ОУНБ ім. К.А. Тімірязєва
  
Наша адреса:
Україна, м. Вінниця,
21100, Соборна, 73
Тел. (0432) 56-27-92
Факс (0432) 67-03-41
 

E-Mail: inform@library.vn.ua

Ми працюємо:

Понеділок - четвер з 10.00 до 19.00,
Субота та неділя з 10.00 до 18.00
П'ятниця - вихідний день
Остання середа кожного місяця - санітарний деньBiblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy 
Офiцiйне представництво Президента України
Корпорація Інком
Урядовий портал
Урядова телефонна «гаряча лінія»
Офіційний портал Верховної Ради України
Вінницька ОДА
Вінницька обласна Рада - офіційний інтернет-сайт
Вінницька міська рада
Управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністраціїВеличне свято гідного народу

Версія для друку

Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека

ім. К.А. Тімірязєва

 

 

 

Величне свято гідного народу

(Відзначення Дня незалежності України у Вінницькій області за публікаціями газети «Вінниччина». 1991-2010 рр.)

(Бібліографічний список)

 

 

 

 

 

 

Вінниця, 2011


Шановні користувачі!

Запрошуємо Вас за допомогою зібраних публікацій, надрукованих в обласній газеті «Вінниччина», ознайомитися з історією святкування Дня незалежності України у нашому багатому на історичні події краї. Бібліографічний список підготовлений до 20-ї річниці з дня проголошення Незалежності України.

У виданні, окрім бібліографії, подаються короткі анотації, які розкривають зміст вміщених статей. Репортажі про святкування Дня незалежності на Вінниччині переплітаються з глибокими роздумам керівників області та журналістів газети про значення цього свята для кожного українця, акцентується увага на тому, що не одне покоління вінничан героїчно виборювало незалежність нашої держави, тож перед нинішніми громадянами стоїть завдання збудувати самостійну, демократичну і цивілізовану державу Україна. Видання включає також думки пересічних вінничан щодо місця і ролі цього свята у їхньому житті.

Кожного року організатори свята намагалися зробити його урочистим, цікавим, самобутнім, вносячи щорічно неповторні родзинки. Наприклад, до 18-ї річниці було презентовано унікальний, вишитий 45 майстринями, восьмиметровий подільський рушник, проект якого започаткувала вінницька вишивальниця – заслужений майстер народної творчості України Галина Данилюк. Найкращі майстрині з кожного району області по черзі мережили рушник. Його низ починається з трипільських знаків, продовжується символікою руху земного та космічного життя, яка уособлює чотири стихії, чотири сторони світу, чотири періоди доби. Завершується дивоорнамент деревом життя, яке тримають вісім берегинь.

Чимало заходів, присвячених цій найголовнішій даті у житті кожної держави, стали вже традиційними. Зокрема, покладання вінків і квітів до пам’ятних знаків і могил тих, хто віддав життя в ім’я свободи і незалежності України, проведення урочистих зборів, на яких підсумовується пройдений шлях та визначаються перспективи подальшого розвитку Вінниччини, щорічне урочисте відкриття обласної Дошки пошани «Праця і звитяга вінничан», вручення паспортів молодим людям, які народилися 24 серпня. Протягом багатьох років на Вінниччині проводиться обласний фестиваль-конкурс «Щедра господа» – «Світлиці» районів. Таке дійство дає змогу побачити і достаток регіонів, і ознайомитися з традиційними народними ремеслами та автентичними зразками фольклору. Урочистості включають в себе святкові концерти, театралізовані дійства, народні гуляння. На свята запрошуються і зарубіжні гості.

Матеріал розміщений у хронологічній послідовності і буде корисним всім, хто цікавиться історією та сьогоденням Вінниччини.


1991

Акт проголошення незалежності України. 24 серп. 1991 р / Верхов. Рада України // Вінниц. правда. – 1991. – 27 серп. – С.1.

Про проголошення незалежності України : [постанова Верхов. Ради України від 24 серп. 1991 р.] // Вінниц. правда. – 1991. – 27 серп. – С.1.

Якої незалежності ми хочемо? / інтерв’ю вела Т. Ковтун // Вінниц. правда. – 1991. – 28 серп. – С. 2.

Кореспондент газети взяла інтерв’ю у пересічних громадян Вінниччини з приводу прийняття Акту проголошення незалежності України. Дуже цікаво було почути різні погляди та думки, щодо прийняття цього довгоочікуваного документа, наскільки він є важливим і перспективним, чи вважають громадяни Акт проголошення незалежності України перемогою, і якщо це так, то чиєю? На одне з питань: «Що нам обіцяє прийняття Акту проголошення незалежності України?», директор малого підприємства «Атлант» Олександр Васильович Ґудзь, відповів: «Дуже багато перспектив: повна незалежність, повна самостійність...»

Дідик, М. Консолідувати наші сили, помисли і дії / М.Дідик // Вінниц. правда. – 1991. – 29 серп. – С.1

Пізно ввечері 24 серпня завершила свою роботу надзвичайна сесія Верховної Ради України. На ній було дано глибокий аналіз політичної ситуації в республіці, що склалася внаслідок антиконституційного державного перевороту в країні. Обласна рада народних депутатів закликала правоохоронні органи, керуючись Конституцією і Законами України, забезпечити належний громадський порядок і дисципліну, не допускати будь-яких проявів порушень закону, захистити конституційні норми та інтереси народу. Від імені обласної ради М. Дідик –  голова обласної Ради народних депутатів та її виконавчого комітету, звернувся до робітників, селян та інтелігенції, всіх жителів області – проявити мудрість, витримку і спокій, не піддаватися провокаціям, не допускати будь-яких протиконституційних дій.

Мітинг у Вінниці // Вінниц. правда. – 1991. – 29 серп. – С.1.

28 серпня, на площі біля міськвиконкому відбувся мітинг на підтримку незалежності України, організований об’єднанням демократичних партій Вінниці. Девізом мітингу були слова: «Дружбі з Росією – так, демократичній імперії – ні!»

Гречанівська, Т. Мітинг у Вінниці: «Демократичній імперії – ні!» / Т. Гречанівська // Вінниц. правда. – 1991. – 30 серп. – С.1.

Репортаж з мітингу у м. Вінниця, що відбувся на площі біля міськвиконкому 28 серпня у зв’язку з останньою заявою П. Вощанова – прес-секретаря російського Президента про можливий перегляд кордонів з суміжними державами, які забажають вийти з Союзу. На мітинг зібралися представники 18 партій, осередки яких функціонують у Вінниці, аби висловити головне: «Дружбі з Росією – так, «демократичній імперії – ні!».

Кравчук, Л. Звернення Президії Верховної Ради України до політичних партій, рухів, організацій республіки / Л.Кравчук // Вінниц. правда. – 1991. – 30 серп. – С.1.

24 серпня 1991 р. сталася подія надзвичайної історичної ваги – Україна проголошена незалежною демократичною державою. Цей важливий акт, який має бути затверджений волею всього народу України, сприятиме згуртуванню нашого суспільства на шляху захисту демократичних завоювань, наповнення проголошеного суверенітету дієвим змістом, побудові дійсно правової держави, яка захищатиме, насамперед, загальнолюдські цінності, інтереси кожної людини. У зв’язку з цим Президія Верховної Ради України, прагнучи до згуртування і консолідації прогресивних сил, звертається до всіх політичних партій, громадських рухів, об’єднань та організацій, які відчувають високу відповідальність за майбутнє нашої держави, з закликом об’єднати свої зусилля на шляху розбудови незалежної суверенної України, укласти з цією метою спільну угоду, яка стала б гарантом громадянської злагоди.

Звернення до громадян України всіх національностей // Вінниц. правда. – 1991. – 30 серп. – С.1.

З проголошенням Незалежності України наступає нова доба в розвитку міжнаціональних відносин в Україні. Президія Верховної Ради республіки бере на себе відповідальність, що проголошення незалежності України ніякою мірою не призведе до порушення прав людей будь-яких національностей. Незалежна Україна як правова демократична держава буде керуватися загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права в національній сфері. Декларацією про державний суверенітет України, забезпечить рівні політичні, економічні і соціальні права всіх громадян, повну свободу розвитку всіх національних мов і культур.


1992

Місто готується до свята // Вінниц. газ. – 1992. – 1 серп. – (Спец. вип. газ. вінниц. міськ. Ради народних депутатів і обласної газети «Вінниччина»).

Звернення міського оргкомітету святкування Дня незалежності України до громадян міста із закликом вносити пропозиції щодо святкування Дня незалежності та брати активну участь у підготовці та проведенні свята, а також надавати фінансову допомогу для гідного його відзначення.

Станович, М. Злука зароджувалась у... Вінниці / М.Станович // Вінниц. газ. – 1992. – 15 серп. – С.3. – (Спец. вип. газ. вінниц. міськ. Ради народних депутатів і обл. газ. «Вінниччина»).

Напередодні відзначення річниці Незалежності України висвітлюється життя міста Вінниці часів визвольних змагань 1917-1920 років. І це не дивно, адже наше місто тих часів неодноразово було столицею України. Тут вирішувалися важливі державні, громадські, військові та культурні справи.

Ільчук, М.М. Грона у барвистому вінку / М. Ільчук ; записав В. Руденко // Вінниц. газ – 1992. – 21 серп. – С.1. – (Спец. вип. газ. вінниц. міськ. Ради народних депутатів і обл. газ. «Вінниччина»).

Інтерв’ю із заступником глави Вінницької облдержадміністрації, начальником управління культури М.М. Ільчуком щодо відзначення Дня незалежності у Вінниці та Вінницькій області. На терені краю відбудуться урочисті збори, вечори, творчі звіти аматорів, концерти, спортивні змагання а також виставки робіт майстрів народної творчості. У Вінниці пройде музейне свято «Жива душа мого народу», відбудеться урочистий марш козаків, буде організована виставка квітів.

Ковтун, Т. На честь свята / Т.Ковтун // Вінниччина. – 1992. – 22 серп. – С. 1.

У Вінниці розпочалося відзначення річниці проголошення Незалежності України. Були покладені вінки і квіти до могил воїнів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни, жертв сталінських репресій, до підніжжя пам’ятників Тарасові Шевченку і Михайлу Коцюбинському. У приміщенні обласного музично-драматичного театру імені М. Садовського відбулися урочисті збори представників трудящих міста та святковий концерт.

Ковтун, Т. Козацькому роду нема переводу / Т.Ковтун // Вінниччина. – 1992. – 26 серп. – С.1, 2.

На Вінниччині відбулося святкування першої річниці Незалежності нашої молодої держави. В обласному і районних центрах, в селах пройшли урочисті збори з нагоди свята, покладені вінки і квіти до меморіалів та історичних пам’ятників, споруджених на честь тих, хто боровся за свободу і незалежність нашої Батьківщини, до могил жертв сталінських репресій і Січових стрільців. В урочистих зборах взяли участь представники обласної, районних адміністрацій, народні депутати всіх рівнів. У Вінниці свято розпочалося на Музейній площі, де були представлені унікальні експонати обласного краєзнавчого музею. Велику частину площі займала експозиція об’єднання художників «Барви Поділля» з Могилева-Подільського. Відбулася урочиста хода козаків і військових від пам’ятника Т. Шевченку до майдану Незалежності. Свято завершилося феєрверком на стадіоні міського парку.


1993

На честь свята // Вінниччина. – 1993. – 20 серп. С. 1.

На відзначення 2-ї річниці проголошення Дня незалежності України прийнято розпорядження голови міської Ради та міськвиконкому Д.В. Дворкіса, в якому передбачені заходи, що проводитимуться у Вінниці на честь свята, зокрема урочисті збори, покладання квітів, похід козаків та воїнів гарнізону, народні гуляння.

Ковтун, Т. Зустріч з журналістами // Вінниччина. – 1993. – 21 серп. – С.1.

У Вінницькому міськвиконкомі відбулася прес-конференція, присвячена Дню незалежності України. Голова міськради та міськвиконкому Д.В. Дворкіс розповів про святкові заходи, заплановані на 21 і 24 серпня, поділився своїми роздумами про те, якими підсумками  увінчався дворічний період державної незалежності України.

Ткач, П.І. «Ради були і залишаються найбільш демократичними органами влади» / П.І.Ткач // Вінниччина. – 1993. – 21 серп. – С. 1,2.

Про найголовніші підсумки, що відбулися на Вінниччині за два роки Незалежності України та розширення економічних зв’язків краю з ближнім зарубіжжям розповідає народний депутат України, голова обласної Ради народних депутатів П.І. Ткач.

Ковтун, Т. Урочистості у Вінниці / Т.Ковтун // Вінниччина. – 1993. – 26 серп. – С.1,2.

Святкові торжества з нагоди другої річниці незалежності України в обласному центрі почалися 21 серпня з покладання вінків та квітів до могил загиблих під час Великої  Вітчизняної війни, жертв політичних репресій, а також до погруддя Т.Г. Шевченка, пам’ятників М.М. Коцюбинському та Івану Богуну.

Живи, вільна Україно! // Вінниччина. – 1993. – 26 серп. – С. 1.

Святкування Дня незалежності у Вінниці відбулося в Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького концертними програмами професійних і самодіяльних художніх колективів, духових оркестрів, конкурсів. Відбулася виставка моделей морських кораблів і старовинної морської зброї. Свої думки про святкування Дня незалежності у місті над Бугом висловили і вінничани.

 

Свято, яке об’єднало всіх // Вінниччина. – 1993. – 26 серп. – С. 1.

У містах і селах Вінниччини відбулися урочисті збори, концерти, виставки, спортивні змагання, народні гуляння та інші масові заходи. У багатьох місцях вони поєдналися зі святкуванням обжинок.

 

 

 


1994

Бачинська, Т. Ласкаво запрошуємо всіх на свято / Т.Бачинська ; інтерв’ю вів В. Руденко // Вінниччина. – 1994. – 20 серп. – С. 1.

24 серпня свято особливе – День незалежності України. Як воно відзначатиметься у Вінниці? З таким питанням кореспондент газети Василь Руденко звернувся до заступника голови виконкому міської ради Тамари Бачинської.

Урочисті збори // Вінниччина. – 1994. – 24 серп. – С. 1.

23 серпня у Вінниці з нагоди Дня незалежності в музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулися урочисті збори. Їх відкрив заступник голови виконкому міської ради народних депутатів Олег Сікорський. Наприкінці відбувся святковий концерт.

Мельник, М. Голова обласної Ради Микола Мельник: «Ми маємо все зробити, щоб швидше настали зміни на краще» / М.Мельник ; розмову вів Д. Дудкевич // Вінниччина. – 1994. – 24 серп. – С. 1.

Напередодні національного свята – Дня незалежності України – редактор газети Д. Дудкевич зустрівся з головою обласної ради народних депутатів Миколою Мельником, який брав участь у вікопомному засіданні Верховної Ради України, коли приймався Акт про проголошення незалежності України. Він поділився своїми спогадами про ті події та відповів на ряд запитань щодо планів і перспектив розвитку Вінницького краю у період незалежності.

Найщиріші вітання, земляки! // Вінниччина. – 1994. – 24 серп. – С.1.

Привітання Вінницької обласної ради народних депутатів мешканців області з нагоди третьої річниці Дня незалежності України.

Руденко, В. З надією на краще майбутнє / В.Руденко // Вінниччина. – 1994. – 26 серп. – С. 1.

Вінничани втретє урочисто відсвяткували День незалежності України. У цей складний і непростий час менше ніж раніше було помпезності і парадності, скромніше і простіше виглядали міста і села Вінниччини. На зборах з нагоди свята виступив голова обласної ради М. Мельник, який сказав: «Романтизм політичної незалежності поки що різко контрастує з економічним становищем держави». Окрім офіційних заходів, у Центральному парку культури та відпочинку відкрилося кілька виставок – квітів, спортивних голубів та декоративно-ужиткового мистецтва. Всі бажаючі мали можливість послухати чарівні подільські мелодії колективів художньої самодіяльності з Вінницького, Калинівського та Немирівського районів а також виступ народного хору ветеранів війни та праці. На стадіоні відбувалося спортивне свято. Урочистості пройшли в усіх містах і селах Вінниччини.

Новосад, В. Дай сили й снаги! // Вінниччина. – 1994. – 26 серп. – С. 2.

Несвяткові роздуми автора про проблеми нашого молодого строкатого українського суспільства. Не всі громадяни України виявилися готовими по-належному сприйняти події серпня 1991 р., нарікаючи: «Кому потрібна була ця незалежність?». В. Новосад наводить приклад литовців, які радо зустріли здобуту незалежність від радянської імперії і вважають, що свої свободи вони ніколи не поміняють на «солодкі калачі сусідів». Піднімає автор і проблему запровадження української символіки та української мови. В кінці він пише : «Рідна земле, напій живлющими соками «своїх дітей нерозумних», напоум, дай сили і снаги дочкам та синам для праці в ім’я незалежної України».


1995

Новосад, В. В минуле вороття немає / В.Новосад // Вінниччина. – 1995. – 23 серп. – С. 1.

Роздуми публіциста Володимира Новосада, навіяні четвертими роковинами незалежності України. Нерідко звучать розчарування у виборі України бути незалежною державою. Чимало людей вважають, що всі біди від того, що розпався Союз, адже як добре тоді жилося. Але автор нагадує про громадянську війну, безжальну колективізацію, голодомор, репресії, війни… Наш народ там вже був. І вихід – не задкувати з повернутою головою назад, а йти вперед, спираючись на досвід цивілізованого світу.

Голос народу – глас Божий? або Незалежність України у соціологічному зрізі, який пропонує група вчених Інституту соціології НАН України, узагальнивши проведені нею дослідження // Вінниччина. – 1995. – 23 серп. – С. 2.

Державну незалежність, громадянське суспільство в їх сучасному цивілізованому розумінні, неможливо здобути доти, доки не будуть пройдені певні етапи його становлення. А вони потребують вольових цілеспрямованих зусиль причетних до цього соціальних інститутів в цілому і окремих лідерів зокрема. Вчені пропонують шляхи виходу України з економічної, політичної, соціальної, мовної кризи.

Ковтун, Т. Під вітрилами Незалежності / Т.Ковтун // Вінниччина. – 1995. – 28 серп. – С. 1. : іл.

Репортаж Тетяни Ковтун зі святкової Вінниці про торжества з нагоди четвертої річниці Незалежності України. Вінничани, які взяли участь у святі, могли разом з керівниками міста та області покласти квіти до підніжжя пам’ятників, подивитися картини місцевих художників, вироби декоративно-ужиткового мистецтва, помилуватися виставкою квітів. До свята було відкрито центр дозвілля «Імперіал», у якому виступатимуть зірки естради і сучасні рок-групи.

Кореспондент газети звернула увагу на те, що надто впадає у вічі різнобій у підході до вшанування пам’яті полеглих героїв. Офіційні особи міста не відвідали поховання Січових стрільців. Заступник голови Вінницької міської ради Т.Д. Бачинська пояснила це тим, що будь-які документальні підтвердження поховання Січових стрільців у позначеному хрестом місці відсутні, тому керівники міста і області туди і не пішли...

З нагоди свята // Вінниччина. – 1995. – 28 серп. – С. 1.

23 серпня у Вінниці в приміщенні обласного музично-драматичного театру ім. М. Садовського відбулися урочисті збори громадськості міста і області з нагоди Дня незалежності України, на яких з промовою виступив голова обласної ради і облдержадміністрації М.Є. Мельник. Він відзначив, що День незалежності – це найвеличніше свято українського народу до якого лежить складний і тернистий шлях.


1996

Таранюк, Є. «Ми – з козацького краю, з хліборобського роду» / Є.Таранюк // Вінниччина. – 1996. – 7 серп. – С. 1 : іл. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

Під таким девізом у с. Слободище Іллінецького району з ініціативи Конгресу української інтелігенції Вінниччини відбулося обласне літературно-мистецьке свято, приурочене п’ятій річниці Незалежності України.

Це буде свято душі / В.Кобець, А. Лучко, В. Лозовський ; О. Яцюк ; розмову вів В.Руденко // Вінниччина. – 1996. – 10 серп. – С. 1.

Як зустрічають на Вінниччині ювілей нашої держави – п’ятиріччя Незалежності? З таким питанням кореспондент Василь Руденко звернувся до голови Конгресу української інтелігенції, письменника Василя Кобця, директорів обласної універсальної наукової бібліотеки імені К.А. Тімірязєва Андрія Лучка, обласного центру народної творчості Володимира Лозовського та відповідального секретаря обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка Оксани Яцюк.

Руденко, В. Якими будуть ювілейні урочистості / В.Руденко // Вінниччина. – 1996. – 16 серп. – С. 1.

14 серпня відбулося засідання обласного оргкомітету з відзначення Дня незалежності України, на якому вирішувалися злободенні проблеми зі скорочення до мінімуму заборгованості з виплатою заробітної плати, успішного завершення жнив, продажу зерна державі, наведення належного порядку в селах та містах області.

24 серпня – п’ять років незалежності України // Вінниччина. – 1996. – 20 серп. – С. 1.

На сторінці газети надруковано інтерв’ю з першим президентом України Л. Кравчуком «П’ятирічний шлях незалежності був складним, важким, але цікавим», план святкових заходів у Вінниці на 22, 23, 24 серпня та листи вінничан, присвячені 5-й річниці незалежності України.

Площанська, Л. Урочисте засідання / Л. Площанська // Вінниччина. – 1996. – 23 серп. – С. 1.

В обласному музично-драматичному театрі ім. М.Садовського відбулося урочисте засідання, присвячене 5-й річниці Незалежності України. Його відкрив голова міської ради та міськвиконкому Д.В. Дворкіс. У виступах учасників заходу звучали слова оптимізму і віри в завтрашній день України, яка впевнено йде шляхом демократизації, незважаючи на економічні труднощі та негаразди.

Новосад, В. Привітання з ювілеєм / В.Новосад // Вінниччина. – 1996. – 23 серп. – С. 1.

У рамках заходів по відзначенню п’ятих роковин незалежності України в приміщенні Вінницької облдержадміністрації відбулася урочиста зустріч керівництва області з представниками трудових колективів промисловості, сільського господарства, сфери обслуговування, охорони здоров’я, освіти, ветеранів війни та праці. За дорученням Президента України виконуючий обов’язки голови Вінницької облдержадміністрації А. Матвієнко вручив почесні відзнаки та грамоти.

Прицюк, А. Анатолій Прицюк : «Вірю в патріотів...» / А. Прицюк ; розмову записав В. Новосад // Вінниччина. – 1996. – 23 серп. – С. 2.

Розмова журналіста Володимира Новосада з Анатолієм Прицюком, заслуженим юристом України, головою Арбітражного суду Вінницької області напередодні п’ятирічного ювілею Незалежності України. Як громадянина молодої держави Анатолія Васильовича турбують питання розв’язання духовних і національних проблем, набуття української мови статусу державної, тощо.

Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи! : сьогодні – п’ять років Незалежності нашої держави // Вінниччина. – 1996. – 24 серп. – С. 1.

Перша сторінка газети присвячена п’ятому ювілею Дня незалежності. Тут подано інтерв’ю Президента України Л. Кучми «П’ятиріччя було нелегким. Але нове не твориться без труднощів», привітання вінничан зі святом виконуючого обов’язки голови Вінницької облдержадміністрації А. Матвієнка, інтерв’ю, взяті у громадян на вулицях міста кореспондентом Г. Мазепою.

Площанська, Л. Вінниця у день ювілею / Л.Площанська ; В. Руденко // Вінниччина. – 1996. – 28 серп. – С. 1, 2.

Торжества в день 5-ї річниці незалежності України у Вінниці розпочалися з маршу воїнів гарнізону, керівники області, громадськість та гості з Келецького воєводства Польщі, Придністров’я та Молдови поклали червоні гвоздики до меморіальної дошки на готелі «Україна», де в 1919 р. тимчасово перебував уряд Української Народної Республіки. На Меморіалі Слави у парку Козицького пролунали залпи з автоматів на честь тих, хто віддав життя, виборюючи волю та незалежність України. У Центральному парку культури та відпочинку ім. М. Горького народні гуляння розпочалися художньо-спортивним святом «Роде наш красний».

Завітали гості на свято // Вінниччина. – 1996. – 28 серп. – С. 1.

22-25 серпня на Вінниччині в рамках відзначення 5-ї річниці незалежності України перебувала делегація Келецького воєводства Республіки Польща. В ході зустрічі члени делегації обмінялися досвідом та першими результатами політичних та економічних реформ, що відбуваються на місцях та визнали за необхідне активізувати взаємовигідні відносини Келеччини з Вінниччиною.


1997

Готуємось до свята // Вінниччина. – 1997. – 2 серп. – С. 1.

В облдержадміністрації відбулося розширене засідання організаційного комітету, робочої групи по відзначенню на Вінниччині 6-ї річниці незалежності України. Про хід підготовки до знаменної дати присутніх та ЗМІ поінформував заступник голови оргкомітету, керівник робочої групи Микола Ільчук. У планах заходів передбачаються літературно-мистецькі вечори, театралізовані свята, пісенний фестиваль «Зорі над Бугом». Йшлося також про запровадження української символіки, української мови як атрибуту державності.

Урочистості з нагоди свята // Вінниччина. – 1997. – 22 серп. – С. 1.

З нагоди 6-ї річниці незалежності у Вінниці в обласному музично-драматичному театрі ім. М. Садовського відбулися урочисті збори представників трудових колективів, громадськості міста, політичних партій і рухів, керівників місцевої влади, управлінь і організацій області. На зборах з доповіддю виступив голова Вінницької облдержадміністрації А. Матвієнко.


1998

Любімо Вкраїну всім серцем своїм і всіми своїми ділами : 24 серпня – День незалежності України // Вінниччина. – 1998. – 24 серп. – С. 1.

До сьомої річниці Незалежності України на сторінці обласної газети надруковані привітання мешканців Вінниччини від голови Вінницької облдержадміністрації Г. Калетніка, депутата обласної ради І. Бондарчука, голови Вінницької обласної організації НДП С. Татусяка, вірш Н. Погребняк «Дорогами стривожених століть».

Трошкова, А. Конкурс на кращий будинок і... кращу пісню / А.Трошкова // Вінниччина. – 1998. – 22 серп. – С. 3.

Конкурс на кращий будинок і кращу пісню оголосила міська влада Могилева-Подільського, готуючись до Дня незалежності та 403-ї річниці рідного міста.

 

Це радісне слово «Свобода» / записала А.Трошкова // Вінниччина. – 1998. – 22 серп. – С. 2.

Думки жителів Шаргородщини, в тому числі голови Шаргородської районної ради Миколи Попова про те, як вони розуміють слово «свобода» і що вони вкладають у це поняття, яких здобутків досягнули. На Шаргородщині святкування Дня незалежності традиційно поєднується з обжинками. Цього року родзинкою свята стануть козаки.

Новосад, В. Історія примирила всіх / В.Новосад // Вінниччина. – 1998. – 26 серп. – С. 1.

Про урочистості у Вінниці до Дня незалежності України. У цей святковий день вдячні нащадки поклали вінки на могили до пам’ятників тих, хто виборював свободу України. До послуг вінничан і гостей міста підготовлена різноманітна програма у Центральному парку культури і відпочинку ім. М. Горького, де можна було послухати музику й пісні у виконанні професійних і аматорських колективів, потанцювати, поспілкуватися на природі з друзями. Вогні святкового феєрверку над містом стали заключним акордом свята.

Вінниччина – Ясси : новий етап співробітництва // Вінниччина. – 1998. – 26 серп. – С. 1.

Почесними гостями Вінниччини під час святкування Дня незалежності були члени румунської делегації, яку очолював префект Ясського повіту Флорін Вітан. Це перша делегація з дружнього Ясського повіту після підписання угоди у листопаді 1997 р. про дружні зв’язки і ділове співробітництво з Вінниччиною


1999

Святкуймо разом! : громад.-політ. та мистец. заходи, приуроч. 8-й річниці Незалежності України // Вінниччина. – 1999. – 20 серп. – С. 1.

У Брацлаві Немирівського району до Дня незалежності України приурочили відкриття пам’ятника герою визвольної боротьби українського народу брацлавському полковнику Данилу Нечаю. Розділити радість свята українського народу прибули на Вінниччину гості з Придністров’я. У приміщенні обласного музично-драматичного театру ім. М. Садовського вінничани та гості стали свідками урочистого відкриття Днів культури Придністров’я на Вінниччині. На честь свята Незалежності з творчими звітами виступили колективи Тульчинського та Немирівського районів.

Дорогі земляки-подоляни! // Вінниччина. – 1999. – 21 серп. – С. 1.

Привітання вінничан з Днем незалежності України голови Вінницької облдержадміністрації Д. Дворкіса та голови обласної ради Г. Калетніка.

Шлях до волі не гладенький...: [вірш] // Вінниччина. – 1999. – 21 серп. – С. 1

Шлях до волі не гладенький,

Важко йти нам до мети.

Україно – рідна ненько,

Лиш тебе нам зберегти.

Не журіться, добрі люди, –

Вже встає Вкраїни храм.

Лихо буде – перебуде

І всміхнеться доля нам.

[Вірші про Україну] // Вінниччина. – 1999. – 21 серп. – С. 1. – Зміст : Рідна ненько моя / Л. Заміхора ; Вперед, Україно! Вперед, Україно! / І. Козак; Моя Вкраїно, вистраждана доле / Н. Шаварська.

Вірші місцевих поетів, присвячені Україні, які можуть бути використані при підготовці до літературно-мистецьких заходів, присвячених 20-й річниці Незалежності нашої держави.

Гнатюк, Н. Народу провідна зоря : публіцист. роздуми / Н.Гнатюк // Вінниччина. – 1999. – 21 серп. – С. 3.

Відома українська поетеса-землячка Ніна Юхимівна Гнатюк у своїх роздумах торкається питання побудови незалежної цивілізованої правової держави в Україні. На її думку, ідеологія державного будівництва має ґрунтуватися на високих національних і загальнолюдських цінностях. Шлях до державної незалежності був довгим і болісним, воля ніколи не давалася без втрат. І сьогодні, коли Україна вже вісім років є незалежною державою, без одержимості і терпіння, мудрості і мужності, благородства помислів і сили ідей не можна побудувати Україну вільну, суверенну ні від кого не залежну, в якій заможними і щасливими були б і самі українці, і ті народи, для яких українська земля є теж рідною.

Новосад, В. Вінниччина урочисто відзначила 8-у річницю Незалежності України / В.Новосад // Вінниччина. – 1999. – 26 серп. – С. 1.

У різних за формою заходах жителі міст і сіл Вінниччини мали нагоду відсвяткувати 8-у річницю Незалежності України. Голова обласної ради  Григорій Калетнік, відкриваючи урочисті збори, нагадав присутнім про історичну вагомість проголошення незалежності України, зачитав теплі привітання вінничан від Президента України, дружнього Свєнтокшиського воєводства Польщі, Придністров’я. У день національного свята Центральний парк культури і відпочинку ім. М. Горького традиційно став місцем масового народного гуляння.

Трошкова, А. Консули Польщі у Шаргороді / А.Трошкова // Вінниччина. – 1999. – 26 серп. – С. 3.

Напередодні святкування Дня незалежності України Вінниччину відвідали Генеральний консул Польщі в Україні пан Казімеж Хиц та консул пан Кшиштоф Свідерек. До Шаргорода високі гості прибули з нагоди презентації районної культурно-просвітницької Спілки поляків ім. Альберта Хмельовського. Республіка Польща першою в світі визнала самостійність України у серпні 1991 р.


2000

Гандзюк, В. Діти раді допомозі / В.Гандзюк // Вінниччина. – 2000. – 18 серп. – С. 1.

У рамках заходів до відзначення 9-ї річниці Незалежності України у Шаргороді проводиться акція «Подаруємо дітям радість», мета якої допомогти дітям-сиротам. Однак, благодійну допомогу отримали також учасники бойових дій, одинокі престарілі та ряд інших пільгових категорій громадян.

Хмельницький, В. Наталя Ємець і «Козацька слава» / В.Хмельницький // Вінниччина. – 2000. – 18 серп. – С. 1.

У клубі Вінницької окремої бази забезпечення командування ВПС України відбулося відкриття персональної виставки місцевої художниці Наталі Ємець, присвяченої 9-й річниці Незалежності України, на якій було представлено чимало творчих робіт на картоні, полотні, тканині, гобелени. У цьому ж закладі 21 серпня пройде ще одна виставка за назвою «Козацька слава», де знайде місце зброя козацької доби.

Святкові заходи, присвячені 9-й річниці Незалежності України // Вінниччина. –  2000. – 18 серп. – С. 1.

В цьому році на Вінниччині відбудеться ціла низка святкових заходів, присвячених 9-й річниці Незалежності України, які розпочнуться 19 серпня заключним концертом переможців обласного фестивалю-конкурсу «Співуча родина». У програмі також  обласне свято народного мистецтва – скульпторів-каменотесів «Подільський оберіг», що відбудеться у с. Буша Ямпільського району, науково-теоретична конференція «Українська держава на рубежі тисячоліття» у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А.Тімірязєва, музейне етнографічне свято «Джерела історичної пам’яті», покладання квітів до меморіалів, концерт Вінницького камерного хору під керівництвом В. Газінського, виступи ансамблів сучасної пісні, народні гуляння.

Трошкова, А. Хліб і воля злились воєдино : на відзначення Дня незалежності та районного свята Урожаю в Шаргороді / А.Трошкова // Вінниччина. – 2000. – 22 серп. – С. 1.

Обжинки і День Незалежності шаргородці традиційно поєднали в чудове театралізоване свято з широким використанням символіки України, екскурсами в багату на події історію краю. Адже тут ступала нога Хмельницького і Кривоноса. Вшанували і сучасних передовиків рослинництва й тваринництва, кращі переробні підприємства. На святі було представлено всі трудові колективи району. Розважав учасників заходу святковий концерт, підготовлений самодіяльними колективами Шаргородщини. Загалом свято було багатолюдним та веселим.

Вишталюк, Т. Державність та суверенність не приходять легко / Т. Вишталюк // Вінниччина. – 2000. – 22 серп. – С. 1.

У Літині до Дня Незалежності був проведений «круглий стіл», за яким зібралися представники політичних партій, громадських та релігійних організацій. Основним завданням, яке визначили на засіданні, є консолідація всіх демократичних сил у зміцненні та розвитку духовних і моральних основ суспільства. З гордістю прозвучала теза про мужніх державників попередніх епох: «Всі вони прагнули власної державності, але ніхто з них не говорив, що воля, державність, суверенність здобуваються швидко і без значних втрат та зусиль».

Влащук, В. Слава Україні! Героям слава! / В.Влащук // Вінниччина. – 2000. – 23 серп. – С. 1. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

Представники обласної ради, облдержадміністрації, партій і рухів, ветеранських і молодіжних організацій поклали квіти до пам’ятників і пам’ятних знаків, якими відзначені видатні особи та події, що сприяли становленню суверенної України. Голова обласної ради Григорій Калетнік, голова облдержадміністрації Юрій Іванов, та Вінницький міський голова Володимир Ваховський взяли участь у покладанні квітів до Меморіалу слави. Разом з ними віддали данину шани полеглим і представники офіційних делегацій Китаю, Польщі, Румунії, Молдови та Придністров’я.

Завтра – День незалежності України : [привітання] // Вінниччина. –  2000. – 23 серп. – С. 1. – (Спец. вип. газ. «Хочу все знати»).

Голова обласної державної адміністрації Юрій Іванов та голова обласної ради Григорій Калетнік з нагоди 9-ї річниці Незалежності України висловлюють щиру вдячність усім подолянам, хто втілює ідеї та принципи державності сьогодні: в цеху, на полі, в науковій лабораторії, школі, хто стоїть на сторожі безпеки держави, законності і


Величне свято гідного народу

  1. 1991-2005
  2. 2006-2010

Ви можете переглянути наші видання за такі роки:

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

2019

2020

2021

Rambler's Top100    
Copyright © ОУНБ ім. К.А.Тімірязєва 1998-2021
Дизайн:Березюк Сергій
Програмування:Мачушенко Дмитро
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International, якщо не зазначене інше