Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Самоосвіта – шлях до успішної кар’єри

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва

Відділ довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування

 

 

 

Самоосвіта – шлях до успішної кар’єри

(Рекомендаційний бібліографічний список)

 

 

 

Вінниця – 2011


 

«Формальна освіта допоможе вам вижити. Самоосвіта приведе вас до успіху»

(Джим Рон)

 

Для чого людині потрібно займатись самоосвітою? Адже інститутські програми, насичені сучасними дисциплінами, постійно використовують нові методики навчання. Але, як би добре не був організований навчальний процес, частина знань отриманих студентами, швидко застаріває. Тому молоді спеціалісти, приходячи на підприємство або в бізнес-структури, повинні постійно вчитись. Проте, і для всіх інших людей актуальна необхідність вдосконалювати свої знання, щоб відповідати вимогам часу.

Відомо, що самоосвіта буває двох типів: систематичною та ситуативною. Систематичною самоосвітою зазвичай займаються люди, що бажають досягнути висот в кар’єрному та професійному рості.

Самоосвіта може стати захоплюючою, якщо займатися нею із задоволенням: відшуковувати нову інформацію в Інтернеті, читати час від часу книги з потрібної тематики, вивчати мови або слухати музику. Для того, щоб постійно розвиватися, процес самоосвіти повинен не припинятися протягом усього життя. А потрібно для цього не так вже й багато: інтерес, особисте бажання рости і вдосконалюватися.

Процес самоосвіти чудовий ще й тим, що він доступний практично кожному. Одним із достоїнств самоосвіти є можливість вибрати свій, зручний для вас шлях набуття, шліфування і корекції знань. Для когось максимальний ефект дасть опрацювання статей із спеціальних журналів, інший візьме за правило навчатися у більш досвідченого колеги, а хтось надасть перевагу слуханню аудіо касет з потрібними навчальними програмами.

Самоосвіта не лише підвищує інтелект, збільшуючи шанси на успішне працевлаштування або просування в кар’єрі. Вона сприяє підвищенню самооцінки, дисциплінує, розвиває в людині вольові якості, прагнення досягати поставлений цілей.