Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва :: Наші видання

Величне свято гідного народу

2006

До свята – 5 днів // Вінниччина. – 2006. –19 серп. – С. 1.

У Вінницькій облдержадміністрації відбулася інструктивна нарада, де обговорювалися останні штрихи підготовки області до головного свята України – Дня незалежності. Як і раніше, святкові заходи відбудуться по всій території області, однак основні події розгортатимуться у Вінниці 23-24 серпня. Це і міжнародна науково-практична конференція, відкриття обласної Дошки пошани, традиційна виставка світлиць усіх районів області.

Запрошуємо вас взяти участь у святкуванні 15-ї річниці Незалежності України // Вінниччина. – 2006. – 19 серп. – С.1. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати).

У програмі з відзначення п’ятнадцятої річниці Незалежності України передбачається такі заходи: відкриття обласної Дошки пошани «Праця і звитяга вінничан», покладання квітів та вінків до пам’ятників Василю Стусу, Січовим стрільцям загиблим під час Великої Вітчизняної війни, виставка світлиць «Щедра подільська господа», виставки: музейних міні-еспозицій «Скарби музеїв Вінниччини», обжинкових дідухів і короваїв «Тобі, Україно, цей сніп золотий», з фондів обласного краєзнавчого і художнього музеїв «15-а річниця незалежного поступу», урочисті збори та концерт «Роде наш славетний український», концертна програма за участю кращих професійних і аматорських колективів «Ми незалежні», тощо.

З Днем незалежності // Вінниччина. – 2006. – 25 серп. – С. 1.

Голова Вінницької облдержадміністрації О. Домбровський та голова обласної ради Г. Заболотний вітають вінничан з 15-ю річницею Незалежності України.

Чорна, Г. «Народ мій є! народ мій завжди буде!» : саме такими словами поета Василя Симоненка захотілося розпочати розповідь про святкування 15-ї річниці Незалежності України на Вінниччині / Г. Чорна // Вінниччина. – 2006. – 29 серп. – С. 1.

Початок святковому дійству вже п’ятий рік поспіль дають імпровізовані світлиці «Щедра господа», які були започатковані ще до 10-ї річниці Незалежності і які згодом перейняли й інші регіони України. Таке дійство дає змогу побачити і достаток регіонів, і ознайомитися з традиційними народними ремеслами і автентичними зразками фольклору. Родзинкою свята стала виставка обрядових хлібів та дідухів – обжинкових снопів. Найкращі за своєю самобутністю щедрі господи Барського, Погребищенського і Оратівського районів отримали премії від обласної влади. В концертному залі «Райдуга» відбулося урочисте зібрання, на якому виступив голова облдержадміністрації О. Домбровський.

І хоча того дня свято через оголошений траур за загиблими в авіакатастрофі на теренах України росіянами не дозволив зустріти свято з піснями та танцями, але це ще раз підтвердило повагу вінничан до інших націй, їх співпереживання і співчуття.


2007

Поєднають два свята // Вінниччина. – 2007. – 14 серп. – С. 1.

На засіданні виконкому Ладижинської міської ради, в якому взяли участь керівники підприємств, установ та організацій, серед інших розглянули питання святкування Дня незалежності і Дня міста. Вирішили в поточному році за прикладом багатьох міст об’єднати ці два свята в одне.

Як святкуватимемо? : Вінниччина масово відзначатиме 16-у річницю Незалежності держави // Вінниччина. – 2007. – 21 серп. – С. 1.

Родзинкою свята стане урочисте вручення паспортів ровесникам незалежності, тим молодим людям, які народилися 24 серпня шістнадцять років тому. Свої економічні та культурні досягнення представлятиме Крижопільський район. Ранок 24 серпня розпочнеться урочистим молебнем за Україну у Свято-Преображенському соборі. В програмі заходів урочисті збори громадськості та творчий звіт мистецьких колективів Крижопільського району, підписання плану реалізації угоди про співробітництво на 2008 р. та з нагоди 50-річчя співпраці Вінниччини зі Свєнтокшиським воєводством, виставки, міжнародний футбольний товариський матч, феєрверк.

Шановні подоляни! : [привітання] // Вінниччина. – 2007. – 24 серп. – С. 1.

Привітання голови Вінницької обласної державної адміністрації О. Домбровський і голови обласної ради Г. Заболотного з нагоди 16-ї річниці Незалежності України.

Кривоніс, О. Вшанували передовиків і «ровесників» держави / О. Кривоніс // Вінниччина. – 2007. – 24 серп. – С. 1.

23 серпня на Вінниччині розпочалися урочистості з нагоди 16-ї річниці Незалежності України. Спочатку голова облдержадміністрації О. Домбровський і голова обласної ради Г. Заболотний вручили почесні грамоти і грошові премії кращим трудівникам народногосподарського комплексу Вінниччини. Далі з їхньою участю відбулося вшанування ровесників незалежності. 38 юнакам і дівчатам вручили паспорти, електронні перекладачі з англійської мови та примірники Конституції. На площі Василя Стуса пройшов урочистий мітинг, відкриття Дошки пошани «Праця і звитяга вінничан». Живі квіти поклали до пам’ятних знаків. Відбувся творчий звіт мистецьких колективів Крижопільського району «Величальна Україні від Крижопільської родини».


2008

Волос, В. Як святкуватимемо День незалежності / В. Волос // Вінниччина. – 2008. – 20 серп. – С. 1.

14 серпня відбулося засідання організаційного комітету з підготовки і відзначення 17-ї річниці Незалежності України. Мова йшла про впорядкування територій сіл, обласного і районних центрів до свята. Особлива увага була звернена на поновлення символіки нашої держави на честь 23 серпня – Дня Державного прапора. До чергової дати Незалежності України облдержадміністрація продовжить, започатковану в 2007 р., акцію з вручення паспортів 16-річним вінничанам, традиційно відбудуться урочисті збори, покладання квітів до пам’ятників, святковий концерт.

Свято на «виріст» : бліц-інтерв’ю з вінничанами та гостями міста / розмову вела А. Трошкова ; фото В. Осьмушка // Вінниччина. – 2008. – 22 серп. – С. 2.

Як і де наші земляки відзначатимуть День незалежності України? Що треба зробити для того, щоб це свято стало справжнім тріумфом вільного громадянина у вільній державі і було улюбленим для кожного? На ці та інші запитання відповідали прості перехожі, яких журналісти зупиняли у Вінниці. На думку вінничан, щоб підняти рівень цього національного свята, треба, насамперед, підвищити рівень життя громадян, учням прищеплювати дух патріотизму, розповідати про історію держави, вчити пишатися національними кольорами й державною атрибутикою.

Славіна, С. Виставка короваїв та вишивок / С. Славіна // Вінниччина. – 2008. – 22 серп. – С.12.

По-особливому відзначають День незалежності у Чернівецькому районі. Народні майстри представили вишивані рушники, одяг. Родзинкою свята стала виставка короваїв. Місцевий нумізмат виставив колекцію монет, завдяки якій можна прослідкувати історію становлення нашої держави. На честь Дня незалежності відзначено почесними нагородами майже 80 мешканців району. А на обласну Дошку пошани серед інших буде занесена завідуюча Сокольською сільською бібліотекою, лауреатка багатьох конкурсів читців С. Ліщинська, яка пише і виконує на сцені гуморески.

Кривоніс, О. Готові до праці та звитяги / О. Кривоніс // Вінниччина. – 2008. – 27 серп. – С. 1.

Вже стало доброю традицією напередодні Дня незалежності України оновлювати обласну Дошку «Праці і звитяги вінничан», куди занесені кращі територіальні громади, трудові колективи та працівники нашого краю. Відкриваючи урочистий мітинг, голова облдержадміністрації О. Домбровський зауважив, що подолянам є ким і чим гордитися. У поточному році хліборобами області зібрано рекордний урожай зернових – понад 2 млн 600 тис. тонн зернових. Під час урочистостей О. Домбровський і Г. Заболотний вручили всім занесеним на обласну Дошку пошани Почесні грамоти.

 

 

Чорна, Г. Сімнадцятиліття України / Г. Чорна // Вінниччина. – 2008. – 27 серп. – С. 1.

Святкування Дня незалежності України на Вінниччині розпочалося у Свято-Преображенському кафедральному соборі за участю віруючих та представників обласної влади, на чолі з головою облдержадміністрації О. Домбровського, де було проведено святкову літургію за Україну та український народ. У приміщенні облдержадміністрації керівники області вручили почесні нагороди кращим представникам Вінниччини. У Центральному парку культури і відпочинку імені М. Горького творчі мистецькі колективи районів, сільських та селищних рад розгорнули експозицію, своєрідний музей під відкритим небом «Скарби Поділля», де можна було оглянути витвори народних умільців, скуштувати смачного короваю, меду. Основні урочистості з нагоди святкування державного свята відбулися у «Райдузі» за участю керівництва області та міста, громадян Вінниччини й  іноземних делегацій.

 

 

 


2009

Царенко, М. «Квітни, Україно, крізь віки, наче вишивані рушники!» / М. Царенко // Вінниччина. – 2009. – 19 серп. – С. 1.

Під таким гаслом відбудеться на Вінниччині святкування 18-ї річниці Незалежності України. Про хід підготовки до урочистостей на прес-конференції розповіла заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова. План святкових заходів передбачає не лише офіційні урочистості та культурно-розважальну програму, цього року відзначення вісімнадцятої річниці Незалежності України включатиме міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену проблемам адаптації місцевого самоврядування до вимог Європейської Хартії. Кожен район Вінниччини представить притаманний саме цій території національний одяг. Відбудеться також презентація подільського рушника завдовжки вісім метрів, над яким працювали 45 подільських майстринь. Урочисте зібрання за участю перших осіб області стане своєрідним підбиттям підсумків шляху, який пройшла Вінниччина разом з усією Україною у 18-й рік Незалежності «Добрі справи – до Дня незалежності». У день свята делегація з області візьме участь в урочистостях, які відбудуться в Києві.

З Днем народження, Україно! // Вінниччина. – 2009. – 21 серп. – С. 1.

На першій сторінці газети вміщені привітання з Днем незалежності прем’єр-міністра України Ю. Тимошенко, голови облдержадміністрації О. Домбровського і голови обласної ради Г. Заболотного, інформація про театралізоване дійство в переддень Дня незалежності, що відбулося у с. Білопілля Козятинського району. Тут у музеї Хліба 29 сільських територіальних громад виставили на показ творіння своїх майстрів – дідухи, короваї, вишивки, солодощі.

Царенко, М. Свято, що надихає працювати / М. Царенко // Вінниччина. – 2009. – 26 серп. – С. 1, 4.

Як завжди змістовною, насиченою і корисною була програма урочистих заходів, присвячених 18-й річниці з Дня проголошення незалежності України. Майже півтисячі учасників взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Реформування місцевого самоврядування України у відповідності до Європейської Хартії місцевого самоврядування». Як почесний гість був присутній перший Президент України Л. Кравчук. Низці наших земляків були вручені державні нагороди України та відзнаки Кабінету Міністрів. У рамках культурно-мистецького проекту «Вишивана доля Вінниччини» було виставлено понад 3 тис. творчих робіт. Під час святкового концерту творчих колективів області презентували вишитий 45 майстринями восьмиметровий подільський рушник, оздоблений сакральними знаками та символами краю.

 

 

Царенко, М. Усім на радість / М. Царенко // Вінниччина. – 2009. – 28 серп. – С. 8.

Родзинкою святкової програми до Дня незалежності України 2009 р. став проект «Вишивана доля Вінниччини», у рамках якого представлено більш як 3 тис. творчих робіт з усіх куточків Вінниччини. Працювала творча майстерня вишивальниць та майстер-класи дитячих студій гаптування. Всі бажаючі мали нагоду побачити традиційне подільське вбрання та тернові хустки, відвідати співоче поле, де свою майстерність демонстрували провідні фольклорні колективи та народні аматори. Презентували унікальний, вишитий 45 майстринями, восьмиметровий подільський рушник, проект якого започаткувала вінницька вишивальниця – заслужений майстер народної творчості України Галина Данилюк. «Вхідним квитком» на урочистості стала українська вишиванка, як один з символів нації та свята Незалежності.

 

 

 

 


2010

Шановні вінничани! : [привітання] // Вінниччина. – 2010. – 20 серп. – С. 1.

Голова облдержадміністрації М. Джига та голова обласної ради Г. Заболотний вітають вінничан з державним святом – Днем незалежності України і бажають всім міцного здоров’я, родинного щастя, миру, взаєморозуміння, злагоди та добробуту.

Цимбал, В. Україні : [вірш] / В. Цимбал // Вінниччина. – 2010. – 20 серп. – С. 1.

Шпаковська, Ю. На свято Незалежності вінничан чекає парад наречених, шоу «Суперхолостяк» та феєрверк / Ю. Шпаковська // Вінниччина. – 2010. – 20 серп. – С. 16.

Для вінничан і гостей міста до Дня незалежності підготовлена насичена розважальна програма. Розпочнуться урочистості 21 серпня в концертній залі «Райдуга», де пройде третій обласний фестиваль народної творчості «Жнива запахли хлібом». 24 серпня відбудеться молебен за Україну у Свято-Преображенському соборі Вінниці та в усіх храмах області. Далі урочиста частина продовжиться покладанням квітів до Меморіалу Слави. Розваги і театралізовані дійства традиційно відбудуться у Центральному парку культури та відпочинку, серед яких: фестиваль «Міцна сім’я – міцна держава», парад наречених, розважальне шоу «Суперхолостяк» та конкурс на кращу наречену.

Катеринич, А. Виставка дідухів / А. Катеринич // Вінниччина. – 2010. – 27 серп. – С. 1.

У день свята Незалежності України центральний майдан у Шаргороді прикрасили давніми національними оберегами – дідухами. Святковий сніп – дідух зі старослов’янської мови перекладається як «дух предків». Виставку склали близько 30 дідухів, виготовлених майстринями з різних сіл району. Кожний з них був самобутній і неповторний. До речі, вміння плести дідухи сьогодні вважається рідкісним мистецтвом. Зазвичай в родинах молоді переймають його від старших.

Підготували : О.І. Кізян, завідуюча відділом довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування О.Ю. Антонюк, бібліограф І категорії відділу літератури та інформації з питань краєзнавства.