ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

Версія для друку

До 650 річчя м. Вінниці

До 650-ї річниці від дня заснування міста Вінниці Національний банк України випустив монету, присвячену одному з найчарівніших міст Поділля, розташованому на березі річки Південний Буг, – Вінниці. Монета увійшла до серії стародавніх міст України. Такі пам’ятки випускаються Національним банком з 1996 р. і присвячені 30-ти містам України. Вона випущена в двох металах. У сріблі номіналом 10 гривень, тиражем 3 тисяч. Та з недорогоцінних металів номіналом 5 грн, тиражем 30 тис. Зображення на обох монетах ідентичні. На аверсі розміщено малий Державний Герб України та світло-музичний фонтан. На реверсі – герб Вінниці, чорнильниця з пером та архітектурні споруди міста. Придбати їх можна в Управлінні Національного банку у Вінницькій області, а також в уповноважених НБУ комерційних банках, яких є шість. Вартість срібної монети 575 грн. А 5-ти гривневу, виготовлену з нейзильберу, можна придбати за 20 грн. Кожна з них стане гарним подарунком, поповнить колекцію чи залишить приємні спогади про місто Вінницю.

28 серпня унікальну виставку ретро-світлин «Вінничани – погляд у минуле» подарував на 650-річчя місту заслужений художник України В. Козюк. За словами заступника голови ОДА Л. Спірідонової, виставка «повертає нас в історію нашого міста, до нашого коріння , а тому не залишить байдужим жодного вінничанина».

Виставка раритетних світлин є оригінальною вже тому, що на ній репрезентовано не тільки експонати, зібрані особисто В. Козюком, а й найкращі зразки світлин, відскановані із зібрань приватних колекціонерів та з фондів державних музеїв на теренах усієї України. Ці унікальні пам’ятки художньої та історичної фотографії вінничани побачать уперше. Оригінальний розмір світлин, відібраних для виставки – не більший листівки. Експонуються ж вони у майже метровому форматі. Можна роздивитись усі деталі прижиттєвого портрету М. Коцюбинського, подарованого Р. Шухевичу, портрет М. Леонтовича з сім’єю, події революції 1917 р., вінницькі базари, єврейську слобідку Єрусалимку. Усього в експозиції представлено 36 робіт.

Дореволюційні світлини вдалось відтворити у коштовній техніці друку на шовку. Завдяки цьому, старовинні фото чіткі і виразні, гарно прочитуються.

На думку організаторів, патріотизм повинен виражатись у чомусь матеріальному, у тому, що ти робиш для своєї землі, своїх земляків. Відтак, проект «Вінничани – погляд у минуле» став спільним подарунком художника В. Козюка і народного депутата В. Продивуса рідному місту, який повертає нинішніх городян до їхніх витоків.

     

29 серпня в експозиційній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкрилася виставка «Вінниця: історія та сучасність на поштових листівках», присвячена 650-річчю першої літописної згадки про Вінницю. Проект презентовано вінницькими колекціонерами Вінницького міського товариства колекціонерів В. Антонцем, А. Гродецьким, І. Лановим та іншими спільно з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм та Українським державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта». На виставці представлено близько 800 поштівок з видами Вінниці з приватних колекцій місцевих колекціонерів та власних фондів музею. «Цінність та унікальність проекту полягає в тому, – зазначив вінницький колекціонер О. Клочковський – що експозиція налічує близько 800 поштових листівок з видами Вінниці, присвячених історії міста з кінця ХІХ ст. до наших днів та в певній мірі дає змогу відтворити життя та побут вінничан впродовж минулих часів». Виставка триватиме до 15 вересня 2013 р.  

  

Тарас Шевченко і Вінниччина

Петрик, В. Чи буде пам’ятник Шевченкові в Літині? : [навколо цього питання точилися дискусії під час засідання «круглого столу» в Літинському краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка. В обговоренні щодо встановлення пам’ятника Т. Г. Шевченку та про визначення місця для його встановлення у смт Літин взяли участь: О. Новіцький, голова райдержадміністрації, В. Мельник, голова райради, О. Гвоздинська, начальник відділу культури і туризму РДА, В. Ткач, директор Літинського краєзнавчого музею ім. У. Кармалюка, М. Площанський, художник та ін. Було вирішено провести громадські обговорення та анкетування з даного питання, долучити громадські сили до збору коштів на пам’ятник] / В. Петрик // Літин. вісн. – 2013. – 15 серп. – С. 4.

19 серпня в с. Зятківці Гайсинського району на День села з нагоди 22-ї річниці Незалежності України та відзначення у 2014 р. 200-річчя від Дня народження Тараса Шевченка відбулося урочисте відкриття пам’ятника геніальному сину українського народу Тарасу Григоровичу Шевченку.

В урочистостях з нагоди відкриття пам’ятника взяли участь: голова районної ради С. Сікорський, перший заступник голови райдержадміністрації В. Вітюк, сільський голова с. Зятківці М. Керанчук, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М. Ричков, доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики ІМФЕ ім. М.Т. Рильського, письменник, головний редактор часопису «Народознавство» М. Дмитренко, депутат районної ради, директор приватного підприємства «Лебідь», меценат – Ю. Лебідь, меценат по встановленню погруддя Кобзаря, уродженець зятківецької землі – І. Форись, директор СЗШ І-ІІІ ст. с. Зятківці М. Іщенко, отець Григорій, а також чимало зятківчан та гостей села. 

До 1025-річчя Хрещення Київської Русі та 1000-ліття з дня заснування

Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря

2 серпня Хмільницька районна бібліотека представила книжкову виставку «Володимир Святий – великий князь Київський, хреститель Русі», де представлені матеріали про давнє минуле України, про її тисячолітню історію, про неповторні душевні якості її талановитого і стійкого народу.

Тузюк, Г. «Християнство – історія і сучасність» – нова виставка книг у райбібліотеці : [зав читальним залом Тиврівської ЦРБ аналізує зміст та окремі книги, представлені на книжковій виставці, присвяченій історії християнства] / Г. Тузюк // Маяк. – 2013. – 9 серп. – С. 7.

Бібліотеки Вінниччини

1 серпня, до Дня пам’яті Лесі Українки в читальній залі Бершадської районної бібліотеки провідним бібліотекарем Н. А. Сидоренко та бібліотекарем 2-ї категорії Н. В. Плетенчук організовано виставку-портрет «Поетеса зламу століть» та проведено поетичну п’ятихвилинку для різних груп читачів «… Й слово мої уста німії оживило».

2 серпня з нагоди вшанування пам’яті видатної письменниці Л. Українки у Хмільницькій районній бібліотеці відбулася літературна година «Поетеса зламу століть», де бібліотекарі А. Поліщук та Л. Курилюк розповіли про поетичний світ Лесі Українки, глибокий за змістом, багатий за формою, насичений образністю, щедрий за мовою, неповторний за своєю художньою суттю. До заходу працівники книгозбірні підготували виставку-вшанування «Леся Українка : погляд із ХХІ століття».

Бабина, Н. «Вона в віки майбутні йти повинна» : [у Липівській сільській бібліотеці Томашпільського району проведена літературна композиція «Вона в віки майбутні йти повинна» за творчістю видатної української поетеси Лесі Українки. Учасники заходу дізналися багато цікавого про життєвий і творчий шлях поетеси, школярі декламували вірші «Надія», «Вишенька», «Досвітні вогні», «Напис на руїні». «Красо України, Подолля» «Мріє, не зрадь» та ін. Присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Я піду за тим світлом ясним», переглянули відеофільм «Життя і творчість Лесі Українки»] / Н. Бабина // Томашпіл. вісн. – 2013. – 2 серп. – С. 2.

Мартинов, А. «Мадонна перехресть» : [у бібліотеці для дорослих м. Гнівань Тиврівського району відбулася презентація нової збірки видатної української письменниці Л. Костенко «Мадонна перехресть». Зі вступним словом-характеристикою творчості Л. Костенко виступила зав. бібліотекою П. С. Мачай, учні 11 класу прочитали уривки з роману у віршах «Маруся Чурай», а також поезії «Життя іде та все без коректур», «Світлий сонет» та ін. Підсумувала захід вчителька української мови і літератури Л. Г. Худа] / А. Мартинов // Маяк. – 2013. – 2 серп. – С. 8.

Мірчук, Л. Дитяча бібліотека пропонує читачам «Відкрити двері в літо» : [Барська бібліотека для дітей з метою змістовного активного дозвілля дітей під час літніх канікул у рамках акції «Я відкриваю двері в літо», що стартувала з червня, організувала «мобільну читальню». Її мета – не читач приходить до бібліотеки, а бібліотека йде до читача. У «мобільній читальні» не лише презентують книги, але й проводять ігри, конкурси, бесіди про дивовижні місця та події. Для віртуальних читачів бібліотеки діє власний блог «Берег дитинства», який знайомить з історією книгозбірні, її видавничою діяльністю, творчістю читачів, краєзнавчим клубом «Роксолана», пізнавальною сторінкою «Містечко молодих мам», розкриваючи таємничий світ пізнання життя у книгах] / Л. Мірчук // Барчани. – 2013. – 2 серп. – С. 8.

Сидоренко, Н. Вишивки Валентини Горлової : [у читальній залі Бершадської районної бібліотеки організована книжкова виставка «Книга дарує натхнення», присвячена вишивці. На ній представлені картини майстрині-вишивальниці Валентини Горлової] / Н. Сидоренко // Бершад. край. – 2013. – 2 серп. – С. 2.

Войтенко, Н. Вечір пам’яті Володимира Висоцького : [25 липня в Оратівському музеї Володимира Висоцького, що недавно був створений його директором Г. В. Доценко відбувся вечір пам’яті з нагоди 33-ї річниці з дня смерті В. Висоцького. У ході вечора відбулася презентація книги Г. Бацальова, В. Набокова, О. Попельницького «Володимир Висоцький – махнем з Махно?!». Книга про поїздку поета до України з автором сценарія фільму про Нестора Махна Д. Карапеняном. Роль Н. Махна приваблювала В. Висоцького. Тому він і приїхав до Донбасу, щоб краще дізнатися про цю історичну постать. Протягом вечора звучали пісні В. Висоцького Учасники читали власні вірші, у тому числі присвячені поету-пісняру] / Н. Войтенко // Обрії Оратівщини. – 2013. – 8 серп. – С. 3.

11 серпня книгарня «Є», видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля» та «Нора-Друк» провели презентацію роману «ЛСД. Ліцей слухняних дружин » та збірки новел «Зроби це ніжно» Ірен Роздобудько. Новий роман І. Роздобудько – це цікава історія про заклад, в якому за певну суму можна знайти собі слухняну, покірну та люблячу дружину. Письменниця, як завжди, порадувала своїх читачів власними життєвими історіями, новими враженнями та теплою атмосферою. Спеціальний гість презентації – бард Ігор Жук.

«Літо кличе до бібліотеки» : [працівники Тульчинської бібліотеки для дітей розробили бібліотечну програму літніх читань «Літо кличе до бібліотеки». Працівники бібліотеки активно залучають до читання дітей, популяризують нові надходження , проводять різноманітні заходи, які супроводжуються презентаціями, переглядом відеофільмів та мультфільмів. На майданчику біля бібліотеки проводять спортивні ігри та змагання] // Тульчин. край. – 2013. – 14 серп. – С. 4.

Майструк, А. Вишиванки – ніби райдуги світанки : [у приміщенні сільської бібліотеки с. Сумівка Бершадського району відкрилася книжково-ілюстативна виставка «Українські вишиванки – наче райдуги світанки», на якій поряд з друкованими виданнями розміщені альбоми української вишивки та зразки рушників. Мета виставки – пробудити інтерес у молоді до культури українського народу, його декоративно-прикладного мистецтва, зокрема рушників та звернути увагу на таланти і майстерність місцевих вишивальниць, зокрема З. А. Добриднюк. Зінаїда Адамівна вишиває не лише рушники, у її колекції – ікони, серветки, портрети класиків української літератури, гетьманів України. Портрет Т. Г. Шевченка висить у сільській бібліотеці. Вишиті ікони майстрині прикрашають оселі сумівчан] / А. Майструк // Бершад. край. – 2013. – 23 серп. – С. 5.

23 серпня в Шаргородській районній бібліотеці проведено усний журнал «Державні символи України». На заході йшлося про передумови проголошення Незалежності, про постанову Верховної Ради України та про Державні символи України. На закінчення у виконанні всіх присутніх заходу прозвучав Гімн України.

29 серпня у с. Прибузьке Луко-Мелешківської сільської ради Вінницького району відбулися урочистості з нагоди відкриття культурно-адміністративного закладу, у якому працюватиме дозвіллєва кімната та бібліотека. На відкритті були присутні: заступник голови районної державної адміністрації Н. В. Лебедєва, голова Луко-Мелешківської сільської ради В.М. Сич та інші поважні гості.

У своєму виступі Наталія Василівна наголосила про важливість відкриття таких приміщень, зазначивши, що ця подія не випадково співпала з християнським святом, одним з дванадцяти найбільших церковних свят – Успінням Пресвятої Богородиці – адже кожна людина повинна дбати про своє духовне збагачення.

У кімнаті дозвілля функціонуватимуть різні гуртки: хореографічні, вокальні та театральні, які відкриють дітям можливість творчо розвиватися та з користю проводити свій вільний час.

Бібліотека – це крок до знань та пізнання. До речі, мешканці села зробили значний внесок щодо наповнення бібліотеки, адже кожен робив власний дарунок, приносячи книги з власних домівок. Тепер дітлахам є що читати…

Всередині приміщення вмонтовано українську піч, за допомогою якої відроджуватимуться традиції народу. Тут досвідчені господині навчатимуть підростаюче покоління секретам кулінарії, зокрема, як випікати хліб, коровай та готувати смачний борщ.

На відкритті також були присутні представники від ТОВ «Ковбаскофф», оскільки товариство надавало свою спонсорську допомогу під час реорганізації приміщення.

На честь відкриття закладу виступали: естрадно-духовий оркестр державної служби надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області та аматорський вокальний колектив «Прибужанка», які своїми виступами створили святковий, урочистий настрій.

По закінченню організатори свята частували гостей борщем, щойно приготовленим у печі.

Вінницька ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва

8 серпня до 300-річчя від дня народження Івана Григоровича-Барського, видатного зодчого, який своєю різнобічною творчістю наблизив українське архітектурне мистецтво до кращих зразків європейської культури, нащадка старовинного роду вихідців з подільського міста Бар, відділ рідкісних і цінних видань підготував перегляд літератури «Майстер українського бароко», який розкриває життєвий та творчий шлях І. Григоровича-Барського.

14 серпня відділ економіки та аграрного виробництва підготував виставку-портрет «Талант хлібороба», присвячену 85-ти річчю від дня народження українського агронома, організатора сільськогосподарського виробництва, Героя Соціалістичної Праці В. М. Кавуна.

15 серпня у відділі мистецтв відбулася презентація виставки картин «Природа і коні» художниці Анни Ольшанської. У 2002 р. Аня закінчила мистецький відділ Барського педагогічного училища. Неодноразово роботи молодої художниці виставлялись у Барському районному Будинку культури, місцевій школі та Барській районній бібліотеці. Виставка триватиме до 13 вересня.

23 серпня у секторі правової інформації відбувся перегляд літератури «Символ державності та єдності», до Дня Державного Прапора України. Також працівники сектору підготували бібліографічний список літератури з даної теми «Прапорові барви України», який можна переглянути на сайті бібліотеки.

23 серпня Вінницьку ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва з дружнім візитом відвідала заступник директора з бібліотечної роботи Бєлгородської державної універсальної наукової бібліотеки О.С. Бочарникова.

     

24 серпня сектор журнальної періодики підготував тематичну виставку журнальних публікацій «Україна: вчора, сьогодні, завжди» до Дня Незалежності України. До уваги користувачів представлені найяскравіші враження та цікаві думки відомих українських авторів.

24 серпня у секторі правової інформації відбулася книжково-ілюстративна виставка «Україна – незалежна, демократична, правова держава», присвячена 22-й річниці Незалежності України. На виставці представлені документи, доповіді, виступи, наукові статті, монографії, присвячені концептуальним проблемам становлення та розбудови Української держави, творення реформ, функціонування правової системи, дотримання прав людини, організації територіальної влади та місцевого самоврядування в Україні.

24 серпня відділом документів із гуманітарних, технічних та природничих наук у холі бібліотеки організовано книжково-ілюстративну виставку «Свято нашої незалежності», до річниці Незалежності України. Розділи виставки представили видання, що ілюструють історію, географію, звичаї та традиції України, перебіг подій проголошення Незалежності та розповідають про перспективи розвитку України в третьому тисячолітті.

29 серпня у приміщені Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А.Тімірязєва відбулося закриття акції «Бібліотека виходить у місто» та підведення підсумків конкурсу малюнків «Бібліотека твоєї мрії». Впродовж літа на інтерактивному майданчику, облаштованому поблизу бібліотеки, співробітники різних відділів «Тімірязєвки» представляли мешканцям міста новинки літератури, довідкових видань, свіжої преси. В наметі для читання було організовано доступ до мережі Інтернет для ознайомлення з фондами та послугами закладу. Усі бажаючі, взявши участь в акції, мали можливість читати прямо на вулиці та отримати безкоштовний читацький квиток у бібліотеку на квартал. Організаторами акції досягнуто неабияких успіхів, адже до визначного культурно-освітнього закладу міста записалося чимало нових користувачів. У рамках акції проводився конкурс дитячого малюнка «Бібліотека твоєї мрії», спрямований на розвиток творчих здібностей дітей. Маленькі учасники фантазували та відображали свої фантазії на малюнках. Маленьких художників, чиї роботи були визнані найкращими, організатори конкурсу нагородили грамотами та цінними подарунками.

31 серпня у холі бібліотеки відбулося підведення підсумків конкурсу малюнку «Бібліотека мрій». Конкурс проходив протягом літніх канікул, у рамках акції «Бібліотека виходить у місто». За цей період, було створено понад 100 малюнків. Переможці отримали дипломи за зайняті місця і подарунки на пам’ять. З найкращих робіт планується зробити календар, який буде представлений в електронному вигляді на сайті бібліотеки.  

  

Музейна діяльність

1 серпня музей с. Четвертинівка Тростянецького району радо зустрів ініціативних та небайдужих людей, які вирішили розпочати процес створення Національного історико-культурного заповідника «Батіг» на Вінниччині. Ініціатива створення Національного заповідника виникла нещодавно серед учасників літературно-мистецького об’єднання «Стожари» і відразу отримала схвалення та підтримку творчих людей, громадськості Тростянеччини, м. Ладижин. Свою згоду взяти участь в роботі оргкомітету надали народні депутати України, зокрема: А. Матвієнко, А. Мохник, М. Матіос, О. Бригинець, народний артист України, співак А. Матвійчик, письменник, журналіст, громадський діяч С. Пантюк. Очікується також участь народного депутата України В. Яворівського. Учасники оргкомітету проведуть зустріч з місцевою владою та очікують на позитивне рішення, далі будуть звертатися до обласної влади, Міністерства культури України, Верховної Ради України, Президента України про підтримку ініціативи. Попереду серйозна робота над концепцією заповідника.

15 серпня у Вінницькому художньому музеї відкрилася виставка «Шість пленерів», що репрезентує творчий доробок відомих українських майстрів, учасників регіональних пленерів гончарів, які проходили на базі науково-дослідного відділу Вінницького обласного художнього музею «Музей гончарного мистецтва ім. О.Г. Луцишина» (2008-2013). Цей мистецький проект був ініційований директором Вінницького обласного художнього музею, заслуженим діячем мистецтв України І. В. Безбахом з метою підтримки та розвитку гончарної справи в Україні та співпраці з відомими майстрами. Гончарські пленери є важливими культурними подіями в житті міста над Бугом, адже кожного року сюди з’їжджаються майстри не лише з Вінниці та Вінницької області, а й з інших куточків України. Тут кожен охочий може спробувати себе в ролі гончаря та створити свої неповторні вироби з глини. На виставці представлені кращі роботи, що були створені на попередніх пленерах: оригінальні дзбани, кухлі, макітри Р. Чмерука; гарний й витончений завдяки своєму декоруванню набір горняток з покришками, миски, макітра, кухоль С. Погонця; фігурний посуд Є. Слободинського; мала пластика Л. Філінської; неповторні за своєю кольоровою гамою та красою роботи О. Верхової-Єднак; глиняні бусини Г. Доценко і Т. Станчуляк; ряд спільних робіт; і звісно ж глиняні панно – символи пленерів.

16 серпня на Вінниччині стало доброю традицією напередодні Дня Незалежності України відзначати обласний фестиваль-конкурс музейних міні-експозицій «Подільський вінок Кобзареві». У його рамках провели і свято обрядових хлібів та дідухів «Народу вічний оберіг». Захід відбувся у с. Білопілля Козятинського району в «Народному музеї Хліба».

Цьогоріч організатори фестивалю основним лейтмотивом дійства визначили 200-річний ювілей Т. Г. Шевченка. Міні-експозиції «Подільський вінок Кобзареві» представили двадцять музейних колективів області. Гостей та учасників фестивалю привітали: перший заступник голови райдержадміністрації М. Купчик, голова районної ради В. Стахов, начальник обласного управління культури і туризму М. Скрипник, директор обласного Центру народної творчості Т. Цвігун. Кожному учаснику фестивалю на презентацію своєї міні-експозиції відводилось лише п’ять хвилин. Більшість презентацій були театралізовані. Під час їх проведення кожен прагнув показати туристичну привабливість свого об’єкта, його «родзинку». Після виступу усіх колективів відбулось засідання експертної ради, яка і визначила переможців. У складі журі були знані науковці: О. Коляструк, К. Висоцька, В. Косаківський, Т. Журунова, заслужений майстер народної творчості України І. Горобчук, головний спеціаліст управління культури і туризму облдержадміністрації з питань роботи музейних установ області О. Зелінська. Голова журі – Г. Куделя, заступник начальника управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації. За результатами підведених підсумків Гран-прі ІV обласного фестивалю-конкурсу музейних міні-експозицій «Подільський вінок Кобзареві» отримав Вінницький обласний краєзнавчий музей. Перше місце зайняв Музей історії м. Козятин. Друге – Художній музей ім. Т. Г. Шевченка с. Тиманівка Тульчинського району, третє почесне місце розділили Музей фольклору Г. Т. Танцюри м. Гайсин та Музей М. С. Грушевського с. Сестринівка. У номінації найвдаліше наукове рішення музейних міні-експозицій переміг сектор краєзнавства міського будинку культури «Лада», м. Ладижин, індивідуальністю та оригінальністю відзначився Погребищенський районний краєзнавчий музей ім. Н. А. Присяжнюк. За забезпечення організації проведення IV обласного фестивалю-конкурсу музейних міні-експозицій «Подільський вінок Кобзареві» був відзначений районний відділ культури і туризму Козятинської РДА, начальник відділу – Володимир Воронов.

  

20 серпня для Теплицької районної влади питання капітального ремонту єдиного в державі музею всесвітньовідомого композитора Миколи Леонтовича стоїть давно. Обумовлено це браком вільних коштів, адже економічне становище і реалії життя підкидають нагальніші справи, які потрібно вирішувати. Однак, відновлення музею згідно із сучасними вимогами, надання йому відповідного естетичного вигляду все ж таки поступово вирішується. Для вироблення остаточного плану подальших дій на об’єкті зібралися голова району В. Малярчук, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Прокопенко, директор районного Будинку культури М. Паламарчук та підрядники – директор ПП «Олборг» Олександр Гевко і директор МКП «Будівельник» Олексій Нечай.

Макаревич, Л. «І ожива листівка давнини» : [за такою назвою представив журі свою міні-експозицію на обласному фестивалі музеїв області Музей історії міста Козятина. На цей раз працівники музею вирішили представити лише одну стародавню листівку початку ХХ ст. видавництва «Світанок» з серії «Типи та краєвиди Малоросії» під назвою «Лірник». На ній зображені сумуючі українські селяни біля портрета Т. Г. Шевченка. Молодиця, молодий чоловік і старець в постолах з лірою в руках. Під час міні-презентації, учасники міні-експозиції висловлювали свої думки з приводу смерті великого Кобзаря і виконали пісню на бандурі, присвятивши її пам’яті великого лірника українського народу. Директор музею ознайомила присутніх з історією листівки. Серед 22-х представлених експозицій, Музей історії міста Козятина отримав перше місце] / Л. Макаревич // Моє місто. – 2013. – 23 серп. – С. 16.

Горділа, Г. Музейний спадок великого Кобзаря : [на IV обласному фестивалі-конкурсі музейних міні-експозицій «Подільський вінок Кобзареві» Піщанський краєзнавчий музей, завдяки продуманому підбору експонатів та презентації у виконанні Н. Павлишеної та Т. Рашкован став дипломантом фестивалю] / Г. Горділа // Піщан. вісті. – 2013. – 31 серп. – С. 4.

Музичне життя Вінниччини

7 серпня у Вінниці в приміщенні філармонії відбувся кастинг на шоу-проект «Битва хорів». Хто з вінничан поїде підкорювати телеефіри наразі невідомо. Проте відомо, що тренером вінничан стане О. Скрипка. Г. Кричевський керуватиме співаками з Одеси, Злата Огневич тренуватиме донеччан, учасниця шоу «Голос країни» Н. Гордієнко тренуватиме учасників з Харкова. Руслана тренуватиме співаків зі Львова, І. Білик вчитиме співу Севастополь, а Алессандро Сафіна буде співпрацювати зі співаками з Дніпропетровська. «Битва хорів» – це новий телевізійний вокальний проект, який презентує канал 1+1. Шоу вражає масштабністю, його реалізували вже понад десять країн світу. За перемогу в проекті змагатимуться не сольні виконавці, а колективи.

Мета проекту – показати, що хори можуть бути модними, потужними та по-справжньому популярними. Уже восени у прямому ефірі глядачі зможуть насолодитися хоровим співом кращих хорів України.

8-10 серпня у місті Іллічівськ Одеської області відбувся VII Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацького вокального мистецтва «VIVAT–MARIN 2013». З Тепличчини у конкурсі взяли участь: зразкова вокальна студія «Перлинка» Будинку дитячої творчості Н. Даценко та В. Воєвода (керівник В. Марчук), В. Соболенко та М. Ільніцький від районного Будинку культури. Теплицька земля може пишатися своїми талантами, які посіли призові місця у своїх вікових категоріях. Неповторним теноровим тембром, впевненістю і веселим настроєм підкорив усіх глядачів та членів журі М. Ільніцький, який виборов I місце.

Дівчата стали дипломантами і посіли II місце. Завдяки чудовій грації, пластичності та неординарності виступу В. Соболенко отримав III місце .

Учасники конкурсу за поїздку завдячують керівництву району, депутату обласної ради В. Токарчуку та голові правління Всеукраїнського благодійного фонду «За своїх» Є. Власюку.

Кіномистецтво

7 серпня на відвідувачів клубу «Кіно-Шик» чекає захоплююча історія про відомого митця, художника Пабло Пікассо. Комедійний кінофільм Тега Деніельссона має назву «Пригоди Пікассо». Крім Пабло перед глядачами постають такі відомі особистості того часу: Сальвадор Далі, Гійом Аполлінер, Гертруда Стайн, Сергій Дягілєв. Мета стрічки «Пригоди Пікассо» – показати, що величні та серйозні генії, які вплинули на історію світу – звичайнісінькі люди. Вони переживають, дивують, розчаровуються і радіють, а головне – вміють над собою посміятися. Перегляд фільму відбувся у рамках показу фільмів, присвячених відомим художникам, що триває у центрі сучасного мистецтва «Арт-Шик».

22 серпня на Вінниччині відкрився традиційний VII ВІННИЦіанський фестиваль комедійного та пародійного кіно. Організували вражаюче дійство виконавчий комітет Вінницької міської ради та міський Палац мистецтв за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації.

В чотирьох номінаціях (анімація, короткий метр, відеокліп, «смішне, але інше») зібрано 28 робіт кіномитців з України, Росії, Ірландії, Південної Кореї, Великобританії, Канади та Японії. Фестиваль стартував о 19 годині на Театральній площі. В його програму вмістили згадку про минулорічну фестивальну програму, репрезентували нову та ознайомили городян з юними талантами мистецької майстерні «Зоряна мрія». Поруч з початківцями мелодії з кінофільмів виконали маститі музиканти з «Клондайк Бенду». Головним дійством ВІННИЦіАнських зібрань є церемонія нагородження переможців та лауреатів, що цього року пройде на майдані Незалежності 8 вересня. Саме в цей день вінничани та гості зможуть зустрітися та поспілкуватися з неперевершеним Шерлоком Холмсом, кавалером ордена Британської імперії Василем Лівановим. Цього ж дня відомий кіноактор Юрій Куценко повернеться до вінничан ще одним яскравим боком своїх талантів – талантом вокаліста. Він представить пісні зі свого першого диску «Май Ворлд» та виконає нові з майбутнього альбому.

     

Образотворче мистецтво

Бєлова, А. Козятинський художник Валерій Герасимчук творить бісером : [тематику своїх картин художник черпає з природи. Побачивши пташку, її гніздо чи красиву квітку, він відтворює їх на картині. У колекції художника є полотна на релігійну тематику: «Матір Божа з Ісусом Христом», майже готова картина із зображенням святого Іллі, яку художник планує подарувати церкві пророка святого Іллі у день пророка Іллі. Валерій Герасимович готує виставку картин, що буде присвячена 75-річчю від дня народження та 30-річчю з дня смерті його дядька С. Герасимчука, лауреата журналістської премії, колишнього заступника головного художника журналу «Перець». з яким довгий час В. Герасимчук працював ілюстратором у журналі «Перець»] / А. Бєлова // РІА Козятин. – 2013. – 1 серп. – С. 8.

2-21 серпня у літературно-меморіальному музеї ім. Михайла Коцюбинського представлена виставка робіт юного художника Назарія Третяка «Різнокольорова реальність», організована за підтримки директора музею Ф. Панчука. За його словами, майстерність юного художника – вражає. Вибір місця і композиції Назарія дивує, оскільки в його 15 років така чіткість і фантазія – це дар. Проживає юний художник в Росії, у місті Сиктивкар. Навчався у Сиктивкарській художній школі, яку закінчив з відзнакою. Лауреат багатьох обласних, місцевих, республіканських, та міжнародних виставок, конкурсів, фестивалів. Проводив персональні виставки в Росії, але цього літа приїхав до Вінниці до своєї бабусі і вирішив організувати свою першу персональну виставку. Назарій володіє різними техніками – граттаж, графіка, гуаш, акварель, колаж і батик. Найулюбленіші техніки малювання – акварель та олійні фарби. Організатори виставки запевняють, що подібні заходи будуть організовуватися частіше.

Чабанюк, Є. Мистецький дивосвіт Петра Скомаровського : [зав. клубом-бібліотекою с. Подорожня Хмільницького району розповідає про творчість відомого російського художника, майстра іконопису, натюрмортів, пейзажів і портретів, уродженця краю Петра Станіславовича Скомаровського] / Є. Чабанюк // Життєві обрії. – 2013. – 9 серп. – С. 4.

22 серпня – 15 вересня у виставковому павільйоні Мегамолл-експо (трц Мегамолл), відкрилася персональна виставка робіт російського художника Нікаса Сафронова за назвою «Вибране». Увазі шанувальникам пропонуються натюрморти, портрети, пейзажі і сюжетні композиції сюрреалістичного характеру, всього більше 40 робіт. На картинах майстра можна побачити чимало відомих людей: Мадонну, Олега Янковського, Софі Лорен, Ніколь Кідман та Кевіна Костнера. Після офіційної церемонії відкриття на відвідувачів виставки чекала екскурсія.

Картинами художника вже встигли помилуватися в Одесі, Дніпропетровську, Донецьку, Харкові, Ялті та Черкасах. Завдяки розповіді екскурсовода вінничани змогли дізнатися про художника багато цікавого.

У відвідувачів незвичайної експозиції буде можливість не лише побачити оригінали картин, а й придбати роботи, які сподобаються. Щоправда, дозволити це собі зможуть або заможні гості виставки, або ж затяті мистецтвознавці – картини Нікаса Сафронова коштують від 10 тисяч євро.

29 серпня відбулася зустріч голови обласної ради С. Татусяка із заслуженим художником Росії, членом-кореспондентом Російської Академії Мистецтв, академіком Петровської Академії Наук і Мистецтв та членом МОСХ Росії В. Дем’янюком. Родом ця надзвичайно цікава та творча людина з Житомирщини. На разі Віктор Борисович очолює відділення міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян в Російській Федерації та Москві».

На зустрічі йшла мова про організацію виставки художника у м. Вінниця. Тож вінничани цієї осені зможуть особисто оцінити картини Віктора Борисовича, місце проведення виставки поки що залишається загадкою. Значну увагу також звернули на розвиток дитячого мистецтва у Вінницькій області. Планується проведення майстер класу художника для маленьких митців, результатом якої стане виставка дитячих робіт.

30 серпня у напівтемному конференц-залі готелю «Поділля» відбувся «продакшен воркшоп», або просто майстер-клас зі світлового малюнку і живопису. Художник з Австрії Маттіас Фріц вчив українських майстрів світловому живопису. Використання досвіду малювання за допомогою інструментів XXI ст. вже популярне у багатьох країнах Європи та Латинської Америки. Австрійці показували своє бачення креативної зміни простору засобами анімації в реальному часі в Швейцарії, Бразилії, Німеччині. Їм дуже цікаво творити у просторі сучасного міста. І Вінниччина обрана була за те, що останнім часом візуальна естетика Вінниці вдосконалюється надзвичайно краетивно.

Піхачек, М. Персональна виставка маестро [художня виставка Федора Ущаповського, Заслуженого працівника культури України, Заслуженого діяча мистецтв відкрилася у дзеркальній залі Піщанського районного Будинку культури. На знак вдячності за спонсорську підтримку, Ф. Ущаповський на урочистому відкритті подарував директорові ПП «Сад України» В. Коліснику портрет уродженця краю П. Муравського, написаний одним з його колег. На перегляд художник виставив і картини, написані останнім часом: «Січень», «


Хроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше