ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

Версія для друку

Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А. Тімірязєва

Сектор наукової інформації з питань культури і мистецтва

 

  

 

Хроніка культурного життя Вінниччини

Грудень

(за матеріалами республіканських, обласних і районних періодичних видань, веб-сайтів обласних і районних закладів культури)

 

 

 

 

Вінниця, 2013


Загальний розділ

3 грудня у Вінницькому обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбувся ІІІ обласний етап конкурсу читців польської поезії, присвячений 215-річчю від дня народження Адама Міцкевича. Конкурс проводився у двох номінаціях: учні 5-8 та 9-11 класів. Організаторами та співорганізаторами третього етапу конкурсу виступили Департамент освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, відділ методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і світової літератури Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації, Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці. У заході взяли участь: заступник начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації А. Ратинська, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярцінські, завідувач відділу методики викладання української мови та літератури, мов національних меншин і світової літератури Вінницького ОІПОПП Л. Коваленко, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації О. Панчук. Переможців третього етапу конкурсу привітав пан Дамян Цярцінські і вручив їм цінні подарунки, а всім наставникам конкурсантів –  книги.

10 грудня начальник відділу культури і туризму Теплицької райдержадміністрації В. Прокопенко провів нараду з працівниками культури району. Учасники зібрання розглянули питання про стан виконавської дисципліни та організацію контролю за виконанням актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів та доручень управління культури і туризму, розпоряджень, доручень голови облдержадміністрації та голови райдержадміністрації, про виконання доручення голови облдержадміністрації № 22 від 11.02.2013р. «Про здійснення, вивчення моніторингу матеріально-технічної бази закладів культури області та надання якісних послуг», доручення голови райдержадміністрації «Про підсумки соціально-економічного розвитку району за ІV квартал 2013 року».

12 грудня відбулася виробнича нарада працівників галузі культури Мурованокуриловецького району з питань річної звітності та планування на 2014 р. У нараді взяв участь голова районної державної адміністрації В. Максимчак, який ознайомив працівників культури з політичною ситуацією в Україні та проаналізував стан закладів культури в районі. Із завданням про розвиток галузі культури району у 2014 р. виступила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації В. Веклюк.

Кирилюк, Л. Участь у Міжнародному форумі «Свентокшиське – Поділля 2013» в Музеї діалогу культур (м. Кельце, Польща) : [про Міжнародний форум «Свентокшиське – Поділля 2013», що відбувся у Музеї діалогу культур м. Кельце у Польщі. Мета форуму – взаємна промоція і зацікавлення міжнародною співпрацею польських та українських неурядових організацій. У заході взяли участь 60 представників третього сектору – по 30 з української і польської сторін] / Л. Кирилюк // Барчани. – 2013. – 13 груд. – С. 6.

Михалиця, О. Її книги – щирі роздуми про світ : [про презентацію нових книг Хмільницької поетеси Світлани Гаврилової «Вірші мої – душа моя розп’ята» та «Додому хочеться, додому прийти на рідний свій поріг», яка відбудеться у залі Хмільницького районного Будинку культури 17 грудня] / О. Михалиця // Життєві обрії. – 2013. – 13 груд. – С. 4.

17 грудня в Тростянецькій музичній школі за ініціативи членів літературно-мистецького об’єднання «Джерело» відбулася презентація літературно-мистецького альманаху «Душі Криниця». Районне літературно-мистецьке об’єднання «Джерело» працює 18 років. Серед здобутків «Джерела» випуск трьох літературних альманахів: «Подільське перевесло», «Як спів тростини на крилатім вітрі», «Над сивим Батогом», які дістали схвальні відгуки Обласної організації національної спілки письменників України, творчих побратимів з районів області. З найщирішими вітаннями до членів літературно-мистецького об’єднання «Джерело» звернулися перший заступник голови РДА В. Ляшенко та заступник голови районної ради В. Тарасенко. На заході присутні мали нагоду ознайомитися з творчим доробком Т. Ясенчук, Л. Бурдейної, З. Брацюк, Д. Возного, М. Пруса, Е. Мазурик, Ю. Соліної, Г. Черній, С. Шура, М. Ярового, Т. Ярошенко, В. Косенка, С. Сабатовича. Саме їх твори увійшли в літературно-мистецький альманах «Душі криниця».

17 грудня у малому залі Хмільницького районного Будинку культури відбулась презентація книг Світлани Гаврилової «Додому хочеться, додому прийти на рідний свій поріг» та «Мої вірші душа моя розп’ята». На зустрічі з авторкою книг були присутні: заступник голови Хмільницької райдержадміністрації С. Матяш, заступник голови Хмільницької районної ради Ю. Дячок, місцеві поети, старшокласники Лозівської та Широкогребельської шкіл, читачі Хмільницької районної бібліотеки для дорослих та любителі поетичного слова. Бібліотекар з с. Уланова В. Ніколенко розпочала презентацію книг з біографічних сторінок авторки, що супроводжувалася демонстрацією слайдів про С. Гаврилову. На заході прозвучала її поезія, яку читала як сама авторка, так і присутні. У виконанні жіночого ансамблю «Подільські роси», чоловічого ансамблю «Явір» прозвучали пісні на слова С. Гаврилової, автором музики яких є директор сільського Будинку культури с. Уланова А. Бохнюк.

18 грудня у залі Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулася обласна культурно-мистецька акція «Благодійник року», започаткована в області за ініціативи голови обласної державної адміністрації І. Мовчана. Культурно-мистецька акція «Благодійник року» спрямована на розвиток благодійної діяльності, заохочення громадян і комерційних структур Вінниччини до меценатства та вшанування тих людей, які не байдужі до потреб медицини, освіти та культури області. Обласна влада вшанувала активних жителів територіальних громад: приватних підприємців, фермерів, товаровиробників області, депутатський актив, які вкладали власний матеріальний ресурс у відновлення об’єктів соціальної, гуманітарної та культурної сфери Вінниччини. Загалом понад 90 вінничан отримали нагороди.

21 грудня у книгарні «Є» відбулася презентація книги Руслана Горового «Гагарін і Барселона». Автор книги Руслан Горовий більше відомий як журналіст і головний режисер «Магнолія ТВ», автор і керівник відомого проекту «Служба розшуку дітей», заслужений журналіст України, режисер низки короткометражних фільмів, письменник і автор пісенних текстів. «Гагарін і Барселона» – збірка вибраних оповідань і повістей та четверта прозова книжка автора. У книзі немає жодної вигаданої історії чи персонажу – всі вони взяті з реального життя та доповнені власним, доволі багатим та різноманітним життєвим досвідом автора.

25 грудня відбулась колегія управління культури і туризму Вінницької ОДА. На колегії були розглянуті наступні питання: «Про стан виконавської дисципліни та організації контролю за виконанням актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розпоряджень, доручень голови облдержадміністрації, наказів та доручень управління культури і туризму облдержадміністрації у четвертому кварталі 2013 р.» (доповідь головного спеціаліста управління культури і туризму облдержадміністрації Г. А. Пасеки) та «Про співпрацю з обласними організаціями національних творчих спілок» (доповідь головного спеціаліста управління культури і туризму облдержадміністрації О. М. Дернової).

Заслухавши та обговоривши інформацію про проведену роботу колегія прийняла відповідні постанови.

25 грудня у залі Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулася обласна культурно-мистецька акція «Покровитель культури – 2013», що п’ятий рік поспіль проводиться на Вінниччині. Вшанувати меценатів та подякувати їм за підтримку галузі завітали голова обласної державної адміністрації І. Мовчан, перший заступник голови обласної ради І. Кревський, начальник управління культури і туризму ОДА М. Скрипник та Вінницький міський голова В. Гройсман. Розпочинаючи церемонію вручення почесних відзнак «Покровитель культури – 2013», начальник управління культури і туризму ОДА М. Скрипник зауважила, що з ініціативи керівника Вінницької області І. Мовчана протягом 2013 р. в галузі зроблено надзвичайно багато і ті показники, які сьогодні має область, – найкращі за весь період незалежної України. Тож володарем першої нагороди став голова обласної державної адміністрації І. Мовчан. Загалом на святі за вагомий внесок у розвиток культури Вінниччини відзначено 26 меценатів регіону та міста.

  

26 грудня у приміщенні облдержадміністрації відбулося засідання конкурсного журі з присудження Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського.

Цьогоріч на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського надійшло п’ятнадцять заявок. З творчим доробком кожного претендента, представленим на здобуття премії, ознайомив присутніх секретар журі, член Національної спілки письменників України Л. Куций. За підсумками відкритого голосування, майже одноголосно Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Степана Руданського нагороджено одного з найвідоміших сатириків і гумористів сучасності Олега Чорногуза. Члени конкурсного журі одностайно відзначили той факт, що своєю творчістю, потужною громадською позицією і особистим внеском в розвиток гумору і сатири Олег Чорногуз гідний носити звання лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Степана Руданського. Роман «Самогубець за покликанням» і п’єса «За десять відсотків» О. Чорногуза розвивають і посилюють творчі традиції Степана Руданського в сучасних умовах суспільного життя. Дипломантами конкурсу стали харківчанин О. Аулов за книгу перекладів з української мови на російську гумористичних творів Степана Руданського та сатирик з м. Чернівці Ф. Боднар за книгу гумору «Ленківські витребеньки».

Тарас Шевченко і Вінниччина

4 грудня відбулася зустріч народного депутата України М. Джиги з учнівськими та педагогічними колективами загальноосвітніх шкіл та жителями Вапнярки Томашпільського району. Зустріч під назвою «З кобзарем у життя» приурочена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. У заході взяли участь член Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів України, відома українська поетеса Н. Гнатюк та відомий український поет, публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч М. Каменюк. Кожен випускник Вапнярських ЗОШ отримав від М. Джиги «Кобзаря» з підписом: «Дорогий друже! Ти готуєшся до самостійного дорослого життя, і воно чекає тебе. А Україна сподівається, що ти станеш справжнім, відповідальним її громадянином, її творцем і захисником. Для здобуття перемог, зростання потрібна сила духу. Стержнем того духу завжди було для українців мудре і геніальне слово Великого Кобзаря – Т. Г. Шевченка. Отож, хай Шевченків «Кобзар», який я дарую тобі, стане твоїм путівником у житті, твоєю повсякденною книгою…». Також для шкіл були подаровані плазмові телевізори, музичні центри та ноутбук.

5 грудня на сцені Іллінецького районного Будинку культури відбувся творчий звіт самодіяльних колективів Іллінецького району «Самоцвіти Іллінеччини – у вінок Шевченку». У заході взяли участь: начальник управління культури і туризму облдержадміністрації М. Скрипник, директор Вінницького обласного центру народної творчості Т. Цвігун, голова Іллінецької районної державної адміністрації В. Ящук та голова районної ради О. Дмитрик. Перед початком звіту глядачі мали змогу ознайомитися з роботами декоративно-прикладного мистецтва майстрів Іллінечччини: художників С. Ковальчука, А. Шмигори, Т. Колесник, О. Долгова; вишивальниць Л. Любенко, М. Лоївської, Л. Кондратюк, С. Бортнюк; майстра різьби по дереву С. Ленського. Бібліотечними працівниками Іллінецької центральної районної бібліотеки представлено виставку «Край козацької та партизанської слави». У звіті взяли участь актори народного театру естради (керівник М. Романов), які оживили образи Т. Г. Шевченка та героїв його творів. Своє мистецтво представили народні аматорські колективи: хор «Вінок Поділля», хор ветеранів війни та праці «Неспокійні серця, жіноче тріо «Горлиця», чоловічий гурт «Завзяті холостяки», ансамбль української пісні «Відлуння» районного Будинку культури, театр пісні «Господині», вокальний ансамбль «Мрія», ансамбль української пісні «Журавка», фольклорний колектив «Хутірські молодиці», фольклорно-етнографічний колектив «Ластівка» та аматорські колективи району.

Дитячий блок «Ми – Тарасові діти» був представлений: зразковими аматорськими колективами «Калинонька» та «Фантазія» районного Будинку культури; танцювальними колективами Іллінецької та Дашівської музичних шкіл, вокальним ансамблем «Зорі» Іллінецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 2»; солістами О. Вознюк та О. Кучковським. Фінальним акордом дійства стало виконання усіма учасниками заходу пісні на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».

     

Бабій, О. Відданий інтересам людей : [у Чернівецькій ЗОШ відбулася зустріч народного депутата М. Джиги з учнівським та педагогічним колективом, присвячена 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка. У зустрічі взяли участь заступник голови Вінницького земляцтва поетеса Н. Гнатюк та заступник редактора журналу «Вінницький край», письменниця В. Сторожук. Присутніх приємно вразили оригінальні виступи учнів. М. Джига подарував усім майбутнім випускникам школи сучасні видання «Кобзаря», а школі – художню літературу та ноутбук] / О. Бабій // Чернівец. зоря. – 2013. – 6 груд. – С. 4.

12 грудня на виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» в Хмільницькій районній бібліотеці для дітей відбулося свято: «Уклін тобі, Тарасе!». Бібліотекарі разом зі своїми юними читачами за допомогою інсценівок намагалися відтворити нелегке життя малого Тараса. На завершення заходу вихованці школи мистецтв заспівали пісню на слова Т. Г. Шевченка «Зоре моя вечірняя».

У грудні, з метою підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка, відбулися екскурсії до Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського для старшокласників загальноосвітніх закладів Вінницького району. Школярі мали можливість переглянути виставу за однойменним твором Т.Г. Шевченка «Назар Стодоля», режисер-постановник народний артист України В. Селезньов. Заходи організовані за ініціативи комунальної установи «Вінницький районний методичний центр закладів освіти» районної ради та вчителів-мовників. Старшокласники слідкували за неперевершеною грою акторів, адже це дозволяло подумки перенестись в ту епоху, ознайомитись з культурою та звичаями наших предків, крім того, глибина шевченківського слова підкреслила образність даного сюжету.

Протягом грудня, з метою відзначення 200-річного ювілею від дня народження Т. Шевченка, в Бугаківській ЗОШ I-II ст. Немирівського району проведено ряд заходів: театралізація сюжетів творів Т. Г. Шевченка «І лине над землею Шевченкове святе слово», літературно-краєзнавча подорож «Життєвий шлях Кобзаря», турнір знавців творчості Т. Г. Шевченка «Знову відкриваю Кобзаря», Шевченківський ранок в початковій школі «Іду з дитинства до Тараса», конкурс кращих творів про Т. Шевченка «Слово про Кобзаря», бібліотечний урок «Славетний син славетної землі». Загалом протягом 2013-2014 навч. років в школі планується цілий комплекс культурно-мистецьких, просвітницьких заходів, серед яких урочисте зібрання та святковий концерт, літературні свята, уроки народознавства, літературні читання, тематичні вечори. У бібліотеці експонуватимуться виставки, пройдуть години спілкування, бесіди, конкурси, вікторини.

2013 – Рік дитячої творчості

19 грудня, в рамках Року дитячої творчості, в Мурованокуриловецькому РБК «Жовтень» відбувся фестиваль юних талантів «Маленькі іскорки талантів», до дня Святого Миколая. В цей день зі святом всіх дітей та гостей привітали голова районної державної адміністрації В. Максимчак та голова районної ради В. Гук. Відбулася концертна програма за участі юних аматорів Мурованокуриловецького району. Діти мали можливість прийняти участь у різноманітних конкурсах та розвагах. По закінченні свята для всіх присутніх дітей Святий Миколай роздав подарунки та солодощі.

19 грудня у Шаргородському районному Будинку дитячої та юнацької творчості, в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», відбулося районне свято «Святий Миколай, у гості до нас завітай!», для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки і піклування. Працівники та вихованці БДЮТ підготували святкову концертно-розважальну програма. Привітати дітей прийшли: перший заступник голови районної державної адміністрації В. Ковальський, начальник відділу у справах сім’ї та молоді С. Марценюк, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю В. Островерхий та представник служби у справах дітей С. Одудовський. Представники районної виконавчої влади привітали дітей та вручили корисні подарунки від районної державної адміністрації.

19 грудня підтримуючи соціальні ініціативи Президента України В. Януковича «Діти – майбутнє України», службою у справах дітей Ямпільської райдержадміністрації організовано та проведено районний захід для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які виховуються у сім’ях опікунів, піклувальників, у прийомних сім’ях. Участь у заході взяли: голова райдержадміністрації А. Комар, заступник голови райдержадміністрації М. Марченко та голова районної ради В. Жереб. Близько 100 дітей вищевказаної категорії мали можливість прийняти участь у різноманітних конкурсах, змаганнях та отримати подарунки.

Звітували юні аматори : [в Козятинському міському Будинку культури відбувся концерт-звіт Центру дитячої та юнацької творчості. Свято відкрив очільник м. Козятин О. Гвелесіані. Також у заході прийняла участь головний спеціаліст управління освіти Л. Макарчук, яка вручила грамоти кращим викладачам ЦДЮТ. У концертній програмі були представлені музичні виступи вихованців ЦДЮТ у різних жанрах] // Козятин залізнич. – 2013. – 20 груд. – С. 9.

21 грудня, у рамках районного фестивалю дитячої художньої творчості «Дударик», в Тульчинському районному Будинку культури відбувся конкурс юних талантів з вокально-хорового жанру, художнього читання, образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва. Всього взяли участь більше 170 дітей віком від 6 до 16 років. За участь у конкурсі діти були відзначені дипломами та подарунками.

24 грудня в Тиврівському районному Будинку культури відбувся районний фестиваль творчості та талантів дітей і молоді «Магія Нового року», присвячений Року дитячої творчості в Україні. У заході взяли участь понад 400 учнів позашкільних навчальних закладів району. Зі святом усіх присутніх в залі вітали: перший заступник голови районної державної адміністрації В. Киришов, начальник відділу освіти районної державної адміністрації О. Помацький, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Л. Колісніченко, завідувач відділу виховної роботи та позашкільної освіти Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Л. Коц, заступник директора з навчально-виховної роботи Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді В. Вятковська та ін.

Відбулася виставка дитячих робіт, на якій були представлені кращі вироби гуртківців: ялинки з паперу, зерняток кави, тканини та інших матеріалів, вироби з бісеру, солоного тіста, декупажу, паперопластики, кераміки, ляльки-мотанки та розписаний посуд. Відбулися майстер-класи, які проводили юні майстри-гуртківці. Під кінець майстер-класів найактивніші учасники презентували свої роботи та отримали солодкі подарунки. Почесними грамотами Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток позашкільної освіти Вінниччини та з нагоди відзначення у 2013 році Року дитячої творчості в Україні були нагороджені: директор Гніванської міської станції юних техніків О. Ребедюк, методист Гніванської міської станції юних техніків О. Михайленко, керівники гуртків Тиврівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості Л. Постернак та Л. Котик. Найкращі учні позашкільних закладів були нагороджені грамотами та подяками Вінницького обласного центру технічної творчості учнівської молоді, відділу освіти Тиврівської районної держадміністрації та Тиврівського районного Будинку дитячої та юнацької творчості. Всі учасники свята отримали солодкі подарунки від благодійників та гарний новорічний настрій.

Терлецька, В. Зорепад висвітлює таланти : [в Липовецькому районному Будинку культури відбувся заключний тур дитячого районного конкурсу «Музичний Зорепад» ім. П. О. Оплаканського. Конкурс проходив у трьох вікових категоріях, в яких взяли участь 18 конкурсантів. Журі у складі заступника директора ОЦНТ О. Назарець, головного спеціаліста з вокально-хорового жанру ОЦНТ Н. Джус, начальника відділу культури і туризму РДА Г. Терлецького, директора ДМШ О. Цивлюк, директора ДЮЦ А. Олейнічук, методиста РБК Г. Островського привітали учасників свята та відзначили найкращих] / В. Терлецька // Липовец. вісті. – 2013. – 25 груд. – С. 3.

Урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування

5 грудня в актовій залі Козятинського міжрегіонального вищого професійного училища залізничного транспорту відбулись урочистості та святковий концерт з нагоди Дня місцевого самоврядування. У заході взяли участь голова райдержадміністрації О. Лавренюк та заступник голови РДА А. Віденко. Відзначення кращих працівників відбувалося по номінаціях, серед яких: кращий бухгалтер, кращий землевпорядник, кращий секретар, кращий депутат місцевих рад, кращий сільський голова (що сприяє освіті), кращий сільський голова (що сприяє розвитку матеріальної бази первинної медицини), кращий сільський голова (що сприяє розвитку культури на селі) та краща сільська рада. Відбувся святковий концерт за участі танцювального колективу «Зірки Арчі», тріо «Камертон», вокального ансамблю «Розмай», вокального ансамблю Миколаївської школи, фольклорного ансамблю Кордишівського Будинку культури, народного ансамблю «Берегиня» та ін.

5 грудня в Томашпільському районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. На свято завітали депутати, працівники місцевих рад району, підприємств, установ, організацій та ветерани органів місцевого самоврядування. Зі святковими привітаннями до присутніх звернулися голова райдержадміністрації О. Корчовий та голова районної ради А. Олійник, побажавши усім плідної праці на благо рідної Томашпільщини, непохитної віри в утвердження української державності, благополуччя та успіхів у житті. Кращим працівникам органів місцевого самоврядування були вручені почесні грамоти та подяки за сумлінну працю, добросовісне відношення до виконання службових обов’язків та з нагоди Дня місцевого самоврядування. Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участі вихованців районного Будинку дитячої творчості.

5 грудня у Немирівському районному Будинку культури відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня місцевого самоврядування. У заході взяли участь: перший заступник голови Вінницької обласної ради І. Кревський, голова Неирівської райдержадміністрації П. Михайленко, голова районної ради В. Дзевелюк, представники сільських, селищних, міської та районної рад. Від імені обласної ради представникам місцевого самоврядування району були вручені подяки та подарунки. По завершенню офіційної частини для всіх учасників відбувся святковий концерт.

5 грудня в залі засідань Бершадської музичної школи відбулися урочисті збори та святковий концерт з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. В заході взяли участь: директор Департаменту соціальної політики облдержадміністрації М. Коваль, голова районної державної адміністрації М. Бурлака, депутати районної ради, міські сільські голови та секретарі рад, землевпорядники та бухгалтери міської та сільських рад, керівники управлінь, відділів, служб району. За сумлінне виконання своїх обов’язків та вагомий внесок у розвиток територіальних громад кращим службовцям та ветеранам органів місцевого самоврядування були вручені нагороди. На завершення відбувся святковий концерт.

5 грудня в Іллінецькому районному Будинку культури відбулися урочисті заходи, присвячені Дню місцевого самоврядування. Привітати сільських, селищного, міського голів, секретарів та працівників місцевих рад, депутатів усіх рівнів, ветеранів органів місцевого самоврядування на свято завітали депутати обласної ради від Іллінеччини А. Бондар, П. Одарченко, голова районної державної адміністрації В. Ящук, голова районної ради О. Дмитрик, помічник народного депутата України Г. Калетніка І. Гончарук, голова районної профспілкової організації працівників державних установ Г. Бусійок. Після урочистої частини відбувся святковий концерт за участі аматорів районної сцени.

6 грудня голова облдержадміністрації І. Мовчан взяв участь у святкових заходах з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування, що відбулися у Вінницькій міській раді. Звертаючись з вітальним словом до колективу міської ради, голова облдержадміністрації зазначив, що між виконавчою владою та органами місцевого самоврядування Вінниччини є повне порозуміння, а всі нагальні питання вирішуються спільно і злагоджено. Очільник регіону також наголосив, що питання розвитку місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні перебуває на особливому контролі Глави держави В. Януковича. Свої вітання колективу Вінницької міської ради адресував і міський голова В. Гройсман, відзначивши, що Вінниця має потужну команду самоврядування. Побажавши учасникам урочистостей наснаги, успіхів та нових перспектив, керівники області та міста нагородили кращих працівників Вінниці почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, а також грамотами і відзнаками Вінницької міської ради.

6 грудня в приміщенні Літинської районної ради відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. На захід завітали представники органів місцевого самоврядування району, депутати обласної, районної, селищної та сільських рад, ветерани органів місцевого самоврядування району, представники ЗМІ. Вітали колег з професійним святом голова районної ради В. Мельник, селищний голова А. Бичок. За наполегливу та самовіддану працю на благо територіальних громад району, активну життєву позицію та з нагоди професійного свята грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради і цінними подарунками було нагороджено чотирьох представників органів місцевого самоврядування. Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради і одноразовими грошовими винагородами було відзначено 34 представники органів місцевого самоврядування, депутатів сільських та районної ради, ветеранів органів місцевого самоврядування. Для всіх учасників відбувся святковий концерт, організований аматорами сцени Літинського районного Будинку культури.

6 грудня в залі засідань Калинівської райдержадміністрації відбулись урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. У святковому заході взяли участь: голова райдержадміністрації В. Поліщук, заступник голови райдержадміністрації В. Поліщук, голова районної ради Ю. Браніцький, депутати, ветерани місцевого самоврядування, міський та сільські голови, секретарі сільських рад, працівники відділів і управлінь райдержадміністрації, районної ради. З нагоди Дня місцевого самоврядування грамотами райдержадміністрації, районної ради та грошовими винагородами відзначено сільських голів: О. Мудрик с. Хомутинці, Л. Дудар с. Корделівка, О. Корнієць с. Котюжинці, Н. Кравчук с. Заливанщина, Т. Гнатюк с. Байківка та ін. У виконанні аматорів районної сцени відбувся святковий концерт.

6 грудня в залі Липовецької райдержадміністрації відбулися святкові заходи до Дня місцевого самоврядування за участі: голови райдержадміністрації А. Грищука, голови районної ради Ю. Науменка, міського голови М. Майданюка, депутатів районної ради, сільських голів та секретарів, працівників районної ради та райдержадміністрації. З нагоди свята на урочисте зібрання завітала заступник голови облдержадміністрації Л. Спірідонова. Вона привітала присутніх зі святом, подякувала усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їхні запити та інтереси, виконуючи завдання та доручення Президента України в рамках Концепції реформування місцевого самоврядування, побажала міцного здоров’я, щастя, родинного благополуччя та здійснення усіх життєвих планів і сподівань. Крім того наголосила на незмінності європейського курсу України та засудила будь-які прояви насильства у вирішенні політичних питань. За сумлінне виконання посадових обов’язків, відстоювання інтересів територіальних громад, розв’язання питань економічного і соціального розвитку та з нагоди професійного свята кращі працівники органів місцевого самоврядування були нагороджені грамотами райдержадміністрації та районної ради, а також квітами та цінними подарунками.

6 грудня на Тепличчині відбулося святкування одночасно двох визначних свят Дня Збройних сил України та професійного свята працівників органів місцевого самоврядування України. У заході взяли участь голова районної ради В. Малярчук та депутат облради Р. Шевчук. Найактивніших працівників органів місцевого самоврядування за активну громадську позицію, вагомий внесок в соціально-економічний розвиток району та з нагоди професійного свята було відзначено грамотами обласної ради.

6 грудня у залі засідань Тростянецької районної ради відбулись урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування. Участь у заходах взяли: депутат обласної ради Л. Віденко, голова районної державної адміністрації О. Кравченко, голова районної ради Л. Лобань, депутати районної ради, керівники територіальних громад, посадовці органів місцевого самоврядування району. Кращих працівників нагороджені обласними та районними відзнаками, цінними подарунками від обласної ради та облдержадміністрації. Свідоцтва про перемогу у Х обласному конкурсі розвитку територіальних громад вручено Тростянецькій селищній раді, Савинецькій та Гордіївській сільським радам. На урочистому засіданні були підведенні підсумки районних конкурсів «На кращу бюджетну організацію і прилеглу до неї територію» та «На кращий стан фізичного виховання та спорту в територіальних громадах».

6 грудня у приміщенні Крижопільської районної державної адміністрації відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування, на які були запрошені  сільські та селищний голови, секретарі сільських та селищної рад, посадові особи місцевого самоврядування та виконавчої влади району, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, представники громадськості. В урочистостях взяв участь голова Вінницької обласної державної адміністрації І. Мовчан. Губернатор привітав присутніх з Днем місцевого самоврядування, побажав крижопільчанам нових успіхів у розвитку територіальних громад. У цей день найкращі працівники та ветерани органів місцевого самоврядування були відзначені грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради, грамотами районної державної адміністрації та районної ради.

6 грудня у залі Ямпільської райдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування. В заході взяли участь: перший заступник голови райдержадміністрації М. Бадюк, голова районної ради В. Жереб, депутат обласної ради О. Гаврилов, депутат районної ради Л. Дмитрашик, сільський голова с. Цекинівка І. Рачковська, голова районної ради 3, 4 скликання В. Богач, працівники апарату райради та ветерани, які багато років життя віддали роботі в органах місцевого самоврядування. За вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування та розвиток територіальних громад, високий професіоналізм, активну громадську позицію та з нагоди професійного свята – Дня місцевого самоврядування в Україні, почесними відзнаками Вінницької обласної ради було нагороджено кращих працівників місцевого самоврядування.

6 грудня в Надроссі Погребищенського району відбулися урочистості приурочені Дню місцевого самоврядування. В залі засідань Погребищенської районної ради зібралися представники органів самоврядування: депутати обласного, районного, міського і сільського рівнів, міський та сільські голови, секретарі місцевих рад. Зі словами вдячності за взаєморозуміння та співпрацю до своїх колег звернулися голова райдержадміністрації Г. Притула та голова районної ради В. Олексієнко. Вони підсумували результати діяльності органів самоврядування району за 2013 рік, відзначили кращих представників органів місцевого самоврядування та побажали всім нових професійних здобутків, оптимізму й наснаги. Керівники району відзначили активістів та ветеранів органів місцевого самоврядування почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради та грошовими винагородами. Привітати своїх колег зі святом прибули заступник голови Вінницької облдержадміністрації, депутат Вінницької обласної ради Р. Аксельрод, депутат Вінницької обласної ради С. Смотрич. Почесні відзнаки за розбудову Вінниччини отримали Погребищенський міський голова А. Білик та депутат районної ради В. Коріненко. Почесні грамоти облдержадміністрації та обласної Ради вручили Білашківському сільському голові Ю. Дзигару, Педосівському сільському голові Т. Довгополюк, Саражинецькому сільському голові Т. Рибак та провідному спеціалісту з питань комунальної власності відділу правового та кадрового забезпечення діяльності районної ради А.Сладецькому. Дипломами переможця Х обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад нагороджено Адамівську, Бабинецьку та Черемошненську територіальні громади. Учасників заходу зі святом привітали також і художні колективи району.

14 грудня в Україні – День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

6 грудня в смт Томашпіль відбулося урочисте відкриття пам’ятника загиблим воїнам-афганцям та воїнам-інтернаціоналістам. На урочистому мітингу були присутні голова райдержадміністрації О. Корчовий, голова районної ради А. Олійник, голова районної організації ветеранів Афганістану О. Жовтан, голова Вінницької обласної спілки ветеранів війни в Аф


Хроніка культурного життя Вінниччини
Грудень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3
  4. Частина 4

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше