Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Червень

Музейна діяльність

1 червня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулась третя Молодіжна бієнале традиційних українських ремесел. Під час церемонії відкриття відбулось нагородження учасників та переможців – дітей та молоді зрізних творчих студій та гуртків декоративно-ужиткового мистецтва Вінницької області. Молодіжна бієнале українських традиційних ремесел була заснована Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм в 2009 р. Мета заходу – стимулювання творчих імпульсів молоді, підтримка бажання працювати саме на теренах народного мистецтва та ознайомлення широкого кола глядачів з досягненнями вінницьких майстрів та юних митців. В цьогорічній експозиції представлені твори зкераміки, різьблення по дереву, плетіння з лози та соломи, а також витинанки, писанки, декоративний розпис, народне малярство, ткацтво, тощо. Загалом 268творів вісімдесяти семи учасників з Оратівського, Жмеринського, Тиврівського, Ілінецького, Немирівського та Хмільницького районів.

  

У Вінницькому обласному художньому музеї відбувся ХІV щорічний дитячий фестиваль-конкурсвізуального мистецтва «Арт-Олімп» – 2013, що традиційно проходить у рамках святкування Всесвітнього дня захисту дітей. У конкурсі прийняли участь вихованціарт-майстерень, гуртків, студій, художніх шкіл, шкіл мистецтв, загальноосвітніх шкіл м. Вінниці, школи більше десятьох районних центрів Вінницької області. Конкурс проводився для юних художників віком від 6 до 17 років у трьох вікових категоріях. Цьогоріч було обрано 25 переможців з Вінниці і 14 з районів Вінницької області, яких організатори нагородили дипломами «Кращий юнийхудожник року» та цінними подарунками. Присутніми були директори шкіл, вчителі,батьки, друзі, запрошенні гості та представники ЗМІ.

1 червня у Музеїісторії м. Козятина відбулася виставка робіт юних гуртківців Центру дитячої та юнацької творчості К. Швець та І. Гуменюк. Виставка Катерини Швець мала назву«Незвичайне у звичайному», яка продемонструвала 16 виробів з лози. Керівник гуртка«Сувенір» Центру дитячої та юнацької творчості С. Гуменюк розповіла про роботугуртка та представила оригінальні вироби свого сина І. Гуменюка.

8 червня в Тульчинському районному музеї відбулось відкриття філокартичної виставки-експозиції «Знамениті та видатні люди нашого світу та України в філателії та філокартії», місцевого колекціонера, лікаря за фахом В. Пащука, за участю голови Вінницької обласної організації Асоціації філателістів України О. Поляковського, співзасновника Вінницького міського товариства колекціонерів М. Кондратюка, представників райдержадміністрації, районних ЗМІ, громадськості м. Тульчина. Учасники заходу подякували В. Пащуку за багаторічну громадську роботу щодо популяризації філокартичної та філателістичної справи в районі та області, відзначили позитивний естетичний та патріотичний вплив подібних заходів на молодь та інші верстви населення.

12 червня відчинивсвої двері для вінничан мобільний музей Блаженного Іоанна Павла ІІ. Урочисто відкрили роботу музею заступник голови ОДА Л. Спірідонова, генеральний консул Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Свідерек та митрополит Вінницький і Барський Симеон. Музейну експозицію розмістили в 18-метровому автобусі. У музеї знаходяться особисті речі понтифіка та його маловідомі фотографії, представленінавіть фільми про особисте життя Папи Римського. Крім того, тут можна побачити часослов, яким користувався Іван Павло ІІ під час щоденної молитви, перо, взуття, лижі,нагрудний хрест, рясу і головний убір понтифіка, а також годинник з особистої резиденції Папи в Кастель Гандольфо. Мобільний музей Іоанна Павла ІІ є новим проектом Центру Іоанна Павла ІІ в Кракові. Його мета – популяризація думок інастанов Святішого Отця.

  

25 червня Могилів-Подільський районний музей етнографії та народного мистецтва ім. М. Руденко відсвяткував свій 10-ти річний ювілей. У святкуванні взяв участь голова РДА М. Вдовцов. Основний фонд музею складає творча спадщина відомої фольклористки і майстрині витинанки, заслуженого працівника культури України М.А. Руденко з с. Слобода-Яришівська. Близько сотні витинанок, альбоми з фотографіями, книги з особистої бібліотеки, численні листи, рукописи фольклорних записів, деякі особисті речі передав син Марії Авксентіївни В. П. Руденко.Директором музею було призначено відому майстриню народної творчості, журналістку, послідовницю М. Руденко – Марію Гоцуляк.

У червні у Вінницькомуобласному краєзнавчому музеї, у рамках проекту «Ніч музеїв», продовжила роботу виставка «Середньовічний замок». До експозиції увійшли середньовічні обладунки, зброя, побутові речі. Їх виготовив вінницький майстер Владислав Шапронь, щоб сучасникимогли поринути у стародавню атмосферу та ще й мали можливість приміряти на себе обладунки і шоломи. Крім того, представлені побутові речі торговців іремісників, їх костюми. Найдавніший з представлених на виставці – комплектлицаря-тамплієра ХІІІ ст. Переважна більшість обладунків створена за зразкамиXV ст. Виставка триватиме до 15 серпня

Театрально-концертна діяльність

4 червня у Вінницькому обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М. Садовського відбулося урочисте нагородження учасників ХХІ обласного фестивалю творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір усебе». Учасників фестивалю привітали заступник голови ОДА Л. Спірідонова таперший заступник голови обласної Ради І. Кревський. Переможцям фестивалю почесні гості вручили дипломи та подарунки. Цьогоріч у обласному Фестивалі взяли участь 135 осіб до 35 років, в яких попри життєві негаразди живе наснага творити. ХХІ обласний фестиваль творчості і талантів дітей та молоді зособливими потребами «Повір у себе» розпочався 23 травня з відкриття уобласному краєзнавчому музеї виставки робіт усіх його учасників. Відвідувачівиставки мали можливість ознайомитися з понад 500 роботами учасників. Серед них – твори образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, вироби з паперу, дизайнерські композиції з використанням природного матеріалу, м’які та в’язані іграшки, одяг, листівки, сумки, прикраси, вироби з дерева, архітектурні композиції, фото, а також літературні твори. Усі глядачі, які познайомилися зроботами, що були представлені на виставці в музеї, мали можливість віддатисвій голос за учасника, роботи якого сподобались. У голосуванні взяли участь1044 глядачів виставки. Після нагородження всі учасники заходу переглянули святкову виставу, яку підготували актори Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського.

13 червня уконцертній залі «Плеяда» відбувся інтегрований концерт незрячих виконавців, провідних українських артистів та оркестру Національного театру ім. М.Заньковецької (м. Львів). Концерт, як і весь проект, в рамках якого він відбувався, має назву «Відчинилося життя». Серед незрячих виконавців була й талановита співачка з Вінниці – Наталія Слюсарчук. Також співали артисти, які не бачать з інших міст України. Участь у концерті взяли фронтмен гурту «Тартак» О. Положинський і скрипаль-віртуоз, фіналіст телевізійного шоу «Україна маєталант» О. Божик. Учасників проекту привітала заступник голови ОДА Л.Спірідонова. За п’ять років у рамках проекту відбулося 40 інтегрованихконцертів в Україні, Польщі, Білорусі, Молдові, Угорщині, Швеції.

16 червня нацентральній площі м. Козятин в рамках святкування Дня молоді відбулося свято – «Байки Крилова…ожили!». Організував веселу забаву молодіжний театр «Погляд» приміському Будинку культури за сприянням міського відділу культури та туризму іміської ради. На імпровізованій сцені юні актори розповідали байки, грали,створюючи одночасно мізансцени байок. По закінченню міні-вистави проводили різноманітні конкурси, забави та змагання.

Музичне життя Вінниччини

Рябоконь, О. Невисихає криниця Гната і Явдохи : [у с. Зятківці відбулося щорічне обласне святоукраїнської народної пісні, приурочене збирачу неповторних народних скарбівГнату Танцюрі. Близько сорока художніх колективів з усіх куточків Вінниччини представляли своє вокальне та художнє мистецтво. На святі були присутнізаступник голови ОДА Л. Спірідонова, начальник управління культури та туризму ОДА М. Скрипник, директор обласного центру народної творчості Т. Цвігун, голова Гайсинської РДА С. Скиць та ін. Переможцем свята визнано фольклорний аматорський зразковий дитячий колектив «Зозулята» з м. Гайсина, їм вручено грамоти та перехідний приз ім. Г. Т. Танцюри. Також делегація з Вінницівідвідала музей Г. Т. Танцюри у м. Гайсин, поклала квіти до пам’ятного знака Явдосі Зуїсі в с. Кушинці ] / О. Рябоконь // Трибуна праці. – 2013. – 11 черв.– С. 1.

27 червня у м.Калинівка відбувся обласний конкурс сучасної популярної музики «Музика літа». Участь у конкурсі прийняли аматорські вокально-інструментальні ансамблі, рок-гурти, солісти-інструменталісти району та музиканти з міст Хмільник Тульчин, Могилів-Подільський, Вінниця. За підсумками конкурсу І місце зайняли молоді виконавці з міста Хмільник. Переможці та учасники конкурсу отримали дипломи таподарунки.

30 червня нацентральній площі м. Ямполя відбувся перший рок-фестиваль «Північ рок», присвячений третій річниці створення молодіжної організації «Молодь Ямпільщини» та до Дня молоді. На фестивалі виступив гурт «Delirium Insanes» (Ямпіль), хедлайнером свята став найкращий рок-гурт України «Моноліт».

Кіномистецтво

Тращук, В. У Липовці знімають кіно : [конкурс аматорського відео пройшов у Липовецькому кінотеатрі ім. Кірова. Після перегляду відеокліпів, які здобули першість у номінації «Липовець – моє місто», міський голова М. Майданюк нагородив грамотою та призом переможця номінації О. Щедрика за відеофільм «День ВДВ». Переможцями у 2 номінації – «Комедійний епізод» стали Р. Баліцький (відеофільм «Обратный отсчет»), О. Щедрик («Вінниця-Липовець), команда КВК «Баскет» («Володарі світлового міста»). Нагороду за перемогу у третій номінації «Музичний відеокліп» отримав О. Шерр за кліп «По ту сторону золотой реки»] /В.Тращук // Липовец. вісті. – 2013. – 7 черв. – С.3.

Образотворче мистецтво

4 червня в Іллінецькій районній дитячій бібліотеці відкрилась виставка графічнихробіт «Магія простого олівця», учениці 8-го класу Іллінецької ЗОШ №1 Тетяни Херовимчук. Юна художниця активна учасниця студії образотворчого мистецтва районного центру дитячої та юнацької творчості. Неодноразово приймала участь вобласних та районних конкурсах, де посідала призові місця.

  

11 червня у виставкових залах Вінницького художнього музею відбулось відкриття виставки «Корифеї українськогомистецтва» з фондів Дирекції художніх виставок України, діяльність якої поєднує створення державного художнього фонду і активну популяризацію в Україні та заїї межами кращих надбань вітчизняного мистецтва. На виставці були представленіполотна видатних українських митців ХХ століття: М. Глущенка, С. Шишка, О.Шовкуненка, М. Дерегуса, Г. Мєліхова, С. Подерев’янського, В. Пузиркова, З.Шолтеса, А. Кашшая, В. Чегодара, В. Одайника, Ф. Захарова, В. Непийва, А.Пламеницького, Т. Хитрової, К. Ломикіна, Є. Валобуєва, О. Артамонова, В. Сидорука,В. Цвєткової, О. Лопухова, М. Романишина, Є. Контратовича та В. Полтавця. Ці художники ще за життя стали відомими не лише в Україні, а й за її межами. Кожен пейзаж чи натюрморт, який представлений на виставці, яскраво показує характер і манеру письма живописця, його високу художню майстерність. Дана виставкавіддзеркалює все розмаїття жанрів і стилів українського мистецтва ХХ століття.

  

14-18 червня в с. Круподеринці Погребищенського району відбувся обласний пленер народного малярства «Живі традиції Поділля». Урочисте відкриття пленеру відбулось на території музею графа М. П. Ігнатієва. Захід відкрила начальник відділу культури і туризму Погребищенської РДА Г.Кравчук. В роботі пленеру взяли участь відомі майстри Вінницької області.Учасники пленеру вшанували пам’ять відомої фольклористки Н. А. Присяжнюк і поклали квіти до її могили. Відвідали історичну пам’ятку архітектури церкву Різдва Пресвятої Богородиці. Всі присутні ознайомились з виставкою робіт, привезену учасниками пленеру. Самодіяльні митці Павлівського сільського Будинкукультури привітали народних майстрів Вінниччини концертною програмою.

18 червня в с.Круподеринці Погребищенського району відбулося закриття обласного пленеру народного малярства «Живі традиції Поділля» за участю художників з області, які відобразили на своїх полотнах краєвиди та історію села. У заході взяли участь начальник управління культури та туризму ОДА М. Скрипник, директор ОЦНТ Т.Цвігун та голова райдержадміністрації В. Осадчук. Присутні оглянули виставку картин учасників пленеру та музей графа Ігнатьєва. Під час урочистостей М.Скрипник і Т. Цвігун нагородили дипломами і сувенірами учасників пленеру та начальника відділу культури та туризму Погребищенської РДА Г. Кравчук – подякою за організацію заходу. В. Осадчук, від імені райдержадміністрації і районноїради нагородив учасників пленеру грамотами і стипендіями. На завершення свята відбулась концертна програма за участю народних колективів, солістів та гумористів району.

  

Самодіяльна народна творчість

Фестиваль дитячо-юнацької творчості «Хмільницька веселка» : [у м. Хмільник відбувся І Регіональний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості «Хмільницька веселка». Свою творчість презентували юні митці з міст Калинівка, Літин, Хмільник та сіл Хмільницького району. Фестиваль проходив у трьох номінаціях: естрадний спів, хореографія, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво. Номінантів та усіх учасників привітали перший заступник міського голови, секретар міської ради П. Дреженков та директор Хмільницької школи мистецтв В. Автодійчук. Підсумком заходу став Гала-концерт та церемонія нагородження переможців. У рамках конкурсу відбулися екскурсія по місту та до дельфінарію] // Я та містоХмільник. – 2013. – 6 черв. – С. 8.

18 червня у Крижопільському районному Будинку культури відбувся щорічний традиційний конкурс молодих виконавців сучасної пісні «Золота криниця» на здобуття премії самодіяльного композитора, музиканта, керівника багатьох творчих колективів Д. Казанського. У конкурсі прийняли участь 33 учасники віком від 7 до 20 років. Премію Дмитра Казанського та Диплом лауреата конкурсу «Зоряна криниця – 2013» отримала юнаспівачка з с. Вільшанка – В. Кричун. Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, голова журі О. Кройтор привітала усіх учасників конкурсуі вручила їм грамоти, а переможці отримали цінні подарунки та квіти.

28 червня в с. Пологи Теплицького району відбувся перший районний фестиваль народної творчості «Пологівські обереги». На площі біля сільського Будинку культури розмістилась виставка майстрів народного мистецтва Тепличчини. Розмаїття випічок, рушників, хусток, вишитих картин, сорочок, скатертин, серветок, прикрас та картин з бісеру, природного матеріалу, випалювання та розпису привертало увагу гостей та учасників дійства. З вітальними словами до присутніх звернулись провідний методист обласного центру народної творчості Ж. Дмитренко, перший заступник голови районної державної адміністрації А. Ніколайчук, начальник відділу культури і туризму В. Прокопенко, голова територіальної громади Т. Курко. Відбувся святковий концерт за участі аматорів художньої самодіяльності: народного аматорського ансамблю «Любисток» районного Будинку культури, зразкового аматорського колективу «Фантазія» районного Будинку культури, фольклорного колективу «Горлиця» Орлівського сільського клубу, вокального колективу Великомочульського сільського Будинку культури, фольклорного колективу «Надія» Побірського сільського клубу та ін. Господарі свята – фольклорний колектив«Слупичка» Пологівського сільського Будинку культури розважав гостей та пригощавукраїнськими стравами.

Художня самодіяльність

Сауляк, В. Неповторнийсвіт дитинства : [у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбувсяфестиваль серед обдарованих і талановитих дітей «Ранкова зірка». З вітальнимисловами звернулися до присутніх голова РДА В. Максимчак та голова районної радиВ. Гук. У святі взяли участь понад 500 вихованців дитячих садків та навчальнихзакладів району. Свою творчість діти презентували в номінаціях вокалу тахореографії. Переможці фестивалю «Ранкова зірка» і всі його учасники отримали уподарунок солодощі та сувеніри] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2013. – 6черв. – С. 5.

29 червня, на площіТеатральній у м. Вінниці, відбувся концерт у рамках проекту «Мистецьківихідні». Маленькі вінничани співали та танцювали для мешканців та гостей міста. Також для дітей проходили різноманітніконкурси та вікторини у яких малеча могла проявити свою кмітливість тапродемонструвати знання героїв радянських мультфільмів.

  

   30 червня в Жмеринському районномуБудинку культури відбувся ІV звітний концертклубу «Жасмин», що зібрав шанувальників мистецтва східного танцю. Гостями святабули керівник школи східного танцю «Болеро», чемпіонка світу з східних танцівТ. Чистякові; керівник школи «Валькірія», чемпіонка України з східних танців М.Ничипорук та ін. Близько двох десятків хореографічних композицій представилиюні танцівниці. Усі учасники концерту були нагороджені грамотами та пам’ятнимисувенірами.

Декоративно-прикладнемистецтво

8 червня у кіноконцертнійзалі «Райдуга» відбувся проект «Галявина творчості», що став одним з тринадцятипереможців конкурсу програм громадських організацій, яким надається фінансовапідтримка з обласного бюджету. Проект спрямований на розвиток творчихздібностей особистості та залучення різних верств населення міста до участі утворчих майстер-класах. У рамках культурно-суспільного проекту «Галявинатворчості» проходили майстер-класи з петриківського розпису, боді-арту,об’ємних аплікацій, виготовлення мильних бульбашок у домашніх умовах,підготовка рамок для фотографій тощо. Маленьким учасникам було запропонованонизку цікавих конкурсів: «Гоп у річку», «Карлики і велетні», «Уважні сусіди».Переможцям вручили запрошення до ігрового кафе «Мегамошка». З нагоди святкуванняВсесвітнього дня бабусі, координатори проекту встановили стенд, на якому коженбажаючий мав можливість написати листівку або побажання своїй бабусі, а такожстворити власними руками подарунок.

  

  26 червня, вперше у Вінницькому районі,за ініціативи районної бібліотеки, було проведено майстер-клас з графіті дляпочатківців. Графіті як молодіжна субкультуранабуває все більшої популярності серед молоді. Насамперед, цей видмистецтва необхідно опанувати на папері розмальовуючи його фарбами, кольоровимифломастерами. По закінченню майстер-класу були продемонстровані кращі роботи. Середних: Б. Шринчук, В. Олійник (смт Стрижавка), О. Козак (с.Стадниця), А Янчук(с.Малі Крушлинці), А. Малярський (смт Вороновиця). Побажанням учасниківмайстер-класу стало прохання у наступному році провести районний фестиваль«Молодь малює графіті».

Творчі звіти, конкурси,фестивалі, свята мистецтв

1 червня в с.Серебрія Могилів-Подільського району відбулось свято «Витинанки дитячогосміху», приурочене Міжнародному дню захисту дітей. Дітей району різних віковихкатегорій: переможців олімпіад та конкурсів, діток з багатодітних родин, прийомнихсімей, інвалідів запросили на свято, де вони мали можливість подивитисясвятковий концерт та прийняти участь в різних конкурсах, змаганнях. Завітали насвято народний депутат України О. М. Калетник, голова РДА М. Л. Вдовцов, головарайонної ради О. П. Антонюк та його заступник І. П. Чічірко, представники ЗМІ. Керівникирайону звернулись до присутніх з вітальними словами та відзначили найкращих дітейграмотами і цінними подарунками. О. Калетник привітала дітей та їх батьків зісвятом, вручила DVD програвачі танцювальним колективам загальноосвітніхзакладів смт Вендичани та с. Серебринець. Після офіційної частини відбувсясвятковий концерт, який підготували діти-аматори народного мистецтва району.

1 червня в Тульчинському обласному спеціалізованому будинкудитини відбувся святковий концерт присвячений Дню захисту дітей, активнимиучасниками якого стали вихованці старших груп. Діти підготували святковупрограму, в якій прозвучали вірші, пісні, присвячені приходу літа. На святоприйшли заступник голови районної державної адміністрації М. І. Колібабчук,начальник служби у справах дітей В. П. Мельник, директор районного центру длясім’ї, дітей та молоді О. О. Остропольська та ін., які вручили дітям подарунки.

1 червня в м.Тульчині відбулись районні заходи з нагоди Міжнародного дня захисту дітей заучастю заступника голови райдержадміністрації М. Колібабчук, начальникауправління соціального захисту населення райдержадміністрації М. Богача,начальника відділу освіти райдержадміністрації М. Митрицана, директорарайонного Будинку дітей та юнацтва Л. Мельник, представників окремихструктурних підрозділів райдержадміністрації, районного Будинку дітей та юнацтва,навчально-виховних закладів міста, місцевих ЗМІ, громадськості. М. Колібабчук зМ. Митрицаном вручили окремим учням Почесні грамоти Департаменту освіти і наукиоблдержадміністрації за призові місця у різноманітних обласних конкурсах тазмаганнях. В концертній програмі «Ми – діти української землі!» взяли участьзразкові вокальні та хореографічні ансамблі: «Домісолька», «Елегія», «Імперіятанцю», «J-dans», окремі солісти, спортсмени, представникиспортивно-туристичного клубу «Сталкер» та ін. Відбулась виставка дитячоїтворчості вихованців Тульчинської районної станції юних натуралістів.

1-2 червня у школах Іллінецькогорайону відбулись випускні вечори. Привітати дітей з важливою подією у їхньомужитті завітали представники районної державної адміністрації та районної ради,сільські, селищний, міський голови. Почесним гостем випускного вечора ставголова РДА В. Ящук. Він привітав випускників із закінченням навчання йотриманням атестата про загальну середню освіту та побажав успішно скластизовнішнє незалежне оцінювання, вступити до омріяних навчальних закладів та,найголовніше, обрати правильний шлях у житті. Медалістам головарайдержадміністрації вручив почесні грамоти райдержадміністрації та районноїради і пам’ятні подарунки.

 

   1 червня в Козятинському загальноосвітньомунавчально-виховному комплексі І-ІІІ ст. «Школа-інтернат-гімназія ім. В. М.Підгорбунського» пройшло свято літа, дитинства і посмішок, до Міжнародного днязахисту дітей. Привітати дітей завітали головний спеціаліст відділу у справахсім’ї та молоді РДА О. Шклярська, головний спеціаліст сектору з питань опіки,піклування та усиновлення РДА Т. Маслюк та директор центру соціальних служб длясім’ї, дітей та молоді І. Гасюк. На святі відбулись цікаві конкурси та бесідана тему: «Чи знаєш ти свої права?». Згодом, на цю ж тему, було запропонованонамалювати малюнки на асфальті, а також зобразити своє бачення майбутньоголітнього відпочинку. Усі учасники проявили неймовірні творчі здібності табезмежний політ фантазії. На згадку про цей день діти отримали пам’ятні подарунки.

В рамках відзначенняМіжнародного дня захисту дітей в Калинівському районі проведено ряд заходів,серед яких різноманітні ігри, конкурси малюнків та інше. Калинівською районноюбібліотекою для дітей було організовано конкурсно-розважальну програму«Бібліотека на дворі», де кожен з учасників отримав солодощі та подарунки.

1 червня в смтТиврів, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, відбулось традиційне святодитинства, в якому взяли участь близько 500 дітей з усіх територіальних громадрайону. Колона учасників свята пройшла центральною вулицею райцентру іздійснила покладання квітів до Меморіалу Слави. В залі районного Будинкукультури пройшов святковий концерт, конкурси, ігри, розваги для дітей. У фойє відбуласьвиставка кращих виробів дитячої творчості навчальних закладів району, такожвідбулись майстер-класи з різних видів мистецтва. Усім учасниками свята буловручено солодощі та подарунки від райдержадміністрації, районної ради,спонсорів.

1 червня жителі м.Немирова та гості міста в парку санаторію «Авангард» відсвяткували Міжнароднийдень захисту дітей, організований відділами райдержадміністрації та районним Будинкомшколяра. На танцювальному майданчику відбувся святковий концерт за участю дитячиххудожніх колективів району. Відбулась виставка художніх робіт маленьких митців,у тому числі і дітей з обмеженими можливостями. Переможці обласних таВсеукраїнських олімпіад у різних номінаціях отримали Почесні грамоти. Усіучасники свята отримали призи та солодощі.

1 червня Томашпільськийрайонний Будинок культури відзначив Міжнародний день захисту дітей. Привітатинайменших жителів району і вручити подарунки прийшли голова районної державноїадміністрації О. Корчовий та заступник голови районної ради Л. Нароган. Урамках свята відбувся концерт «Ми діти твої, Україно», на якому діти районупродемонстрували свої таланти.

1 червня у м. Бар знагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей відбулись святкові заходи. Зісловами вітання до дітей звернулися голова БарськоїРДА Г. Лук, голова районної ради М. Радіонов, депутат Верховної ради України В.Жеребнюк, голова районної громадської організації «Барське земляцтво» В.Рябоконь та начальник відділу освіти РДА А. Сторожук. Під час урочистостей керівники району нагородили призерів Всеукраїнськихобласних олімпіад та конкурсів грошовими преміями та грамотами Департаментуосвіти та науки облдержадміністрації, Почесними грамотами райдержадміністраціїта районної ради. У ході свята діти брали участь у конкурсі малюнку наасфальті, спортивно-розважальних заходах «Найсильніші, найспритніші», щовідбулися на міському стадіоні. Відбулась виставка творчих робіт юнихмайстрів-гуртківців центру позашкільної роботи, шкіл міста та реабілітаційногоцентру «Еверест», роботи яких об’єднані спільною назвою «Ми – твоє майбутнє,Україно!».

  

   1 червня на міському стадіоні «Колос»жителі м. Погребище відсвяткували 865-ту річницю з дня заснування. Народнийдепутат України Г. Калетник, Калинівський міський голова А. Шамалюк, головаПогребищенської райдержадміністрації В. Осадчук, голова районної ради ВОлексієнко та міський голова А. Білик привітали погребищан зі святом. Навідкритій сцені артисти Погребищенських ЗОШ № 1 та № 2, дитячої музичної школи,районного будинку художньо-технічної творчості дітей, міських дошкільнихустанов №1, №2, танцювальні колективи району привітали концертом гостей свята.Бажаючі мали можливість відвідати персональні виставки місцевих майстрівнародної творчості. Для найменших мешканців м. Погребища було організовано розважальні майданчики.

 

   3 червня у Збаразькому сільському клубіКозятинського району відбувся захід, приурочений Міжнародному дню захисту дітей.На свято були запрошені місцеві діти та гості села. Фахівець з соціальноїроботи Козятинського районного центру соціальних служб для сім’ї та молоді А. А.Здоренко провела цікаву бесіду про права дітей в Україні. Після бесіди  відбулась розважальна програма.

Зірочки Ямпільщинидемонструють свої таланти : [у Ямпільському районному Будинку культуридванадцятий раз поспіль відбувся районний фестиваль дитячої творчості «ЗірочкиЯмпільщини». Юні вокалісти, танцюристи, читці та музиканти продемонструвалисвої таланти та здібності. Свято відбулося за ініціативи та сприяння відділуосвіти Ямпільської РДА. Усі учасники фестивалю отримали солодощі, а переможціцінні подарунки] // Ямпіл. вісті. – 2013. – 7 черв. – С. 4.

7 червня вМурованокуриловецькому районному Будинку культури «Жовтень» відбувся районнийконкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів «Клубнийпрацівник – 2013». Конкурс проводився з метою підвищення професійноїмайстерності працівників сільських клубних закладів, подальшого вдосконалення йрозвитку форм і методів культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності.Учасників конкурсу привітала начальник відділу культури і туризму РДА В. М.Веклюк. За рішенням журі, переможцем районного конкурсу професійноїмайстерності серед працівників сільських клубних закладівМурованокуриловецького району визнано директора Будинку культури с. Немерче –І. В. Ластавляка, II місце отримав художній керівник Снітківського СБК І. В. Бєлоліковта III місце отримав директор Дружбівського СБК М. К. Куцулим. Переможці таучасники конкурсу були нагородженні дипломами та грамотами.

Осаволюк, С. Фестивальдля маленьких набирає великих обертів : [на сцені Калинівського районногоБудинку культури відбувся районний фестиваль дитячої творчості «Веселідзвіночки». Цьогоріч окрім юних вокалістів на сцену вийшли молодші вікові групитанцювальних колективів «Квіточка» та «Лілея», ансамбль «Капітошки» та ін. Звітальним словом до всіх присутніх звернулися заступник голови районної ради А.Нагребецький, заступники голови РДА О. Лишик та М. Господарець, заступникміського голови О. Щьов. Усі учасники фестивалю отримали солодощі та цікаві ігри]/ С. Осаволюк // Прапор Перемоги. – 2013. – 7 черв. – С. 3.

12 червня біля приміщенняТульчинського районного Будинку дітей та юнацтва відбувся конкурс малюнку наасфальті «Світ очима дітей», організований районним центром соціальних службдля сім’ї, дітей та молоді. У конкурсі взяли участь учні загальноосвітніх шкілміста. Під час проведення конкурсу відбувся концерт за участі вокальних,танцювальних колективів та солістів районного Будинку дітей та юнацтва.Учасників дійства привітала директор районного центру соціальних служб длясім’ї, дітей та молоді – О. О. Остропольська. Переможці та учасники конкурсумалюнку на асфальті отримали солодощі та подарунки.

Ми – діти твоїУкраїно! : [під такою назвою у Чечельницькому районному Будинку культуривідбувся районний фестиваль, присвячений Міжнародному дню захисту дітей, заініціативи відділів: у справах сім’ї, молоді та спорту, освіти, культури татуризму, районного Будинку дитячої творчості. Після привітань відбуласьцеремонія нагородження грамотами та подарунками дітей за творчі здібності таактивну участь в районних, обласних, Всеукраїнських конкурсах та фестивалях.Завершилось свято концертною програмою за участі дитячих колективів] //Чечельницький вісник. – 2013. – 13 черв. – С. 4.

13 червня Володіївецькатериторіальна громада Барського району відзначила 520 років від дня заснування.На свято були запрошені заступник голови Барської РДА А. В. Франчук та головарайонної ради М. В. Радіонов. Під час святкового дійства керівник СТОВ «Нива»О. В. Ілюшко був нагороджений орденом «За заслуги перед Вітчизною», також йомубуло вручено сертифікат «Працівник року». На завершення свята відбувся концертпідготовлений самодіяльними колективами району.

Бондаренко, Ю. Казкове свято для козятинських малюків : [у м.Козятині стартував проект «Ура, канікули», з ініціативи міської ради та відділукультури. Свято відбулось біля Козятинського Будинку культури, ведучимивиступили вихованці театрального гуртка «Погляд». У розважальній програмі бралиучасть усі бажаючі діти, для них відбулись різноманітні ігри, конкурси, танці.Найактивніші учасники свята отримали солодкі подарунки] / Ю. Бондаренко // RIA Козятин. – 2013. – 13 черв. – С. 9.

14 червня у приміщенніОратівського районного Будинку культури відбулися урочисті заходи до Днямедичного працівника, у процесі яких відзначено грамотами, подяками, ціннимиподарунками та квітами. Урочистості з нагоди професійного свята розпочались зпривітання голови РДА Г.В. Кириленко, яка висловила слова подяки усімпрацівниками галузі охорони здоров’я за їх сумлінну та віддану працю. Аматорськимиколективами районного Будинку культури для медичних працівників підготовленосвятковий концерт.

15 червня відбулосьтеатралізоване святкування 428-ї річниці з часу заснування м. Шаргорода «В душіі серці мого міста лунає музика іскриста». Відкрив урочистості та привітав учасниківсвята міський голова І. Винокур. В концертній програмі виступали аматори сценирайонного будинку культури, шаргородської музичної школи та районного БДЮТу. Усвяті прийняв участь естрадно-духовий оркестр обласної філармонії гурт«Максимум» з Вінниці.

15 червня у с. БохоникиВінницького району, вже третій рік поспіль, було проведено свято українськоїкухні, або ще як його називають – свято борщу. Участь у заході взяли кращі кухаріз смт Стрижавка, сіл: Великі Крушлинці, Якушинці, Михайлівка, Комарів, Сосонка,Стадниця, Малі Крушлинці, Майдан, Парпурівці, Гавришівка, Кордишівка та ін. Святковістоли прикрашали вишиті рушники, також були представлені вироби з луски риби,бісеру, зерна, крупи, ікони вишиті бісером, хрестиком, роботи з черепашок,картини. На свято завітали: заступник голови Вінницької райдержадміністрації Н.Лебедєва, начальник районного відділу культури