Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Хроніка культурного життя Вінниччини
Червень

Управліннякультури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницькаобласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Секторнаукової інформації з питань культури і мистецтва

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Червень

(за матеріалами республіканських, обласних і районнихперіодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

Вінниця2013

 

Загальнийрозділ

Наприкінці травня уВінницькому Палаці дітей та юнацтва відбувся Третій міський бал медалістів.Урочисте віншування відмінників навчання, вже втретє зібрало разом кращихвипускників шкіл міста. Привітати медалістів з урочистою подією та вручитинагороди за сумлінне навчання на святковий захід завітали: голова ОДА І. Мовчанта Вінницький міський голова В. Гройсман. Голова обласної державноїадміністрації подякував відмінникам за бажання вчитися, їх батькам – за рокитерпіння та підтримки, а також побажав випускникам натхнення, нових великихперемог та Божого благословення. Керівники області та міста вручилиодинадцятикласникам найвищі шкільні нагороди.

  

   1 червня до Міжнародного дня захистудітей, вихованці Вінницького центру естетичного виховання учнівпрофесійно-технічних навчальних закладів відвідали Вінницький обласний дитячий будинок«Гніздечко». В акції взяли участь учні та педагоги дев’яти професійно-технічнихнавчальних закладів міста. Гості подарували вихованцям дитячого будинку нетільки тепло своїх сердець, але й такі потрібні дітям іграшки: набори для гри упіску, велосипед, самокати тощо. Особливим подарунком були вишиті сорочки, якіподарували представники Центру професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці. Такізаходи стали доброю традицією серед вихованців професійно-технічних закладівВінниччини.

  

   5 червня у рамках проведенняблагодійної акції «Могилу прадіда збережи від забуття», за підтримкиГенерального консульства Республіки Польща у Вінниці, смт Дашів Іллінецькогорайону, побувала польська делегація у складі працівників Дольношльонскоговоєводського управління пожежної охорони у Вроцлаві та представників польськоготелебачення. Зустрічали гостей заступник голови РДА А.Фаріон, начальник фінансового управління РДА, голова районного осередкуМіжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» В. Тарасова,начальник відділу освіти РДА О. Животівський, Дашівський селищний голова С.Тітаренко. Привітати учасників акції приїхав і Генеральний консул РеспублікиПольща у Вінниці Кшиштоф Свідерек. Перебуваючи у смт Дашів учасники акціїупорядковували польське кладовище, де похований батько відомого польськогописьменника, громадського діяча, уродженця с. Кальник Ярослава Івашкевича –Болеслав Івашкевич. Відвідали польські делегати музей-кімнату ЯрославаІвашкевича в Кальницькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів та залишили своївдячні записи в книзі відгуків. Побували також у палаціПлятерів-Потоцьких-Четвертинських у смт Дашів.

6 червня наІллінеччині вшановували журналістів комунальних засобів масової інформації. Працівниківрайонної газети «Трудова слава» та районного радіомовлення з професійним святомпривітав голова РДА В. Ящук. Керівник району подякував журналістам за співпрацюта побажав здоров’я, натхнення, яскравих новин. Усі працівники районної газети«Трудова слава» та районного радіомовлення отримали вітання та подарунки від народногодепутата України Г. Калетника.

6 червня у приміщенніТомашпільської районної державної адміністрації відбулися урочисті заходи доДня журналіста. Представників засобів масової інформації Томашпільщини зпрофесійним святом вітали перший заступник голови районної державноїадміністрації М. Загроцький та заступник голови районної ради Л. Нароган. Знагоди професійного свята кращим представникам засобів масової інформаціївручено Почесні грамоти та Подяки районної державної адміністрації та районноїради.

Мости духовностінашої : [у Шаргородському районному Будинку культури відбулась презентація двохкниг: краєзнавця, члена Національної спілки журналістів України А.Нагребецького з с. Плебанівки – «Ярове село на Кучманськім шляху» тасамобутньої письменниці, поетеси-піснярки Г. Боярської з с. ГибалівкаШаргородського району «Дзвони малого Стамбула». На презентації були присутнінародний депутат України М. Джига, голова РДА М. Слободянюк, голова районноїради В. Павельський. Після презентації присутні мали можливість переглянутихудожні номери-інсценівки, послухати пісні на слова і музику Г. Боярської,вірші та гуморески поетеси] // Шаргородщина. – 2013. – 7 черв. – С. 4.

7 червня уВінницькому районі відбулися урочистості з нагоди присвоєння почесного званняУкраїни «Мати-героїня». Голова Вінницької РДА В.Анікеєнко звернувся до жінок,подякував їм за нелегку працю – виховання дітей, адже кожна з них зумілаприщепити своїм дітям порядність, наполегливість, працьовитість та повагу долюдей, побажав усім здоров’я, благополуччя, уваги та підтримки від ріднихлюдей, і ще багато довгих років життя. Заматеринську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпеченняумов для всебічного їх розвитку, голова районної державної адміністрації В. Анікеєнкота голова районної ради С. Щербатий вручили почесне звання України«Мати-героїня» 18 жінкам Вінницького району.

8-16 червня в Криму відбуласьХХ Міжнародна конференція «Крим 2013», яка проводиться в рамках заходів IFLA«Бібліотеки та інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти ібізнесу». Тема конференції 2013 р. – «20років Конференції «Крим»: результати і перспективи бібліотечно-інформаційноїінтеграції та кооперації». У конференції взяла участь директор Вінницької ОУНБім. К. А. Тімірязєва, заслужений працівник культури України Н.І. Морозова.

  

   11 червняна базі Бохоницького Будинку культури Вінницького району відбувся семінар дляпрацівників закладів культури на тему: свята та обряди весняно-літнього періоду.Завідуюча відділом культурно-освітньої та дозвіллєвої роботи Н.І. Заболотнапроаналізувала роботу закладів культури району, звернула увагу на те, якзберігаються та відроджуються народні свята та обряди в кожному населеномупункті. Кандидат історичних наук, доцент зав. кафедрою ЗНГД Вінницькогоінституту економіки Тернопільського національного економічного університету С.О.Творун продемонструвала відеофільм, коментуючи та детально розповідаючи прокожне свято цього періоду. Завершився захід виступом народного фольклорногоколективу «Брикса» Бохоницького СБК з обрядом «Гоніння шуляка» та «Веснянки».

11 червня на базіКрижопільської школи естетичного виховання відбулось засідання комісії зрозподілу цільових направлень молоді з сільської місцевості на навчання вТульчинське училище культури та Вінницьке училище культури і мистецтв ім. М.Д.Леонтовича. На розгляд комісії були представлені абітурієнти з Крижопільського,Бершадського, Піщанського, Томашпільського, Ямпільського районів.

13 червня вприміщенні Вінницької обласної філармонії відбулась прес-конференція засновникаі організатора проекту «Відчинилося життя», виконавчого директора Львівськогообласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ», керівника«Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливимипотребами» Національного університету «Львівська політехніка», радника головиЛьвівської обласної державної адміністрації, кандидата історичних наук ОксаниПотимко. Участь у прес-конференції також взяли лідер гурту «Тартак», співак ішоумен Олександр Положинський та співак, переможець телепроекту «Голос країни»,постійний учасник проекту «Відчинилося життя» Павло Табаков. Оксана Потимкорозповіла про основну мету даного проекту – впровадження у повсякденнійпрактиці нестереотипних підходів до вирішення соціальних проблем сучасності,пошук взаємокорисних площин для порозуміння між спільнотою здорових і людьми зособливими потребами, популяризація імен талановитих незрячих виконавців. Унікальністюпроекту «Відчинилося життя» є практична складність виконання творів незрячимисолістами під супровід оркестру з огляду на їх неможливість бачити диригента.

13 червня з метоюзбереження та розвитку українських народних традицій, під головуванням першогозаступника голови Барської районної державної адміністрації Ю. Мельничукавідбувся організаційний комітет з підготовки та проведення 6 липня в міськомупарку районного свята Івана Купала «Купальські вечорниці». Присутнім керівникамструктурних підрозділів райдержадміністрації, представникам міської ради,підприємств, установ та організацій представлено план проведення, програмусвята та доведено конкретні доручення з організаційної підготовки таматеріального забезпечення заходу.

13 червня у міськомуБудинку культури м. Козятина відбулися урочистості з нагоди професійного свята– Дня медичного працівника. Першим привітав медичну спільноту настоятель храмусвятителя Луки ЦРЛ о. Дмитрій, який вже понад півроку є духовним наставникомперсоналу медзакладу. Учасники приймали вітання від керівництва району таміста: голови РДА О. І. Лавренюка, голови районної ради В. І. Стахова,заступника голови РДА А. А. Діденко, секретаря міської ради А. В. Лазарчук. Кращіпрацівники системи охорони здоров’я були нагороджені почесними відзнакамиобласної влади та профільного департаменту. Зі святковим концертом виступилиаматори районного та сільських будинків культури.

13 червня на межідвох областей Чернівецької та Вінницької на греблі через річку Дністеркерівництво Мурованокуриловецького району зустріли міжнародну факельну естафету«Всесвітній біг заради гармонії», яка проводиться з метою поширення ідеалівтолерантності, дружби і гармонійного співіснування народів світу та навиконання завдань та соціальних ініціатив Президента України щодо залучення дітейдо занять фізичною культурою і спортом, популяризації здорового способу життя. Головарайонної державної адміністрації В. Д. Максимчак та голова районної ради В. А.Гук привітали на Вінниччині учасників естафети. До проведення акції залученошколярів, молодь та усіх бажаючих мешканців району. Молодь району вже втретє зустрічаєМіжнародну факельну естафету «Всесвітній біг заради гармонії» на територіїрайону.

14 червня в Тульчинському училищі культури відбувся мітинг пам’ятідо 65-ї річниці від дня народження колишнього директора навчального закладу,Заслуженого працівника культури України, керівника ряду обласних закладів таустанов культури Василя Федоровича Циганюка. Захід відбувся за участі першогозаступника начальника Управління культури і туризму ОДА С. Гарбулінського, заступникадиректора ВОУНБ ім. Тімірязєва Г. Слотюк, голови районної ради О. Авраменка,начальника відділу культури і туризму РДА К Третьякової, директора Тульчинськогоучилища культури Л. Трачука, учнів, колег, друзів В. Циганюка. Ведучою мітингубула завідувач заочного відділу училища Є. Фолюшняк.

18 червня у Козятинському районномукомунальному позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Пролісок» відбулосявідкриття першої зміни. Почесними гостями на заході стали: голова районної радиВ. Стахов, заступник голови райдержадміністрації А. Діденко та головнийспеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації О. Шклярська,які привітали дітей з відкриттям першої табірної зміни та побажали чудовоговідпочинку і приємних вражень. Знагоди 17-ї річниці Конституції України дітям було запропоновано взяти участь уконкурсі малюнку на тему: «Люби, шануй, оберігай усе, що зветься Україна». Продовженнямсвяткового вечору став концерт. Концертна програма була наповнена жартами, піснями,театралізованими сценами.

19 червня на базі Тростянецького районного Будинку культуривідбулася творча лабораторія директорів районних Будинків культури області. Узаході взяли участь начальник обласного управління культури і туризму М. В.Скрипник, директор обласного центру народної творчості Т. О. Цвігун, начальниквідділу культури РДА Т. М. Мартошенко, заступник голови РДА В. В. Боднар.

Ознайомлення учасників лабораторії з роботою закладівкультури району розпочалося з Капустянського сільського Будинку культури. З йогороботою присутніх ознайомила сільський голова Ю. Дублюк. В ході зустрічі гостіпоклали квіти до пам’ятника воїнам-односельчанам, загиблим при звільненіселища.

Після огляду Капустянського СБК директори районнихБудинків культури взяли участь у засіданні «круглого столу», яке відбулося уприміщенні Тростянецького районного Будинку культури. Під час засіданнярозглядалися і питання соціально-економічного розвитку Тростянецького району.

Радо вітали гостей в залі Тростянецького РБК творчіколективи району. У фойє була розгорнута виставка майстрів народно-прикладногомистецтва та книжкова виставка: «Земле Тростянецька – краю наш рідний»,оформлена бібліографами районної бібліотеки. Учасникам семінару була проведенаекскурсія по РБК та районній бібліотеці. Продовжуючи свою роботу, учасникитворчої лабораторії побували з візитом у Новоободівськомусільському Будинку культури. Сільський голова О. Балухатий ознайомив гостей зроботою закладу та запросив до кімнати-музею ім. О. Новаківського (видатногоукраїнського художника, який народився у селі Слободо-Ободівці Ольгопільськогоповіту Кам’янець-Подільської губернії, нині село Нова Ободівка Тростянецького районуВінницької області), де учасники творчої лабораторії поклали квіти до погруддяталановитого живописця.

  

20 червня в с.Хижинці Парпуровецької територіальної громади Вінницького району на цвинтарівстановлено семиметровий дубовий хрест на спомин мешканців села, які загинули підчас голодомору 1932-1933 рр. та репресій 1937-1953 рр. Хрест освятив о ІлляУкраїнської православної церкви. Зі згадкою про ті трагічні події виступили:сільський голова Василь Шевчук, курінний полку ім. Івана Богуна Олександр Бугайта мешканець села – козак Микола Мельник, який наголосив, що цей хрест єгенетичним кодом української нації, котрий стоятиме понад сто років інагадуватиме про ті страшні часи.

20 червня в центріміста Шаргород відбувся мітинг-реквієм, приурочений Дню скорботи і вшануваннюпам’яті жертв війни в Україні. Перед учасниками виступили заступник голови РДАМ Гавліцький та заступник міського голови з питань діяльності виконавчихорганів Й. Барчина. Учасники мітингу-реквієму хвилиною мовчання вшанували пам’ятьжертв полеглих у боях з німецько-фашистськими загарбниками. До підніжжя пам’ятниказагиблим воїнам покладено корзини квітів.

21 червня воблдержадміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Л.Спірідонової відбулось засідання організаційного комітету з підготовки тапроведення на Вінниччині міжнародного дитячого фестивалю аудіовізуальнихмистецтв «Кришталеві джерела». У засіданні взяли участь керівники структурнихпідрозділів облдержадміністрації, представники керівництва міста та громадськихорганізацій, а також члени дирекції фестивалю та представники Вінницькогонаціонального аграрного університету, на базі якого планується проведення 22-гоміжнародного фестивалю «Кришталеві джерела», який проходитиме у м. Вінниця з 9по 14 серпня. Торкаючись теми проведення в області міжнародного дитячогофестивалю аудіовізуальних мистецтв, Любов Спірідонова наголосила на важливостізаходу для розвитку творчості і талантів Вінниччини. В ході обговорення булирозглянуті питання технічного забезпечення, надання транспорту та відповіднихумов перебування учасникам фестивалю.

21 червня голова ОДА І.Мовчан взяв участь в урочистому покладанні квітів до Вічного вогню на МеморіаліСлави. Під скорботні мелодії у виконанні військового оркестру ветерани війни,представники обласної та міської влади, політичних партій і громадськихорганізацій поклали квіти і вінки до пам’ятника загиблим у Великій Вітчизнянійвійні. Подібні заходи напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війнив Україні відбулися в усіх містах і районах області.

21 червня у м. Козятин відбулась церемонія покладання квітів допам’ятника членам підпільної групи «Залізничник» Г. М. Кондрацькому і І. І.Сербіну, меморіалу загиблим воїнам, пам’ятнику захисникам м. Козятина 6-оїзагальновійськової армії, меморіалу жертв фашизму 1941-1943 рр. «Талимонівськийяр». На жалобній церемоніїбули присутні представники районної та міської влади – голова РДА О. Лавренюк,заступник голови РДА І. Джус, голова районної ради В. Стахов, голова міськоїради О. Гвелесіані, секретар ради А. Лазарчук, ветерани війни, представникигромадських організацій та політичних сил різних напрямів. Учасники церемонії вшанувалихвилиною мовчання пам’ять жертв війни.

21 червня у м.Іллінці біля Меморіалу Слави відбувся мітинг-реквієм. Участь взяли: голова РДАВ. Ящук, голова районної ради О. Дмитрик, Іллінецький міський голова С.Яременко, голови ветеранських організацій району, ветерани Великої Вітчизняноївійни, керівники та працівники підприємств, організацій, установ району,представники громадських і районних організацій, політичних партій, студентськамолодь, громадськість району. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиноюмовчання та поклали вінки і квіти до підніжжя Меморіалу.

21 червня з нагодиДня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні в смт Піщанка та населенихпунктах району відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятних знаківзагиблим у роки Великої Вітчизняної війни. В заходах взяли участь головарайдержадміністрації С. Жердецька, заступники голови райдержадміністрації,голова селища Піщанка П. Гройсман, член президії районної ради ветеранів Ю.Петренко, ветерани, учнівська молодь, організації, установи та громадськість.Мітингу-реквієму передувала хвилина мовчання за загиблими, благочинний Піщанськогорайону, протоієрей В. Криворучко відправив панахиду за жертвами ВеликоїВітчизняної війни 1941-1945 рр.

25 червня головаХмільницької РДА О. Томашук та голова Хмільницької районної ради В. Чмелюкзустріли на Хмільницькій землі ветеранів Вінниччини. Гості ознайомилися з місцем роботи Хмільницькоїрайонної організації ветеранів України. Відвідали меморіальний комплексзагиблим у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та меморіал жертвамфашизму. Краєзнавець Хмільницької районної бібліотеки О. Михалиця провелаоглядову екскурсію про пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, храми та найцікавішімісця міста. Перед початком пленарноїчастини зустрічі, яка відбулася в сільському Будинку культури с. Соколова, відбулосяпокладання квітів до пам’ятників «Вклонися вдові фронтовика», «Загиблимодносельчанам», «Учасникам бойових дій ВВВ 1941-1945 років», які складаютьмеморіальний комплекс. На завершення відбувся концерт патріотичної пісні.

  

  До1025-річчя хрещення Київської Русі та 1000-ліття з дня заснування

 Свято-Усікновенського Лядівського скельногочоловічого монастиря

Наприкінці травня Жданівською сільською бібліотекоюХмільницького району проведено годину духовності «Цінності, якими ми живемо»,до 1000-ліття Лядівського скельного чоловічого монастиря, яка відбулася вприміщені церкви Почаївської Ікони Божої Матері. У заході прийняли участь учніЖданівської ЗОШ I-II ст. 5-8 класів. Проісторичне значення та віхи становлення Лядівського скельного чоловічогомонастиря розповів настоятель храму о. Георгій Гавронський. Також проведено огляд періодичних видань тапродемонстровано відеофільм про Лядівський Скельний чоловічий монастир.

На початку червняперший заступник голови обласної державної адміністрації М.Боровський провіввиїзне засідання обласного та районного організаційних комітетів з питаньпідготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні1000-річчя з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського чоловічогомонастиря. В засіданні взяли участь представники відповідних обласних управліньта організацій, настоятель монастиря о. Антоній, а також представники районнихслужб на чолі з головою Могилів-Подільської РДА М. Вдовцовим. Сторони детальнообговорили стан підготовки культурно-просвітницьких, наукових, інформаційних заходівз нагоди святкування 1000-ліття монастиря, а також стану проведення реставраційнихробіт храмового комплексу та благоустрою території.

4 червня відбулосьдруге засідання Координаційного штабу з питань безпеки та правопорядку під часпідготовки і відзначення на Вінниччині 1025-річчя хрещення Київської Русі та1000-ліття з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельногочоловічого монастиря. Про заплановані заходи розповів начальник управління усправах національностей та релігій ОДА І. Салецький. Він повідомив, що окрімзатверджених головою ОДА І. Мовчаном культурно-просвітницьких, наукових,інформаційних та реставраційних заходів, вже у липні передбачено проведеннядвох Хресних ходів, в яких за попередніми підрахунками візьмуть участь десяткитисяч вірян і духовенства. В обговоренні взяли участь: секретар Вінницькоїєпархії УПЦ В. Демченко, начальник управління громадської безпеки УМВС Україниу Вінницькій області В. Лисий, начальник відділу захисту національноїдержавності управління СБУ у Вінницькій області С. Андрущенко. За підсумкамизасідання члени Координаційного штабу доручили головам Вінницької таКалинівської РДА всіляко сприяти Вінницькому єпархіальному управліннюУкраїнської Православної Церкви у проведені 4 липня 2013 року Хресної ходи табогослужіння у м. Калинівка. Управлінню МВС України у Вінницькій областіналежить забезпечити дотримання громадського порядку та правил дорожнього рухупід час проведення публічних релігійних заходів.

[в Уланівськійсільській бібліотеці Хмільницького району відбулась зустріч з настоятелемУланівського храму Вознесіння Господнього о. Ярославом, присвячена святкуванню1000-річчя з дня заснування Свято-Усікновенського чоловічого монастиря в с.Лядово. присутні прослухали розповідь про історію створення чоловічогомонастиря, про святині Вінниччини, заснування храму Вознесіння Господнього в с.Уланів. На завершення зустрічі о. Ярослав поблагословив усіх присутніх іконамиКазанської Божої Матері] // Життєві обрії. – 2013. – 6 черв. – С. 4.

11 червня в картиннійгалереї смт. Муровані Курилівці відкрито фотовиставку «Православні храми нашогокраю», за ініціативи і сприяння методиста відділу освіти райдержадміністраціїВ. Крохмалюка та благочинного району протоієрея В. Балана. У відкритті виставкивзяв участь голова РДА В.Д. Максимчак, який у своєму виступі зазначив всюважливість хрещення Київської Русі та підкреслив, що Президент України, органивиконавчої влади всіх рівнів надають величезної уваги відзначенню 1025-річчяхрещення Київської Русі, як визнання наших прадавніх земель частиноюхристиянського світу і на сучасному етапі прагнення нашої держави статиповноправним членом європейської спільноти.

11 червня в Козятинськійцентральній районній бібліотеці відбулася зустріч клубних та бібліотечних працівниківз настоятелем храму ікони Почаївської Божої матері, благочинним УкраїнськоїПравославної Церкви в Козятинському районі протоієреєм Анатолієм Волохатим танастоятелем Іоано-Богословського храму с. Журбинці ієреєм Олегом Соцем. Метазустрічі – відзначення в Україні 1025-річчя з дня хрещення Київської Русі та1000-ліття з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельногочоловічого монастиря. Священики ознайомили присутніх з заходами, які плануютьсядуховенством і прихожанами району з нагоди зазначених ювілеїв та іншихрелігійних свят, а також пояснили канонічні особливості їх відзначення.

12 червня, з нагодивідзначення в Україні 1025-річчя з дня хрещення Київської Русі та 1000-ліття здня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного монастиря, вГордіївському СБК Тростянецького району відбулась зустріч з настоятелемСвято-Димитрієвського храму ієреєм Тарасієм Хоміцьким. На зустріч булизапрошені жителі села, учнівська молодь, учителі місцевої школи. Присутніпереглянули відеофільм про історичні події хрещення Київської Русі та презентаціюпро створення Лядівського чоловічого монастиря. Отець Тарасій усім присутнім назустрічі подарував ікони святих з молитвами. Такі ж зустрічі проведено працівникамиОбодівського та Четвертинівського СБК.

21 червня в палаці Потоцьких (м.Тульчин), з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі та 1000-ліття Лядівськогоскельного чоловічого монастиря, відбувся концерт-молитва «Подільська літургія»у виконанні академічного камерного хору «Вінниця», камерного оркестру «Арката».Автор музики – Владика Іонафан, який був присутній на концерті разом з групоюсвященників єпархії, представниками райдержадміністрації, районної ради,інтелігенції, мирян та ін.

24 червня в рамках відзначення1025-річчя хрещення Київської Русі, 90-річчя Чуда Калинівського Хреста та280-річчя відкриття першого храму преподобної Параскеви Сербської у м. Калинівкапроведено День духовної та світської музики. До районного Будинку культури наурочистий концерт-академію завітали голова РДА В. Поліщук, Калинівський міськийголова А. Шамалюк, митрополит Вінницький і Барський Симеон, десять Благочиннихпротоієреїв з Вінницької єпархії, священики району, прихожани та віруючі.Виступаючи, голова райдержадміністрації Василь Поліщук привітав присутніх зсвятом, подякував духовному керівництву української православної церкви заприїзд, побажав усім родинного благополуччя та злагоди. Запевнив, що в районіна належному рівні буде забезпечено зустріч віруючих та інші організаційнізаходи під час проведення на території Калинівщини Хресного ходу, присвяченого1025-річчю хрещення Київської Русі. Святковий вечір продовжили виступиартистів, серед яких – інструментальне тріо «Мелодія», молодіжний гурт«Резонанс», зразковий танцювальний ансамбль «Квіточка», вихованці дитячоїнедільної школи запропонували глядачам сценку «Трійця».

26 червня у м. Липовці відбулося святкування 1025-річчя хрещенняКиївської Русі князем Володимиром. Свято розпочалося служінням Божественноїлітургії у Свято-Покровському Храмі Архієпископом Тульчинським і БрацлавськимІонафаном у співслужінні гостя свята Архієпископа Могилів-Подільського таШаргородського Агапіта. По закінченню Божественної Літургії було здійснено хреснийхід до Меморіалу Слави загиблих воїнів та покладено квіти. На свято до району завітали:заступник голови ОДА Л. Спірідонова, керівники району голова РДА А. Грищук,голова районної ради Ю. Науменко, міський голова М. Майданюк. В ходіурочистостей з вітальним словом до гостей заходу звернувся заступник голови РДАО. Павлюк, він привітав усіх присутніх з гарною подією та побажав міцногоздоров’я й усіляких життєвих гараздів. На завершення святкування, майстримистецтва співу району підготували святковий концерт, який відбувся у актовійзалі районного Будинку культури.

 

2013 – Рік дитячої творчості

2 червня пройшов IVМіжрегіональний фестиваль дитячої творчості під назвою «На кордоні областей», присвяченийМіжнародному Дню захисту дітей та з нагоди оголошення Президентом України 2013року – Роком дитячої творчості в Україні. В мистецькому заході взяли участьзаступник голови ОДА Л. Спірідонова, заступник начальника управління культури ітуризму ОДА С. Гарбулінський. Цей фестиваль є культурно-мистецьким проектомзаслуженої журналістки України Ганни Секрет. Проводиться він традиційно на кордонітрьох областей (Вінницької, Черкаської, Київської) в с. Правилівка Оратівськогорайону, через що і отримав свою назву. У фестивалі 2013 року взяли участь 10аматорських колективів та 14 сольних виконавців. Учасники фестивалю представилирізножанрові танцювальні композиції – це і бальні, народні, сольні танці,трюкова пластика. У репертуарі маленьких солістів переважали українські народніпісні, пісні про Україну, про родину, рідний край. Майже всі учасники булиодягнені в національне вбрання. Також зразковою студією образотворчогомистецтва «Юний майстер» Оратівського РБК було представлено виставку робіт юнихмайстрів та проводився майстер-клас з виготовлення глиняних іграшок. Проведенняфестивалю спрямоване на створення умов для творчого, інтелектуального,духовного та фізичного розвитку, виявлення та підтримку талановитих іобдарованих дітей. Учасників фестивалю нагороджено дипломами управліннякультури і туризму облдержадміністрації та обласного центру народної творчості.Найбільш яскраві виконавці отримали також пам’ятні сувеніри.

   

    4червня на виконання Указу Президента України В. Януковича про проведення у2013 році Року дитячої творчості, працівниками Хмільницької районної бібліотекидля дітей в пришкільному таборі денного перебування «Веселка» с. Пустовійтипроведено розважально-ігрове свято «Ми щасливі діти». Під час проведення свята відбулисядва конкурси: конкурс малюнку «Щаслива мить дитинства» та пісенний конкурс«Українська пісня злет душі». На завершення свята для дітей табору була представленалялькова вистава «Ще раз про Червону шапочку», яку підготували члени гурткалялькового театру «Чебурашка».

11 червня у Будинкукультури смт Оратів відбувся ІV районний фестиваль «Колискова пісня у дитинствопросить» в рамках заходів, присвячених Року дитячої творчості. Заступник головиРДА Г. Колонюк привітала учасників та присутніх зі святом і наголосила, що діти– це майбутнє держави, підкреслила значимість даного заходу, який «розвиваєтворчі здібності дітей, що є пріоритетом у реалізації соціальних ініціативПрезидента України». У фестивалі було 17 виконавців та 2 колективи у трьохвікових категоріях. Переможцями стали Ян Новодворський з смт Оратів, дитячийфольклорний колектив «Верба рясна» з с. Вербівки, дует Т. Дацюк та К. Цимбалюк зс. Скоморошок. Гран-прі фестивалю отримала наймолодша учасниця – чотирирічна К.Петрова з с. Бугаївки. Всі діти були відзначені дипломами фестивалю та цінними подарунками.

До Дня Конституції

26 червня у заліВінницької обласної філармонії відбулися урочистості з нагоди відзначення ДняКонституції України. У заході, присвяченому 17-й річниці з часу прийняттяОсновного Закону держави, взяли участь голова обласної державної адміністраціїІ. Мовчан, перший заступник голови обласної ради І. Кревський, голова Вінницькоїміської ради В. Гройсман, керівники регіональних управлінь та служб,представники районів області. І. Мовчан привітав усіх присутніх зі святом та побажавміцного здоров’я, оптимізму та успіхів на шляху до великого майбутнього. Своївітання презентували учасникам заходу і кращі творчі колективи та виконавцірегіону, а окремі представники громади Вінницької області під час урочистостейбули відзначені державними нагородами, нагородами Кабінету Міністрів таВерховної Ради України, а також Почесними грамотами обласної державноїадміністрації та обласної Ради.

26 червня в Мурованокуриловецькомурайонному Будинку культури відбулися урочисті збори та святковий концерт знагоди 17-ї річниці Конституції України. З вітальним словом до учасниківурочистостей звернувся перший заступник голови РДА М. Є. Якимцев. У заході прийнялиучасть заступник голови, керівник апарату райдержадміністрації Т.В.Тарановська, заступник голови районної ради М.В. Шевчук, представники трудовихколективів райцентру. Почесними грамотами райдержадміністрації та районної радиі грошовими винагородами нагороджено найкращих працівників виробничих галузей,а також установ і закладів соціальної сфери району.

26 червня вШаргородському районному Будинку культури відбулись урочистості присвячені ДнюКонституції України та 21-ий обласний фестиваль мистецтв національних культур«Всі ми діти твої, Україно». Зі святом всіх присутніх привітали голова районноїради В. Павельський та заступник голови Шаргородської РДА М. Гавліцький. Відбуласьцеремонія нагородження Почесними грамотами найкращих працівників установ ізакладів району. В концертній програмі виступили понад 18 різножанровихколективів району та області, які представляли народні мелодії, пісні і танцірізних народів. Багато гарних слів для учасників фестивалю прозвучало відзаступника директора обласного центру народної творчості О. Назарець таначальника відділу культури і туризму Шаргородської РДА Т. Янчурської. Усім учасникамфестивалю вручені дипломи та пам’ятні подарунків від управління культури ітуризму Вінницької державної адміністрації, Вінницького обласного центрународної творчості та Шаргородського відділу культури і туризму РДА.

26 червня в Могилів-Подільськомурайонному Будинку культури відбулись урочистості з нагоди 17-ї річниціКонституції України за участю першого заступника голови райдержадміністрації Н.Косарчук, керуючого справами апарату районної ради