ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВідданий бібліотечній справі
До 75-річчя від дня народження
Андрія Йосиповича Лучка
бібліотекознавця, колишнього директора Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва,
заслуженого працівника куль

Версія для друку

Яскравий представник бібліотечної професії

Збірник матеріалів «Відданий бібліотечній справі», присвячений 75-й річниці від дня народження відомого бібліотекознавця, колишнього директора Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва, заслуженого працівника культури України Андрія Йосиповича Лучка, започатковує нову серію видань бібліотеки «Діячі культури і мистецтв краю».

До 100-літнього ювілею бібліотеки (2007) авторським колективом підготовлено і видано монографію «Вінницька ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва в контексті історії та інноваційному поступі сьогодення», в якій на фоні розповіді про діяльність закладу йде мова про її співробітників. Гідне місце у цій книзі відведено постаті А.Й.Лучка. І все ж 30-річний трудовий шлях у бібліотеці, з якого чверть століття – на посаді директора, взірець його служіння книзі та бібліотечній справі варті того, аби про цю неординарну людину видати окремий збірник.

За останні роки уже побачили світ два видання, присвячені колишнім директорам «Тімірязєвки», – Герою Радянського Союзу Івану Митрофановичу Філіповському «Бібліотекар – кавалер Золотої Зірки» (до 100-річчя від дня народження) та заслуженому працівнику культури України Василю Федоровичу Циганюку «Життя як спалах...» (до 60-річного ювілею).

Найяскравіші, на наш погляд, сторінки життя і діяльності ювіляра висвітлюються в статті «Його життя – взірець служіння Книзі, Бібліотеці».

За окремим розділом «У пам’яті колег...» віддають належну шану колишньому директору головного методичного центру книгозбірень краю заступник начальника управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації Г.Д.Куделя, колишній начальник управління, директор Вінницької обласної філармонії А.І.Левицький, професор ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського А.М.Подолинний. Подаються також спогади колег обласної наукової бібліотеки, її ветеранів, директорів інших книгозбірень, а також Національної парламентської бібліотеки України.

Ще один розділ «У рідних серцях житимеш вічно...» представляє спогади дружини, ветерана бібліотеки В.В.Лучко та інших членів родини.

Розділ видання “Основні статті, публікації, інтерв’ю, роздуми” (повні тексти та фрагменти) включає в себе найважливіші різнопланові публікації або фрагменти статей А.Й.Лучка у всесоюзних, українських професійних часописах та місцевих періодичних виданнях за тривалий період діяльності. Вони демонструють його бачення розвитку бібліотечної справи, ролі і місця бібліотек та бібліотечної професії у житті суспільства в різні періоди новітньої історії країни. Вміщені також окремі публікації критичного змісту, де він висвітлює проблеми галузі культури, особливо діяльності бібліотек. Як не дивно, але деякі проблеми, висловлені ним у статтях та інтерв’ю, не втратили своєї актуальності й до сьогодні.

Вміщується також бібліографічний список видань, публікацій, матеріалів про його життя і діяльність та світлини з бібліотечного і сімейного архівів.

Розповіддю про А.Й.Лучка, його професійну діяльність, авторський колектив ставить перед собою ще одну мету – показати, перш за все, роль бібліотеки як важливого закладу, що виконує інформаційну, освітню, культурну, дозвіллєву функції, які відповідають потребам особистості та суспільства. Окрім того, представити бібліотекарів як ерудованих, кваліфікованих фахівців, основна місія яких – забезпечити високу якість бібліотечно-інформаційних послуг, домогтися розповсюдження знань та інформації при дотриманні високого рівня спілкування з користувачами. Завдання, як бачимо, однакові в усі часи, міняються лише форми їх досягнення. На сьогодні – це широке застосування інформаційно-комунікаційних технологій, які активно використовують ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва та книгозбірні Вінниччини.

Ми плануємо й надалі розповідати про найяскравіших представників бібліотечної професії, які зробили вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи та ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва зокрема.

Висловлюємо вдячність усім, хто поділився своїми спогадами про нашого колегу, віддаючи таким чином заслужену шану й повагу А.Й.Лучку та всій бібліотечній спільноті Вінниччини.

Н.І.Морозова,

директор Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва,

заслужений працівник культури України


Відданий бібліотечній справі
До 75-річчя від дня народження
Андрія Йосиповича Лучка
бібліотекознавця, колишнього директора Вінницької ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва,
заслуженого працівника куль

  1. Зміст
  2. Яскравий представник бібліотечної професії
  3. Його життя – взірець служіння Книзі, Бібліотеці
  4. Напередодні 75-річного ювілею знаного діяча культури
  5. У РІДНИХ СЕРЦЯХ ЖИТИМЕШ ВІЧНО…
  6. До свята – ще б оптимізму та підтримки
  7. Перелік основних видань і публікацій А.Й.Лучка

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше