ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїХроніка культурного життя Вінниччини
Червень

Версія для друку

 

Бібліотеки Вінниччини

1 червня у Козятинськійрайонній бібліотеці для дітей пройшов захід «Свято дитинства», присвяченийМіжнародному дню захисту дітей. Організувала його бібліотекар І категорії Н.Кесарчук для учнів молодших класів пришкільних таборів СЗШ №1 та №4. На святі прозвучаливірші про дитинство, проведено вікторини «Чи знаєте ви свої права?», «У якихказках порушені права людей». Ляльковий театр, що діє при районній бібліотецідля дітей «Кольорове диво» продемонстрував виставу «Коза-дереза на новий лад».

1 червня вКомсомольській бібліотеці-філії для дорослих Козятинського району відбуласягра-бесіда «Місія честі, любові й добра», приурочена Міжнародному дню захистудітей. Юні читачі дізналися про декларацію прав дитини, які мають права, втомучислі на життя, ім’я, працю, освіту, свободу слова, житло, громадянство тощо.Бібліотекар Л. М. Дроненко розповіла дітям як правильно використовувати своїправа, щоб бути захищеними від різноманітних форм жорстокості та експлуатації.

До Міжнародного днязахисту дітей сільськимибібліотеками Шаргородського району проведено цикл заходів:

Мурафською сільською бібліотекою проведено вернісажмалюнків «Намалюю казку» та конкурс на кращий вірш «Мій улюблений герой»;

в Пасинківській сільській бібліотеці проведеновиставку дитячих малюнків «Країна дитячих мрій»;

в Хоменківській сільській бібліотеці проведено конкурсдитячого малюнка на тему: «Світ очима дітей»;

в Буднянському клубі-бібліотеці проведено урокнародознавства «Наші обереги». Захід проведено для учнів старших класів тамолоді села;

в Копистиринській сільській бібліотеці проведеногодину правових знань під назвою «Твій захист... Твої права – дитино...». Дітейознайомлено з законами які захищають їх права та обов’язки;

Івашківською сільською бібліотекою проведеногодину спілкування «Здоров’я дитини – здоров’я нації».

На початку червня працівникамиЧернівецької центральної районної бібліотеки проведено День інформації на тему:«Цінність життя і здоров’я людини». Під час Дня інформації відбулись:інформаційна година «Здоров’я – скарб, цінуй його», бібліографічний оглядлітератури «Здоровий спосіб життя та молодіжна субкультура», бібліотечний урок «Книгавчить, як здоровим жить». Підготовлені книжкові виставки «Бібліотека здоров’я»,«Здоров’я людини – найвища цінність», «Вітаміни навколо нас», «Абетка здоров’ясім’ї». В читальній залі для відкритого перегляду представлені періодичнівидання, що стосуються різних методик оздоровлення. Працівниками бібліотекипідготовлено дайджест новинок на тему «Ти у відповіді за своє здоров’я».

2 червня вОратівській центральній районній бібліотеці для учнів молодших класівОратівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено екскурсії «Дивосвіт скарбівкнижкових». Для учнів 6-х класів організовано літературну подорож«Літературними стежками Оратівщини», де учні мали можливість ознайомитися збіографією письменників-земляків та їх творчістю, переглянути літературу, взятиучасть у літературній вікторині.

3 червня у бібліотеціс. Кармалюкове Жмеринського району відбулась зустріч сільських бібліотек «Мидіти твої, Україно!», присвячена Міжнародному дню захисту дітей. Урочистовідкрив свято сільський голова М. І. Огородник. Гостями були завідуючаСербинівської сільської бібліотеки С. М. Гадасюк з дітьми, які є членамилітературно-народознавчого гуртка «Вербова сопілка». На заході діти читаливірші та виконували пісні. При бібліотеці діє виставка «Рукотворна казка вбарвах творчості», яку діти та дорослі постійно поповнюють своїми виробами.Захід проводився з метою привити любов до національних традицій, інтерес дочитання художньої літератури, бажання вивчати історію свого краю.

3 червня до Всесвітнього дня охорони навколишньогосередовища у Немирівській районній бібліотеці для дітей було організованокнижковий перегляд: «Доля природи в наших руках» для учнів5-9 класів. У 1972 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнімднем навколишнього середовища. Це рішення свідчить про прагнення людей дозбільшення знань про навколишнє середовище, підтвердження необхідності захищатиприроду.

4 червня у актовій залі Іллінецького аграрного коледжу для студентів другого курсубуло проведено урок-зустріч з місцевими літераторами. Ініціатором цих зустрічейвиступила бібліотекар-краєзнавець районної центральної бібліотеки О. Романова, такожу заході прийняли участь краєзнавець О. Рудник, гумористка С. Бортнюк, членСпілки письменників поет-прозаїк Є. Таранюк, викладачі української мови ілітератури А. Чабанюк та В. Назаренко, заслужений працівник культури України М.Романов. Присутні в залі мали змогу послухати поезію письменника-земляка, уродженця с.Тягун Миколи Купрія – автора книг «Музика сивої роси», «Батьківський сад»,«Корінь і крона», представлених на книжковій виставці «Джерело натхнення – рідна сторона!».

6 червня в Тульчинській районній бібліотеці відбулось вшанування80-річного ювілею завідувача Богданівською сільською бібліотекою-філією,Заслуженого працівника культури С. М. Поплавського під назвою: «Джерелонатхнення Семена Поплавського». У заході прийняли участь керівник апарату РДАО. Леонтьєв, Тульчинський міський голови В. Веснян, начальник відділу культуриі туризму РДА К Третьякова, директор ЦРБС В. Вігуржинська, Богданівськийсільський голова В. Неборецький, директор ТОВ «Богданівське», депутат районноїради О. Дяченко, настоятель православного храму с. Богданівки о. Віктор,представники бібліотек-філій району, районних ЗМІ, колеги, друзі, діти ювілярата ін. С. Поплавський був нагороджений Почесними грамотами райдержадміністраціїта районної ради, відділу культури і туризму райдержадміністрації, ЦРБС,отримав подарунки, музичні та поетичні вітання від присутніх.

7 червня в приміщенніміської бібліотеки ім. І. Бевза. відбулось відкриття триденного VI Всеукраїнськогофестивалю «Підкова Пегаса – 2013» і ХІІІ виставки російської художньої таісторико-освітньої книги авторів і видавців Вінниччини. Фестиваль продовживсяконкурсною програмою на сцені майдану водограю в ЦПКіВ ім. М. Горького, у якомувзяли участь конкурсанти з Барського, Гайсинського, Липовецького, Літинського,Теплицького, Тиврівського районів, міст Вінниця, Житомир, Донецьк, Київ, Львів,Одеса, Харків, Чернігів, Єрусалим (Ізраїль) і Ростов-на Дону (Росія). Другийдень заходу відзначився екскурсіями по архітектурно-парковому комплексу ХVIIIст. «Маєток Грохольських-Можайських» і конкурсом історичної лірики. Цікавою длягостей видалася екскурсія по Тиврівщині, яка супроводжувалася конкурсом читаннявіршів присвячених 75-річчю з дня народження Анатолія Бортняка. Нагородження івиступи лауреатів конкурсу відбулись в обласній універсальній науковійбібліотеці ім. К. А. Тімірязєва, де всі учасники фестивалю та гості містапереглянули поетичну виставу «Серце дня» за поезією А. Бортняка у виконаннітеатру-студії «Сьоме небо» ВНМУ ім. М. І. Пирогова та театру книги «Прочитання»ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. Читання доповнилися виступами музикантів, бардів,аматорів з клубів історичної реконструкції доби лицарства.

9 червня вМогилівській сільській бібліотеці Жмеринського району відбувся творчий вечір«Літературні вогники початківців», на якому юні обдаровані могилівчани моглиподілитися своїми найкращими творами. Учасниками вечора були Я. Русіна, В. Казаковцева,В. Казаковцев, І. Ковальчук, В. Кондратюк, О. Миронюк, С. Поліщук. Даний західдав можливість творчим особистостям не лише отримати дружню, авторитетну порадуі підтримку, а й можливість творчої самореалізації.

11 червня в Хмільницькій районній бібліотеці для дорослих відбуласьзустріч кореспондента КП «Хмільницьке районне радіомовлення», журналісткигазети «Аграрний вісник» ТОВ «Хмільницьке» Наталії Міщук, присвяченапрофесійному святу – Дню журналіста. Для бажаючих дізнатися про історію талюдей цієї професії була організована книжкова виставка «Журналістика, якВсесвіт». В Інтернет-центрі відбувся експрес-огляд літератури «В епіцентріподій – журналіст».

11 червня у Немирівській центральній районній бібліотецівідбувся цикл книжкових виставок «Молодь ХХІ століття: цінності, інтереси, проблеми».Перший розділ циклу – «Здоров’я сьогодні і на все життя», другий розділ циклу –«Модні хвилі і молодіжні течії». Бібліотекар кафедри для юнацтва Н. Майданюкпровела годину спілкування з юними користувачами бібліотеки під час якоїучасники надавали характеристику молодіжним субкультурам, намагалися віднайтиплюси і мінуси кожної молодіжної течії. Це дало можливість дітям розширитизнання в цьому напрямку, з’ясувати й уточнити уявлення про різні напрямкимолодіжних течій, усвідомити власні почуття у ставленні до молодіжнихсубкультур.

11 червня завідуюча Борівською сільською бібліотекою №2 Чернівецького району К. Д. Капелістапровела виховний захід для дітей пришкільного оздоровчого табору «Вікторія» приБорівській ЗОШ І-ІІ ст. На заході вона ознайомиладітей зі щоденниками Василя Стуса та його листами до рідних. Діти читаливірші В. Стуса: про його життя, про його неньку, про дружина та сина.Найактивніших учасників заходу нагороджено грамотами та сувенірами.

Єгорова, С. «Книжковаскарбниця» : [у відділі обслуговування дітей Бершадської районної бібліотекивідбулася екскурсія для вихованців пришкільного табору відпочинку«З.О.Д.І.А.К.». Під час екскурсії діти переглянули лялькову виставу «КраїнаКазкарія», взяли участь у конкурсі загадок та вікторині. Всі присутні малиможливість ознайомитися з книжковою виставкою-калейдоскопом «Чарівна і радіснапора, коли сміється дітвора», де представлена дитяча література, яку можначитати під час літніх канікул] / С. Єгорова // Бершад. край. – 2013. – 12 черв.– С. 3.

Екскурсія у царствокниг : [бібліотекар Очитківської сільської бібліотеки Н. Швець провелаекскурсію по бібліотеці для школярів молодшого віку Очитківської ЗОШ та провелаз ними цікавий урок на тему «Як користуватися бібліотекою», ознайомила здитячими виданнями, також діти відвідали кімнату-музей при бібліотеці] // ОбріїОратівщини. – 2013. – 13 черв. – С. 4.

Творцю правди і красиприсвячується : [в бібліотеці с. Лопатинці з нагоди 100-річчя з дня смертіМ.Коцюбинського відбувся літературний вечір «Коцюбинський – творець правди ікраси»] // Шаргородщина. – 2013. – 14 черв. – С. 4.

14 червня в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей організовано книжково-ілюстративнувиставку «Знання черпайте з мудрих книг», для учнів 2-4 класів місцевої школи.

Фрецюк, С. Урок народознавства у сільській бібліотеці : [у Червонівській сільськійбібліотеці Барського району відбувся урок народознавства для школярів молодшоговіку місцевої школи. На уроці діти дізналися про будову української хати, печі,про побутові приладдя та про знаряддя праці, якими обробляли землю селяни. Урокпровела вчитель Червонівської ЗОШ І-ІІ ст. – О. С. Щур] / С. Фрецюк // Поділ.край. – 2013. – 14 черв. – С. 7.

Марущак, Л. Бібліотека– це не тільки книга... : [захоплююча подорож у бібліотеку під назвою: «Подорожу країну мудрості» відбулась в Писарівській сільській бібліотеці для учнів 1-гокласу місцевої школи] / Л. Марущак // Шаргородщина. – 2013. – 14 черв. – С. 4.

17 червня в Чернівецькійцентральній районній бібліотеці, з метою розкриття фонду періодичних видань,була проведена інформаційна година «Періодичні видання поточного року» та організованийперегляд періодики «Новинки з журнальної сторінки» Усі присутні мали можливістьознайомитись з періодичними виданнями, які надходять до бібліотеки.

18 червня до Могилів-Подільськоїцентральної районної бібліотеки та бібліотек сіл Бронниця та Немія Могилів-Подільськогорайону завітав український письменник та мандрівник Максим Кідрук, який написав11 книг і загалом побував у 29 країнах світу. В центральній районній бібліотеціписьменник зустрівся з молодіжною групою у проекті «Хлопчик. Юнак. Чоловік», вінтернет-центрі ознайомився з роботою православних скаутів. В Бронницькійсільській бібліотеці поспілкувався з групою «Садоводи», відвідав полімерний садфруктових дерев М. М. Лисої, де мав змогу скуштувати фрукти. Також відвідаввиставку робіт журналіста В. М. Колесника, яку презентували у бібліотеці тапоспілкувався з автором. В Немійській бібліотеці побував на засіданні клубу«Молодої сім’ї». Мета поїздки – представити роботу бібліотек регіону в проекті«Простір ідей», організованим «5 каналом» за сприянням програми «Бібліоміст».

18 червня в Іллінецькій районній дитячій бібліотеці відбулась екскурсія для дітей-вихованцівмолодших груп ДНЗ «Пролісок». Під час екскурсії бібліотекар О. Харченкоознайомила дітей з бібліотекою, з книгами та журналами. Присутні з задоволеннямвзяли участь у вікторині «З якої казки?».

18 червня в Немирівській районній дитячій бібліотецідля учнів 5-9 класів відбувся перегляд літератури на тему: «Безсмертний подвигюності», до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

20 червня в Іллінецькій районній бібліотеці для дітей проведено екскурсію длястарших груп ДНЗ «Пролісок». Бібліотекар О. Харченко ознайомила дітей збібліотекою та провела бібліотечно-бібліографічний урок «Книга – твій друг».

20 червня на базі Хмільницької районної бібліотеки для дорослихвідбувся навчальний візит спеціалістів бібліотек України, організованийпрограмою «Бібліоміст», в якому взяли участь координатор програми «Бібліоміст»Н. Новікова, регіональний представник програми «Бібліоміст» по Вінницькійобласті О. Бондар. З вітальним словом виступив начальник відділу культурита туризму Хмільницької РДА М. Стукан. Директор Хмільницької районноїбібліотеки для дорослих провела презентацію «Ми працюємо для громади, разом з громадоюта на її успіх», в якій розповіла про історію та здобутки бібліотеки. Завідуюча відділом обслуговування М. Бабій поділиласьдосвідом роботи та виступила з доповіддю на тему: «Підвищення рівня правовоїосвіти місцевої громади». Для гостей була проведена оглядова екскурсія повідділам бібліотеки. В цей день учасникизавітали до Скарженецької сільської бібліотеки, де їх зустріли та привіталисільський голова Л. Стрельчик та учасники художньої самодіяльності Будинкукультури. Бібліотекар сільської бібліотекиВ. Погребняк представила презентацію: «Влада. Бібліотека. Громада», в якійрозповіла про інноваційну діяльність бібліотеки спрямовану на комплекссоціальних послуг для місцевої громади.

  

  20 червня в Тростянецькій районній бібліотеці відбувсячерговий робочий семінар-практикум бібліотечних працівників: «Формуваннябібліотечного фонду. Маркетинговий підхід». Відкрила семінар-практикум та виступилаз доповіддю «Маркетинговий підхід до формування фонду публічних бібліотек»директор ЦРБ М. Б. Дереш. Також виступили: завідуюча сектором книгосховища С. В.Вербецька, методист О. С. Діденко. Працівники бібліотек обмінялись досвідомроботи, навчились писати лист-звернення до депутата та розробляти анкету дляопитування користувачів.

«Мелодія душі утворчість перелита» : [під такою назвою пройшла зустріч у Баланівськійсільській бібліотеці Бершадського району. У залі бібліотеки для відвідувачівоформлено виставку творчих робіт «У царстві дивовижної краси», де були представленіроботи місцевих майстринь: вишивальниці О. Панько та картини з натуральноїшкіри Є. Луговацької. У заході взяла участь поетеса, шанувальниця українськогослова О. Плахотна, яка прочитала вірші про рідну Баланівку та батьківську хату,про сім’ю та дітей, про сьогодення та майбутнє. Гарний настрій подарувавчитачам бібліотеки сільський гуморист А. Кучерина та юна учасницю заходу Ю.Муць, яка виконала пісню «Мамина сорочка». На свято також завітав сільськийголова В. Казміревський] // Бершад. край. – 2013. – 20 черв.

«30 років у Бершаді»: [у приміщенні читальної зали Бершадської районної бібліотеки відбуласьтворча зустріч її працівників з заслуженим журналістом України П. В. Маніленком,з нагоди 30-річчя творчої діяльності на Бершадщині. Працівникибібліотеки почули цікаву та змістовну розповідь про життєвий і творчий шляхПетра Васильовича. Мали змогу ознайомитись з виставкою дипломів та нагороджурналіста та побачили творчість П. В. Маніленка як фотокореспондента,представлену фотоколажами «Какомей, Чукотка!» та «Кумедні бараболі» та етюдами]// Бершад. край. – 2013. – 20 черв.

Працівниками бібліотек-філійВінницької районної централізованої бібліотечної системи під час роботи літніхшкільних таборів було проведено чимало заходів, серед них – віртуальнаекскурсія, присвячена популяризації українських дитячих письменників-ювілярів2013 року. Бібліотекарі представили на електронних носіях віртуальну подорож помузеях письменників, концентруючи увагу на їх дитячі роки. Також булопродемонстровано мультфільм або художній фільм, поставлений за мотивами творуцього автора. Такі заходи пройшли у бібліотеках-філіях с. Писарівка, Степанівката смт Десна – тут розповідали про В. Нестайко. У районній бібліотеці для дітейта бібліотеці-філії с. Великі Крушлинці про М. Носова. У бібліотеці-філії с. ВінницькіХутори про В.Симоненко. У бібліотеці-філії с. Широка Гребля про В. Королів-Старий.Всього ці заходи відвідало понад 300 дітей.

Ковтун, Г. Це нашаісторія...: [за ініціативи Шаргородської районної бібліотеки для дорослихчитачів, відбулась презентація книги Анатолія Нагребецького «Шаргород –еврейское местечко»] / Г.Ковтун // Шаргородщина. – 2013. – 21 черв. – С.4.

24 червня в Немирівській районній дитячій бібліотеці для учнів 5-9класів відбувся перегляд літератури на тему: «Головний Закон України», до дняКонституції України. На перегляді представлені матеріалами про історіюУкраїнської Конституції та книги на правознавчу тематику. З учнями 6-7-х класівпроведена інформаційна година: «Жити за Основним Законом».

26 червня директорВінницької районної централізованої бібліотечної системи Т. М. Мазур запросилаколег в бібліокафе на зустріч, присвячену Дню молоді – «Молоді імена налітературній мапі України». На зустрічі відбулося знайомство з відомими увсьому світі авторами, такими як Ірен Карпа з її твором «Цукерки, фрукти,ковбаса», Тетяною Малярчук – «Біографія випадкового чуда», Світланою Пиркало –«Не думай про червоне», Максимом Кідрук – «Навіжені в Перу», Аллою Шамаєвою –«Останній шанс». Поряд з відомими письменниками на зустрічі прозвучали імалознайомі імена сучасних українських молодих поетів таких як: МаріаннаКияновська, Мар’яна Савка та Олена Гаран. Також прозвучали пісні на віршімолодих українських поетів, у виконанні юних талантів, переможців районногоконкурсу естрадної пісні: А. Янчук (с. Малі Крушлинці), А. Швачко (с.Сокиринці) та А. Мартинюк (с. Лука-Мелешківська).

27 червня уЯмпільській районній бібліотеці відбулась презентація книги «Про що мовчитьрічка Русава», письменника-земляка, вихідця з с. Русава Ямпільського району,полковника у відставці Валентина Миколайовича Денисова. У книзі зібрано багатоісторичних матеріалів про заснування сіл: Оксанівка, Русава, Дзигівка,Писарівка, м. Ямполя; матеріали, ілюстрації, світлини, мапи окремих історичнихперіодів розвитку даних населених пунктів, розповіді про окремих видатних осіб,жителів, родин. У презентації взяли участь голова районної державноїадміністрації А. М. Комар, голова районної ради В. М. Жереб, представники ЗМІ,краєзнавці.

Вінницька ОУНБ ім. К. А.Тімірязєва

3 червня, до170-річчя від дня народження видатного російського вченого-природознавця,фізіолога, біолога, перекладача, публіциста, ім’я якого з 1923 р. носитьВінницька обласна універсальна наукова бібліотека, відділ наукової інформаціїна бібліографії підготував бібліографічний список веб-сайтів «К. А. Тімірязєв.Життя та діяльність», який можна переглянути на сайті бібліотеки http://old.library.vn.ua

Відділ документів з гуманітарних, технічних таприродничих наук провів цикл заходів:

·книжково-ілюстративну та віртуальну виставки «КлиментАркадійович Тімірязєв – вчений зі світовим ім’ям»;

·інформаційну годину «Климент Тімірязєв: йогоім’ям названа Бібліотека»;

·бесіди біля виставки.

4 червня у відділіекономіки та аграрного виробництва відбулась книжкова виставка «Зеленийдивосвіт», до Всесвітнього дня навколишнього середовища.

6 червня у відділмистецтв відкрилась виставка матеріалів «Через століття до сердець», до 1025-річчяхрещення Київської Русі.

6 червня вІнтернет-центрі відбулись чергові відкриті читання у рамках проекту «Класичнийчетвер. 10 кращих книг» театру книги «Прочитання» присвячені «Пам’яті Рея Бредбері».

6-27 червня у фойєВінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулась виставка картин художника О. Кучанського.У рамках плану заходів з підготовки та проведення Року дитячої творчості ВОУНБім. К. А. Тімірязєва презентувала творчість молодого художника. ОлексійКучанський займається у художній студії «Барви України», працює у техніках:гобелен, графіка, живопис.

 

   9 червня, у рамках VІ Всеукраїнськогофестивалю «Підкова пегаса – 2013», біля центрального входу в основне приміщенняВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулися майстер-класи, поетичні читання «На ґанкуСоборної». У читальній залі відділу документів з гуманітарних, технічних таприродничих наук пройшов прес-брифінг, нагородження і виступи лауреатівфестивалю. Цьогорічний поетичний фестиваль «Підкова Пегаса» присвячений75-річчю відомого поета, нашого земляка А. А. Бортняка. У виконаннітеатру-студії «Сьоме небо» ВНМУ ім. М. І. Пирогова та театру книги «Прочитання»ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва була представлена поетична вистава «Серце дня» запоезіями А. Бортняка.

 

   10 червня у відділі документів ізгуманітарних, технічних та природничих наук відбулась книжково-ілюстративнавиставка «Поэт в России больше чем поэт...», присвячена 120-річчю від днянародження В. В. Маяковського, 80-річчю від дня народження А. А. Вознесенського,80-річчю від дня народження Є. О. Євтушенка.

12 червня у відділіекономіки та аграрного виробництва відбувся тематичний перегляд «Адам Сміт –економіст, засновник сучасної економічної теорії», до 290-ї річниці від днянародження.

13 червня програма«Бібліоміст» у співпраці з громадськими організаціями «Свобода слова» та «ЦентрМедіареформ» провели на базі Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва тренінг длябібліотекарів області по роботі зі ЗМІ та піару бібліотек. Учасників тренінгунавчили, як зацікавити журналістів висвітлити бібліотечні послуги та успіхи, якдонести ключове повідомлення до широкої громадськості через засоби масовоїінформації, як ефективно провести публічний захід, який буде гарно висвітленийу пресі.

15 червня відділкраєзнавства запропонував до уваги користувачів бібліотеки віртуальний перегляд«Пам’яті Василя Федоровича Циганюка», до 65-ї річниці від дня народження педагога,режисера, колишнього директора Вінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, заслуженогопрацівника культури України – Василя Федоровича Циганюка.

19 червня вприміщенні ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва відбулась книжкова виставка «Конституція– основний закон громадянського суспільства і держави», приурочена до 17-їрічниці Конституції України. Виставка складалася з п’яти розділів: «Минуле тасучасне українського конституціоналізму», «Особистість: конституційно-правовийстатус», «Народний суверенітет в Україні: форми забезпечення», «Система органівдержавної влади: принципи організації», «Правові гарантії місцевої демократії».Документи представлені на виставці висвітлили основні етапи історії КонституціїУкраїни, її юридичні засади, основні принципи, структуру, функції, порядок реалізації.

19-20 червня відбувсянавчальний візит бібліотекарів України до бібліотек Вінниччини, організованийпрограмою «Бібліоміст». В рамках заходу бібліотекарі ознайомилися з роботоюВінницької ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва, ЦБС м. Вінниці, бібліотеками Барського,Хмільницького, Могилів-Подільського районів.

20 червня у відділіпопереднього замовлення, МБА та видачі літератури відбувся тематичний перегляд«Творча щедрість Наталії Забіли», присвячений 110-й річниці від дня народженняписьменниці.

20 червня вІнтернет-центрі відбулась книжкова виставка «Нове… Цікаве… Необхідне…». Усі бажаючімали можливість дізнатись як правильно користуватись Інтернетом, пошуковимисистемами та ін.

22 червня, до Дняскорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, відділ документів ізгуманітарних, технічних та природничих наук підготував виставку-пам’ять «Запалітьскорботи свічку...».

24 червня у відділі рідкіснихі цінних видань відбувся перегляд літератури «Історико-патріотичні сюжети ЯнаМатейка», присвячений 175-річчю від дня народження відомого польськогохудожника. До уваги користувачів були представлені унікальні видання ХІХ ст.,які розкривають життєвий шлях і творчий доробок митця.

25 червня у секторіправової інформації, за участю представників Департаменту інформаційноїдіяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, місцевих органіввлади, науковців, юристів, громадських організацій м. Вінниці, відбувся «круглийстіл» на тему: «Конституція України як соціальна цінність для людини, державита суспільства».

25 червня відділдокументів із гуманітарних, технічних та природничих наук для вихованцівВінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей тамолоді з функціональними обмеженнями «Обрій» провів природничо-інформаційнугодину «Сім чудес України», під час якої було презентовано відеосюжет та книгиза темою заходу.

26 червня уВінницькій обласній філармонії відбулась презентація книжково-ілюстративноївиставки «Конституція України – Основний Закон громадянського суспільства ідержави», у рамках проведення урочистих заходів присвячених 17-й річниціОсновного Закону України.

27 червня відділрідкісних і цінних видань підготував тематичний перегляд літератури«Конституція України: історичний аспект». До уваги користувачів представленіматеріали про Пилипа Орлика та його Конституцію, Конституції часів радянськоївлади та незалежної України.

27 червня -1 липня у відділідокументів із гуманітарних, технічних та природничих наук відбуласькнижково-ілюстративна виставка «Ми – українці», до Дня Конституції України.

 


Хроніка культурного життя Вінниччини
Червень

  1. Частина 1
  2. Частина 2
  3. Частина 3

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше