ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїТалант бути собою

Версія для друку

Відгуки про творчість Ніни Юхимівни Гнатюк

«Я стежу за багатьма [поетами] й виразно бачу, що молоді наші поети думають про сучасне, прагнуть вони віддати народові свій хист, бо відчувають себе його часткою органічною. Ось молода 20-річна поетеса Ніна Гнатюк...» П.Тичина (До молоді мій голос / П.Тичина // Літ. Україна. – 1967. – 24 трав.).

«Я прочитала Вашу збірку з великою цікавістю. Адже Ви – зовсім нове явище. Щось від Сковороди – втекти від великого світу в село.

Правда, наше село – то не глушина. В ньому повторюються як у маленькій краплі, всі шуми і фарби великого моря – життя країни.

Воно як епіцентр. Адже село дає не лише хліб, воно дає народ. Таки, мабуть, більше людей виходить з села, ніж з міста.

Кращі Ваші вірші я вже читала, про деякі писала Вам, але ще не одержала відповіді. То подумала, що листівочка не знайшла Вас (писала ж у вінницьку газету).

Знаючи наш «Радянський письменник», думаю, що і Вашу збірку вони причесали. Так чи ні? Хотілося б, щоб Ви написали про це більш детально.

Звісно, відчувається змужніння. «Мамо, спечи мені голуба білого» – то прекрасно! «Хата» – добре, а хотілося б узагальнюючого, як у Довженка.

«Ще раз я чула...» – то Ваше кредо! Воно звучить переконливіше, як вірш «Людина»... Любов Забашта (З листа Л. Забашти до Ніни Гнатюк, 24 листопада 1972 р.).

«Слово Ніни Гнатюк дібрано точне, містке і звучанням, і почуттям, слово чисте і нелукаве. Метафора розлога, виразна, глибока, що дихає на повні груди, настрій природний, вільний, інтимні інтонації чисті, викохані на подиху подільських садів та нестримному плині рідного Дністра» М.Шевченко (Слово чисте і нелукаве: передм. до зб. Н.Гнатюк «Поміж небес і трав» / М.Шевченко. – К., 1998. – С. 3.).

«Натхнення поетеса черпає з буденних митей життя, вкарбовуючи їх в одкровення, сповіді, роздуми. Тому й запам’ятовуються і хвилюють її вірші… У них – душа і пристрасть Ніни Гнатюк. Її творче «я» щиро і довірливо промовляє до читача». М.Людкевич (Серпневої жінки хустка тернова / М.Людкевич // Молода Галичина. – 1999. – 18 листоп.).

«Ніна Гнатюк належить до тих земляків, які становлять гордість нашого краю. Нею пишаємось, з захопленням читаємо її вірші, радіємо її творчим надбанням. Неоціненний вклад її у поетичну скарбницю українського народу, котрий став головним героєм мудрих поетичних рядків нашої землячки.

У Ніни Гнатюк багато задумів, творчих планів. Вона вся – в напруженні, в роботі. Тож хай не покидають її сили чесно і правдиво, за велінням совісті творити найголовніше – саме життя. І хай поезія не покидає її ні на день – приходить чиїмось ясним поглядом, добрим словом, букетом лагідних пролісків, або тим же традиційним «Доброго дня!» Адже бути потрібною людям, жити в ім’я добра і щастя свого народу – сенс її життя. Ганна Ткач (Пелюстка ямпільського саду / Г.Ткач // Ямпіл. вісті. – 2007. – 14 квіт.).

«Відзначу одну з найзворушливіших рис її характеру – ледве не євангельську безкорисливість. Відколи знаю Ніну Гнатюк, вона завжди кимсь переймається, про когось (йдеться переважно про літераторів, особливо початкуючих) піклується, прилаштовуючи їхні добірки творів у пресі, вибиваючи гроші для видання книг. Саме завдяки їй прийшли у світ більше десятка книжок лише вінницьких авторів». А.Бортняк (Березнева неповторність / А.Бортняк // Літ. Україна. – 2007. – 5 квіт. – С. 4).

«Поезію Ніни Гнатюк знають і люблять у всіх куточках України. Що вже й казати за рідне Поділля, де на її віршах виховалося не одне покоління читачів – не тільки поетів, журналістів, учителів, а й представників інших професій» В.Сторожук (Замість передмови / В.Сторожук // Вересневі багаття: вірші різн. років / Н.Гнатюк. – Вінниця, 2007. – С. 4).

«Про високе в житті Н.Гнатюк уміє говорити просто, по-народному, а тому й поетично. Своє перо вона успішно пробує в різних жанрах лірики – громадянської, філософсько-медитативної, пейзажної, інтимної». Б.Хоменко (Заради усміху людського / Б.Хоменко // У храмі рідного слова: ст., нариси та рец. / Б.Хоменко. – Вінниця, 2008. – С. 215).


Талант бути собою

 1. Зміст
 2. Від укладачів
 3. Ніна Юхимівна Гнатюк
 4. Відгуки про творчість Ніни Юхимівни Гнатюк
 5. З автографів на книгах, подарованих Ніні Гнатюк
 6. 1. Твори Н.Ю.Гнатюк
  1.1. Окремі збірки
 7. 1.2. Поезії, надруковані у збірниках, альманахах, періодичних виданнях
 8. 1.3. Публіцистика, інтерв’ю, передмови до книг
 9. 1.4. Пісні на вірші Н.Гнатюк
 10. 1.5. Н.Ю.Гнатюк – перекладач
 11. 2. Література про Н.Ю.Гнатюк
 12. Іменний покажчик
 13. Фотоматеріали

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше