ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїПодільський книжник Альманах. Випуск 3

Версія для друку

Хроніка. Події

Пропонований перелік найцікавіших, на наш погляд, подій, дотичних до книжкового Всесвіту, допомагає уявити повсякденне життя «Тімірязєвки» впродовж 2010 року

Січень

Вінниччина традиційно вшановувала пам’ять поета, свого славетного земляка, Героя України, поета, правозахисника Василя Стуса (1938-1985). Проведено низку заходів і у бібліотеці. У відділі літератури та інформації з гуманітарних наук влаштували виставку-побачення «Його слово завжди готове вибухнути...», присвячену перекладацькій спадщині поета, на якій було представлено поетичні переклади з польської, російської, білоруської, словацької, чеської, французької, іспанської, італійської та єврейської мов. За участю літературознавця, головного редактора журналу «Київська Русь», лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка, сина В.С.Стуса – Дмитра Стуса, відомої української письменниці, нашої землячки Ніни Гнатюк, артиста театру і кіно Романа Семисала, відомих вінницьких письменників, науковців, студентської, учнівської молоді та громадськості міста відбулися традиційні Стусівські читання «Поет – це слово. Це його життя...».

З 18 січня 2010 р. у відділі рідкісних і цінних видань експонувалася книжкова виставка «Книжкова гравюра XVI-XVIII століть», на якій було представлено 16 документів. Виставка ознайомила користувачів зі зразками портретної гравюри, гравійованими титульними аркушами, фронтисписами, картами та ін. Неперевершеними шедеврами поліграфічного мистецтва є портретна гравюра автора відомого видання «Опис земної кулі» А.Ортелія (Антверпен, 1595), ксилографічні гравюри в книзі І.Баптісти «Шість книг небесної фізіогномії» (Неаполь, 1603), розфарбовані від руки гравюри з твору К.Шміделя «Руди і гірські породи» (Нюрнберг, 1753) та ін.

Відділ літератури та інформації виробничого профілю пропонував користувачам книжково-ілюстративну виставку «Чи знаєте ви, що...?», яка представляла літературу про цікаві факти, винаходи та відкриття в галузі техніки.

22 січня Україна відзначила День Соборності. До цієї дати у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук було організовано книжково-ілюстративну виставку «У пошуках омріяної України: з історії боротьби за Соборність».

26 січня у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук, в рамках Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту, відбувся День інформації «Уроки Голокосту». У заході взяла участь Ф.А.Винокурова, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук, заступник директора Державного архіву Вінницької області. У своєму виступі Фаїна Аврамівна охарактеризувала злочини людиноненависницьких режимів, які мали місце в німецькій та румунській зонах окупації на території Вінницької області. Д.Г.Педорук, заступник голови міської ради ветеранів війни, праці та збройних сил розповів про трагедію Голокосту в загальнолюдському вимірі. Волонтер Подільського агенства регіонального розвитку із Польщі Агата Радковська ознайомила з проблемами Голокосту у своїй країні. Присутні також мали нагоду побачити виставу театру-студії «Сьоме небо» Вінницького національного медичного університету ім.М.Пирогова за п’єсою В.Коростильова «Варшавський набат», яка вразила глибоким змістом та чудовою грою акторів-студентів. Значний інтерес викликала виставка-застереження «Пам'ятати про минуле заради майбутнього», яка експонувалася в читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних наук під час проведення загальнобібліотечного Дня інформації, присвяченого цій даті.

«Героям Крут присвячується» (до Дня пам’яті Героїв Крут) – у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук було організовано презентацію нових книг.

28 січня відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 150-річчю від дня народження російського письменника А.П.Чехова «Незрівнянний художник життя» за участю акторів обласного академічного музично-драматичного театру ім.М.Садовського та народного театру-студії «Сьоме небо». Супроводжувала захід книжково-ілюстративна виставка «В человеке должно быть все прекрасно...».

Також було організовано книжкові виставки:

– «Інсталяція істини» (з історії світової цензури) – виставка-презентація; «Гроно нескорених» (українська заборонена книга) – книжкова виставка-досьє – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

– «Постаті світової економічної думки» – відділ літератури та інформації з питань економіки і права.

Лютий

2 лютого відбулася наукова конференція для студентства й освітян на тему: «Формування історичної пам’яті молоді». Під час конференції з успіхом пройшла зустріч із головним редактором всеукраїнської газети «День» Ларисою Івшиною, де студенти та викладачі міських навчальних закладів змогли взяти участь у дискусії на цікаві історичні теми та теми сьогодення. Чимало присутніх отримали у подарунок та мали змогу придбати книги видавництва «День».

17 лютого в читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних наук відбулася зустріч з Головою Вінницької обласної краєзнавчої літературно-мистецької громадської організації «Велика рідня» Тетяною Яковенко, яка презентувала бібліотеці дарунок – комплект міжнародного літературно-публіцистичного часопису українських письменників «Соборність», переданий головним редактором Олександром Деко.

18 лютого у читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних наук Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім.К.А.Тімірязєва спільно з обласним центром народної творчості провели літературно-мистецьке свято «Всі ми – одна родина», приурочене Міжнародному дню рідної мови в рамках культурологічного проекту «Мови різні – душа одна». Відділ літератури та інформації з гуманітарних наук спеціально підготував виставку-калейдоскоп «Своєї рідної мови і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся», а відділ літератури та інформації з питань економіки і права організував перегляд літератури: «Державна мова в Україні: правовий погляд».

Цикл «Точка зору» був представлений виставкою-хрестоматією відділу літератури та інформації з гуманітарних наук «Читай книги, що стали подією».

Відкрилися книжкові виставки:

– «Є.О.Патон – вчений, дослідник, інженер» – книжково-ілюстративна виставка, присвячена 140-річчю від дня народження всесвітньо відомого вченого, дослідника, інженера Євгена Оскаровича Патона (1870-1953) – відділ літератури та інформації виробничого профілю;

– «Управління персоналом: мистецтво чи наука?» – відділ літератури та інформації з питань економіки і права.

– «Відомі поляки в історії Вінниччини» (до відкриття Польського консульства у Вінниці) – книжково-ілюстративна виставка – відділ літератури та інформації з питань краєзнавства;

– «Магнетизм у творчості Г.В.Якутовича» – ювілейна виставка-портрет; «Модернізм: криза культури чи пошук нового?» – книжково-ілюстративна виставка; «Петро Чайковський – відомий і невідомий» (до 170-річчя від дня народження композитора) – книжково-ілюстративна виставка – відділ літератури та інформації з питань мистецтв;

Березень

2 березня відділ попереднього замовлення провів зустріч з вихованцями Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій». До уваги запрошених була представлена літературно-музична композиція на тему: «Образ матері в літературі та мистецтві», присвячена Міжнародному жіночому дню 8 Березня.

Цій даті присвячувалися книжкові виставки:

- «Жіночі історії в історії» – книжково-ілюстративна виставка – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

- «Great Mission – To Be a Woman» (Це велика місія – бути жінкою) – перегляд літератури – відділ літератури іноземними мовами.

10 березня у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук відбувся літературно-мистецький вернісаж «Голос душі народної», де представили також виставку-ствердження «Шевченко вовіки насущний». У 2014 р. виповниться 200 років з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. До цієї ювілейної дати на державному рівні вже розпочалася підготовка, зокрема, передбачено низку заходів, спрямованих на популяризацію творчості Великого Кобзаря та увічнення його пам’яті.

12 березня у відділі літератури та інформації виробничого профілю відбувся круглий стіл «Звільнення Вінниччини від німецько-фашистської окупації – важлива сторінка героїчного поступу радянського народу в роки Великої Вітчизняної війни», під час якого експонувався перегляд літератури «Весна визволення», підготовлений фахівцями відділу літератури та інформації з питань краєзнавства.

18 березня у відділі літератури та інформації виробничого профілю відбувся День народного майстра «Я рідний край та мову солов’їну у вишивку свою вплела…», під час якого експонувалася книжково-ілюстративна виставка «Над світом українська вишивка цвіте…».

19 березня у Бібліотеці пройшла презентація книги М.Гуцало «Думи мої, думи...», а 25 березня – 2-го випуску альманаху «Подільське перевесло» у рамках засідання клубу «Птах душі» (відділ літератури та інформації з питань мистецтв).

«Безсмертний дотик до душі» – книжкова виставка до 80-річчя від дня народження відомої української письменниці Ліни Костенко (1930 р.н.) експонувалася у відділі попереднього замовлення.

До 66-ї річниці визволення Вінниччини від німецько-фашистських загарбників та 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні у відділі літератури та інформації з питань краєзнавства експонувалася книжково-ілюстративна виставка «Вінниччина у Великій Вітчизняній».

Квітень

Упродовж місяця традиційно тривав Місячник популяризації екологічних знань «Екологічна мудрість – основа майбутнього України» в рамках Міжнародного року біорізноманіття і до Всеукраїнського дня довкілля. У програмі Місячника у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук книжково-ілюстративна виставка «Здоров’я людини в нездоровому світі», відділі літератури та інформації з питань економіки і права – книжкова виставка «Охорона довкілля: економічний та правовий аспект», відділі літератури та інформації виробничого профілю – книжково-ілюстративна виставка «Чорнобиль: скорбота пам’яті людської».

У відділі літератури та інформації з питань економіки і права відбувся День інформації «Пилип Орлик – творець першої української Конституції», де презентували рекомендаційний список літератури «Конституція, яка випередила час» та книжкову виставку «Маніфест української незалежності» (до 300-річчя Конституції П.Орлика). Книжкова експозиція «Свободу уславив. Пилип Орлик: особа в контексті часу», присвячена квітневим подіям 1710 року, розгорнулася у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук.

15 квітня у читальній залі відділу літератури та інформації виробничого профілю пройшла презентація книги Сергія Медвідя «Сценарій для України».

20 квітня у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук спільно з Вінницькою обласною організацією Суспільної Служби України відбулася презентація книги Аріядни Стебельської «Родина і Україна». Спільно з цією ж організацією 21 квітня у відділі літератури та інформації з питань виробничого профілю презентували книгу Ірини Сеник «Метелики спогадів» та анонс книги «Квітка мук і краси. Статті, вірші, спогади», а також провели коментований перегляд літератури «Нескорена берегиня».

22 квітня відбувся загальнобібліотечний виїзний день інформації «Бібліотека як екодовідник для життя людини» на базі Козятинської ЦРБ, під час якого провідні фахівці представляли літературу з різних напрямків екології з фондів Вінницької ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва.

29 квітня з успіхом пройшла презентація історичної карти «Вінниччина в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 pp.» – до 65-річчя Великої Перемоги.

Книжкові виставки місяця присвячувалися темам:

– «Крок до зірок» – до Міжнародного дня авіації та космонавтики; «Нова ера – нові технології» – література з нових технологій в різних галузях промислового виробництва – відділ літератури та інформації виробничого профілю;

– «Книги видавництва «Брокгауз-Єфрон» у фонді відділу рідкісних і цінних видань.

Травень

5 травня у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук відбувся театралізований вечір-пам’ять «Спасибі за Перемогу! Спасибі за життя!», якому передували бібліотечні виставки, перегляди літератури та інформаційні зустрічі, зокрема:

– «Земле! Перемогу не забудь!» – виставка-панорама, «Її величність Перемога» – виставка-пам’ять – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

– «Вінниччина у Великій Вітчизняній» – виставка-пам’ять – відділ літератури та інформації з питань краєзнавства;

– «Звуковий літопис Великої Вітчизняної» – рекламна інформація для організаторів масових заходів на сайті бібліотеки, присвячена 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні;

– «Загадкові сторінки Другої світової...» – виставка-точка зору – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

– «Подвиг, увічнений в камені...» – виставка-реквієм – відділ літератури та інформації з питань мистецтв;

– «Давним-давно була війна...» – інформаційна година (з демонстрацією уривків із кінофільмів і прослуховуванням пісень про війну) із циклу «Кроки назустріч мистецтву».

5 травня відбулася презентація нових книг Сергія Дмитровича Гальчака: «Визволення Вінниччини від нацистських загарбників» (Вінниця, 2010), «На узбіччі суспільства. Доля українських остарбайтерів» (Вінниця, 2009), «Украинские остарбайтеры Подольского региона» (М., 2009).

6 травня проведено презентацію біобібліографічного покажчика «З невичерпних подільських криниць», присвяченого 70-річчю від дня народження поета, літературознавця, професора Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського Анатолія Подолинного. Захід підготовлено фахівцями відділу літератури та інформації з питань краєзнавства.

13-16 травня – у Вінниці проходило святкування Дня Європи. Серед бібліотечних заходів була книжково-ілюстративна виставка «Європа: єдина і різна», що представляла книги з історіі, етнографії, культури, мистецтва народів Європи (відділ літератури та інформації з гуманітарних наук).

18 травня у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук відбулася презентація журналу «Вінничанка» за участю головного редактора І.Червінчук, авторів та героїв часопису, а 19 травня – нової поетичної книги Т.Комарової «Турбулентность».

25-27 травня Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницька ОУНБ ім.К.А.Тімірязєва, Вінницька та Могилів-Подільська єпархія УПЦ, Відділ у справах національностей Вінницької облдержадміні-страції, Російсько-український культурно-просвітницький центр «Співвітчизники» провели VІ науково-освітні Подільські Кирило-Мефодіївські Читання, на яких, зокрема, представили виставки:

– «Слово о полку Ігоревім» – видатна пам’ятка літератури Київської Русі» (825 років від часу написання твору) – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

– «Пам’ятки слов’янської писемності» – відділ рідкісних і цінних видань спільно з Вінницьким обласним краєзнавчим музеєм.

26 травня відбулася презентація бібліографічного покажчика «Мов щира сповідь, слово те моє…» (до 60-річчя від дня народження поетеси Світлани Травневої), яку підготували фахівці відділу літератури та інформації з гуманітарних наук.

Книжковими виставками місяця стали:

– «7 травня 1895 р. День народження радіо» – відділ літератури та інформації виробничого профілю;

– «Власні імена, або Як обрати ім’я» – виставка-презентація – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

– «Щедро роди, земле» – відділ літератури та інформації з питань сільського господарства.

Червень

6 червня до дня народження О.С.Пушкіна і 180-річчя Болдинської осені – самого плідного періоду в житті поета – в рамках Кирило-Мефодіївських читань відбувся святковий концерт, в якому взяли участь члени російсько-українського культурно-просвітницького центру «Співвітчизники», Асоціації пенсіонерів Вінниччини. На заході звучали поезія, романси, українські і російські народні пісні. У відділі літератури та інформації з гуманітарних наук експонувалася книжково-ілюстративна виставка «В Болдино листья летели, в безсмертие лист за листом ...».

9 червня у відділі літератури та інформації з гуманітарних питань відбулася творча зустріч з поетесою Тетяною Романовою.

22 червня у відділі літератури та інформації з питань економіки і права відбулася інформаційна година «Конституція України – основний закон держави» для вихованців Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», який супроводжувала книжково-ілюстративна виставка «Конституція України – гарант стабільності та демократії».

23 червня у відділі літератури та інформації з питань економіки і права відбувся круглий стіл «Відповідь Голокосту» (до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні та початку Великої Вітчизняної війни).

Упродовж місяця у відділі літератури та інформації виробничого профілю діяли книжкові виставки «Комп’ютер – ваш помічник (на допомогу абітурієнту)» та «Журнал «Вода і водоочисні технології» з циклу «Увага! Цікаве видання!».

Липень

Серед найцікавіших подій цього місяця були книжкові виставки:

– «Хрещення Русі – духовний стержень нашої культури» (до 1025-річчя Хрещення Русі) – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

– «Журнал «Салон» – виставка-повідомлення з циклу «Увага! Цікаве видання!» – відділ літератури та інформації виробничого профілю;

– «Антична історія в друкованих джерелах» – відділ рідкісних і цінних видань.

Серпень

До Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України у Бібліотеці відбулася низка заходів, зокрема організували книжкові виставки:

– «Демократичні традиції в Україні» та «Незалежна Україна – обличчя нової епохи» – відділ літератури та інформації з питань економіки і права;

– «Енергозбереження – державний пріоритет України» – відділ літератури та інформації виробничого профілю;

– «Україна в світі» – загально бібліотечна книжково-ілюстративна виставка;

23 серпня у День Державного Прапора України у відділі літератури та інформації з питань економіки і права представили рекомендаційний бібліографічний список «Прапорові барви України».

До Дня знань відділ літератури та інформації з гуманітарних наук презентував книжково-ілюстративну виставку «Історія і час. В пошуках втраченого».

Вересень

3 вересня відбулися вересневі Стусівські читання, приурочені 25-річчю із дня смерті видатного поета-дисидента, нашого земляка Василя Стуса за назвою «Йому судилося безсмертя…» (майдан ім.В.Стуса, біля пам’ятника). Книжкову виставку «Із забуття в безсмертя» підготував відділ літератури та інформації з питань краєзнавства, а виставку «Де не стоятиму – вистою!» – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук.

8 вересня відбулася презентація біобібліографічного покажчика «Творець архітектурної історії Вінниці початку ХХ століт-тя» (до 150-річчя від дня народження Г.Г.Артинова (1860-1919).

16 вересня відділ довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування організував День читання на тему: «Мистецтво бути читачем».

21 вересня у відділі літератури та інформації з питань мистецтв відбулася презентація книг Дани Кваші «Коридор з диму», «Як впливає лімбічна система на емоційний стан людини».

29 вересня сектор газетної періодики провів презентацію нового українського журналу індивідуального розвитку «Колесо жизни».

30 вересня Управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації, обласна наукова бібліотека ім.К.А.Тімірязєва у читальній залі відділу літератури та інформації з гуманітарних наук провели обласне свято, приурочене Всеукраїнському дню бібліотек. Програмою свята передбачалися поетично-музична вистава «Любовь творит необходимость» за віршами Бориса Пастернака, в якій брали участь народна артистка України Вікторія Петрушенко та театр-студія «Сьоме небо», акція «Читайте у нас», «Супер-книга» (виставки найкращих галузевих книг), виставка видавничої продукції вінницьких видавництв.

Книжковими виставками місяця були:

– «Малий бізнес – сходинка до великого успіху», «Туризм як соціально-економічна категорія в житті суспільства» – відділ літератури та інформації з питань економіки і права;

– «Вінниця мистецька» – книжково-ілюстративна виставка-портрет з нагоди 655-ї річниці від дня народження Вінниці – відділ літератури та інформації з питань мистецтв;

– «Ліси – турбота нації» (до Дня працівника лісу) – відділ літератури та інформації з питань сільського господарства;

Жовтень

13-15 жовтня проходила ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Краєзнавство: історичний досвід та перспективи розвитку». У рамках конференції відбулася демонстрація документальних фільмів «Сім чудес Вінниччини», діяли книжкові виставки: «Краєзнавчі видання Бібліотеки: традиції, інновації», «Мовою слова про козацьку славу», «Життя земного ідеал» (до 200-річчя від дня народження М.І.Пирогова), «Краєзнавство на теренах Вінниччини», перегляд літератури «Сучасні дослідження краєзнавців Вінниччини», підготовлені фахівцями Бібліотеки та літературно-мистецька краєзнавча мініатюра до 200-річчя від дня народження М.І.Пирогова «Безсмертя Миколи Пирогова» (автор В.Сторожук) у виконанні театру-студії «Сьоме небо».

Відвідувачам презентували нові книжкові виставки:

– «Цивільне право в системі права України» (до 65-річчя утворення ООН) – відділ літератури та інформації з питань економіки і права;

– «Автомобілю – 125 років!» – виставка-досьє – відділ літератури та інформації виробничого профілю;

– «Мовою слова про козацьку славу» (з циклу «Феномен українського козацтва» – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

– «Життя земного ідеал» (до 200-річчя від дня народження М.І.Пирогова) – відділ рідкісних і цінних видань.

Листопад

9 листопада відбувся літературно-мистецький вечір «Усе визначається словом…», присвячений Дню української писемності та мови. На вечорі мова йшла про творчість М.Старицького та І.Франка. Актори Вінницького обласного академічного муздрамтеатру ім.М.Садовського показали уривок з вистави за п’єсою М.Старицького «Майська ніч», а юні актори театру-студії «Сьоме небо» – композицію за творами І.Франка «Зів’яле листя». Творчій акції передували бібліотечні виставки та перегляди літератури, зокрема:

– «Відлуння осені в коханні» – книжкова виставка-елегія та «Під золотим шатром любові» – книжково-ілюстративна виставка – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук;

– «Могутня і чарівна» – перегляд літератури – відділ літератури та інформації з питань краєзнавства;

– «У мові – наш всесвіт» – сектор газетної періодики.

11 листопада у відділі літератури та інформації з питань виробничого профілю спільно з Вінницькою обласною організацією Суспільної Служби України пройшла презентація документального фільму «Спадщина Андрея Шептицького». Фахівці відділу літератури та інформації з гуманітарних наук підготували коментований перегляд літератури «...про наших великих духом».

16 листопада у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук спільно з відділом у справах національностей Вінницької обласної державної адміністрації пройшов День толерантності «Толерантність – це гармонія в багатоманітності», на якому було представлено книжкову виставку-елегію «Толерантний Всесвіт побудуй!».

17 листопада у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук спільно з Вінницькою організацією Національної спілки письменників України пройшов ювілейний вечір Куцого Леоніда Мироновича, присвячений 70-річчю від дня народження поета, гумориста, громадського діяча. До заходу було підготовлено перегляд документів та книг «Леонід Куций – вінницький гуморист».

22 листопада у відділі літератури та інформації виробничого профілю пройшла творча зустріч з Володимиром Прокоповичем Кожем’яко, доктором технічних наук, професором Вінницького національного технічного університету, який презентував свої монографії.

23 листопада у відділі літератури та інформації з питань економіки і права відбулося чергове засідання Гендерного клубу «Я+Ти=Ми» за темою: «Насильство в сім’ї: міфи і реалії».

27 листопада Україна й уся прогресивна громадськість світу вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. В рамках акції «Запали свічку» у відділі літератури та інформації з гуманітарних наук організовано книжкову виставку-реквієм «Рік тридцять третій... Голод... Голод...».

Впродовж місяця у Бібліотеці діяли книжкові виставки:

– «Джаз: історія, стилі, митці» – відділ літератури та інформації з питань мистецтв;

– «Лев Николаевич Толстой. Слово и дело великого писателя» (до 100-ї річниці з дня смерті Л.М.Толстого) – відділ літератури та інформації з гуманітарних наук.

Грудень

8 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права у відділі літератури та інформації з питань економіки і права відбулося засідання молодіжного правового лекторію «Феміда», де експонувалася книжково-ілюстративна виставка «Права людини – європейські стандарти». Співробітниками відділу було також презентовано бібліографічний список літератури «Корупція – глобальний виклик» та підготовлено книжкові виставки «Місцеве самоврядування в контексті саморозгортання демократії в українському суспільстві», «Корупція в сучасній Україні: аналіз феномену».

16 грудня відділ довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування провів День бібліографії на тему: «Персональна бібліографія – невичерпне джерело інформації про видатних особистостей». Під час проведення заходу відвідувачі мали змогу ознайомитися з широким спектром літератури за темою.

Відділ літератури та інформації з гуманітарних наук підготував експозицію книжково-ілюстративної виставки «Родинне сонцеколо» з циклу «Точка зору» та виставку-портрет «Я вірю, що правда в століттях воскресне», присвячену 90-річчю від дня народження Миколи Даниловича Руденка, поета, прозаїка, публіциста, філософа, економіста, відомого державного і громадського діяча.

 

Підготували П.І.Цимбалюк, М.Б.Ревенко


 


Подільський книжник Альманах. Випуск 3

 1. Від укладача
 2. Про книги і про себе
 3. Нова «стара» бібліотека
 4. З книжкових колекцій бібліотек Поділля
 5. Студентські літографовані навчальні видання другої половини ХIX – першої третини ХХ ст.
 6. Випереджаючи свій час
 7. Електронна книга у фонді Бібліотеки
 8. Українські книги, друковані у міжвоєнній Чехословаччині
 9. Бібліотеки і бібліофіли. Родове книжкове зібрання Якубовських з Люлинців
 10. Книжкове зібрання вінницького вчителя
 11. EX LIBRIS для Вінницької бібліотеки
 12. Екслібрис Н.Г.Захаревича-Захаревського
 13. Екологія книжкової культури
 14. Про корисність бібліотечних виставок
 15. Краєзнавча літературна бібліографія як джерело популяризації літературного життя краю, творчості письменників-земляків
 16. Книжкові пам’ятки з історії медицини
 17. Про цензуру книг на Поділлі початку 20-х років ХХ ст.
 18. Наші земляки – лауреати літературних премій України 2010 року
 19. «Кобзар»Т.Г.Шевченка
 20. Хроніка. Події
 21. Відомості про авторів
 22. Фотоматеріали

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше