ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

Версія для друку

@@START_COMMENT AddThis Button END @@END_COMMENT

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

 

 

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Серпень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

Вінниця 2013


Загальний розділ

Славиться місто своїми талантами : [у 2013 р. виповнюється 110 років від часу надання Жмеринці статусу міста. Серед його талановитих людей чільне місце посідають аматорські колективи, зокрема дитячої місцевої музичної школи, де створено духовий оркестр, оркестр народних інструментів, ансамблі скрипалів, фольклорний ансамбль. На базі дитячої музичної школи створені: народний аматорський міський духовий оркестр, народний аматорський інструментальний ансамбль «Надія», зразковий аматорський міський дитячий хор, народний аматорський інструментальний колектив «Жмеринський дискиленд». Постійними переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів стають дитячий ансамбль естрадно-бального танцю «Фламінго», естрадно-інструментальний колектив «Ретро-класик», естрадний гурт «Кордон», тощо] // Жмерин. газ. – 2013. – 2 серп. – С. 7.

4 серпня м. Жмеринка відзначала своє 110-річчя. Урочиста офіційна частина розпочалася з виступу секретаря міської ради Е. Крайніка, який акцентував увагу жмеринчан на історичних фактах та людях, яким Жмеринка зобов’язана своєю появою на карті. Від щирого серця вітав Жмеринку та жмеринчан перший заступник голови райдержадміністрації О. Монастирський, який передав вітання від голови райдержадміністрації Ю. Твердохліба. До слів вітань приєднався голова районної ради С. Гринчук. Своє рідне місто зі славним ювілеєм сердечно привітав народний депутат України В. Жеребнюк. Програма свята була досить різноманітною і насиченою. Цього дня жмеринчани мали можливість переглянути виставки творчих робіт «Майстерність юних жмеринчан тобі, юне місто», взяти участь у відкритті меморіальних дошок архітектору З. Журавському та військовим частинам, які звільняли Жмеринку. Вперше живі скульптури представили актори театру «Карнавал» з Одеси. На площі відбувся концерт переможців фестивалю «Веселковий дивограй». Опівдні пройшла урочиста сесія міськради, на якій були нагороджені почесними грамотами, подяками громадян, які зробили вагомий внесок у розвиток міста. Зустрічала цього дня Жмеринка і поважних гостей з Польщі. Між керівництвом міста та делегацією дружньої країни було підписано меморандум про співпрацю. У другій половині дня центр святкових подій перемістився до парку культури і відпочинку ім. М. Горького, де любителі спорту взяли участь у перегляді футбольного турніру та фестивалі з силових видів спорту. Виступи клоунів та свято морозива дарували гарний настрій наймолодшим жмеринчанам

5 серпня Відповідаючи на запитання журналіста обласної телерадіокомпанії «Вінтера», голова облдержадміністрації Іван Мовчан нагадав, що серед пріоритетних напрямів обласної влади – діяльність закладів культури. «Найбільша сума, яку в попередні роки виділяли на цю галузь, – 6 мільйонів гривень за рік. А цього року тільки за перше півріччя використано 15 мільйонів гривень бюджетних і ще стільки ж – залучених коштів. За перше півріччя в області відремонтовано 310 закладів культури. Ця галузь ніколи не знала такої уваги. «Тепер ми крок за кроком вирішуватимемо проблеми закладів культури. Неприпустимо фінансувати культуру за залишковим принципом. Чимало закладів культури були відремонтовані руками працівників галузі, що дозволило заощадити чимало коштів. Такий підхід був схвалений керівництвом області. Важливо, щоб усі розуміли: це ми маємо робити своїми руками, своїм натхненням, своїм патріотичним ставленням до малої батьківщини. Ніхто з-за кордону не приїде ремонтувати нам школи, клуби, ФАПи, дороги. Це наша справа», – висловив свою думку з цього приводу голова ОДА.

9 серпня на Театральній площі м. Вінниці за сприяння управління культури і туризму облдержадміністрації та обласного Центру народної творчості, відбулася презентація скульптури диво-птаха під назвою «Сонячні барви Поділля». Скульптура виготовлена для участі Вінниччини у Всеукраїнському фестивалі «Парад вишиванок», що має відбутися у Києві 24 серпня 2013 р. Частиною цього фестивалю буде видовищний конкурс «Диво-птах», у якому кожне місто-учасник представить свого птаха під час карнавальної ходи головними вулицями столиці.

Вінницький Птах – це своєрідна подільська народна картинка у якій відтворено дивоцвіт давніх людських уявлень, переданих ще у піснях та переказах, зафіксованих у народному малярстві. Його голова, гребінець, очі, тулуб, крила та хвіст – деталі, які несуть смислове навантаження та є давнім символом, а кожна барва має значення.

Півень здавна був господарем двору – поважний, голосистий, красивий, яскравий. Він починав день хлібороба, і тому, на рівні підсвідомості українця, був символом часу.

У ході заходу Диво-птах пройшов Вінницею від вул. Архітектора Артинова до Центрального залізничного вокзалу (включаючи вулиці: Соборну, Келецьку, проспект Коцюбинського) та був встановлений на Театральній площі, де відбулась його презентація. Метою цієї культурно-мистецької акції є популяризація народного мистецтва Вінниччини, яке відзначається своєрідною стилістикою і регіональними особливостями.

Автор Диво-птаха – заслужений майстер народної творчості, один з найкращих в Україні представників народного малярства Василь Слободянюк.

15 серпня під час прес-конференції начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник повідомила., що за І півріччя поточного року на ремонт 317 культурних об’єктів області залучено 15 мільйонів бюджетних коштів та стільки ж – позабюджетних. Отже всього було освоєно 30 млн грн. «Такого показника ми не мали за всю історію галузі, – зауважила М. Скрипник, – адже коли є спільна мета і відповідальність влади, то всі її структурні підрозділи працюють на кінцевий результат, як одна команда». Завдяки новому формату звітування районів перед головою облдержадміністрації, сільські голови працюють сьогодні по-іншому. Начальник управління культури і туризму відзначила позитивні зрушення навіть у тих районах, які ніколи не називали серед передових. Лідерами ж за I півріччя по залученню коштів на відновлення та ремонт закладів культури (від 1млн. грн до 2-х млн. грн.) М. Скрипник назвала Калинівський, Крижопільський, Липовецький, Хмільницький, Мурованокуриловецький та Чернівецький райони. На друге півріччя влада поставила перед районами чітке завдання: завершити роботи, розпочаті у I півріччі та братися до ремонту нових приміщень. М. Скрипник висловила глибоку впевненість у тому, що II півріччя 2013 р. буде ще більш результативним. Заклади культури області крок за кроком зміцнюватимуть свою матеріальну базу, поетапно ремонтуючи великі приміщення Будинків культури та бібліотек, не допускаючи закриття закладів та звільнення працівників. За даними, які оприлюднила для журналістів М. Скрипник, сьогодні в галузі культури і туризму Вінниччини задіяно 6700 працівників. Середня заробітна плата в галузі по області становить 2500 грн. У 1017 сільських закладах культури працюють майже 2000 спеціалістів.

15 серпня  в с. Голинченці Шаргородського району пройшла хресна хода. Тисячі паломників відвідали Йосафатову долину, в якій 90 років тому голинчинецькому пастуху Якову, котрий пас худобу в долині біля села, явилася Божа Матір зі священним заповітом: «Хреста славте, хрести ставте!». В незалежній Україні ця долина стала місцем паломництва.

День Незалежності України та День Державного Прапора на Вінниччині

У кожному регіоні Вінниччини відбулися засідання оргкомітетів з питань підготовки та проведення заходів, приурочених до Дня Державного Прапора України та 22-ї річниці Незалежності України, затверджені програми святкування цих днів, у яких передбачені урочисті засідання громадськості та керівництва регіону, покладання квітів до пам’ятних могил, представлення кращих трударів на районних Дошках пошани, світлиці декоративно-прикладного мистецтва, короваїв, спортивно-музичні розваги, мітинги, концертні програми. В усіх районах області святкові заходи заплановані на 22-24 серпня.

1-11 серпня у рамках підготовки та відзначення 22-ї річниці Незалежності України за підтримки голови облдержадміністрації І. Мовчана на Вінниччині проходить Всеукраїнський пісенний фестиваль «Родина» ім. Назарія Яремчука.

14 серпня у селекторному режимі відбулося розширене засідання оргкомітету з відзначення на Вінниччині Дня Незалежності. Участь у засіданні взяли керівники Департаментів, управлінь обласної державної адміністрації, члени організаційного комітету, представники громадськості та заступники голів РДА, міських голів з соціально-гуманітарних питань. Розпочинаючи засідання, заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова звернула увагу на основних заходах, які проходитимуть на Вінниччині в рамках відзначення найважливішого державного свята. Вона поінформувала, що в період з 20 по 23 серпня відбудеться презентація Вінницької області в рамках загальнодержавної виставкової акції «Барвиста Україна» у м. Києві. 21 серпня до області прибувають іноземні делегації. Основні заходи заплановано на 22 серпня. Так, 22 серпня о 10:30 в приміщенні облдержадміністрації відбудеться урочисте вручення свідоцтв особам, занесеним на обласну Дошку пошани «Праця і звитяга вінничан», переможцям конкурсу «Людина року» Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної ради, а о 13:00 в ККЗ «Райдуга» відбудеться урочиста програма з врученням державних нагород та відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною». 22 серпня в центральному парку культури та відпочинку ім. М. Горького за участю представників 27-ми сільських населених пунктів під гаслом «Мистецтво одного села» пройде VI обласний фестиваль народної творчості «Скарби Поділля». 23 серпня о 9.30 год. біля приміщення Вінницької міської ради відбудеться церемонія підняття Державного Прапора України. Така ж акція відбудеться на центральних площах районних центрів та інших населених пунктів області. Л. Спірідонова зауважила, що 24 серпня делегація у складі 250 чоловік (митців, творчих колективів) візьме участь у «Параді вишиванок» (м. Київ) з презентацією Диво-птаха Вінниччини «Сонячні барви Поділля», який нещодавно презентувався жителям міста на Театральній площі. В свою чергу начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник поінформувала присутніх про основні культурно-просвітні заходи, що заплановані в області на відзначення Дня Незалежності України. За її словами, у бібліотеках та музеях області вже організовані виставки, приурочені Дню Незалежності. Торкаючись теми проведення фестивалю «Мистецтво одного села» М. Скрипник зазначила, що в ході цього заходу заплановано: розміщення стендів зі світлинами сіл Вінниччини, представлення майстерні гончарів з майстер-класами, організація виставок: дарів природи, образотворчого мистецтва «Рідний край очима дітей», вишиванок «Узором долі вишита сорочка», проведення майдану козацької звитяги та концертної програми «З Любов’ю до України». Про заходи на базі міста доповіла заступник міського голови В. Балицька. У місті планується проведення фестивалю сучасної культури «Подільська пектораль», парад короваїв та інші заходи, приурочені визначній даті. У свою чергу начальник відділу зовнішніх зв’язків та промоції обласної ради, директор Координаційного центру Єврорегіону «Дністер» В. Мережко зазначив, що до області з візитом прибудуть 14 іноземних делегацій (70 чоловік) з РФ, Польщі, Молдови, та Румунії. В ході засідання було підведено підсумки підготовчої роботи, внесено пропозиції та корективи щодо організації проведення заходів безпосередньо у визначені дні.

20 серпня у Центральній районній бібліотеці м. Могилева-Подільського розгорнуто виставкову-експозицію «Україну будує кожен із нас», присвячену 22-й річниці Незалежності України. Окрім того підготовлено урок державності «Українська державна символіка: прапорові барви України» та слайд-програму «Сучасна історія України: проблеми, версії, міркування».

20-24 серпня День народження України відзначали на Літинщині. В усіх сільських територіальних громадах району пройшли заходи, приурочені Дню Державного Прапора України та 22-й річниці Незалежності України.

23 серпня на головній площі Літина під звуки Державного Гімну був урочисто піднятий Державний Прапор України. Відкрито районну Дошку пошани «Гордість і звитяга Літинщини» На урочистостях були присутні: керівництво району, трудові колективи, представники органів місцевого самоврядування, представники ЗМІ, громадськість. Тринадцятьом кращим працівникам сільськогосподарського, промислового виробництва, закладів освіти, культури, охорони здоров’я, зв’язку вручено посвідчення про занесення до районної Дошки пошани та грошову винагороду в розмірі 100 грн. кожному. В рамках проекту «Я громадянин України» шістьом дітям, яким щойно виповнилось 16 років було урочисто вручено паспорти громадянина України. У приміщенні районного Будинку культури проведено урочисті збори та святковий концерт. Під час урочистостей учнями Літинських шкіл були покладені квіти до Меморіалу Слави, могили захисників УНР, пам’ятника воїнам-афганцям, ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Після завершення урочистих зборів відбувся святковий концерт самодіяльних народних колективів району, аматорів сцени районного Будинку культури. На стадіоні проведені спортивні змагання. 24 серпня для жителів та гостей Літина було організовано шаховий турнір, матчі з футболу, святкову дискотеку.

21 серпня у Мурованокуриловецькому районному Будинку культури відбулися урочисті збори та святковий концерт, присвячені Дню Незалежності України. В цей день до районного центру прибули делегації від територіальних громад району у складі сільських голів, керівників та працівників агроформувань, соціально-культурної сфери, передовиків виробництва.

На центральній площі гостей зустрічали звуки духового оркестру та теплі й сердечні слова вітань аматорів художньої самодіяльності району.

Учасники урочистостей, разом з головою райдержадміністрації В. Д . Максимчаком, головою районної ради В. А. Гуком, депутатом обласної ради О. О. Бірюковим мали змогу ознайомитися з виставковими павільйонами від усіх територіальних громад, де були представлені досягнення трудівників промислового та сільськогосподарського виробництва, майстрів художньо-прикладного мистецтва.

Відвідувачів вітали гостинні господарі в колоритних українських вишиванках, які співали щирі українські пісні. На центральній вулиці діти брали участь в конкурсі малюнку на асфальті, темою якого стала Незалежність. Учасників урочистих зборів привітали голова райдержадміністрації та голова районної ради.

За здобутки у праці кращі працівники району були відзначені Почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради та грошовими винагородами. На завершення урочистостей майстри художньої самодіяльності району подарували присутнім святковий концерт.

21 серпня в рамках святкування Дня Державного Прапора та 22-ї річниці Незалежності України у Немирові відбулося урочисте відкриття оновленої Дошки пошани. В заходах взяли участь голова районної державної адміністрації П. Михайленко, заступник голови районної ради А. Собченко, передовики, які були занесені на Дошку пошани, громадськість міста та району. Цьогоріч районна Дошка пошани вмістила вісімнадцять світлин представників різних професій та п’яти трудових колективів.

На площі перед адмінбудинком Немирівської районної державної адміністрації відбулися урочисті заходи присвяченні Дню Державного Прапора. Враховуючи суспільну значимість традиції вручення паспортів громадянина України, відбулося урочисте вручення головою Немирівської районної державної адміністрації П. Михайленком та заступником голови районної ради А. Собченком паспортів громадянина України 16-річним юнакам і дівчатам Немирівщини.

21 серпня на Оратівщині в районному парку культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Незалежності та районного свята «Обжинки – 2013» .

Програма заходів розпочалась на шкільному стадіоні, де територіальні громади району представили виставки експозицій у формі вулиць «Обжинкова», «Коровайна», «Дарів», «Медова», «Майстрів». Відбувся святковий концерт «Мій край – перлина України, Оратів – часточка її» за участю майстрів народного мистецтва. Учасників заходу привітали: голова райдержадміністрації Г. Кириленко, голова районної Ради В. Токарчук, Оратівський селищний голова І. Барський.

21 серпня в с. Орлівка Теплицького району напередодні Дня Незалежності на площі біля сільського клубу відбувся фестиваль «Батькова хата». З вітальними словами до жителів села звернулися начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Прокопенко, голова територіальної громади О. Тригубенко. Порадували глядачів своїми виступами духовий оркестр, народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Орлівського сільського клубу (керівник О. Чернега), декламатори віршів та гуморесок. Для учасників заходу представили розмаїття вишивок, випічки та художніх картин місцевих майстрів. Пироги, булочки, пампушки, ватрушки з різним начинням – все чого душа бажає, смакувалось залюбки. Фестиваль швидко добіг кінця, залишивши позитивні спогади у його учасників.

21 серпня у Тростянецькому районі відбулись святкові заходи, приурочені до 22-ї річниці Незалежності України. Цього дня на центральній вулиці і площі селища Тростянця та на площі перед районним Будинком культури, проводилася трансляція святкового спецвипуску радіогазети, присвячена 22-й річниці Незалежності України та Дню Державного Прапора України. Жителі мали змогу послухати патріотичні мелодії та пісні вітчизняних і місцевих композиторів. Відбулося також урочисте відкриття районної Дошки пошани. Цьогоріч на ній вміщено двадцять світлин представників різних професій та чотирьох трудових колективів.

22 серпня напередодні головного державного свята – Дня Незалежності України – на Вінниччині традиційно пройшли урочисті заходи з нагоди відзначення тих, хто своєю працею долучився до розбудови й становлення незалежної Української держави. Переможці обласного конкурсу «Людина року», кращі трудівники регіону, представники кращих колективів, районів і міст Вінниччини, імена й назви яких занесені на обласну Дошку пошани «Праця і звитяга вінничан», активні будівничі Подільського краю зібралися у приміщенні обласної державної адміністрації, аби отримати з рук керівників області й міста заслужені нагороди. «У цій залі присутні люди, які своєю щоденною працею, патріотизмом, відданістю й любов’ю до рідного краю демонструють свою причетність до розвитку Вінниччини, до розвитку України, – зазначив у вітальному слові голова облдержадміністрації Іван Мовчан. – Сьогодні ми по праву будемо віншувати цих людей і заслужено дякувати за їхній внесок у розбудову Подільського краю і нашої держави». З вітальними словами до присутніх звернулися також голова обласної ради Сергій Татусяк та голова Вінницької міської ради Володимир Гройсман. Керівники області та міста вручили учасникам заходу почесні нагороди: відзнаки переможцям конкурсу «Людина року», свідоцтва про занесення на обласну Дошку пошани «Праця і звитяга вінничан» та Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної ради.

22 серпня в рамках святкування 22-ї річниці Незалежності України у Вінниці відбувся шостий обласний фестиваль «Скарби Поділля». На площі біля концертної зали «Райдуга» розгорнувся ярмарок народних ремесел, де 27 народних світлиць представляли усі райони Вінниччини. Працювала виставка дарів природи, короваїв, вишитих сорочок. Представлено тут і с. Клембівка Ямпільського району, що здавна славиться своїми майстринями-вишивальницями.

Основна цьогорічна тема фестивалю – мистецтво одного села. Кожний район представив свою світлицю – фотостенди про історію населених пунктів, твори народного мистецтва. Учасники «Скарбів Поділля» – майстри декоративно-прикладного мистецтва: вишивки, різьблення по дереву, флористики, писанкарства, лозоплетіння та кераміки.

Усі гості фестивалю могли скуштувати українських страв, сфотографуватись та придбати сувеніри.

Голова облдержадміністрації Іван Мовчан разом з головою обласної ради Сергієм Татусяком і вінницьким міським головою Володимиром Гройсманом привітали з Днем Незалежності України представників кожного району. Господарі світлиць зустрічали керівників області і міста з хлібом-сіллю. Іван Мовчан у відповідь дякував трудівникам за зібраний урожай, який є значним внеском у продовольчу незалежність держави та за наполегливу працю.

    

Сауляк, В. «В моїм серці Україна» : [під такою назвою до Дня Незалежності України в Мурованокуриловецькій районній картинній галереї відкрито виставку картин Володимира Вовка, який народився у с. Кривохижинці. В його доробку понад 100 картин, 200 графічних робіт, 76 з яких представлені на його персональній виставці. Доповненням до виставки стали вишивки відомих місцевих майстринь-вишивальниць] / В. Сауляк // Наше Придністров’я. – 2013. – 22 серп.

22 серпня відбулися урочисті збори громадськості Крижопільського району, присвячені 22-й річниці Незалежності України і 90-й річниці утворення Крижопільського району. У святкуванні взяв участь голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан. Після внесення Державного Прапора України і Прапора Крижопільського району зі святковою доповіддю виступила голова Крижопільської райдержадміністрації Л. Семенюк. Вона нагадала основні віхи історії, повідомила про досягнення останніх років, поіменно згадала багатьох людей, які загинули за Батьківщину, прославили район своєю працею чи працювали на керівних посадах. Серед учасників зборів була присутня Герой Соціалістичної праці Ольга Десяк. З нагоди відзначення 22-ї річниці Незалежності України Крижопільський район занесено на обласну Дошку пошани «Праця і звитяга вінничан».

«Сьогодні мені надзвичайно приємно бути серед вас, на землі, де я народився, виріс, отримав освіту, – звернувся з вітальною промовою до своїх земляків голова ОДА Іван Мовчан. – Приємно те, що моя батьківщина – це район, яким пишається область. Я радий, що в залі присутні люди, які в різні часи керували районом. Я вдячний їм за те, що вони в непрості роки наполегливо працювали і мобілізовували людей на розбудову рідного краю. В останні роки район має серйозну динаміку. Нині він може бути еталоном у багатьох сферах: у сільському господарстві, благоустрої, в соціальній сфері».

Після урочистої частини відбувся святковий концерт. Біля Будинку культури окремі територіальні громади презентували свої села, пригощали гостей українськими стравами, демонстрували таланти. На площі біля районного Будинку культури відбувся гала-концерт зірок естради Крижопілля.

23 серпня урочистості з нагоди Дня Державного Прапора та 22-ї річниці Незалежності України у м. Бар пройшли напередодні головного державного свята.

На центральній площі міста відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України за участю голови райдержадміністрації Г. Лука, голови районної ради М. Радіонова, представників місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій, трудових колективів, депутатів районної ради, учнівської молоді, громадськості.

Після підняття Державного Прапора України було урочисто відкрито оновлену районну Дошку пошани, на яку занесено портрети людей різних професій, активних учасників громадського життя району, талановитих, працелюбних людей, руками та розумом яких твориться історія Барського району. Кращим трудовим колективам, працівникам підприємств різних форм власності, організацій, установ було вручено свідоцтва про занесення на районну Дошку пошани та Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради.

Далі відбулося покладання квітів до пам’ятників Т. Шевченку, М. Грушевському, загиблим воїнам, жертвам політичних репресій та голодоморів.

З нагоди свята головою райдержадміністрації Г. Луком та головою районної ради М. Радіоновим був проведений святковий прийом для занесених на Дошку пошани.

Барчани та гості свята мали можливість оглянути виставки народної творчості, які були представлені усіма територіальними громадами району. Порадували глядачів своїми виступами на імпровізованому «співочому майданчику» фольклорні колективи району.

Справжньою окрасою свята стало дефіле в українських сорочках, яке було проведено перед районним Будинком культури. Глядачі мали можливість побачити вишиті сорочки, яким понад сто років, що передаються з покоління в покоління як найбільша реліквія, сучасні вишиванки, стилізовані вишиті костюми, виготовлені руками барських майстринь.

23 серпня о 16 годині на центральній площі м. Бершадь розпочалися масові гуляння та святковий концерт «Тебе, отчий краю, в піснях прославляю!» до Дня Незалежності України На центральній площі міста проведено конкурс дитячої вишиванки «Мамину сорочку пригорну до серця…». У конкурсі взяли участь діти, віком до 16 років. Журі оцінювало конкурсантів у двох номінаціях: вишита сорочка для хлопчиків; вишита сорочка для дівчинки; за такими критеріями: різноманітність узору, техніка виконання, якість виконання. Вишивка мала бути характерною для подільського регіону. Парад дитячих вишиванок розпочав свою ходу від Бершадської дитячої музичної школи ім. Р. Скалецького. Юних учасників привітало керівництво району. Голова райдержадміністрації Михайло Бурлака наголосив: «…сьогодні кожен із вас прийшов у вишиванці на День народження нашої країни. Ваша сорочка є вашим оберегом. В цьому одязі – ви найкращі, бо їх вишивали найдорожчі для вас люди. Пам’ятайте про це! Любіть свою родину, своє місто чи село, свій край!» Пройшовши головною вулицею міста, учасники параду зупинилися на центральній площі, де було розгорнуто світлиці територіальних громад, що представляли своїх народних майстрів.

23 серпня напередодні Дня Незалежності України у Вінницькому районному Будинку культури (Вінницькі Хутори) відбулося урочисте відзначення 22-ї річниці української самостійності. Участь у заході взяли керівники району, очільники територіальних громад, сільськогосподарських підприємств, управлінь та відділів райдержадміністрації, депутати районної ради, представники районних служб та організацій.

З вітальним словом з нагоди головного державного свята звернувся до краян голова Вінницької райдержадміністрації В. Анікеєнко. Він зробив екскурс в історію, зауваживши, що шлях до самостійності України був непростим, политим кров’ю і сльозами багатьох поколінь, а тому ми, їхні нащадки, маємо гідно шанувати дар, який отримали без зусиль. Було відзначено керівників підприємств, установ та організацій, що протягом року активно й плідно працювали, примножуючи здобутки Вінницького району. Вшанували також кращих представників цих колективів, які удостоєні занесення на районну Дошку пошани. Їм були вручені грамоти і квіти.

Продовжив програму чудовий концерт, підготовлений творчими колективами району – народними й сучасними колективами зі Стрижавки, Вороновиці, Якушинців, Зарванців, Вінницьких Хуторів й інших сіл району.

23 серпня з нагоди 22-ї річниці Незалежності України у м. Гайсині перед приміщенням Гайсинської РДА урочисто відкрито районну Дошку пошани, на яку занесено кращі трудові колективи району та людей різних професій, які зробили вагомий внесок у розвиток Гайсинщини. Голова Гайсинської РДА С. Скіць, заступник голови районної ради О. Цвігун та представник Лодзинського воєводства Республіки Польща староста Ленчицького повіту Войцех Ждярскі урочисто вручили свідоцтва, квіти та висловили щирі побажання нагородженим. Справжньою родзинкою свята стали виставки світлиць територіальних громад, що розкинулись у центрі. Тут красувалися щедрі дари цьогорічного урожаю, зібраного трудівниками ланів і запашні короваї, випечені місцевими коровайницями. Гарними словами і піснями про ріднокрай вітали присутніх сельчани. Представники влади дякували усім територіальним громадам за щоденну титанічну працю і бажали добробуту і процвітання. Святкування у Будинку культури продовжилось піснями і танцями у виконанні сільських колективів та працівників культури району. По завершенню концерту гостей частували смачними, запашними короваями, випеченими у сільських громадах господинями. Польський гість залишився у захваті від концерту та свята Незалежності України.

23 серпня керівництво Жмеринського району взяло участь у святкових заходах з нагоди Дня Державного Прапора та 22-ї річниці Незалежності України. На мітингу біля міської ради в урочистій обстановці було піднято Державний Прапор України. Після чого перший заступник голови райдержадміністрації О. Монастирський, голова районної ради С. Гринчук, секретар міської ради Е. Крайнік поклали корзину квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Захід продовжився у приміщенні Жмеринського центру позашкільної роботи. Зі сцени громадськість вітали очільники міста та району. В своїй вітальній промові перший заступник голови райдержадміністрації О. Монастирський передав привітання від голови райдержадміністрації Ю. Твердохліба, зазначивши, що жителі району та міста творять історію держави, своєю працею примножують багатство України. Він щиро побажав жмеринчанам міцного здоров’я, злагоди та достатку, плідної праці в ім’я щасливого майбутнього країни. Святковий настрій учасникам урочистостей забезпечили місцеві артисти, організувавши чудовий концерт.

23 серпня на Іллінеччині відзначали День Незалежності України. Участь у заходах взяли керівники району, Іллінецький міський голова, очільники територіальних громад, керівники сільськогосподарських та промислових підприємств, представники місцевих органів виконавчої влади, трудових колективів підприємств усіх форм власності, організацій, установ, політичних партій, громадських організацій, депутати районної ради, молодь, громадськість району. Від учасників урочистого зібрання було покладено квіти до Меморіалу Слави у м. Іллінці та пам’ятника Т. Г.Шевченку. У програмі свята: урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та відкриття районної Дошки пошани на центральній площі міста, презентація територіальних громад району «Сільське подвір’я», виставка-презентація родовідних дерев «Моя родина – основа України», обрядове дефіле українського національного одягу. У районному Будинку культури відбулися урочисті збори та святковий концерт «Наша дума, наша пісня не вмре, не загине». Всім учасникам свята пропонували долучитися до акції «Одягнімо вишиванку».

23 серпня на центральній площі м. Калинівка відбулися святкові заходи з нагоди відзначення Дня Державного Прапора та 22-ї річниці Незалежності України. Було урочисто піднято Державний Прапор України, відкрито районну Дошку пошани. Вітаючи калинівчан зі святами, голова райдержадміністрації В. Поліщук та голова районної ради Ю. Браніцький підкреслили, що Державний Прапор є уособленням нашої національної єдності, честі та гідності. Незалежність – символ нашої нації. Справжнє багатство Калинівського району – трудящі і добропорядні люди, які роблять все можливе, аби Калинівщина впевнено і плідно розвивалася, вносячи власну частку в загальнонародний добробут всієї країни.

Святкування продовжилося в районному Будинку культури, де відбулось урочисте засідання та святковий концерт. Під час урочистостей кращих працівників нагороджено Почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради. Цього дня на центральній площі міста учасники свята змогли оглянути і районну святкову виставку, на якій кожна територіальна громада представила національну українську світлицю, обрядові хліби та короваї. Експонувались і роботи майстрів лозоплетіння, гончарства, вишивання, образотворчого мистецтва.

23 серпня з нагоди святкування Дня Державного Прапора України на центральній площі м. Козятин перед райдержадміністрацією відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України. Однією з традиційних складових відзначення чергової річниці Незалежності України на Козятинщині є відкриття міськрайонної Дошки пошани. Цього року вона вмістила світлини п’яти колективів та 20-и кращих представників різних професій, серед яких вчителі, працівники медичної галузі, спортсмени, аграрії, діячі культури. Свідоцтва та цінні подарунки особам, занесеним на Дошку пошани, в урочистій обстановці вручили голови районної держадміністрації О. Лавренюк, районної ради В. Стахов та очільник міста О. Гвелесіані. «День Незалежності для нас – головне свято. По суті, це день народження нашої молодої незалежної держави, – підкреслив у вітальній промові голова районної держадміністрації О. Лавренюк. Цього ж дня, за участю очільників району та міста, начальників міськрайонних управлінь та відділів, служб та установ, громадськості відбулося покладання вінків та корзини квітів до пам’ятників першому Президенту України М. Грушевському в Козятині та с. Сестринівка.

23 серпня у м. Липовець з нагоди 22-ї річниці Незалежності України та Дня Державного Прапора України відбулися святкові заходи за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, трудових колективів, громадськості.

На центральні площі міста проведено церемонію урочистого підняття Державного Прапора України, який підняли А. Слушний – заслужений майстер спорту України та Л. Петрівська – завідувач дитячого садка № 1. З вітальною промовою перед громадою виступив голова райдержадміністрації, депутат обласної ради А. Грищук. Кращих працівників та трудові колективи району, які удостоєні занесення на районну Дошку пошани відзначено нагородами. Учасники святкового зібрання поклали квіти до Меморіалу Слави. Після завершення офіційної частини присутнім було представлено виставки короваїв, «Спасівчана гостина», «Дари осені», «Батьківська хата», «Козацький курінь» та конкурс дідухів. Завершились урочистості святковим концертом, де всі присутні отримали задоволення від яскравих художніх номерів аматорських ансамблів та фольклорних колективів району.

23 серпня «До України серцем притулюся» – за такою назвою відбувся святковий концерт та урочисті збори в Могилів-Подільському районі, присвячені Дню Незалежності України. В заході взяли участь голова райдержадміністрації М. Вдовцов та його заступники, заступник голови районної ради І. Чічірко, гості з Республіки Польща на чолі з Є. Колашем, колективи міськрайонних підприємств, установ та організацій, селищний та сільські голови, депутати районної ради, представники громадських організацій, ЗМІ.

Вітаючи представників громадськості з державним святом голова райдержадміністрації М. Вдовцов зазначив, що цьогорічний День народження України район зустрічає з вагомими здобутками: покращенням матеріально-технічн


Хроніка культурного життя Вінниччини
Серпень

  1. Частина 1
  2. Частина 2

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше