ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїЗНАМЕННІ І ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ВІННИЧЧИНИ
2013 РОКУ
Хронологічний довідник

Версія для друку

Із серцем Слово нарівні

До 65-річчя від дня народження українського письменника М.Ф.Каменюка

(10.11.1948 )

Михайло Феодосійович Каменюк – поет, публіцист, драматург, перекладач, громадський діяч, радник голови Вінницької облдержадміністрації з питань культури та духовності. Заслужений працівник культури України (1998). Член Національної спілки письменників України (1979), Національної спілки журналістів України (1975). Кавалер ордена Нестора Літописця УПЦ.

Народився 10 листопада 1948 р. у селі Григорівка Могилів-Подільського району Вінницької області в сім’ї колгоспників.

У восьмому класі під впливом учителя української мови та літератури Феодосія Зотійовича Павловського, дядька по материній лінії, який писав вірші та друкувався в районній газеті, Михайло захопився поезією. Невдовзі його несмілі поетичні проби з’явилися на сторінках «Наддністрянської правди» та міжзональної газети «Комсомольське плем’я», що виходила на чотири області. Він став активним учасником районного літоб’єднання (тоді одного з найкращих в Україні) разом із Ніною Гнатюк та Романом Лубківським, що проходив службу у Могилеві-Подільському, вивчав секрети поетичної творчості. І нині Михайло Феодосійович із любов’ю згадує журналістів Олексія Гринчука, Антона Рахліна, поетів Миколу Горобця та Омеляна Горбового, які опікувалися початківцями.

У 1966 р., закінчивши із золотою медаллю Григорівську середню школу, Михайло Каменюк, за порадою Ніни Гнатюк, вступив на філологічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту ім. М.Островського (нині Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбин-ського).

Як зазначає літературознавець Микола Бондар у післямові до книги вибраних віршів «Стрітення», «в кінці 60-х – на початку 70-х, на які припадає його драматична студентська пора у Вінницькому педінституті (з імпровізованими поетичними вечірками, з машинописним або й рукописним виданням творів літстудійців, із загальноінститутськими зборами, де предметом доскіпливого з’ясування була наявність-ненаявність «націоналістичних» мотивів у творчості й поведінці групованого навколо Каменюка товариства (…), Михайло Каменюк у свідомості багатьох, – а тепер бачиться, що так воно було й насправді, – бачився, мабуть, найцікавішою творчою постаттю в перших рядах тогочасної літературної «молодої хвилі».

У цей час він друкується в обласних газетах «Вінницька правда» і «Комсомольське плем’я». А 1969 р., будучи студентом 3 курсу, розпочинає трудову діяльність кореспондентом у «молодіжці».

Працював кореспондентом, заввідділом сільського господарства у Літинській райгазеті «Радянське життя», спецкором відділу сільського господарства обласної газети «Вінницька правда», власкором республіканських газет «Молодь України» та «Комсомольское знамя», заступником редактора, редактором обласної газети «Комсомольське плем’я». Загалом його стаж у журналістиці – майже 45 років.

На початку 1990-х років Михайло Каменюк – генеральний директор Вінницької державної телерадіокомпанії, де за його ініціативи відкривається цілодобовий телевізійний канал ВДТ-6, перше на Вінниччині молодіжне радіо прямого ефіру «Сьомий континент», молодіжний театр-студія «На Парижі».

Він розробив і втілив у життя проекти обласної газети «Подолія», православної газети «Віра Брацлавщини», газети Фонду «Відродження нації» – «За Батьківщину», власної приватної газети «Правий берег» та Інтернет-журналу «Чорний шлях». Був автором і керівником творчої групи з написання і видання унікальної книги «Чотири вінницькі броди», присвяченої 75-річчю утворення Вінницької області.

У 1986-1992 рр., 1995-1996 рр., з 2008 р. і по даний час Михайло Каменюк – керівник Вінницької організації Національної спілки письменників України. Він подає приклад колегам з інших областей співпраці письменника з владою, пропагування книги, консолідування зусилля творчих спілок у вихованні підростаючого покоління. Послідовно виховує талановиту молодь: готував, редагував, писав передмови до перших книг та доробків. З легкої руки наставника більше двох десятків вінничан, його учнів, прийнято до складу НСПУ у Вінниці, Києві та інших містах України. Він – автор видавничих проектів і організатор великої кількості літературних свят та інших масових заходів, які дозволили Вінниччині здобути визнання одного з кращих регіонів України з розвитку книговидання, поглиблення літературного процесу, омолодження української літератури. Як член Ради НСПУ, сприяє налагодженню контактів вінницьких письменників зі своїми побратимами з інших регіонів.

У доробку Михайла Каменюка – поетичні збірки «Чотири струни» (1971), «Брати по вогню» (1978), «Дихання ріки» (1981), «Прямовисний вітер» (1984), «Чорнило для Геродота» (1985), «Спасівка» (1990), «Окільцьовані птахи» (1991), «Птах безодні. 100 поезій про кохання» (1993), «Місячна ніч в Григорівці» (1998), тритомник: «2000», «Татуювання коня», «Меч і троянда» (2001-2008); «Стрітення» (2008), «Пісні ніжного волоцюги» (2010). До речі, тритомник відзначений на Міжнародній книжковій виставці у Києві спеціальним дипломом «Краща книга нової доби».

2004 р. виходить у світ окремою книгою українською та російською мовами лірична драма «Софія Потоцька», написана Михайлом Каменюком у співавторстві з Іваном Кокуцою. Дебютна постановка п’єси київським театром «Візаві» була здійснена на сцені Національного театру імені Івана Франка у Києві.

Михайло Каменюк є автором та упорядником публі-цистично-літературознавчого збірника «Другий крик з могили Миколи Холодного, почутий і записаний ним у Вінниці» (2010), книги публіцистики «Анкета для Господа Бога» (2011).

Розпочинаючи зі студентських років, презентує Україну на трьох поспіль Всесоюзних фестивалях молодої поезії братніх республік у Миколаєві, Алмати та Горькому (тепер Нижній Новгород). Їздив із творчими відрядженнями до Болгарії, Угорщини, Польщі, ФРН, Франції, Швейцарії, на Кавказ, БАМ, в російське Нечорнозем’я. Як результат – поява не лише власних творів про ці краї та їх народи, але й перекладених книг, які виходять друком в Україні, а твори М.Каменюка, в свою чергу, перекладають на молдавську, російську, білоруську, польську, болгарську мови. Переклав із російської романи В.Войновича «Життя і дивовижні пригоди солдата Івана Чонкіна» та А.Баюканського «Соколині ратники», поетів Польщі, Білорусі, Комі, Росії.

Був членом правління Українського фонду культури, правління Спілки письменників України, редколегії журналу «Дніпро», помічником народного депутата Верховної Ради України першого скликання митрополита Агафангела (О.М.Савіна), одним із наставників жеківської дитячої футболь-ної команди «Данко» – дворазового фіналіста Всесоюзних змагань на приз «Шкіряний м’яч», за що ЦК ЛКСМУ нагородив М.Каменюка Почесним значком.

На посаді головного редактора книжкового видавництва «Книга-Вега» Вінницької обласної друкарні з 2000 р. Михайло Каменюк впорядковує професійне книговидання на цьому підприємстві, продовжує цю справу, ставши першим директором Вінницького обласного комунального підприємства «Книжково-журнальне видавництво», а працюючи на запрошення ректора начальником інформаційно-видавничого відділу Національної академії державної податкової служби України в Ірпені з 2004 до 2007 р., започатковує там роботу професійної регіональної телестудії.

Михайло Каменюк – лауреат журналістської премії імені Костянтина Гришина (1976) та відзнаки НСЖУ «Золоте перо», літературних премій ім. Миколи Трублаїні (1971), ім. Михайла Коцюбинського (1978), ім. Андрія Малишка журналу «Дніпро» (1986), ім. Олександра Олеся (2010), ім. Євгена Гуцала (2010).

Автор низки популярних пісень на музику Г.Татарченка, Л.Дичко, В.Газінського, А.Давидовського, Ю.Васильківського, Я.Поляхівського, В.Ткаченка та інших.

За даними бібліографії США, книги Михайла Каменюка є в Бібліотеці Конгресу США, Нью-Йоркській публічній бібліотеці, в книгозбірнях Гарвардського, Стенфордського, Колумбійського (Нью-Йорк), Іллінойського університетів та університету Торонто (Канада).

В.П.Сторожук

Література

Михайло Каменюк – письменник, журналіст: до 60-річчя від дня народж.: бібліогр. покажч. / Вінниц. ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва; уклад. О.М.Зелена; ред. Г.М.Авраменко, М.Г.Спиця; відп. за вип. Н.І.Морозова. – Вінниця, 2008. – 48 с.


ЗНАМЕННІ І ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ВІННИЧЧИНИ
2013 РОКУ
Хронологічний довідник

 1. Від укладача
 2. 2013 року виповнюється
 3. Лядовський Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир
 4. Із небуття – в сьогодення. До 180-річчя від дня народження українського художника Яна Засідателя
 5. КП «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління»
 6. Бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського – 100 років!
 7. Вінницька обласна наукова медична бібліотека
 8. Знаменні і пам’ятні дати Вінниччини
  Січень
 9. Сильвестер Ґроза (Венжик-Ґроза)
 10. «Тут ми починали...». До 125-літнього ювілею українського режисера та актора Г.П.Юри
 11. Лютий
 12. Тендітна жінка з… характером. До 55-річчя від дня народження історика, краєзнавця О.А.Коляструк
 13. Видатний краєзнавець Поділля. До 120-річчя від дня народження В.Д.Отамановського
 14. Березень
 15. Грані таланту В'ячеслава Постернака
 16. Честі не зрадив своєї До 140-річчя від дня народження військового діяча Я.Г.Гандзюка
 17. Політик, добродій, поет душею. До 60-річчя від дня народження А.С.Матвієнка
 18. Квітень
 19. Феномен Василя Земляка
 20. Травень
 21. Червень
 22. Владислав Городецький – людина-легенда
 23. Липень
 24. Серпень
 25. Вересень
 26. Жовтень
 27. Листопад
 28. Високий політ Василя Кобця
 29. Із серцем Слово нарівні. До 65-річчя від дня народження українського письменника М.Ф.Каменюка
 30. Грудень
 31. Прислів’я та приказки Немирівського краю у «Народних оповіданнях» Марка Вовчка
 32. Відомості про авторів текстових довідок
 33. Іменний покажчик ювілярів 2013 року
 34. Зміст

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше