 грудня в Україні – День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

6 грудня в смт Томашпіль відбулося урочисте відкриття пам’ятника загиблим воїнам-афганцям та воїнам-інтернаціоналістам. На урочистому мітингу були присутні голова райдержадміністрації О. Корчовий, голова районної ради А. Олійник, голова районної організації ветеранів Афганістану О. Жовтан, голова Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Аф

19 грудня у сільській бібліотеці с. Соболівка Теплицького району відбувся захід з нагоди відзначення ювілейної дати – 125-ї річниці від дня народження видатної письменниці зі світовим іменем Галини Журби. У заході взяли участь: заступник голови Теплицької районної державної адміністрації, агрономом, краєзнавець А. Ковтун, письменниця, член НСПУ, керівник районного літературно-мистецького об’єднання «Дивослово», що діє при центральній районній бібліотеці О. Герасименко, письменниця, член районного літературно-мистецького об’єднання «Дивослово» С. Стадник. Бібліотекар П. Вінжицька познайомила присутніх з біографією письменниці та громадської діячки Галини Журби, письменниця О. Герасименко зачитала присутнім копію заповіту Г. Журби, де вона чітко вказує на хутір Олександрію поблизу с. Соболівки як місце свого народження, також зачитала уривки її творів. Письменниця С. Стадник виступила з розповіддю про дослідження творів та публікацій про Г. Журбу.

Охота, О. Святий Миколай, у бібліотеку завітай : [у Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулося свято «Святий Миколай, до нас завітай». Святковий настрій присутнім створили вихованці Хмільницької музичної школи мистецтв. Діти співали пісні, колядки, щедрівки, читали вірші, писали листи Святому Миколаю. У виконанні театру юного глядача с. Думенок була представлена театралізована вистава за мотивом української народної казки «Колосок». По завершенню свята всі діти отримали солодкі подарунки] / О. Охота // Я та місто Хмільник. – 2013. – 19 груд. – С. 7.

Бєлова, А. На вечорницях у Козятині ворожили на заміжжя та їли вареники : [у читальній залі Козятинської центральної районної бібліотеки відбулося театралізоване дійство «Андріївські вечорниці». У святі взяли участь працівники бібліотеки, читачі, учні місцевої школи. Усі присутні мали можливість доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу давніх звичаїв та традицій. Відбулося традиційне кусання калити та гадання. На завершення свята відбулося частування усіх присутніх варениками зробленими власноруч] / А. Бєлова // RIA Козятин. – 2013. – 19 груд. – С. 8.

19 грудня в Ямпільській районній бібліотеці для дітей відбулося свято «Розкажу Миколаю про що я читаю». В ході заходу учасники дізналися про історію свята, почули багато цікавих легенд, історій про Святого Миколая. Діти з задоволенням читали вірші та розповідали про книги, які вони читали протягом року, приймали участь у іграх «Дізнайся по голосу», «Вгадай, що робили», «Знайди слово». В бібліотеці організовано виставку на склі «Витинанки візерунки – це цікаві подарунки», на якій представлено роботи учасників гуртка «Соловїнні вічка».

Романецька, Н. У сільській бібліотеці : [про сільську бібліотеку с. Серебрії Могилів-Подільського району. У бібліотеці постійно діють бібліотечні виставки, виставки дитячих малюнків, експозиції з квітів, вишивки. Для найменших користувачів створено гуртки «Юні читайлики», «Фантазія». За кошти з бюджету сільської ради для читачів проводиться щорічна передплата газет і журналів] / Н. Романецька // Бершад. край. – 2013. – 20 груд. – С. 3.

20 грудня в Ладижинській центральній районній бібліотеці відбулася година цікавих повідомлень про чарівного новорічного персонажа – Діда Мороза.  Хто такий Дід мороз? Скільки років Діду Морозу? Де він живе? та хто його помічниця розповіли маленьким читачам бібліотекарі дитячого відділу.

Завадська, А. Невтомний будівничий. Невтомний мандрівник або «Лебедина пісня українського бароко» : [під такою назвою в Барській центральній районній бібліотеці відбувся тематичний захід, присвячений 300-річчю від дня народження видатного архітектора українського бароко Івана Григоровича-Барського, який є вихідцем з м. Бар. Захід організовано і проведено бібліотекарем відділу мистецтв Н. Корнюх за участі місцевого краєзнавця М. Йолтуховського для вихованців місцевого гуманітарно-педагогічного коледжу. У заході було представлено мультимедійну презентацію, демонстрацію фільму про архітектурну спадщину І. Григоровича-Барського та книжкову виставку] / А. Завадська // Барчани. – 2013. – 20 груд. – С. 2.

23 грудня у Могилів-Подільській центральній районній бібліотеці відбулася година музики «Від класики до сучасності». Захід підготували і провели педагоги музичної школи А. Миронюк та І. Стингач та їх учні для студентів І курсу місцевого медичного коледжу. Година музики «Від класики до сучасності» була сповнена романтизмом і ніжною лірикою.

23 грудня у бібліотеці с. Нова Прилука Липовецького району відбулося урочисте відкриття Центру вільного доступу до мережі Інтернет. Ця подія стала можливою завдяки успішній участі та перемозі бібліотеки у 5-му раунді конкурсу, оголошеного програмою «Бібліоміст». На урочисті заходи завітали: голова райдержадміністрації А. Грищук, сільський голова Р. Цикало, начальник відділу культури і туризму РДА Г. Терлецький, директор центральної районної бібліотеки В. Липко, працівники бібліотеки та читачі.

23 грудня з метою реалізації ініціатив Президента України щодо створення умов для доступу громадян України до культурних послуг, зокрема відродження культурної інфраструктури села та за допомогою реалізації програми «Бібліоміст», в бібліотеці села Серебрія Могилів-Подільського району відбулося відкриття Інтернет-центру з вільним доступом до мережі Інтернет.

24 грудня у Вінницькій районній бібліотеці відбулася презентація книги М. Сулими «Український вертеп. Вертеп у драматургії, прозі та поезії ХІХ-ХХ ст.». Під час презентації бібліограф-краєзнавець О. Калюжна розповіла про історію виникнення українського вертепу. Було представлено чотири драматичних твори, об’єднаних темою вертепу у виконанні творчого колективу народного театру Бохоницького Будинку культури: «Іродова морока» П. Куліша, «Вертеп» Л. Старицької-Черняхівської, «На підходах до вершин» Р. Володимира, «Вертеп» В. Шевчука. Також на заході йшла мова і про прозаїків, які свої твори присвятили цій цікавій темі: «Вертеп» А. Любченка, «Розгром» І. Багряного, «Вертеп добра і зла» А. Шевчука, «Підрахунки» С. Єфремова. На завершення заходу відбулася виставка новорічних прикрас, виготовлених власними руками бібліотекарів та користувачів бібліотек. Серед них: ялинки з пуху, макаронів, бісеру, іграшки з квілінгу, з електричних лампочок, яєчної шкарлупи тощо.

25 грудня в читальній залі Козятинської центральної районної бібліотеки відбулися урочисті збори з нагоди відкриття у 12 бібліотеках району нових бібліотечних послуг в рамках програми «Бібліоміст». Мешканці міста Козятина, Бродецької селищної, Білопільської, Непедівської, Йосипівської, Михайлинської, Махаринецької, Кордишівської, Вернигородоцької, Комсомольської, Жежелівської сільських рад відтепер мають доступ до безкоштовної мережі Інтернет. У заході взяли участь: заступник директора програми «Бібліоміст» Мумтаза Абдуразакова, директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, президент Громадської організації «Асоціація бібліотек Вінниччини» Н. Морозова, регіональний представник програми «Бібліоміст» у Вінницькій області О. Бондар, перший заступник голови Козятинської РДА, голова районної громадської організації «Спілка краєзнавців» М. Купчик, начальник відділу культури РДА В. Воронов, начальник Козятинського міськрайонного управління юстиції О. Комар, голови сіл бібліотек-переможців проекту, бібліотечні працівники району, читачі, представники ЗМІ.

Мозгова, Т. У районній дитячій бібліотеці запрацював безкоштовний Інтернет : [завдяки перемозі у конкурсі програми «Бібліоміст» Козятинська районна дитяча бібліотека отримала безкоштовний доступ до мережі Інтернет. У заході взяли участь: директор Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Н. Морозова, координатор проекту «Бібліоміст» О. Бондар, представники районної влади, голови територіальних громад, бібліотечні працівники та читачі] / Т. Мозгова. // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 26 груд. – С. 2.

Медвєдєв, В. «Бібліоняня» для найменших читачів» : [у Барській районній центральній бібліотеці відбулося відкриття дитячого куточка «БібліоНяня». На захід завітали представники з обласного комітету молодіжних організацій, обласної молодіжної громадської організації «Наше Поділля», Вінницького прес-клубу, представники місцевої влади, діти та їх батьки. Святкування розпочалося з вітального слова директора районної бібліотеки Л. Кирилюк. Вона зазначила що на реалізацію проекту «Створення культурно-дозвіллєвого простору для малят «Барська БібліоНяня» надано грант з коштів Національного фонду підтримки демократії / NED (США), за які були придбані меблі для дитячого куточка, іграшки, дитячі книги, розмальовки тощо. Святкову стрічку доручили перерізати заступнику голови РДА А. Фаріону. На заході діти зустрілися зі своїми улюбленими казковими героями, читали вірші та співали пісні. Всі присутні діти отримали подарунки на честь свята] / В. Медвєдєв // Поділ. край. – 2013. – 27 груд. – С. 5.

27 грудня працівники Хмільницької районної бібліотеки для дітей організували виставку-конкурс дитячого малюнка «Новорічно-Різдвяна зірка засіяла! Вітаємо!» для учнів 1-9 класів. Мета заходу – ознайомити дітей з новорічно-різдвяними звичаями українського народу, розширити їх світосприйняття, розвивати естетичні здібності, виховувати любов до традицій рідного краю.

30 грудня у Хмільницькій центральній районній бібліотеці відбулося засідання любительського об’єднання «Читацьке коло». Тема засідання «Відпочиваємо душею, вміємо сміятись, радіючи життю», присвячена новорічним та різдвяним святам. Звучали музика і спів, присутні читали вірші і приказки, брали участь в іграх та розвагах. В читальній залі бібліотеки представлена тематична виставка-вітання «Новий рік крокує щастя нам дарує».

30 грудня в Теплицькому районному Будинку культури в приміщенні центральної районної бібліотеки відбувся «круглий стіл», з нагоди відзначення 125-ї річниці від дня народження видатної української письменниці Галини Домбровської (Журби), який відзначався 29 грудня 2013 р. У заході взяли участь: секретар Національної Спілки письменників України М. Каменюк, його заступник та керівник Вінницької обласної організації Національної Спілки письменників України П. Гордійчук, заступник голови районної державної адміністрації А. Ніколайчук, начальник відділу культури райдержадміністрації В. Прокопенко, заступник голови райдержадміністрації, краєзнавець А. Ковтун, директор Теплицької централізованої бібліотечної системи П. Рибак, краєзнавець, учителька Соболівської школи В. Уманець, краєзнавець І. Фурдик, жителька с. Соболівки М. Шевченко, працівники відділу культури, бібліотекарі та члени літературно-мистецького об’єднання «Дивослово». За «круглим столом» учасники ділились цікавими матеріалами про маловідомі сторінки життя і творчості письменниці, враженнями від її творів, від її бунтарської особистості, адже Галина Маврикіївна була не лише великим майстром художнього слова, а й активним громадським діячем. Усе її нелегке життя пройшло під знаком служіння українській ідеї, відданості Україні.

30 грудня в читальній залі Томашпільської центральної районної бібліотеки відбулася презентація другого видання збірника «Томашпільщина», що вийшло до 90-річчя утворення Томашпільського району, над яким працювала велика група ентузіастів на чолі з головним редактором П. Антонишиним. У заході взяли участь редакційна група збірника, автори: А. Булавко, О. Височанський, М. Дейдиш, Н. Подкопаєва, В. Колісник, бібліотекарі та вчителі району. Про роботу над зібраними матеріалами, про пошук нових архівних даних розповіли головний редактор і упорядник збірника П. Антонишин та ініціатор його створення начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації О. Сікал.

Наприкінці грудня в Тиврівській центральній районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття Інтернет-центру. Його створення стало можливим завдяки тому, що бібліотечні працівники Тиврівської центральної районної бібліотеки спільно з Гніванськими міськими бібліотеками взяли участь в ІV раунді конкурсу програми «Бібліоміст» та стали його переможцями. На відкритті були присутні: перший заступник голови районної державної адміністрації В. Киришов, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Л. Колісніченко, заступник начальника обласного управління культури і туризму Г. Куделя, заступник директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва Г. Слотюк, регіональний представник програми «Бібліоміст» у Вінницькій області О. Бондар, учитель Тиврівської загальноосвітньої школи Л. Вітюк та ін. По завершенню офіційної частини відбулася святкова концертна програма.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

3 грудня, до Міжнародного дня інвалідів, сектор правової інформації підготував тематичний перегляд літератури та бібліографічний список «Захист прав інвалідів – вимога закону», який можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua.

3 грудня відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук у рамках циклу «Золоті пера України» презентував виставки-портрети видатних українських письменників:

«Платон Воронько: поет, прозаїк, публіцист» (до 100-річчя від дня народження українського письменника);

«Письменницький доробок Валерії Врублевської» (до 75-річчя від дня народження української письменниці);

«Борис Грінченко: творчий портрет на тлі епохи» (до 150-річчя від дня народження українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, етнографа, історика, публіциста, громадсько-культурного діяча);

«Микола Хвильовий – культова постать української літератури 20-30-х років» (до 120-річчя від дня народження М. Г. Хвильового).

4 грудня у відділі рідкісних і цінних видань організовано перегляд літератури «Духовні імперативи Бориса Грінченка», присвячений 150-річчю від дня народження українського письменника, мовознавця, етнографа, історика, громадського і культурного діяча. На перегляді представлені документи, які презентують творчу спадщину цієї видатної постаті в історії української національної культури та хронологічно охоплюють видання ХІХ – поч. ХХ століть

4 грудня у кіноклубі «Х Муза», що діє при відділі мистецтв, відбувся показ та обговорення фільму режисера І. Бергмана «Сунична поляна». Одна з найбільш ліричних та зворушливих стрічок великого майстра. 78-річний професор, який їде на вручення почесного докторського ступеня, відвідує місця, де був молодий, переосмислює своє життя... У заході взяли участь члени кіноклубу та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

5 грудня з нагоди 150-річчя від дня народження видатного діяча української культури, літератури та науки Бориса Дмитровича Грінченка, відділ рідкісних і цінних видань спільно з кафедрою української мови Інституту філології й журналістики ВДПУ ім. М. Коцюбинського провів «круглий стіл» під назвою: «Безкомпромісний лицар національної ідеї». У доповідях виступаючих було розкрито роль і значення Б.Д. Грінченка в процесі становлення української літературної мови, зроблено детальний аналіз літературних творів письменника, висвітлено його перекладацьку та видавничу діяльність. Учасники заходу мали можливість ознайомитися з унікальними книжковими раритетами ХІХ – початку ХХ ст. з фондів обласної книгозбірні.

 

5 грудня в Інтернет-центрі ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва у рамках проекту «Класичний четвер. 10 кращих книг» Театру книги «Прочитання», відбулося обговорення книги Януша Вишневського «Самотність у Мережі». Один з найчуттєвіших романів про любов, що вийшли останнім часом. Зустріч проходила у форматі відкритих читань з метою популяризації книг і спрямована на привернення уваги молоді до кращих творів вітчизняної та світової літератури.

6 грудня до 100-річчя від дня народження Миколи Михайловича Амосова (1913-2002), відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував виставку-портрет «Микола Амосов: філософія здоров’я».

Микола Амосов – український та радянський лікар, вчений у галузі медицини, біокібернетики; дійсний член НАНУ, директор Інституту серцево-судинної хірургії. У 2008 р. був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем за результатами опитування громадської думки. М. Амосов – автор понад 400 наукових та науково-популярних публікацій, монографій. До уваги користувачів книги М. Амосова, які користуються найбільшим попитом: «Мысли и сердце» (1964), «Здоровье и счастье ребенка» (1979), «Книга о счастье и несчастьях» (1983), «Энциклопедия Амосова» (2002), «Мое мировоззрение» (2003).

9 грудня, до Дня місцевого самоврядування, працівники бібліотеки підготували загальнобібліотечний День інформації «Місцеве самоврядування: історія становлення та правовий статус». У програмі заходу відбулися:

Віртуальна подорож сайтами Вінницької обласної та Вінницької міської рад, бібліографічний огляд літератури «Місцеве самоврядування як сфера реалізації конституційної правосуб’єктності українського народу», віртуальна книжкова виставка «Місцеве самоврядування: історія розвитку і правовий статус» (сектор правової інформації)

Консультація «Про діяльність Вінницької обласної, міської, районних та сільських рад в БД «Література про Вінницьку область»: пошук інформації», інформаційне повідомлення «Портал «Наукова періодика України» як джерело оперативної інформації про діяльність органів місцевого самоврядування», бесіда «Участь працівників органів місцевої влади у культурно-мистецькому житті краю на сторінках «Хроніки культурного життя Вінниччини», повідомлення «Віртуальна бібліографічна довідка: реально, швидко, ефективно для місцевої влади», віртуальний рекомендаційний список «Місцеве самоврядування: досвід зарубіжних країн» (відділ наукової інформації та бібліографії, можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua)

10 грудня у секторі правової інформації у рамках Всеукраїнського тижня права відбувся Урок права «Правила й закони в суспільстві та твоєму житті» за участі фахівців Головного управління юстиції у Вінницькій області.

10-24 грудня, до 180-річчя від дня народження української та російської письменниці Марко Вовчок (Марiї Олександрiвни Вiлiнської), відділ документів із гуманітарних, технічних та природничих наук презентував книжково-ілюстративну виставку «Живу і мислю думою одною». Творчість письменниці різноманітна – життя дітей та побут дорослих, але більшість творів присвячена селянам-кріпакам. Спадщина Марка Вовчка – «Народні оповідання», повісті «Інститутка», «Три долі», «Павло Чорнокрил», «Дяк», «Гайдамаки» та інші. Завдяки літературній діяльності Марка Вовчка значно зросла міжнародна роль української літератури XIX ст.

11 грудня у кіноклубі «Х Муза», що діє при відділі мистецтв відбувся показ та обговорення фільму режисера А. Смірнової «Кококо». Стрічка 2012 року, яка одержала дві кінопремії на «Кінотаврі» за кращі жіночі ролі, а режисер А. Смірнова – премію «Людина року». Соціальна трагікомедія на вічну тему взаємовідносин інтелігенції і народу. У заході взяли участь члени кіно клубу та всіх, хто любить і цікавиться кіно.

11 грудня, в рамках Всеукраїнського тижня права, у секторі правової інформації , відбулася зустріч з адвокатом Тарасом Грицалюком. У заході взяли участь усі, хто бажав дізнатися більше про особливості професійної діяльності адвоката, про захист своїх прав у судах. Присутні мали можливість почути корисні поради, як поводитися в різних непередбачуваних ситуаціях.

11 грудня у відділі документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація сайту Вінницької міської громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» – www.chornobly.io.ua. Під час презентації виступили: голова організації М.П. Бойчук, член правління М.М. Ястремський, депутат Вінницької обласної ради С.В. Кудлаєнко, член правління М.М. Федик, голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» В.В. Войтов, член організації В.П. Жовнір.

12 грудня театр пісні «Пульс» (засновник і керівник С. Свердл) та відділ мистецтв Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва в рамках літературно-мистецького клубу «Птах душі» організували музичний вечір авторської пісні. У програмі заходу відбулися: розповідь С. Свердла про Театр пісні «Пульс», виступ Н. А. Войтюк про спільний проект відділу мистецтв і Театру пісні що має назву «Дім, де музика живе» та ознайомлення присутніх з планом роботи театру пісні на 2014 р. Також прозвучали авторські пісні В. Остапчук, А. Сєнченка, Т. Скоморовської, В. Ступака, А. Жучинського, Н. Пудайло.

 

14 грудня до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у секторі журнальної періодики відбувся перегляд журнальних статей «Саркофаг: подвиг народу заради життя». Автори публікацій висловлюють свої спостереження та думки про драматизм тієї катастрофи, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.

17 грудня працівниками відділу наукової інформації та бібліографії і сектору наукової інформації з питань культури і мистецтва проведено День інформації: «Інформаційні продукти і послуги обласної книгозбірні з питань культури». В програмі заходу відбулися: коментований перегляд «Культурна спадщина України», перегляд-інформація «Культура в контексті періодики», інформаційна година «Інформація з питань культури у довідково-бібліографічному апараті Бібліотеки», віртуальна міні-подорож «Хронікою культурного життя Вінниччини», інформхвилина «Культурне життя Вінниччини у БД «Література про Вінницьку область», знайомство на сайті обласного управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації з бібліографічним списком «ЗМІ про культуру», віртуальна екскурсія сторінками електронної бібліотеки «Культура України» на сайті Національної парламентської бібліотеки, підготовлено вебліографічний список «Культура он-лайн» (можна переглянути на сайті бібліотеки old.library.vn.ua). Усі бажаючі мали можливість отримати відповіді на питання: «Що таке культура?», «Чим вона корисна суспільству?», «Які функції вона виконує?» та ін.

17 грудня в Інтернет-центрі відбулася презентація книги С. Гальчака та В. Чехівського «У лещатах «нового порядку»: населення Вінниччини під нацистським окупаційним режимом» у рамках засідання науково-краєзнавчого клубу «Дослідник краю». У збірнику документів і матеріалів аналізується становище цивільного населення Вінницької області, яке в роки Другої світової війни опинилося в нелюдських умовах нацистської окупації. Книга видана Міжнародною громадською організацією «Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність» у межах реалізації проекту Вінницького місцевого осередку по програмі підтримки «Збереження історичної пам’яті про жертв нацистських переслідувань періоду Другої світової війни». У презентації взяли участь: автори збірки доктор історичних наук, доцент ВДПУ ім. М Коцюбинського, голова Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, заслужений працівник культури України С. Гальчак; голова Вінницького місцевого осередку Міжнародної громадської організації «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність» В. Чехівський та голова Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України В. Паламарчук.

17 грудня у секторі правової інформації відбувся «круглий стіл» на тему: «Впровадження гендерних підходів у програми місцевого розвитку», за участю представників управління у справах сім’ї та молоді Вінницької ОДА, ВОГО «Відкрите суспільство», ВОГО «Пані Всесвіт» та міжнародної громадської організації «Школа рівних можливостей». Захід відбувся у рамках проекту «Поліпшення інтеграції гендерних компонентів у місцевих громадах: модель взаємодії влади та громади», що реалізується в Україні за підтримки Посольства Фінляндії. Мета «круглого столу» – активізувати процес впровадження гендерних підходів у всі сфери життя Вінниці та області шляхом взаємодії влади і громади. Під час зустрічі учасники проаналізували здобутки у сфері гендерного розвитку та запропонували шляхи посилення взаємодії влади та громади на толерантних, демократичних засадах. У заході взяли участь: голова громадської організації «Пані Всесвіт» Т. Міхновець, національний експерт гендерних програм, голова правління міжнародної громадської організації «Школа рівних можливостей» Л. Колос, заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді Вінницької облдержадміністрації Н. Богданова, голова Вінницького обласного об’єднання громадських організацій «Відкрите суспільство» С. Ходакові, директор Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, депутат Вінницької обласної ради С. Сулімова, головний спеціаліст Вінницького обласного центру зайнятості населення Т. Галузинська, директор Вінницького обласного освітнього гендерного центру І. Головатенко.

18 грудня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбувся літературний вечір присвячений 180-річчю від дня народження української та російської письменниці Марко Вовчок (Марії Олександрівни Вілінської). У програмі літературного вечора відбулися виступи письменників, науковців та викладачів, а також лауреатів літературно-мистецької премії ім. Марка Вовчка. У заході взяли участь: письменниця, член НСПУ України, президент літературно-мистецької премії ім. Марка Вовчка; заслужений працівник культури України Т. Яковенко; письменниця, член НСПУ України, фундатор літературно-мистецької премії ім. Марка Вовчка, заслужений працівник культури України О. Вітенко; письменниця, член НСПУ України, заслужений працівник культури України В. Сторожук. На заході було презентовано книгу Миколи Денисенка «Марковичі. Немирівський слід», якому вручили літературно-мистецьку премію ім. Марка Вовчка. На заході відбулася коментована презентація книжково-ілюстративної виставки, звучали українські народні пісні у виконанні зразкового вокального ансамблю «Мрія», вокальний номер у виконанні фольклорного ансамблю інституту філології і журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського. Учасники мали можливість переглянути драматичну мініатюру у виконанні студентів інституту філології і журналістики ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського «Марко Вовчок та Тарас Шевченко».

 

19 грудня у рамках акції «Час добрих справ!», співробітники Вінницької ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва завітали до Іванівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Калинівського району, щоб привітати її вихованців зі святом Святого Миколая. Працівники бібліотеки вручили дітям подарунки та розповіли про життя і благодійні справи Миколая Чудотворця. Діти подарували всім присутнім чудову виставу.

21 грудня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася науково-мистецька зустріч «Сучасна подільська література та її європейськість». Під час свята відбулася презентація нових видань членів обласної організації НСПУ, молодих авторів, променад учасників альманахів «Русалка Дністрова», «Експрес–«Молодість», «З-над Бугу й Дністра».

22 грудня до 180-річного ювілею української та російської письменниці Марко Вовчок, відділ рідкісних і цінних видань підготував перегляд документів «Літературний світ Марко Вовчок». Користувачі мали можливість ознайомитись з прижиттєвими публікаціями творів автора у часописах «Русский Вестник», «Основа» («Козачка», «Сон», «Свекровь», «Игрушечка» та ін.). Літературна критика та схвальні рецензії відомого російського прозаїка та філософа К.Н. Леонтьєва на творчість Марка Вовчка представлені у журналі «Отечественные Записки».

22 грудня до 180-річчя від дня народження української та російської письменниці Марка Вовчка, відділ краєзнавства підготував віртуальну виставку «Її ім’я увічнене в літературі». Виставку можна переглянути на сайті бібліотеки.

23 грудня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулися урочистості присвячені 10-річчю з часу заснування журналу «Вінницький край» під назвою: «Вінницький краю, тебе обираю…». Когорта, яка робить журнал складається з В. Тимчука, М. Снігур, В. Сторожук та В. Вітковського. Журнал заснований у грудні 2003 р., виходить з 2004 р. Наклад – 1000 примірників, основна його частина надходить до бібліотек. Журнал друкує твори письменників та журналістів Вінниччини, найкращі зразки художньої вітчизняної та зарубіжної літератури; приділяє велику увагу краєзнавчим та мистецьким дослідженням; підтримує обдаровану творчу молодь; розповідає про роботу органів місцевого самоврядування та виконавчої влади області в соціальній, економічній, правовій, культурній, освітній, духовній та інших сферах. У журналі діють рубрики: поетична, прозова, мистецька, історико-краєзнавча, літературно-критична, гумористично-сатирична та дитяча.

Зі словами привітання виступили голова обласної ради С. Татусяк та заступник міського голови В. Балицька. З нагоди славного ювілею колектив журналу отримав почесні грамоти облдержадміністрації та обласної ради.

    

23 грудня відділ краєзнавства підготував книжково-ілюстративну виставку «Великий Кобзар і Вінниччина», присвячену 200-річчю від дня народження видатного українського письменника, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Його ім’я тісно пов’язане з Поділлям, зокрема з Вінниччиною. Під час поїздки до Подільської губернії 1846 р., з метою вивчення пам’яток української старовини, за кілька днів Т. Шевченко перетнув Вінниччину з північного сходу на південний захід через поштові станції: Морозівку, Плисків, Брацлав, Шпиків, Джурин, Серби, Могилів-Подільський, Яришів, Муровані Курилівці. Далі маршрут його проліг до Кам’янця-Подільського. За матеріалами, представленими на виставці, усі бажаючі мають можливість прослідкувати зв’язки Т. Г. Шевченка з Вінниччиною. Виставка буде експонуватися протягом 2014 р.

24 грудня у відділі мистецтв відбулось музично-ігрове свято «Різдвяно-новорічна казка», яке організували і провели відділ попереднього замовлення, МБА та видачі літератури спільно з відділом мистецтв для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». Присутні ознайомилися з історією виникнення зимових свят (Новий рік, Різдво, свято Василя Великого, Водохреща), народними обрядами і піснями, колядками і щедрівками. Учні ВМШ № 2 підготували концертну програму для вихованці Центру.

24 грудня у відділі економіки та аграрного відбулося чергове засідання клубу «Садівник» на тему: «Перець і баклажани: селекційні новинки», яке провела президент клубу Г.Г. Мінова. З цікавою інформацією виступили В. Й. Побережнюк, О. А. Бурмістрова, Т. М. Нечитайло, М. Д. Вербицька та інші. Працівники відділу підготували перегляд літератури за темою засідання.

25 грудня у читальній залі відділу документів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбулася презентація роману Тіни Гальянової «Ходіння Туди й Назад». Тіна Гальянова – молода вінницька поетеса й письменниця. Вірші почала писати ще в дитинстві, і згодом вони стали для неї перепусткою у світ літератури. Письменниця має у своєму творчому доробку три поетичних збірки віршів і повість у новелах «Химеросховище», за яку у 2012 р. була нагороджена Міжнародною літературною премією ім. Олеся Гончара. У 2013 р. вона стала дипломанткою Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова». Містично-фантастичний роман письменниці «Ходіння Туди й Назад» потрапив до десятки фіналістів у номінації «Романи».

26 грудня у відділі мистецтв відбулася творча зустріч із заслуженим журналістом України Анатолієм Гончаром з нагоди презентації художньо-документальної книги «В складі обмеженого контингенту».

Гончар Анатолій Григорович – заслужений журналіст України, літератор, публіцист, краєзнавець, автор семи художньо-документальних книг на тему афганської війни, 13 прозових та поетичних книг. «В складі обмеженого контингенту» – 21-а книга автора. У ній він виступає у ролях літописця, журналіста та письменника, розповідаючи правду про афганську неоголошену війну. Книга присвячена учасникам бойових дій в Афганістані, 35-й річниці з дня вводу Радянських військ у ДРА і 25-річчю виводу Обмеженого контингенту Радянських військ з Афганістану. Книга складається з двох повістей та нарисів про воїнів-інтернаціоналістів. Видання ілюстроване світлинами автора.

У презентації взяли участь: заслужений журналіст України, голова Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України В. Паламарчук, заслужений журналіст України, полковник у відставці А. Гончар, полковник, учасник бойових дій, керуючий фінансовою установою В. Семчук, автор шести історично-документальних книг, полковник у відставці, колишній начальник військ зв’язку 43-ї армії стратегічного призначення О. Сташкевич, головний редактор газети МО України «Крила України», полковник запасу М. Поплавський, старший науковий працівник Вінницького обласного краєзнавчого музею Н. Добровольська, член Національної спілки письменників України, поетеса В. Сторожук, учасник бойових дій в Афганістані, голова Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Афганістані П. Кирилішин, учасник бойових дій в Афганістані, перший голова Вінницької обласної організації воїнів-інтернаціоналістів, приватний підприємець П. Коптяєв. Також відбулася демонстрація світлин з книги «В складі обмеженого контингенту» та фотографій і різних документів з особистого архіву Анатолія Гончара.

29 грудня відділ краєзнавства підготував книжково-ілюстративну виставку «Її ім’я повернене на Батьківщину», присвячену 125-річчю від дня народження видатної письменниці зі світовим ім’ям Галини Журби.

30 грудня відділ рідкісних і цінних видань підготував виставку-колаж «Новий рік і Різдво у листівках». До уваги користувачів була представлена цікава інформація про історію виникнення новорічних листівок, популярні зображення на них у різні часи, а також можливість наочно ознайомитись з листівками другої половини ХХ ст.

До 31 грудня у відділі рідкісних і цінних видань експонувалася книжкова виставка «Подільське сторіччя Строгановської бібліотеки: до вікового ювілею перебування книжкової колекції на Поділлі». С. Г. Строганов був видатним меценатом, знавцем мистецтва, володів чудовими колекціями з бронзи, сасанідського срібла, гобеленів, єгипетських і античних старожитностей, унікальними картинами та бібліотекою, яку збирав упродовж всього життя. На виставці представлені книги з історії, археології, етнографії, мистецтва, художні твори, мемуари та ін., що зберігалися в «римській книгозбірні» графа Строганова і були перевезені на Поділля його нащадками.

Музейна діяльність

До 1 грудня в Бершадському районному краєзнавчому музеї експонувалася виставка «Мелодія вічності», до 114-річчя від дня народження видатного фольклориста, педагога, уродженця Бершадщини Родіона Андрійовича Скалецького. Тут можна було оглянути фотографії з сімейного архіву, рукописні зошити з но

Музичне життя Вінниччини

2 грудня в Крижопільській школі естетичного виховання проведено урок-лекцію «Пісня буде поміж нас…», присвячену творчості українського співака Володимира Івасюка. Захід підготувала викладач відділу сольного співу Л. Ошовською для учнів відділу. Володимир Івасюк – один з основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Попри коротке й трагічно обірване життя, В. Івасюк встиг чимало зробити для української культури, широко маніфестувати у світі сучасну національну пісню. Сьогодні його послідовники, майстри естради: Павло Дворський, Микола Мозговий, Софія Ротару, Тарас Петриненко і багато інших вчаться у Івасюка вірності джерелу народного фольклору, мистецьким законам. Мета заходу – виховання ціннісних орієнтацій у сфері музичних інтересів, смаків і потреб особистості на основі українського національного мистецтва. На уроці прозвучали пісні у виконанні учениць І. Баранової «Я піду в далекі гори», А. та Є. Фурман «Червона рута», З. Гаврильчук і Я. Хаврун «Водограй», Г. Пащенко та В. Махоцької «Балада про дві скрипки», а у фіналі уроку пролунала «Пісня буде поміж нас».

3 грудня у Вінницькій дитячій школі мистецтв відбулась творча зустріч американських джазових музикантів: Арі Роланда (контрабас), Заїда Нас сера (альт саксофон), Паскуале Грассо (гітара), Кіта Балла (ударні) та співачки Яали Баллін з вихованцями естетичних шкіл міста та професійними джазовими музикантами, зокрема муніципальним оркестром «ВінБенд». Зустріч з музикантами тривала понад чотири години. Майстер-клас, корисні поради, спільне музикування та фото на згадку – все це надихнуло багатьох присутніх професійно займатися джазовою музикою. Після закінчення музичного діалогу Арі Роланд відзначив, що Вінниця багата на талановитих музикантів і обдаровану молодь, та виразив надію на створення спільної програми з муніципальним оркестром «ВінБенд» для джазового фестивалю у Вінниці в 2014 році.

Панаскевич, С. ТІК «запалював» Хмільник : [у залі Хмільницького районного Будинку культури відбувся концерт Віктора Бронюка та гурту «ТІК» Концерт гурту відбувся у рамках нового туру «Великий тур маленькими містами». Під час концерту також відбулися різноманітні конкурси, розваги та жарти. Після виступу усі бажаючі мали можливість отримати від В. Бронюка фото з автографами] С. Панаскевич // Я та місто Хмільник. – 2013. – 5 груд. – С. 8.

6 грудня у концертній залі Вінницької обласної філармонії відбулись урочистості з нагоди 80-річчя Вінницької дитячої музичної школи №1. Від імені обласної державної адміністрації та обласної ради грамотами і цінними подарунками керівництво та педагогічний колектив школи привітав заступник начальника управлінні культури і туризму ОДА С. Гарбулінський.

Вінницька дитяча музична школа №1 була заснована у жовтні 1933 року професором С.П. Столярським. Школа стала першим мистецьким навчальним закладом у Вінницькій області, культурним центром та осередком музики в місті. У школі працюють 6 музичних відділів: фортепіанний, народних інструментів, струнно-смичкових, духових та ударних інструментів, музично-теоретичних дисциплін, вокально-хоровий; на засадах самоокупності створено відділи: театральний, естрадного вокалу, бального танцю, «Музичне дошкілля», «Мистецька студія для дорослих». У закладі плідно працює 18 творчих учнівсько-педагогічних колективів. Вихованці школи щороку беруть участь у конкурсах, фестивалях різного рівня та займають призові місця. Упродовж 2013 року, з нагоди святкування 80-річчя школи, викладачі та учні презентували громадськості міста творчий проект, в програмі якого представлено 10 різноманітних концертів, кожен з яких – це презентація того чи іншого відділу школи. Завершив річний цикл культурно-мистецьких заходів з нагоди ювілею святковий концерт «Лунає музики душа».

9 грудня на відділі фортепіано та скрипки Крижопільської школи естетичного виховання відбулося педагогічне читання на тему: «Глен Гульд – найяскравіша постать у піаністичному мистецтві другої половини ХХ століття». Читання підготувала та провела викладач по класу фортепіано А. Гонтарук. Глен Гульд – піаніст, який змусив переглянути багато традиційних уявлень про фортепіанне виконавство. Його інтерпретація творів Баха справила справжній переворот у поглядах на стиль виконання музики великого майстра.

12 грудня в смт Теплик відбулося традиційне щорічне визначення лауреатів районної премії ім. М. Д. Леонтовича. Цьогорічні премії отримали: учасник ансамблю народних інструментів «Українські візерунки» Теплицької ДМШ Д. Юрченко та ведуча солістка зразкового хорового колективу Соболівської ДМШ А. Малаховська. В цей день звучали твори в обробці славетного композитора у виконанні учнів Теплицької ДМШ: ансамблю баяністів, зразкового аматорського хору «Джерела» та фольклорного колективу Марківського СК. 13 грудня народний аматорський хор «Відродження» взяв участь в обласному святі в м. Вінниці «Співає Поділля Леонтовича» з нагоди 136-ї річниці від дня народження композитора.

12 грудня у Крижопільській школі естетичного виховання відбувся відкритий урок на тему: «Луї Армстронг. Який чудовий світ!». Захід підготувала викладач сольного співу Л. Кушнір. Головна мета відкритого уроку – ознайомлення учнів середніх класів з життєвим та творчим шляхом «короля джазу» Луї Армстронга, його стилем виконання джазових творів, умінням досконало володіти технікою імпровізації. Для кращого сприйняття інформації були використані кліпи та фільм-автобіографія. Також на уроці діти більш поглиблено ознайомились з самим стилем – джазом, його особливостями та манерою виконання.

13 грудня у РЦСМ «Арт-Шик» відбувся вечір танго за участю відомого квартету з Києва «Kiev-Tango-Project». Музиканти презентували вінничанам новий альбом «French Touch», в якому звучало французьке танго, вуличні паризькі мелодії, мюзет. Крім нового французького репертуару, музиканти виконали також хіти аргентинського танго. Родзинкою вечора став автентичний аргентинський музичний інструмент – бандонеон (різновид гармоніки з пронизливо-щемливим звучанням). Саме на ньому прозвучало більшість композицій аргентинського танго у виконанні єдиного концертуючого бандонеоніста України – Сергія Курдіцого разом зі скрипалем Кирилом Шараповим, піаністкою Тетяною Павличук-Тишкевич і контрабасистом Дмитром Третяком. Також гості вечора мали можливість переглянути два нових кліпи квартету, режисером і оператором яких став відомий український фотограф В. Вацек.

13 грудня виповнилося 136 років від дня народження видатного українського композитора, хорового диригента, громадського діяча та педагога – Миколи Дмитровича Леонтовича. Унікальна постать в українській культурі початку ХХ ст. – М. Леонтович є творцем класичних зразків української хорової музики, автором численних обробок українських народних пісень, оригінальних творів. Його мистецтво піднесло образ українського світу до рівня загальнолюдських взірців, викликаючи захоплення і подив довершеною художністю та неповторним колоритом. Загалом творче життя Миколи Дмитровича було тісно переплетене з Подільським краєм. З метою вшанування пам’яті митця та популяризації його творчого доробку на Тепличчині відбулася ціла низка культурно-мистецьких заходів у школах, бібліотеках, клубах району. Також у день народження композитора земляки поклали квіти на його могилу в с. Марківка Тиврівського району, де знаходиться єдиний в Україні музей композитора.

13 грудня у Вінницькому училищі культури і мистецтв ім. М. Леонтовича відбулося урочисте відкриття мистецького проекту «Співає Поділля Леонтовича», присвяченого 136-річниці від дня народження видатного композитора-земляка Миколи Дмитровича Леонтовича. Звертаючись до учасників проекту, заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова висловила вдячність за гідне наслідування мистецтва талановитого композитора. «Нехай прекрасні мелодії у хоровому виконанні живуть віки і відлунюють у нових фестивалях, конкурсах, мистецьких проектах, складаючи шану Миколі Леонтовичу та українському народові!» – зазначила Л. Спірідонова. Участь у заході також взяли: начальник управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації, заслужена артистка України М. Скрипник, директор Вінницького обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України Т. Цвігун та директор Вінницького училища культури і мистецтв імені М.Д. Леонтовича, заслужений артист України С. Городинський. Почесні гості неодноразово відзначили, що хорове мистецтво на Вінниччині має славні традиції, пов’язані з іменами Петра Ніщинського, Кирила Стеценка, Родіона Скалецького, блискучого хормейстера, нашого сучасника Павла Муравського. У величному святі хорового мистецтва взяли участь кращі дитячі хорові колективи, народні аматорські хори Вінниччини, а також творчі колективи Вінницького училища культури і мистецтв імені М. Д. Леоновича.

  

18 грудня у Вінницькій обласній філармонії відбувся авторський вечір композитора та виконавиці Оксани Славної, який носив назву «Про кохання і не тільки». Вечір романтичних пісень став представленням абсолютно нової програми талановитої вінницької співачки. Концерт складався з композицій написаних у різний час та навіть різними мовами. Всі концертні номери виконувались у супроводі найталановитіших вінницьких музикантів.

20 грудня з метою ознайомлення учнів з біографією та творчістю Георгія Майбороди на відділі теоретичних дисциплін та духових інструментів Крижопільської школи естетичного виховання викладачем С. Кімаківською проведено лекцію-концерт, присвячену 100-річчю від дня народження композитора. Український, радянський композитор, брат композитора Платона Майбороди – народний артист СРСР (з 1960 року), лауреат Державної премії УРСР імені Т.Г. Шевченка (за 1963 рік) – Георгій Майборода – вніс значний внесок у розвиток української музики. Працював у різних жанрах, переважає героїко-патріотична тематика. Значне місце у творчості композитора займала поезія українських поетів. Також лекція-концерт проведена на базі інтернет-центру Крижопільської районної централізованої бібліотечної системи. Працівниками бібліотеки були підготовлені буклети з інформацією про композитора. Завдяки доступу до мережі Інтернет, учням були продемонстровані відео-сюжети, фрагменти передач на тему життєвого та творчого шляху композитора.

24 грудня у Вінницькій обласній філармонії відбувся звітний концерт обласного естрадно-духового оркестру «Подоляни» Обласного центру народної творчості. Вінницький обласний естрадно-духовий оркестр «Подоляни» був створений у 1998 році рішенням 14 сесії обласної ради та управління культури і туризму обласної державної адміністрації. Ініціатором створення колективу та його першим керівником і диригентом був заслужений діяч мистецтв України Л. Лозинський. До складу оркестру входять викладачі і студенти Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича, викладачі музичних шкіл та військові музиканти. З оркестром співпрацюють солісти – заслужені артисти України Ірина Швець (сопрано) та Андрій Цехмейструк (баритон). Репертуар колективу включає в себе понад 200 творів – від старовинної музики до найсучасніших оркестрових композицій.

25 грудня в актовій залі Крижопільської школи естетичного виховання проведено звітний концерт відділу сольного співу та хореографії «У світі музики». У концертній програмі взяли участь кращі учні та колективи відділу сольного співу та хореографії. Найменші учасники виступили з танцем «Що таке доброта?», учениця сольного співу А. Стецюк виступила з піснею «Шиємо чоботи коту». Сольно виступили вокалісти: Н. Каплун з піснею «Рудий Кіт», М. Кицюк з піснею «Жабенята», О. Панасюк заспівав «Про бабусю і дідуся», З. Гаврильчук виконав пісню «У нашім краї». Також у концерті виступили середня та старша групи класів хореографії з веселими танцями «Ми маленькі діти» та «Буратіно». Учениці старших класів В. Махоцька та І. Баранова заспівали пісні «Let It Snow» та «Сніг», а вокальний ансамбль «Візерунки» виконав українську народну колядку «По всьому світу стала новина». На завершення звітного концерту учениця 6 класу сольного співу Г. Пащенко виконала «Гімн музиці».

25 грудня в залі Ладижинської дитячої музичної школи відбувся звітний концерт фортепіанного відділу. На цьому святковому передноворічному концерті звучали музичні твори українських, російських та зарубіжних композиторів. В концерті взяли участь кращі учні фортепіанного відділу.

26 грудня в холі Вінницької міської ради відбувся концерт кращих творчих колективів та учнів Вінницької дитячої школи мистецтв. У святі, присвяченому зустрічі Нового року, взяли участь близько 80 вихованців. Глядачі мали змогу послухати пісні у виконанні хорів, вокалістів, насолодитися грою на фортепіано, акордеоні, гітарі, флейті, барабанах, скрипці та інших музичних інструментах.

Цивлюк, О. Посвята в музиканти : [наприкінці грудня в Липовецькій дитячій музичній школі відбулося свято «Посвята в музиканти». Учні-першокласники музичної школи вперше вийшли на сцену і перед повним залом глядачів виконували твори на музичних інструментах. На святі були представлені фортепіанний відділ, народний (баян), оркестровий (скрипка і духові інструменти) та відділ сольного співу. З вітальним словом до присутніх звернувся начальник відділу культури РДА Г. Терлецький. Він привітав юних музикантів зі святом та побажав успіхів у навчанні, творчих перемог та вручив подарунки] / Цивлюк // Липовец. вісті. – 2013. – 27 груд. – С. 2.

28 грудня у сільському Будинку культури с. Скала Оратівського району відбулось свято духової музики «Розтривожена оркестрами душа». Урочиста частина свята розпочалася з вітальних слів заступника голови Оратівської РДА Г.В. Колонюк, голови районної ради В.П. Токарчука, начальника відділу культури і туризму О.П. Заквацької, сільського голови О.П. Гуменюк. У концертній програмі свята взяли участь: гурт музикантів з с. Балабанівка, юні музикантів з с. Медівка, народний аматорський гурт «Весільних музик» Оратівської дитячої музичної школи та ін. Концертну програму свята духової музики «Розтривожена оркестрами душа» завершив виступ зведеного оркестру за участю всіх колективів, учасників свята. Під час свята всім колективам було вручено дипломи фестивалю та подарунки. Для сільського клубу від народного депутата України Г. Калетника було вручено комплект підсилювальної апаратури.

Кіномистецтво

4 грудня у кіноклубі «Art & Artists» при КіноШик клубі відбувся перегляд фільму з циклу фільмів про художників. Відкрив цикл показ збірки короткометражних фільмів про мистецтво графіті та стріт-арту загалом: історію виникнення та знайомство з відомими рейтерами. Відвідувачі мали можливість здійснити віртуальну екскурсія вулицями Вінниці та поспілкуватися з експертом-художником, головою правління ГО «Лабораторія актуальної творчості» Олександром Нікітюком. Чи є графіті мистецтвом? Яка різниця між графіті та стріт-артом? Де закінчується вандалізм і починається мистецтво? Чи місце сучасним «наскальним розписам» у мистецьких галереях? Ці та інші питання розглядалися після демонстрації фільму.

13-19 грудня у кінотеатрі «Родина» відбувся показ фільмів в рамках фестивалю «Future Shorts: Осінні спогади». Колекція з семи короткометражних хітів, відмічених престижними нагородами, традиційно демонструвалася за сприяння компанії «Артхаус Трафік». Future Shorts – провідний міжнародний бренд короткометражного мистецтва, який з 2003 року збирає великий і еклектичний архів оригінальних і титулованих фестивальними нагородами стрічок з усього світу. Чотири рази на рік експерти головного офісу Future Shorts в Лондоні складають сезонну добірку фільмів. За останніми даними в прокатній мережі Future Shorts беруть участь 6 континентів, 90 країн, 285 міст і більш ніж стотисячна глядацька аудиторія.

У колекції «Осінні спогади» були представлені стрічки: «Відрядження» (Франція, 2008), яка є номінантом на премію Британської кіноакадемії (BAFTA) в категорії «Кращий короткометражний фільм». Це комедійна історія про молодого бізнесмена і його пригоди в діловій поїздці. Головну роль у фільмі виконав відомий французький актор Гійом Кане. Робота Кристоффера Борглема «Whateverest» (Норвегія, 2012) – документальний фільм про інтернет-мем Inspector Norse. Трилер «Тиха ріка» (Німеччина - Румунія, 2011), події якого розгортаються в Румунії у 1986 році. Цей фільм вже отримав більше 70 міжнародних нагород. У рамках зимово-осінньої програми українському глядачеві були представлені 4 авторських фільми: експериментальну стрічку «Кольоровий фільм» (США, 2008), бразильську короткометражку «Відчай Івана» (Бразилія, 2009), анімацію «Кістяне перо» (Канада, 2009) та документальний фільм про повсякденне життя підлітка з Індії «Амар» (2011).

Образотворче мистецтво

Наприкінці листопада в НВК №1 м. Немирова відбувся Тиждень образотворчого мистецтва. В рамках предметного Тижня образотворчого мистецтва проводились виставка малюнків «Золотокоса осінь». Відбулися уроки «Сприйняття мистецтва. Відтворення явищ природи, глибини простору в пейзажному жанрі» та «Витинанка. Виготовлення ажурної витинанки». Бібліотекар школи В. Зозуля провела бібліотечний урок для учнів 5-6 класів про знаменитих художників та їх картини. У шкільній бібліотеці протягом тижня працювала виставка книг, журналів про великих майстрів мистецтва.

Сауляк, В. Юрій Химич – людина із світовим іменем : [в Мурованокуриловецькому районному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки репродукцій картин відомого художника Ю. Химича під назвою « Портрет на фоні куполів», присвячену 85-й річниці від дня народження автора] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2013. – 5 груд. – С. 4.

19 грудня до шостої річниці регіонального центр сучасного мистецтва «Арт-Шик» відбулося відкриття виставки відомого київського живописця Андрія Цоя під назвою «7.6.2». Андрій Цой є членом Спілки художників України, з 2001 р. старший викладач кафедри живопису і композиції в Київській національній Академії образотворчого мистецтва і архітектури. У 2008 році він увійшов до рейтингу-каталогу «Сучасне мистецтво України періоду незалежності: 100 імен». Роботи художника знаходяться в музеях і галереях Йорданії, Іспанії, Франції, Литви, Чехії, України, Канади, США, а також у приватних колекціях.

Макаревич, Л. На честь відомої художниці : [в Козятинському музеї міста відкрито виставку робіт козятинської художниці С. Ігнатенко, присвячену 105-річчю від дня народження народної майстрині України світового значення Марії Приймаченко. На відкриття завітали рідні, друзі, місцеві митці, які причетні до творчості козятинської художниці. Вітання прозвучали від колег – художників: В. Герасимчук, В. Гринішина, Л. Панасюк, І. Іванова, керівника проекту ІІІ Тисячоліття «Козятин-он-лайн» Н. Баштової та ін.] / Л. Макаревич // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 26 груд. – С. 6.

Самодіяльна народна творчість

Художня самодіяльність

3 грудня, з метою розкриття краси й багатогранності фольклорної спадщини українського народу, зокрема, розмаїття колискових пісень, для учнів класів сольного співу Крижопільської школи естетичного виховання проведено урок-концерт «Кольорова колисанка». Урок підготувала викладач по класу сольного співу Ю. Шаповалова. Материнська колискова — це саме той оберіг, який захищає від усього лихого. Саме з маминої пісні, і з маминого слова починається людина, починається її виховання. Мама – це перша людина, яка може показати дитині красу оточуючого світу, навчити її гармонії, а колискові – перші уроки рідної мови для дитини. В ході тематичного заходу та у виступах учнів-вокалістів була показана сюжетність і різноманітність колисанок, барвистість думок і образів. Прозвучали традиційні колискові та колискові сучасних композиторів.

Металіна, Н. Немає пісні – той нема народу! : [у Ладижинському Будинку культури «Лада» відбувся святковий концерт «Бабусині посиденьки». Святкування відбулося на честь п’ятої річниці утворення аматорського народного колективу «Родичі». До репертуару колективу увійшли найкращі народні пісні. Міська рада відзначила народний колектив почесною грамотою та грошовою винагородою] / Н. Металіна // Ладижин. газ. – 2013. – 5 груд. – С. 10.

   

Мозгова, Т. Митці Козятинщини захищали честь району : [на базі Козятинського Будинку культури відбувся творчий звіт мистецьких колективів району «Україно, краю калиновий, праслов’янська мати поколінь». У заході взяли участь 10 вокальних колективів, чотири хореографічні та шестеро солістів – всього біля 200 аматорів районної сцени. Почесними гостями заходу були директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун та заступник начальника департаменту культури та туризму ОДА С. Горбулінський] / Т. Мозгова // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 5 груд. – С. 12.

6 грудня в Теплицькому районному Будинку культури відбувся творчий звіт Орлівської територіальної громади. Концерту передувала виставка робіт ужиткового мистецтва, розташована у фойє. Велику увагу привернули етнічні вишиванки і рушники, створені жительками села серветки, писані олією картини із зображенням мальовничих куточків рідного краю. Керівники райдержадміністрації: голова райдержадміністрації В. Малярчук, заступники голови райдержадміністрації А. Ніколайчук і О. Олійник та голова районної ради Л. Габінський відвідали виставкову залу та поспілкувалися з творчими представницями громади. Під час концертної програми були відзначені кращі представники територіальної громади.

  

Ліванська, Т. Душі народної скрижалі : [в Бугаївському сільському клубі Оратівського району відбулося святкування 45-річного ювілею народного аматорського фольклорно-етнографічного колективу «Первоцвіт». У фойє клубу була представлена виставка з історії колективу та вишиті роботи учасниці колективу Н. Поліщук. У заході взяли участь: голова Оратівської РДА Г. Кириленко, голова районної ради В. Токарчук, представники депутатського корпусу, місцевої влади, установ культури району та області] / Т. Ліванська // Обрії Оратівщини. – 2013. – 12 груд. – С. 4.

Мартинов, А. Вже 25 літ всіх дивує «Дивоцвіт»! : [про зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль «Дивоцвіт» Гніванської дитячої музичної школи, який відзначив 25-річний ювілей з часу створення. У репертуарі колективу пісні, танці, інструментальна музика, записані у фольклорних експедиціях в Подільському краї. З ювілеєм колектив привітали: директор музичної школи, керівник ансамблю Т. Гуцал, начальник управління культури і туризму ОДА М. Скрипник, директор обласного Центру народної творчості Т. Цвігун, перший заступник голови РДА В. Киришов, начальник районного відділу культури Л. Захарчук та ін. Святкування супроводжувалося виступами юних митців ансамблю «Дивоцвіт»] / А. Мартинов // Маяк. – 2013. – 13 груд. – С. 8.

Танцювали – ворожили… : [працівники Липовецького районного Будинку культури підготували театралізоване дійство з відтворенням давніх українських традицій – «Андріївські вечорниці». Учасники заходу – аматорські колективи «Перевесло», «Лебедонька», «Народні музики», «Поетичний театр», зразковий танцювальний колектив «Зернятко», вокалісти Ю. Іванченко, Р. Загородній, О. Чубатюк та ін. Свято було насичене народними піснями, іграми, забавами та жартами] // Липовец. вісті. – 2013. – 18 груд. – С. 3.

Сінкевич, Н. Хору «Ветеран» – 10 років : [про хор «Ветеран», який створено на базі Погребищенської міської ветеранської організації. Творчість самодіяльного колективу, який нині налічує 20 учасників високо оцінюється жителями Надросся. У репертуарі колективу українські народні, патріотичні, обрядові, жартівливі пісні, а також пісні на слова відомої фольклористки Н. Присяжнюк, солістки хору А. Боровик, поета В. Вітюка та ін. На заході учасники хору висловили вдячність міському голові А. Білику за підтримку і сприяння діяльності колективу] / Н. Сінкевич // Колос. – 2013. – 25 груд. – С. 4.

Голішевська, А. Хореографія як стиль життя : [про танцювальний колектив «Наддністрянські віночки» з Ямпільського району. Колектив під керівництвом О. О. Лукащук неодноразово брав участь в районних, обласних та всеукраїнських конкурсах та фестивалях: «Весняна парасолька», «Подільська весна», «Мамину сорочку пригорну до себе» та ін. У репертуарі колективу як українські народні танці, так і танці народів світу] / А. Голішевська // Ямпіл. вісті. – 2013. – 27 груд. – С. 2.

Декоративно-прикладне мистецтво

3 грудня у Шаргородському районному Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася доброчинна акція «Повір у себе», присвячена Міжнародному дню людей з обмеженими можливостями. Захід залучив понад 20 дітей з особливими потребами, які повірили у свої сили, можливості і не зупиняються на досягнутому. В залі БДЮТу відбулася виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, де представлені авторські роботи дітей з особливими потребами. У заході прийняли участь начальник відділу у справах сім’ї та молоді С. Марценюк та завідувач районної психолого-медико-педагогічної консультації відділу освіти А. Куцолапська, які привітали дітей зі святом та вручили їм пам’ятні подарунки та солодощі.

4-6 грудня в експоцентрі Вінницької торгово-промислової палати відкрилась шоста виставка-ярмарок авторських робіт людей з обмеженими можливостями «Руками створена краса». На урочисте відкриття заходу завітали голова обласної державної адміністрації І. Мовчан, голова обласної ради С. Татусяк та заступник Вінницького міського голови А. Рева. Оглянувши експонати виставки та придбавши кілька виробів на згадку, керівники області та міста звернулися з вітальним словом до організаторів та учасників ярмарку. І. Мовчан побажав авторам представлених на ярмарку виробів здоров’я, наснаги і віри у власне майбутнє. Також висловив подяку організатору виставки, голові ГО «Гармонія» Р. Панасюк за активну діяльність організації, що дає шанс людям з обмеженими можливостями максимально долучитися до повноцінного життя. Протягом трьох днів вінничани мали змогу відвідати захід та придбати авторські вироби.

Гуменюк, Л. Перлинки-бісеринки : [керівник гуртка бісероплетіння від ЦДТЮТ Л. Струцінська на базі селищної школи об’єднала під своїм крилом учнів, які прагнуть перейняти її досвід. Діти виплітають з бісеру прикраси, створюють композиції, вишивають ікони] / Л. Гуменюк // Літин. вісн. – 2013. – 5 груд. – С. 5.

Марченко, О. Радість щедро заклади в узори : [фахівці Козятинського МЦСССДМ провели майстер-клас «Вишивка хрестиком». Учасники відкрили для себе стародавній вид українського декоративного мистецтва. Організатори заходу розповіли присутнім історію української вишивки, продемонстрували прості схеми малюнків. Бажаючі обрали малюнок та колір, що їм сподобався та долучилися до вишивання] / О. Марченко // Козятин Залізнич. – 2013. – 6 груд. – С. 10.

8 грудня в РЦСМ «Арт-Шик» для дорослих та дітей від 12 років відбувся майстер-клас «Авторські новорічні іграшки своїми руками», з декорування новорічних кульок у техніках декупаж, мармурування, кракелюр та інших. Навчала створювати ексклюзивні прикраси для ялинки майстриня Ірина Краснова. На майстер-класі кожен мав можливість створити по-п’ять красивих і оригінальних авторських куль для ялинки.

Кушнір, Н. Виховують любов до прекрасного : [про гуртки «Умілі руки» (керівник Л. Луп’як) та «Флористика» (керівник Л. Гринько) с. Рівного Мурованокуриловецького району, що діють при районному Будинку дитячої та юнацької творчості. Багато цікавих занять проводяться у гуртках, які сприяють естетичному розвитку дітей. Керівники вчать їх створювати композиції, розвивають уміння і навички з художньої праці, виховують наполегливість у досягненні своєї мети, любові до прекрасного] / Л. Кушнір // Наше Придністров’я. – 2013. – 12 груд. – С. 5.

Місінкевич, Л. Майстер-клас із паперового плетіння : [на черговому засіданні клубу «Подільські оденьки» відбувся майстер-клас з паперового плетіння. Провела захід майстриня Л. Хоха. Плетіння з паперу, поряд з популярними квілінгом та орігамі, є технікою декоративно-прикладного мистецтва, в основі якої лежить переплетення паперових смужок або трубок між собою для отримання предмету необхідної форми. Цю техніку ще називають об’ємним плетінням] / Л. Масінкевич // Барчани. – 2013. – 13 груд. – С. 6.

14 грудня у Книгарні «Є» відбувся майстер-клас з різдвяного колажування, який провела художниця М. Наумчук. Бажаючі мали можливість навчитися створювати різноманітні святкові речі (листівки, іграшки, календарі та подарунки) з будь-яких підручних засобів.

19 грудня, на свято Миколая, у виставковій залі Вінницького обласного центру народної творчості відкрилася традиційна обласна виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Різдвяне диво». Народні майстри, як ніхто, відчувають світлу радість самобутніх свят народно-релігійного календаря і переносять її на свої роботи, ділячись з нами висотою свого духу та повертають наші помисли до споконвічних народних традицій. Обласна виставка народного мистецтва «Різдвяне диво», яка щорічно відкривається у світлиці ВОЦНТ напередодні Нового року та Різдва Христового, є для майстрів гарною нагодою зустрітися з однодумцями, потішитися здобутками, поділитися задумами на майбутнє, почути дружні поради та привітати один одного з наступаючими новорічно-рiздвяними святами. На виставці було представлено більше 100 робіт 39 майстрів Вінниччини. Серед експонатів – роботи з малярства, живопису, графіки, вишиті картини. На виставці також представлені горельєфне різьблення, випилювання по дереву, флористика, авторська лялька, квілінг. Під час відкриття виставки з вітальним словом виступила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, а святкову програму презентації прикрасив виступ молодшої групи фольклорного гурту «Мокоша» Вінницького училища культури ім. М. Д. Леонтовича.

  

20-25 грудня, з метою розвитку творчих здібностей і мистецького сприйняття світу та рукотворної краси, на базі відділу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Крижопільської школи естетичного виховання проведено ряд майстер-класів для учнів відділу на тему: «Новорічні ідеї». Підготували та провели їх викладачі відділу О. Зибіна, О. Барановська та Г. Підопригора. У ході майстер-класів діти виготовляли на основі конуса новорічні ялинки, діда Мороза та Снігуроньку, сніжинки з паперу та ниток.

21 грудня у Києві відбулася виставка-аукціон, кошти від якої підуть на створення відділення денного догляду за дітьми-інвалідами в м. Біла Церква. Вінничани з обмеженими можливостями презентували на виставці-аукціоні свої творчі роботи, що ілюструють роль мистецтва в подоланні труднощів, фізичних та розумових обмежень. Можливість займатися улюбленою справою дає змогу дітям-інвалідам поринути у творчість та на деякий час забути про свої фізичні вади та душевні переживання.

У Всеукраїнському аукціоні взяли участь вихованці 4 класу Стрижавського дитячого будинку-інтернату з колективною роботою «Вежа». М. Михайлець, що проживає у Вінницькому будинку-інтернаті геріатричного профілю, презентував роботу «Серце», а В. Баліцький, який мешкає у Вороновицькому психоневрологічному інтернаті – вишиту картину «Ангел». У виставці також взяли участь роботи вихованки Жмеринського психоневрологічного інтернату О. Петербургської – панно «Гвоздики» та підопічної молодіжного відділення Плисківського дитячого будинку-інтернату О. Мартинової – картина у техніці квілінгу «Жар-птиця».

У подальшому проведення таких виставок-аукціонів стане традицією. Придбання робіт людей з інвалідністю стимулює їх до творчості, а творчість для таких людей – це сенс життя і можливість реалізувати себе, відчути себе частиною суспільства.

22 грудня у РЦСМ «Арт-Шик» відбувся новорічно-різдвяний фестиваль творчості «HobbyFEST». Програма складалася з великої кількості майстер-класів по виготовленню подарунків власноруч, а також ярмарки рукотворів. «HobbyFEST – Новий Рік – Різдво» розпочався з семінару-тренінгу від сімейного психолога, психотерапевта Ю. Моргун на тему «Сімейні цінності та традиції: навіщо, як, що в результаті». Паралельно розпочалися майстер-класи у майстерні галькопластики для найменших діток від 3 до 5 років. Кондитери з майстерні «Глазур» навчали робити казкові пряникові будиночки, а «Лавка чудес» показувала як зваляти собі з натуральної вовни «Чобіток до Миколая». Також гості під керівництвом майстрів мали змогу створювати новорічні прикраси у різних техніках. Бажаючі мали можливість навчитись розписувати імбирні пряники, виготовляти новорічні прикраси, мотанку-янголятко та багато іншого. Відбулася зустріч з науковим співробітником Державного культурно-історичного заповідника «Буша» та майстринею народної іграшки Л. Радько на тему «Нитка як символ дороги. Дорога як символ Життя». На ярмарку можна було придбати різноманітні вироби у техніках розпису по батику та склу, букети з цукерок, прикраси з рослин, з дроту, м’які іграшки та ласощі для здоров’я.

  

Творчі звіти, конкурси, фестивалі, свята мистецтв

3 грудня до Міжнародного дня інвалідів на базі Тростянецького районного Будинку дитячої творчості проведено свято для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Перед учасниками заходу виступив начальник відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації А. Буга. Він передав вітання від голови районної державної адміністрації О. Кравченка, побажав усіляких гараздів та успіхів в усьому. Проведення заходу до Дня інвалідів забезпечили відділ у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації, Тростянецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районний Будинок дитячої творчості.

3 грудня до Міжнародного дня інвалідів в Томашпільському районному Будинку культури відбулося свято «Ти щасливий – ти живеш», для вихованців Гнатківського районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Голова РДА О. Корчовий та голова районної ради А. Олійник привітали присутніх зі святом, побажали міцного здоров’я, затишку, невичерпного оптимізму, наснаги, творчих здобутків, витримки і можливості втілити в реальності усі плани та задуми. Керівники району вручили дітям солодкі подарунки та м’які іграшки. Вихованці місцевого дитячого садочка та вихованці районного Будинку дитячої творчості підготували святкові виступи.

3 грудня в приміщенні Жмеринського районного Будинку творчості школярів та юнацтва відбувся захід під назвою «Твори добро на всій землі» для дітей з обмеженими фізичними можливостями. Працівники ЖРБТШЮ та Браїлівського Будинку культури підготували для дітей святковий концерт, ігри, конкурси, розваги. У заході взяли участь: директор Жмеринського РБТШЮ Г. Сизоненко, заступник директора Жмеринського РБТШЮ А. Ланова, директор Жмеринського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О. Слободенюк, фахівець з соціальної роботи Р. Осіпчук, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчого комітету Браїлівської селищної ради Н. Слободенюк.

4 грудня з нагоди ві

6 грудня в Теплицькому районному Будинку культури відбувся творчий звіт Орлівської територіальної громади. Концерту передувала виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва, розташована у фойє Будинку культури. Велику увагу привернули етнічні вишиванки, рушники, серветки, написані олією картини із зображенням мальовничих куточків рідного краю створені жителями села. Керівники райдержадміністрації: голова РДА В. Малярчук, заступники голови РДА А. Ніколайчук і О. Олійник та голова районної ради Л. Габінський відвідали виставкову залу та поспілкувалися з представницями громади. Під час святкового концерту найкращих аматорів нагороджено грамотами, квітами і цінними подарунками.

6 грудня у с. Високе Томашпільського району відбулася районна акції «Благословенна будь, земля моїх батьків!», яка співпала зі святкування 25-річчя з часу створення ПСП «Перемога» (керівник І. Спориш). У заході взяли участь: ініціатор районної акції, начальника відділу культури і туризму РДА О. Сікал, сільський голова М. Григоренко, депутати районної ради, директор місцевої школи. На святі вшановували трудівників полів та ферм. Після урочистої частини відбувся святковий концерт. Справжнім подарунком для всіх мешканців села став святковий феєрверк.

8 грудня у Вінницькому академічному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбувся фінал першого загальноміського конкурсу «Містер Вінниця – 2013», організованого департаментом культури Вінницької міськради та Центром концертних та фестивальних програм. За звання найкрасивішого і найрозумнішого вінничанина, а також за приз – золотий перстень, змагалися дванадцять юнаків. Конкурс відбувався у декілька турів: учасники танцювали, декламували вірші, виконували пісні, в тому числі і власні. Після підрахунку голосів та наради журі оголосило ім’я переможця, ним став претендент під № 12 Євген Тимощук. Також під час конкурсу було оголошено ім’я «Містер Інтернету» – М. Осадчий, «Містер глядацьких симпатій» – І. Гнатовський. Святкову атмосферу створювали музиканти групи «Авіатор».

Відповідно до Указу Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з проведення у 2013 році Всеукраїнського тижня права» та розпорядження Вінницької обласної державної адміністрації та з метою підвищення ролі правової освіти в подальшій розбудові України, як правової держави, виховання у громадян поваги до закону і прав людини у Вінницькому районі відбулися заходи:

У сільських будинках культури організовано бесіди «Що ти повинен знати про відповідальність» смт Стрижавка та «Твоє життя – твій вибір» с. Лука-Мелешківська.

У Міз. Хутірському СБК відбувся конкурс плакатів на правову тематику «Всі різні – всі рівні»;

У Бохоницькому сільському Будинку культури – вечір-зустріч «Проблеми насилля в сім’ї».

В клубі с. Ксаверівка відбулася зустріч з працівниками міліції на якій розглядалися питання правового виховання населення.

В районній бібліотеці відбулося засідання клубу «Правовий меридіан», на якому розглядалось питання на тему «Пільги для студентів».

На базі бібліотеки-філій ЦБС с. Вінницькі Хутори проведена лекція-презентація «Негативна дія мас-медіа та її наслідки», у бібліотеці-філії с. Мізяківські Хутори відбулася інформаційна година «Насильство в сім’ї: як захиститись?».

У бібліотеках-філіях централізованої бібліотечної системи проведено перегляди періодичних видань «Останні новини у світі закону» та створені інформаційні стенди на правову тематику «На порядку денному».

Вінницька районна бібліотека для дітей випустила тематичний довідник «Права дитини», презентацію якого було проведено в Стрижавській та Агрономічній бібліотеках-філіях ЦБС.

[у Корделівській ЗОШ Калинівського району відбулося свято української вишивки, яке підготували педагог-організатор Л. Рудик та керівник гуртка «Декоративна вишивка» районного Будинку дитячої творчості Л. Чешківська. Учні читали вірші, співали пісні, розповідали про різновиди української вишивки. Місцева майстриня Л. Васечко розповіла учням про орнаменти вишивок та продемонструвала виготовлені власноруч вироби – картини, рушники, сорочки, скатертини та килими] // Прапор Перемоги. – 2013. – 10 груд. – С. 2.

10 грудня, в рамках заходів до Міжнародного дня інвалідів, у кафе «Молодіжне» м. Липовець відбувся захід з визначення переможців у районному конкурсі на кращий прозовий і поетичний твір «Мої мрії» для дітей з особливими потребами. Захід організовано за підтримки районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У конкурсі взяли участь 20 дітей шкільного віку. В урочистій обстановці голова Липовецької райдержадміністрації А. Грищук, голова ветеранської організації М. Грушко та міський голова М. Майданюк відзначили переможців конкурсу, ними стали:

І місце у віковій категорії 6-10р. отримав учень Липовецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 І. Цимбалюк; І місце у віковій категорії 11-14р. – учениця Сиваковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Д. Дячук; ІІ місце у віковій категорії 6-10 р. – учениця Попівської ЗОШ І-ІІ ст. Д. Гаврилова; ІІ місце у віковій категорії 11-14р. – учень Староприлуцької спеціалізованої школи-інтернат В. Дорошенко, М. Олійник, с. Брицьке; ІІ місце у віковій категорії 15-18 р. – учень Староприлуцької ЗОШ І-ІІІ ст. О. Любченко; ІІІ місце у віковій категорії 6-10 р. – учениця Скитківської ЗОШ І-ІІ ст. І. Буренко; ІІІ місце у віковій категорії 10-14 р. – учні Турбівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Б. Рабцун, О. Тисевич. Оголошено подяки та нагороджено призами за участь всіх учасників конкурсу.

Притула, Л. Слава співця життя народного – безсмертна : [у Жорнищенській ЗОШ Іллінецького району відбувся літературний вечір присвячений 175-річчю від дня народження славного представника української культури, письменника, демократа, великого гуманіста Івана Семеновича Нечуй-Левицького. Мета заходу – виховання у підростаючого покоління патріотизму, любові до рідного слова] / Л. Притула // Трудова слава. – 2013. – 12 груд. – С. 5.

Символ українського народу – вишиванки : [у Козятинській ЗОШ відбулося літературно-мистецьке свято вишиванок. Діти, їх батьки та вчителі одяглися у вишиванки, вишиті власними руками. Школярі читали вірші, співали пісні про чарівний світ вишиванок] // Вісн. Козятинщини. – 2013. – 12 груд. – С.12.

13 грудня, на свято Андрія Первозванного, у залі Крижопільського районного Будинку культури відбулися Андріївські вечорниці. У святі взяли участь колективи художньої самодіяльності районного Будинку культури: народний аматорський театр естради «Факел», народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Лада», народні аматорські ансамблі народної пісні «Кряжани» та «Молодички», народний аматорський ансамбль танцю «Юність», а також учасники колективів художньої самодіяльності районного Будинку школяра. Свято було наповнене жартами, запальними танцями, кумедними гаданнями та парубочими змаганнями. За традицією свято завершилось кусанням калити.

Також свято Андрія Первозванного відбулося і в місцевому будівельному ліцеї, яке провели бібліограф-краєзнавець Л. Слободян та вихователь Н. Степаненко. До уваги присутніх був представлений перегляд літератури «Духовні скарби нашого народу».

13 грудня з метою відтворення обряду українських вечорниць у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 м. Бар відбулося захоплююче дійство – Андріївські вечорниці. Жарти, сміх, ліричні і гумористичні пісні, гадання… Захід підготували вчителі української мови та літератури І. Невольчук та Ж. Гадомська для учнів 9-х класів.

  

13 грудня працівники Жмеринського районного Будинку культури в музеї П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк провели майстер-клас по випіканню «миколайчиків», виготовленню янголів та ляльки-мотанки, які стануть оберегами для дітей та їх родин. Учасниками заходу стали члени дитячого клубу «Музиколюб», що працює при Браїлівському музеї. Діти отримали задоволення від заняття, адже їхні вироби будуть подаровані рідним. А витвори, які зроблені власними руками приносять вдвічі більше щастя, затишку та добра.

14 грудня Куманівецькій школі Хмільницького району виповнилося 150 років з часу заснування. З нагоди свята в сільському клубі відбулися урочистості на які завітали: заступник голови Хмільницької райдержадміністрації С. Маташ, заступник голови Хмільницької районної ради Ю. Дячок, заступник начальника відділу освіти райдержадміністрації О. Собчак, Куманівецький сільський голови А. Титула, жителі села, гості, вчителі-ветерани, випускники різних років. Розпочалось свято з історії школи, про яку розповіла вчителька Куманівецької школи Н. Кравчук-Овчарук. Зі стін школи вийшли такі відомі поети як Василь Колодій та Микола Луків. Представники влади нагородили грамотами райдержадміністрації та районної ради кращих педагогів та вручили директору школи сертифікат на отримання двох ноутбуків. Все це дійство супроводжувалось самодіяльними виступами учнівського та педагогічного колективів школи.

15 грудня – 7 січня в сквері Козицького у м. Вінниця відбувся Великий Різдвяний ярмарок, де працювали 40 торгових будиночків, дитячі атракціони, новорічна ялинка та Різдвяний вертеп. Бажаючі мали можливість придбати у подарунок сувеніри, вишивку, художні вироби зі шкіри та бісеру, лози, кераміки, льону, авторські роботи художників, ялинкові прикраси, іграшки ручної роботи та багато іншого. На вінницькому Різдвяному ярмарку відбулися виступи фольклорних колективів Вінницької області, театралізовані виступи, виконання колядок і щедрівок та спектакль під відкритим небом від акторів Вінницького обласного музично-драматичного театру ім. М.Садовського.

З 16 грудня у Вінницькій обласній філармонії розпочався цикл новорічних музичних ранків. До зустрічі Нового року філармонія підготувала нове інтерактивне естрадно-циркове шоу, сценарій якого створений за мотивами популярного дитячого мультсеріалу – «Маша і Ведмідь. Новорічний експрес». Діти мали можливість зустрітися з героями улюбленого мультфільму та артистами цирку, взяти участь у конкурсах, змаганнях та отримати призи та подарунки від Діда Мороза та Снігуроньки.

17-18 грудня працівниками Жмеринського районного Будинку культури для дітей міста та району організовано казкове дійство «Чудеса в решеті». Веселий настрій та розваги дітям дарували герої відомих казок. З новорічними святами усіх присутніх привітав голова Жмеринської райдержадміністрації Ю. Твердохліб.

19 грудня у актовій залі Вінницького міського Палацу дітей та юнацтва ім. Лялі Ратушної відбулись святкові заходи до дня Святого Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Голова обласної державної адміністрації І. Мовчан, міський голова м. Вінниці В. Гройсман та директор палацу С. Мусійчук оглянули постійнодіючі експозиції: галерею картин юних художників, виставки м’яких іграшок-саморобок, авторської ляльки та гончарних виробів. І. Мовчан привітав педагогів, дітей та їх батьків зі святом та вручив подарунки для колективів та об’єднань для дітей-інвалідів.

19 грудня на Майдані Незалежності у м. Вінниця відбулося відкриття Резиденції Діда Мороза. Відкриття розпочалося з нагородження учасників фестивалю дитячої творчості «Крок до мрії» та флешмобу «Парад дружби». В цьому році біля будинку головного персонажа новорічних свят з’явились також хатинка Баби Яги та покої Снігуроньки. Діти мали можливість поспілкуватись з казковими героями, прийняти участь в новорічних розвагах, веселитись та розважатись.

19 грудня в Мурованокуриловецькому районному Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося родинне свято «Святий Миколай до кожної дитини» для сімей, які виховують дітей з функціональними обмеженнями. На свято з привітаннями і подарунками завітали голова районної державної адміністрації В Максимчак, голова районної ради В. Гук. У заході взяли участь 24 дитини з функціональними обмеженнями, які проживають на території району. Вихованці районного Будинку дитячої та юнацької творчості підготували для присутніх концертну програму. Наприкінці заходу всі діти отримали подарунки.

19 грудня в Браїлівському Будинку творчості школярів та юнацтва відбулося святкування для дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування «Ой, хто, хто Миколая любить…». Привітати зі святом завітали: голова райдержадміністрації Ю. Твердохліб, голова районної ради С. Гринчук, начальник відділу освіти, депутат обласної Ради І. Цимбал, депутат районної ради, заступник Браїлівського селищного голови Н. Слободенюк. Гуртківці Жмеринського РБТШЮ підготували концертну програму та святкову виставу.

Юрченко, Т. «Хліб – усьому голова» : [у Чечельницький СЗШ № 2 відбулося шкільне свято «Хліб – усьому голова». Головною метою заходу стало вшанування праці людей багатьох професій, виховання почуття патріотизму, пізнання народних традицій, звичаїв та обрядів українського народу, шанобливого ставлення до хліба. Програма свята була насичена віршами та піснями про хліб. Учні підготували інсценівку казки «Колосок». Також відбулася виставка хлібних виробів, де кожен бажаючий мав можливість не тільки подивитися, але й скуштувати випічку] / Т. Юрченко // Чечельниц. вісн. – 2013. – 19 груд. – С. 5.

19 грудня у Вінницькому центральному міському парку культури й відпочинку ім. М. Горького відбулися урочистості з нагоди відкриття головної новорічної ялинки області. На святкове відкриття завітали заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова, голова обласної ради С. Татусяк та міський голова В. Гройсман. Вони привітали жителів міста та області з наступаючими святами та побажали злагоди та наснаги. В ході відкриття вінницької ялинки на сцені співали переможці популярних телевізійних шоу.

  

Семеренко, Л. Андріївські вечорниці у Криковецькій ЗОШ : [на свято Андрія, у Криковецькій ЗОШ Немирівського району відбулися святкові вечорниці. На Андріївських вечорницях діти мали можливість побачити і почути про різні обряди, провести ворожіння та кусання калити. Свято дало можливість пізнати багатогранність традицій, звичаїв та обрядів українського народу] / Л. Семеренко // Прибуз. новини. – 2013. – 19 груд. – С. 8.

19 грудня у міському сквері м. Липовець відбулося урочисте відкриття будинку Святого Миколая, який було створено в результаті перемоги в обласному конкурсі проектів та програм розвитку органів місцевого самоврядування проекту міської ради «Впорядкування міського скверу як елемент поліпшення якості життя в місті». Участь в урочистостях взяли голова райдержадміністрації А. Грищук та міський голова М. Майданюк, окрім привітань, вони подякували усім хто брав участь у реалізації проекту, зокрема благодійному фонду «Добротворящі», який виступив партнером проекту та взяв на себе зобов’язання провести співфінансування запланованих заходів.

19 грудня в Калинівському районному Будинку культури було організовано святкування Дня Святого Миколая для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування, які проживають і навчаються на території району. Зі святом дітей привітали заступник голови райдержадміністрації О. Лишик та заступник голови районної ради А. Нагребецький. З нагоди свята кожному маленькому учаснику свята було вручено новорічні подарунки. Яскравим продовженням заходу стала літературно-музична вистава «У лісі, лісі темному».

19 грудня Святий Миколай Чудотворець прийшов до дітей, які перебувають під опікою, дітей з прийомних сімей і дитячого будинку сімейного типу Хмільницького району. Розпочалося свято з привітання від голови Хмільницької райдержадміністрації О. Томашука, голови Хмільницької районної ради В. Чмелюк та начальника служби у справах дітей райдержадміністрації О. Костюк. Для дітей була підготовлена розважальна програма, де вони читали вірші, приймали участь у різноманітних конкурсах і змаганнях. На завершення всіх дітей було запрошено до святкового столу.

Бєлова, А. Школярі їздили на коцюбі «за щастям», кусали калиту і співали : [учні ЗОШ № 2 м. Козятин підготували театралізоване дійство «Андріївські вечорниці». Ведучі свята - дівчата в українському національному вбранні, розповіли присутнім про історію виникнення свята. Відбулися конкурси, ігри, забави, традиційні обряди кусання калити та ворожіння] / А. Бєлова // RIA Козятин. – 2013. – 19 груд. – С. 9.

19 грудня у приміщенні Липовецької райдержадміністрації, з нагоди Дня Святого Миколая, відбулася зустріч керівництва району з дітьми, які виховуються в прийомних сім’ях, з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які перебувають під опікою. Голова райдержадміністрації А. Грищук привітав дітей зі святом та вручив солодкі подарунки. Також у 18 дитячих садках району голова райдержадміністрації А. Грищук, перший заступник голови райдержадміністрації С. Кропивницький, заступники голови О. Павлюк та В. Чигрин спільно з Липовецьким міським головою М. Майданюком, Турбівським селищним головою О. Бондарем, Нападівським сільським головою М. Баранюком та іншими привітали зі святом всіх дітей, які в цей день були в дитячих садках та вручили солодкі подарунки.

19 грудня в Оратівському районному Будинку культури відбулося святкування Дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених, багатодітних сімей. У заході прийняла участь заступник голови райдержадміністрації Г. Колонюк. Відбувся святковий концерт за участю учасників художньої самодіяльності сіл району: Угарове, Балабанівки, Осичної, Лопатники, Кошланів, Чернявки, Чагова. Всі учасники свята отримали солодощі від Святого Миколая.

19 грудня в Тульчинському районному Будинку дітей та юнацтва для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з багатодітних родин відбулося свято з нагоди Дня Святого Миколая, організоване управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Гарний настрій всім присутнім подарували учасники тематичного концерту та сам Святий Миколай, який вручив дітям солодкі подарунки.

19 грудня працівники клубу села Лукашівка Ладижинської міськради організували і провели дитячий ранок «Подарунки від Миколая» для дітей Лукашівського дитсадка. Діти брали активну участь в іграх, конкурсах, розвагах та отримали подарунки від Святого Миколая.

19 грудня у Тростянецькій дитячій музичній школі відбулося святкування Дня Святого Миколая. На свято завітали заступник голови райдержадміністрації В. Боднар та селищний голова Л. Червоненька, які привітали дітей зі святом та вручили подарунки та солодощі. Діти мали можливість прийняти участь у різних конкурсах та змаганнях. Святковий концерт підготували вихованці Будинку дитячої творчості смт. Тростянець.

19 грудня до Дня Святого Миколая у Іллінецькому районному Будинку культури відбулося районне свято для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та дітей з особливими потребами. На свято завітали голова районної державної адміністрації В. Ящук, голова районної ради О. Дмитрик та Іллінецький міський голова С. Яременко, які побажали усім дітям міцного здоров’я і щастя та вручили їм солодкі подарунки.

20 грудня в Піщанському районному Будинку культури відбулася розважальна програма «У радісний веселий час Миколай прийшов до нас!», для дітей пільгових категорій, дітей-сиріт та дітей-інвалідів. Святкове дійство для дітей відбулося за сприяння відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, відділу культури та туризму райдержадміністрації. У концертній програмі виступили музичні колективи дитячої музичної школи, районного Будинку культури, районного Будинку школярів та юнацтва.

24 грудня в Тульчинському районному Будинку культури відбулось театралізоване Новорічне казкове дійство – музична вистава «Дванадцять місяців», підготовлена працівниками районного Будинку культури, за участю кращих колективів міста та району, всього біля 350 учасників. Захід проведений за підтримки Тульчинського міського голови В. Весняного. Усім учасникам дійства вручено солодкі подарунки. Свято завершилось традиційним запаленням міської ялинки.

25 грудня за підтримки голови Липовецької райдержадміністрації А. Грищука, відділом культури та туризму РДА, сектором у справах сім’ї, молоді та спорту, працівниками районного Будинку культури організовано та проведено свято новорічної ялинки для дітей пільгових категорій. На дітей чекали театралізоване свято з іграми, змаганнями, веселими хороводами, солодощами та іграшками. Також своїми захоплюючими виступами дітей порадували юні вокалісти районного Будинку культури.

26 грудня в Могилів-Подільському районному Будинку культури «Дружба» відбулось районне свято Новорічної ялинки, на яке завітав голова райдержадміністрації М. Вдовцов. Після привітань розпочалась справжня казкова феєрія: з хороводами, піснями, танцями, веселими іграми та естафетами. На завершення свята Дід Мороз та Снігуронька пригостили усіх учасників солодкими гостинцями.

26 грудня на центральній площі м. Погребище відбулося традиційне відкриття Новорічної ялинки. З наступаючими новорічними святами та відкриттям районної ялинки жителів та гостей району привітали голова райдержадміністрації Г. Притула та міський голова А. Білик. У рамках святкування для дітей проведено розважально-ігрову програму за участю Діда Мороза, Снігуроньки та казкових героїв. Також лунали новорічні щедрівки у виконанні фольклорного гурту «Надросяни» Погребищенського районного Будинку культури.

27 грудня у Вінницькому обласному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського, заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова та голова обласної ради С. Татусяк привітали з новорічними та різдвяними святами понад 1000 дітей з різних районів Вінницької області. На традиційну новорічну губернаторську ялинку приїхали обдаровані хлопчики і дівчатка – переможці різноманітних конкурсів та олімпіад, лідери шкільного самоврядування та діти пільгових категорій. Юних відвідувачів театру розважали Дід Мороз і Снігуронька. Діти отримали солодкі подарунки та переглянули виставу «Квітка з чарівної рукавички».

27 грудня у м. Іллінці відбулося урочисте запалення районної новорічної ялинки за участю керівників району та міста. Гостей районного центру привітав з новорічними та різдвяними святами Іллінецький міський голова С. Яременко. Працівники Іллінецького районного Будинку культури підготували концертну програму за участі: народних аматорських колективів «Відлуння», «Холостяки», учасників народного театру, солістів-виконавців О. Когута та В. Олійника. Прозвучали колядки та щедрівки у виконанні народного аматорського тріо «Горлиця», народного аматорського хорового колективу «Вінок Поділля» та ін. 

 27 грудня у Вінницькому районі проведено фестиваль-конкурс «Різдвяна зірка», організатором якого виступив відділ культури і туризму районної державної адміністрації. У фестивалі взяли участь 22 щедрівельних гурти клубних установ району та гурт Стрижавської музичної школи. Фестиваль проведено з метою відродження традицій та обрядів українського народу, глибокого їх вивчення та поширення, популяризації невичерпних джерел фольклору, підвищення художнього рівня аматорського мистецтва. На сцені районного Будинку культури щедрівельні гурти колядували, щедрували та розігрували спектаклі з козою та Меланкою. Оцінювало фестиваль-конкурс журі під керівництвом заступника директора ОЦНТ О.І. Назарець.

Серед дитячих колективів переможцями стали: перше місце отримав дитячий щедрівельний гурт Вороновицького СБК; друге місце – щедрівельні гурти закладів культури с. Комарів та Стрижавська ДМШ; третє місце щедрівельні гурти закладів культури сіл Переорки та Гуменне;

Серед дорослих переможцями стали: перше місце отримав щедрівельний гурт Вороновицького СБК; друге місце розділили щедрівельні гурти закладів культури сіл Стрижавки та Гавришівки; третє місце – щедрівельні гурти сіл Парпурівці та Бохоники Всі учасники та переможці конкурсу були нагороджені грамотами та солодощами.

  

28 грудня в Муровонокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбулося урочисте відкриття головної новорічної ялинки району. У святковому дійстві взяли участь голова районної державної адміністрації В. Максимчак заступники голови районної державної адміністрації, голова районної ради В. Гук, представники місцевих органів влади, трудові колективи підприємств, установ та організацій, представники районних засобів масової інформації. Свято розпочалося з вітального слова голови райдержадміністрації В. Максимчака, який побажав усім жителям району гарних новорічних і різдвяних свят, щастя та радості, щоб наступний 2014 рік увійшов у кожну оселю з миром, добром, благополуччям та примножував сили для плідної праці заради добробуту і життєвих успіхів. Працівники районного Будинку культури та дитячі творчі колективи району подарували всім присутнім чудовий новорічний настрій.

30 грудня на центральній площі селища Оратів відбулося урочисте запалення головної новорічної ялинки району. З привітаннями звернулися до жителів району голова РДА Г.В. Кириленко, голова районної ради В.П. Токарчук та селищний голова І.І. Барський. Після дзвінкого колядування юних артистів у народних костюмах, свято продовжили виступи талановитих дітей та колективів з смт Оратів, сіл Чагова, Осични, Сабарівки, які зарядили усіх присутніх святковим настроєм. Справжню інсценізацію різдвяного вертепу та щиру колядку подарували глядачам маленькі вихованці з місцевого Центру духовного розвитку.

30 грудня на Площі Миру у м. Гайсин відбулося урочисте відкриття головної ялинки міста. З вітальними словами та найщирішими побажаннями до всіх учасників свята звернулися голова Гайсинської райдержадміністрації С. Скіць та Гайсинський міський голова А. Гук. Вітаючи усіх присутніх з наступаючими Новорічними та Різдвяними святами, з відкриттям головної ялинки міста, керівники району та міста побажали усім здоров’я, добробуту, великих успіхів і здобутків в усіх справах, наснаги та натхнення, здійснення мрій та гарного настрою, довгих років життя у міцному родинному колі та серед вірних друзів. Аматори районної сцени додали святкового настрою присутнім творчими виступами. Справжнім подарунком для всіх мешканців міста став святковий феєрверк.

30 грудня в Жмеринському районному Будинку культури відбувся новорічний ранок для дітей соціально-незахищених категорій. З наступаючими святами присутніх привітали заступник голови Жмеринської районної державної адміністрації І. Віканов та заступник голови районної ради Н. Рожок. Для дітей відбулося театралізована інсценізація казки, а на завершення свята всі діти отримали солодкі подарунки від Діда Мороза.

У переддень новорічних свят голова обласної державної адміністрації І. Мовчан та голова обласної Ради С. Татусяк привітали колективи апаратів ОДА та обласної ради з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим. Звертаючись з вітальним словом до учасників зібрання, очільник регіону І. Мовчан зауважив, що Вінниччина достойно проводжає 2013 рік, адже має у підсумку чималі здобутки. У свою чергу, голова обласної ради С. Татусяк підкреслив, що напрацювання Вінницької громади, здійснені протягом 2013 року – фундамент для подальшого розвитку Подільського краю. Та висловив переконання, що ті ініціативи, які зародилися на Вінниччині, матимуть логічне продовження на території усієї України. Вітаючи колективи з новорічно-різдвяними святами, керівники області побажали усім присутнім здоров’я, спокою, добра, гарної перспективи та здійснення всіх задумів і сподівань.

  

 

Підготувала зав. сектором наукової інформації

з питань культури і мистецтва Н.Ф. Гончар

тел.: 35-11-04

e-mail: sektorkultury@library.vn.ua